„Meester"' van Woerkom bij afscheid gehuldigd Woensdag al uitverkocht Kerstbomen gingen ook dit jaar grif van de hand Spectaculair transport van „doos" door het land naar de rivier Nieuwe Franse Gorilla als Onzichtbare spion mm In het licht Ook voor zijn vele acti viteiten buiten de school Met bajonet in de rug Vooral vraag naar betere buitenlandse bomen Kerstzang en -spelen in volle Stadsgehoorzaal Hoofd van de Comeniusschool A CONSTANT -SIEBEL Brandje op elevator Raadsvergadering HMWi - 4 51 In Passage: Alles de lucht in overleden na aanrijding In Monopole: Prijsuitreiking in HBSS-kantine KERKDIENSTEN Artsendienst met de Kerstdagen SCHIEDAM meteropnemer/incasseerder BOEKHOUDER Koeriersters KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Zaterdag 24 december 1960 3 Het hoofd van de Comeniusschool A, de heer Th. van Woerkom, heeft gisteravond, op een door de oudercommissie "belegde avond, afscheid ge nomen van zijn school. HU Is 65 jaar geworden en moet nu met pensioen gaan. Maar dat hfj dan tevens rust zal nemen, dat gelooft niemand van deze actieve hoofdonderwijzer die gedurende tientallen Jaren zo'n grote rol heeft gespeeld In het gemeenschapsleven van Schiedam. In een schier onnoemlijk aantal commissies en bestoren van verenigingen heeft deze geboren Schiedammer (zijn rader was meesterknecht op een brander») gezeten of heeft er nog zitting In. Maar om een beeld te geven van de veelzijdigheid van de activiteiten van de heer Van Woerkom zullen we er tccb een aantal noemen. In 1924 werd hij voorzitter van de Bond van Ned, Onderwijzers en is nog voorzitter van de Ned. Onderwijzers Vereniging In Schiedam. Hij was bestuurslid en vele jaren voorzitter van bet Insti tuut voor Arbeiders-Ontwikkeling en was tevens tot de opheffing daarvan leider van de Arbeiders-avondschooL Bekendheid geniet hij vooral als oud voorzitter van de gymnastiek ver. THOR, welke functie hij jarenlang heeft bekleed (ook nu nog gaat hij geregeld turnen) en heeft deze ver eniging ook in de SBLO vertegen woordigd. Hij stond in nauw con tact met de NW-Bestuurdersbond en zat daarvoor in tal van com missies, vooral betrekking hebbende op het onderwijs. Zes en veertig jaar lang heeft de heer Van Woerkom bet onderwijs in Schiedam gediend, met toewijding en overgave, want hij was een onder- wijs-man in hart en nieren. Zelf is hij leerling geweest van de nu ver dwenen „school van meester San ders" aan de Broersvest, die een voorganger is geworden van de hui dige Comenïnusschool waar hij later hoofd van werd. In 1914 werd hij aangesteld als onderwijzer aan de „school van meester Bochove", maar de mobilisatie heeft gemaakt dat hij daar niet tot lesgeven is gekomen. Na de oorlog gaf hij les op diverse scholen, om in 1920 hoofd te worden van de school aan het Edisonplein, tot dat hij in 1951 hoofd van de Co meniusschool werd. Huldiging Hoewel hU gisteravond dus eigen lijk afscheid nam van zün school, is de gelegenheid aangegrepen door heel wat personen bulten die school (Advertentie LM.) DE ALLERMOOISTE GOUDEN VERLOVINGSRING ALLE GLADDE EN BEWERKTE MODELLEN 3 VINDT U 81) SPECIAALZAAK 5UJbal.pl.I. 24 26, Uelimj.1 SO Hinm. Binntnytg 227, Rotlui.