In Kethel komen na 1980 34.000 mensen te wonen Van toernooirecords Vier nieuwe wijken met 9635 woningen Ridders van het Gilde van Gouden Glaasje TUSSEN NIEUWE GROTE WEGEN - volgens ontwerp-Fledderus - KADERTOERNOOI lekker en gezond :S 1 Op onderlinge wedstrijden van DOK is fel gestreden SCHIEDAM Koeriersters Begonnen met bouw Proveniersbrug Schiedam-J op tweede plaats Trouw aan de echte borrel Plechtigheid in oude distilleerderij wmmmwipi Inbraak je Burgerlijke Stancl HOGE BIJVERDIENSTE WERKMEISJE of WERKSTER Pinsdag 31 januari 1961 3 De gemeenteraad van Schiedam zal zich op de vergadering van 24 februari a.s. dienen uit te spreken over het bij de raad ingediende plan voor de uitbreiding van Kethel, zoals dat ont worpen is door de Rotterdamse stedebouwkundige Rein Fied- derus, die daarbij heeft kunnen voortborduren op de oorspron kelijke plannen van de overleden Schiedamse stedebouwkun dige, wijlen de heer Horvath. Volgens het plan-Fledd ems zullen op het Schiedamse grondgebied, dat na wordt aangeduid ais zijnde Kethel, op totaal 135 ha terrein 9.635 wo ningen worden gebouwd, omgeven cn doorsneden door grote wegen, met scholen, kerken, openbare en utiliteits-gebouwen, met sportvelden en recreatie-stroken. Kortom, een woongebied in Kethel waar bijna 34.000 personen zullen komen te wonen. Te verwachten is dat reeds In 1962 de eerste woningen ln dat Plan gebouwd zullen worden, terwijl het bouw-p4an In hoofdlijnen omstreeks 1950 voltooid kan zijn. hoogte van het oude dorp, weer een winkelcentrum van meer allure ge dacht. „Een soort Lijnbaan in het klein", vond de heer Fledderus, meer omdat dit een lage bebouwing zal zyn tossen optorenende flat-ge bouwen dan dal het een centrum van grootse allure zal ziyn. Want de ont werper wil er echt niet naar streven om de kopers uit het centrum van Schiedam weg te halen. Het feit dat er maar zeventien winkels per dui zend woningen zullen komen, w||st daar al op. De structuur van het plan ken merkt 2ich door een rechthoekig stramien van wegen, n.l. drie in nood-zuid richting en drie in oost west richting. Het plan wordt In het westen begrensd door de toekomsti ge Benelux-weg op dc grens van Schiedam en Vlaardingen en in het oosten door de spoorlijn van Schie dam naar Delft. Middenin loopt dan de Provinciale weg 15, waarvan nu reeds een klein deel, ten westen van Bad Groenoord is aangelegd en die jn de toekomst naar Delft zal lei den. De zuidelijke grens wordt ge vormd door de in aanleg zijnde Rijksweg 20 en ln het noorden door de verlenging van de Rotterdamse Doenkade, Middendoor zal er dan weer een weg aangelegd worden, van -Rotterdam, naar Vlaardingen, die de Frov. weg 15 ten noord-wes ten van het oude dorp Kethel kruist. Zo is het uitbreidmgsplan-Kethel opgedeeld in. vier grote vierkanten, die in de toekomst ook vier wijken zuhen gaan vormen. Elk van deze ■wijken heeft al bij voorbaat een naam. ontvangen om, zoals de heer Fledderus het uitlegde, makkelijker de plaats te kunnen aanduiden, maar ook om te voorkomen, dat er zulke onbenullige namen blijven hangen als bv. „plan-Zuid" in Am sterdam, waar men nog steeds niet vanaf is. VIER WIJKEN Zo zal de zuid-westelijke wijk „Groenoord" gaan heten, naar de ge lijknamige boerderij die opgeruimd zal worden. Hier zal ook in 1962 be ul. door de twee woningbouwver- n.l. door de twee woning-bouwver enigingen. In