ÜH ie Gkote Uitbreiding van Harga kan de terreinennood opl ossen stap over op VOETBAL: gehoopt wordt op het einde van de rust kou gevat? TOOT (OÜÏMFI Plannen met vrije zaterdat maakt vraag nog groter Veranderingen op eilanden had niemand op zulk een korte termijn verwacht m Zaalhandbal competitie G.S. VERLEENDE GOEDKEURING Korfbailers in het nauw Het avondgebed in februari 8.46.50 (3 lijnen) H. Scheurkegel bij aftreden gehuldigd Studiefondseoncert Haags Barok Trio Judo-toernooi groene banden Oecum. dienst in Grote Kerk Abe Lenstra bij Hermes Maandprogram van NIVON Burgerlijke Stand Ned. Ballet herdenkt Anna Pavlova „Een mal meisje" wordt herhaald j Vrijdag 3 februari 1961 j.,; Ondanks de teleurstellingen van de laatste tijd is er goed nieuws voor de sportverenigingen in Schiedam. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- '/land hebben hun goedkeuring ge hecht aan het plan voor de aanleg van de'sportterreinen in sportpark Harga. Dat betekent dat de leden van -/'de rennersclub Schiedam over een half jaar aan de opbouw van de ac commodaties van „hnn baan" kunnen gaan beginnen. In 11162 zullen de eer ste wedstrijden worden gehouden. By die opbouw zullen de leden van andere wielervereniging-en de sport- brocders uit Schiedam behulpzaam lijn omdat de wlelersptirtbeoefenaars ■uit de gehele omtrek de totstandko ming van deze baat? van groot belang vinden. De minder gunstige weersomstan digheden hebben overigens veel be nauwenis in de harten van de organi- satoren gebracht. Met spoed dient het competitieschema nu te worden af gewerkt. De beoefenaren van de zo mersporten zijn weer aan hun voor bereidingen begonnen, maar de voet- balcompetitie is in het algemeen nog nauwelijks aan de retummatches be- gonnen. (Advertentie IM.) Het is niet minder dan elf weken geleden, dat de korfbal-teams van Schiedamse verenigingen veld wed strijden hebben gespeeld. Dat was op 12 en 12 november! Dit betekent, dat sindsdien vrijwel week in week uit de terreinen onbespeelbaar moesten worden verklaard. Op een enkele uitzondering na, maar juist bij die gelegenheid werden er microwed strijden gespeeld. Het laat dus wel denken, dat men aan deze gedwon gen rust nu wel graag een einde zou willen maken, maar het is geenszins zeker ot dc velden het komende weekend bruikbaar zullen zijn. Als dat het geval is zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld: ODI— DVO, Blauw Wit—ODI 2. Rozenburg ODI 3, Raven—Schiedam en Suc ces—Gbarlois.1De competitieleider van de R.K.B. beeft het er maar niet op gewaagd een programma samen te «tellen. Plotseling doemt weer het gevaar van ecti tekort aan terreinen op. Het is nu vrij zeker dat dit jaar twee nieu we terreinen aan sportpark Harga worden onttrokken ten bate van de aanleg van de Beneluxweg en de voorbereidingen voor de bouw van de Beneluxtunnel. Het betreft hier dc twee velden van HBSS. Er is een speculatie dat de moei lijkheden bij de volgende competi tie het grootst zullen zijn. Dan is er echter gelijk de kans om uit de moei lijkheden te komen. Nu er de toe stemming is om mot de aanleg van de nieuwe velden ie beginnen zal het werk op korte termijn worden uitge voerd. De velden zullen worden be- zood. Dit heeft tot voordeel dat de eerste velden waarschijnlijk al aan bet eind van het jaar bespeelbaar kunnen zijn. Juist als de nood het grootst gaat worden komt