Weer nieuwe verkeers regeling Koemarktplein Jr^ïlta Grotere „droge* gashouder gewenst voor 't Gasbedrijf Politieman wordt geref. predikant Bij P.P.W. aan de Parallelweg Feestelijke ingebruikstelling van pneumatische suiker- losinstallatie Zakenstudiekring koos een nieuw bestuur Als voor Passage wordt opgebroken Doorgaand verkeer is uit de zorgen, de stroom van Broersvest moet omgeleid Andere weg! Overstekende jongen aangereden Gezien het toenemende verbruik Ter vervanging oude houder DOMINEE J. BOVENBERG K matras *1 Prijzen voor het Nieuwjaarsvuirr Ruilbeurs van „Verzamelaar" Botsing tussen twee fietsers Geslaagd Finale declamatie wedstrijd Bij rolschaatsen been gebroken VSG 2 klopt Maassluis 1 Anker viel op dek: dekknecht gewond SCHIEDAM ASSISTENTE een administrateur SIMON DE WIT BESCHAAFDE JONGEMAN KOERIERSTERS ■Woensdag 4 januari 1961 Het interlokale verkeer dat van Rotterdam naar Vlaardingen of in om gekeerde richting door Schiedam heen raast, overigens niet steeds tot plezier van Schiedam, zal binnenkort grotendeels verlost worden van de moeilijkheden, die de uitgebreide werkzaamheden op en rond het Koe- marktplein dit verkeer hebben gegeven. Op welke dag precies dit het geval zal zyn, is nu nog niet te zeggen, maar zo te zien zal dat blnnen niet te lange tijd zyn. Doch voor het lokale verkeer zyn de moeilijkheden ook dan nog niet voorby. Wel zal het voortschrijden van het werk het nodig maken dat er een totaal andere regeling voor het verkeer wordt ge- trclfen, die nogal veel verschilt van de huidige. Vandaar dat we het publiek maar wat voortijdig op de hoogte brengen van wat hen te wachten staat. Nog wordt er gewerkt aan de oost kant van de Broersvest, voor de Her53, irx de z.g. „tweede fase". "Wanneer binnenkort du deel van het werk voltooid zal zijn, begint de derde en laatste fase, waarbij do Broersvest aan de westkant, dus van de Passage tot aan de Hoogstraat, op gebroken wordt. De westelijke rij baan wordt dan voor alle verkeer af gesloten. Gezien het steeds drukker wordende verkeer op de Broersvest (wat waarschijnlijk voor een goed deel te wijten Is aan de verbetering van de kruising met de spoorlijnen bij het station), moet hiervoor een oplossing gezocht worden. En juist hiervoor is een ver-gaande regeling getroffen moeten worden. Niet voor het doorgaande verkeer, dat bU de derde faso vrijwel uit de zorgen is. De weggebruikers uit de richting Vlaardingen naar Rotter dam, zowel het motorverkeer als de fietsers, houden de rijbanen die nu reeds gebruikt worden. Het door gaande verkeer uit Rotterdam naar Vlaardingen, zowel de auto's als de fietsers, worden over de noodweg over de rotonde geleid, die dan weer in gebruik wordt genomen. Op de smalle noodweg zal het wat voor zichtig rUden worden, maar dat zal wel gaan. Erger is dat er op de Rot- terdamsedijk een „battle neck" ont staat, maar daarover later meer. Het verkeer Uit de richting Bot terdam en Vlaardingen, dat de Broersvest op wil rijden kan dat weer gaan doen op de oude wijze, dus bij de Hema rechts af of rond de rotonde. Maar nu het moeilijke vorkeer van de Broersvest af. Dit zal ter hoogte van Bakkerij Vlug naar links afgevoerd worden over de Korte Sin gelstraat, dat eenrichtingsverkeer krijgt. Zij dte naar Rotterdam moe ten, njden de Marconistraat door en zo naar Rotterdam. Doch het ver keer naar Vlaardingen moet via de Singel naar de Rotterdamsedyk en dan over de rotonde naar de Koe- marktbrug. Dit betekent echter 't in schuiven van deze stroom tussen