t Nieuwe Stationsplein is al in voorbereiding ABSTRACTE KUNST VAN ATOL' BIJ E.N.C.K. T af eltennis-toernooi had geslaagde start holianiSia Indeling van oude plein gewijzigd Guillaume gai kérstbal m Insluiper werd gepakt en (met smoes) vrij gelaten AGENDA jongeman Koeriersters marnjrwiÊ Nieuwjaarsvuur op zandvlakte Kerstspel van Dilettantjes Zeeman stal fiets Dreggen naar niet verdronken jongen Burgerlijke Stand Kosteloze inenting Wie heeft iets verloren? Arbeider klem gereden Verwond bij val door dak IN KOOPMANSBEURS: Kapitein veertig jaar bij HVO Pensionering 65-jarigen Verkoop van vuur werk zonder de vergunning Duitse vissersvloot gemoderniseerd SCHIEDAM een ervaren FACTURISTE Woensdag 28 december 1960 3 .*W¥ 5sisS?« lil afwachting van de uitvoe ring van het grootse plan om een geheel nieuw Stationsplein, verdeeld in een hoog en een laag gedeelte, aan te leggen heeft het bestaande plein de laatste paar weken reeds een ingrijpende verandering onder gaan. De voorbereidingen zijn al getroffen om ook te begin nen aan de noodzakelijke op hogingen van het terrein voor het hoge Stationsplein, dat door een fraaie wand van het lage deel gescheiden zal worden. Om de slinger-weg- aan de voet Tan de spoordijk die met Zo'n ge vaarlijke scherpe hoek op de Over schiesestraat uitkwam, pit te kun nen schakelen voor het verkeer, is de Prof. Kamerüngh Onneslaan recht door gelrokken naar de Schfe, om met een overzichtelijker krui- »ing op de Overschiesestraat te ko men. Daardoor alleen al heeft hel oude plein voor het (oude) station een ander aanzicht gekregen. Maar ook de standplaats van de bussen, begin en eindpunt van zo veel lijnen, is verplaatst naar het midden-terrein, waar de wachtende bussen veel overzichtelijker op een rijtje zün geplaatst. Daar het oude wachthuis voor bus-passagiers, die aan de noordkant van het plein stond plaats heeft moeten voor de nieuw bouw, is op een ander deel van het plein een nieuw en veel netter ge bouwtje verrezen. De toegangs-rij- weg naar het station is eveneens van Vakantie-programma Het grote Nieuwjaarsvuur van ou de kerstbomen zal ook dit znaal weer ontstoken worden op de zandvlakte in het resterende deel van het Sterrebos aan de Adm. de Kuyter- wej en wel op maandagavond 2 januarfp omstreeks acht uur. De kin deren moeten zelf voor de brand stof, dat zfjn dan de kerstbomen, zorgen die zjj tussen 9 en 5 uur kunnen aanslepen. Vnor iedere boom wordt een lot gegeven, zodat de kin deren kans maken op 'n prijs. Dit Nieuwjaarsvuur is een onder deel van 't programma dat door de Schiedamse Gemeenschap voor de- 2a kerstvakantie is opgesteld. Ver der is er op donderdagmiddag 29 de cember een ruilbeurs in Irene tussen 2 en 4 uur. Op woensdag 4 januari komt in Irene het poppentheater van Guido van Deth; 's morgens om 10 uur met „De verdwenen prinses" en 'smiddags om 2 UUr met „De ko ningsdochter en het tovermannetje." Voorverkoop aan de VVV-kiosk. Tenslotte is er op vrijdag 6 januari in de aula van bet Sted. Museum een declamatie-wedstrijd. Toegang alleen voor houders van een uitno diging. „The Down Town Jazzband", die tweede Kerstdag het bal van de SJS GuUlaume in zaal Irene opluisterde, is zeker niet beneden de verwach tingen gebleven. Dixieland Is onge twijfeld muziek, die vrolijkheid en sfeer brengt. Zo ooïi maandagavond, want het grote aantal danslustigen, dat naar de sociëteit was gekomen, heeft talloze malen van zfjn waar dering voor de band blük gegeven. Het is jammer dat de zaal voor deze soort muziek iets aan de kleine kant is, waardoor de tonen, van voor al het koperwerk nogal eens te schel uitvielen. Dit deed echter aan de al gehele vreugde geen afbreuk; mis schien is juist het tegendeel waar. Er bestaat een heel kleine