Ulo-leerlingen in eigen cabaret Geen wreedheid voor l grote Vredesfeest Coop. „D.E.S." boekte jaar van vooruitgang HBSS houdt stugge DOTO op afstand Demos wint van OBK sluit jubileumjaar Show-avond van Scopulus levensverzekering J. Bovenberg predikant Willem de Zwijger-school „Vier kwadraat" frisse cocktail Micro-korfbal Schiedammers op tweede en derde plaats Dierenbescherming vraagt Oliebollen-tocht van SWS OV Schoorsteenbrandje Scooter geslipt ZATERDAGVOETBAL imposante Bankstellen- Expositie Volleybal Juliana-teams goed geplaatst Man door tram overreden SCHIEDAM Mevrouw, hier is uw keurslager Woensdag gehaktdag Keurslagerij POOT Burgerlijke Stand ADVERTEREN Koeriersters kerstverlichting Dinsdag 20 december 1960 Vlotheid en jeugdige charme. Hier mee is wel in twéé woorden het ca- baret-p ogramm a gekenschetst dat onder de naam „Vier Kwadraat" door de leerlingen van de Willem de Zwyger-ulo in Musis Sacrum over hetr voetlicht is gebracht cn nog tweemaal gebracht zal worden, voor het plezier van de mede-leerlingen van de school en hun ouders. Onge veer tweehonderd leerlingen doen er aan mee onder de enthousiaste leiding van hun onderwijzers. „Vier Kwadraat" is een frisse cocktail geworden van veel muziek, zang en dans, daartussen nog tal van gymnastieknummers terwijl ook een toneelstukje „April in Pareldam", 'n blijspelletje van G. Hovenkamp niet ontbrak. Deze ingrediënten werden flink gemengd en fris in een vlot tempo opgediend. Zonder de andere te kort te willen doen, tippen we enkele van: de ge slaagde punten van het programma. Indruk maakte bij de gymnastiek nummers het kastspringen van de jongens. Deze atleten in spé brach ten; meermalen de handen van de toeschouwers op elkaar. Verder is door verschillende leerlingen op charmante wijze gedeclameerd, dit In een omlijsting van piano en gui- taarmuziek Enkele meisjes voerden een oefening met witte knotsen op, waarbij zij met deze instrumenten af en. toe het ritme van de begelei dende piano-muziek meetikten. Tus sen de verschillende nummers door werd de aandacht gevangen door de entre-act nummers van kleinere mu. ziek-ensembles. Gisteravond zijn de leerlingen van de eerste klassen met hun ou ders de toeschouwers geweest van het eerste optreden van dit cabaret; vanavond komen de tweede Wassers aan de beurt, terwijl tenslotte mor genavond de hoogste klassen aan bod komen. Demos heeft na weken rust de goe de vorm behouden. Tegen Radio werd in Rotterdam een grote su perioriteit gedemonstreerd. De Schie dammers speelden zonder midden voor C. Tetleroo, die ziek is. Zijn plaatsvervanger H. Wahl scoorde vier maal. In de zevende minuut scoorde Wah! na een voorzet van links. Tien minu ten later verhoogde hij de voorsprong na goed aangeven van de spil. Ze ven minuten voor rust omspeelde "Wahl enkele tegenstanders (0—3).; Vlak voor rust kon de middenvoor van de tegenpartij scoren. In de twee de helft verhoogde C. H. Tetteroo de score. Hiema schoot de Schiedam- se spil in eigen doel waarna Wahl de stand op 52 bracht. Toen geloofde Demos het wel zodat Radio in de laatste minuut de kans kreeg via een strafschop te scoren. In een hernieuwd en vrolijk ver sierd Tivoll hield zaterdagavond de Harmonievereniging „Oefening Kaart Kunst" een contactavond voor de le den. De avond werd gegeven, alB besluit van het jubileumjaar I960, daar OBK dit jaar zestig jaar be stond/: Het programma bestond uit het optreden van het jeugdorkest, dat bekende melodietjes ten