Joelende Schiedamse jeugd zag bomen in vlammen opgaan Veteranen-duel was de beste I960 weer topjaar gedist. export 1 Meer subsidie voor St. Liduinabibliotheek Knetterend vuurwerk in motregen partij Veertig jaar glas van Pieterman N.V. SCHIEDAM Vreugdevuur op zandvlakte Voorstellen aan Gemeenteraad Kunst en Spel voor NIVON Programma van Huisvrouwenver. Philips Televisie tafel antenne 795.- Joh Je Heer Kaderwedstrijd 38-2 begonnen Toernooi tot negen spelers uitgebreid Wie heeft iets verloren? Jongen in de knel Burgerlijke Stand Bedrijf breidt nog steeds uit GERAAMD: F 28 MILJOEN Eur. landbouwbeleid niet toepassen op tropische produkten Paasvee op 21 maart Indonesië breidt zijn koopvaardijvloot uit KOERIERSTERS Dim.ag 3 januari 1961 (Advertentie J.M.) OP VERZOEK VAN DUIZENDEN NU OPNIEUW DE badhanddoek F 1.25 20 MERKJES OF NAAR KEUZE 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN Het Is tegen het eind van een jaar een oud gebruik de „kwaaie" geesten te verjagen. Hun wordt schrik aan gejaagd door raiddel van veel vuur en lawaai. De geesten gaan er meest al wel van door, maar zij komen ieder jaar weer terug. Vandaar dat ook de SG traditioneel op 2 januari een grote kerstbomenbrand op de zandvlakte btf de Adm. de Ruyter- weg laat aanleggen. De vreugde wordt nog verhoogd door het vuur in een omlijsting van kleurig vuur werk te zetten. Gisteravond was er weer zo'n warm-aandoende brand. Begerig lik ten de vlammen langs de takken van ruim 2500 bomen. Hoog kliefden ze in de donkere druilerige avond, steeds hoger gingen ze, alsof ze de hoogte van de begeleidende vuurpij len wilde halen. Van de knappen de takken sprongen kleine vonkjes af, die a.h.w. een lichtend aureool van sterretjes om de brand vorm den. Dg herrie van de honderden omstanders, grotendeels kinderen, zonk in het met bij de knallen, die het vuurwerk veroorzaakte. Zuch tend schoten de pijlen de lucht in, net of ze blij waren hun nauwe ko kers eindelijk te kunnen verlaten en even later spatten zij in allerlei felle kleuren, uiteen. De bomen waren door de jeugd naar de zandvlakte gebracht. Soms zelfs ontstonden geweldige gevech ten om het bezit van een exemplaar, omdat degene die een boom aflever de een lootje kreeg aangeboden. De SG looft namelijk enkele prijzen uit en de loting zal in de loop van de week geschieden. Ja, de veldslagen tussen de jongens waren hevig. Eén knaap liep hierbij zelfs een fikse ver wonding aan zijn hoofd op. Anderen probeerden het dennegroen van moe ders, die met hun kinderen waren meegegaan, afhandig te maken. Maar er was gelukkig de hele dag toezicht. De heren A. Pfelfer, van de SG, C. Stolk. van de St. Joris Doele en Jaap de NIe van de VCJC hielden een oogje in het zeil, terwijl er ook van de zijde van de politie werd op gelet. De politie verdient zeker, even als de mensen van de Gemeente Werken, een woord van waardering. Door hun medewerking is het Im mers mogeiyk geweest de jeugd een „lekkere fik" te bezorgen. De gemeente had gisteren zelfs vrachtauto's ingezet om de bomen te vervoeren. Op kleine schaal de den een moeder en dochtertje het. Zij hadden hun „groene waar" op een teer wandelwagentje geladen. Alle bomen werden vakkundig door de jongens van de St. Joris Doele op getast, die ze 's avonds ook in brand staken. Al eerder op de dag had den een paar knapen hun lust om een vuurtje te stoken niet kunnen be dwangen. In eer» urinoir op het Frans „Kent