™ D*nH«,g Antiman Monopole-matinees DAT de HoIIywoodse filmindustrie na de oorlog een goede afnemer van oud dumpmateriaal geweest zal zijn, blükt weer uit de film „Met een bajonet in de rug". Naast enkele dappere doorzetters cn charmantt doorzetsters spelen vlammende vuur monden een belangrijke rol in het hier vertoonde verhaal van de Ko reaanse oorlog. Materiaal vervangt heldenmoed. Want als Scott Brady met vijf be vrijde verpleegsters aan een barre terugtocht moet beginnen zegt bij niet, zoals wij van tweede wereld oorloghelden gewend zijn „We slaan ons er door heen", maar „We zullen geluk moeten hebben". Tenslotte blijkt hij gelukkig wel zo moedig dat een van de verpleegsters baar ver loofde voor hem in de steek laat De liefdesscènes die zij samen ten beste geven zijn overigens net zo tam als de rest van het verhaal. Slechts enkele ingelaste authentieke opnamen van vluchtende Koreanen hebben dc nodige sfeer. Maar daar voor zjjn ze ook auu.cntiek. om hem hulde te brengen voor het ontzaggelijk vele wat hü gedaan heefl, buiten schoolverband. Mevrouw Bergfeld, de voorzitster van de Oudercommissie, opende de lange rij van sprekers met een heel hartelijk woord van dahk voor de prettige samenwerking en bood eerst namens de commissie een geschenk aan om daarna namens de (niet aan wezige) leerlingen en. het personeel een kostelijk geschenk aan te bieden: een roeiboot, waarmee de heer Van Woerkom, een hartstochtelijk sport- was toegezwaaid. visser, een hartewens in vervulling zag gaan. Daarna werd het woord gevoerd door wethouder H. Sabel, die de dank van het gemeentebestuur over bracht; door het nieuwe hoofd van de school, de heer Rozelaar; door de collega van de Comeniusschool B, de heer J, Byloo, die de vriendschappe lijke samenwerking memoreerde; door het hoofd yan de W. de Zwij- gerschool, de heer M. P. Heyboer; door de heer G. J. W. Brand als voor zitter van THOR, van welke vereni ging de heer Van Woerkom zo lang bestuurslid is geweest en nog de lei der van de seniorenafdeling is; door de heer Van der Wel, bestuurslid van Volksonderwijs, die de heer Van Woerkom prees als een „propagan dist voor het openbaar onderwijs", door de heer De Vlies namens de Ned. Onderwijzers Vereniging, door de collega's schoolhoofden C. Nieuw- land en W. C. de Vries, die nog bij de heer Van Woerkom onderwijzer zijn geweest; door een zwager en door een zoon. Tot slot heeft de heer Van Woer kom op de alom van hem bekende humoristische en ook uitvoerige wij ze bedankt voor de vele lof die hem Apothekers-nachtdienst; Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en apotheek Nieuwland, Dr. Wi~ bautplein 17. Bellen bjj ongeval: G.G. en GD, Tuinlaan 80, telefoon 59290. Po h tie-al arm nummer g 46 6S. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandat 1920.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 1920.30 uur, woensdag 9.30—IQ.3Q uur, donderdag 913012.30 uur, vrij dag 93016.30 en 19—2030 uur, zaterdag 9.301630 uur. "s Zon dags gesloten. R.-EL Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur, donderdag 1017 uur, vrij dag 1417 en 19—21 urn, zater dag 1012 en 1417 uur. Stedelijk Museum; Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jom", Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur, BIOSCOPEN Passage, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur: „Alles de lucht in". Monopole, 2 uur: (beide kerstdagen 2 en 4.15 uur) „Met de bajonet in de rug". Op de grote drijvende graan-eleva- tor GEM 23, die in het grote dok 1 van de Werf A. de Jong aan de Schiedarase Wilhelminahaven ligt is gisteravond om 6.30 uur door nog on bekende oorzaak brand uitgebroken in de sluiskamer. Het vuur werd door het werfpersoneel bestreden met schuimblussers en de bedrijfsmotor- spuit, maar ook de Schiedamse brandweer verleende assistentie. Het ziet er naar uit dat het ook dit jaar geen witte Kerst gaat worden. Enkele dagen voorafgaande aan het feest van het licht, spreidde zelfs een vrolijk zonnetje haar twinkelende stralen over Schiedam uit. Nee, er waren geen zacht neerdalende sneeuwvlokjes, die de stad In een wit kleed hulden. Alleen de boven het water scherende meeuwen had den een witte kleur. Zii en de kerst bomen op straat brachten alleen de idee