Dierenbescherming wil uitbreiding dierentehuis Ëfesmmd hfflBBI SJS Scopulus koos Mister' Frisse voorstelling van Repelsteeltje Loterij-actie op touw gezet voor verzamelen van geld D.G. „Schiedam5' handhaaft zich door zege aan de kop AGENDA Meer loon, korter werken in de Drank-industrie NOAD wint van Sorry Juliana boekt goede wint N.H.M. in hulpkantoor SCHIEDAM Koeriersters Afd. Schiedam gaat jubileren JÓprüiming Concert van Politie- muzieksjezelschap Striid om twee biljarttitels Judo-examen Film voor de Veg: la Demonstratie was geen „mode"'-show Slot jubileum Groene Kruis Muziekavond Vriendenkring Inbraak Man simuleerde verwondingen Volleybal Auto op verkeerszuil Wie heeft iets verloren? Poging tot inbraak Burgerlijke Stand Sluiting Oude Havenbrug Definitieve vestiging in te stichten kantoor gebouw Klaverjassen bij Zwaluwen TYPISTE Maandag 30 januari 1961 3 De Schledamse afdeling van de Ned. Ven tot Bescherming van Die ren zal in november van dit jaar veertig jaar bestaan. Een feit dat zeker niet ongemerkt gelaten zal worden, maar wat er precies ge daan zal worden by het jubileum is nu, zo lang van te voren, nog niet bekend. Doch voorafgaande aan de jubileum-viering Is al een andere actie op touw gezet, namelijk een grote loterij, waarvan de opbrengst stemd is voor het Dieren-tehuis aan de St. Annazusterstraat. Dit Dierentehuis, dat op 14 decem ber 1957 door burgemeester mr. J. W. Peek, de beschermheer van de afdeling, officieel is geopend, is niet alleen de trots van de Schiedamse dierenbescherming, - maar bovendien ook van het gehele werk. Want zon der zo'n asiel, waar de broodnodige hulp aan verwaarloosde dieren ge boden kan worden, kan de Dieren bescherming eigenlijk maar weinig effectief werken, afhankelijk als de vereniging dan is van de medewer king van anderen. De afdeling had dan ook al lang plannen voor de stichting van zo'n dieren-tehuis („asiel" vindt men maar erg naar klinken), doch de oor log heeft een geduchte spaak in het wiel gestoken, zodat pas in 1957 na lange jaren van voorbereiding overge gaan kon worden tot de oprichting. Dit thans in gebruik zijnde Schie damse dierentehuis is eigenlijk maar een nood-oplossing, want het is veel te klein. Er is plaats voor tien honden en twaalf katten, wat maar nauwelijb voldoende is om de „zwerf-dieren", honden en katten, op te nemen, zo dat er weinig plaats over blijft voor de „pension-gasten" en juist deze laatsten brengen het zo hard-nodige geld in het laatje. Loterij De Schiedamse Dierenbescherming Wil dan ook graag gaan uitbreiden, tcrwUl er ook nog enige andere wen sen zjjn, zoals de aanschaf van een eigen vervoermiddel, om zieke of verwaarloosde dieren op tc halen. Voor het een en ander is veel geld nodig. Dat is de reden dat er in dit ju bileum-jaar een loterij zal worden gehouden, groter van omvang dan anders, Er moeten 8.000 loten a ƒ0,50 aan de man worden gebracht en dat zal wel lukken, nemen we aan, want de hoofdprijs is een tien-daagse ge heel verzorgde reis voor twee per sonen naar het zonnige Italic, De tweede prjjs is een vol-automatisch film-apparaat en er zijn nog een 150 kleinere prijzen. De loten staan op naam, zodat de kopers na de trekking in mei bericht krijgen of ze een. prijs hebben gewonnen. Wel zal de Dierenbescherming nog graag enkele loten-verkopers willen hebben. Zij kunnen zich melden bij de heer J. van Melis, Vlaardinger- dijk 215, tel, 68529. Wanneer wij schrijven dat het die ren-tehuis het centrum is van de activiteiten, dan moet men het écht niet zo opvatten dat buiten dit tehuis niets of weinig wordt gedaan. Daar is bijvoorbeeld de dicren-poliklmïek die door de dierenarts J. Voogt elke woensdagmiddag van 3 tot 3.30 uur in het tehuis wordt gehouden. Er is veel belangstelling voor