kans, dat de Down Town nog verschillende raa ien voor de jeugd-socïëteït zal ko men spelen. Het bestuur stelt alle pogingen in het werk de band als huisorkest te engageren. Een goede gedachte, die zeker uitwerking op de groei van het ledental zal hebben. Op het bal is niet alleen gedanst op in oude stijl gespeelde jazz. Eer der op de avond zorgde het kwartet Wim van de Hoek voor de zgn. mo dern-jazz. loop veranderd en reikt nu dichter bij het stations-gebouw, al is de en tree nu nog met gereed. Het meest opvallende is voorlopig nog wel dat er nu rond een goed deel van het terrein een hoog gazen hek ia geplaatst ten teken dat daar gewerkt wordt aan de aanleg van. het defini tieve hoge deel van \st Stationsplein. Graafmachines en bulldozers zijn er ijverig in de weer om het aan gevoerde zand te verspreiden. Zoals bekend zal hier over enkele jaren het verlengde van de Burg. Van Haaren- laan komen, die van Nieuwland over 'n hoge brug over de Schie naar Rot terdam doorgetrokken wordt. Ook elders, ten oosten van het station is men ijverig in de weer, n.l. by de Spoorstraat. Daar is men bezig met 't dichtgooien van de sloot die onder de spoordyk loopt. Wat wel op zich laat wachten dat is de bouw van het definitieve sla- lionsgebouw, dat zal verrijzen ten westen en vlak naast de oude en gro tendeels reeds afgebroken perrons. Zyn we echter goed ingelicht dan is binnenkort te verwachten dat daar de eerste paal voor geslagen zal worden. Als experiment De Schiedamse Jeugdtoneelvereni ging ,De Dilettantjes' heeft op twee de Kerstdag in zaal Marijke voor de ouders van jonge spelers een berst middag georganiseerd. Secteta- ris J. Deining heeft de samenkomst geopend en er xÜn spijt over uitge sproken dat nog zoveel ouders man keerden, wat waarschijnlijk mede aan het slechte weer tc wijten is, Dit was wel jammer, gezien het aardige programma dat door de kinderen ls gebracht. De jonge mond-accordeonist Ni co van Beers bracht een serie kerst liederen ten gehore en mevrouw N. Dettmeijer-Tettelaar, die de leiding van de opvoering had, declameerde verschillende verzen, evenals de jongde pupillen Freddie Buurman en Willis Tettelaar. Tenslotte was er het mooie Kerstspel „De her bergier die niet geloofde". Jan Mo lendijk gaf een goede vertolking van deze herbergier, evenals Jan de Regt van de kelner, maar ook vele andere rollen kwamen goed Over het voetlicht. Dit kerstspel was een experiment voor de Dilettantjes, dat echter door de ouders, gezien het applaus, op ho ge prijs is gesteld. Te verwachten is dat er nu volgend jaar weer een groot kerstspel opgevoerd zal wor den. Jn de Overschiesestraat is van nacht om kwart voor twee de 19- jaxige Britse zeeman L. D. aange houden, die geen verklaring kon ge ven hoe bij aan de fiets is gekomen, waar hij op reed. De jongeman is m het hoofdbureau opgesloten. Het lijkt op deze foto wel of het oude stadionspebouw achter 'n hek is gevangen. Zo erg is het echter niet. Dat hek is er teel, maar deze vormt de afscheiding van het ter rein waar het hoge deel -yen het toekomstige hoge Stationsplein ■wordt aangelegd. Gistermiddag is er enige conster natie geweest bij de Hoofdbrug over de Nieuwe Haven. Want om half twee kwamen drie kinderen aan de brugwachter vertellen, dat *s mor gens om half elf een jongen bij de brug in het water gevallen zou zijn en er niet meer uitgekomen. De brugwachter alarmeerde de politie, die direct bij de brug begon te dreg gen. Zonder resultaat overigens. Dat kon ook niet. want bij nader onderzoek bleek, dat inderdaad de twaalfjarige Leendert den Ouden uit de Lange Nieuwstraat, die op een stapel hout aan de kant van de ha ven had gespeeld, in het water was gevallen. Maar hij was er zelf weer uit gekropen en