Groenoord zullen op 36,5 ha in totaal 2.930 woningen worden neergezet. De noord-westelijke wijk zal de naam „"WoudhOek"- gaan dragen, waar op ongeveer 36,5 ha 2.790 -wo ningen komen. De grootste wijk wordt „Spaland" in het noord-oosten met in totaal 3.110 woningen op 38,7 ha. Dan is er nog het zuid-oostelijke blok, dat door de Poldervaart in tweeën wordt gesneden. Het deel ten oosten van de vaart, aangeduid met „Windas", is omdat de bodem daar bet - slechtst ïs, hoofdzakelijk be stemd voor recreatiegebied, omvat tende het bestaande Pr. Beatrix- park met een complex volkstuinen ten noorden daarvan, terwijl in de noordelijkste driehoek een hegraaf- plaats is gedacht, Dan blijft over een wijk die de naam „Kethel" zal blij ven dragen en die dan ook het be staande Tuindorp en het oude dorp zal omvatten. In totaal komen hier 8D5 woningen op 23,4 ha. GEEN HUIZENZEE De opdracht van B. cn TV. aan de heer Fledderus voor het ontwerpen van het plan, was duidelijk, maar niet erg eenvoudig. „Wij willen," zo zelden B. en W„ „in Kethel geen huizenzee, die helaas zo vaak de uit breidingen van de grote steden ken merken. Wij willen dat de nieuwe wijken een eigen specifiek karakter zullen krijgen; Liefst wat ruim opgei zet met veel groen er in verwerkt. Tegen urbanisatie moet gewaakt worden." Ziedaar, de opdracht, „Het Ideaal van velen, name!ijk een een-gezins woning vlak naast een park, dat heb ik niet kunnen verwezenlijken, maar ik heb getracht het toekomstige Ke thel toch een vriendelijk gezicht mee te geven," verklaarde de heer Fledderus ons. Vrijwel centraal in het plan komt het oude dorp te liggen en evenals de heer Horvath heeft ook de heer Fledderus er van de aanvang af naar gestreefd om de bestaande dorpskern in hoofdzaak te handha ven en in het plan te integreren. Dit kon worden bereikt door de ten oos ten van de kern gelegen woongebie den in. hoofdzaak te bestemmen, voor eengezinswoningen, villa's, en bun galows, zoals er reeds een aantal zijn, gebouwd. Verder zullen de grote wegen er op enige afstand van af gehouden wor den. Ook de hervormde kerk zal vrij worden gehouden en met een brede groenstrook van de wegen af ge scheiden. Gedacht ïs verder aan een „brink" midden in, omgeven uoor lage bebouwing. Er zal we! wat wo ningen afgebrokenmoeten worden, maar dat zal dan gebeuren door het vaststellen van rooilijn-verorde ningen en niet volgens een sanerings plan. Een klein „industrie-terrein- tje" zal plaats moeten maken voor enkele verzorgings-bedrijven. Deze toekomstige wijk Kethel zal dus een aardig karakter krijgen, waar het prettig wandelen zal zijn. LIJNBAAN-TJE De andere wijken, dus- Groenoord, Woudhoek en Spaland, zullen daar entegen een meer steeds karakter krijgen. Zoiets als Nieuwland dus, in de bekende vorm. Hoofdzakelijk flat gebouwen in drie of vier woonlagen, met daartussen wat eengezinswonin gen, maar ook hoge woongebouwen, die dan langs de grote „wegen ko men te liggen. Elke wijk zal zijn Winkel-centrum krijgen met winkels die in de dagelijkse behoeften moe ten voorzién, dus voor de bakker; de «lager, de kruidenier "enz." Maar In wQk Groenoord Is, «T SCHOLEN EN KEKKEN Voor voorzieningen ten behoeve van openbare en bijzondere doelein den is in het plan-Kethel bijna 15 ha gereserveerd. Er wordt rekening ge houden met de bouw van maar liefst zeven kerken, van 19 lagere scho len, 14 a 15 kleuter-scholen, en drie u.l.o.