deze poli kliniek, hetgeen wel blijkt uit het feit dat er in i960 niet minder dan 61D dieren zijn behandeld, of onge veer twaalf per zitting. Het gaat meest om honden en katten, de gang bare huisdieren, maar verder ook vogels, goudhamsters en soms zeer ongewone dieren. Dan is er het „buitenwerk" dat aan de Inspecteur toevalt. Dit is dan OA. de controle op de naleving van de verschillende verordeningen die het dier beschermen tegen mishande ling. Dit werk wordt thans verricht door de heer P. A. A. Dalhuizen, Aleidastraat 92, tel. 66413. HU behan delt ook de klachten over dieren mishandeling die regelmatig binnen komen; de ervaring is echter dat het vaak nogal meevalt met oorzaak van die klachten. Ook overtreding van de verordeningen komen niet zo veel voor. Trekhonden ziet men niet meer, paarden die (maar zelden toe gestane) oogkleppen dragen evenmin en met de paar kettinghonden, die men 'nog wel op boerderijen fn Kethcl aantreft, is het redelijk ge steld. Vroeger had de inspecteur nogal wat werk aan de transporten van Ierse ossen, die in de Merwe-haven werden ontscheept en door de stad naar het slachthuis gedreven. Deze transporten, waarbij het wel eens ruw kon toegaan, behoren echter tot het verleden. Hierbij mag het verdienstelijke werk van wijlen de heer J. Kreuger, de in juli vorig jaar overleden in specteur wel extra vermeld worden. Van de oprichting in 1921 af heeft de heer Kreuger dit veeleisende werk voorbeeldig gedaan en hij is er eeu populaire figuur in Schiedam mee geworden. Hij stond altijd paraat, wanneer er ingegrepen moest worden om het bedreigde dier te besehermen. Toen in een nu voorbije periode de reigers uit de bomen van de Plantage met de brandspuit werden weggespoten, omdat zij zo'n overlast gaven, zorg de de hoer Kreuger er voor dat de uit het nest gevallen jongen niet ver kommerden, Hij was de voeder van de hongerende meeuwen boven de havens en hij was het die opkwam voor de belangen van de talloze dui ven die uit de toren van de Grote Kerk verdreven zouden worden, maar er nu nog huizen, echter nu in met gaas afgesloten ruimten. Ook in Schiedam heeft de Dieren bescherming een taak te vervullen, waarby het dleren-asiel '"en be langrijk rol vervult. Om die reden wordt in dit jubileum-jaar een spe ciale actie gevoerd om dit tehuis te kunnen uitbreiden en verbeteren. Wat alleen met de hulp van de bur- j gery kan geschieden door loten te kopen van de aan de gang zijnde loterij. (Advertentie IM.) ...koop nu In deze Opruiming Marquisette met ruche, de droom van iedere huisvrouw... opgenomen gordijnen met een prachtige soepele ruche. Dit Is nu een Opruimïngs-aan- bieding van diezelfde marqui sette met ruche, die normaal voor 2.75 per meter wordt ver kocht, maar die U nu kunt uit zoeken voor bijna de halve prijs. Dubbeldraads Zwitsersche mar quisette met een leuk entre- deux, waaraan een ruim ge plooide ruche,gordijnen waar U jarenlang plezier van heeft. Damclub „Schiedam" handhaaft zich op voorbeeldige wijze aan kop. Werd vorige week met 155 van Constant 2 gewonnen, nu werd Char- loïs 2 verslagen. Weliswaar zijn niet alle partijen ten einde gespeeld zo dat de afgebroken partyen nog eni ge verandering in de stand kunnen brengen maar zeker is wel dat de zege van Schiedam op Charlois meer dan 95 zal zijn, vermoedelijk 119 of 128. Hierdoor heeft Schiedam een concurrent teruggewezen en de wedstrijd tegen Ons Genoegen kan volgende weelc al een beslissende fase zijn op de weg naar het kam pioenschap. Tijdens een geslaagde avond van de Schiedamse Jeugdsociëtelt Sco pulus werden zaterdag In Musis Sa crum een „miss en mister Scopulus", en een „miss" en „mtster bril-Scopu- lus" gekozen. Miss Socpulus 1961 werd mej. L. v. d. Zee en haar werd een paar prachtige damespanloffels