dat hadden de dne kinderen met gezien, Leendert had overigens geen kwade gevolgen van zijn heel koude bad. GEBOREN: Jacoha d. v. W. P. Oostveen en C. L. van den Hof: Jo hannes J. z. v. A Geyp en G. J. Post: Sylvia d. v. J. de Borst en H. B, Schuiteman; Remigius C. z. v. P. J. Mulders en M. Rijksen; Nancy d. v B. Poot en H. C- Pors; Johanna d. v. P. Hoogland en A. A. de Vette; Hans z. v B. E, Rietveld en J, Schollaardt; Frans v, J, de Brum en T. van Weenen; Henrica d. v. M. Netten en J. Lorsé; Ene 2, v. L. H. de Jong en M. J, van der Pligt: Adriaan z. v. S. J. Poot en A. Poot; Maria E. W. d. v. G. P. Janssen en W. A. Moeren hout; Mirjam L. M. d. v. M. C. Va- vier on M, M. Jaspers; Catharina J. d, v. J. Gieles en C. J. van der Meer; Hen neus z. v. A. H. Ris en W. S. H. de Jong; Cornelia j. M. d. v. C. A, Wattimena en. J, P. C. Nooijcn. OVERLEDEN: J. M. Lucas. 56 jaar, echtg. van C F. Nelen; G. M. Quast, 77 jaar. wed. van K C. J. Roos; C. S. Boekhout, 47 jaar; H. B. Verdoorn, 67 jaar, wed. van W. P. Janssen. De sloot bij de -Spoorstraat, die zo'n landelijk, maar ook onhygië nisch beeld opleverde bij het station, zal spoedig gaan verdwij nen. Want daar zal in de toekomst de verhoogde rijbaan moeten ko men. Op 3 januari bestaat er 's middags gelcgenhei tot kosteloze inenting^ in liet gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst Tumlaan 80. Van 2 uur tot 2.30 uur tegen pokken en van 2.30 uur tot 3 uur tegen difterie, kinkhoest en teta nus, Eventuele oranje-inentingsboek- jes van de kinderen of trouwboekje der ouders meebrengen. Te bevragen aan het Hoofdbu reau van Politie te Schiedam tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur: Portemonnaie met inhoud: l p witte wollen kinderhandschoentjes; 1 p bruin glacé hercnhandschoenen. Te bevragen bij de vinders: Zeildoeken cape en 2 kinderjas jes, Staub, Hooidrift, 49, Rotterdam; paarse shawl, G- Bree, Vlaardinger- dijk 355 b; overall, Schouten, West- polderstraat 9 b; hercnpolshortoge, B. Willems, Grofbaan 19/30: autoped v. Drunen, Rotterdamsedijk 40S; grijze kinderwant, E. Lengenberg, Burg. van Haarcnlaan 1201; 1 p grijze kïnderhandschoentjes, Bas- tiaanse, Dam 5; 1 p dameshandschoe- nen bovenop gehaakt, E. Jansen, St. Liduinastraat 79b; 1 p glacé he renhandschoenen, Ruseier, Spoor baanstraat 13; groene dameshand- schoen (R), Groenheide, Nic. Beets- straat Iöa; witte kinder handschoen tR), J. Bos, Broersvest 64 a; heren portemonnee met Inhoud, E. de Vries, Belerlandsestraat 29; akten- tas met inhoud. J. Neusvanger, Nic. Beetsstraat 42; rode kinderporte monnee, C- Vredenbregt, Nwe. Maas straat 14: blauwe kinderportemon nee Overheul, prof. Aalberselaan 33; zakmes, v. Raai], Jacob Marisstxaat 8a. Bij de distilleerderij Coebergh aan de Van Cleefstraat te Schiedam heeft gistermorgen om kwart voor acht een ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto, die emballagemateriaal aanvoerde moest heen en weer rij den om goed voor de ijzeren toe gangsdeur te komen, waarbij de 63- jarjge fabrieksarbeider B. Krijnen uit Rotterdam aanwijzingen gaf. Maar bij het achteruitrijden van de vrachtauto raakte de heer Krij nen met de linker schouder beklemd tussen de auto en de ijzeren deur post. Hy kreeg een schouderfractuur cn is door de GG en GD eerst naar de Dr. Noletstichting gebracht en daarna naar de Sint Clarastiehting in Rotterdam overgebracht. De 25-jarJge S. de Ralter uit Rot terdam is gisteravond om half tien door het dak van de sorteerafdeling van de Verenigde Glasfabrieken te Schiedam van een hoogte van vier- eneenhalve meter gevallen en daar bij ernstig gewond. De heer De Ruiter was bezig met het verwijderen van oude rommel uit een dakgoot aan de sorteerafde- ling. Hij stond daarbij