-scholon. Voor bijzondere scholen, openbare bedrijven en diensten, bestuur, me dische en sociale verzorging, sociaal en cultureel leven, is nog een opper vlakte van 6,6 ha gereserveerd en voor verzorgende bedrijven 2,5 ha, RECREATIE Aan recreatie-terreinen cn groen voorzieningen is in het plan bijzon dere aandacht besteed. Zo Is voor actieve recreatie, dat zyn sport- en speelterreinen, school- en kindertui nen, volkstuinen en het zwembad niet minder dan 75 ha gereserveerd. In het plan zijn 26 sportvelden ge projecteerd, die ln het noordelijkste deel, tussen de verlengde Doenkade en de noordelijke kant van de wij ken Woudhoek en Spaland komen te liggen. Daar komt dan nog 74 ha bij voor de passieve recreatie en de groenvoorzieningen.' dtri plantsoenen en bosschages, enz, Hierdoor onder ander zal ook Kethel *t open karak ter krijgen dat ook Nieuwland ken merkt, ondanks de intense bebou wing. GROTE WEGEN De wegen in het plan-Kethol zijn een (moeilijk) hoofdstuk apart. Het gebied wordt aan drie kanten (met de spoorlijn naar Delft als vierde zijde) omgeven door hele grote wegen, zoals de verlengde Doenkade, de Rijksweg 20 en vooral de Benelux-weg. Dit zullen enorm brede wegen worden, echter van wei nig of geen betekenis voor het lo kale verkeer, Za ïs voor de toekom stige Benelux weg een strook grond van liefst 300 meter breed vrijgela ten. Dit is gedaan omdat hier even tueel („maar liever niet,** liet de heer Fledderus doorschemeren) do Benelux-spoorweg aangelegd kan worden. Doch ook de twee wegen die in het midden van het plan zijn ge dacht, de Frov.weg 15 dus en de zo genaamde oost-west verbinding, worden zeer breed, n.ï. twee rijba nen met drie rijstroken, elk negen meter breed, met een brede groen strook in het midden en drie meter brede rijwielpaden met dito voetpa den. Zoveel mogelijk zal er naar ge streefd worden dat de grote wegen elkaar niet gelijkvloers kruizen, doch in het centrum van het plan, ten noord-westen van het oude dorp, zal toch een groot verkeers plein komen. Het bijzondere in het ontwerp voor de baan van de Benelux-weg is dat deze gedeeltelijk op Schie dams en gedeeltelijk op Vlaardings- gebied ligt. Vlaardingen heeft by het ontwikkelen van het plan-Holy rustig woningen ontworpen op Schiedams gebied, dat met een punt naar het westen reikt en Schiedam gaat nu b(J het opzetten van het plan voor de wijk Woudhoek hoge flat-gebouwen neerzetten op Viaar- dings gebied. Het ligt dan ook wel in de verwachting dat er een wijziging van de grens tussen Schiedam en Vlaardingen zal komen, waarbij de Benelux-weg de scheidingslijn zal worden. Met de aanleg van de Proveniers- brug over de Scbie, in het verlengde van de Broersvest, is een begin ge maakt. In de Gravcnlandsepolder, aan de ov.erkant van de Sehie is een dragline bezig met het graven van een kanaaltje dat de Noord- vest met de Schie zal verbinden, waardoor de schepen moeten varen, zolang de brug wordt gebouwd. In het water komt een bouwput, voor de bouw van een bruggehoofd, de plaats daarvan is door rode vlagge tjes gemarkeerd. Bridgeclub Schiedam 1959 verhuisd De Bridge-club „Schiedam 3959", die ruim een jaar geleden, is opge richt en tot voor kort in het Wijk centrum Nieuwland speelde, is voor de wekelijkse brldge-avond overge gaan naar De Amstelbron, Er bleek namelijk behoefte te bestaan aan een ruimere