„Ijsje-brouwen55 door jeugd een last voor schaatsers AR-raadsfractie over *1 gemeente-beleid SSSOB IO°/o korting y-j/ hollandia^ Op stadssingels zou anders ook gereden kunnen worden IJspret onder kleurig licht op nieuwe sproei-ijsbaan Volle winst voor SVC Verrassingen op vierde speelavond Selectie vervolgd maar SCHIEDAM OPRUIMING..... VAN KWALITEITSMEUBELEN PLATE Koeriersters Woensdag 18 januari 1961 In Nieuwland vele mogelijkheden -,b- «- c Wie heeft iels verloren? Aangereden fietser overleden 3e klasse lihre Burgerlijke Stand „Ensemble" voor de Schied. Kunstkring Groeiproblemen van Schiedam Voorstel B en. W A'dam: Twintig miljoen voor verbetering van Noordzeekanaal 1 Metaalbranche flink van orders voorzien JOVD-bijeenkomst Tijdens de opruiming: 10% KORTING Personeel gevraagd (Avonturen van Kapitein Rob SEXUELE VOORLICHTING E AAN KINDEREN VERPLEEGHULPEN CONTROLEERBAAR VOORDEEL BIJ li ^TIJDELIJK OP HET PRACHTIGE /jT" ONDERGOED X De nationale jeugd-sport van het „ijsje-brouwen" is momenteel in vol le gang, nu Koning Thialf het land in zQn vaste, zij het nog milde greep heeft genomen. Het gladde, glinste rende vliesje jjs op de singels, vü- vers en plasjes oefent nu eenmaal een onweerstaanbare aantrekkings kracht op de kinderen uit en het schenkt hun kennelijk erg veel ge noegen om de dunne Us-vloer ka pot te trappen of op andere manier te vernielen. In onze aan singels en vijvers zo ryke stad kan de jeugd écht wel het hart ophalen aan dit ijsje-brouwen. Dat zij met het bot vieren van hun vemlel-zucht aan an deren de kans ontnemen om op die singels te gaan schaatsen op dat zelf de ijs, deert hun niet. En dat is toch wel erg jammer. Schiedam is nog steeds niet in het bezit van een eigen ijsbaan, die spe ciaal daarvoor is ingericht, zoals tot 1955 wel het geval was met het terrein aan de Spieringshoek, De schaats-liefhebbers moeten het daar om. maar doen met de opgespoten tennis-banen. Dat. we deze winter voor het eerst de beschikking krijgen over twee sproci-ijsbanen betekent weer een. aanmerkelijke uitbreiding van de schaatdmogelijkheden, Doch vooral voor deK jeugd zijn de vrije natuur-ijsbanen veel aardiger. Daarvoor zouden de stads-singels besl dienst kunnen doen, doch voor dat het ijs daar dik genoeg is om de rijders te dragen is het ijs allang „gebrouwd" en onbruikbaar ge maakt. Wat zou de Snelhus-singel 3n het oostelijk stadsdeeL niet een aardig baantje kunnen opleveren ol de plas voor het rioalgemaal. Ook de singel in de Stadshouderslaan is voor dit doel best te gebruiken. Doch er is geen schijn van kans dat daar gere den kan worden, de ijsje-brouwers zijn de schaatsers altijd een slag voor geweest. Nieuwland biedt vele mogelijkhe den, door de daar liggende singels. De twee vijvers onder aan de Vlaar- dlngerdyk, by de Troelstralaan blij ven vaak gespaard voor vernieling en komen dan ook elk jaar ten dienste van de schaatsenrijders. Zou het komen dat er in Nieuwland 20 véél singels en ondergelopen stukjes land zyn waar „ijsje-gebrouwen" kan worden dat deze vijvers door de jeugd vrijwel ongemoeid worden gelaten? Ook de lange, brede en kaarsrechte singels langs de Burg. van Haarenlaan kunnen opvriezen (Advertentie f .M.) Te bevragen aan bet Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 26 uur. Slot en ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: Groen wollen dameshandschoen, Verschuren, Voornesestraat 32a; zw. glacé dameshandschoen, J. Bakker, Troelstralaan 147: gele kanarievogel, Schippers, Rembrandtlaan 12b; wiel dop, J. Waterreus, Maasdijk 118:zw. vulpen, C. Slagmolen, Burg. van Haarenlaan 1388; passer, Gret, W. H, Vliegenstraat 54; schepje en plastic