gehore bracht. Voorts konden de vele aan wezigen luisteren naar een bandop name. Hierop stonden de nummers, waarmee OBK in een concours te Kaatsheuvel, dat dit jaar is gehou den, het hoogst aantal punten haalde. De dirigent van het orkest, de heer D. Koster, had van verschillende eve nementen uit het afgelopen jaar een aardig filmpje samengesteld. Enige leden voerden ook wat luch tige sketches op, terwijl de confe rencier Henri Boucher voor de vro lijke noot zorgde. Het spreekt haast vanzelf, dat de leden tot besluit nog een dansje maakten. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer A. de Btuyn. Na de tweede mlcrodag staat in de afdeling van Schiedam en Succes het Haagse HSV bovenaan, gevolgd door Schiedam. De derde plaats wordt door Succes en Unicum ge deeld. In de eerste wedstrijd heeft Schiedam het tegen HSV niet kun nen bolwerken. De Hagenaars scho ten zuiverder en wonnen daardoor met 25, Succes kwam tegen OSCR 2 met de hielen over de sloot. Hier werd het 2—1, In de volgende ronde kon Schiedam zijn tegenstander Unicum er juist onder houden. Het werd de kleinst mogelijk zege (0—1), Succes moest tegen ÉSV ook in het zand bijten, maar de uitslag was beschei dener dan van Schiedam (20). In de ochtenduren heeft de jeugd- ploeg van Schiedam dezelfde presta ties geleverd als het seniorenachttal, zij het met andere deelcijfers. Te gen Eureka werd met 02 verloren en van Het Zuiden J 2 met 1—2 ge wonnen. De eerste plaatsen heeft Schiedam niet kunnen behouden maar de da mes en heren behoeven toch niet on tevreden te zijn. De „oudejaarsavond-show", die de Sociëteit „Scopulus" zondagavond in Musis Sacrum heeft georganiseerd, is voor de Schiedammers wcrkelyk een groot succes geworden. Het be stuur heeft ook voor volgend jaar grootse plannen. Er bestaat een goe de kans dat Pia Beek voor Scopulus zal optreden op 28 januari. 'De heer M. Dielemans, voorzitter van de jazz-afdeling „In the grove", Ï^l'.g^20^a8?^?,nd aïIelCe'-St hcl v. u. K. n M»llers aan, dai de moreerde. da[ het boekjaar 1959/1960 bekende rustige muziek speelde, ter wijl Suzy Möller en Eddy Doren- 'bosch als vocalisten optraden. Na de pauze hamen Frans Poptie en zijn „swing specials" de muzikale verzorging van de avond op zich. Een bijzondere attractie voor de vele aanwezigen was een kap-show, die door kapsalon „Lilian" op touw was gezet, In de bovenzaal waar een gezelli ge wijnbar was ingericht speelde het mo van Tom de Niet. Maar ook in de benedenzaal was een kleine wijn-1 bar geplaatst. fAdvertentie l.M.j Vader van een welvarend gezin. Een man die de sport bemint en die in zijn jonge jaren op vele voetbalvelden een hartig balletje heeft meegetrapt Eén die zich stipt aan de spelregels hield van de sport. Én van het leven. „Kijk..." had hij op een goede dag tegen zijn assurantieman gezegd, „kijk..- wat ik wil is een levensverzekering waarvan ik ook 2elf vroeg plezier kan hebben. Is dat mogelijk?" Het kon. Het kon goed en voordelig. En nu - lang voor zijn pensioen laat hij: zonder zorg zijn kinderen studeren. En zonder zorg bouwt hij aan zijn hobby; een omvangrijke bibliotheek. Een dure aardigheid? Zeker. Maar even zeker was de som die AMSTLEVEN hem uitbetaalde. De voorraad is bijna op. De Voorraad „Olympische pockets" die Jan Cottaar voor ons samenstelde. Foto's en anecdotes van de Olympische Spelen 1950. Stuur gauw een briefkaart met 24 cent extra aan postzegels (voor administratiekosten) aan AMSTLEVEN. Postbus 