gij uw provincie?" Dit is de titel van het vragenspel, dat het Ne derlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuurvrienden werk 24 ja nuari in het Volksgebouw te Schie dam organiseert. Aan de hand van da te vertonen dia's zullen aan de ver schillende deelnemende groepjes vra gen worden gesteld, Er zit voor de winnaars van de spelavond een aan trekkelijk prijsje aan vast. De leden van het Instituut met die van de afdeling Vlaardingen komen 31 januari een kijkje nemen in het Schiedamse Stedelijk Museum, Zij worden dan ontvangen door de con servator de heer P. L. A. Janssen. De laatste zal een praatje houden over oude en nieuwe kunst, terwijl hij zijn causerie zal doen vergezel len van aanschouwelijk materiaal. De leden van Ned. Ver. van Huisvrouwen, afdeling Schiedam, gaan op 5 januari een excursie naar de Philips Toonzalen in Rotterdam aan' de Mariniersweg maken. Ook zal de Schiedamse huisvrouw daar voorlichting krijgen over een goeae huisverlichting, gezondheidsappara- tuur en elektrische huishoudhulpen. In januari staan er voor de leden nog meer evenementen op het pro gramma. Mej. V. Fijn. een gewezen stewardess, zal 12 januari een le2in» houden in Irene over de „Vliegerij Amerika. Egypte en de Libanon. Hoe kan de huisvrouw meewer- Halsplein legden zij een feestvuur aan met als gevolg, dat het gebouw tje nu is zwart-geblakerd. De poli tie was het daar uiteraard niet mee eens en heeft dan ook ingegrepen. Ondanks het regenachtige weer zijn gisteravond weer velen naar de zandvlakte getrokken om het Nieuwjaarsvuur te zien. Wel, het raas een mooie „fik". TUdens de Geroeenteraads-verga- derlng van 7 januari, de eerste bijeen komst In het nieuwe jaar, zal Burge* meester sir, J. H'. Peek zijn Nieuw jaarsrede uitspreken. Op de agenda van deze vergadering staat o.m, een voorstel van B. en W, om aan de ILK Openbare Leeszaal en Bibliotheek St, Liduina een verhoogde subsidie te verstrekken. Voor de leeszaal en uitleen-bibliotheek aan de Dam, als ook voor de filialen in Schiedam- Zuid en Nieuw land-west ontvangt de ze instelling reeds een gemeentelijke subsidie, berekend aan de band van een door het Rijk opgestelde tabel, volgens welke c!e Rijks-subsidie wordt verleend. Maar voor het filiaal aan de Sin gel werd nog geen subsidie verleend en daar wil de R.K.-Ieeszaal en bi bliotheek toch ook graag een ge- Advertentie l.M.) Ocrftiivdljk 330, Rotterdam, Telefoon 11.52J5 VLAARDINGEN Het eerste 38/2-kadertoemooi van het biljart- district Schiedam begon maandag avond bü MES. Belangrijker dan de resultaten in dit onder auspiciën van de actieve biljartvereniging LEV, met als inzet onder meer een door de heer A. A. Spronkers beschikbaar gestelde wisselprijs, georganiseerde toernooi beschouwen we het feit, dat een aantal goede librespelers zich verder op het groene laken wil bekwamen en daarom voor deze kaderwedstrijd inschreef. Bjj het beoordelen van de verrichtingen moet dan ook wel degelijk ln ogen schouw worden genomen, dat spe lers als Van Gendt en Van der Lee in deze speelsoort debuteren en vrij' wel niemand meer weet. dat Dijks hoorn vroeger al eens kader heeft gespeeld- Een ander feit is, dat veteranen als E. Hekman ('t Ooosten) en J> van Eijk (Sunlight) in het toernooi- wezen terugkeren. Bij het begin van het toernooi kon LEV-voorzitter A. A. Spronkers nog de belangrijke mededeling doen, dat alsnog de zeer sterke Entre-Nous- speler B. L. van