winter en Kerst in de stad. Op verkoop van bomen heeft het zachte weer echter geen Invloed ge had. Van bet jaar overtrof zelfs de vraag het aanbod. Dit bleek wel uit een praatje dat wij met de heer A. Smit maakten. De heer Smit ver koopt of beter verkocht kerstbomen op de Boerhaavelaan, Ja, hij ver kocht ze, want woensdagavond was hjj al „los". Trouwens, zijn vrouw die op de Dam verkocht, was even eens uitverkocht. Dit jaar zijn voornamelijk Duitse en Luxemburgse bomen verkocht; 2y zijn wel iets duurder, maar de kwali teit is beter dan die van de Neder landse bomen. Zij dragen meer tak ken, waaraan weer meer naalden zitten. De kleur is ook ontegenzegge lijk fraaier. De oorzaak hiervan is misschien te wijten aan de grond soort. In ons land worden de bomen speciaal gekweekt voor Kerstmis. Zij dienen dus in zo kort mogelijke tijd zo groot mogelijk te worden. Men voegt dus waarschijnlijk veel mest aan de grond toe om een snelle groei te verkrijgen. Het gevolg ligt voor de hand, de bomen groeien uit hun krachten. In het buitenland groeien ze echter op schralere bo dems, waardoor het langer duurt, eer ze een even grote lengte hebben be reikt als de inlandse bomen. Hier door komen ze uiteraard beter in hun takken en naalden te zitten. Daar de bomen in het buitenland op hellingen groeien, is het rooien ervan moeilijker cn daardoor duur der, waardoor de prijs natuurlijk stijgt. De vrachtkosten komen daar ook nog bij. Het is gebeurd, vertelde de heer Smit, dat een auto met een vracht uit Luxemburg vier dagen onderweg is geweest, vanwege het slechte weer. Al zijn de buitenlandse bomen dan duurder, het publiek koopt ze toch liever. Het betaalt graag een hogere prijs voor een betere boom. Tegen woordig gaat dat ook makkelijker, aangezien het welvaartspeil van ons volk de laatste jaren duidelijk geste gen Is, Vandaar ook dat er zoveel mansmaat-bomen verkocht zijn. Gro te bomen dus, die de lengte van een man meten. Velen moeten het met Kerst zon der vrolijk versierde, groene boom stellen; er waren er dit jaar te wei nig op de markt. Een dame vroeg aan de heer Smit: „Koopman heeft u een boompje voor mij?" Zij moest teleurgesteld worden; er waren er niet meer. Verdrietig verzuchtte zij: „Hoe is dat nou mogelijk". Dat was echter heel duidelijk: er waren haar 1000 klanten voor geweest. VLAARDINGEN Hef „ding" op toep. Op de voor grond links de sleden, waar het op moet komen te staan. De eerstvolgende raadsvergade ring is vastgesteld op donderdag 5 januari 1961. Het ligt in de bedoe ling, dat burgemeester mr. J. Heus- dens persoonlijk de nieuwjaarsrede zal uitspreken. Op de agenda staat onder andere het voorstel over te gaan tot de bouw van een gemeentebibliotheek. De lange weg door drassig land met hekjesDe uitvoerder van de firma Nijman is er ondersteboven van Op zeventien pijlers zal de Ha ringvlietbrug komen te liggen. Die pijlers zullen gefundeerd worden op twee betonblokken, die elk 250 ton gaan wegen. Er was een „doos" no dig om deze stukken gewapend be ton in te kunnen gieten <_*n wel zo'n doos, dat alle stukken op de milli meter eender worden. De Vlaardingse constractiewerk- plaats HOJA zag er kans toe. Maan- <gtrcsc. C <&*t vj» - In het Passage-theater wordt in de komende week de film „Alles de lucht in" (There was a crooked man) vertoond met Norman Wisdom. Daar deze film tegelijkertijd in het Capi- tol-theater te Rotterdam in première gaat, verwijzen wij voor de bespre king naar pagina zeven. 