en vooral ook meer cen trale lokaliteit Di bleek een goede beslissing te zijn, want van de centrale ligging bleek een grote werkkracht uit te gaan. Op elke maandagse speelavond konden nieuwe leden geboekt wor den. Belangstellenden kunnen inlich tingen krijgen, bij de voorzitter, de heer A. J, Steffens, Van Ruysdael- laan 50 A, tel. 66136. KORFBAL Op de vierde Zuidhollandse micro- korfbaldag in de Energiehal behoef de van de Schiedamse clubs alleen do jeugdploeg van „Schiedam" aan te treden. Dc Schiedammers verloren de eerste wedstrijd van Spangen J met 20, maar wonnen de tweede van Eureka J met 2—5. Ze delen nu de 2e plaats met Spangen J. Het is zaak te trachten, die plaats in de laatste ron de, die op 12 februari wordt ver speeld, te behouden. De eerste plaats is onbereikbaar geworden, want WION J is inmiddels kampioen. VLAARDINGEN" Geen van de drie nog ongeslagen deelnemers In het kaderioernool van het biljart district Schiedam J.v. d. Valk, J. H, van Duyi en B, L. van Soelen maakte gisteravond bij de voort zetting ervan een fout. Wel was er „Ik sla u met deze „roeistok" tot Ridder van het Glide van het Gou den Glaasje, Ik verleen u deze ket ting en het daaraan hangende Gou den Glaasje met het recht deze tc dragen overal waar een glaasje ge dronken wordt. Ik reken op uw trouw aan de echter borrel en de verdediging van 'zijn belangen." Deze woorden werden gistermorgen door de Deken van het Gilde, de heer J, r. CDCbergh, uitgesproken In de wel heel sfeervolle en toepasselijke om geving van een van de weinige Schie damse distilleerderijen die min of meer in de oude toestand z|jn gela ten, n.l. die van dc N.V. Hoppe aan dc Nieuwe Haven. Staande voor de open vuren onder de distilleerketels (zeldzaam ver schijnsel) en tussen de grote fusten, de koperen vaten en pompen, terwijl boven hun hoofden drie eeuwen-oude vaandels hingen, waaronder ook die Advertentie LM.) 19 cent per rot Zo heeft de stedebauwJcundige Fledderus het uitbreidingsplan voor Kethel gedacht Beneden ziet men de Rijksweg 20, en geheel boven de verlengde Doenkade, Rechts de Poldervaart en dc spoorlijn naar Delft en links nog de zeer brede Benelux-weg. Duidelijk is te zien dat het plan -is verdeeld in vier wijken, waarvan rechts beneden het oude Kethel met het: Tuindorp. Ten noorden daarvan de wijk „Spaland" en ten westen dc wijk Groenoordterwijl in de linkcr-bovenhoek de wijk „Woudhoek" ligt. Begonnen zal worden met de woningbouw in het meest zuidelijke blokje, pal ten westen van Bad Groenoord :.^SSg= In diep-blauicc mantels gefiuld en omgeven door al die voorwerpen die in een oude distilleerderij thuishoren zaten daar op tonne tjes de bestuursleden van het Gil de uon het Gulden Glaasje. Van links naar rechts hoofdman-grif fier rnr. J. van Winkelhof, deken C. P. van Lededeken J. P. Coe- bergh, die de nieuwe ridders ook de ridderslag zou geven, hoofdman F. J, F, Vrijmoed en hoofdman D, Stapel. van het roemruchte Zakkendragers- gilde van St. Anthonis, hebben dc he ren J. L. Platenburg, J. Noord en M. Paulussen de „ridderslag" ontvangen met de roeistok, vroeger ln gebruik om de inhoud van de distilleervaten te pellen. De Gilde van het Gouden Glaasje is op 28 oktober 1960 in Utrecht op gericht en wil een (minder serieuze) voortzetting zijn van het vroegere Brandersgilde dat in 1690 in Schie dam is opgericht maar in 1798 is op geheven