Soelen heeft in geschreven. Het oorspronkelijk vast gestelde programma komt daardoor geheel te vervallen. Wel ligt het in de bedoeling uitsluitend op maan dagavonden het toernooi te spelen, met drie partijen per avond. Elke deelnemer speelt 250 caramboles, uit gezonderd J. H, van Duijl (Rem brandt) 300. "Waarom Van Soelen ook geen 300 caramboles speelt, be grijpen we niet. Op de eerste speelavond hebben we een uitstekende indruk van. de goede organisatie^ gekregen. De spelers zijn verplicht in bü- jartvest te spelen bravo! en ook de arbiters waren in bil jartkostuum. Dat geeft al direct cachet aan een wedstrijd! Het Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-3.2.30 uur en 2-S uur: 1 p. zwarte kinder laarsjes; 2 zakjes gnnd; 2 speelgoed- geweertjes. Te bevragen bij de vinders: Lede ren halsband van hond, J. Wcssel, Nwe. Mathenesserstraat 78; vaatje met zuurkool, Ooijkaas. Hoofdstraat 127; groene shawl, S. Boele, Linderriaan 15, Kethel; gele shawl, J. de Hon, Hal- leystraat 48: overall, A, v. walbeek, Frans Halsplein 47a; aantal vakantie bonnen. T. de Vette, Boerhavelaan. 96b; geldsbedrag, C. Bel, Parkweg 78; bruin lederen motorhandschoen (L). M. v. d. Lee. schiedamseweg 48, Kethel: wit kinderwanlje. v. Herwenen. P. J. Troelstralaars 89: 1 p. crêpe dames handschoenen, Klaasse. Oude Sluis 33b; bruine glacé handschoen, L. v. Dijk, Boerhavelaan 38b; 1 p. bruine glacé herenhandschoen, (bovenop gehaakt), Iroodbot Rubensplein 16; 1 P. zwarte werkhaiidscocnen, A. Oosters, Ha- vendijk 202b; bril, C. Huijsman, Mgr. Nolenslaan 139; bnl, H. J. Koens, Bei- erlandsestraat 18a; bruin lederen porte monnee met inhoud, P. Plezier, Ph. van Bourgonditstraat 43b, was eveneens verheugend te kunnen vaststellen, dat de arbi ters, die gewoon zijn Hbrewed- strijden te tellen, zich voldoende hadden voorbereid op kaderar- bitrage. Bij LEV, dat een iti- structieavond met de heer D. Simons enige tijd geleden orga niseerde, heeft men de zaken goed voorbereid. De aantrekkelijkste van de drie op de eerste speelavond van het toer nooi, dat drie maanden zal duren, gespeelde partyen was het vetera- nenduel E. HekmanJ. van Ejjk. Daarin kwamen dus twee biljarters tegenover elkaar te staan, wier ca paciteiten voldoende bekend zijn, maar die we enkele seizoenen in toernooien hebben gemist. Aanvankelijk ging het treffen vol komen gelijk op. Met een uitstekend gespeelde serie van 53 caramboles in zijn zestiende beurt distancieerde Van Eijk zich van zijn tegenstander, wiens antwoord, 20 caramboles, niet voldoende was om de balans in evenwicht te houden. Hekman speel de daarna enigszins gedeprimeerd verder, terwijl Van Eijk juist met series van 16, II en 23 caramboles in zijn I9e, 20e en 21e beurt zijn voorsprong nog accentueerde. Van Eijk eindigde tenslotte met het zeer acceptabele moyenne 8,62, Zelfs Hekmans 6.14 viel niet uit de toon. J. v. d. VeldenG. van Gendt was een lange partij. Vooral door een goede serie van 31 caramboles in de 18e beurt had Van Gendt geruime' tijd de leiding. Daarna werd de nog at eens vaak wisselvallig spe lende v. d. Velden produktiever. Na 45 beurten kwamen de combattan ten gelijk (205 caramboles). Een se rie van 32 caramboles in de 48e beurt betekende een soliede basis voor v. d. Vcldens overwinning, zij het dat zijn moyenne iets tegenviel. In de „bro«dev"-strijd Dijkshoorn —Van der Lee (beiden 't Oosten) heeft Van der Lee geruime tijd een llinke