1072, Amsterdam, Dan wordt deze pocket nog Uw pocket. Vraag Uw eigen verzekeringsman naar zo'r» AMSTLEVEN-polis. Doe hfet vroeg. Dan zorgt U mi voor later. AMSTLEVEN De Schiedamse wandelsportvereni. ging SWS OV heeft zondag j.l, de jaarlijkse „Oliebollen-tocht" gehou den. Deze vierde bollentocht werd, in tegenstelling met vorige jaren al leen voor de leden gehouden en wel over een afstand van tien km. Ge start werd in het clublokaal aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan 107b en het parcours liep ditmaal door de Spaanse polder. Na afloop van de mars was er een gezellig samenzijn in het clublokaal, waarbij de oliebollen en een warme dronk niet vergeten werden. Er zijn spelletjes gespeeld en er was een leuk muziekje. Telkenjare tegen de kerstdagen be reikten de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren uit alle de len van het land klachten, dat kleine dieren, als pluimvee en konijnen, op vaak afschuweiyke wyze worden ge dood of dat konijnen levend gevild en kippen levend geplukt worden. Men vraagt zich af hoe het mogelijk Is, dat men feest kan vieren en met name het grote Vredesfeest van Kerstmis, wanneer men van tevoren een dergelijke executie aan weerloze dieren heeft volbracht of heeft laten volbrengen. Dierenbescherming wenst de men sen de kerstbout niet te onthouden, maar dringt er ernstig op aan de dieren te laten slachten door een bona fide poelier, die tegen een ge ringe vergoeding kip, konijn of ander toekomstig boutje deskundig pan klaar maakt. Zijn de feestdagen achter de rug, dan komt de narigheid voor hond en poes, die de vuilnisbakken afgrazen aangetrokken door de daarin weg geworpen afgekloven beentjes van het feestmaal en'bij het verslinden van de restanten, mond- en keel- wonden opdoen, veroorzaakt door scherpe of vastzittende beentjes. De Dierenbescherming verzoekt het publiek ernstig rekening te hou den met dezo gevolgen. Breng de dieren niet in verleiding en gooi geen afgekloven benen in de vuilnisbak. Pak dit afval liever in een stevige krant of doos of geef deze apart aan de vuilnisman mee. Over het gewoon op straat gooien van deze etensresten spreken we maar niet eens, daar we aannemen, dat deze verderfelijke gewoonte In onze gemeente niet meer voorkomt. Bovendien: het kan een proces-ver-, baa! kosten, want het .is strafbaar! In de meubelfabriek „Modem" aan de Buitenhavenweg is gisteren om 12.30 een brandje geweest in de schoorsteen van de motkachel, waar bij het roet is gaan branden. Door de brandweer is het vuur uit de schoorsteen verwijderd. Er was geen schade. Gisteravond om acht uur is op de Rotterdamsedijk de heer P. W. S, met zijn. scooter geslipt op een op stekend randje in de weg. Zowel de heer S. als zijn op de duo zittende echtgenote vielen, waarbij mevrouw S- de linkerarm verwondde. Zij is voor behandeling naar het Gemeen teziekenhuis gebracht. Het gebruikelijke spreekuur van de wethouder en de Inspecteur van .bet Onderwijs zal woensdag a.s. niet 'Worden gehouden. (Advertentie Z.M.J De Coöperatie „Door Eendracht Sterker" te Schiedam heeft haar jaarvergadering gehouden. De voor zitter, de heer A. M. v. d. Wel me- een jaar van vooruitgang voor de Coöperatie „D.E.S." is geweest. De omzet was gestegen tot ƒ3.730.000, terwijl de bedrijfsresultaten zich kon den handhaven, ondanks toenemende lasten. Er is veel gedaan om de leden- binding te bevorderen door in series wijkbijeenkomsten met variërende programma's te organiseren. Hiervoor