1961 zal geen best bouw jaar zijn, maar in 1962 verrijzen meer woningen SCHIEDAM Brand in stadhuis van Rotterdam Mm 1%\m GENIET VAN'N Originele kleding op feest van Guillaume WINKEL-GALERIJ DIT JAAR GEREED Weth. v. Kinderen gaf over zicht bij de „eerste paal buiten vijf-jaren-contract" Ds. J. Mulder overleden AGENDA lui: Koeriersters 1 1 I I I 1 I I I I I I I I I I I S 45 exposeert bij 3e lustrum Openingsmars van N.W.B. HBSS laat de winst bij Kozakken Boys Poging tot inbraak MEISJE gevraagd ASSISTENT (E) afd. boekhouding ADMINISTR. KRACHT (mni. of vrl.) ■b mm Pijpfitters/C-V. monteurs Instrumentfitters Plaatwerkers Argon-ARG lassers Elektr. pijplassers Autog. pijplassers Elektro-monteurs .Dinsdag 14 februari 1961 3 Gistermiddag: heeft de 1$-jarige Helma van Kinderen, dochter van de Schledamse wethonder voor de Woningbouw, met enige plechtigheid de eerste paal geslagen voor een complex van 130 woningwetwoningen, dat door Muys en de Winters Bouw- en Aannemingsbedrijf ln Niemvlanö, tus sen de Burg. van Maarenlaan N.z. en de spoorlijn naar Vlaardingen ge bouwd zal worden. Nu heeft Muwl ln Nlenwland reeds 4.1G8 woningen neergezet in talloze complexen. Waarom dan «o'n nadruk op deze eerste paal van weer een nieuw complexje? -Omdat met deze paal een keerpunt is gekomen in de woningbouw te Schiedam", verklaarde wethouder rar. jtf. J. M. van Kinderen. Dit Is nl. de eerste paal die geslagen wordt buiten het z-r- „vijf-jaren contract" voor de contiou-bonw met Mawl afgesloten. De 2500 woningwet-woningen volgens dit contract zijn öf gerealiseerd óf in afwerking. „Schiedam moet nu, net als elke andere gemeente, In de rij gaan staan om te wachten op de toewijzing voor een contingent". Het vijf-jaren contract is voor Schiedam heel profijtelijk geweest, daar het contingent binnen de tfld gerealiseerd kon worden. Maar de gunstige bonw-jaren zijn weer voor bij en wethonder Van Kinderen moest in het overzicht dat hij gaf over de bouw-bedrijvlgheid vast stellen dat het jaar 1961 een diep te-punt zal zün. Maar tegelijkertijd kon hij alvast mededelen dat het j«ar 1962, zoals nu te voorzien is, weer veel gunstiger zal zijn. Wanneer alles loopt zoals ver wacht wordt, dan zullen in 1961 558 woningen gerealiseerd worden. Dit zijn dan 369 woningwetwoningen, uit het vijf-jaren-coutract, 132 wonin gen boven de winkel-galerij aan de Mgr. Nolenslaan; 30 woningen in het complex van 130, waarvoor gis teren de eerste paal is geslagen en nog enkele andere, Daar zullen dan nog een aantal particulier gebouw de woningen bijkomen. Echter niet het complex van 288 Coignet-woningen. Het had wel in de bedoeling gelegen dat deze Coig net-woningen nog dit najaar opge leverd zouden worden, maar gezien de grote vertraging die Dura met de bouw volgens dit systeem reeds in de eerste complexen in Rotterdam heeft gehad, vond mr, Van Kinderen het wat erg optimistisch en onwaar schijnlijk dat dit complex van 288, aan de Parkweg gelegen, inderdaad dit jaar nog gereed zou komen. Winkel-galerij Over de winkel-galery kon de wethouder veel positiever geluiden doen horen. Zoals bekend zullen bo ven de 28 winkels in dit complex 132 woningen worden gebouwd; deels laagbouw in twee lagen, deels in vier hoge gebouwen van zes étages. In mei van dit jaar zullen de wo ningen in de laagbouw gereed zijn, In Juni die in het eerste en in juli die ln het tweede hoge gebouw. Drie a vfer maanden later komen de andere hoogbouwwoningen ge reed- Van de 28 winkels zijn er reeds 21 verhuurd, vertelde mr. Van Kin deren. Helaas zijn niet alle branches die in de galerij gewenst worden, vertegenwoordigd. Maar dat kan misschien nog komen in de zeven nog vrije winkels. Vooral in de tex tiel- en levensmiddelen branche be stond grote belangstelling, maar de met de toewijzing belaste commis sie heeft getracht alles zo eerlijk mogelijk te verdelen. Kennelijk kfjken de middenstan ders uit de andere branches nog even de kat uit de boom. „Dat hebben zij bij het winkel-centrum aan het Dr. Wibautplein ook gedaan. Laat ze moed putten uit het voorbeeld van het Dr. Wibautplein. waar de winkeliers over het algemeen écht niet te klagen hebben," vond de wethouder. Hij gaf echter grif toe dat er moed nodig is om in Nieuw- land te beginnen, daar de winkels in de galerij een huur doen van 100 130 per week. Daar komt dan nog de investering bij voor de eigen installaties. IS'iemve complex Het nieuwste complex van 130 wo ningen, waarvan de eerste paal nu veilig ln de grond zit, zal bestaan uit drie blokken van elk vier woon lagen; «r komen 68 portiek- en 62 galerij-woningen. Dit complex Is overigens een onderdeel van een complex van totaal 