^0 Restauratie Sted. Museum vordert nog steeds niet Fascinerend beeld WF-uitbreiding F £J Historische collectie is de moeite waard Gedistilleerd industrie had gunstig jaar Een Euromast in de huiskamer Overzicht over 1960 AGENDA J. V. d. Velde had een goede start Singels met voorns gevuld Jubilaris bij Dirkzwager Leiding St. Liduina-lyceiun naar Augustijner-orde SCHIEDAM EDUCATIEVE WERK DE HOOFDTAAK JOURNAAL TOONT: M Aanrijding Burgerlijke Stand Stormschade Burg. v. Haaren- groep jubileert Keukenbrandje in Doelehofje Wegens financiële moeilijkheden Volksonderwijs in Berkel en Rodenrijs ACTIEVE JONGEMAN bedieningsvakman VERBOUWINGSKOOPJES DE SCHÏEDAMSE MEUBELBEURS üsenersters "Donderdag 2 februari 1961 Het Stedelijk Museum te Schie dam heeft in het J«u»r 1960 het ver rassende grote aantal van 35.731 be zoekers mogen ontvangen, ondanks het feit dat het Museum 62 dagen ge sloten was. Dit is dan meer dan twee maal zoveel als in 1959, toen het er 16,566 waren en het museum 42 da gen dicht was. Het educatieve werk bestreek 295 groepen van in totaal 6,982 jeugdige en volwassen perso nen tegen bijna honderd groepen het jaar te voren. Er z\jn dertien ten toonstellingen gehouden en de „Vrienden van het Sted. Museum" organiseerden zes concerten. Dit staat te lezen in het uitstekend ver zorgde en van fraaie foto's voorziene jaarverslag van het Stedelijk Mu seum Schiedam dat is opgesteld door wethouder mr. 51. J. M. van Kinderen als voorzitter van de Com missie voor het Museum en door de conservator, de heer P. L. A. Janssen. Maar in dit jaarverslag wordt met een medegedeeld dat in het komen de jaar heel wat minder bezoekers verwacht worden. Dit komt omdat men de vier jaar geleden ter hand genomen interne reorganisatie zo ver mogelijk ten einde wil brengen. Overigens is een van de moeilijkste taken het „onder controle" brengen van het twintig jaar geleden slechts gedeeltelijk gerestaureerde gebouw. De prachtige expositie-mogelijkheden ervan zijn thans wel overtuigend aan getoond. Zo wordt in het verslag op gemerkt. Maar niet alleen vergt het normale onderhoud, wil het op mu seaal peil staan, ongewone inspan ning, in talloze ruimten moet de ach terstand van tientallen jaren wor den. ingehaald, In het verslagsjaar werden groten deels alle kelders ontruimd. Ook de afdeling „geschiedenis van de gedis tilleerd-industrie" moest helaas het veld ruimen, eenvoudig omdat de voorwerpen hier aan vocht en koude tenonder n wigden te gaan. Verder v/erd ia dfc linker vleugel een werk plaats gesticht, waarvan de techni sche outillage pas m dc eerste helft van dit jaar gereed zal komen; de licht-installatie werd verbeterd evenals de garderobe naast de aula. Met het inrichten van de rechter- zolderverdieping tot historisch depot werden, vorderingen gemaakt en m het hoold-depot werd een eerste se rie stalen sehuifrekken voor de schil derijen gemonteerd. In de loop van het jaar werd een nieuwe bliksem beveiliging aangebracht en voor een nieuwe verwarmingsinstallatie kwa men de goedkeuringen af. In ver band met de werkzaamheden daar aan zal het wellicht dit jaar nodig zijn dat gedeelten van het museum gesloten worden. Geen restauratie Betreurd wordt dat van een alge hele restauratie van het gebouw slechts in het ambtelijke vlak enige geringe vorderingen geboekt wer den. Zowel voor het algemeen aan zien van de stad (in het gebouw be vindt zich de officiële ontvangst ruimte van het gemeentebestuur) als vaor het museum zou de voltooiing