t Oude Hofje van Belois bestaat niet langer Goede moyennes van J. H. v. Duijl (14.28) en J. v. d. Valk (11.36) Van Gasteren filmt in huizenfabriek Succes voor DWS- dames en WF-lieren Kampioenen De Vrijheid Tegoed steeg tot f 32 min De Barbier van Sevilla voor Gusto-vereniging ZAALHANDBAL H. Zeebregts (HVO) start met twee overwinningen Schip bleef steken op brugdrempel Juliana goed van start Jonge loodgieter speelde met succes voor speurder SCHIEDAM Kadertoemooi van biljart district Schiedam voortgezet Burgerlijke Stand Vrachtauto omgeslagen Minder uitleningen in Gem. Bibliotheek over het jaar 1960 Niéuw vrachtschip voor H.A.L. SVC won met 3-0 van Aggredior Vegla's culturele avonden in januari EEN VERKOOPSTER Koeriersters Dinsdag 10 januari 1961 3 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Beileo bU ongeval: G.G en GD. Tuinlaan 80, telefoon 6 9290. poijtie-aiarmnuminer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maan dat 182020 uur, dinsdag 9.30—1620 en 19—2020 uur, woensdag 929—1620 uur, donderdag 92012 30 uur, vrij dag 9201820 en 19—2020 uur, zaterdag 920>1620 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 1417 en 1921 uur, donderdag 1012 uur, vrij dag 1417 en 18—21 uui, zater dag 1012 en 1427 uur, Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jora". Elke dag van 10 tat 1? uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur „De held van Marathon". Monopole, 2 uur; „De Geisha-boy"; 7 en 9.15 uur: „Gij zult niet be geren". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Advent-: Gemeenschap. Lezing, Het voormalige Hofje van Belois achter het Spinhuispad behoort nu voorgoed tot de verleden tijd. De oude hofjes-huizen zijn geheel ge sloopt en verdwenen; een grote drag-hne graaft nog de restanten uit om het terrein weer klaar te maken voor een nieuwe bebouwing, Went op deze plaats aan het Spinhuispad zullen moderne flat-woningen wor den neergezet, evenals, are een verdere toekomst, aan de overkant van de weg. Het wordt nu zo langzamerhand wel tijd ook eens de straat van naam te laten veranderen, want erg plezierig klinkt datspinhuis" niet, temeer daar hier een royale weg ontworpen is. Mogelijk kan de weg tussen Lange Kerkstraat en Spoelingbnig, die nu drie namen draagt, n.l. Vijgensteeg, Ooievaarsstecg en Spinhuispad nu onder één naam gevangen worden. VLAARDINGEN. Vooral Van Duyl (Rembrandt) en v, d. Valk (Flardinga), die in 21 xesp. 22 beurten hun partijen voltooiden, excelleerden op de tweede speelavond van het bij Mes onderleiding van L.E.V. voortgezette kadertoemooi, waarin zij en Van Soelen, eveneens met een winstpartij, hun entree maakten, Met de wetenschap, dat sterke spelers maandagavond moesten aan treden, was de belangstelling heel groot. Juist omdat Van Duyl er zo goed inkwam, bleef men, zoals by elk belangrijk en spannend sportge beuren, totdat hy zyn driehonderd caramboles bijeen had! jammer was het alleen, dat hij zo weinig tegen stand ontmoette. Wa betreurden het, dat in tegen stelling tot op de eerste speelavond, enkele spelers zonder biljartvest te zien spelen. Juist om de biljartsport verder om hoog te brengen, moeten naar onze mening, juist de sterke spelers, voorafgegaan door de spe lende bestuursleden, het goede voor beeld geven. J. v, d. Valk (Flardinga) maakte op de tweede