mandje, H. Droge, Hoogstraat 24b; butagasfles en soldeerbout, Sjocr, Noordmolenstraat 52; paraplu. Simon de Wit, Broersvest 62; aktentasmet inhoud, v. Wagtendonk (Handels- mij.), Bakkerstraat 15; damespara plu, A. de Goede, NewtonstraatlOb; aktentas met inhoud, Veerkamp, Walvisstraat 2; porteinonnaie met inhoud, A. Jeup, Stryensestraat 38; gekleurde broche, H. de Winter, Ma- riastraat 17: dameshorloge. T. Mac- kay, Boylestraat 39b; geldsbedrag, Postkantoor (chef Geldzaken),Tuin- laan; gouden ring. W. Hoek, Mnria- Straat 69; broche met steen, J. Buys, Mathenesserdïjk 30c; blauwe shawl. Mulder, Makkerstraat 1: groene shawl, Vermeulen, Ant. Muijsstraat 8c; "wit-blauwe kindermuts. de Kok. Vlaardingerdijk 137b; gele shawl, Gerrits, Parkweg 176: grijs kinder mutsje, Roeters, Da Costastraat 9a. tot prachtige ijs-banen. Gisteravond zaten «r nog wat wakken en dunne plekken in deze singels, maar als de vorst wat langer aanhoudt kunnen hier toch wel mooie banen komen. Veel was er nog niet beschadigd, zo dat hier een mooie kans ligt voor een De jeupd uermoakt zich best op de gisteren nog dunne ijslaag op de singel bü de Stadhouderslaan. Het is gevaarlijk, daarom gaan ze meestal maar over tot het kapot stoten van het ijs, dat voor anderen tot 'n ijsbaan, zou kunnen worden. natuurlijke ijsbaan, makkelijk te be reiken door de ligging midden In de stad. Het is dus maar te hopen dat de ijs-brouwende jeugd de vernielzucht wil beperken om de schaatsliefheb bers een kans te geven. De ijspret is, ook gisteravond weer in Schiedam in alle hevigheid los gebroken. Over de tussen de bomen van het Volkspark verscholen lig gende sproei-ijsbaan van de heer J. van Vliet, klonken de tonen van een opgewekt muziekje. Op de maten ervan draaiden talloze schaatsters en schaatsers hun rondjes. Het was werkelijk een bont tafe reel om te zien hoc de jeugd, veelal gestoken in veel-kleurïge ijslruien en een grappige muts op het hoofd, zich onder het schijnsel van de ver schillend getinte lampjes op de smal le ijzers voortbewoog. Het ijs was van dien aard, dat er redelijk op kon worden gereden. De lichte dooi 's middags was er de schuld van dat er enige bobbeltjes waren ontstaan, maar die vormden geen al te grote „struikelblokken". Stroef was het oppervlak gelukkig niet. daar zorgde de 's avonds weer ingetreden vorst wet voor. Vandaag kan, als het blijft vriezen, ook weer geschaatst worden, want afgelopen nacht is de baan schoongemaakt en opnieuw opgespoten. Alle teams van de Schiedamse Vol leybal Club hebben zaterdag in de Energiehal te Rotterdam de volle winst behaald. Dames 1 speelde een spannende wedstrijd tegen Sportclub Hillegers- berg 1 en zegevierde met 3—1, na de set-standen 154, 1313, 1513 en 15—9. Dames 2 verliet de gevaarlijke onderste plaats door een 3—0 zege op DOP 1. Hier waren de set-standen: 15xi, 156 en 15—11. Dames 3 wilde voor de hogere teams niet on derdoen en klopte Smash 2 op fraaie wijze met 31. Heren 1 tenslotte versloeg het sterke Smash, oveneens met 3—1. De Schiedamse heren, wederom volledig, zijn door deze overwinning weer in de running gekomen en kunnen, met hetzelfde élan spelend, zeker nog hoge ogen gooien. Vanmorgen is in het Gemeentezie kenhuis overleden de heer J. van Hattum. De heer Van Hattum is het slachtoffer geweest van het ernstige verkeersongeval dat op donderdag avond 12 januari plaats had op de kruising van de BK-laan en de Borg. van Haarenlaan. De mooiste party op de vierde speelavond van de finale om het per soonlijk kampioenschap derde klasse libre van het biJjartdistrlct Schie dam was die tussen Warmerdam en v. Haasteren. Laatstgenoemde speel de met het prachtig moyenne van 4.20 cnverloor