in een krat, die door het vorkheftruck omhoog werd. geheven. Tegen het verbod van zijn voorman in en ondanks een waarschuwing stapte de heer De Ruiter toch in de dakgoot, waarop hij door het etermeten dak heenviel en viereneenhalve meter lager op een betonnen vloer neerkwam. Hij kreeg flinke verwondingen aan het hoofd cn een heupfractuur en is in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. Het eerste door de daartoe spe ciaal In het leven geroepen School- tafeltennis-commissie georganiseerde toernooi in ongetwijfeld een groot succes geworden. In de Schiedamse Koopmansbeurs dongen dinsdag 90 jongens van 14 en 15 j'aar mee naar de beschikbaar gestelde prüzen. Woensdag spelen eveneens in de Koopmansbeurs 79 scholieren hun party. Zy zyn ingedeeld In twee groepen. Er Is 'n groep van 12 en 13- jarigen en één van 16 t,m, 18-jarlgen. In hét totaal hebben dus 169 leerlin gen van scholen van het niveau bo ven het lager onderwijs voor het toernooi Ingeschreven. Dit Is zeker geen slechte start van de commissie, die hier een jaarlijkse traditie van wil gaan maken. In een enerverende strijd in de fi nale wist dinsdag Theo van de Poort van de St, Antoniusscbool zijn klei nere maar snelle tegenstander, Ane Nuys van de Technische School, te overmannen. Hij verdiende daar een mooie beker mee. Arie kreeg als tweede prijs een fraaie standaard, terwijl de derde prijswinnaar, Dick de Boer van de "Willem de Zwijger- school, een medaille ontving. Alle prijzen waren door de S.G. beschik baar gesteld. De School-Tafel-tennis-Commissie werkt onder supervisie van de Cen trale School-Sport-Commissie. Niet het minst door haar werk heb ben vele jeugdige Schiedammers m hun vakantie een plezierige vrije tijdsbesteding aangeboden gekregen. Dc tafeltenniscommissie bestaat uit de heren W. de Raay van NOAD, J. van de Horst van Service en H. Meijer van RAP. Na afloop van de spannende wed strijden sprak de heer J. C. Bronne- man, secretaris van de Centrale School-Sport-Commissie bij de prijs uitreiking een kort woord, Hy be dankte de tafeltenmscommissie hier in voor haar goede werk, de S.G. voor het beschikbaarstellen van de prij zen en de Gemeente voor het gratis afstaan van de Koopmansbeurs. Voorts was hij zeer ingenomen met het grote aantal .spelers, dat van zijn belangstelling had blijk gege ven. Het geslaagde individuele school- tafeltenmstoernooi houdt een belofte in voor de komende jaren. Vooral wanneer men bedenkt, dat er per school slechts 25 leerlingen konden inschrijven. Men verwachtte een te grote toeloop, die niet te verwerken zou zijn. Er dient dus in de toekomst naar meer plaatsruimte uitgekeken te worden. Makkelijk zal dit echter niet zijn; bijna iedere sport heeft tegenwoordig met gebrek aan ruim- te te kampen. 17 OOR de kersttentoonstelling in V het recreatieoord van de E.N. C.K. aan de Westlandseweg heeft men dit jaar zun keus laten vallen op werk. van de jonge kunstenaars groep ,Atol". Op zichzelf betekent dit wel een forse stap uan. de verle den jaar getoonde collectie van, ne gerplastieken e.d. uit het bezit van het Rotterdamse museum, voor Land en Volkenkunde naar de stijlbewe- ging van de voorsteTinpsioze kunst. Persoonlek zou ik, met alle respect overigens voor de leden van „Aéö!" voorkeur hebben gegeven aan een tussenfase, die dan als brug had kunnen dienen naar de eigentijdse kunst, welke laatste op dte manier zeker in een verklaarbaarder licht was komen te staan. Werk als dit vraagt niet alleen om een onbevangen blik en het zich openstellen voor nieuwe ontwikkelin gen, het vraagt ook enige voorbe reiding, De gemiddelde bezoeker wil weten wat het voorstelt en wat de kunstenaar er mee wil zeggen. Als hy er geen gat in ziet, wendt hy zich