de redding weer nabij. Diverse factoren zullen hierbij een rol spelen. Het competitie-schema dient zoveel mogelijk en nog zo lang mogelijk op de. oude velden te wor den afgewerkt Met wat geluk kun nen de velden tot begin 1962 worden gebruikt. Dan zijn er zoveel terreinen gereed dat tal van kandidaten uit de moeilijkheden kunnen worden gehol pen. Die moeilijkheden zün znede groter geworden doordat enkele clubs plan nen hebben met de vrije zaterdag. Dat betekent dat er meer terreinen no dig zijn, maar die zijn mede nodig omdat vrijwel alle clubs nog steeds groeien. Excelsior'20 beschikt zelfs al over vijftig.elftallen. Het bestuur van de tweedeklasser heeft aan bet Schiedamse gemeentebestuur de beschikking over het nieuwe veld aan de Oudedijk tussen de spoorlij nen gevraagd. Dit terrein is oor- Advertentie IM.) Het oecumenisch avondgebed, dat des zaterdags van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk alhier wordt gehouden, zal in maand februari worden geleid door de volgende voorgangers, die wij in alfabetische volgorde vermelden: pastoor v. Berg, dr. Cazémier, ds. Smids en ds. Spaling. De data zijn 4, 11, 18 én 25 februari. (Advertentie IM.) Morgen is het de dag voor de jonge en aanstaande Moeders,- die een extraatje over willen fiouden fn deze dure tijd... en toch voor hun kleine de beste luiers willen hebben. Want dan beginnen wij met de verkoop van een grote partij hagelwitte oogjes- en tetra luiers, gemaakt van 'zuivere, zachte katoen (zonder-pap) die normaal voor 1.08 (en dat'Is dan nog goedkoop) verkocht worden. Goed' vocht opnemende luiers, die mét elk wasmiddel en normaal uitgekookt kunnen- worden, koopt U nü voor nog géén zeventig cent. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze zachte katoeneni - -'-j/N' k*1 •hagelwitte luiers, per stuk voor Advertentie 1M.) (Advertentie IM.) spronkelljk en. met spoed aangelegd voor de handbalvereniging DWS. Van de autoriteiten wordt nu een Salomo's oordeel gevraagd, want in derdaad heeft Excelsior'20 behoefte aan een vierde veld. De zwartwit- ten hebben zich zelf bereid verklaard kleedgelegenheid op dit enkele veld te plaatsen, maar het veld is voor voetbal niet al te geschikt. Er zijn meer clubs die terreinen behoeven. Bij DWS is nog steeds SVDPW te gast. De DPW'ers, die zoifs aan twee velden nauwelijks voldoende zullen hebben, vragen zich bezorgd af wan neer zij uit de moeilijkheden wor den geholpen. Inmiddels blijkt dat het terrein Spieringshoek moet wor den afgeschreven. De drainage van het terrein wordt steeds slechter misschien mede door. de bouwwer ken in de omgeving en tevens vernielt de Schiedamse jeugd met re gelmaat het clubgebouw bij dit ter rein. Ook GTB, dat nu te gast is bij SW en dat mag trainen op het ter rein van de Gasfabriek, zal moeten worden geholpen. Verder dienen zich Schiedamse Boys en GSS als kandi daten aan. Wel ligt er voor GSS een mooi terrein bij Gusto, maar de di rectie van dit bedrijf toont weinig animo het veld 'geschikt te maken voor het bespelen in competitie verband. Ook andere clubs hebben hnn wen sen reeds kenbaar gemaakt, zodat tuinarchitect J, J. Schipper en zyn assistenten nu een race met de tijd gaan maken om op sportieve wijze de tientallen teams van de plaatse lijke sportverenigingen ter wille te kunnen zijn. (Advertentie LM.) OFFICIEEL AGENT Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland, dr, Wibautplein 17. Bellen bij ongeval: G.G. en GD., fuinlaan 80, telefoon 69290, Politie-alarmnummer 6 48 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag t9—20.