voorsprong gehad. Het ver wisselen van keu door Dijkshoorn betekende tevens het keerpunt in de ze partij, waarin laatstgenoemde als de beste finishte. De uitslagen waren: v. d. Velden 250 55 32 4,54 Van Gendt 220 55 31 4,00 Van Eijk 250 29 53 8,62 Hekman 178 29 20 6.14 Dijkshoorn 250 52 24 4,81 Van der Lee 227 52 20 436 Apothekers-nachtdienst; Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5, Bellen btf ongeval; G.G en G.D„ Tumlaan 80. telefoon 6 92 90. Polme-aiarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal cd Bibliotheek, Lange Haven, ge opend; maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.3016 30 en 19—20-30 uur, woensdag 9.30—10.30 uur, donderdag 9 301230 uur, vrij. dag 9.30—16 30 en 19—20.30 uur, zaterdag 93016.30 uur. Js Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 1921 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur. donderdag 10—15 uur, vrij dag 1417 en 19—21 um, zater dag 1012 en 1417 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van .Jongkind 4ot Jom". Elke dag van 10 tot ft-uur; 'szondags van 12 lot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Alles de lucht in". Monopole: 7 en 9.15 uur: „The Big Circus". 2 uur: „Het salvo der dapperen". DIVERSEN Chr, Soc. Bel., 8 uur: Mob. Kruis. Contactavond. Kantine S.C,F„ 8 uur; Priesterstu- dentenvereniging St. Jan, Toneel meentelijke bijdrage voor hebben, aangezien de rijks-regeling dit in ge meenten met meer dan 80.000 inwo ners toestaat. Voorts wil zij het filiaal Nieuwland-west in de loop van 1961 verplaatsen naar Nieuwland-oost. Voor het filiaal aan de Singel wordt een jaarlijkse subsidie van ongeveer 1.700 gevraagd en voor het filiaal Nieuwland-oost ƒ2,100 per jaar meer dan voor het bestaande Nieuwland- filiaal. daar er behalve een uitleen- bibliotheek ook een openbare lees zaal voor volwassenen en voor kin deren bij gedacht is. B. en W. zijn gezien het culturele belang van deze instelling, bereid het verzoek in te willigen, In navolging van het Rfjk,'van ver schillende semi-overheldsdiensten als het Staatsbedrijf der P.T.T, en van enkele andere gemeenten, wiüen ook B„ en W. van Schiedam overgaan, de uitbetaling aan de gemeente-amb- tenaren op weekloon voortaan per maand te doen geschieden. Deze maatregel is in do eerste plaats bedoeld ter vereenvoudiging van de administratie en ter besparing van de kosten, verbonden aan de betaalbaar, stelling en uitbetaling der Ionen. Te* vens wordt daarmee echter een ze kere aanpassing beoogd aan de maat schappelijke ontwikkeling in de rich ting van meer doelmatige betalings vormen. Aan de bedoelde ambtenaren zal overigens bij het ingaan van de nieu we betalingswijze een overbruggings uitkering worden verstrekt ter groot te van één weekloon, benevens even tuele kinderbijslag. Daarvoor wordt aan de Raad een krediet van 50,000 gevraagd. Aankoop panden Het gemeente-bestuur wil weer een aantal panden in Schiedam kopen. In verband met de uitvoering van het Stadhuisplan willen. B. en "W"., nu een mogelijkheid zich daartoe voordoet het pand Emmastraat 11 voor 6.000 en het pand Emmastraat IS voor 16,000 aankopen. In verband met de aanleg van het Stationsplein is het bezit van belang van de panden Spoorstraat 36 en 38, die nu te koop zijn. voor 7.000. Tenslotte wordt voorgesteld om ook het pand Twee de Tuinsingel 10 aan te kopen voor 5.000, van belang voor eventuele latere stedebouwkundige veranderin