speelavond van het kadertoemooi een uitstekende entree. L. v. d, Lee ('t Oosten) speelde slechts een figuranten-rol. Nadat v. d. Valk ingespeeld was, bouwde hij enkele uitstekende series op. Eerst achtereenvolgens 15, 13, 16 en 20, /Advertentie 1M.) Heeft U ooit de laatste jaren ,een werkelijk mooie japonstof kunnen kopen voor nog géén SSwee gulden per meter? ftorgen gaat dat gebeuren, \vanc dan begint de verkoop van drie series mousseline voor moderne japonnen en blouses in vele kleuren en dessins voor deze ongekend lage prijs. fflOU 90 cm Woensdagmorgen om V uur begint de verkoop van deze drie van onze meest verkochte series mousseline, 90 cm breed, door elkaar voor één prijs per meter A voor toen twee poedels en toen ineens 31, 30 en nog eens 38 caramoles. Zij vormden bij elkaar een hechte basis voor een zeer acceptabel moyenne. Even belangrijk vonden we het, dat v. d. Valk, voor wie het grote spel niet vreemd is en die ook in het driebandcnspel uitstekend mee kan, zich zo prima toelegde oo het kader- spel, Steeds poogde by en niet zonder succes de ballen bij de snijpunten van de kaderlijnen bijeen te houden, het systeem om tot be hoorlijke series te komen. B. L. v. Soelen (Entre Nous), die ook voor de eerste maat uitkwam, startte eveneens met een overwin ning. Deze was evenwel minder glo rieus dan van v.'d. Valk. Hoewel Van Soelen tot de sterkste spelers van het district moet worden gere kend, kwam hij slechts tot 7.81 moyenne (nog mede dank zij de vier laatste beurten met series van achereenvoigens 12, 19, 20 en 16 ca ramboles), voor hem aan de lage kant. Van Gendt verloor, het is waar, maar zyn gemiddelde was (voor zijn klasse) acceptabel. De 6.25 moyenne wees ook in de rich ting, dat Van Gendt nog steeds voor. uit gaat. welke indruk hij ook ach terliet in het libre-toernooi op de zelfde speeltafel aan het einde van het vorige seizoen. Van Duyl kwam tot een zeer dui delijke overwinning tegen Hekman, die ver beneden, zyn kunnen bleef. Van Duyl, die als enige van de deel nemers een handicap van vijftig ca ramboles heeft, moest kennelijk eerst aan de voor hem vreemde groene ta fel wennen. In zeven beurten ver zamelde hij slechts 29 caramboles, maar daarna voerde hy zijn totaal heel snel op. Het hoogtepunt vorm de zijn serie van 54 caramboles m zijn zestiende speelbeurt, waarop hij direct een serie van 43 carmboles liet volgen. Beide series werden kun. dig opgebouwd, uiteraard met de nodige rappèls en massê's. Door zeer regelmatig te scoren en slechts een enkele keer te poedelen, voerde Van Duyl zijn partij-moyenne tot 1428 op. een uitmuntende prestatie voor zijn entree in dit toernooi. Voor volgende weck maandag zyn vastgesteld de ontmoetingen v. d. Valk-v. d. Velde, v. Duijl-Dykshoorn v, Soelen-v. Eijk. Vooral laatst genoemd treffen kan heel spannend worden. Van Duijl en v. d. Valk zyn in hun ontmoetingen favoriet. De uitslagen waren: De Postduivenvereniging ,De Vrij* held" heeft de winnaars van de kam pioenschappen voor het jaar 296C bekend gemaakt. Dit zijn: Vitesse (afstand 48 t/m 250 km, twee eerst- getoonde duiven): 1. gebr. v. Windt, 2. D. C. Bakker, 3. D, G. v. d. Schalk, 4, J, Aret en 5. Ch. L. Zant- boer. Vitesse (afstand 48 t/m 450 km, vier eerstgetoonde dutven)1gebr. v. d. Windt, 2. D. G. v. d. Schalk, 3. D.C. Bakker, 