Martinit-aanval kansloos tegen de DRL-doelman Gebouw gemeentebibliotheek gaat bijna zeven ton kosten PPSC verloor met pech van Insulinde Patrimonium wil 225 woningen verbeteren Conferentie Oecumenische Jeugdraad in Schiedam Voorstel hij raad ingediend Damclub „Schiedam55 kreeg een welkome versterking Tekort 1960 aanzienlijk hoger I960 Dinsdag 27 december 1960 W IN GROTE KERK Orpheus en Excelsior in Handels Messiah Verregend voetbal in Schiedam SVDPW met rode lantaarn Ursus-BMT afg. ZATERDAGVOETBAL J. L. Pluym onderscheiden Film-voorstelling voor bejaarden SVDPW-mCl-3 Martinit-DRL 0-0 Brand door broeiing op zolderschuit Judo-examens Burgerlijke Stand Esperanto-agendo OP 4 EN 5 FEBRUARI Met vuurwerk brand gesticht Jonge Noor zei: Je geld of je leven! Aanrijdingen door losgeslagen auto Sigaretten gestolen uit automaat VZC (heren) klopt hoger spelend ZPB Stadsgehoorzaal COMPLEX MARKGRAAFLAAN EN OMGEVING Bovendien geld gevraagd voor uitvoering van achterstallige onderhoudswerken Fietsenberg plaatsen SCHIEDAM enige cassières 0 een leerl.-verkoopster 0 een leerling-bediende SI MON DE WIT administratieve kracht e SIMON DE WIT a KOERIERSTER 1 3L JUS fjo- I'm- J» d. Kb er. ES.Xö 11 HET was een goede gedachte van het Koninklijk Schiedams Man nenkoor „Orpheus", om In samen werking met de Arbeiderszangver eniging Excelsior" Handels orato rium „The Messiah" in studie te ne men en uit te voeren. Want zodoen de werden de leden in de gelegen heid gesteld zich eens in een groot werk voor gemengd koor te doen horen, en er toe bij te dragen deze prachtige partituur, een uitvoering te bezorgen waarin de tenor- en baspartij en evenwaardig bezet 2ijn ten opzichte van die der sopranen «n alten. Een evenwichtige klankverhou ding kenmerkte de uitvoering, die maandagavond onder - leiding van Gijsbert Nieuwland in de uitmun tend bezette Grote Kerk werd ge geven dan ook in een verheugende mate. De koorzang klonk dynamisch uitstekend en de intonatie viet zeer te loven. Een enkele maal kon men deze nog expressiever denken, doch daar stond tegenover, dat de min of meer strakke leiding van Nieuw land anderzijds zeer correct aan de Handelstijl beantwoordde. Ook wist de dirigent een goede nauwklinkende eenheid tussen het vocale en instrumentale element (dit laatste werd klankvol gerealiseerd door een orkest bestaande uit radio musici) tot stand te brengen. Het geheel kwam daardoor dus op een peil te staan, dat een welluidend en boeiend karakter droeg. De solistische medewerking kon ■weliswaar vocaal beschouwd niet vlekkeloos worden genoemd, maar toonde wel de nodige artistieke eigenschappen. Algehele voldoening schonk eigen, lijk alleen hot optreden van de bas David Hollestelle, die zijn partij ook vocaliter gaaf en expressief en zonder enige technische inzinking zong- De sopraan Jennefer Vyvyan had soms zeer mooie ogenblikken, doch in de coloraturen detoneerde zij meer dan eens, terwijl zij de ver tolking van haar partij soms ook wel eens afbreuk deed, door de toon te langzaam op te trekken. Ook de weergave van de altpartij door Sybille Raaphorst droeg een .onevenwichtig karakter. Dikwijls viel haar zang stellig wel te waar deren, maar in het lage register klonk deze ook wel zwak en vlak. De tenor Comelis Kalkman bleek over een geluid te beschikken, dat een" mooie breed klinkende hoogte bezit en ook warm getimbreerd is. Een zo nu en dan kelig geprodu ceerde toon viel daarom dan ook zoveel te meer op. Meindert Boekei, orgel en Adri Slootmaker, clavecimbel, sloten zieh uitstekend bij het instrumentale en semble aan. De avond werd geopend met een drietal kerstliederen, uitgevoerd door het eveneens