gen. Al deze woningen zullen voor lopig nog verhuurd worden, om wel ke reden ze eerst ook opgeknapt wor den. In de Bddercüjkstraat was gister middag de 16-jarige schillenophaler C.L. v. G. aan het werk. Hij werd geholpen door de 11-jarige A.W.; toen deze schillen in de bak van de carrier gooide, reed het wagentje achteruit, zodat de jongen bekneld raakte tussen carrier en een lantaarn paal. Hij klaagde over pijn in de rug maar in de Dr. Noletstichtmg bleek bet nogal mee te vallen. Geboren: Cornelia A. M. d.v. C, J. Olsthoorn en H. A. Olsthoom; Hendrika M. d.v. H. van Bree en A. M. van Noort; Lothar R. H, z.v. L. It. H. Rijken en S. C, Hitman Marjolein W. d.v. W. van der Raaf en p. M. Buurman; Alewijn z.v. A. Verboon en A. M. van de Griend; Johannes A. z.v. J, F. Domenie en A. C. van Wagtendonk. Overleden; S. Moesker, 56 jr.; J. Enter, 81 jr. Het jaar 1960 zal voor wat de ex port van Nederlandse gedistilleerde dranken betreft, weer een topjaar worden. Zo wordt in de „Export- mededelingen" van het Centraal Ge- distilleerdbureau te Schiedam aange kondigd. Verwacht wordt dat het export-cyfer over het afgelopen jaar de i 28 miljoen zal "belopen, wat weer ƒ3 miljoen meer is dan het cUfer van 1959, tot dusver het meest gunstige jaar na de oorlog. Hoewel nog niet alle cijfers binnen zijn, "kan deze verwachting opge maakt worden uit de export-cijfers over de eerste tien maanden van het jaar. Van januari tot en met okto ber 1960 werd 43.709 hl van 50% alcohol uitgevoerd met een waarde van ƒ22.157.000, tegen 39.837 hl met een waarde van ƒ19.700.000 in de zelfde periode van 1959. Overigens valt het record in de waarde van het ge-exporteerde produkt en niet in de kwantiteit; daarvoor is 1957 met 47.448 hl het topjaar geweest, maar de waarde beliep toen maar 19.325.000. Dit gunstige verloop van de ge distilleerd-export wordt geweten aan de welvaart die in het afgelopen ken om de vijfdaagse werkweek van haar man aan het doel. dat hier mee beoogd wordt, te laten beant woorden? Het antwoord op deze ac tuele vraag wordt '17 januari in Maison Westhuis door mevr. A. Ha maker-Willink gegeven. Dinsdag 24 januari wordt in het Ger. Jeugdhuis een causerie gehou den door de bekende gynaecoloog dr. A. Melchior. De maand wordt met een contact ochtend op 26 januari besloten, ktenbar In de stemmige aula van het Stedelijk Museum, hebben burgemeester en mevrouw Peek gisteravond de gebruikelijke Nieuwjaarsreceptie gehou den. Vele Sciiiedammers, ambtenaren en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, van organisaties en verenigingen, hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om de hoogste vertegenwoordiger van het ge meentebestuur hun gelukwensen aan te bieden. jaar de gehele Westerse wereld deel achtig is geworden. Want al zijn de ontwikkelingen van de internatio nale conjunctuur a! verscheidene maanden niet meer zo onstuimig als in het begin (vooral in de VS en in Engeland merkbaar), de koopkracht schijnt er nog niet door verminderd te zijn. De grootste post in deze export is die van de gezoete dranken (likeur en advocaat), die sinds 1959 55% van de totale export bedraagt en dus de jenever van. de eerste plaats heeft verdrongen, waar deze beroemde Schiedamse drank zo vele tientallen jaren heeft gestaan. In de periode van de eerste tien maanden van 't af gelopen jaar is de uitvoer van ge zoete dranken weer met 15% ge stegen tot 11.869 hl van. 50%, met