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 10—20.30 j uur, woensdag 9.30—12.30 uur donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.30—1830 en 19—2030 uur, zaterdag 920—-16.30 uur. 's Zon dags gesloten. E.-K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, geopend maandag 19-—21 uur. woensdag .1417 en 19—2] uur, donderdag 10—17 uur, vrij dag 1437 en 1921 uur, zater dag 10—12 en 14—17 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Van Jongkind tot Jorn". Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 22 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8 uur: „Kamers te huur". Monopole, 2 uur: „Agl Murad", de witte duivel; 7 en 9.15 uur: „Strafbataljon 999". DIVERSEN Jeugdhaven, 8 uur: DOK. Causerie. Musis Sacrum, 8 UUr: W.F. Journaal en operette. Opstandingskerk, 7.30 uur: Ouder avond van Jan Ligthartscholen, Afscheid H. C. v, d. Gaag. Tijdens een intieme bijeenkomst ten huize van de heer H. Scheur kegel heeft het bestuur van de Ver. Nationale Feest- en Gedenkdagen de heer Scheurkegel gehuldigd. Hem werd een fraai gecalllgrafeerdc oor konde aangeboden, waarin het ere lidmaatschap van hem is vastgelegd. Dit geschiedde, omdatde heer Scheurkegel jaren lang een plaats in het bestuur heeft ingenomen en zich daaruit om gezondheidsredenen heeft teruggetrokken. De heren L. Kamp, voorzitter, J. H. F. v. d. Brugge, secretaris en W. G. J. Boer, penningmeester, uitten hun waardering voor dit ere-lid, niet alleen door middel van vele woor den van lof, maar overhandigde hem tevens een fruitmand. Onder de. indruk van deze huldi ging heeft de 81-jarxge in een kort woord dankgezegd. De tijd, dat de tot het ressort van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor-de Beneden-Maas be horende eilanden Voome en Putten en Rozenburg op een enkele uitzon dering na weinig meer dan agrari-- sche betekenis hadden, ligt voor goed achter ons constateerde de beer C. H. Buschmann in zUn onlangs voor de Kamer uitgesproken nieuw jaarsrede. Daar heeft zich in enkele jaren tyds een verandering aange kondigd en doorgezet, die wellicht niemand op zó korte termijn had verwacht. Deze gebieden zyn opge nomen in een ontwikkeling, waar van het eind niet Is le zien, maar die vanzelfsprekend gepaard gaat met ingrijpende wijzigingen en, hoe kan het anders, met lacunes in voorzie ningen en In aanpassing aan nieuw- groeiende situaties. Dat alles brengt vaak onzekerheid en onrust. Een en andermaal is de aandacht van de Kamer gevraagd voor de gevolgen van het wegval len, op Rozenburg b.v., van de agra rische gebieden ten behoeve van de aanleg van havens e.d. Niet alleen de agrarische bedrijven zelf zijn hier bij direct betrokken zij komen er in de regel wellicht niet het slechtst af doch ook de bedrijven, die met de agrarische sector verbonden zijn, als ma albe drijven, handelaren in granen en meststoffen, vervoerders e.a. worden door de wijzigingen ge troffen en speciaal voor deze soort ondernemingen is vaak geen oplos sing te vinden. Op Rozenburg ont vingen, om een recent voorbeeld, te noemen, eind 3960 ongeveer 130 eige naren van woningen en gronden een aanschrijving van de gemeente Rot