4. Ch. L. Zantbocr, 5. J. Aret Fond (afstand 450 t/m 1015 km, twee eerst-getoonde duiven): 1. C. Mid dendorp, 2. Adr. Pronk, 3. Comb. J. v. Leeuwen—F. Schrump, 4. H. Ha gen, 5. M. Putters. Fond (afstand 450 t/m 1015 km, vier eerst-getoonde duiven); 1. Adr. Pronk, 2. C.Midden dorp, 3. Comb. J. v. LeeuwenF. Schrumpf, 4. H. Hagen, 5. Gebr. v. d. Windt. Algemeen kampioen (gehele africhting oude duiven): 1. C. Mid dendorp, 2. Gebr. v. d. Windt, 3. Adr. Pronk, 4, Ch. L, Zantboer, 5. D. C. Bakker. Jonge duiven 48 t/m 486 km, twee eerst-getoonde duiven: 1. D. G. v. d. Schalk, 2, A. v. Limborgb, 3. Gebr. v. d. Windt, 4. H. Hagen, 5. Th. Wil- lems. Jonge duiven 48 t/m *"*3 km, vier eerst getoonde duiven: 1. D. G. v. d. Schalk, 2. Gebr. v. d. Windt, 3. A. v. Limborgh, 4. C. de Tuinder, 5, Th. Willems. Navlucht 48 t/m 200 km (oude en jonge duiven, twee eerst-getoonde duiven): 1. A. v. Limborg, 2, P. Pols, C. Verbnde, 4. M. Mi ers, 5. J. Kaazenbroot, Navlucht 48 t/m 200 km (oude en jonge duiven, vier eerst-getoonde duiven): 1. C. Ver- linde, 2. P. Pols, 3. D. G. v. d. Schalk, 4. J. Rommerskirchcn, 5. M. Putters. Kampioen generaal (per één op tien leden): 1. Gebr. v. d. Wmdfc, 2. D. G. v, d. Schalk, 3. A. v. Limborg, 4. M, Putters, 5. C. Middendorp, 6. D. C. Bakker, 7. P. Pols, 8. H. Hagen, 9. C. den Tuinder, „De Vrijheid" organiseert na al deze activiteiten, nog een feest-avond op 25 februari m Arcade voor leden en genodigden, waarbij Berry Kie- vits en Gerard Walden met hun groep zullen optreden. Spaarbank Anno 1820 By de Spaarbank anno 1820 te Schiedam werd In december inge legd 1.163.206,90 en terugbetaald 975.729,88. Het jaar I960 was voor deze spaarbank zeer gunstig. Het inleggerstegoed nam sterker toe dan ooit tevoren in de geschiedenis der spaarbank n.l. met ƒ4.417.398,85 tot f 31.804.754,48. De reserves stegen tot ruim ƒ33 miljoen. Het aantal spaarders nam met 1674 toe tot 48.741. Alle afdelingen van de spaarbank als Bedrijfssparen, Afhaaldienst, Spaarbusjes mochten zich m een buitengewone bloei verheugen. Het aantal deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugdspaarwet steeg tot 1558 met een gezamenlijk tegoed van ƒ452 95833- Het tegoed van inleggers en de reserves waren per 31 december *60 voor ƒ21.876.985,71 belegd in effec ten, voor 7.382.061,50 m onderhand se leningen en voor ƒ4899.592,93 in hypotheken. GEBOREN. Timon A., z.v. J. Gr ooi en A. G. Weder; Geertruida, d.v, A. Olivier en J. van Tilborg; Kornelis, z.v, K. Hoogenboom en A. Zabel; Johannes J„ z.v, J. Douma en H. van Ucten; Joyce J., dv. W. F. Nyland en A. Keumng; Martha P, M., d.v. Th. C. P. Koeling en W. G. M. van der Meer; Maria J„ d.v. A. P. M. Peelers en W, Hamerslag; Alida C. C., d.v. J, P. van Leusden en H. M. Kreuger. (Van een onzer verslaggevers) /N de enorme hal van Dura-Caig- net's huizenfabriek aan de Eem- haven, waar de betoninatallatie, de transportbanden en de mallen met gevelwanden volautomatisch draaien is nog meer dynamiek gekomen. De dynamiek van de Amsterdamse fil mer Louis A. van Gasteren, die met brede gebaren zijn cameraploeg commandeert en probeert boven het fabrieksgeraas uit te roepen. Met zijn mannen is hij bezig een film te maken over de Beindustraliseerde woningbouw. „Het is hier een hels lawaai, je wordt er gek van. Je probeert er boven