het toch al drukke verkeer uit Rotter dam. Gevreesd wordt dat hier een „bottle neck" zal onstaan met als gevolg lang wachten ui de file. Vandaar het vriendelijk doch zeer dringende verzoek van de verkeers politie aan de Schiedammers; ver mijdt het zoveel mogelijk om over het Koemarktplein te rijden of om van boven omschreven route ge bruik te maken. Zij immers zijn van de plaatselijke situatie op de hoogte en kunnen andere wegen zoeken. Laat het gebruik van de boven uitgestip pelde route over aan de niet-Schle- dammers. Daarom ook heeft de verkeerspo litie een andere route uitgestippeld en met bordjes gemarkeerd. Volg de ze bordjes dus liever. Dit betekent dat wanneer men uit het oosten naar Vlaardingen moet men op de Broers vest afslaat naar de Lange Kerk straat, dan achter het stadhuis om over de Oolevaarsbrug en vla de Burg. Honnerlage Gteielaan naar Vlaardingen. Moet men van het westen naar het oosten ga dan op de Broersvest naar de Singel en ry over de Prof. Kamerling Onneslaan en Franselaan naar Rotterdam. Door de ze uitgestippelde route te kiezen blüft men bulten de verkeersdrukte rond het Koemarktplein en men helpt de politie bij zijn werk. Om het knooppunt op de Rottcr- damsedijk bij de kruising met de Singel (waar niet rechts afgeslagen mag worden) te vermijden, kan men uit Rotterdam komende reeds hij het Marcomplem beter een noordelijke weg kiezen. Dan is er nog de moeilijkheid om de Buitenhavenweg m te slaan. Komt men uit richting Vlaardingen, dan geeft dat geen moeilijkheden. Maar het tegengestelde verkeer mag niet bij de rotonde links afslaan, daar is de noodweg te smal voor. Dit ver keer moet doorrijden om over de Oranjebrug bij de „pannekoek" voor de katholieke kerk weer terug te rij den en zo rechts af te slaan. Maar waarom zou je deze omweg volgen: sla op de Rotterdamsedijk reeds naar links de Van Deventersiraat in en kom zo op de Buitenhavenweg. Uit de Hoogstraat komende, komt men in een moeilijke knoop. Dit ver keer zal dan tussen de andere weg gebruikers door een weg moeten vin den. Onnodig nog op te merken dat de nieuwe regeling door de politie dui delijk met borden zal worden aange geven, Ook de „voorkeurs-route" buiten de drukte om. Wat de bushalten betreft, deze ko men weer op de oude vertrouwde plaats aan de Broersvest bij de He ma. Alleen het eindpunt van ljjn 48 wordt verlegd tot voor Bervoels, iets verder op dus dan de oude plaats. "Waarheen de stopplaats van lijn 39 voor de Passage wordt verlegd is nog niet hekend, maar dat zal wel daar in de buurt zyn. Dat de bus- i sen van de lijnen 43, 48 en 41 *en „blokje- om" moetei- i(t-len, is onver mijdelijk m3ar ook niet zo'n groot bezwaar. Op de Buys Ballotsïngel stak gis termiddag om 3.45 uur de 6-jarigC Lode wijk T. M. uit de Boerhavelaan 4 A. plotseling de weg over en werd aangereden door een bromfietsrijder, de 18-Jaiig3 bloemist C. W. d. R. Da jongen kreeg een flinke hoofdwond en is door de bloemist naar huis ge bracht De vader heeft de jongen naar de dr. Noletstichting gebracht, wair hij verbonden is. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Bellen bö ongeval: G.G en GJ>, Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Poll tie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend; maandat 1920.30 uur, dinsdag 9.301630 en 19—203Q uur, woensdag 8.30—1030 uur, donderdag 930—1230 uur, vrij. dag 930—1030 en 19—2030 uur. zaterdag 930—1630 uur. 