bestond bij de leden zeer veel be langstelling en de voorzitter was van mening. dat dit werk bij de leden een grotere interesse voor hun eigen ver eniging had wakker gemaakt. Bij de zaterdagclnbs heeft GSS voor een verrassing gezorgd. De Gus- tomannen verloren onfortuinlijk met L~3 van Den Bommel. Derdeklasser HBSS klom wat dichter naar de top f met een 20 overwinning op het ste vige DOTO. Tegen het befaamde Ba- rendrecht had GTB geen kans. De stadgenoten verloren met 14. De technische HBSS-ers hadden met snelle aanvallen al spoedig een overwicht. In de 28e minuut kon middenvoor Rijnbende scoren. Vlak daarna maakte doelman Aaldïjk hands, maar DOTO miste schutters. f: ]n de 35e minuut schoot linksbuiten Vermeulen raak, maar het doelpunt werd afgekeurd. Direct na rust scoor- de Meuldijk en hierna verslapte het Schiedamse offensief. De bezoekers trachtten energiek tot scoren te ko- I hien maar hun voorhoede toonde geen talenten. Ondanks zes hoekschoppen voor DOTO bleef het 2—0. Daaf Dro ge kwam nog alleen voor de doel- man van DOTO echter zonder resul- i taat. Van Waisum en Aaldijk hiel- den het Schiedamse doel schoon. De I wedstrijd werd tweemaal onderbro- ken omdat Groenweg en Rijnbende t geblesseerd raakten. <2—0) C-Ti?- oinlrecht -4- Voor rust gaven beide partijnen elkaar weinig toe. Het sterke Baren- drecht veroverde 'n 1—2 voorsprong. In de tweede helft had GTB minder uithoudingsvermogen dan de bezoe kers. Wel kwamen de Schiedammers nog enkele malen gevaarlijk voor het vijandelijke doel, maar Barendrecht kon de meerderheid veroveren en twee treffers velden tenslotte het Schiedamse élan. GSS-Den Bommel 1-3 Op onfortuinlijke wijze heeft GSS aan Den Bommel de eer moeten la ten. Uit een misverstand in de Schie damse verdediging ontstond na een kwartier het eerste doelpunt, GSS ging in de aanval maar een schot van Putters werd niet geteld, hoewel GSS meent dat de bal de lijn is ge passeerd. Tien minuten later kopte Wydema hoog in en weer stopte de keeper de bal achter de lijn. Tien minuten voor rust scoorde Scholten uit een solorush de gelijkmaker. Even daarna werd een kopbal van Putters nog net onschadelijk ge maakt. In de tweede helft schoot de rechtsbuiten van Den Bommel in, wel keerde doelman Den Ouden de bal maar het leer kwam voor de' voeten van de rechtsbuiten <12). Vijf minuten voor tijd veroorzaakte Schop een strafschop. (13).- De modernisering van de bedrijven •werd volgens hiervoor bestaande plannen verder doorgevoerd en zo opende de Coöperatie in het afge lopen jaar haar vierde zelfbedïe- nings-winkel aan de Westfranke- landsestraat 72. Het komende boek jaar zal in Nieuwland aan de Mgr. Nolenslaan tot vestiging van een Supermarket worden overgegaan, 2o- dat aan de verdere uitbouw van het levensmiddelen bedrijf de volle aan dacht wordt geschonken. De brood bakker ij, had na de me chanisering van de produktieafde- ling, ter vervolmaking nog grote behoefte aan een doelmatige maga zijn- en expeditieruimte. Hieraan is aan het einde van het boekjaar be gonnen en ook deze plannen zijn thans tot uitvoering gekomen, zodat het gehele bakkerij bedrijf een mo dern en goed aaneensluitend produk- tie~ en expeditiegeheel is geworden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. M. v, d. Wel en Joh. Schiller, bij enkele kandidaatsstelling herkozen. Tot commissaris werd in de plaats van de heer C. Batenburg, die aftredend en niet herkiesbaar was, de heer G. J. Smit benoemd. Nadat op