Uit te roepen, je geeft de ar beiders aanwijzingen, maar dan verstaan ze het met good en dan is er weer zoveel meter film voor niets verschoten." Louis van Gasteren (Spectrum Film- Telcspot) zegt het zonder teleurstelling, want verder is hij best tevreden over de gang van zaken. Op de bouwplaats in Lcm- bardijen zijn ook al de nodige op namen gemaakt. Als het een beetje meezit, kan de film over anderhalve maand klaar zijn. De film, die in opdracht van Du- ra-Coignet en het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid wordt gemaakt, zal een tijdsduur krijgen van 15 20 minuten en wordt opgenomen m 35 mm. zwart-wit. Het scenario is van Van Gasteren. Commentaar is er niet bij. „De filmtaal zelf moet voldoende zyn", zegt de heer Van Gasteren, die door dit blokkendoos-bouwen zeer ge boeid is. „Wel is er een tekst naar een ballade van Jan Vrijman, iets heel moois. En ik heb Hans van Sweeden om muziek gevraagd". Lang spraken we niet met Louis van Gasteren, maar het was vol doende om zijn enthousiasme over het onderwerp systeembouw van woningen te leren kennen. Hij is er voor naar Frankrijk gereisd om daar de Coignet-bouw te bestuderen. In de huizenfabriek is hij in zijn ele ment. Terwijl Ton Lefèvre de camera bedient, duikt de gedrongen gestalte van de Amsterdamse filmer steeds weer op tussen de machinerieën. Met bezwerende gebaren geeft hy zyn aanwijzingen: een dynamisch man op zoek naar de dynamiek en het ritme in de montagebouw. De camera ia gericht op de mal- - len, waarop de gevelwanden kant 4 en klaar liggen in de huizenfa- f briek van Dura-Coignet, Filmer i Louis van Gasteren geeft aanwij- zingen, arbeiders nemen hun T i plaats in en Ton Lefèvre ver- 1 schiet weer enkele meters film j uoor de rolprent over geindus- triaïiseerde woningbouw. 5 OVERLEDEN: G. A. Baart, 53 jr., echtg. van A. J. Mahn; A. Jansen, 54 jr.; Ch. Tettelaar, 55 jr.; A. J. C, Dalmeijer, 70 jr„ wed. van J. Ba- rendregt; A. M. A, 'Veringmeier, 82 jaar, wed. van H, de Groot; D. J. van Kampen, 86 jr., wed van J. P. van der Meer; M. Sturm, 48 jr., echtg. van A. J. J. Heggelman; J. F. wagen overanct gezet kon worden. A. Dolk, 67 jr. De auto werd licht beschadigd. Op de Oude Damlaan is gister avond om 7.15 uur een met oud pa pier geladen vrachtauto van een Rotterdams bedrijf omgeslagen. De chauffeur D, H. reed de vrachtwagen achteruit, maar een van de wielen kwam in een vrij diepe put terecht, waardoor de wagen uit balans raakte en omsloeg. De lading oud papier moest eerst afgeladen worden, voor dat de vrachtauto met een kraan- Gevoelig en zacht vloeiden maan dagavond de tonen van Rossini's opera „II Barbiere dl Siviglia" in het Schledamse Irene. Ia die xaal gaf Bert Brugman met zijn marionet tentheater voor de personeelsvereni ging van de Gusto een voorstelling van de opera van de vermaarde com ponist. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Th. Nieuvenhuis, heette de talrijke aanwezigen welkom, Hy was er trots op het beioemde theater te kunnen aankondigen. d, Valk d. Lee v. Soelen Gendt v, Duyl Hekman 250 78 250 200 300 112 11.36 3.54 7.81 6.25 14.28 5.33 In de zaalhandbal-competitie heb ben In Wateringen de dames van DWS voor een prachtige prestatie gezorgd door het sterke Verburch uit Poeldijk een 88 gelijk spel af te dwingen, in welk succes de nieuwe internationals, de gezusters N, EN L. Rohart, een grote rol hebben ge speeld. De blauw-witten. zagen na tien mi nuten al tegen een 20 achterstand op. maar toen zorgde N. Robart voor het eerste tegenpuntje. Daarna ging het beter en het waren N. en L. Robart die de stand op 3—3 brachten, waarna de rust inging met een 43 voorsprong voor Verburch. E. Vis maakte daarna de stand gelijk en L. Robart zorgde zelfs voor een 5—6 voorsprong. Verburch gaf niet ge wonnen en met zeer sterk spel haal den zij op tot 86 tot vijf minuten In „De Moriaan" te Maassluis be gon maandagavond de finale ora het persoonlijk kampioenschap derde klasse libre van het biljartdistrict Schiedam, Op de eerste speelavond kwamen vier (van de acht) finalisten tweemaal uit. Alleen H. Zeebregts (HVO) bracht het tot twee overwin ningen. Tot de beste prestatie kwam even wel zijn clubgenoot G. Liebrechts, die zijn tweede partij in 21 beurten voltooide, aldus spelende met een moyenne van bijna 5.00, voor deze klasse heel hoog. In zijn eerste party presteerde Liebrechts hoegenaamd niets; hij verloor toen kansloos van Zeebregts, die vervolgens P. War merdam (Entre Nous) zijn tweede nederlaag toebracht. G. Schellenbeek (Entre Nous) be gon met een krappe overwinning op zijn clubgenoot Warmerdam, maar kon vervolgens tegen Liebrechts' ge weld niet op. De uitslagen waren: Schellenbeek Warmerdam Zeebregts Liebrechts Zeebregts Warmerdam Liebrechts Schellenbeek 100 33 10 3.03 85 33 21 2.57 100 40 17 2.50 56 40 7 1.40 100 33 10 3.03 71 33 8 2.15 300 21 22 4.76 40 21 S 1.90 voor het eind. Keepster A. Veldhoven die weer een prima weistryd speel de zorgde voor het noiige zelfver trouwen en de zusjes Eobart zetten nog even door, wat met succes be kroond werd, zodat tte eindstand 88 werd Ook de dames van Wilhn Fijenoord speelden in Wateringen maar zij le den een gevoelige 164 cederlaag te gen Hellas. A. v. d. Hord opende de score voor Wilton. Daarra schroefde zij met T. Zonneveld di stand tot 1—3 op, waarna Hellai ophaalde. Door een schot van A. de iïroot werd het 24 en dit had de rus-stand kun nen zijn, wanneer de Haigse dames niet het Wilton-doel ondei vuur had den gezet en er 44 van iadden ge maakt Na de rust kreig Wilton verdiend een strafschop t^en en dit werd helaas het keerpmt van de wedstrijd. Het ging volkamen mis met de Schiedamsen; er wsrd slecht geplaatst en nog slechter jeschoten, terwijl Hellas de teugels owmam en Wilton gewoon onder de voet liep. In twintig minuten maakten de Haag sen twaalf punten en zo vedoor Wil ton met 16—4- Bij de Wilton-heren in de Energie hal, werd het eveneens eendoelpun- tenregen, maar met het velschil dat zij voor de doelpunten zoigden. De scheepsbouwers hebben dudelljk ge maakt dat de degradatie maar tij delijk was en dat zy naai het dis trict terug willen. Dynaim 2 werd het slachtoffer, met liefst 25. Na tien minuten stond Wiltoi al 6—0 voor en met 101 werd gerist. Doel man F. Mulder was in tofvorm en H. O verheul, H. v. d. Lugten voor al J. Foncke zorgden voorde doel punten. Toen N. Verbeek wegens een blessure moest uitvallen, spielden de scheepsbouwers rustig me negen man verder. J. Zonneveld, E Kuiper enP. v.d. Gaag namen ook vat goal- tjes voor hun rekening en zo werd het tenslotte met 225 de grootste overwinning van de dag. t De inhoud van