door het uitvoerend bewind van de Bataafse Republiek. In de oude Gildebrief kwamen enige frappante bepalingen voor. Het slaan met vuisten, het dreigen met messen of andere wapens en het toe brengen van kwetsuren deden resp. 3, 6 en 12 gulden verbeuren ten be hoeve van het gilde. Het misbruiken van Gods naam werd gestraft met een boete van twee stuivers en het kwalijk bejegenen of toespreken van de hoofdmannen werd eveneens be boet. Het Gilde van het Gouden Glaasje heeft deze bepalingen niet overge nomen. maar wil bewerkstelligen dat de Nederlandse Gedistilleerd In dustrie als gehéél volwaardig wordt aangezien en dat allen die in deze be- drijfstak arbeid verrichten, hetzij in slijterijen of grossierderijen en Ho recabedrijven, niet beschouwd zullen worden als belagers en vijanden van de samenleving, In dit Gilde zijn reeds veertien pro minente personen uit de gedistilleerd- industrie tot ridder geslagen en gis teren zijn er dus drie bijgekomen, n.l. de heer J. L. Flatenburg, die voorzit ter wordt van het bedrijfsschap, de heer J. Noord, wegens zijn bijzon dere organisatorische verdiensten en de heer M. Paulussen, de redacteur van het slijters-vakblad. Zij hebben hun namen in het Gildeboek mogen inschrijven. Nu kent het Gilde van het Gulden Glaasje ook een Broederschap. Bij de plechtigheid van gisteren zijn vijf tig slijters die tijdens een etalage wedstrijd de échte borrel op de meest aantrekkelijke wijze hebben geëta leerd, in het Broederschap opgeno men. 2ij ontvingen een fraaie oor konde en een Gulden Glaasje, terwijl de vijftien besten ook nog geldprij zen ontvingen. Na de plechtigheid, door de aan wezigen zittend op vaatjes bijge- woond, hebben alle ridders en Broe ders nog deskundig een keuze kunnen maken uit „de Grote Vier", n-l. oude, jonge, citroen of brandewijn, waar na het gehele gezelschap gezellig is gaan spelevaren met een Spidoboot Aan drank was geen gebrek! een groot verschil ln de kwalitatieve prestaties,Terwijl v. a. Valk ver beneden zün gemiddelde speelde, Van Soelen na een goed begin ten slotte toch terugviel, stelde Van Duijl twee toernooirecords. Hij maakte een serie van 93 caramboles en had voor zijn driehonderd ca ramboles slechts negentien beurten nodig. Evenals op de voorgaande vier speelavonden viel het ons maandag avond opnieuw op, dat vrijwel alle spelers het kaderspel nog te veel als libre spelen. Veel te weinig wordt gebruik gemaakt van de kaderlijnen de mogelijkheden, die het vrije middenvak biedt. Behalve als traimngstoemooi Is het ook een wedstrijd. Tijdens de partijen mogen uiteraard geen aan wijzingen worden gegeven. Voor aantal spelers zouden enkele instructieavonden waarschijnlijk wel nuttig zijn. In Vlaardingen is al vaak gespro ken over een sneldienst naar Rotter dam, ("Waarmee dan de vervanging van de nogal trage busverbinding wordt bedoeld.) Met de laatste reis methode, nog verergerd door pech, moeten we de partij v. d. Valk-r Dijkshoorn vergelijken. Na om beur ten voor te hebben gestaan kwamen de combattanten op 102 (na 19 beur ten) gelijk. Na 25 beurten weer de zelfde situatie: 335 caramboles. Daarna nam v, d. Valk de leiding, maar was na 49 beurten (223—221) nog beslist niet zeker van de over winning. Zijn slot was iets sterker dan. Dijkshoorns laatste beurten. Van Duijl trad maandagavond te gen Van Gendtaan met de bedoeling zich te revancheren