1U lU 1*1 Cl. charmante Bejaarde dame ende vuur- I J Voor de derde maal deze week is een bejaarde dame het slachtoffer geworden van het verkeer In Schie dam. Maar ditmaal waren de gevol gen van het verkeersongeval desastreus: het slachtoffer, de 78-jarf- ge mevrouw G. M. Roos-Quast, die in het Hervormde Rusthuis aan de Tuinlaan verblijft, is aan de bU het ongeval opgelopen verwondingen overleden. Mevr. Roos stak gistermorgen om 11.20 uur op dc oversteekplaats in de Gerrit Verboonstraat bij de winkel galerij de straat over, maar halver wege weifelde zy en liep terug. Het gevolg was dat zij tegen een zand- auto die van de Koemarkt naar de Lange Nieuwstraat reed. opliep. De chauffeur H. J. H. uit Delft kon al leen nog voorkomen dal de zware auto over de bejaarde dame heen reed, maar zij werd wel ernstig ver wond. Mevr. Roos kreeg een schou derfractuur, een gebroken neus en ontvellingen en is naar het gemeente ziekenhuis gebracht, waar zij korte tijd later overleed. DE Franse filmacteur RogerHanln wordt in de film „De onzicht bare spion slaat toe" gepresenteerd als de nieuwe gorilla, waarvan tot nu toe zijn landgenoot Lino Ventura het prototype was. Roger heeft in elk geval dit met Lino gemeen, dat hij voor geen ge vaar terugdeinst en daarbi' op zijn eentje een knokpartij weggeeft, die voor de tegenstander een vare mar teling is. Gevaar is er en knokpar tijen zijn er in deze gorilla-film aan de lopende band. Door de Engelse, Franse, Amerikaanse en Russische geheime diensten wordt er geaasd op een Duitse vinding. Al die ge wiekste jongens lopen elkaar tegen het lijf in Diisseldorf. De gorilla is een soort superman. Als hij in de benauwenis zit, ge bruikt hij bij voorkeur een paar gevaarlijke voetzoekers. Hij ont springt de dans bij auto-ongelukken en gooit zijn belagers als kegels door elkaar. Jammer, dat alle moeite ver geefs is. Op het eind blijkt dat de vertegenwoordigers van de NATO het eens zijn geworden en dat de Duitse vinding voor gezamenlijk ge bruik zal worden gekocht... Een bijzonderheid is dat er in deze film vier talen worden gesproken, nl. Frans, Duits, Engels en Russisch. De contactcommissie van HBSS heeft donderdag onder leiding van de heer J. Troost in het clublokaal de gezellige sluitingsavond van het seizoen gehouden. Hoewel het door de grote belangstelling nogal be nauwd was in de met-vergrote kan tine is het programma met animo afgewerkt. Daarbij zijn de prijzen uitgereikt van de onlangs gehouden spelwed- strijden. De heer H. Dijkstra ver overde het kerstkonyn. De hoogstge- klasseerde, de heer L, Oosterom won de rollade. Ook mevrouw Hoekstra won een rollade en haar echtgenoot kon daar een kerstkrans aan toevoe gen. Voor Ferrie Groeneweg en Kees van Walsum lagen boterstaven ge reed en voor de secretaris, die de minste punten had verzameld, was een blik gehakt als troostprijs. ZATERDAG Ned. Prot. Bond. Westvest 92: zater dagavond li uur Kerslnachtdienst met ds. J- A. Hetoly. Eerste kerstdag: 10.30 uur ds. 3. B. Schauwïnk, rnct medewer king van de Koarvereniging. Evans. Luth. Gemeente. Zaterdag avond 11 uur Kerstnachtdienst. Eerste kerstdag |0 uur ds. S. G. van der Haa- gen met solozang. Ned. Herv. Gerei, Evang, GcbOUW Irene, Eerste kerstdag 10 uur ds. X.. G. Bruin (Den Haag) en 4 uur ds. H. Stolk (Scheveningen), Tweede kerstdag 10 uur fcand. P. M. Breughexn (Delft). Oud-Kath. kerk. Dam 28. Zaterdag avond lo uur Nachtmis. Eerste kerstdag 10 uur v.m. Hoogmis en 2 30 uur n.m. Vespers. Tweede kerstdag 9.30 uur van. Hoogmis. Leger des 11 dis. Eerste kerstdag Pas sage-theater 6 uur v.m. Kerstwij dings- dienat, spreker ds. W. A. Krijger mun.v. muziekkorps, zangbrigade en jeugdafde ling. Lange Haven: 1030 uur v.m. Kerst- samenkomst en 630 uur n.m. Kerstsa menkomst. Baptisten Gemeente. Lange Haven 59. Eerste kerstdag: ïo uur v.m. Kerstfeest m.m.v. zangkoor en 7 uur n.m. Kerst programma verzorgd door de jeugd. Tweede kerstdag 3.30 uur n.m. Kerst viering voor