voorstel ,van het bestuur de jaarlijkse bijdragen aan vereni gingen met een algemeen sociaal doel waren vastgesteld, werd besloten om uit het overschot van het boekjaar 1959/1960, op de ledenspaarrekening bij te schrijven, een bedrag gelijk aan 20 van het totaalbedrag aan vaste korting over ditzelfde boekjaar. Eert bankstellen-expositie voor moderne, gezellige mensen een expositie van schoonheid en degelijkheid, van kleur en comfort. Dere expositie is morgen, Donderdag en Vrijdag tot s avonds 9 uur geopend. VRIJ ENTREE Nu de volleybal-afd, van de Chr. Gymn. Ver „Juliana" de competitie voor dit, jaar gaat afsluiten (alleen Heren 2 moet nog tegen CW spe len), blfjkt dat de Jullana-teams een goedé start hebben gemaakt. Ook in de afgelopen week zijn, op de ju nioren na, de teams met overwin ningen uit de strijd gekomen. Heren 1 is aan de kop van de ranglijst gekomen na een 30 over winning op de Schied. Politie sport vereniging, die tegen Juliana niet opgewassen was. Heren 3, eveneens goed geklasseerd, haalde een ver diende 31 overwinning op Natio nale, Bü de damesj kwam de eerste ploeg op de derde plaats,* tegen Smash 2 werd verdiend met 30 ge wonnen. Alleen de junioren moestan met 03 het onderspit delven tegen het sterke ConcordiaB, maar on danks deze nederlaag bezetten de" jonge spelers een goede plaats. CREDIET SERVICE op aantrekkelijke voorwaarden Zondagavond is de 68-jarlge wachtsman H. L. Spruit, van de Binnenweg, bü het oversteken van de Van Oldenbameveltstraat ge struikeld. HU viel, met zijn hoofd op de tramrails, vlak voor een tramwa gen van HJn 9, die van de Coolslngel kwam. Hoewel de bestuurder krachtig remde, verdween de wachtsman on der de tram. De wagen moest wor den opgevijzeld om hem te bevrij den. Met een schedel basisfractuur werd hij naar het Dijkzigtzïekenhuis vervoerd. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen bü ongeval: G.G en G.D„ Tumlaan 80, telefoon 6 92 90. PolJtie-alammumtner 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.30—1630 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—16.30 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 8.301630 en 18—20.30 uur, zaterdag 9.30—16.30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 1921 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur. donderdag 10IT uur, vrij dag 1417 en 19—21 uui, zater dag 1012 en 14—17 uur, Stedelijk Museum: l'entaurtsteUinB van eigen bezit. Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van \12 tot 17. uur. BIOSCOPEN - Passage, 2 en 8 uur: „Pa krijgt de klappen". Monopale, 2 uur; „Hopla, Conny!" 7 en - 9.15 uur: „Als ouders slapen". DIVERSEN Arcade, 2 uur: Leger des Heils. Kerstfeest, 8 uur: idem. Irene, 2 uur: Geref. Ver. Ziekenzorg, Kerstfeest. St, Joris Doele, 2 uur: Kerstfeest voor de moeders. 7.30 uur:Kerstfeest voor de werkende jeugd. Musis Sacrum, 7.30 uur: Willem de Zwijger-school. Cabaret. Sursum Corda, 7.30 uur: Wfjk IV. Kerstfeest. Irene, 7.45 uur: Jeugdclub West. Kerstfeest. Chr. Scc. Belangen, 8 uur: Schiedam se Klavar Accordeon Ver. Kerst concert. - „De Reddingboot" houdt woensdag middag om twee uur en woensdag avond om half acht haar kerst bijeenkomsten in. het gebouw aan de L. Rottekade. BINNENWEG ..City Centrun, BEUERLANDSELAAN ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT VLISSINGEN (Advertentie l.M.J 500 gram gehakt met krulden; 1.45 Rookworst populair.0.98 Doe tijdig uw kerstbestellïng BROERS VELD 159 en Mgr. NOLENSLAAN 840 