aangebo den. No. 2 werd mej. Y, Pyi. BU de heren was de uitslag num mer één T. de Neut cn twee H. van der Laer. ZU kregen ook geschenken aangeboden. Me}. E. Dips werd „mis bril-Sco- pulus". De naam Scopulus moest wel aan deze titel worden toegevoegd, aangezien „mis-bril" een landelijk beschermde titel is. Op de tweede plaats eindigde mej. R. Matthijs. Bei de meisjes kregen een gratis mon tuur aangeboden, terwijl nummer één er nog een fraai fototoestel bijkreeg. A. A. M. van Soest en D. van Dijk werden eerste cn tweede bij de „mis- ter-bril-Scopulus'' verkiezing. Verder brachten de vele jongeren de avond door op de dansvloer, waar de Flamingo's o.l.v Loc Wiesebron voor muziek zorgüen, daar werd bij gezongen door Tm te Woord. Later op de avond werd het muzikale ge deelte overgenomen door het Zuid- landkwartet. Het Schiedams Politie Muziekge zelschap brengt 31 januari het jaar lijks concert ten gehore. Uitgevoerd zullen worden werken van Jack Har vey, R, Drlgo en G. H. Boerdijn. "Van deze laatste componist wordt de suite Happy Time uitgevoerd. Het conceit zal worden gegeven in de grote zaal van Musis Sacrum. De winnaars pan de Scopulus-uer- kiezingen. Van links naar rechts: mister bril-Scopulus" 1961 A. A. JVT. i;an Soest en „miss-bril", mej, E. Lips: mej. L. van der Zee, de „miss- Scopulus 1961" en tenslotte de „mister Scopulus" T, de Neut. Deze iveek begint: J Nadat in de voorgaande weken de selectiewedstrijden zijn gehouden voor een plaats in dc tweede klasse bbre-fmale begint deze week de eindstrijd, die. zoals reeds eerder ge meld, in „De Griffioen" te Vlaardin- gen wordt gehouden. Ook begint deze week het toer nooi om het eerste klasse libre-kam- pioenscbap, waarvoor precies acht inschrijvingen binnenkwamen. In de ze klasse behoefden daarom geen voorwedstrijden te worden gespeeld. Dit toernooi wordt met één ronde per week gespeeld bij „De Sluis" te Schiedam. Deelnemers zijn: G. v. Gendt van de biljartvereniging Bel- ievue, J, v. d- Velde (LFV), K. Dijks hoorn en L. v. d. Lee (beiden Het Oosten», P. Eikenbroek (Pïeinzicht), A. WUIebrand (RFS), C. v. Duikeren (De Sluis) en P. v. Aart (Volksge bouw). Mot titelhouder H. v. d. Does (LFV) hebben zich in de tweede klasse finale geplaatst: H, v. dl.Veer (Tonegido), A. v. Rijnderhoff (DKC), c. Verbrugge en M. Leyte (beiden RFS), N, Hartog (OBK). H. v. Rees (Confiance) cn A. v. d. Kooy (HVO). Esperaiito-ageinlo Merkredon, la 1 an de februaro, Klubvespero. Mensa gimnastiko ce kino v. Ginkt Ploegstraat 1®. Venu ciuj juplï da ceestantoj despli da amuzo. Voor het zwarte hand examen, dat zaterdag jJ. te O verveen is gehou den door de examen-commissie van de Ned. Jiu-jitsu en Judo Bond is de Schiedamse judo-leraar W. Bishoff voor zijn 2e dan. Tegen C. Kusters had kampioen L. Vrijland in deze uitwedstrijd geen winstkansen Het werd remise. De partij J. Verveen-W. Spruyt werd ongunstig voor de Schiedammer Spruyt afgebroken. Tegen P. Hom burg kwam veteraan J. de Wilde gunstig te staan, vermoedelijk wordt de Schiedamse winst veroverd. Ook de partij J. Herrewijn—D. van der Spek werd afgebroken, verder dan remise komt Van der Spek denke lijk niet. M. Rombouts—C. Sleeuwen- hoek en J. SnijderL. Breevoort werden eveneens remises, wel een bewijs dat het duel tegen Charlois niet gemakkelijk was. Aan de laat ste borden bleek Schiedams kracht. T. Vrijland won van L. van de Mey, W. Heuvelman verloor van W. Nuys. maar M, den Houting versloeg P. van de Vooren en J. Westerveld won van Joh. Verveen. Evenals de vorige avonden is de zaterdag in Irene gehouden culturele avond van de personeelsvereniging Vegla weer vlot en gezellig verlopen. Dc tweede voorzitter van de ver eniging, de heer F. Blomsteel, was heel ingenomen met de grote op komst van