teleurgesteld af. De summiere verklaringen en de titels helpen hem ook al met op weg. Gemakkelijk wordt het hem dus niet gemaakt De jongeren van „Atol" staan daar niet by stik Vervuld van idealen ik neem aan dat ze die hebben en met elkaar verenigd in een soort broederschap van gelijkgezinden, ui ten zij zich op een wyze die zij op dit ogenblik voor de juiste houden. Als gast hebben zij de Rotterdamse kunstenaar Gust Romïjn in hun mid den, omdat zyn werk door hen wordt gewaardeerd en omdat het naar hun mening goed harmonieert met hun schilderijen. Dat is juist Komijn voelt onge twijfeld de tyd waarin wij leven goed aan. Als beeldhouwer, meer m het bijzonder als vervaardiger van ijzerplastieken, heeft hij zich de laat ste jaren een naam verworven die tot ver in bet buitenland is doorgeklon ken. Zijn fantasie richt zich in bet hier aanwezige werk op ruimtevaart en spoetniks. Er zitten voor een ieder j begrijpelijke kanten aan en proble matisch is het nauwelijks. Hij tracht bestaande begnppen te vangen in een expressieve vormentaal die het karakteristieke aecentueert. Misschien is Komijn in dit gezel schap de brug waarvan ik in het begin sprak. Want eigenlijk probe- ren de Atollianen hetzelfde te doen m het vlak, met kleuren, vlekken en contouren. Zij beleven de wereld van innerlijke ervaringen uit, Eén van de krachtigste talenten blijkt nog steeds de graficus Roger Chailloux te zyn. Zijn etsen treffen niet alleen door het vakmanschap dat er aan ten grondslag ligt, maar ook door de levendige inventie die voortdurend nieuwe wegen open breekt, Voor de harmonie heeft by zijn knappe figuurstudies achterwe ge gelaten en meer op het streven van de Atolgroep afgestemd werk in gezonden. De anderen zijn Hans van der Lek, Gerard Verdijk, Aat Verhoog en Henk. de Vries, die allen op ver- Het gebeurt niet vaak, dat een insluiper bü zijn werk betrapt en gepakt wordt om daarna weer vrjj gelaten te worden. Maar dat is gis teravond toch gebeurd In Schiedam. Het echtpaar V., dat aan het Sta tionsplein woont, was al naar bed gegaan, toen mevrouw V. om 11.45 uur de voordeur hoorde dicht slaan. Zij schonk daar geen aandacht aan, omdat zij wist, dat een logé laat zou thuis komen, Maar een half uur la ter hoorde zij in het aan de slaapka mer grenzende woonvertrek een lade van het dressoir open schuiven en toen zij ging kijken zag zij een on bekende man in gehurkte houding voor het dressoir staan. Zij waar schuwde haar man, die snel uit bed kwam en er in slaagde om de weg lopende insluiper nog in de gang te pakken. Apothekers-nachtdienst; Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bü ongeval: G.G en G.D„ Tumlaan 80, telefoon 6 92 99. Poli he-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal eo Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—20 30 uur, dinsdag 8.3»—16.30 en 19—2030 uur, woensdag 9 30—16J0 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19—20-30 uur, zaterdag 9.30—16 30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 1417 en 19—21 uur. donderdag 101? uur, vrij dag 14—37 en 1921 uur, zater dag 10—12 cn 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jorn". Elke dag van 10 tot 17 uur; van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „Alles de lucht in". Monopole, 2 uur: „Met de bajonet in de rug". 