'a Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam- geopend maandag 19—21 uur. woensdag 14—1? en 19—21 uur, donderdag 10K uur, vrij dag 14—17 en 1921 uui, zater» dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Musc(_m: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jom", Elke dag van 20 tot 17 uur: 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.15 uur: „Alles de lucht in". Monopolej 7 en 9.15 uur: „The Big Circus". 2 uur: „Het salvo der dapperen". DIVERSEN Irene, 10 en 2 uur: Poppentheater. Guido van Deth. Volksgebouw, 73Q uur: Nieuwjaars bijeenkomst NW-Best. bond. R.-K. Ver. Gebouw, 8 uur: Zangkoor v. d. Jacobus Kerk. Cabaret. Chr. Soc. Bei„ 7 u.: Persconf. Groe ne Kruis Kethel. VLAARDINGEN B, cn IV. komen met het voorstel bij de Gemeenteraad om ten behoe ve van het gemeentelijke Gasbedrijf een nieuwe gashouder aan te schaf fen, ter vervanging van een bestaan de houder. Deze verbetering zou een uitgave voor de gemeente betekenen van ƒ910.000. De Gasfabriek heeft voor haar gas- berglng o.a. de beschikking overeen „natte" gashouder van 8,300 m3 In houd. Deze gashouder, welke in 1901 in gebruik is genomen, verkeert In zodanige staat, dat reparatie niet meer mogelijk Is. By de begroting 1961 ls dan ook reeds gesproken over Commissaris K. Rijpma stond gis termiddag voor een Ietwat ongewo ne taak. In zjjn kamer nam hfj te zamen met enkele vertegenwoordi gers van bet personeel afscheid van een ondergeschikte. Commissaris Rijpma kon de scheidende politie man met „dominee" aanspreken. Ge durende acht jare» heeft de heer S. Bovenberg ijverig gewerkt als admi nistrateur hfj de politie te Schiedam. ZUn collega's kennen hem als een actief en welwillend lid van hèt korps. In. de vrije uren onderging de heer Bovenberg een metamorpho- ze, De 'heer Rjjpma sprak dan ook humoristisch van „het dubbelleven" dat de heer Bovenberg heeft geleld. „Niet storen, studie" stond er op een kaartje dat de heer Bovenberg voor zijn deur in de Burgemeester Knappertlaan heeft gehangen. Avond aan avond heeft hij van zeven tot elf en soms nog langer theologie gestu deerd. Het is vrij ongewoon dat een politieman dominee wordt, maar voor de heer Bovenberg is het een logische ontwikkeling geweest. Hij meent dat zijn ervaringen in de bezettingsjaren hem de weg heb ben gewezen. In „Jeugd en Evange lie" van de Gereformeerde Kerk ont plooide hij zich al spoedig als wer ker voor het Christendom. Hij begon te studeren voor het aanvullend staatsexamen omdat hij met zijn HBS-diploma niet aan de Hogeschool te Kampen zou kunnen studeren. Het gelukte hem voor bepaalde on derdelen dispensatie te verwerven, maar toen hij trouwde onderbrak hij do tweejarige studie aan de Hoge school te Kampen. Hij wenste met op de zak van papa te teren. Sinds oktober 3952 werkt hij dan ook bij de administratie van de po litie in het hoofdbureau aan de Lan ge Nieuwstraat De hoogleraren ston den hem m 1954 toe dat hij zyn stu die thuis zou kunnen voltooien. Hij deed zijn propaedeutisch en ieder jaar deed hij opgave van de tenta- mina die bij gedaan heeft. Schrifte lijk werd het contact met de school gehandhaafd. In juni 1960 slaagde hij. In oktober nam hij het beroep voor Geesteren in de Achterhoek aan. Zijn eerste gemeente telt 350 zielen. De 37-jarige predikant zal in zijn nieuwe werkkring veel steun van zijn echtgenote ontvangen want zij werkt reeds gedurende tien jaar als maatschappelijk werkster bij het Bu reau Onderwijs. Het echtpaar heeft door hun werkzaamheden diverse fa cetten van het leven leren kennen en deze maatschappelijke scholing zal