terdam met het verzoek tot vrijwilli ge verkoop van hun bezit over te gaan in verband met verdere plan nen voor uitbeidlng van het, Bot- lekgebïed in westelijke richting. Het probleem van vervangende bedrijven en woningen doet zich hier weer in volle omvang gelden; om schakeling én aanpassing zijn -dan ■woorden, die snel gesproken, maar minder gemakkelijk gerealiseerd worden en hoewel wij .allen begrij pen, dat een ontwikkeling als hier plaats vindt, niet tegen te houden is, vraag ik mij af, of men te bevoegder plaatse wel steeds voldoende oog heeft voor de „kleine" belangen, die voor de „grote" belangen moeten wijken. De bewoners van1 Rozenburg zijn nog op andere wijze in het geweer gekomen door een voorgenomen verhoging van de veertarieven voor de Brielse veren, in verband met het in dé vaart brengen van een nieu we veerboot tegen juli van dit jaar. Men is op Rozenburg nu eenmaal op de veerdiensten aangewezen en ver hoging van de tarieven daarvoor wordt als een onbillijke belasting voor de inwoners gevoeld; een af zonderlijk tarief voor de Rozenbur gers. waarom trouwens aan Pro vinciale Staten werd gevraagd, lijkt mij gerechtvaardigd, zei de heer Buschmann. Trouwens: deze gebie den, die door de ontwikkeling der dingen hoe langer hoe meer uit hun vroegere isolement worden gehaald, ondervinden anderzijds nog steeds, dat zij dank zij 'dat vroegere isole ment vaak nog in veel dingen ach terstaan. Het drama van de brug bij Heen- vliet, dat nog steeds niet tot een op lossing kwam, is er een voorbeeld van. Het feit, dat de meeste gemeenten op de „eilanden" nog in een zeer la ge klasse van de gemeenteclassifica tie voorkomen, wordt ook vaak ge voeld als een achterstelling. In het afgelopen jaar werd de gemeente- klasse voor enkele gemeenten in het district omhoog gebracht; pogingen van de betrokken gemeentebesturen in deze richting werden door de Ka mer hij het college van rijksbemid delaars ondersteund. Het Rotterdams Toonkunst Con servatorium geeft donderdag 9 fe bruari zijn eerste studiefondsconcert in de aula van het Museum Boy mans-van Beuningen. Dit concert wordt gegeven door het Haags Ba rok Trio. Er staan werken op het programma van Couperin, Schenk, Handel, Hasse, Marcello en Tele- mann, In het Sport Centrum Schiedam (van Reinier Hulsker) wordt zon dag a.s. het nationale judo-toernooi voor groene banden gehouden. Ruim twintig junioren en vijftig senioren uit Schiedam, Rotterdam, Vlaardin gen, Maassluis, Delft, Gouda, Dor drecht, Breda, Roosendaal en Am sterdam komen om 2 uur op dc twee matten om ie strijden om be kers, die door een judo-supporter beschikbaar .zijn gesteld,1 .Bijde junioren zal.liéfx'gaan tus sen Hagens, Valk, Kok en'de jon gens Geelhoed uit Roozendaah Bij de senioren lichtgewichten zijn de kanshebbers Brouwers en Matthijsen uit Breda, van Boesschoten uit Schie- Steods meermensen stappen over op Oranjeboom! Huisvrouwen die tractcren. willen, mannen die genieten, willen: alle mensen! Rn waarom? Omdat zij niet zómaar bier willen drinken, maar echt bier... Oranjeboom bier... bier dat reeds 3 maal met goud werd bekroond! Hoewel de laatste weken de over- vloedige regen aanvallen op de con ditie van de sportterreinen heeft ge daan, blijken de Schiedamse velden toch van zulk een goede kwaliteit dat voetbal in het komende weekein de mogelijk wordt indien de compe titieleiders