m AMSTLEVEN levensverzeker .Groene Kruis is trots op de afdeling Kethel kou gevat Algemene waardering voor actief bestuur Zorg voor de gezonde kleuters van Kethel Alleen Job van Eijk kwam tot acceptabel moyenne (11.36) jaars-toernooi van Zwarte Paard KADERTOERNOOI Onderlinge wedstrijden van D.O.K.-aspiranten Receptie bij veertig-jarig bestaan Opruiming Tentoonstelling Groene Kruis Gestolen brommer gevonden Moeder en kind bij botsing gewond Weinig volleybal bij Juliana Jongen gewond bij vechtpartij SCHIEDAM Koeriersters Dinsdag 24 januari 1961 3 Advertentie l Af J Een man in de kracht van zijn jaren. Een "sportgezonde" kerel met een ijzerhard principe. "Sport? Akkoord. Maar hou je aan de regels van het spel. En aan de spelregels van het leven." Dat principe heeft hem geen windeieren gelegd. Nog beneden de dertig had hij zijn assurantieman om advies gevraagd: "Kijk... als ik vijftig word, wil ik over een mooi bedrag kunnen beschikken. Misschien kan dat, maar... ik houd niet van misschien. Ik houd van zeker." Het werd zeker. En met zijn hobby zat het goed: hij zeilt'nog een boot die gezien mag.worden. Kostbaar? Zeker. Maar even zeker was de vriendelijke som die AMSTLEVEN hem op zijn vijftigste heeft uitbetaald. Ook U kunt "misschien" in "zeker" veranc x'. Vraag Uw eigen assurantiebezorger naar de voordelen van een AMSTLEVEN-polis. Zorg vandaag voor later. Da voorraad is bijna op. Da voorraad „Olympische pockets" die Jan Cottaar voor ons samenstelde. Foto's en anecdotes van d» Olympische Spelen 19 5O. Stuur gauw oen briefkaart met 24 cent extra aan postzegels Cvocradministratiekosten) aan AMSTLEVEN, Postbus 1072, Amsterdam. Dan wordt deze pocket nog Uw pocket.' 55 „De Zuid-Hollandse Vereniging1 Het Groene Kruis Is trots'op de afdeling Kethel", zo heeft de directeur van deze provinciale vereniging, dokter J.'F. Ch. Steüllng het onomwonden gesteld op de receptie die gistermiddag in De Ark is gehouden en die de opening is geweest voor de feestweek die na in Kethel wordt gehouden ter viering van het veertig-jarig bestaan van de afd. Kethel en omstreken van Het Groene Kruis. Maar de vele sprekers voor en na hem hebben evenmin hun bewondering onder stoelen of banken gestoken voor de prestaties en activiteiten van de huidige en de vorige be stuursleden, die toch maar kans hebben gezien om in het kleine Kethel een kruisvereniging op te richten ca vooral ook In stand te houden, die, wat de omvang van het werk betreft, het makkelijk kan opnemen tegen de zoveel grotere afdelingen in de omliggende grote steden. „Kethel is zeer „kruis-minded", hebben we reeds eerder geschreven in een overzichtsartikel over deze nu jubilerende afdeling. Een verbluffend hoog percentage van de Kethelse bevolking jg lid van een van de bei de kruis-verenigingeu en nu de oud ste van de twee kruis-vereniglngen jubileert, nu leeft ook heel Kethel mee met het feestelijk gebeuren, zodat het vrü omvangrijke feest programma alleszins gerechtvaar digd is. „Een zeer levendige adeling, die haar taak weet te verstaan en die niet is achtergebleven bij het ter hand nemen van allerlei nieuwe ta- CAdvertentie LM.) Als het steenkoud is boven en de bloemen op de ramen staan.,., dan gaan er toch honderden Rotterdamse kinderen heerlijk warm naar bedomdat hun Moeder zorgde vooreen lekkere flanellen pyjama! Morgen begint de Opruiming van onze hele voorraad Twents flanellen Jongenspyjama's voor ongekend lagê Oprui ml ngs- pr ijzen. Twents flanellen jongenspyjama's Tot 2 jaar ËJr 2-4 jaar 6-8 jaar 10-12 i®ar 4» Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze lekker warme flanellen pyjama's In frisse streepdessins voor een prijs, die U geen tweede keer kunt verwachten. ken", zo heeft de wethouder voor so ciale zaken, de heeer H. Sabel, die namens het gemeente-bestuur de ge lukwensen kwam aanbieden, ver klaard. Maar het werk wordt dan ook gedragen door een belangrijk deel van de bevolking. „Dat is be langrijk voor vandaag, maar ook voor de toekomst, daar steeds meer taken van gezondheidszorg in han den van de kruisverenigingen wor den gelegd", zo constateerde de wet houder, die verder de hoop uitsprak dat het bestuur door zou gaan met het ontwikkelen van verdere acti viteiten. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zuid-Holland, dokter A. in 't Veld, droeg dc Kethel se afdeling na aan het hart, zoals hij verklaarde, omdat hij enige tijd „toeziend voogd" over de afdeling is geweest, namelijk in de tijd toen de gemeente Schiedam op de proppen moest komen met een subsidie voor het kruiswerk, die eens ƒ10 per jaar is geweest, maar nu 3 a ƒ4.000 per jaar bedraagt. Dokter Saner Hij bracht hulde aan wjjlen dok ter G. Sauer de geestelijke vader van de afdeling, omdat hü bij zijn zilveren artsen-jubileum in 1921 om oprichting v. Het Groene Kruis had gevraagd en ook gekregen. Maar ook hulde aan de mensen die indertijd met het toen nieuwe werk zjjn dur ven beginnen. Van deze oprichters waren overigens „meester" C. Ruys en S. J. Poot op de receptie aanwe zig, evenals een zoon van wijlen dokter Sauer. De provinciaal directeur van Het Groene Kruis, dokter Steijling was niet alleen trots op de afdeling Ket hel, maar ook op het bestuur, dat het aangedurfd 'heeft om Kethel een kruis-verenïging te geven die alle taken van gezondheidszorg op zich kan nemen en vooral ook op de ac tieve voorzitter J. Korpel, die in tal van provinciale commissies het kruis werk omvattende, zitting heeft ge had en zo heeft bijgedragen tot de bloei van het kruis-werk in de pro vincie. Hij hoopte dat het bestuur ook in de toekomst met dezelfde voortvarendheid het zich steeds meer uitbreidende werk ter hand zou willen nemen. Namens de prov. vereniging bood hij een servies aan. Dokter P. van der Kuïj, die al ve le tientallen jaren de medisch ad viseur is van de, af deling, kon oude herinneringen ophalen. Hoe begon nen., is met het uitlenen van verple- gings-materiaal, wat toen al een be langrijke stap vooruit was. Hoe de kraamverpleegsters hun intrede in Kethel deden en hoe de eerste wijk verpleegster mej, T. van Dijk {ook op de. receptie aanwezig) op een karig salarisje de basis heeft moeten leggen voor de nu zo belangrijke taak van: de wjjkverpleging; Ook hoe het zuigelingen-consultatie-bu reau in een café is begonnen, wat toch wonderwel goed ging. Bejaarden-zorg Maar dokter Van der Kuy zag ook een grote taak voor de toekomst lig- 55 gen: de verzorging van dc bejaar den. Een groot, arbeidsveld dat nu nog braak ligt, maar dat toch ook nodig ter hand genomen moet wor den. "Verder is nog gesproken door, de héér Kesterlo van de Vlaardïngse afdeling, die een enveloppe met in houd aanbood, door de heer Van Wijk namens de Ver. tot ondersteu ning bij ziekte, die volgende week 65 jaar bestaat en door de voorzitter van de afd. Schiedam, de heer Van Huiten, die de goede samenwerking tussen de afdeling memoreerde, maar toch ook liet doorschemeren dat hij de heer Korpel, die sinds kort in Schiedam is gaan wonen, wel graag onder zijn mede-bestuurders in de afdeling had gezien. Hij bood als teken, van vriendschap een voorzit tershamer aam Voorzitter J. Korpel wilde in zijn dankwoord aan alle sprekers de hem persoonlijk en de afdeling toege zwaaide lof met een korreltje zout nemen. zijn er van overtuigd, dat niet alles gedaan is, wat we had den willen doen". Maar wel wilde hij verzekeren dat het bestuur er naar zal streven alle nieuwe taken ter hand te zullen nemen, ook die van de verzorging van de bejaarden. Ver der had de heer Korpel woorden van lof voor de gezinsverzorgsters, „de steunpilaren in het kruiswerk", die een groot deel van het moeilijke werk voor hun rekening moeten ne men. Tal van notabelen in Kethel en Schiedam, vertegenwoordigers van verenigingen en organisaties, zjjn gis teren naar de receptie gekomen om het bestuur van de jubilerende ver eniging te komen feliciteren. En voor de deur