ongetwijfeld van nut zijn. Commissaris Rijpma sprak dinsdag ook m deze zin. Hy hoopte dat de ai beid bü de politie voor de heer Bo venberg waardevol is geweest om dat hij kennis heeft kunnen maken met een materie die dikwijls voor studerenden een onbeschreven blad blijft en ook optving de scheidende politieman-predikant een foto van het Sdiiedamse politiekorps en een ets van de Julian akerk, waarin ds, Bovenberg onlangs heeft gepreekt, als herinnering aan Schiedam. Zijn directe chef, de heer W_ J". A. de Ja ger, getuigde eveneens van de sym pathieke wijze waarop de heer Bo venberg bij de Schiedamse politie zijn taak heeft vervuld. Dominee J. Bovenberg temidden, van ztfn gezin. (Advertentie IM.) veerkracht behóuc/encf. MATRASSENFABR1EK J. MUDDEN.V, - ROTTERDAM Voor het nieuwjaarsvuur op de zandvlakte werden dit jaar circa 2500 bomen ingeleverd. In nauwe en prettige samenwerking met Politie en de dienst Gemeenteremiging werd de stad zo goed mogelijk „uitge kamd". De aan de inzameling verbonden prij'zen zijn gevallen op de volgende lotnummers; le prijs no. 1117; 2e prijs no. 10; 3e prijs no. I860. Voorts nog prijzen op de no's: 151, 324, 487, 612. 773, 9G4. 1278, 1425, 1581, 1713, 2024, 2197, 2403. De prijzen kunnen warden afge haald aan het bureau van de V.V.V., Plantage. de vernieuwing en de capaclteitsver- grottng van deze gashouder. In verband met de productie en berging van gas en luchtmengsels wordt gedacht aan een „droge" gas houder; de zuurstof uit de bijgemeng de lucht zou nl een „natte" gashou der inwendig snel aantasten. Overigens gaat de voorkeur naar een „droge" gashouder uit, omdat deze vele malen lichter is dan een .matte" zodat deze met gebruikmaking van de aanwezige fundering op de plaats van de oude houder kan worden ge bouwd; een. „natte" gashouder zou daarentegen, wegens haar zeer zwa re belasting, een nieuwe fundering vragen. Voor de bouw van. een„dro- ge" gashouder zal de fundering slechts enige kleine voorzieningen behoeven, welke zich in hoofdzaak bepalen, tot de wijziging van deaf- sluiterput. De hieraan verbonden kosten zijn te verwaarlozen ln ver- Advertentie I.M. SAMEN UIT? SAMEN VóePSSS- Gezien het succes van en de be langstelling voor de ruilbeurzen te Schiedam, gaat de afd. Rotterdam van de Ned. Ver, „De Verzamelaar" ook In het jaar 1961 door met het organiseren daarvan. Voor het eerste kwartaal zullen deze beurzen steeds plaats hebben op de avonden van de tweede maandag van de maand, en wel in de achterzaal van Café Liber ty, waarvan de ingang ligt aan de Grofbaan. Op maandag 9 januari kan men daar weer verzamelaars van diverse pluimage aantreffen met hun oude munten, postzegels, lucifersmerken, suikerzakjes. Sigarenbandjes, enz. Ook is er tegenwoordig veel 'vraag naar ansichtkaarten van oud-Schie- dam. Op de Koemarkt bij de fietsenstal ling zijn gistermorgen twee fietsers met elkaar in hotsing gekomen. Dit waren de 21-jarige kantoorbediende J. L. v. H, en mej. R. O., verpleegster uit Rotterdam. Mej. O. kwam te val len en klaagde over pijn in de rug. Zij is naar het Gemeente ziekenhuis gebracht, waar bleek, dat zij het bekken gekneusd had. In het Gemeente-ziekenhuis te Schiedam slaagden voor het op 29 december gehouden examen voor de aantekening kraam verpleging de zus ters: M. G. Scheepe, H. Smit. G. C, de Boer, E. M. Wunnink en M. Pols. Van de declamatie-wedstrijd voor scholieren zal op vrijdagavond 6 januari de finale worden gehouden in de Aula van het Stedelijk Museum. De avond zal