niet tot algehele afgelas ting van de programma's besluiten en indien uiteraard het weer, niet ver slechtert. Bezien zal nu worden of de Schiedamse clubs het overwin teren hebben kunnen benutten om een periode van herstel in te gaan. Voor tweedeklasser Excelsior'20 zal het bezoek aan het stugge Zwijn- drecht niet meer dan een puntende- ling opleveren. Derdeklasser DBS kan in Rotterdam van RDM winnen. De geelzwarten naderen dan de kop groep. Ursus kan voor een verras sing zorgen door winst in deuitwed strijd tegen Oranjeplein. Martinit zal in het Volkspark beducht moeten zijn voor het snelle Hoek van Hol land. Het ziet er niet naar uit dat SFC ïn Rotterdam van Tediro zal winnen aangezien de Rotterdamse technici wederom in de voorste rijen wensen te verblijven. Het bezoek van SVDPW san Boskoop brengt de volle winst zeker niet op ook al ge raakt SVDPW bijzonder in het nauw. Ook in de vierde klas F mogen de plaatselijke teams verheugd zijn als de lialve winst wordt veroverd, De thuiswedstrijd DRZ-Haastrecbt en de uitwedstrijd Bergambacht-Schie- dam worden moeilijke handicaps voor de stadgenoten. De reserves: Excelsior'20/2-Hille- sluis 2; Leerdam Sport 3-Excelsior' 20/3; Hollandia 2-DHS 2. Zaterdagmiddag gaat HBSS naar RVVH. De oranjobemden zijn beslist niet kansloos. Nu het jonge team steeds meer een homogene en door tastende aanvalsformatie gaat vor men ziet het er wel naar uit dat HBSS de winst grijpt. HBSS 2 speelt thuis tegen Rijnsburgse Boys 2. Bij de afdeling Rotterdam, is door gaan van de wedstrijden meer afhan kelijk van de conditie van het me rendeel van de velden in het rayon dam en Cinjé en Zuidervaart. Bij de middengewichten ri voorspellen erg moeilijk, maar bij de zware jon gens maakt de stevige Van Antwer pen uit Dordrecht de meeste kans, maar moet toch Bunt, Sint Nicolaas, Gouwenaar en Boomsma zien te ver slaan. fAdvertentie LM.) 19 cent per rol In het kader van de Oecumenische Jongereneonferentie, uitgaande van de landelijke Oecumenesche Jeugd raad, die zaterdag en zondag a.s. hier in Schiedam wordt gehouden, zal er op zondagmorgen van 9 tot 30 uur in de Grote Kerk alhier een oecume nische kerkdienst worden gehouden. Er blijkt voor deze bijzondere kerk dienst een enorme belangstelling te bestaan. Een kleine duizend confe rentiegangers uit alle delen van het land worden verwacht. Ook uit de plaatselijke gemeente zullen er velen rijn, die deze dienst niet willen mis sen, zodat mag werden aangenomen, dat de Grote Kerk die zondag tot in alle hoeken zal zijn gevuld. Er is door dc plaatselijke raad voor deze dienst een speciale liturgie ont worpen, waarin o.a. ook schriftlezin gen en gebeden door gemeenteleden zijn opgenomen. Als liturg zal voorgaan dr. L. J. Cazemier, de voorzitter van de plaat selijke Raad. De predikatie zal wor den uitgesproken door ds. E. Pijl man, Gereformeerd predikant te Rot terdam-Kralingen. Zijn thema is ont leend 'aan Joh. 8 vers 12: „Ik ben het Lieht der wereld; wie mij volgt zal niet meer in de duisternis wandelen, maar hij zal het licht des levens heb ben". De diei^st wordt opgeluisterd door zang ven het I.J.E.