oud en jong. Ds. R. ReiUng leidt alle diensten. Ned. Herv. Gemeente Ketheï. Zater dagavond 10.30 uur Kerstnachtdienst gecomb. met Geref. kerk oJ.v. ds. J. Couvée en ds. J. E. L. Brummelkamp. Eerste kerstdag: 10 uur ds. J. E. Brum melkamp en 7 uur n.m. Zondagsschool- dienst voor de ouderen. Tweede kerst dag: 10 uur ds. 3. G. Jansem cn 4 uur non. Zondagsschooldienst voor de jon geren. Ned. Herv, Gemeente. Kerstnacht diensten op zaterdag: Grote kerk 1130 uur ds, A. Hoffman; Bethelkerk 11.30 uur ds. H. W. Hemmes: Opstaudingskerk 1130 uur ds. D, J. Spahng; Geref. kerk. Prinselaan, lo uur ds. J. D. Smids en ds. Vroon. Eerste kerstdag: Grote kerk 10 uur dr. L. J. Cazemier en 5 uur ds. J. G. Jansen; Bethelkerk 10 uur ds. J. D. Smids en 5 uur ds. A. Hoffman; Op- standingskerk 9 uur en 10.30 uur ds. J, D. Spaiing en 5 uur Kerstfeestviering: Vredeskerk 9 uur en 10.45 uur ds. H. W. Hemmes en 7 uur ds. J. D. Smids. Twee de kerstdag: Grote kerk 10 uur ds. J. E. L. Brummelkamp; Opstandlngskcrk 10 uur dr. L. J. Cazemier. Chr. Gerei. kerk. Kerkgeboifw Waran de hoek BK.-laan. Zaterdagavond 6.30 uur ds. D- Henstra. Eerste kerstdag: 10 uur leesdienst en 3 uur ds- 3. Drenth (Overschiet. Geref. Kerk: zaterdagavond: Juliana- kerk 930 uur Kerstnachtdienst. Eerste kerstdag. Oosterkerk: 10 uur ds. J. Cou vée en 5 uur ds. A. Troost (Rotterdam). Julianakerk: 10 uur ds. A. Troost en 5 uur ds. W. A. Krijger. Goede Haven- kerk: 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds. J. NawJjn. De Ark Ketheï: 930 uur ds. J. Nawijn en 2.30 uur ds. J- Couvée, Kantine S.CF.: 10 uur ds. Th. Swen (VJaardingen) en 5 uur ds. J. Couvée. In spoedgevallen zijn gedurende de beide kerstdagen de volgende artsen te raadplegen: J. Mokkenstorm, Van Ruys- daeUaan 52b, tel. 64098; W, A. de Ridder, Stadhoudersiaan 46, tel. 67590; W, H. F. Meijer, Swammerdamsingel 43. tel. 69696 en W. T. P. Nijenhuis, Burg. Knappert- laan 156, tel. 69991. Tijdens de kerstdagen, zijn geopend de apotheken Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwiand, Dr. VVibautplein 27. Gedurende de volgende week zal van 27 december af apotheek Van "Westen dorp, Singel 83, de nachtdienst waame- j men. den lang werd er getekend, gere kend en gemeten zonder dat er een elektrode of een klinknagel aan te pas kwam. Er werden eerst houten modellen gemaakt en toen konden de lassers, klinkers, schavers, hoorders en ruimers aan de gang gaan. Re sultaat; een betonbekisüng in staak waar zelfs de Rijkswaterstaat on middellijk mee tevreden was. Maar deze betonmal stond op het terrein van De Vergulde Hand, en kele honderden meters van de Wa terweg. Een blok staal van 45 ton met een doorsnede van een tiental meters. De vaklui van Nico Nijman uit Rotterdam wisten er wel wat op: op ingevette spoorbiels de Maas- sluissedijk uitsteeën tot *de ENCK en daar met een bok op een schuit. De dijk zou dan minstens één etmaal volledig afgesloten moeten worden. De Nederlandse Aardaliemaatsehap- pij maakte daartegen bezwaar, bo vendien zou men bij de ENCK een splinternieuw hek moeten slopen. „Geen bezwaar", meenden Nijmans mannen. We schuiven lfhet ding" door het land direct naar de Nieuwe Waterweg en laten het daar de glooiing afzakken en met een iets sterkere bok krijgen we het beest /el op een schuit. En zo gaat het gebeuren. Over sloten en door hek ken en over greppels naar de Wa- terweg. Vóór Kerstmis moet „hek x ding" daar zijn. En bij HOJA hopen 'i-'iinj.