worden opgeluisterd door zang en harpspel van mevrouw Lea de Boer. GEBOREN: Neeltje C., d- v. A. F. Gordijn en N. C. Vleij; Hendricus C. M., Z. v, J. M. L, Rcnaman en M. C. van der Avoird; Neeltje, d, v. C. 3. Rissema en N. Kok; Marco, z. v. L. C. Weeda en P. van der Steen; Maria J.f d. v. L. C. Weeda en P. van der Steen. OVERLEDEN: C. Droppert, 88 jr.; G. Th. Blok, 42 jr.; R. M. Burgsteyn, 85 jr„ wed. van C. C, Donkers, Bij „P.P.W." N.V., Fabriek van Pepermunt en Pharaiaceuti- sche Artikelen aan de Parallelweg, werd dinsdagmiddag om vier uur het werk onderbroken. Daar was alle aanleiding toe, want op dat moment werd de pneumatische suikerlosinstallatie min of meer officieel in gebruik gesteld. Deze nieuwe toepas sing voor het lossen van suiker op dit gebied iets geheel nieuws betekent, dat in ongeveer drie kwartier tyd een tankwagen met suiker van vijftien ton gelost zal zijn, waarvoor de chauffeur van de (gloednieuwe) tankwagen alleen maar op een knop beeft behoeven te drukken, na de tankwagen op de bedrijfsinstallatie te hebben aangesloten tot voor gisteren moesten bij P.P.W. driemaal per week honderd balen suiker van vijftig kilogram door mankracht vanaf de voorrijdende vrachtwagen naar de opslagplaatsen worden, vervoerd. Tegelijk met deze ingevoerde be drijf» mechanisatie werden ook en kele andere wijzigingen in de fabriek doorgevoerd of zijn althans in uit voering. Een en ander is er mede op berekend, dat by doorvoering van de vijfdaagse werkweek de prodoktle van P.P.W., waarvan 95% van de grondstoffen suiker Is, helemaal niet nadelig wordt beïnvloed. Tankwagens, die benzine en olie naar de garages en servicestations vervoeren, zijn reeds vele jaren een vertrouwd beeld op NeerLands wegen en in het stadsverkeer. Geheel nieuw is een tankwagen- met-sulker, die op de plaats van aankomst de inhoud met in een of ander reservoir stort, maar de suiker via een buisleidmg over de daken in een sjlo perst, van waaruit het interne transport naar de verwerkingsma chines ook automatisch is geregeld De fabrieksuitvoering van deze nieuwe toepassing, waarover we een half jaar geleden (bij het jubileum van P.P.W.) reeds in enkele woorden repten, werd uitgevoerd door Ma chinefabriek W. Hou dijk te Vlaar dingen, die de complete silo met de invoer, alsmede het interne transport heeft verzorgd. Het fundament en de bovenbouw en enkele wijzigingen in de fabriek werden uitgevoerd door Aannemersbedrijf A. v. d. Berg te Vlaardingen en de uitgebreide elek trische voorzieningen door fa. W, Hartog, eveneens alhier. Fa. "W. v. d. Mast uit Oud-Gastel, het expeditiebedrijf voor Coöpera tieve Suikerfabrieken „Dinteloord" uit stampersgat. Het een nieuwe tankwagen bouwen, die dinsdagmid dag in Vlaardingen voorreed om bij de eerste afnemer-met-pneumati sche-suikerlosinstallatie de eerste vracht van vijftien ton suiker te los sen. Vanzelfsprekend was er vreugde by P.P.W. over deze belangrijke ver nieuwing. Het gehele personeel en een aantal genodigden waren geinige gelijking tot die van een nieuwe fun dering. De keus is gevallen op een gas houder van het type Klönne. Hierbij zijn vergeleken de offertes van een gashouder van resp. 11.000 en 18000 m3 inhoud met een 2elfde grondvlak, belopende ƒ675.000.— en ƒ800.000.