voor zijn matige prestatie van vorige week. Dat is hem glansrijk gelukt. Begonnen met twee poedels en series van 3 en 12 caramboles, hetgeen Van Gendt uiteraard helemaal niet behoefde te verontrusten, produceerde Van Duijl in zijn vijfde speelbeurt een gave serie van 93 caramboles, de hoogste tot nu toe? in dit toernooi. Een ogenblik zag het er zelfs naar uit, dat Van Duijl het eerste „honderd- zou maken. In zijn ijver om dit doel op niet te gecompliceerde wijze le bereiken, liet de sterke Schie dammer een steek vallen. De grote serie schonk Van Duijl zoveel ver trouwen in eigen kunnen, dat hij doorzette. Om tenslotte met het bij zonder fraaie moyenne van 15,78 de party te besluiten. Zowel toemooi- serie als particulier moyenne staan nu op naam van Van DuijL Uiteraard kon Van Gendt tegen dat geweld niet op. Hij speelde met het voor hem normale moyenne van ruim 5,-—. Van Soeten, die in de laatste par tij v. d. Velden als tegenstander had, speelde geruime tijd met een ge middelde rond de 10,Na zijn achttiende beurt kon hij dit niet meer handhaven. Mogelijk was het feit, dat de LEV-er vrij zwakke tegenstand bood, van invloed op de kwalitatieve devaluatie van het aan vankelijk zo goede spel. De uitslagen waren: v. d. Valk 259 52 39 4,80 Dijkshoorn 228 52 25 4,38 Van Duijl 300 19 93 15,78 Van Gendt 96 19 18 5,05 Van Soelen 250 33 29 7,57 v. d. Velden 134 33 15 4,06 (Advertentie IJM.) Zij, die al eens eerder deze dubbelzijdige Manilla-loper van 3.10 per meter kochten, weten uit ondervinding dat zij de- sterkste dubbelzijdige loper (U kunt belde kanten gebruiken) op hun trap of gang hebben, die, denkbaar is- AU Morgen houden wij een radicale Opruiming In onze grote sor tering trap- en ganglopers. Dan 1 koopt U deze onverslljtbare loper, van 3.10 per meter, voor nog géén twee gulden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze tien tallen roller» Manilla-loper, In diverse moderne streepdessins, 50 cm breed per meter Ook in 70 cm. breed Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland, dr. Wibautplein '17. Bellen bij ongeval: G.G, en GJD„ 'Tuinlaan 80, telefoon 6 9290. Politie-alarmnummer 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19—20.30 uur, dinsdag 9.30—1630 en 19—20.30 uur, woensdag 9.30—12.30 uur donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 19—2030 Uur, zaterdag 9.30—16.30 uur, 's Zon dags gesloten. R.-K, Leeszaal cn .Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur, woensdag 1417 en 19—21 uur, donderdag 10—17 uur, vrij dag 14—17 en 19—21 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jorn". Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 1T uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De liefdes nachten van Lucretia". Monopole, 2 uur: „Du bist Musik"; 7 en 9.15 uur: „Trommelvuur op Monte Cassino". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Schiedamsch Politie Muziekgezelschap, Con cert. Wijkcentrum, 8 uur: NVSH. Ge- spreksavond. Stefl.Museum, 8 uur: NIVON. Le zing door de heer P. L. A. Jans sen. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Advents- gemeenschap. Lezing. In het zusterhuis aan de Buys Ballotsingel is gisteren ingebroken. De dader is vermoedelijk via het ijzeren hek tussen het pand en de Prinses BeatrixschooL achter het huis terecht gekomen, waar de ra men van de eerste etage open ston den. Door op een balkon te klim men was het mogelijk deze ramen te breeiken. De indringer heeft de kamer doorzocht en is er met een gouden ring en een wekker van de verpleegster A, G. vandoor gegaan. GEBOREN: Jantina, d.v. J, San ders en M. de Swart; "Wilhelmus C. z.v. L. G. P. Vnarting en G. P. J. Scholtes; Maria E., d.v. H. C. van der Kant en A. Wessling; Karei, v„ D. Bravenboer cn J. E. Bos Caroline H„ d.v. A. van Citteren en H. A. Halkema; Comelis L., d.v. C. van der Noll en A." M. G. Feleus; Johannes, z.v. H. J; Oosthof en A. Houtbraken: Isaac J. K„ z.v. K. Th. den Herder en A. van Gelderen Rudolph, z.v. P. J, Warmerdam, en R. de Haan; Arie W., z.v. H: Scha- fer en J. P. Byl;' WUhelmiha J. M„ d.v. J. H. C. Fiolet en P. C. M. Boks; Nicolina W. J. M., d.v. Th. J. M. van den Brule en C. J. M. Jaspers; "Elizabertus,. z.v. L. Tanis en M. de Ronde. A, van Oosten, 79 jr., wed. van M- OVERLEDEN: H. Sprong, 56 jr; Hart; J, M. Dijkshoorn, 74 jr., echtg. van J. Verboon: P. H. Hap pee, 71 jr. -.. Spanning heeft er zaterdagavond In de gymnastiekzaal van de Reho- bolschool wel geheerst. In de onder linge wedstrijden, die daar door de Chr. Gymnastiekvereniging „Door Oefening Kracht" werden georgani seerd, kampten de senioren om de beschikbare prijzen. Voor de heren stonden op het pro gramma oefeningen aan de brug, aan de ringen, aan de rekstok en paard- springen. De eerste plaats bij de eerste graad werd door J. Groeneweg ingenomen. Tweede en derde werden A. Herlaar en C. Herlaar. De uitsla gen bij de tweede graad waren: 1. J. F. Veraart, 2. A. van Tilborg en 3. K. van Hartingsveld. De volgorde in de derde graad was. 1. C. Verschoor en 2. D. van de Zwan. Bij de dames waren de oefeningen aan dc rekstok weggelaten. Verder was het programma identiek aan dat van de heren. De uitslagen eerste graad dames waren als volgt: 1.-me vrouw J. Heriaar-Winkelman, 2."mej. A, den Dunnen en 3. mej. N. de Reu ver. De le, 2e en 3e plaats bij de tweede graad dames werden achter eenvolgens bezet door mej. A. Ro kers, mej. A. van de. Schalk en .mej. N. van 't Hof en bij de dames derde graad door mevr. L. Tanis-Hettinga, mevr. T, Westerveld-Goudswaard en mevr. T. Meijbaom-Maan. De wisselbekers gingen weer, even als vorig jaar, naar mevr. J. Heriaar- Winkelman en de heer J. Groeneweg. Alle prijswinnaars en winnaressen kregen, van de vereniging een diplo ma en een aardig prijsje aangeboden. Heden overleed na een langdurig ziekbed mijn lieve vrouw en beste levenspartner, mevrouw .i. MARIA ANNA HELENA VAN DER ZEE geb. Kamman in de ouderdom van 59 jaar. p. C, ven der Zee, De begrafenis zal plaats hebben donderdag 2 fe bruari a.s. op de algemene begraafplaats aan de Vlaardïngerdijk te 1,30 uur n.m. Vertrek van het sterfhuis te 1 uur.nm Volstrekt geen bezoek. Net persoon gevraagd, wo nende te Schiedam, voor be zorging van ochtend- of mid- dagwljk, totaal circa 16 uur per week. Leesportefeuille RAX.E. Berkelselaan 52 - Rotterdam Telefoon 8 04 39 Gevraagd een Café-Restaurant „DE AMSTELBRON" Broersvest 13 Schiedam - Tel. 6 97 67 Te huur gevraagd Student zoekt zlt-slanpkamer in. Schiedam of Overschie. Eventueel met gebruik van warme maali!jd. Brieven on- - der nr. S-836 bur; ;v. d. blad. De boekjes met d« Avonturen I Kapitein Rob kosten nog steeds slechts 75. ct p. deel Bestel bij de bezorger

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1