-koor te Rot terdam. Organist is de heer Jacq. P. Bekkers. HERPLAATSING WEGENS MISSTELLING NIEUWE BINNENWEG 326 ZEV£m rrKE tegew "COFlQErv'AARs VAN CHICAGO' SPEELT DE GLANSROLLEN VAN ZIJN LEVEN o.a, als onderwijzer monnik gevangenfadïrecieur off/cier en chirurg in het originele geestige en waar gebeurde verhaal (THE GREAT IMPOSTOR) Het fantastische leven Van Fernand Demara, de charmantste, brutaalste enmeesterlijkste falsaris yah/onze tijd omdat de functionarissen een „scheef" competitieschema wensen te voorko men. Het veld van Demos iö Harga is goed genoeg om zondag de big match, tegen de oud-KNVB'-er The Rising Hope te kunnen doorstaan. Uiter aard wenst TRH terug te keren naar de derde klas en dat zou wel eens afbreuk kunnen doen aan de goede aspiraties van koploper Demos. Ook Schiedamse Boys kan spelen in sport park Harga, het wordt dan winst voor de kampioenskandidaat op het Vlaardingse TSB Zaterdagmiddag kan PPSC zij het met moeite, winst behalen in de uit wedstrijd tegen ZBVH; in Harga slaagt GTB er wel in het stugge SNS een punt te onthouden. Dichtbij -—in Harga verovert het herstelde GSS de zege op The Red Stars. Dames 1 van Wilton Fijcnoord krijgt zondag in de Energiehal be zoek van Quintus uit Kwintsheul. Onze stadgenoten hebben de laatste weken niet veel succes weten te be halen en tegen Quintus zullen zij het dan ook niet gemakkelijk krijgen. De dames van DWS spelen, eveneens in de Energiehal, tegen Animo uit Rijs wijk. Dit team bezet de laatste plaats op de ranglijst Het is voor de DWS- dames, die wel moeten oppassen, een goede kans op de volle winst. De heren van DWS moeten zon- dagavond de strijd aanbinden tegen Parthenon uit Dordrecht. Dit team leed twee weken terug zijn eerste nederlaag in de zaal na vier jaar. Het zou een mooie prestatie voor de blauw-witten zijn, als zij op dit team de volle- winst behaalden. De heren van UVG treden in het strijdperk met Vires et Celeritas 2 uit Gouda. De eerste wedstrijd in deze zaalhandbal-competitie werd 'n overwinning en ook nu rekenen we op de volle winst. Dames 2 van DWS neemt het op tegen Minerva 2 uit Dordrecht, er zit ook nu weer winst in. Heren 2 van DWS zullen tegen Schutters 2 de punten niet cadeau krijgen. Dames junioren: Vires et Celeritas DWS; Wilton FijenoordRODA en Oliveo—UVG. Als de wens van velen, dat het voet ballen deze zondag eens mag door gaan, in vervulling komt, dan zal Hermes—DVS de reeds drie weken geleden vastgeselde wedstrijd tegen Ensehedese Boys in het Sportpark Harga gaan spelen. Zoals we reeds schreven kan dit een spectaculaire wedstrijd worden, omdat hij de gas-, ten Ah e Lenstra,, als architect van de voorhoede en Moddejongen jr., de lop-scorer in de divisie, meespelen. Geen makkelijke wedstrijd voor de blauw-wittcn, maar de jonge ploeg heeft nu twee zondagen kunnen uit blazen. Aanvang 2 uur. Het tweede elftal moet bij Feyen- oord 2 op bezoek; het derde team ontvangt om 10 uur DHC 4 in Harga en Hermes 4 gaat op bezoek bij Schoonhoven 2. Het maand-programma voor febru ari van het Ned. Instituut voor Volks ontwikkeling en Natuurvrienden- werk (NIVON) vermeldt op dins dag 14 februari een lezing van Kees Hana. Hij spreekt over de Dolomie ten en vertoont dia's die hij gemaakt heeft tijdens een zwerftocht door dit berggebied. De Afrlka-kursus zal'bij voldoen de deelname beginnen op woensdag 15 februari en op de drie volgende woensdagen voortgezet worden ten huize van de familie Smolders, Si- mün Stevinstraat 22b. Dc onderwer per» zijn oorspronkelijke bevolking,, bodemrljkdommen. koloniën en de hedendaagse toestand. Op 11 maart wordt het