—. Voor een bedrag van 125.000.kan zo een grotere gasbergïng van 7.000 m3 worden verkregen, hetgeen B. en W. zeer aantrekkelijk voorkomt. Immers, de gasafgifte per verbrui ker vertoont een stijgende lijn, het aantal inwoners neemt bovendien toe en de industriële vraag geeft eveneens een verhoging te zien. Kort om. in de komende jaren zullen aan de gasbergingscapacitelt hogere ei sen worden gesteld. Bij een eventuele reparatie of ver nieuwing van de tweede gashouder met een inhoud van 16.000 m3, wel ke 44 jaar oud is, moet er geduren de de lange periode, dat deze gas houder dan buiten gehruïk zal zijn, voldoende gasbergingscapaciteit aan wezig zijn. Het verdient aanbeveling thans een nieuwe gashouder met een in houd van 18.000 m3 te bouwen. De totale kosten, inclusief verfwerk, verlichting, vergroting en. wijziging aansluitingen enz. zullen ƒ910.000.— bedragen. In het Roode-Kruisgebouw aan de Emm astraat heeft de Zakenstudie kring „Vlaardingen" dinsdagavond haar jaarlijkse ledenvergadering ge houden. In. tegenstelling tot de mees te vergaderingen, kenmerkte deze zich door een zeer grote opkomst; de zaal was namelijk geheel bezet, toen de voorzitter, de heer M. v. <J. Vhs, de nieuwjaarsbijeenkomst met een nieuwjaars woord opende. De heer Van de Vlis zag het ko mende jaar als een gesloten boek, waarvan niemand weet, hoe het te ontsluiten is en dat als zodanig een onbekende toekomst biedt. Ondanks dit, zijn het voornamelijk de jonge ren, die de toekomst vol vertrouwen tegemoet gaan met de gedachte van: we zullen het wel weer klaren. "Wat betreft het voorbijgegane jaar sprak de voorzitter woorden van dankbaar heid, die er op wezen, dat de „Kring" een goed jaar achter de rug had. Met het oog op het nieuwe seizoen, zei hij, dat het niet gemakkelijk zal vallen om steeds iets beters te bren gen op de veertiendaagse bij een- komsten. Hij hoopte in dit verband, dat het nieuwe bestuur de weg zal weten te vinden om het Zakenstu diekring werk in goede banen te lei den. De secretaris, de heer J. de Witte, gaf een. uitgebreid overzicht van de gebeurtenissen in 1960. Hoogtepun ten daarvan vormden de excursie naar de Floriade te Rotterdam c.i de uittocht naar Delft, waar met hon derd leden de taptoe aldaar werd bijgewoond Ook voor het nieuwe seizoen staat een excursie op het programma. Op uitnodiging van da Hoogovens te Umuiden is men voor nemens aan de Koninklijke Staalfa brieken een bezoek te gaan brengen. Zowel de heer Van de Vlis, als mede de heer De Witte, waren af tredende bestuursleden, die zich niet meer herkiesbaar stelden, omdat het bestuur reeds jaren van mening is, dat men aan verjonging toe is. De bestuursverkiezing had daarom tot gevolg, dat er nogal veel werd gewijzigd in de onderlinge samen stelling. Vier leden traden in totaal af, terwijl twee leden voor het eerst in het bestuur werden gekozen. Dit ziet er nu als volgt uit; voorzitter de heer P. de Goede: tweede voor zitter de heer M. v. d, Vlis; secretaris de heer C. Kijne; penningmeester de heer N. W. A. Lens; terwijl als leden de heren J. Bijï, J. van. D-<rp en J. Qualra fungeren. Met vertoning van kleurendia's door de leden van de plaatselijke afdeling van de Natuurhistorische Vereniging werd het gedeelte na de pauze op gezellige wijze opgeluis terd. De achtjarige Pietertje Van M. kwam dinsdagmiddag bjj het rol schaatsen op de Kethelweg te vallen. Het kind moest met een gebroken rechterbeen door de GGD naar het Algemeen Ziekenhuis worden, ver- oerd. van de ln verkin gb ren ging van do losmstallatie door «aej. Tonny v*n Tienen, de oudste dochter van de directeur van P.P.W. ledereen volgde daarna gespannen het persen van de suiker vanuit de tankwagen in de silo's, terwijl daar na werd gedemonstreerd hoe het