toch nog. Warmer dam, vorige week gestart met twee nederlagen, was zo geweldig ap dreef, dat htf in slechts twintig beur ten, spelende aldus met een moyenne van 5.00, zijn honderd caramboles verzamelde. Voor deze klasse, waarvan de moyennegrenzen zijn 2.tot 3.na tuurlijk uitzonderlijk hoog. Voor de verliezer uiteraard ook bijzonder sneu, dat hij in zulk een goede partij zijnerzijds, toch in aantal matebpun- ten niet vooruitgaat Warmerdam evenaarde in deze party het toemooirecord hoogste se rie van Suurmond: 30. Deze Suurmond, die vorige week vier winstpartijen noteerde, verloor gisteravond ook van dezelfde War merdam. Men gaat zich nu wel af vragen, welke verrassingen ons nog meer te wachten staan in dit toer nooi, dat bü Bellevue ju Maassluis wordt gespeeld. De uitslagen van dinsdagavond wa ren: Liebrechts 100 29 1? 3.44 Warmerdam 73 29 21 2.51 IOO 20 30 5.00 Geboren: Antoinette M, d.v. G. M. Elshof en G. M, Nederhof; Christia- nus C. M. z.v. W. H. Lakwijk en M. C. van der Velden; Erik z.v. A. de Lange en E. van Wijk; Veronique L. d.v. P. B. Opran en A. G. Hout- braken; Johannes D. A. z,v. J. van Woensel en W. J. G. Rintjema; Ro nald z.v. H. A. M, Th. de Jong en C. L. M. Douven; Francina C. M. dv. P. A. van Vliet en H. C. M. Kester. Overleden: S. H. M. Hoogwegt, 79 jr. echtg. van L. Koole; Th. Veldho ven 76 jr; H. van Hemen 76 jr; D. Gabel 871 jr. wed. van J. H. Mulder, (Advertentie I.M.) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak Apothekers-nachtdienst: Apotheek GouLa en Co, Groenelaan 127. Bellen bfl ongeval: U.G en GD„ Tumiaan 80. telefoon 6 92 90. Polltie-alarmnummer 6 46 66, Gemeentelijke Openbare Leeszaal eo Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19—2020 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—36.30 uur. donderdag 930—12.30 uur, vrij» dag 9.39—1630 en 19—2030 uur. zaterdag 9301630 uur. 's Zon dags gesloten. K.-K- Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19—21 uur, woensdag 14—17 en 19—21 uur. donderdag 10— 1? uur. vrij* dag 1417 en 19—21 uiu, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jom". Elke dag van 10 tot 17 uur; 'szondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Psycho". Monopoie, 2 uur: „Het verhaal van Ruth". 7 en 9.15 uur „China Gate". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Laselub. Lezing en vergadering. Volksgebouw, 8 uur: P.v,d,A„ vrou wengroep, Lezing en verg. Volksgebouw, 8 uur: Ambtenaren bond. Filmavond. Wijkcentrum, 8 uur: Humanistisch Verbond. Lezing. Opstandlngskerk, 8 uur: Wijk IL Wijkavond. Op donderdag 26 januari organi seert de Schiedamse Kunstkring we derom een toneelavond in het Pas sagetheater. Ditmaal zal het gezel schap „Ensemble" (directie Karl Guttman) een thriller met een ver rassend slot opvoeren, nL „Valstrik voor een man alleen". De hoofdrollen zullen worden ge speeld door Andrea Domburg en on* ze oud-stadgenoot Ton van Duin hoven. De regie van dit stuk, waar „Ensemble" aj veel succes mee heeft gehad, berust bij Jan Retèl. Voor deze voorstelling zijn kaar ten verkrijgbaar 's avonds aan het Passagetheater, alsmede bij de admi nistratie van de Schiedamse Kunst kring, Rotterdamsedijk 47, teL 65994. Op de speciaal daarvoor belegde vergadering van de Antl-Revolutl- onalre partij In Schiedam, gister avond in het Geref. Jeugdhuis ge houden, hebben de drie leflen van de A-R.-fractie ia de Gemeenteraad, te weten notaris A, Hoek, Ir. K. 3. Dominicus en W. van Schooneveldt het door de gemeente gevoerde be leid toegelicht voor de belangstellen de leden. Dat er wel degelijk be langstelling bestaat onder de bur gerij voor de gemeentelijke aange legenheden bleek weer eens uit het grote aantal vragen dat na afloop van toelichting op de drie raadsle den, die daartoe een forum hadden gevormd, Is afgevuurd. In zijn openingswoord heeft voor zitter J. van Katwijk, zonder verder de politieke lijn te behandelen, toch even de ovattingen gehekeld, dat er In de A.R.