GEBOREN: Wilhelmina M., d. v. P. C. Koster en A. J. van Dijk; Lam- bertus J., z. v. L. J. Keurling en Th. E- Coilignon; Hans, z. v. J. Donker voort en A. van der Vlies; Ronald, z. v. J. E. A. Freij en E. M. L. van Hulst; Wilhelmina C, d. v. H. J. Brökling en W. C. Levering; Jan netje W., d. v. W. van der Bijl en J. Koogje; Petrus H., z. v. G. J. van Leeuwen en A. E, van Leeuwen; Helene I„ d. v. P. Brandenburg en A. de Waard; Johannes T., z, v. J. van Dongen en H. van der Lee; Ger- truda J., d. v. L. J. J. Kessels en M. M. G. Janssen; Carla L. M., d, v. W. Broekhuizen en E. A. Siega; Erik J., z. „v. J.. P. Dullaard en L. Stoel; Alexander F. W., z. v. F. K. M. A. de Kort en H. Stomebrink;' Isabella J., d. v. J. J. Bakkers en C. J. Pronk; Gert J., z. v. J. H. Vendeloo en A. de Regt; Hermanns M. A„ z. v. H. J. Reijsbergen en P. J. Sperber; Kati- na M. J., d. v. B. Antoniou en J. M, M. Haasbroek. OVERLEDEN: N. A. H. Mesman. 4 weken; J. F. van .Buijsen.S3 j,; Ch. van Kapel, 63 j.; H. van der Ent, 26 j.; F. J. van Keulen, 67 j., wed. van W. H. de Gans; D.A. Sommeling, 54 j.; J. A. Copier, 81 j.; H. H. M. Geul, 63 j. Kandidaat J. Bovenberg uit Schie dam zal zondagmiddag 15 januari 1961, na vooraf in de morgendienst te zy'n bevestigd door prof, dr. J, L. Koole, hoogleraar aan de theologi sche hogeschool te Kampen, intree doen als predikant van de Gerefor meerde Kerk te Geesteren-Gelselaar, waar hy beroepen is in de vacature van ds. C. Padmos. Kandidaat Bovenberg werd op 13 mei 1923 te Schiedam geboren. Hij bezocht eerst de HBS te Vlaardin- gen en studeerde daarna verder nog aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij op 27 juni van dit jaar zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Bovenberg in septem ber van dit jaar door de classis Schiedam was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Ne derland, werd hij op 8 december LI. door de classis Zutphen peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de bediening des Woords en der Sakra- menten in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Met grote droefheid ge ven wij u kennis dat nog onverwacht van ons heengegaan, onze lieve Man, Vader, Behuwd va der, Zwager en Oom, de heer P1ETER DUBBELD in de ouderdom van 75 jaar. P. Dubbeld-Beumer C. D. Schut-Dubbeld J. Schut en verdere familie Schiedam, 19 dec. 1960, Burg. v. Haarenlaan 1256, Liever geen bezoek De begrafenis zal plaats vinden, woensdag 21 de cember te ongeveer 3.15 uur op de algemene be graafplaats Vlaardinger- dijk. Vertrek vanaf het sterfhuis: 3 uur. doet VE: KOPEN Te koop aangeboden Kerst- en Nieuwjaarskaarten en -boekjes. Evenals andere jaren weer een prachtige collectie by Boekhandel Mo dern, Boerhaavelaan 124, te lefoon 6 84 15. Te koop: Ford Custom-Line 1954, Uitwendig in goede st Motor moet gereviseerd wor den. Watter Nieuwe Haven 131, tel, 6 75 71. Bedden ƒ69.-, verende ma trassen 190x80. prima, voor slechts ƒ69.-. Plate, tegen over stadhuis Schiedam. Permanent wave Permanent: Dames, vout een goede permanent en prettige oediening: kapsalon J de Rutter, umige Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8 - com pleet Telefoon 6 68 33 Wegens sterfgeval woensdag 21 december 1SSO de gehele dag GESLOTEN Distilleerderij en likeurstokerij J. F. L E G N E R LANGE HAVEN 35. SCHIEDAM ^</CK>0<>rXK>OC'0<3</CK>C^'<«<>000<>C'OC-0'C<><X«>S'0 vanaf495 WAAR DAT WIEL DRAAIT HOOGSTRAAT 63—69

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1