stond hét draal-orgel „De Waterpoorter", die tevoren hetdorp de, vrolijke...liederen had laten horen, ais aanwijzing dat. een. algemeen gewaardeerde organisatie feest viert. Het bestuur van de nu jubilerende ajd. Kethel van Het Groene Kruis. Zittend van.links naar rechts: dokter P. v. d. Kuy, medisch adviseur, se cretaris C. Dubbeld, voorzitter J. Korpelpenningmeester E. v. d. Plas en 2e voorzitter J. M. Schmidt. Staande: mevr. A. v. d. Laan-Bouma, leidster gezinszorg, A. Groeneweg, J. v. d. Griend, mevr. W. Weverling-vd. Steeg en M. Bijl. Ter gelegenheid van de viering van het veertig-jarig bestaan va» de afd. Kethel van Het Groene Kruis is In het bovenlokaal van de kleuter school aan de Schiedamseweg een kleuter-tentoonstelling gehouden, die gisteravond officieel door de afde- lings-voorzïtter de heer J. Korpel is geopend. „Peesten met studeren", vond de leider van bet consultatiebureau, de kinderarts A, C. J. Schaars dit. Een groot propagandist voor het wonen in Kethel, deze dokter Schaars: want hij stelde deskundig vast „dat de kleuters in Kethel blaken van ge zondheid". In de gezonde buitenlucht en met een overvloed van speelruim te, hebben de kinderen in Kethel niets geen last van de neuroses waar de Schïedamse stadskinderen, vooral die uit de flats, nogal eens mee tob ben. Het natuurlijk gezag van de ou ders kan zich daar makkelijker doen gelden en kleuterscholen zijn in Ke thel dan ook niet zo bar noodzake lijk,. Maar ja, ook de verstedelijking van Kethel nadert, met alle kwade gevolgen van dien. Daarom achtte dokter Schaars deze tentoonstelling toch van groot nut. Mej. Kliphuis- lerares K.N.O. van de provinciale vereniging, die met. medewerking van de leidsters van de openbare en de christelijke kleu terscholen de tentoonstelling heeft ingericht, gaf na het korte openings- woord van voorzitter J. Korpel een uiteenzetting. Er zijn twee.stands, een gewijd aan de zuigelingen en een aan de kleuters, waarop het ma- teriaal voor hun verzorging, als eet gerei, kleding, speelgoed, enz. over zichtelijk was uitgestald en van toe lichtingen voorzien. Er zijn twee ta fels met lectuur, een over kleuters en de ander voor kleuters. Daarom heen is nogal wat verantwoord speel goed uitgestald, aangevuld met tal van tekeningen, plakwerk, enz., door Sinds het begin van de maand vermiste de heer A. van L. zijn bromfiets. Gisteren is echter zijn vervoermiddel onbeheerd in Den Haag aangetroffen. VLAARDINGEN Kwalitatief viel de vierde speelavond van het ka dertoe mooi bjj MES onder auspi ciën van de biljartvereniging LEV niet mee. Van de erkend sterke spe lers kwam alleen Jb. van Eijk (Sun light) tot een bevredigend moyenne. Jlij stelde gisteravond routinier J. H. van Duiji wel erg ver in de scha duw!, waarbü billijkheidshalve dient te worden opgemerkt, dat Van Duiil geen tegenstander had, waartegen men gemakkelijk een hoog gemid delde behaalt, afgezien of men nu verliest of wint. Tegen Van Eijk kon Vail Gendt aanvankelijk helemaal niet op dreef komen. Zo kon het gebeuren, dat na een uitstekend gespeefde serie van 42 caramboles in zijn achtste speel beurt Van Eijk leidde met 101—11 caramboles.. Énkele keren leek er een opleving te '.komen bij Van Gendt, maar vooral na Van Exjks serie van 44. caramboles in zijn der tiende beurt was er helemaal geen eer meer voor de Maassluizen te be halen.: Voor Van Eijk was het jam mer, dat; hij door enig kruimelwerk na die dertiende beurt zijn hoog moyenne niet kon handhaven. Toch eindigde hij nog met het respectabe le moyenne 11.36. De partij Hekmanv. d. Velde had een. bijzonder spannend verloop: jammer- genoeg was zij kwalitatief, minder goed. Men vorderde traag. Tot aan de 28e beurt had Hekman, die in de tiende beurt de leiding van de LEVer had overgenomen, doorlo pend éen kleine voorsprong. Met 22 in zijn 29e beurt nam hij afstand van v. d. VeJde, wiens repliek, 31 caram boles, magnifiek was. En, v. ,d. Vel de ging door: 247205 na 