van de restauratie van grote waar de zijn. Bovendien zou de interne arbeid veel efficiënter en doeltreffender kunnen gebeuren, zonder dat men gedwongen wordt met noodmaatre gelen bepaalde euvelen op te heffen. Dit kost op den duur veel geld en veel tijd, Dc ontwikkeling van het museum duldt echter geen uitstel. Het beheer der verzameling werd verder verfijnd, enerzijds door het vorderen van de Inventarisatie, die een' duidelijker inzicht geeft vooral in het historische gedeelte, anderzijds door het invoeren van raodel-registers voor inkomende en uitgaande voorwerpen. „Tal van vraagtekens, bij prenten zogoed als bij een vals stadszegel, konden wor den geschrapt. "Voor het eerst heb ben wij reëel uitzicht op ons doel." Charmante verzameling „Men kan- zich afvragen of onze verzameling wel beiangryk genoeg is om er zoveel tijd, moeite en geld aai» te besteden. Wij willen deze vraag voor éénmaal in een jaar verslag beantwoorden." Zo wordt op. gemerkt. Nu wff uit de historische col lectie de bric a brac aan liet verwij deren zün, begint zich een kernbe- zit van charmante en tekenende voorwerpen te vertonen, die, mits in de juiste sfeer en in het juiste kader geëxposeerd stellig een leerzame en aantrekkelijke bezienswaardigheid zullen vormen. De kunstverzameling, eerst in 1954 systematisch opgezet, bevat reeds verscheidene uitstekende stukken, die ver buiten Schiedam bekendheid hebben gekregen. Op het verder ver rijken dezer collectie viel in de af gelopen vier jaar naar buiten weinig de nadruk omdat commissie en do conservator eenstemmig van oordeel waren, dat de interne reorganisatie en de externe activiteiten voorrang moesten hebben. Vastgesteld wordt dat de post „aankopen" sinds 1954 ongewijzigd op ƒ7.000,is gesteld. Aamvinsten De aanwinsten van het Sted. Mu seum in 1960 bestonden uit „Portret van mevrouw M." door Jan Siuyters; van „Fries landschap met koeien" van Gerrit Benner, van „Dierentem mer" van de dichter-schilder-grafi- cus Lucebert en van „Vol d'oïseaux" var. Cornellle. Door miling werd in bruikleen verkregen „Drie schildpad den" van A. C, Willink. De histori sche verzameling werd uitgebreid met een gravering In achter glas geplakt goudblad, voorstellende een wijnkoperij. Het was gewenst om de losse in ventaris uit het Zakkendragershuisje over te brengen naar het Museum om diefstal en schade te voorkomen. Daaronder bevond zich ook het fraaie rouwschild van het gilde. Door leden van de archeologische werkgemeenschap „Helimum" wer den diverse bodemvondsten, nauwe lijks of in het geheel niet verzorgd, gedetermineerd, gerepareerd en ex- posabel gemaakt, terwijl de collectie met enige voorwerpen werd uitge breid, zoals een kookpot uit de Fries- Bataafse boerderij, die in 1959 is ont dekt Verdere samenwerking met He- linium acht het museumbestuur van grote waarde. Het bestuur van het Museum ziet echter het educatieve werk als een der hoofdtaken, van een plaatse lijk museum. Een heel scala van mo gelijkheden is daarbij beproefd. Er waren samenkomsten zowel voor vol wassenen als voor schoolkinderen cn jeugdorganisaties; tal van cursussen en lezingen-series z^jn gehouden. Een oude wens ging in vervulling door het experimenteel beginnen van een „kunstklasse" o.l.v. de heer Luuk Scholten. Gehoopt wordt dat ook vol wassenen in dc toekomst daaraan kunnen deelnemen. t Advertentie LAL) Miss Blanche herkent u aan de goudgele tabak o> (Advertentie IMJ Ieder jaar vertoont Willon-Fye- noord haar verfilmd