onder leiding van Gijsbert Nieuwland slaande knapen koor „Jong Orpheus". Het werd een. ■welluidend begin, want ook deze prille koorzang bleek genoeg kwali teiten te bezitten om muzikale luis ter bij te zetten aan dit concert, waarvan de sfeer nog door de kaar senverlichting, van het stemmings volle kerkgebouw, zeer aantrekke lijk werd geaccentueerd. A. I. Voordat op de avond van de Tweede Kerstdag in de Grote Kerk de zang verenigingen „Excelsior" en „örpheus" „De Messiah" ten. gehore brachten, moesten de koster en de huipkosters de gróte lichtkronen aansteken, waar voor zij spïriius-lichtjes op lange staken gebruiken. Een. typisch gezicht. De goede verwachtingen voor de Sehiedamse voetbalclubs zijn niet uitgekomen. De meeste terreinen konden de aanval van de regen niet weerstaan. In Kethel keurde de con sul de velden van DHS en DELZ af. Bij dc wedstrijd UrsusBMT start ten de teams op een slecht veld en toen later de regen weer neerviel besloot de scheidsrechter de wed strijd In de rust af te gelasten. Marti- nit siaagde er niet In een over wicht trefzeker af te ronden, het werd daarom een teleurstellend ge lijk spel tegen DRL. Nog teleurstel lender ts de nederlaag van SVDPW tegen NRC. In dit duel om de on derste plaats schonk NRC de rode lantaarn aan onze stadgenoten. Met drie invallers voor Weeda, Geen winst voor de clubs uit het zaterdagvoetbal. Volgens verwach- tig verloor GTB van ZBVH, ook al is 61 wel een grote nederlaag. Met pech heeft PPSC van het ster ke Insulinde verloren. De Schie dammers moesten deze uitwedstrijd winnen om zich weer bö de favorie ten te kunnen voegen en tot een kwartier voor rust heeft PPSC alle kans op de winst gehad. Toen scheidsrechter Van der Glezen een doelpunt van Gerrit Boertje afkeur de geraakte het team ontmoedigd. Gelaten Heten de Schiedammers daarna toe dat Insulinde de win nende goals kon scoren. Bij een mislrap van de Sehiedam se linksachter kon de rechtsbuiten van Insulinde in de tiende minuut scoren. Hierna trok PP ten aanval en het was Cobi van Dijk die in de 25e minuut de gelijkmaker inschoot. In een gelijkopgaande strijd stre den beide teams fel voor de overwin ning. In de twintigste minuut na rust kwam Insulinde door de mid denvoor weer aan de voorsprong, maar tien minuten later had rechts binnen Jan Teeuw met een voorzet Boertje de mogelijkheid voor de ge lijkmaker weer geboden. Toch kwam Insulinde weer aan de voorsprong toen de linksbuiten direct na de aftrap langs de Sehiedamse verdedi ging draafde om de aanval goed af te ronden. Fel vernette PP zieh en fAduefentte t.M.) Nu, nog juist voor het nieuwe jaar, beginnen wij met de ver koop van een ongekende aan bieding glasgordijnen. Geen gewone, neen, mooi be werkte glasgordijnen uit de nor male collectie van 2.95, van fijn geweven marquisette. Bewerkt met een franse fan tasie-kant kunt U ze nu uit zoeken per stuk voor nog géén twee gulden- Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze afgepaste vitrage gordijnen, in ecru, in de maat 60 x 160 cm» WJ%jf per stuk voor j yy twee minuten later kon PPSC weer juichen omdat Boertje een bnl in schoot die door Jongeneel tegen de paal was geschoten. De scheidsrech ter keurde het doelpunt af, de Schie dammers bogen het hoofd waarna Insulinde nog tweemaal kon doel puntten. (52) ZBVHGTB 6—1 Herhaaldelijk heeft GTB het doel van de gastheren met goede aan vallen belaagd. In die periode kon ZBVH enkele uitvallen lanceren waardoor tweemaal kon worden ge scoord, Na rust bracht ZBVH de stand zelfs op 30. Door een straf schop werd het 3—1. GTB bleef aan vallen, maar foutjes in de Sehiedam se defensie gaven de aanvallers