tien-jarig bestaan gevierd met een voor afl» leden gratis toegankelijke bijeen komst, waarbij het echtpaar Boes man zal vertellen over de ballon vaart. Iïuisvrouweiivereiïiging vergadert 13 februari De Schiedamse afdeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen houdt maandag 13 februari, 's mid dags om 2.15 uur in Maison West- huls de ledenvergadering, Op de agenda slaat ook een besluurs-vèr- klezlng. Van dc aftredende leden ia mevr. C/C. Biji-Lcnderlnk herkies baar, maar mevr. J. H. Hebly-Vrij- hof niet, zulks wegens drukke werk- zaamheden. In haar plaats Is kan didaat gesteld mevr. K. Nederveen- Hou weling. Verder 2ullen voorstellen voor de algemene vergadering op '2 mei in Amsterdam worden besproken en de afgevaardigden benoemd. Vrijdagavond. 10 mei is ;er; in de Huishoudschool een lezing met kleu rendia's over de fabrikatie en- toe passingsmogelijkheden van Ploegstof- fen en op dinsdag 14 februari be- leggen de afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gezamen- lijk een cabaret-middag In de Har- monie te Vlaardingen. Het program ma wordt verzorgd door mevr. Rie Stijkei-v.d. Wal. Voor woensdag 22 februariiseen contactmiddag met de - nieuwe leden vastgesteld. Geboren: Wilhelmus, z. V. W. H- mer- en H. F. van der Vlies; Helena J, d. v. J. M. J. Foist en M. A. L. TL Grocncndaal; Ineke L., d, w J. J. Spelt en M. Beïj. Ondertrouwd: P. M. den Arend, 25 jr. en L. Bezemer, 23 jr.; A. Boon, 23 jr. en A, C. Stexrenberg, 20 jr.; H. J. van Genne, 21 jr. en H. A. Maasbach, 30 jr.; C. J, van Haren. 24 jr. en M. L. Pijnen, 18 jr.; H. M J. Kool, 22 jr. en J. M. van Beek, 21 jr.; F. Lenos, 22 jr. en R. Gaal, 22 jr.; J, C. van Lieshout, 20 jr. en L H. Mercier, 24 jr.; J. W. Rietveldt, 20 jr. en E. C. Veringmeier, 24 jr.: G. W. J. Veldhoven, 37 jr. en J. van Leeuwen, 16 jr.; C. B. J. van Vel- zen, 23 jr. en W. ,C. Pil, 20 jr. //-A Gehuwd; H. van Aaken, 24 jr. en G. P. Klein, 19 jr.; W. A. van Schaik, 27 jr. en A. W, Zijdenbos, 22 jr.: Th. M. van den Berg, 24 jr./en J.,de Gorter, 26 jr.; G. Verhoeven. 26 jr. en P. Lacroïx, 18 jr.; J. Pronk, 24'jr Z, van Rij,-22 jr.; J. J. Meure/ 21 jr. en J. Syriër, 20 jr.; J. Jonge- neel. 20 jr. en B. W. M. Mostert, 19 jr.; H. E. van der Reijken,'22 jr. en C, M_ van Pelt, 21 jr.; C. F. Wou ters, 23 jr. en C. L. vanGameren, 22 jr.;/ A. Brouwer, 18 jr. en J. V. Feijen, 16 ;ir. Overleden: -Ar/C.Veldhuizen, 88 jr„ wed. van C. Bödeker.' Het Nederlands Ballet zal .woens dag 8 februari een Anna Pavlova- herdenking houden'in de Rotter damse Schouwburg met hetzelfde programma, dat in Den Haag werd gogeven. Alleen zal in plaats van „Les Sylphïdes" nu gedanst worden de tweede acte van het ballët ,,Gi» selle" met Marianna Hilarides in de titelrol en Peter Appel als partner. Wegens zeer groot 'succes zal,.de Haagsche Comedie op maandag-6.fe bruari in de Rotterdamse Schouw-; burg een herhaling geven yan „Een mal meisje" (ITdioteJ, komedie in drie bedrijven'„van Marcel Achard.-* De titelrol/ wordt gespeeld; dom- My ra Ward;:/Paul Steenbergen'/is haar tegenspeler.Verder, /werken mee: Xeo de Hartogh, CamiUe de Vries, Ariette '.van' Embden, Bas 'ten. Batenburg, Cas Baas ,en Kees Coo ler:. V'//rif/ Bob de' Lange heeft' de ;regie,'. d» vertaling berust' bü' '/Alfred^Plelter,;. en 'het decor.werd ontworpen*door

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1