journaal. De filmopnamen van de in 1960 verrich te noeste arbeid bjj de maatschappij toonde ook gisterenavond in Musis Sacrum weer een stuk Nederland „op zün best". De journaalfilm is evenals vorige .jaren geheel door eigen personeel vervaardigd en zal in totaal 24 maal worden vertoond in Rotterdam, Schiedam en Vlaar- dfngen. Van de 24 voorstellingen zijn er drie bestemd voor de oud-werk nemers, waarvan er gistermiddag al één heeft plaatsgevonden in Musis Sacrum; de overigen worden gehou den voor het personeel. Na het jour naal kunnen dt aanwezigen genieten van de operette .Die Blumen von Hawaii" van Paul Abraham, uitge voerd door De Haagse Operettezan gers, "Woensdagavond werd het openings woord namens de directie gespro ken door de heer J. v. d. Broek. Vol gens hem was de film nog beter uit gevallen dan vorig jaar en het moet De gedistilleerd-industrie gaf, ener zijds dank zij de natte zomer bljjkbaar verdraagt het ene nat het andere uitstekend anderzijds, naar men aanneemt, tengevolge van een verhoogde propaganda, enige verbe tering le zien voor wat de binnen landse afzet betreft; men is „niet on tevreden". In tegenstelling tot deze, nog altijd vrij negatieve, kwalifica tie, spreekt men voor wat betreft de Nederlandse export van gedistilleerd over een zeer bevredigend jaar; zelfs kwam ik in een publicatie uit de branche de uitdrukking „uiterst fraai totaalresultaat" tegen, hetgeen U een openhartig beeld voor ogen stelt. Al dus sprak de heeer C. H. Buschmann over de gedistilleerd-industrie in zijn jaarrede voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Bene den-Maas. Meer gedetailleerd lezen we daar over; Binnenland De gang van zaken in de gedistil- leerd-industrie in 1960 geeft geen re den tot ontevredenheid. Was de laat ste jaren de afzet vrijwel stabiel en zelfs in 1959 nog iets onder de af- zet in 1958, het laat zich aanzien hoewel de definitieve cijfers nog niet bekend zijn dat de afzet in I960 ca. 10% hoger zal zijn dan in het voorafgaande .jaar. De natte zomer zal zeker gunstig op de afzet heb ben gewerkt, maar daarnaast spelen ongetwijfeld ook een rol de grotere welvaart en de door de distillateurs gevoerde collectieve propaganda on der de slagzin „Wees gezellig, neem een echte borrel", In hoeverre alle bedrijven in gelijke mate van deze stijging van het verbruik hebben ge profiteerd is moeilijk na te gaan; ze ker is wel, dat de stijging meer ge zocht moet worden in het huisver- bruik dan in het verbruik in cafe's. Export Het laat zich aanzien, dat de eind resultaten van de export voor 1960 een nieuw na-oorlogs record zullen aanwijzen, een record dat zich vrij belangrijk zal verheffen boven het topcijfer van 25 miljoen gulden dat het jaar 1959 heeft laten zien. Vooral de export van gezoete dran ken heeft een gunstig verloop, met name de export van likeuren en ad vocaat. De waarde van de uitvoer van gezoete dranken beliep in 1960 niet minder dan 55% van de totale exportwaarde. De export van jene ver op fl.es is niet onbeduidend te ruggelopen, althans naar hoeveelheid gemeten, zij het ook dat de toegeno men export van jenever op fust het totaal van de jeneverexport enigs zins hoger doet uitkomen dan in de beide voorgaande jaren. Wederom was Engeland verreweg het belangrijkste afzetgebied en het belang van de2e markt is in I960 nog weer vrij veel toegenomen. De part- nerlanden van de Euromarkt namen tezamen 13% af van de totale export Eerste schip aan nieuwe kade". Van de vele