van ZBVH de kans om op verrassende en nogal geflatteerde wijze de stand op te voeren tot 6—1. Tijdens een bijeenkomst vanmorgen op het kantoor van de Dienst VOOr Gemeentewerken, is de heer J. L. Pluym, stratenmaker-bandlegger Je klas, gehuldigd wegens het feit dat hij veertig iaar werkzaam is bij ge noemde dienst. Door H. M. de Koningin is hem de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toege kend, Burgemeester mr. J. W. Peek heeft hem op de bijeenkomst hefc ere metaal opgespeld. De film-voorstelling die op 30 ju li j.L door de directie van het Pas sage-theater gegeven zou zijn aan de ouden van dagen te Schiedam, .dxe echter door bijzondere omstandighe den uitgesteld is moeten worden, zal nu plaats vinden op zaterdagmor gen 31 december, aanvang 9.30 uur. Alleen de kaartjes die in juli zijn uitgereikt zijn geldig; andere kaart jes zün niet meer^beschikhaar. Zo verzocht ons het bestuur van de Alg. Bond van Ouden van Dagen bekend te xvillen maken. VanStrien en Van Veen en met een sterk gewijzigd elftal waarin o.a. Van der Pol van de backplaats naar de rechtsbinnenplaats was verhuisd speelde Ursus voortreffelijk voetbal. Ondanks vele kansen kon Ursus in de eerste helft niet scoren. Wel zagen de agressieve stadgenoten hoe stop per Van der Gaag een strafschop veroorzaakte, die daarna door doel man Kuiters keurig gehouden werd. In de rust besloot dc scheidsrechter de wedstrijd te staken. In het belangrijke duel om de on derste plaats toonden de Rotterdam mers zich de sterksten. Het geringe overwicht van NRC bezorgde de be zoekers een kleine voorsprong in de eerste helft. Wel slaagde SVDPW er spoedig in om de stand gelijk te maken toen linksbuiten Frans van der Knaap na een goede combinatie met een hard schot inschoot. Voor SVDPW ontstond daarna de teleur stelling teen de scheidsrechter een strafschop toekende omdat een Schie dammer in het strafschopgebied op het gladde veld over de bal gegle den was met de handen. NRC schoot de strafschop in en daarna kregen de krantemensen nogmaals de kans te scoren. (13) De bekwame doelman van DRL heeft Martinit de winst onthouden. Voortdurend was Martinit in de aan val maar dc schoten van het Sehie damse aanvalskwintet konden on schadelijk worden gemaakt. Ook na de rust werden de aanvallen van Op een zolderschuit in de Buiten haven is zondagmiddag waarschijn lijk door broeiing, brand ontstaan in de lading bestaande uit schilfers veevoeder. Deze lading was afkom stig van een brand en op weg naar de drogerij fa P. Heilker aan de Hoofdstraat om daar gedroogd te worde». Door de brandweer is het vuur op de schuit geblust. In de afgelopen periode zijn de volgende leerlingen van het Sport Centrum Schiedam geslaagd voor hun judo-examens: Gele slip: Marianne Brussaar en Ria Patijn, Gele band: P, B. Verha- ge, R. Evers en K- Grisel, allen junioren, cn de senioren: M. Breur, A. Tieleman, A. van Buytenen, P. J. v. d. Lem, H. J. A. v. 4. Lem, H. v. d. Reiden en O. N. H. Campo. Oranje slip: Pauline Noordijk. Oran je band: Wim Korenhof. Groene slip: Gerrie Bouwens, groene band: A. Rutteman. Voorts zijn nog een 11 judoka's in het bezit gekomen van de witte band- Het eerstvolgende examen zal plaats vindenop zaterdag 7 en zon dag 8 januari. GEBOREN; Petrus J. 2V P. J. Klok gieters en H. F. D. Blom; Martina J. M„ dv A. van Wijnen cn M. A. M. van der Goes; Johann L. M., zv M. A. van Beek en M. J. Grtidelbach; Jo hannes O., zv H. Engelchor en J. P. Cats; Robert J„ zv J. Leur en J. C. van Houwelingen; Frank, zv H. C. Tilman en M. Kievit; Michèle, zv H. van Aggelen en A. J. H. de Fremery. OVERLEDEN: G, van Blswijk, 75 j. Merkredon, la 28an