de leden en dat terwijl de film „Schipper naast God", die ge draaid zou worden, donderdags al voor de televisie was gegeven. Aan deze zeer goede film, die ver telt over de geschiedenis van de vrachtboot „De jonge Neeltje", die met 150 joden aan boord van Ham burg naar Alxandrië zal varen, maar nergens wordt toegelaten, werd door een tekenfilmpje, een film van een muzikale parade en een kleurenfilm over Afrika vooraf gegaan. In het kader van de jubileum viering van het Groene Kruis in Kethel is er, speciaal voor de dames, in De Ark ook een evenement ge weest, dat aangekondigd is als een „modeshow" en dat wij dan ook als zodanig hebben opgevat. Van de zijde van de Huishoud- en Industrieschool te Schiedam, die dat evenement ook verzorgd beeft, wijst men er ons nu op dat het woord „modeshow" wat groot was voor dal gebeuren. De show was meer be doeld als een demonstratie van het werk van de leerlingen, het tonen dus tot welke prestaties de jongste en ook de meer ervaren meisjes in staat zijn. Het lanceren of zelfs aan geven van de nieuwste mode-lijnen heeft dus niet in de bedoeling gele gen. De dames die de show gezien heb ben, 2ullcn dit begrepen hebben, voor de anderen plaatsen wij deze rechtzetting. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mar quisette met ruche, 90 cm breed, U per meter voor g (Advertentie LM.) Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland, dr. Wïbautplein 17. Bellen bij ongeval: G.G. cn G.D., fuirtfaan 80, telefoon 6 92 90. Politic-alarmnummer 6 46 86. Gemeentelyke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag r920.30 uur, dinsdag 9.3016.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—12.30 uur donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9,30—16.30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 1921 uur, woensdag 1417 en 19—2J uur. donderdag 1017 uur, vrij dag 14—17 en 19—21 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedeiyk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jorn" Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.15 uur: „De liefdes nachten van Lucretia". Monopole, 2 uur; „Du bist Musik"; 7 en. 9.15 uur; „Trommelvuur op Monte Cassino", DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: R.K. Midden standsbond. Carnaval. Steri. Museum, 8.15 uur: Verkenning van Kunst. Geref. Jeugdhuis, 7.15u ur: NCVB- Centrum. Vergadering. Vele kinderen waren zaterdagmid dag naar De Ark In Kethel gekomen om naar de kinderoperette „Repel steeltje" te kyken. ZIJ hebben onge- t'i fjWd genaten van deze door het Ketïielse Kinderkoor gezongen ope rette, die hen door het Groene Kruis werd aangeboden l.v.b. met het 40- jarfg jubileum. Onder de bekwame leiding van Herman P. de Sterke en zijn assis tente mej. Pia Westerveld werd van het bekende sprookje een frisse voor stelling gemaakt. De kinderen, zullen vooral hebben genoten van de fraaie kleurige kostuums. Speciaal de kle ding van de kabouters trok de aan dacht. De prins in het verhaal (Ida Lan- kester) mag van dc koningin, heel lief gezongen door Ria Nieswaag, trouwen met een. meisje, dat uit stro gouddraad kan spinnen. Dit lukt Mi randa het dochtertje van een mole naar. Deze rol zong Annelies Breug- hem heel onbevangen. Het draad spint zij door hulp van het kabou tertje Repelsteeltje. Gerda van Del den was dit leuke kaboutertje. Als prijs wil zij na een paar jaar het zoontje van Miranda en de prins hebben, maar alles loopt gelukkig goed af. De rol van de stoere mole naar in het stuk werd gespeeld door Lam Dijkshoorn. Het koor zong heel aardig, wat Het was zaterdagavond een ge- «oegelüke avond voor de leden van de Schiedamse Mondharmonica ver eniging Vriendenkring, In het Volks- gebonw werd een contactavond ge geven, waarop gezellig en heel aar dig Is gemusiceerd. De avond werd geopend door de voorzitter van de vereniging, de heer J.