vernieuwingen en uit breidingen in 1960 bij Wilton- Fyenoord, was het verlengen van dc haven en het aanleggen van een nieuwe kade wel één van de belangrijkste. Als eerste koos aan dc nieuwe verlengde kade het schip de „Olympic Mountain" lig plaats. ons van het hart, de zwarfc-wit opna men waren af en 2ij gaven een fas cinerend beeld van wat er 2ich zoal het afgelopen jaar bij Wilton-Fye- noord heeft afgespeeld. Veel cellu loid was vooral gebruikt voor de verfilming van de diverse bij Wilton plaats hebbende uitbreidingen, waar van de aanleg van de nieuwe kade wel de belangrijkste was. Het eerste schip, dat aan de verlengde nieuwe kade ligplaats koos was the Olimpic Mountain. Om een kade te kunnen aanleggen dient er eerst goed geheid te wor den. Van dat heien hadden de came ramannen een zeer fraaie opname gemaakt. Van dichtbij hadden zij het neerkomen van het heiblok op de heipaal gefilmd. Daardoor was een opvallend leuk beeld verkregen, want als het blok op de paal kwam, werd het donker cn wanneer het blok weer omhoog ging, ontstond er een opening, waardoor het volle daglicht weer in de lens drong. Deze opname verwierf bij het talrijke publiek veel goedkeuring en wij zouden hem zeker een goede vondst willen noe men. Natuurlijk waren er ook kieileg- glngen, te waterlaiingen en proef vaarten te zien, In i960 is o.a. de kiel gelegd voor de grootste tanker ooit in Nederland op een werf ge bouwd. De Euromast was eveneens in het journaal te bekijken, Wlltou heeft immers voor een groot deel meegewerkt aan de daaraan beves tigde scheepsbrug. Naast de film, waarin de objecten door de camera's meestal van de goede zijden waren benaderd en waarvan het camerawerk zeker ni veau had, dient eveneens een goed keurend woord over de geluidsweer gave van de spreekstem en de bijbe horende muziek gezegd te worden. Voor het camerawerk en de monta ge hadden mej. N. M. Kooyraan en de heer C. de Wit gezorgd. De .heren C. de "Wit ea L. F, de Ronde en mej. N. M. Kooyman waren verantwoor delijk voor de tekst en de muziek, ter wijl de heer L. F. de Ronde ook de tekst sprak. De algehele productie leiding berustte bij de heer C. de Wit. Aan dit vrij degelijke team ver leende de advies-commissie „Com- bof' zijn steun en medewerking. Op de Overschïeseweg ter hoogte van de Hulpbrug vond gisteravond om ongeveer half acht een aanrij ding plaats tussen de bromfietser W. P. de "W. en de caféhouder A. D. D., die in een auto reed. De brom fietser is door de G.G. en G.D. naar het gemeenteziekenhuis ge bracht. Daar bleek hij een kneuzing aan het linker onderbeen te hebben opgelopen. Later is hij met een taxi weer naar huis vervoerd. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland, dr. Wibautplein 17. Bellen bfj ongeval: G.G, en GD., fuinlaart 80, telefoon 692 90. Politie-aJarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 1920.30 uur. dinsdag 9.30—16.30 en 19—20.30 uur, woensdag 9.3012.30 uur donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.30—16,30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.301630 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur. woensdag 34—17 en 19—21 uur, donderdag 10—17 uur, vrij dag 14—17 en 39—21 uur, zater dag 10—12 en 34—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jam". Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 32 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 uur: „Dc liefdesnachten van Lucretia". Monopole, 2, 7 en fl.15 uur; „Les quatre cents coups". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: WF-journaal en operette. Passage, 8 uur: Pers. Ver. Gusto. Toneel door het gezelschap Puck. Irene, 8 uur: Wijk V. Film Finale le klas lihre SCHIEDAM. J. v. d. Velde (LEV) is uitstekend gestart in het I woensdagavond begonnen toernooi 1 het eerste klasse llbre kam pioenschap (persoonlijk) van het blIjartdl.strict Schiedam. In 21 beur ten verzamelde hij de te maken tweehonderd caramboles, spelende aldus met een moyenne van 9.52. Voor de somstyds uitstekend spelen de LEV-er, zoals gisteravond, maar helaas ook te vaak falende v. d. Velde een prachtig resultaat, zeker voor deze klasse, waarvan de rao- yennegrenzen liggen tussen 4.50 cn I 7.00. Voor G. van Gendt (Bellevue), de sympathieke Maassluizen was het in zekere zin sneu. dat juist tegen hem v. d. Velde zo uitstekend op dreef was. Hij speelde namelijk ook met een prima moyenne, uitsteken de boven de eerste klasse maxi mum-grens. Zijn 8.42 was zelfs het op één na hoogste moyenne van de avond. Maar omdat v. d. Velde eerder aan zijn 200 caramboles kwam, bleef Van Gendt zonder winstpunten. A. Willebrand (RFS) zette even eens het toernooi uitstekend in. Met zijn 25 beurten gaf hij blijk ook tot de kandidaten voor de ereplaats te moeten worden gerekend. P. van Aart (Volksgebouw) kwam heel re delijk mee, al moest hij de eer aan de Schiedammer laten. Deze twee duels stonden kwalita tief op een aanzienlijk beter niveau dan de beide andere partijen. Dijks hoorn, verliezer in de ontmoeting met zijn clubgenoot v. d. Lee, bleef zelfs beneden de minimum eerste klasse-grens. EEkenbroek won in de langste partij van de avond met minimaal verschil van C. van Dui- keren van de namens het biljart- district organiserende vereniging De Sluis. De uitslagen waren: v. d. Lee 200 39 23 5.12 Dijkshoorn 152 39 22 3.Ï Eikenbroek 200 40 28 5.00 v. Duikeren 193 40 37 4.8* v. d. Velde 200 21 42 9.52 Van Gendt 377 21 42 8.42 Willebrand 200 25 29 8.00 Van Aart 150 25 22 6.00 tAdvertentie i.M.) Schouwburgagenda qinaM Een oud Nederlandse spreuk zegt: „Wie zaait zal oogsten". Dit zal dc HengelsportverenigiDg „Schiedam en Omstreken" ook gedacht hebben, toen zy gisterenmorgen 750 pond kweek- voorn In de singels en vflvers in Nieuwland liet uitzetten. De vis kan zich hierin vermenigvuldigen en wordt later, als ze gegroeid Is, over gebracht naar de vijvers in het Prin ses Beatrixpark. Daar is het domein naar de vijvers ia het Prinses Bea trixpark. Daar is het domein van de leden van de vereniging cn daar wordt de „gezaaide" vis dan ook weer door hengelaars „geoogst." Ook is een deel van de voorn los gelaten in de sloten rond het Harga- complex. Die wateren schijnen door hun vegetatie een uitnemende paai- plaats voor vissen te zijn. De teel-vorons werden uitgezet door broodvisser Van Wijk uit Groot Ammers, die al eens eerder vis aan de vereniging heeft geleverd. Geboren: Heieen d.v. F. J. Winkel en C, H. van Geest; Cornelia d.v. C. Verxneij en M. E. Overdijk; Kathari- na W. M. d.v. A. M. Le Pair en A. J. de Veld; Philippus J. C. z.v. J. de Jong en E. Kooijman; Paul B. 2.v. W. Tromcr en C. G. Ouwerling: Leo- nardus H .z.v. P. J, Veldhoven cn M. C. Burger; Cecilia M. L. d.v. H. J, van den Berg en L. H. M. Oomen; René z.v. W. F. van den Berg en A, Meijboom; Fetronella M. d.v. J, P. Schoenmakers cn M. T. T, Romijn; Ronald A. J. z.v, A. J. Hartendorp en K. M. Gille; Alexander C. J. z.v. W. J. M. van Buijtencn en T. J. H. van der Pluijm. Overleden: J, F. Jaspers 40 jr; H, A .van Lith 66 jr. echtg. van L. H. Kruithof: G. van Rooijen 9 Xjr wed. van J. Groen; R. van der Have, 5 dg, I Sinds 1 februari is het precies eertig jaar geleden, dat de heer J. Putters hij de distilleerderij en li keurstokerij Dirkzwager Az.