de decembro Pro la festo-tagoj ni ne kunvenos, tarnen ni petos venu ciuj la sekvon- tan fojon. Ni tiam iros al kadino v. Glnk De jaarlijkse conferentie van de landelijke Oecumenische Jeugdraad wordt ditmaal In Schiedam gehou den op 4 en 5 februari 1961. Mede naar aanleiding van de Europese jon. gerenconferentie welke deze zomer in Lausanne werd gehouden is als thema voor deze conferentie gekozen het onderwerp „Dienst". De deelnemers aan deze conferen tie worden zaterdagmiddag 4 febru ari ontvangen in de kantine Oost van W. F., waar deze conferentie wordt gehouden. Aansluitend hieraan volgt de opening en enkele toespraken van buitenlandse delegaties terwijl er 's avonds een musical wordt opge voerd welke op het onderwerp be trekking heeft. De kerkdienst op zondagmorgen wordt gehouden in de Grote Kerk, waarbij voorgaan dr. L. J. Cazemier en ds. J. Couvee. Na de kerkdienst wordt de conferentie voortgezet met een inleiding over 't onderwerp en enkele gespreksgroe pen. De conferentie wordt gesloten met een dienst welke door het IKOR wordt uitgezonden. Alle belangstel lende jongeren zijn op deze confe rentie van harte welkom. De landelijke jeugdraad verwacht op deze conferentie ca. 500 deelneem- (st)ers. Deze deelneem(st)ers zullen in de nacht van 4 op 5 februari in Schiedam moeten verblijven. De com missie van voorbereiding doet daar om «en beroep op de gehele Sehie damse bevolking zo mogelijk van. 4 op 5 februari aan één of meer deel neem fstlers gastvrijheid te willen verlenen, dus aan. deze gasten voor één nacht logies met ontbijt te wil len verlenen. De opgaven daartoe worden gaarne ingewacht door de secr. van. de Sehiedamse Oec. Raad, H. Teeuw, Tuinlaan 2b, tel. 65893 en W. v. d. Gaag, Vondellaan 13«, Martinit met succes afgeslagen. Het spelbeeld kreeg daardoor een een zijdig en tenslotte voor Martinit te leurstellend karakter. Bij de stad genoten maakte -poelman J. den Uyl een goede rentree. Het gelukte Mar tinit niet de verdiende winst te grij pen. (0—0) VLAARDINGEN De begroting van de bouw kosten, met inbegrip van de meubilering en stoffering, van het nieuwe gebouw voor de ge meentelijke bibliotheek zijn be groot op 689.300.Het col lege van B. en W. vraagt thans de raad dit bedrag (minus de reeds beschikbaar gestelde 10.000.te voteren. Op 4 juni 1959 stelde de raad, een krediet van 10.000^— beschikbaar voor kosten van. voorbereiding van de bouw van een gemeentelijke bibliotheek op een terrein aan de Fransenstraat. Over de gewenste vormgeving en indeling varj het te stichten, ge bouw is overleg gepleegd met het bestuur van dc Vereniging Open bare Leeszaal en Bibliotheek, alnier, alsmede met de centrale Vereniging voor Openbare Bibliotheken. Daarbij is in de eerste plaats de vraag onder ogen gezien of het be schikbare terrein zich leent voor vestig £ng daarop van een biblio theek, die voldoet aan de daaraan in een gemeente als Vlaardïngen te stellen eisen. Hoewel het biblio- theekbestuur, evenals de Bouwcom missie der Centrale Vereniging, van mening was, dat beter omgezien kon worden naar groter terrein, hebben B. en W. geen vrijheid kun nen vinden op de keuze van het terrein terug te komen. B. en W. zijn namelijk van mening, dat de kosten van stichting en exploitatie binnen redelijke grenzen moeten blijven, ook in verband met de ver eiste goedkeuringen van hoger ge zag. Voorts achten B. en W. het ge kozen terrein qua ligging bij uitstek geschikt Het bedrijf gemeentewerken heeft daarna een schetsplan ontworpen, Damclub „Schiedam" heeft een competllieloze week doorgebracht. Ook de strijd om het clubkampioen- schap werd niet voortgezet. Wel werd bepaald dat de beslissingswed strijd J. C. Onink-L. Vrijland op 3 januari zal worden gespeeld. Voor de huishoudelijke competitie werden nuttige oefenwedstrijden gespeeld. Stadgenoot J. Vrijland speelde te gen M. den Hou ting remise. Hij be schouwt deze match als een trai ning in verband met de komende militaire kampioenschappen dam men waaraan hij zal deelnemen. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bü ongeval: G.G en GD, Tumlaan 80, telefoon 69290. Po Olie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 1920.30 uur, dinsdag 0.30—1630 en 1920.30 uur, woensdag 9.3016.30 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij. dag 9.30—16.30 en 1920.30 uur, zaterdag 9.30—16.3D uur. 's Zon dags gesloten. R.-R. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 1417 en 19—21 uur. donderdag 101? uur, vrij dag 14—17 en 19—21 um, zater dag 1012 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jorn". Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Alles de lucht in". Monopole, 2 uur: „Met de bajonet in de rug". 7 en 9.15 uur: „De onzichtbare spion slaat toe". Met vuurwerk spelende kinderen hebben zondagmiddag omstreeks vier uur brand veroorzaakt in de woning van mevrouw W. T. P, aan de Voomsestraat 35 b. Door de kin deren Is het vuurwerk, waarschijn lijk Bengaalse lucifers, door het ge opende raam naar binnen gegooid, waardoor de vitrages en de over gordijnen vlam vatten. Een buurman, de heer C, Kruines kwam te hulp. Hij rukte dc bran dende gordijnen af en bluste ook het smeulende behang met een em mer water, waarop de brandweer het blussingswerk kon voltooien. De schade wordt geraamd op 1M gulden en wordt door de verzekering ge dekt. De jonge Noorse zeeman H. O. heeft de kerstdagen rustig doorge bracht op het Sehiedamse hoofd bureau van politie. Dat was omdat hij In de nacht van vrijdag op zater dag, om kwart over één voor Hotel de Kroon een pistool richtte op de heer ML v. d. K. en daarbij dreigend de woorden sprak; „Je geld of je leven." Dreigend, voor zover dat mo gelijk was by de hoeveelheid drank, die de zeeman binnen had. D& heer Van der K. was niet ge ïntimideerd door het vuurwapen, dat overigens maar een alarmpistool was, en met de hulp van de kelner M. H. B. werd de jonge Noor overmeesterd en naar de politiepost aan de Buiten - havenweg gebracht, vaöwaar hij later naar het hoofdbureau is ge bracht. Zondagmiddag om 3.20 uur heeft op de Rctterdamsedijk een losgesla gen onbestuurde auto twee gepar keerd staande auto's geramd. De bedoelde auto werd voortge trokken door een bestelwagen, be stuurd door de monteur T. v. H. Dear de niet beveiligde trekinstal- lalie brak, kwam de auto onbestuurd te rijden met het gevolg, dat de twee andere auto's werden aange reden. Alle drie wagens werden be schadigd. Clubkampioen L. Vrijland deed een aangename ervaring, die voor hem persoonlijk enigszins onaangenaam is. Damclub „Schiedam" werd on langs versterkt met twee oud-spe- lers van RDG. De heer A. van Dort toonde zijn kracht door een zege op C. W. Slecuwenhoek, maar ook W. Spruyt blijkt een aanwinst. Hij slaag de erin een betere positie te ver overen dan L. Vrijland, die ondanks stukkenwinst daardoor toch verloor. De overige uitslagen zijn: M. van Erkel-A. Kisseeuw 0-2; J. C. Onink- J. dc Wilde 2-0; <1. van Straaten- J. P. van der Watering 1-1; J. van Straaten-F. Rademakers 2-0; M. van Erkel-A, van Otterloo 0-2. Donderdag speelt Schiedam de uitwedstryd tegen. Vreewijk 2. De heer J. P. de J. deed aangifte, dat uit de sigarettenautomaat, die voor zijn woning aan de Lange Kerkstraat hangt, zes pakjes siga retten ontvreemd zijn door het in steken van koperen