- ter Bruggen, die tevens de avond leidde. De leden van het orkest hebben onder leiding van de eerste dirigent, de heer M. Droog, vrolijke gevari eerde muziek ten gehore gebracht. Ook is op de avond op veler ver zoek het trio Rap opgetreden, dat een dankbaar applausje van het pu bliek kreeg. De vele aanwezigen wer den rog vergast op pianomuziek van Raul Renes. Gewaardeerd werd ook het spel van de Edelweisskapel, waar bij Ansje Zwaans het vocale gedeelte voor haar rekening nam. Voor de vrolijke noot van de avond zorgde de conferencier "W. van Helfen. Tot slot volgde nog een geanimeerd baL Door een niet afgesloten boven raam van het kantoor van de ijzer handel van L. v. D. aan de Jan van Riebeeckweg is zaterdag een inbre ker naar binnen gekomen. De onge wenste bezoeker doorzocht de laden van de bureaus en vertrok, uiteinde lijk met medeneming van een doosje met zeven gulden aan wisselgeld. Op een zaterdagmiddag gehouden bijeenkomst van de Schiedamse af deling van de Algemene Bedrijfs groepen Centrale (aangesloten b|j het NW) heeft het lid van het hoofd bestuur JL. van Hattem bijzonderhe den gegeven over de wUzlglngen In de c. a. o. voor deDrank-Industrie. Na moeizame besprekingen tussen werkgevers en vakbonden, Is op 27 januari j.1. overeenstemming bereikt over de hoofdpunten, n.l. werktyds- verkortlng en loonsverhoging. Nadat aangenomen werd, dat de gesehatte produktie-stijging 7% was, hebben de vakbonden de invoering van de 45-urige werkweek per 1 januari 1961 gevraagd, maar dit stuitte op bezwaren van werkgevers zijde, die wezen op de bezwaren bij seizoens-arbeid. Overeenstemming werd bereikt, dat over 1961 nog gemiddeld 46Ï5 uur per week over het hele jaar ver deeld, gewerkt zal worden, maar dat in 1962 overgegaan zal worden tot de invoering van de 45-urige werk week. Nadat verschillende voorstellen van werkgevers-zijde werden afge wezen, is tenslotte, wat de loons verhoging betreft, overeenstemming bereikt tot een verhoging van i 3, per week voor alle groepen in alle gemeenteklassen. Besloten is ook tot de instelling van een bedrijfspensioenfonds, dat verplicht is gesteld voor alle werk nemers van 24 tot 65 jaar. Deze gaat in op 1 juli 1961. Het maximum pen sioen is gesteld op i 546 per jaar, af hankelijk van de duur van de werk tijd. Voor de werknemers van 55 en ouder geldt een minimum-regeling, die een uilkering van f 260 per jaar garandeert. TAFELTENNIS Zaterdagmiddag kreeg N.O.A.D. In de Beurs bezoek van het Zeeuwse Sorry, dat met twee punten minder dan N.O.A.D. op de onderste plaats van de rangiyst zetelt. Dit duel was dus voor onze stadgenoten zeer be langrijk want winst betekende een zo goed als zeker behoud van het overgangsklassechap. Dit is nu ge lukt. Bij Noad was men nog niet zeker van de winst want zowel Henk Aben als Nico Allmendinger waren niet beschikbaar. Wim de Raay kreeg nu Jan Meuldijk en Thijs Pieterse in zijn team ingedeeld. De wedstrijd zelf heeft een zeer spannend verloop gehad. Fraai was het spel allerminst, de zenuwen speelden in beide kam pen een belangrijk woordje mee. Spanning was er echter volop en na zes van de tien partijen was de stand 33. De kans in die zesde partij dat de stand toen 42 voor Noad had kunnen zijn was toen zeer groot. Wim de Raay stond in deze partij tegen De Waal, de sterkste speler van Sorry in de derde game met 1815 voor doch verloor toch nog met 1921, Jan Meuldijk was in dit duel de sterke man. Hij won zijn drie partijen vrij makkelijk, alle in twee game's; de Raay en Pieterse wonnen ieder een partij en Meuldijk met Pieterse wonnen ook het be langrijke dubbelspel zodat N.O.A.D. met 64 won. Onze stadgenoten heb ben nu een