-Wed. J. Floryn en Co in dienst trad. Hy is, na de personeelsuitbreiding in de loop der jaren, thans werkzaam in de functie van chef de bureau. Het feit werd woensdagmorgen op een intieme bijeenkomst in de direc tiekamer herdacht. Daar sprak de oudste firmant de heer P. Dirkzwa ger de jubilaris toe en werden hem de getuigschriften overhandigd van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en het Centraal Gedistilleerd Bureau, benevens de daarbij behoren de gouden draagpenningen. Van de directie kreeg de heer Putters ook nog een geschenk onder couvert. Woorden van lof en waardering kwamen eveneens van de kant van het personeel, dat hem met geschen ken w.o, een verrekijker en een ont zettend grote kist sigaren verraste. Hobbies kunnen leiden tot ureemde dingen, ook tot Euro-mastjes die in huiskamers nuttig dienst doen. Die huiskamer uincit men in de woning van de heer J. Suylekom aan de Parkv>eg 10 in Schiedam en de dienst is die van schemerlamp. De heer Suylekom, die beroepshalve schoorstenen reinigt, is in zijn vrije tijd een verwoed knutselaar. Toen hy door ziekte gedwongen was om. t?iuis te blijven kreeg hij zin om de trots van Rotter- damt de Euromast, na te maken. Als materiaal gebruikte hy daarvoor lucifershoutje. Hij heeft er ongeveer twee maanden aan gewerkt, maar nu ztt ook „alles er-op en er-aan", zoals het zelf zegt. Een degelijk, vkje werk, deze imniatuurmast van ruim een meter hoogte. Daar er op opera afdelingen kleine lampjes zijn aangebracht, heeft mevrouw Suy- \om ?iet werkstuk van haar man maar meteen in gebruik genomen als schemerlamp De krachtige wind heeft vannacht ook in Schiedam enige schade aan gebracht. Van het pand aan de Oos terstraat, waar eens bakkerij Vlug in was gevestigd, en dat nu eigen dom is van de gemeente, lieten twee dakvensters los. Van de gevel van de zelfbedie ningswinkel van de_ Coöperatie de DES aan het Dr. Wibautplein werd het zonnescherm afgerukt, De wind zweepte ook het water in de Nieuwe Maas weer op. zodat het Hoofd, haast de gewoonte ga- trouw, onder water kwam tc staan. De Burg. van Haaren-groep van de Ned. Padvinders te Schiedam zal op zaterdag 4 februari het 25-jarig be staan vieren met een feestavond in Musis Sacrum, Het dan op de plan ken te brengen programma heeft de naam ,,'t Zilveren BH-tje" gekregen. Vanmorgen is een brandje ont staan in de woning van de familie Th, S. aan het Doelehofje. In de als keuken dienstdoende nis had een gordijn vlam gevat. De oorzaak is nog niet helemaal duidelijk. Het is mogelijk, dat het gordijn tegen het gasstel is aangewaaid, maar ook kan het op het ogenblik van de brand alleen zijnde kindje van het gezin met lucifers hebben gespeeld. Buren hebben geholpen een deel van het meubilair naar buiten te dragen, waardoor erger is voor komen. Het vuur is door de brandweer met een nevelspuït geblust. Alleen is nu het gordyn beschadigd en het plafond zwart geblakerd. De heer Th. S. is tegen brand verzekerd. Bureau Huisvesting 's zaterdags gesloten Met ingang van zaterdag 4 febru ari zal het Bureau Huisvesting der I Gemeente Schiedam, Westmolenstr, j 20, op de zaterdagen voor het pu blick gesloten zijn. Op verzoek van het bestuur