transport verder automatisch naar d« verwerkingsmachines is geregeld. Deze aanzienlijke verbetering (versnelling) in het verwerkings proces maakte ook een herindeling van de fabriek noodzakelijk. Deze herindeling greep de directie van P.P.W. aan om ook enkele reparatie werkzaamheden tegelijk ter hand te nemen. Deze laatste zijn nog niet geheel voltooid. Naast het bedrijf aan de Parallel weg en de reeds enige tyd bestaande afdeling aan de Vetteoordsckade, heeft P.P.W. een nieuwe afdeling aan de Oostha, venkade in gebruik geno men. De decentralisatie van het be drijf wordt by P.P.W. helemaal niet ala een economisch bezwaar gevoeld; ln bepaalde opzichten bfedt zU zelf* voordelen, aldus de heer F. J, van Heulen, die dinsdagmiddag van vete zijden gelukwensen ln ontvangst kon nemen. Het tweede tiental van VSC «peel de tegen het eerste tiental var» Maas sluis en wist zijn derde achtereenvol gende overwinning te behalen. De ge detailleerde uitslag luidt: J. v. WltzenburgC. M. Schipper* *2li. w. U. Roodenburg—K, T. Ebe ling o~l. J, v. d. Vaart—A. Hofland 1—0, J. Akkerman»—P. de Jong 30, W. p, DavidseW. de Vries 01. A. v. Embden Jr.—J. Strybos 1—0. J. Vis ser—E. Dekker 3—0. P. Moerman—J. v. d, Eyk 0—1. F. MooyK. Parte 1— 0. J. TerJeth—C, Boojster lili, totaal Op de Schiedamsediik ter hoogte van het Plein 1940 wilde een 15-jari ge wielrijdster linksaf slaan. Zü gaf geen voorrang aan een haar tegemoet komende personenauto. De automobi list kon ondanks krachtig remmen een botsing niet voorkomen. Het meisje liep een lichte hersenschud ding op. Aan boord van de binnenvxart» tanker Gulfoil 46 in de Waalhaven, is gistermiddag de 15-jarige dek knecht M. Post uit Schiedam gewond geraakt door het ongeveer 750 fer, wegende anker van het Franse rijn- motorschip Renoir dat op het dek van de Gulfoil viel. Met een gebroken kaak en gebro ken snijtanden werd de jongen naar het gemeenteziekenhuis te Schiedam vervoerd. Het gebeurde by het verhalen van beide schepen, juist toen de Gulfoil voor de kop van de Renoir kwam te liggen liet men op het Renoir het anker vallen. Dc bakboordsboeiing van de Gulfoil werd beschadigd. HET DISTRICTS CONSULTATIEBUREAU Stadhouderslaan 98, Schiedam, vraagt een voor laboratorlumwcrkzaamhedcn. Bijzondere scholing is niet vereist, wel in teresse voor het werk. Bezit van Mulo-diploma strekt tot aan- beveling. Salaris volgens rijksregeling. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. ZZ SIMON DE WIT N.V. 32 vraagt voor haar "S"-MARKT te "Vlaardingen 33 van ongeveer 20 jaar, met Handelsschool- of mm 5* Mulo-opleiding. Enige kantoorervaring is ge- wenst. mm SS Schriftelijke sollicitaties te richten aan: K BS Simon de Wit N.V., Personeelsafdeling, JE m Postbus 2 te Zaandam. Gevraagd voor magazijnwerk, doch in hoofdzaak besteldienst, tevens bezoeken van cliënten, ongeveer 22 jaar, met rijbewijs, of genegen dit te behalen. Schriftelijke aanmelding met pasfoto onder nr, S-831, btxreati van dit blad. Te koop aangeboden Bedden 66.— en KH-S.-ze- gels, maat 190—80. prima bed met damast Kükt en koopt bij Plate, Gr. Mark! 19—21 to. Stadhuis, Schie dam. Personeel Werkster gevraagd voor de' zaterdagavond. Van de Most, Broersveld 100. Fotografie RolfUras vergeten; De auto maat staat voor u klaar Alle soorten rilms Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 106 Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 6 67 20. In één dag gereed. ADVERTEREN doet VERKOPEN'!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1