ï.. ....m 2e maar dat alles £°ed gaat. Want 2^,3^ daar 13 nog een bekisting in aan- bouw, die het spiegelbeeld vormt van deze. Voor de andere kant van de Hanngvlietbrug. Er liggen in het Rode Kruis- gebouw. Emm astraat nr. 38, nog 77 prijzen van de Welfare-verloting on afgehaald, De trekkingslysten van deze verloting hangen in de vitrines van bovengenoemd gebouw ter in zage, terwijl onder de telefoonnum mers 2700 en 5003 geïnformeerd kan worden naar een eventuele prijs. De totale opbrengst van de lijstencollecte en de' kerstpotten van het Leger des Heils te Vlaardingen bedraagt tesamen 7.680.04, TN 1 Br zijn Driestuiversopera laat heid van lichaam, ziel en geest. Brecht de verteller zingen: Ons lichaam, sinds Franciscus van „er zijn sommigen in 't donker Assisi wel goedmoedig-spottend er zijn anderen in 't licht „broeder-ezel" genoemd, is er he en men ziet hen, die in lemaal bij. Evenals onze fameuze, 't licht zijn, vorsende geest, in gezelschap van die in 't donker, ziet men niet", de zoveel ongrijpbaarder ziel. In Dat lijkt wel onweersprekelijke het ouda Kerstevangelie van Lu- wereldwijsheid. Zo door de erva- kas 2 gaan de mensen, die tot de ring, de bittere, getoetst. Net zoals erkende verschoppelingen be- zijn andere deuntje: hoorden, die er al aan gewend ,ja, ren maar naar 't geluk! waren dat ze „in het donker" za- maar loop niet al te hard, ten, aan het lopen. Niet op de want allen rennen naar 't geluk: vlucht, maar op zoek. Zij waren Het geluk loopt achteraan.''^ plotseling in het licht gekomen. Dus is een onverschillige houding Ze zoeken en vinden. Ze vinden de beste. Wat zou je je druk ma- een Kind, pasgeboren, in doeken ken? Verstand? Ja, als je geld geutonden, en liggend in een krib- hebt, de kans, als het je meezitbe, zo'n primitieve dierenvoeder- Maar anders? „Probeer het maarbak. En dan is hun onverschillig van je knappe kop leeft hoogstens heid gesmolten, dan knielen die maar een luis". Dit mag u een kerels, en nemen daarna de moei- wonderlijke inleiding vinden op te om het aan iedereen te vertel- een kleine kerstmeditatie. Minder ien dat ze in dat Kind van wonderlijk dan u op het eerste Bethlehem, het Woord van God gezicht dacht, als u hei met uw hebben vernomen. Ze keren terug zaterdagse schrijver eens bent, dat naar hun geminacht baantje wij elk onwerkelijk kerstgezwij- (want dat was hun herderschap) mei hebben te mijden als een zeer maar zelf zien ze het nu anders, besmettelijke ziekte, gevaarlijk, Want ze hebben gemerkt dat God levensgevaarlijk voor onze ge- hen in zyn licht heeft gezet, zondheid. Niet uitsluitend voor dat soms het geluk? De Bijbel onze „geestelijke gezondheid, heeft er een ander woord voor: Want waar het bü het kerstfeest Zegen. Zo wens ik u, wie u ook toch een féést—- om gaat zoekt bent,ook een gezegend Kerstfeest onze hele persoonlijkheid, die on scheidbare menselijke drie-een- F. OBERMAN. DE Stadsgehoorzaal was gister avond boordevol met een blij publiek dat vele leeftijden omvatte. Merkte men vele kleuters in de zaal op, op het podium leken er nog veel meer aanwezig, zo dicht stonden ze daar in rijen opeengepakt om onder leiding van Jo Mulder Kerstliederen te zingen. Afdeling Vlaardingen van de Volksbond tegen drankmisbruik had hier nL een kerstuitvoering georga niseerd en kennelijk was deze mani festatie met alleen bedoeld om de mensen in de zaal gezellig bezig te houden, maar ook om de actiei mede werkende jeugd op het podium een verrijkende ervaring mee te geven. Het was opvallend dat de kinder koren van Jo Mulder bijna uitslui tend uit meisjes bleken te bestaan. Blijkbaar maken de jongens het zich liever gemakkelijk door te luisteren naar wat de meisjes doen. Dat deden ze in elk geval met grote aandacht: zodra het gordijn, opging waren ze allemaal muisstil, evenals trouwens de vaders en moeders, die met ver tedering het kleine grut daar voor het voetlicht gadesloegen. Behalve de vijf kinderkoren (De Kleintjes, De Nachtegaaltjes, Ons Clubje, de