43 beurten. Nog sléchts drie caramboles scheid den hem van de zege.:. Die nooit zou komenHekman produceerde in zijn 44e beurt een serie van 21 ca ramboles, v. d. Velde poedelde, Hek. man (waardoor hij op 238 kwam), v d. Velde 2 (op 249!), Hekman één, v. d. Velde (helemaal zonder zelfver trouwen) poedelde weer, zij het op een haardikte, waarna Hekman met een serie van elf caramboles op 250 kwam.: Een halve minuut later be tekende dat ook de volle winst, want zijn tegenstander kon zelfs de nar stoot in zijn nervositeit niet meer maken. Van Duijl, van zijn nieuwe woning (Advertentie LM 19 cent per rol "Vonr de vijfde maal heeft de Schie- t Zwart. In de 2e kals: 1. H. Ernst, A. damse schaakvereniging „Het Zwar te Paard" een Nieuwjaars-toernooi gehouden, dat op drie achtereenvol gende zaterdagen ls gehouden in het clublokaal by de Bethelkerk. Er wa ren ditmaal veertig deelnemers, le den van tien verschillende vereni gingen in Schiedam en omstreken en ook nog enkele thuis-schakecs. Er is gespeeld in tien groepen van vier spelers, zodat er een hoofdklas se, twee ecrste-klassen. drie tweede, drie derde en één vierde klas ge vormd zijn; Zaterdag jJ. 2ijn de laatste wedstrijden gehouden, aan het eind waarvan dc voorzitter, de heer J. van Bommel de prijzen aan de twee hoogst-geplaatsten in elke groep heeft uitgereikt, voor anderen waren er troostprijzen. Vermeldens waard is dat de oudste deelnemer 75 jaar was en de jongste 12 jaar. In de hoofdklasse werd de eerste plaats ingenomen, door de heer Th. J. Ravest ijn, oen ervaren speler, die ook vorig jaar toernooi-winnaar was. Verder is de stand in de hoofdklas: 2 A. Marks, 3 C. van Dijke en 4 W. Kaspers. In de le klas: l B. P. Pothoven en H. Planken, 2 J. den Boer en L, de de kleutertjes van de scholen zelf vervaardigd. De zelfwerkzaamheid door kinderen was gedemonstreerd met uit eenvoudig materiaal als dop pen, blikjes, enz. vervaardigd speel goed door leerlingen van „De Werk- schuit" in Amsterdam. Reeds gisteren, op de eerste avond van de drie 'die de .tentoonstelling open zal zijn, was er grote belang stelling van de zijde'van de Kethel se ouders. Een van de stands op de Kleu- lertentOQBSteZlinff van Het Groene Kruis Kethel Mej..Kliphuis, die de letitDonsteUmp oofc ingericht heeft, gecjt enkele meisjes inlichtingen, terwijl, rechts de bestuursleden J. Korpel en C. Dubbeld meeluisteren. nUtVi de 3ruin en H. v. d. Kraan, 2 H. Roo- zenbeek, J. v. Grootveld en J. Groe neweg. In de 3e klas: 1 P. Paul us, H. Mak en C. J. Meulemans; 2 A. Koe ne, D. Dekker en F. Steijnen, In de 4e klas: 1 Chr. v. d. Braak en 2 H Bovenschen. Bij het passeren van een vracht wagen op de Burg. van Haarenlaan, kwamen mevrouw H, M. den H. v. d. S. cn haar 10-jarig zoontje, die samen op een bromfiets zaten, gis termiddag om vijf uur op onzachte wijze met de auto in aanraking. De bestuurster van de bromfiets liep een hoofdwond en fracturen aan haar linker schouder en -arm op, terwijl het jongetje een zware hersenschudding ;van de afnrijding overhield. Moeder en kind zijn voor behandeling door de G.G- en GJX naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. De vrachtauto en de brom fiets werden licht beschadigd. in Schiedam met de beste voorne mens naar MES in Vlaardingen gekO- men, startte heel slecht tegen de ook minder goed op dreef zijnde v. d. Lee. Na 15 beurten was de stand 3636; een lange partij lag derhalve al ia het verschiet. Slechts eenmaal was er een opflikkering bij v. d. Lee (in de 26e beurt). Na zijn 26e beurt, toen Van Duijl nog slechts 103 ca ramboles had .verzameld, ging. het beter met hem. Hij kon daardoor zijn moyenne van 4.nog iets op voeren, maar bleef tenslotte toch nog ver beneden zijn kunnen. De uitslagen waren: v. Eijk -v v. Gendt Hekman v. d. Vélde v. Duijl v. d. Lee 250 22 108 22 250 47 249 47 300 44 130 44 44 11.38 19 4.90 22 31 5.31 5-29 6.81 2.95 Apothekers-nachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Bellen bü ongeval: G.G. en GJ>., Tuinlaan. 