van de Stichting Sint Liduina-lyceUm te Schiedam heeft de Orde der Augus tijnen, gevestigd in Culcmborg, zieh bereid verklaard met ingang van het nieuwe schooljaar op 1 september '61 het bestuur en de leiding van het r.k. lyceum over te nemen. Tot deze stap is men over moeten gaan. om dat het Stichtingsbestuur financieel moeilijk is komen te zitten. Zoals we reeds gemeld hebben, heeft minister Cals geen reden ge vonden om de HBS-afdeling van dit r.k. lyceum in Schiedam een subsidie te verlenen, naast de subsidie, die wèl aan de gymnasiale afdeling wordt verleent). Nu bestaat deze HBS-afdeling al enkele jaren, door het Stichtingsbestuur geheel met eigen middelen gedreven. Dit kan echter zo niet langer voortgaan, zo dat steun ts gezocht bij andere ka tholieke instanties, In dit geval de Orde der Augustijnen. De kwestie van de subsidie-verle ning heeft ook ïn de Schïedamse ge meenteraad gespeeld, die de subsidie afhankelijk heeft gesteld van het verlenen van een rijksubsidie. Voor al de socialistische cn de liberale fracties, tezamen een kleine meer derheid in de raad vormend, hebben reeds te kennen gegeven deze HBS- afdeling niet te willen subsidiëren, indien het rijk dit ook met doet. Van gemeentelijke zijde is dus nauwelijks financiële steun te ver wachten. Vanwege de Augustijner Orde is nu een onderzoek ingezet naar de mogelijkheden; eerst m maart zijn nadere beslissingen te verwachten. (Van onze correspondent) •BERKEL EN RODENRIJS In Berkel en Rodenrijs is gisteravond een afdeling opgericht van de Ver eniging voor Volksonderwijs. De op richtingsvergadering -werd geleid door het hoofdbestuurslid, de heer A. van Zoest. Namens het gewest Zuid-Holland woonden voorzitter F. Roolvink en penningmeester Van Straten de ver gadering bij. In zijn openingsrede vertelde de heer Van Zoest, dat volksonderwijs een gestadige en ge zonde groei vertoont. Het ledental bedraagt nu 147.500. In het dagelijks bestuur werden gekozen de heren J. Blekxtoon, voorzitter, G. E. Kohier, Wilhelmx- nastraat 34, secretaris, en mevrouw Goudraan, penningmeesteresse. De afdeling telde bij de oprichting 48 leden. Ir een middelgrote Chemische Industrie kan een bij voorkeur in het bezit van het Diploma L.T.S. Elektricien of Bank werker, geplaatst worden ter op leiding tot voor ontwikkelings- en proauktie- apparatuur. Sollicitaties mondeling ot schriftelijk; LENDERINK CO. N.V. Westerkade 20, Schiedam. Profiteer van de laatste opruimingsriagen. Een klein aantal heren-demies in ƒ39.-, ƒ49.- en ƒ59.- Herenkostunms 49.-, 59.- en 69.- Damesmantels 29.-, 39.-, 59.- Japonnen 4.95, 7.95, 9,95 In de kinderafdeling diverse spotkoopjes Tijdens de verbouwing gaat de verkoop normaal door KLEDINGMAGAZIJN BROERSVEST III - TEL. 6 74 16. U kijkt U vergelijkt II koopt bij p LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel 6 86 11 I GEEN FILIALEN 1 Meisjes die prijs stellen op verantwoordelijk werk in een prettige omgeving, kun nen worden geplaatst bij de N.V Kon. Ned. Boekdruk kerij H. A. M. Roelants. Goed loon, vrije dienstkle ding en eventueel reiskos tenvergoeding. Vanaf mei a.s. 5-daagse werkweek. Aanmelden: dagelijks van 8-12 en 2-5 uur, Lange Ha ven ,.141, Schiedam. Diversen Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragées ƒ1.98. Bij apotheek en drogist Fotografie J Kolfiims vergeten? De-auto-' maat staat voor u klaar. All« soorten -fllrru Foto e K. Vu uren. Hoogstraat 106.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1