voorsprong genomen van vier punten op Sorry. De leden van het Kejhels Kinder koor, die zaterdagmiddag in het leader van de viering van het ju bileum van het Groene Kruis •■•et veel succes de operette „Repel steeltje" hebben opgevoerd. vooral kwam door de hulp die de heer Sterke het aan de plano bood. De voorstelling, die om half drie een aanvang nam, werd om vier uur voor de oudere kinderen herhaald. De kinderen werden welkom geheten door de voorzitter van het Groene Kruis, de heer J. Korpel. Op 25 januari deed de heer J. H. van R. aangifte b\j de politie- Hij zou door een auto zijn aangereden. Na de aanrijding zou de automobi list zijn gestopt. De heer Van R. Is daarop door de GG cn GD naar het ziekenhuis gebracht met, naar men aannam, een hersenschudding en een kneuzing aan de nieren. Zaterdag kwam echter door het onderzoek van de politie vast te staan, dat het auto-kenteken, dat de heer Van R. had opgegeven, vals was. Uit het verhoor van „het slachtoffer" bleek de man niet te zijn aangereden, maar gewoon ge struikeld te zijn op de Lange Ha ven. Met een beschadigde linker hand is hij toen. naar de politie gegaan, waar hij een hevige pijn in de rug simuleerde. Dit deed hij om dat dezelfde dag zijn schip zou ver trekken en hij geen zin had om mee te gaan. De simulant is, nadat de werke lijke toedracht aan het licht is ge komen, uit het ziekenhuis ontsla gen. Dit is een Oprulmings-aanbie ding voor onze mannen," die overdag In de kou hun brood verdienen, maar nu "s nachts zo'n warme flanellen pyjama dubbel kunnen waarderen. Méér dan 1000 pyjama's die normaal voor 9.75 verkocht worden, liggen er Dinsdag op onze toonbanken. Zorg dat U er bij bent, en koop deze flanellen heren pyjama's van sterk flanel In ruime maten voor nog géén zeven gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze flanellen herenpyjama's In dc maten 46 t/m 56 en in frisse JT'Mjv streepdessins, ffJÈ A. voor rVi nHBBHHH De afgelopen week hebben de vol leybal-teams van Juliana weer vooe enkele goede resultaten gezorgd. Van de zeven wedstryden werden en vier gewonnen en een gelUkgespeeld. He ren 1. 2 en 3 verstevigden hun posi ties aan de kop door van belangrijke concurrenten to winnen. Dames 1 wan op fraaie wijze van het sterke Wico. De setstanden 156, 152 en 159 spreken duidelijke taal. Dat dames 2 het tegen UVG zou moeten afleggen was eigenlijk wel te voorzien, maar zij hebben niettemin toch kranig partij gegeven. De uit slag was tenslotte 31 in het voor deel van UVG. Setstanden: 515; 10—15, 15—13 en 6—15. Heren 1 won de belangrijke wed strijd tegen ZVC 2 met 3—0 De set standen waren: 157, 15—8, 158. Heren 2 versloeg de belangrijke con current Smash 3 met 1510, 15II en 15—13 <30). Het derde heren team won in een uitstekende wed strijd van UVG. Zij staan er in 3a nu theoretisch het best voor met slechts twee verliespnten en twee wedstrij den minder gespeeld. Heren 4 deed het minder goed, onnodig werd met 31 van Aggredior 3 verloren. Het programma voor de komende week vermeldt o.a. de bijzonder be langrijke herenwedstrijd Libanon'50 III—Juliana I. Beide ploegen staan zonder verliespunten aan de kop in de tweede klas. Dames I streedt aan tegen het sterke Hermandad. Met zyn personenauto reed zater dagmorgen om half negen de heer H. M. v. P. tegen een verkeerszuiltje op de Burg. Knappertlaan. De oor zaak was te wijten aan de gladheid van de weg, ontstaan door opvrie- zing, waardoor de wagen was gaan glyden. Te bevragen bij de vinders: He renpolshorloge, Burg. Knappertlaan 288; gouden oorbel, T. Bosch, Boer- haavelaan 86; knoop van damesman tel. Gudde, Nwe Domlaan 888; leef- net en schepnet, M. Knegt, Prof. Poelslaan 62; kinderbedje, P. Stolk, Schieweg 41, Kethel; bos sleutels, Te lefoondienst, Plein