-partij een scheuring zou zijn ontstaan in twee groepen. „Na tuurlijk bestaan er in de partij ver schillen van opvattingen, maar dat is nog geen verdeeldheid in twee groepen," zo verklaarde hij. Als lid van de commissie van bij stand voor financiën heeft notaris Hoek de moeilijke kwestie van het sluitend krijgen van de begroting in het kort maar toch zeer over zichtelijk uiteen gezet Daarbij ook de bittere noodzaak om de tarieven voor de straatbelasting en de rei nigingsrechten te verhogen. Verder wees hij op de schuld van de ge meente van J 170 miljoen, waarvan alleen al 90 miljoen voor reke ning komt van de woningbouw. „Deze schuld zal in de nabije toe komst nog aanzienlijk stijgen," zo waarschuwde de heer Hoek. Zijn hoop was gevstigd op een wijzi ging In nst zijnde nieuwe financic tussen Rijk en Gemeer Het sieav-». melige beleid toe lichtende, heeii. ïr. Dominicus er de nadruk op gelegd dat Schiedam met vele „groei-problemen." zit. Tal van grote projecten moet de gemeente laten uitvoeren om de groei te kun nen opvangen. Door de geografische ligging in het Waterweg-gebied is Schiedam verplicht dure en grote wegen aan te leggen, die het inter lokale verkeer ten goede komen, maar die Schiedam zelf moet be talen. Ook tal van openbare gebou wen moeten aan de groei aange past worden, zoals een nieuw stad huis, een ziekenhuis, een politiebu reau en dat vraagt vele miljoenen. Dan de woningbouw. Wist u dat het de gemeente f 3000 gulden kost om elke nieuw-gebouwde woning aan gesloten te krijgen op leidingen voor licht, gas en drinkwater? Ook het bouwrijp maken van bouwgrond is ontstellend duur door de zachte bo dem waarin alles verzakt. Ir. Do minicus vroeg zich af of het niet goedkoper zou zijn om de bouw grond in Kethel maar met het zand te doen opspuiten, dan telkens weer verzakkingen te repareren, zoals nu gedaan moet worden. Als laatste spreker gaf de heer W. van Schooncveld een kort over- zicht van de taak van de Gemeente raad als hoogste orgaan in de ge meente. Ook vestigde nij er de aan dacht op dat de woningbouwvereni gingen in 1962 zullen kunnen be ginnen met het bouwen van de com plexen in Kethel. Daarna werden door het forum tal van vragen beantwoord. Zo ook waarom de kostbare aanleg van de zwaaikom in de Schie onvermijde lijk js geweest. Er komen weinig schepen in de Noord vest, maar die er komen, moeten kunnen zwaaien in de Schie, omdat de (steeds gro ter wordende) schepen niet onder het lage spoorweg-viaduet kunnen doorvaren. In belde groepen werden dinsdag avond de voorwedstrijden voor het tweede klasse libre-kampioenschap van het biljartdistrict Schiedam voortge zet. In de bij Hekman in Vlaardingcn spelende groep viel de Ingeschreven speler Bredlus ('t Oosten) wegens ziekte definitief uit; hij heeft een te grote achterstand opgelopen. De uitslagen waren: In poule 1: 150 48 20 143 48 24 150 56 24 146 50 39 150 38 35 107 38 15 Jn poule 2e (bij DKC te Schiedam): 350 33 13 B, en W, van Amsterdam hebben aan de gemeenteraad een voorstel doen toekomen een krediet te ver lenen van jZ0 miljoen, als voorlo pige bijdrage in de kosten van de werken, nodig voor de verbetering van de toegang tot het Noordzeeka naal (havenmond ÏJmuiden). Het plan is de toegang tot het Noordzeekanaal geschikt te maken voor schepen van 75.000 ton. Met de uitvoering van de daartoe nO' dige werken Is intussen een aan vang gemaakt