Vlaardingse Zangvogeltjes en het meisjeskoor Eroza) lieten ook het dameskoor Viva Melodia (even eens geleid door Jo Mulder) en het Politie-dubbfelmannenkwartet Pro Musica onder C. Alcwijnse zich ho ren in een uitgebreide selectie Kerst liederen, waarvan enkele in vreemde talen werden gezongen. Jo Mulder( wier pedagogische gaven ten nauw ste verbonden bleken met alles wat op deze avond geboden werd, had ook een verdienstelijke verbindende tekst op rijm geschreven, en zij be titelde deze keur van liederen als „Kerstmis I960". Stemcultuur van enige betekenis trof men uiteraard alleen aan bij de mannen van Pro Musica en de dames van Viva Me lodia, maar het feit dat de jonge- meisjes en ook de kleinsten niet al leen zuiver zongen maar tevens dui delijk verstaanbaar bleven verdient reeds een compliment. De grote at tracties waren natuurlijk de kerst spelen Geloof. Hoop en Liefde en Als Herders in de Nacht, die door Jo Mulder met veel begrip voor de opvoeringsmogelijkheden door kin deren en volwassenen waren gecom poneerd op onopgesmukte teksten van eigen hand. Za leidde de uitvoe ringen vanuit de zaal. vlak voor het podium, met veel autoriteit en m de pianiste Thea Roos vond zy een betrouwbaar begeleidster. S, N. Bij de technische bedrijven der gemeente Schiedam bestaat gelegenheid te solliciteren naar de functie van In aanmerking komen zij, die in de leeftijds klasse 2140 vallen, een goede gezondheid genieten en goed met mensen kunnen omgaan. Salans van 3.370.— tot ƒ4.853.per jaar, excL de huurcompensatie i960. Eigenhandig geschreven brieven, met vermelding van opleiding en ervaring worden binnen één week na heden bij de directie van de technische bedrijven verwacht Vraag een boek van de spannende avonturen van Kapitein Rob Ze kosten slechts 75 ct p. deel Verkrijgbaar bij uw bezorger of boekhandelaar Gevraagd door do technische bcdryven der gemeente Schiedam met grote interesse voor de moderne be drijfsadministratie. Na inwerken zal hij kostenoverzlchten en nacalculaties moeten maken en voorlich ting aan de technici moeten geven. Voorkeur hebben zij die in een industrieel bedrijf werkzaam waren en h.b.s.- of mini maal uLo.-B- cn m.b.a.-opleichng hebben. Leeftijd 21 tot 28 jaar. Salaris tot 5.964,per jaar (adj. com mies), excl. 4% vakantietoelage, 5,6% com pensatie van premie A.O.W. en huurcomp. Eigenhandig geschreven sollicitaties te zenden aan de directie van de technische bedrijven, Dwarsstraat 42 te Schiedam. De ec. adj.-directeur, tel. 64980, kan telefonisch informaties geven. Permanent wave Permanent: Dames» voor een goede permanent en prettige oediening; kapsalon J. de Ruiter, Gange Kerkstraat 13. Permanent vanaf ƒ8.— com pleet. Telefoon 6 68 33 Hélène permanent met toe< stel, het beste wat er is, compleet f 5.stroomloos ƒ7.50. Op vertoon van deze advertentie 1.— korting! Dames- en berenkapsalon „Hélène", Rembrandtlaan 22, telefoon 6 7170 Fotografie Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106. Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 265 Telefoon 6 80 31 - Schiedam Voor pasroto's naar K, van Vuuren, Hoogstraat 108 9Tel. 567 20 In één dag gereed. Diversen Nieuwe hakken voor dames- en herenschoenen. Klaar ter wijl u wacht. Schoenrepara tiebedrijf Joop Jansen, Dam Voor het slapen van scharen, messen (ook golven), zagen, beitels, schaven, Fhilishave en Remingtons naar Slijperij en Staalwarenhandel G. ÏL Kleyheeg, v/h Solingen, Nieuwstraat 43 hoek Korte Kerkstraat, telefoon 6 8127. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Broersveldpad), teleü. 6 7028 (na 18 uur telefoon 68789). Ledikanten, butledi- kanten, kampeerbedden put. Kom eens praten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1