7 cn 9.15 uur: „De onzichtbare spion slaat toe". DIVERSEN Irene, 2 uur: Wyk IV. Film. Irene, 3 uur: Geref. Ouderver. Jaar feest. Volksgebouw, 8 uur: Vrouwengroep P. v. d. A. JaarwisseUngsbijeen- komst, Tuinlaan G4, 8 uur: D.O.K. Lezing. Musis Sacrum, 8 uur: Gymn. Bond Prijsuitr. toernooien. Kerstbal. Maar de man vertelde, dat hij de heer D. K. uit de Stationsstraat was en dat hij zich in de woning vergist had. Hij moet het verhaal goed ver kocht hebben, want de heer V. ge loofde hem en liet hem gaan. Onno dig te vertellen, dat de echte heer D. K. van niets wist en ook dat uit een mantel, die aan de kapstok hing een portemonnaie verdwenen 3s. Hoeveel geld daar in zat is nog niet bekend. AAT VERHOOG Gewonden schillende wijzen de aard van elk hunner manifesteert zich onloochen baar in kleur en voordracht van hun composities de echo van de werke lijkheid door een innerlijk beleven trachten uit te drukken. Zij doen dit ernstig en gewetensvol, de belang rijkste reden om er niet onmiddel lijk afwijzend tegenover te gaan staan. L. W. S. De heer A. F. G. de Reuver, ka pitein op de sleepboot „Brielse Maas" viert op woensdag 4 januari 1961 2yn veertig jarig dicnstjubileum bij N.V. Havenbedrijf Vlaardingen- Oost. Hy wordt die ochtend gehul digd m de benedenkantine. Op vrijdag 30 december wordt bij N.V. Havenbedrijf Vlaardingen-Oost afscheid genomen van vijf werkne mers, die dc 65-jarige leeftijd onder tussen hebben bereikt. Het zijn de heren A, Kuizer, ketelmaker; S. A. v. d. Wetering, constructiewerker; W. Verburg, bankwerker; G. D. Valkoog, koker en J. M. v. d. Hove, brander. Tien Schiedamse winkeliers zijn gisteren bekeurd omdat zij vuurwerk verkochten zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunning van het gemeentebestuur. Een van hen had bovendien meer vuurwerk In dc winkel dan de bü de vergunning toegestane vijf kilo. Al het vuurwerk is in beslag ge nomen, variërend van de onschuldi ge vonken spattende „wonderkaar- son" tot zevenklappers on de ge vaarlijke „kanonslagen" toe. BREMERHAVEN. De Duitse vissersvloot is het afgelopen jaar kleiner doch veel moderner gewor den. Er zijn op het ogenblik 197 trai lers van samen 116.474 bruto xegis- terton in de vaart Er werden 18 trailers van tezamen 8.494 brt in de loop van het jaar uit de vaart cn vervangen door elf sche pen van samen 10.563 brt. Bij de nieuwe schepen zijn er zeven, die zo wel voor vangen als bewerken die nen en een koelinstallatie aan boord hebben. In de komende maanden zullen nog meer van dergelijke sche pen in gebruik worden genomen. KLETNEKOORT POOT BAADE N.V. vraagt zo spoedig mogelijk Brieven aan het kantoor Boterstraat 76 - Schiedam. koninklijke te Ylaardingen voor diverse werkzaamheden bij de posttafel van ons kantoor. Min. vereisten: enige jaren Mulo. Gunstige werktijden en o.m. tegemoet koming bij verdere studie. Sollicitaties worden ingewacht bij de afdeling Personeelszaken, Oosthaven kade 42, Vfaardingen. In de oude kapel, onderdeel van het gebouw uan de Dienst voor Ge- meentewerken heeft gistermorgen burgemeester mr. J. W. Peek de ere medaille in ziïuer behorende'bi? de Orde san Oranje-Nassau gespeld op de borst van de heer J. L. Pluym, die veertig jaar lang stratenmaker in gemeenteliike dienst is geweest- De burgemeester heeft daarbij zijn waardering voor de trouwe dienst van de nu 63-jarige heer Pluym niet onder stoelen of banken gestoken. Trouwens, ook de diverse che/s, met in de eerste plaats wethouder Th.J.L. van den Berg, hebben hun waar dering onder woorden gebracht. En er waren tal van geschenken die de huidewoorden stoffelijk vergezelden. Permanent wave Permanent! Dames, voor een. goede permanent cn prettige bediening: kapsalon J. de Ruiter, Lange Kerkstraat 13. Permanent vanaf 8.eom- pleet. Telefoon 6 68 33. Fotografie RolfUra» vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106 Diversen Voor 'n appel en 'n ei. En al sinds 3D jaar, alle schoenre paraties direct Maar Ook jassen, tassen enz. Gebroe ders Simons, Broersveld 12. /oor pasfoto's naar K. van /uuren. Hoogstraat 106 Tel 67 20. In één dag gereed

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1960 | | pagina 1