schijfjes, VLAARDINGEN Het in de derde klas (KNZB) spe lende VZC (heren) zag kans in de ZRO-eompetilie op voortreffelijke wyze het In de tweede klas spelende ZPB uit Barendrecht ettt 4—1 neder, laag toe te brengen. VZC begon deze wedsirijd met *n 1—0 achterstand door een fout, die op het middenveld werd gemaakt; twee VZC-5pelers vielen onoplettend één tegenspeler aan, waardoor een tegenstander vrij kwam te liggen. On danks de poging van Aad Mooy om deze speler alsnog het schieten te be letten, belandde de bal in het VZC- doel. VZC, geprikkeld door deze achter, stand, begon zienderogen beter te spelen, hetgeen ook doelpunten op leverde. Ben Arons gaf na een mislukte po ging opnieuw een. boogbal van twaalf meter; deze belandde onbereikbaar in de rechterbovenhoek (1—1). Z.P.B. begon het accent te leggen op de verdediging. Met vier spelers In de achterhoede probeerde het 't doel schoon te houden. Het mocht niet baten. Leo Zandwijk schoot uit gedekte positie van vijf meter af stand onhoudbaar langs de Baren- drechtse doelverdediger (2—1). In de tweede speelhelft had ZPB zijn opstelling gewijzigd. Van der Giessen speelde nu middenvoor, maar kon er niet veel uitrichten tegen de langarmige Jan Groencnberg, In de VZC-voorhoede ging het in middels „gesmeerd". Herhaaldelijk kwamen de voorwaartsen tot goede aanvallen. Door onzuiver schieten aanvankelijk zonder succes. Leo Zandwijk zag evenwel kans nog twee maal het doel te vinden. Hierdoor bracht hij de stand op 4—1. Het nadelig exploitatiesaldo Stich ting Stadsgehoorzaal Vlaardingen over 1960 wordt nader 37,500 hoger geraamd. In de aanvullende begroting wordt het exploitatietekort over 1960 voor de Stadsgehoorzaal, de zaal Harmonie cn de Sociëteitszaal door de Stich ting nader geraamd op ƒ56,796, het geen ƒ17.500 hoger is dan de oor spronkelijke raming. Dit verschil is een gevolg van de lagere raming voor de opbrengst plaatsbespreken en gar derobe van In totaal ƒ5.000 en een verhoging van de raming voor de personeelslasten en de onderhouds- en schoonmaaklasten, respectievelijk met 5.700 en 6.800. waarbij met de inmiddels geuite wensen, zoveel mogelijk rekening was gehouden. Gezien dit schetsplan kon de Cen trale Vereniging bij de brief van 23 maart i960 mededelen, dat op het bedoelde terrein een aanvaard bare oplossing kon worden bereikt door nog bepaalde aangegeven wij zigingen in de indeling van. het ont worpen gebouw aan te brengen. Op de basis van het laatstgenoem de advies, waarmede B. en, W. zich konden verenigen, heeft het bedrijf gemeentewerken een definitief ont werp met begroting vervaardigd. De vereniging tot verbetering der volkshuisvesting „Patrlmonlum's Wo ningen" wil overgaan, tot het uitvoe ren van achterstallige onderhouds werken en 't treffen van enige voor zieningen ter verbetering van het woongerief aan een complex van 225 woningwetwoningen der vereniging gelegen aan de Markgraaflaan en omgeving. Dc voorgenomen, onderhoudswerk zaamheden hebben voornamelijk be trekking op reparaties en vernieuwin gen, die in de loop der jaren achter wege moesten blijven wegens gebrek aan financiële middelen en worden noodzakelijk geacht, om de toestand van het complex voor achteruitgang te behoeden. De voorzieningen ter verhoging van het woongerief betreffen o.a. het verbeteren en uitbreiden, van de elektrische installaties en een wijzi ging van de inrichting van de keu kens, waardoor meer aanpassing aan de huidige woonbehoeften wordt be oogd. Tezamen met de overige werk zaamheden worden de totale kosten, verbonden aan de uitvoering van dit plan, geraamd op in totaal 564.009,— waarvan *n bedrag groot 473.038,— betrekking heeft op onderhoudswerk, zaamheden en 90.971,op verbete ring van de woningen. De vereniging is in staat 30.000,van de geraam de kosten uit eigen reserves te dek ken, zodat een voorschot van. ƒ564.009,30.000,— 534.009,— nodig is. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft zich bereid verklaard voor de financiering van bedoelde werkzaamheden een 4% rentedragend voorschot te verlenen tot een maximum van laatstgenoemd bedrag. De looptijd van dit voorschot heeft de minister bepaald op 25 ja ren, zijnde de aangenomen restant- bestaansduur der woningen na vol tooiing van de werkzaamheden. Na de totstandkoming van de werkzaamheden zullen de woningen nog tenminste 2S jaar bewoond kun nen worden. Dit is een verlenging van 14 jaar ten opzichte van de oor spronkelijk bij de stichting aangeno men bestaansduur van het complex. De lasten voortvlo etende uit de kosten die betrekking hebben op de verbetering van de woningen kun nen gedekt worden door een verho ging van de huurplfjzen met 0,50 per woning per week. B. en w. hebben de raad voor gesteld medewerking te verlenen tot het vergroten van de fietsen bergplaats van de Groen van Prin- sterer-ulo. De bestaande fietsen stalling voor tachtig rijwielen aan de voorzijde van de school (Park weg) zal worden vervangen door een nieuwe bergplaats achter de school, bestemd voor 200 rijwie len. Eveneens om een nieuwe over dekte rijwielstalling voor vijftig fietsen te plaatsen op de gezamen lijke speelplaats van de Mamix- school en de Da CostaschooL F. van Welzenes N.V. te Spijkenis- se, die ook de Stadsgehoorzaal heeft gebouwd, was met 2.035.000.de laagste inschrijver voor do bouw van het gemeente-lyceum. Er waren 29 biljetten binneng -komen. De ge meenteraad verstrekte onlangs een krediet van 3.100,000.waarbij evenwel waren inbegrepen de kos ten van verwarming en verlichting en nog enkele posten, die buiten het aanbestede project waren gehouden. Architecten zijn: Architectenbu reau Maaskant, Van Dommelen, Kroos en ir. Senf te Rotterdam. SJMON DE WIT N.V. vraagt voor haar binnenkort te openen „S"- markfc te Vlaardingen: in de AFDELING KRUIDENIERSWAREN (17-22 jaar), ervaring wordt niet verlangd, aangezien het bedrijf een speciale opleiding verzorgt. 0 een verkoopster (17-22 jaar). (15-17 jaar). 0 een verkoper (17-25 jaar). (14-17 jaar). De aanstelling geschiedt volgens gunstige arbeidsvoorwaarden. Persoonlijk aanmelden op woensdagavond 28 december van 7 tot 8 uur in Restaurant „De Amstelbron", Broersvest 13 (zij-ingang). Schiedam. BIJ GEMEENTEWERKEN SCHIEDAM kan op de afdeling fin. administratie worden geplaatst een in een rang en tegen een salaris, welke afhankelijk van leeftijd, ervaring, enz. nader volgens gemeentelijke regeling zullen worden bepaald. Bezit van het m.u.Lo.-diploma wordt ver eist, terwijl kennis van boekhouden tot aanbeveling strekt. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met vermel ding van leeftijd, ervaring, opleiding enz., binnen 10 dagen in te zenden aan de directeur, KORTE HAVEN 33. SIMON DE WIT N.V. vraagt voor haar binnenkort te openen „S"- murkt te Vlaardingen: in de AFDELING GROENTE en FRUIT een verkoopster (17-20 jaar), een leerling-bediende (14-17 jaar). 9 De aanstelling geschiedt volgens gunstige arbeidsvoorwaarden. Persoonlijk aanmelden op woensdagavond 28 december van 7 tot 8 uur in Restaurant „De Amstelbron", Broersvest 13 (zij-ingang), Schiedam. SS ADVERTEREN doet VERKOPEN Permanent wave Permanent: Dames, voor een goede permanent en prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.— com pleet. Telefoon 6 68 33.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1