Het rijk zal in de kosten bijdragen voor twee-derde en de provincie Noord holland voor 2% procent, met een maximum van ƒ2 miljoen. De totale kosten zijn nog niet de finitief bekend. (Advertentie IJW.) In de sector van de metaalindu strie, welke zich bezig houdt met de vervaardiging van kapitaalgoederen, zette zich tot herstel der bedrijvig heid, die in de tweede helft van 9 begon, voort gedurende het gehele jaar 1960, lezen we in het jaaroverzicht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Be neden-Maas. De orderportefeuille van de meeste bedrijven is dan ook aan het einde van I960 groter dan bij het begin, van het jaar. Ondanks de hoge bezettingsgraad van de bedrijven bleef echter de concurrentie zwaar, terwijl tevens de levertijden zeer scherp gesteld werden, Het lijkt niet waarschijnlijk dat in deze situatie op korte termijn verbetering komt. Tengevolge van bovengenoemde faktoren liep de winkelcapaciteit van de bedrijven in 1960 terug. Daar naast werden vele bedrijven nog ge confronteerd met iangzaam-aan ac ties en zelfs met stakingen, waar door een verdere winstderving ont stond. De slechte zomer en het nat te najaar hebben bij de bedrijven, die zich ook bezighouden met het monteren van staaleonstucties een belangrijke achterstand in de mon tage-programma's veroorzaakt. Het aantrekken van extra krachten om die achterstand te verkleinen bleek, gezien de situatie op de arbeids markt onmogelijk. De materiaalvoorziening leverde over het algemeen weinig moeilijk heden op. Wel lopen sedert medio I960 de levertijden op, doch van ex cessief lange levertijden is nog geen. sprake. In de bovenzaal van de Amstel- bron houdt de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie afdeling Vlaardingen en Schiedam, een bij eenkomst. De heer R. Hofman zal er spreken over district, districts weekend en ra dio en televisie. In bankstellen slaapbankstellen Ook iets aparts in zitjes (4 stoelen met ronde tafel) Mooie collectie bergmeubels Ruime keuze in kleden gordijnstoffen Lopers voor rotanstoelen dekens bedden Spreien tafel- en kapstokkleden enz. Grote collectie kleinmeubelen uitgezonderd enkele merkartikelen WONINGINRICHTING GROTE MARKT 19—21 MEUBELSTOFFEERDER!! TELEFOON 6 77 62 Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 108, te lefoon 6 6720. In één dag gereed. Belfilms vergeten'/ De auto. maat staai vuoi u klaai AUe soorten films Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106 sestraat 14, Schiedam. Nette jongen gevraagd voor lichte f a b ri ekswer kzaamh e- den. 's Zaterdags vrij. N.V, Suikerwerïcfabriek „Arba", Rozenburgsestraat 14, Schie dam. Nette hulp gevraagd voor onze inpa&afdeling. "s Zater dags vrij. N.V. Suikerwerk- fabriek „Arba", Hozenburg- De boekjes met de kosten nog steeds slechts 75 ct p. deel Bestel bij de bezorger of boekhandelaar RECTIFICATIE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR SEXUELE HERVORMING afd. Schiedam m Secr.: Dr, Schaepmanslngel 32, tel. 6 59 64 Xn de adv. van gisteravond staat, dat d» 3 GESPREKSAVONDEN plaatsvinden op de maandagen 23, 30 jan. m en 6 februari m DIT MOET ZIJN: de dinsdagen 24, 31 januari en 7 februari m in zaal 2 van het Wijkcentrum Nieuw- jJJJ land", Dr. Wibauljilein 129 te Schiedam. M Aanvang 8 uur n.m. Verder verwijzen wij U naar de adverten tie van gisteravond. GEMEENTE SCHIEDAM Het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam vraagt: Salaris wordt vastgesteld naar leeftijd en ervaring. Sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice, die ook gaarne nadere inlichtingen wil verstrekken. Cl A A LH UI S DE HOLLANDIA SPECIALISTEN

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1