het stuk behoeven wij met te vertellen, die is algemeen bekend. Wel verdiend te worden ver meld, dat het koor en orkest van het Orchestra Sinfomca uit Milaan voor de zang en muziek zorgde. De ge luidsopnamen waren verzorgd door His Masters Voice. Bert Brugman maakte zijn mari onetten werkelijk tot levende figu ren met al bun hebbelijk- en onheb belijkheden. Toen het doek opging zag men als in het echt voor het fraaie décor van Karei Bruckman de grappige Figaro, de rechtvaardige graaf d'Almaviva, de onsympathie ke dokter Bartolo en de lieve Rosl- na. Deze rollen werden respectieve lijk gezongen door: Gino Bechl, Ni- cola Monti, Melchiorre Lulse en Vic toria de los Angeles. Het zo langzamerhand in Schie dam zeer bekend geworden mario net "ten theater heeft ook ongetwijfeld nu weer een grote inrruk op de aan wezigen achtergelaten. Dat bleek trouwens wel uit het warme applaus aan het einde van de avond. De ,,San Antonio", een motorschip voor de binnenvaart van 323 ton, is gistermorgen om 8.40 uur in d© Hoofdbrug blijven steken. Daardoor moest de brug 20 minuten geslo ten blijven voor het wegverkeer, dat via de Nieuw© Haven werd omge leid. Het bedoelde schip is blijven ste ken op de sluisdrempel van de brug De schipper had opgegeven, dat de diepgang 2.25 m zou zijn, maar de ze was in werkelijkheid 2.40 m. Nu stond het water op dat moment maar 2.39 meter hoog, zodat het schip nog net met over de drempel kon. De San Antonio was zwaar ge laden met grind, dat aan het schui ven was geraakt, waardoor de ste ven naar beneden was gedrukt. De Havendienst heeft de Buiten- sluis geopend, waardoor het peil van het water steeg en het vastgelopen schip verder kon. Uit de statistiek van de Gemeente- Bibliotheek over het jaar I960 blijkt, dat tn dat jaar minder boeken zijn uitgeleend dan in het jaar 1959. Toen werden er 287.322 romans, studie werken en kinderboeken uitgeleend tegen 285.483 in het afgelopen jaar. Het aantal houders van leeskaar- ten is wel gegroeid, het bedraagt 5809 tegen 5563 in 1959. In i960 is eveneens het boekenbezit toegeno men, en wel met 1554 werken. Geven bijna alle filialen een kleine daling van het aantal uitleningen to zien, in het filiaal aan het "Wibaut- plein, dat in een groeiende wijk staat, is het aantal daarentegen toe genomen. Het nieuwe vrachtschip voor de Holland-Amerika Lijn, dat gebouwd zal worden bij Wilton-Fyenoord in Schiedam, zal de naam „Grebbedy'k" krygen. Het wordt een zusterschip van de „Gaasterdijk" en de „Grootedijk". De „Gaasterdijk" is reeds in de vaart, de „Grootedijk" in aanbouw bij de Rotterdamsche Droogdok Mij N.V, VOLLEYBAL Na een korte rustperiode is de vol leybal-afdeling van „JnlJana" het nieuwe jaar weer goed begonnen. Vier van de zeven teams kwamen met winst uit de strjjd en twee speel den gelijk. Heren l won in een ongelijke stryd tegen het zoveel zwakkere DOS l met 3—0; de set-standen waren 152, 15—3 en 15—3. Ook ZVC 4 was geen partij voor Heren 2, dat met 30 won. Heren 3 had van Smash 4 kun nen winnen, maar door tegenslag werd het 22. Heren 4, dat voor het eerst in het veld kwam, kreeg al direct het sterke Hou Stand 2 tegen zich, maar door zeer enthousiast spel werd een gelijkspel geforceerd- Door het niet opkomen van RLVC 2 kreeg het vierde heren-team bovendien nog twee winstpunten. Bij de