Eendragt; vulpen, B. v. "Waas, Broersveld 151c; 1 paar wanten, v. Putten, Hargsingel 1, Ke thel; eourantentas, A. Korevaar, De Meesterstraat 55; 1 paar kinderschoe nen, Bokhorst, Hoogstraat 34; nylon kous, v. Haagen, Bellstraat 3c; kin dersokje, v. d. Meulen, Dr. Kuyper- laan 17. Zondagavond om ongeveer half tien hoorde een stoker van Bre men's Kwasten- en Borstelfabriek aan de Nieuwe Mathenesserstraat gestommel. Toen hij ging kijken, ontdekte hij, dat er een grote ruit aan de achterzijde van het pand was weggenomen. Uit het onderzoek van de politie kwam vast te staan, dat er niets was ontvreemd. GEBOREN: Fietronella. d. v. J. Schimmer en F, Dolstra; Elisabeth L. M„ d. v, A. C. Damen en E. J. Huüsmans. OVERLEDEN: T. Rongen, 81 j., wed. van J, Schalkoord. In verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de Oude Haven- brug ral deze in de nacht van woens dag 1 op donderdag 2 februari van half één tot ca. zes uur gesloten zijn voor alle wegverkeer. Indien de werkzaamheden dit noodzakelijk maken zal dit ook de hieropvolgende nacht plaatsvinden. VL AARDINGEN In de eerstvolgende gemeen teraadsvergadering komt aan de orde het voorstel van b. en w. om aan de Hollandsche So ciëteit van Levensverzekerin gen N.V. te Amsterdam een perceel grond, gelegen aan de Nijverheidsstraat-Industrie- weg-le Industriestraat te ver kopen, teneinde daarop 'n kan toorgebouw te stichten. De oppervlakte bedraagt ruim 3500 m2. In dit grote kantoorgebouw komt o.a. een bijkantoor van de Neder- landsche Hand el-Maatschappij N.V, In afwachting van de mogeiyk- held tot vestiging in dit grote kan toorpand Wil de NHM In de onmid dellijke omgeving een perceel grond huren ter oppervlakte van ongeveer honderd vferkante meter als stand plaats voor een rijdend bykantoor. De NHM beoogt met deze tijdelij ke voorziening haar cliënten reeds tijdens de voorbereiding van de de finitieve vestiging in het grote kan toorpand in de onmiddellijke om geving de nodige service te geven. Op dc tafel van een aantal Zwalu- wen-lcden prijkte zondag kip, in sommige gevallen geflankeerd door een goed glas wijn. Een en ander was als prijs ten deel gevallen aan man o£ zoon op het buitengewoon gezellige en uitstekend geslaagde klaverjasconcours, dat Zwaluwen de vorige middag in de kantine van het clubgebouw georganiseerd had. Nu koning Voetbal het voor de zoveelste maal af 'had laten weten en ook Thialf plotseling op de vlucht was geslagen, bleek de belangstelling zeer groot te zijn. Niet minder dan 68 deelnemers hebben in drie ron den elkaar bekampt. De prijzen vielen ten deel aan: 1. F. Visser met 5566 punten, 2. F. v. d. Graaf (5443), 3. F. ten Kate (5273), 4. J Groen <5154), 5. H. v. d. Vorm (5093), 0. J Lagendijk (5042), 7, C. Viskil (5033), 8. J. v. Straten (5010), 9. C. Bos (4990) en 10. F. Masten broek (4921). Aan het einde heeft de voorzitter, de heer D. A. v. d. Snoek, de prij zen uitgereikt. De leiding van het concours berustte hij de heer E. Vogler, GEMEENTE SCHIEDAM Bij de Politie-administratie kan een vrouwelijke kracht worden geplaatst in de rang van Bezoldiging zal geschieden naar gelang van leeftijd en bekwaamheid. Vereist is het bezit v«n een diploma typen, terwijl liet bezit van een UX.O.-dïploma tot aanbeveling zal strekken. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan de heer Burgemeester van Schiedam, dienon vóór 15 februari 1961 te worden ingezonden aan de heer Commissaris van Politie, hoofdbur., Lange Nieuw- straat 55 te Schiedam. Te huur aangeboden Te huur aangeboden voor dame-alleen, vrye kamer, zij kamertje, keuken en balkon, Schiedam-Zuid. Br. onder nr. G-507 aan bur. v. d. blad. Wie adverteert verkoopt! Wie niet adverteert wordt vergeten

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1