een waarde van ƒ12.406.700. Vooral de belangstelling voor het typisch Nederlandse produkt advo caat is sterk gestegen, zelfs met 50%. Maar deze belangstelling is wel zeer eenzijdig; 90% van de advocaat-ex port gaat naar Engeland, naar welk land overigens ook 40% van de ge zoete dranken gaan. Daardoor deze afzet wel erg kwetsbaar. Hoewel er in 1960 weer iets meer jenever is gc-exporteerd dan in voor gaande jaren, blijft de stijging ver achter bij de totaal stijging, zodat de export relatief weer is gedaald. Vooral bij de jenever op fles nam de vraag beduidend ai, wat dan weer is opgevangen door de export op fust. De beste afnemer van het Neder landse gedistilleerd Is nog steeds Engeland met 10.374.000 2 min méér dan in 1959). Op de tweede plaats prijkt de Westkust van Afri ka met ƒ9,4 miljoen, vooral Ghana fiets teruggelopen door een eigen gedistilleerd industrie) en Nigeria. Daarna komen de huurlanden Belgie met ƒ5 miljoen, waar de terugslag door het bekende „methyl-schandaa!" I van 1958 overwonnen is en West- Duitsiand met 3,3 miljoen, waar heen de export sinds 1952 ver-vier- voudigd is. De glazenwasser C. A, R. deed aan gifte van de diefstal van vier ladders die op een wagen hadden gelegen voor het postkantoor. Van de heer V. K. is de fiets gestolen, die niet op slot voor de woning aan de Beyer- landsestraat was neergezet Van me juffrouw D. v.E. uJt Rotterdam is de fiets verdwenen, die in de Groene- laan had gestaan. De traditionele samenkomst van directie en personeel van de Glas industrie ln de overvolle kantine aan de Nleuwpoortweg te Schiedam, had maandagochtend een Ietwat feeste lijk karakter. Het was Z januari nameiyk precies 40 jaar geleden dat de, in deze bijeenkomst met zijn echtgenote aanwezige, oprichter de 80-jarige heer J. Pieterman sr. aan de v. d. Duinstraat in Rotterdam begon met de „Glasindustrie Rot terdam". Met acht, man werd gestart in 100 m2 bedrijfsruimte. Momen teel werken bij Glasindustrie Pieter man N.V. en in de dochter-onderne ming de N.V. Hardglas, Zoetermeer, ca. 250 man in 10.000 m2 be bouwd areaal. Van die 250 perso neelsleden Is er 1 veertig jaar ln het bedrijf; 3 vierden hun 25-jarig en 58 hun 12j^ jarig jubileum. Tijdens het bombardement van 14 mei 1940 werd het Rotterdamse be drijf volledig verwoest Intussen was in 1939 in Zoetermeer de doch teronderneming N.V. Hardglas tot stand gekomen. Na een. primitieve nieuwe start werd in september 1940 aan de West vest te Schiedam een oud wijnpakhuis betrokken. Tot de cember 1956 heeft men zich hierin beholpen. Toen kon de nieuwe fa briek aan de Nieuwpoortweg in ge bruik worden genomen, ln zijn dankwoord schetste de heer J. Pie terman Sr. het grote verschil tussen de sociale verhoudingen van 40 jaar geleden en die van nu. Uit de toespraken van beide di recteuren de heren J. Pieterman Jr. en P. Scheer, stippen wij de vol gende feiten aan: Ondanks belangrijke kosten-stij- gingen. bestaat reden tot dankbaar heid voor de verkregen resultaten; mede als gevolg van de beduidend gegroeide omzet. In het Schiedamse bedrijf wordt, voor de tweede maal een nieuwe hal van 1.000 m2 ge bouwd. Belangrijke investeringen vonden plaats voor de inmiddels in bedrijf gestelde 23 meter lange apparatuur, die vol-automatisch verzilverd glas vervaardigt, o.a. voor spiegels. Ver schillende automatische slijpmachi nes zijn besteld. Het artikel gekleurd geëmailleerd glas voor gevel-bekleding