dames ging het minder goed. Het eerste team bleek niet opgewas sen tegen het sterke aanvalsspel van Agredior 2 en moest met 03 het onderspit delven. De tweede dames- ploeg kwam makkelijk aan winst door het niet opkomen, van tegen partij Concordia 3. Dit team speelt overigens ook voor het eerst in da competitie. De Juliana-junioren bleken de min deren te zijn van het sterke Con cordia A en moesten de volle winst afstaan, 03. De teams van de Schiedamse Vol leybal Club hebben het nieuwe j'aar met belangrijke overwinningen inge zet. Dames 1 ging op bezoek bij Con cordia 2 en won. overtuigend met 3—0. Set-standen: 15-9. 15-11 en 15-6, Heren 1 toog naar het in thuis wedstrijden nog ongeslagen Vlaar- dingse Aggredior. De Schiedammers, ditmaal volledig uitkomend, zege vierden verdiend met 3-0, Hier waren de set-standen: 15-10, 15-7 en 15-5. Dames 2 verloor met 3-1 van Hou Stand, hoewel een gelijkspel de ver houding hier beter had weergegeven. Dames 3 won met 3-0 van Shell 2, terwijl het tweede herenteam met 3-0 geklopt werd door het sterke Li banon. Het B-team van de junioren moest tenslotte met 3-1 de meerdere er kennen in het A-team van de Liba- non-junioren. Gezien het vertoonde spel belooft dit team echter veel goeds voor in de toekomst De ontspanningsvereniging de „Vegla" schotelt haar leden in de maand j'anuari enkele, naar het ons voordoet aantrekkelijke, culturele avonden voor. „Eroica" is de titel van de hoofd film, die veertien januari vertoond zal worden. Het is de verfilming van het leven van Ludwig van Beet hoven. Onder de titel „Het wonder der natuur" houdt de heer M. A. Wijs een lezing, waarbij kleurendia's de avond zullen opluisteren. De lezing wordt 21 januari gehouden. De maand wordt 28 januari be sloten met de vertoning van bet ver filmde toneelstuk van Jan de Har- tog „Schipper naast God". Alle avon den zullen in zaal Irene plaatsvin den. De 17-jarige loodgieter RL J, van Poppelen heeft gisteravond op suc cesvolle wyze voor detective ge speeld en het Is aan zijn inzicht en voortvarendheid te danken, dat z(|n vriend A. J, K. zyn bromfiets niet is kwyt geraakt. Om kwart over acht kwam Van Poppelen door de Prins Mauritsstraat, waar bij een paar jongens van 'n jaar of achttien aan een bromfiets zag morrelen en daarna met de bromfiets wegrijden. Nu wist de amateur- speurder, dat die brommer het eigen dom was van A, J. K. Hij hield een passerende motorrijder aan, die be reid bleek een achtervolging in te zetten. De bromlietsdieven trokken naar het terrein achter het sportpark De Vijfsluizen. Door een omtrekkende beweging te maken, wist Van Pop- pelen de jongelui tegemoet te rijden. Aan zijn teken om te stoppen werd gevolg gegeven, waarna Van Poppe len de weggepakte bromfiets opeiste. Er volgde eerst nog een korte wor steling, waarna de joy-riders het ha zenpad kozen met achterlating van de bromfiets. Boek- en Tijdschrifienhandel i.L.A. Gerrit Verboomstraat 32 vraagt voor spoedige indiensttreding Personeel gevraagd Leerling verkoopster ge vraagd. Aanmelden: Banket, bakkerij Maison Van Wijk, Rotterdarasedijk 419. tele foon 6 77 04, schiedaml Te koop Kapstokken 15.75. Keuze uit 60 stuks. Nieuwste mo dellen. Koopt en kykt bh Plate. Grote Markt 19-21, tegenover stadhuis, Schie dam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1