80, telefoon 6 92.90. Politie-alarmnummer 6 46 66.. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 1920,30 uur, dinsdag 9.30—16.30 én 19—20.30 uur, woensdag 9.3012.30 uur donderdag 9.30—12.30 uur, vrij-, dag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur. zaterdag 9,3016.30 uur. 's Zon dags gesloten. - R.-K. Leeszaal, en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur, woensdag 14—17 en19—21 uur, donderdag 1017 uur, vrij dag 14—17'en 1921 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot. Jom", Elke dag van 10 tot 27 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Psycho". Monopole, 2 uur: „Dat doen wij nog eens over"; 7 en 9.15 uur: „De vijand was een generaal". DIVERSEN Irene, 8 uur: Ver. tot Bevordering van Chr. Onderwijs. Af- cheid van de heer L. Groeneweg. Amstelbron, 8 uur: J. O. V. D. Lezing. Schiedamseweg; 65, 7 uur: Groene Kruis. Kieutertentoonstelling. Geerf. Jeugdhuis, 8 uur: Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Spelavond. Volksgebouw, 8 uur: NIVON. Lezing. Wijkcentrum: NVSH. GespreksavDnd. Chr, Soc. Belangen, 8 uur: Advents- gemeente. Lezing. Slechts twee volleybal-teams van de chr, ver. voor lich. opv. „Juliana" hebben afgelopen week gespeeld. De herenwedstrijd Juliana 2Rang werd door Juliana gewonnen, want do Rotterdammers lieten verstek gaan. De belangrijke herenwedstrijd Ju liana 3Hou Stand 2 werd uitge steld.' Heren 4 wist Jong Pendrecht een gelijkspel af te dwingen. Enthousias me en goede verstandhouding waren de sterke wapens van de Schiedam mers. De totale uitslag werd ten slotte: Juliana 4Jong Pendrecht 2 2. Setstanden: 15—6, 12—15, 8—15, 15—5. Het juniorteam verloor met 3—0 van S.V.C. a. Technisch deden belde ploegen weinig voor. elkaar onder. De S.V.C.'ers waren echter veel langer waardoor zij aan het net meestal in het voordeel -waren. Tussen twee jonge knapen heeft gistermorgen een vechtpartijtje plaats gevonden met een nogal ern stig gevolg. Toen het' 12-jarige jon getje zijn 13-jarige tegenstander in de rug schopte, kon deze van de pijn niet meer opstaan. Hij is daar om door de GIG. en' GT). naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Door de Chr. Gymnastiekver. „Door Oefening Kracht" zijn zater dagavond in de gymnastiekzaal van de Kehobothschool aan de Tuinlaan onderlinge wedstrijden gehouden voor de aspiranten van de vereni ging, in de leeftijd van 14 tot cn met 16 jaar. Er was een groot aantal deel nemers en er is enthousiast gewerkt. Vanwege het hoge turnpeil Is alleen gewerkt voor de eerste en tweede graad, daar r geen belangstelling Was voor de derde graad. De avond stond onder leiding van de voorzitter der technische commis sie, de heer K. J. Tan is, die geassis teerd werd door de verschillende leiders, De jury bestond uit mevr. J. Herlaar-Winkelman en de heren J. Vermeulen, D. Gonlag, J. Bouw man, L. P. Isings en F. E. Koelman. Bij verhindering van voorzitter W. A. Hettings is de avond geopend door de tweede voorzitter, de heer F. E. Koelman. De winnaars van de avond, die be halve he diploma ook een prijsont vingen, zijn: Meisjes le graad: le prijs Els van Ravens 25,40 prit.; 2e Yvonne Zwet- heul; 3e .Rïa van. Dam. Meisjes 2e graad: le prijs Marion Lagendijk 22,95 pnt.; 2e Ch. v. Dun; 3 e Martha Nagtegaal. Jongens le graad: le prijs Max Pranger 44,25 pnt.; 2e Kees Noomen; Sa Henk -van-Rij.: Jongens 2e graad: Ie prijs Jan v. Otterloo 31,10 pnt; 2e Piet Zwane- veld; 3e Ton v.d. Vlugt gevraagd Gevr. stampers, hulp-arbeï-j ders, revolverdraaiers,' ook;' aankomende. Constructa; Plesmanstraat 59-61, Schie. dam, tel. 6 85 58. Gevr. meisje voor licht mon- i tagewerk. Constructa, manstraat 59-61, Schiedam, s' teL 6 85 58. Te huurgevraagd I Echtpaar zonder kinderen zoekt ongemeubileerde ka- - mers met keuken, per 1 april ai Br. nr."; S-834, bur. v.'d.:bL\f i. -"i1- tl. -Cv

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1