ontmoet in binnen- en buitenland een ver heugend groeiende belangstelling. In Zoetermeer werd een nieuwe oven gebouwd, die reeds in conti nu-bedrijf is. Een andere oven is geautomatiseerd. Geleidelijk gebeurt dit ook met de overige ovens. Plan nen voor de bouw van een vijfde, volledig geautomatiseerde oven, ver keren in een ver gevorderd stadium. Beide bedrijven hebben een gere gelde export naar de Scandinavische landen, België, Duitsland, Engeland, de Verenigde Staten, India en Sy- ROTTERDAM Kamer van Koophandel: (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse Kamer van Koop handel heeft met stelligheid de sug gestie van £e Europese Commissie van de hand gewezen om de beginse len van het gemeenschappelijk land bouwbeleid ook uit te strekken tot de tropische produkten. Het zou de Nederlandse handels- en scheepvaart, belangen ernstige schade toebrengen. De voorzitter van de Kamer, de heer W. H. de Monchy, deelde dit gis termiddag in de openbare vergade ring mee. Hij zei ook dat naar het oordeel van de Kamer vermeden dient te worden dat een scherp ver schil in behandeling op handelspoli tiek gebied ontstaat tussen tic thans nog bij de E.E.G. geassocieerde ge bieden en de niet tot die associatie behorende minder ontwikkelde lan den. In dit verband meent de Kamer van Koophandel dat de door de Euro pese Commissie voorgestelde versnel ling van de toepassingsovereenkomst in beginsel van de hand moet wor den gewezen. "Wei zou de versnel lingsprocedure op de handelsrelaties met de geassocieerde gebieden kun nen worden toegepast, zij het onder zekere voorwaarden. De Kamer herkoos in de vergade ring van gistermiddag de heer De Monchy tot voorzitter en de heren P. van de Linde, drs. E. G. M. Drie beek en ir. J. van den Berg tot onder voorzitters. De jaarlijkse paasveetentoonstel- ling te Rotterdam zal dit jaar wor den gehouden op dinsdag 21 maart. De ten toon stelling wordt georgani seerd door de afdeling Rotterdam, Schiedam cn Dmstreken van de Hol landse Maatschappij* van Landbouw, DJAKARTA. in de loop van. dit jaar zullen aan de Indonesische koopvaardijvloot 16 nieuwe, In Ja pan gebouwde vrachtvaarders wor den toegevoegd. Deze vrachtvaarders met een to tale inhoud van 53.000 ton zfjn ge bouwd op acht Japanse scheeps werven, Na deze aanvulling met nieuwe vrachtvaarders zal Indonesië het aantal in het buitenland gechar terde vrachtvaarders kunnen ver minderen. Heden ging geheel onverwacht van ons heen mijn Innig geliefde Man en onze lieve Vader onze Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder. Oom en Neef, de Heer Ir. SIMON MOESKEK Directeur van Gemeentewerken te Schiedam op de leeftijd van 56 jaar. Namens de familie, Schiedam, M. Moesker-v. d. Meulen Henk Dedie Dick Arnhem, P. Moesker SCHIEDAM, 1 januari 1961 Juhanalaan 102 b. De overledene ligt opgebaard in het Gemeente Ziekenhuis, Nassaulaan 75, Schiedam. Bezoek aldaar II uur v.m. en 6 uur om, De crematie zal plaats hebben donderdag 5 januari a.s. in het Crematorium te Velsen, na aankomst van trein 32,01 uur, halte Driehuis-Westerveld. Te koop Kapstokken 15.75. Keus uit 60 stuks, nieuwste modellen Koopt en kykt bij Plate, Gr. Markt 1921 to. stadhuis, Schiedam. Permanent wave Permanent! Dames, voor een goede permanent en prettige oediening: kapsalon J. de Ruiter, oange Kerkstraat 13. Permanent vrmai 8 com pleet. Telefoon 6 68 33

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1