490 woningen; de rest komt in de buurt van de Noordveststngel. Een deel aan de Parkweg oost-zijde en een deel ten westen van de Cartonna ge -fabriek, dos gedeeltelijk op het Bermes-ter- rein. In dit grote complex zullen 88 woningen met drie slaapkamers, 272 met drie, 36 met vier en 12 met vijf slaapkamers komen plus nog 37 bejaarden-woningen en 45 wo ningen voor alleenstaanden. Voor het complex-van-130 zal de gemid delde huur 18 per week züo, om dat bij de bouw daarvan de rijks bijdrage reed3 aanzienlijk met ca. 2,30 per week is verminderd. Verder gaf wethouder Van Kinde ren te kennen dat tydens een In januari gehouden bespreking de ver schillende Schledamse woningbouw verenigingen (met uitzondering van één die nog wachten wil) in principe akkoord zijn gegaan met de ver wezenlijking van 209 woningen in Kethel {wük Groenoord), waarvan 150 volgens de regeling van premle- A en 50 gewone premie-woningen. Maar nu moet nog blijken dat die wonlngbouw-verenigingen ook fi nancieel in staat zlin om tot de ver wezenlijking over te gaan. Immers, zo gaf de wethouder te kennen, van de stichtings-kosten Advertentie LM.) SAMEN UIT SAMEN Advertentie LM.) BEGIN ER NU MEE mag de gemeente maar 90 voor haar rekening nemen (met lenin gen op markt-voorwaarden), zodat de verenigingen zèif voor 10 van het kapitaal moeten zorgen. Doch mr. Van Kinderen zag in dc Me morie van Antwoord van de mi nister nog een (juridisch) gaatje, waardoor het misschien mogelijk zal zijn dat ook die 10 geleend mag worden. Voor 1962 Voor het jaar 1962 zag de wet houder goede vooruitzichten, waar- bil liU echter moest uitgaan van de planner van 31 december 1960. Naar z^n verwachting kunnen in 1962 gereed komen het laatste restje van 104 woningwet-woningen vol gens het contract, honderd wonin gen van het nieuwste complex-van- 130, de v8S Coignet-woningen, 73 wo ningen die door de fa. Van Dort zullen worden gebouwd (de vergun ning hiervoor is reeds verleend); dan nog de 200 woningen van de bouw verenigingen, waarbij nog de rijks- toeslag van Zfl Tc komt. Zo kwam mr. Van Kinderen op totaal 842 woningen in 1962 onge rekend de woningen in de vijf hoge flats aan de Maasboulevard en an dere particuliere bouw. Het wordt zo volgend jaar een goed bouw jaar vond de wethouder. Continu-bouw Bad wethouder Van Kinderen reeds gewezen op de vele voorde len van een continu-contract, drs. J. de Winter jr., directeur van Muwl, kwam deze woorden nog staven met cijfers. De minister had bij het ver lenen van de goedkeuring van het contract geëist dat de continu-bouw een besparing van minstens 40 Tc op de arbeid zou opleveren. Op 31 de cember 1960 was gebleken dat door dit systeem niet minder dan 54 was bespaard en by de z.g. „knel- arbeiders" <de moeilijkste te ver- krygen bouw-vakkers als timmer lieden, metselaars, enz.) was de be sparing zelfs 66 Te geweest. En de beperking in het aantal werk zaam gestelde arbeiders heeft geen vertraging in de bouw gegeven. Was de aflevering van twaalf woningen per week geëist, Muwi had 12,6 wo ning per week gereed gekregen. In de afgelopen vijf jaren van het contract was een uitstekend functionerende organisatie opge bouwd, die ook voor de toekomst nog goede vruchten zou "kunnen afwer pen. Drs. De Winter was dan ook heel blij dat Muwi in 1961 en daarna nog in staat is gesteld deze organisa tie en ook het aangeschafte mate riaal te mogen gebruiken voor de woningbouw in Schiedam. Burgerlijke Stand Geboren: Edith, d.v. P. J, Schriel en H. Fijn; Johannes P., z,v, L. J. van Potten en X A. Witte; Marcel, z.v. M. van Eijk en E. van den Bos; Frank, z.v. P. Maarleveld en P, H. Kiljan; Marcella A. d.v. R. Lapré en E. Harmanus; Robertus A. J.. z.v. A. J. van der Walle en H. M. Hoeve- naars; Thomas H., z.v. G. H. van der Linden en A, H. Ml de Vette; Mau rice P. A., z.v. P. de Jong en J. P. A. Mulder. Overleden: P. J. Reherman, 91 jr. (Van eers onzer verslaggevers) BOTTERDAM Terwijl burgemeester mr. G. E. van Wal- sum gistermiddag in de burgerzaal van het stadhuis vergader de met de voorzitters van de raadsfracties, sloegen boven zijn hoofd de vlammen uit het dak. Vermoedelijk door kortsluiting was brand uitgebroken m een afgesloten houten hok: van de loodgieterswerkplaats op de vierde etage. Toen de brandweer arriveerde stond dit hok ln lichterlaaie en kro pen de vlammen omhoog langs de bonten dakspanten vlak bü het to rentje. dat de voorgevel van het stadhuis siert. Met 8 stralen was men de brand in een half uur mees ter. De werkplaats brandde uit, een deel van de kap werd vernield. Omstreeks half vijf, kort nadat de loodgieters waren weggegaan, ont dekte een ambtenaar, dat er vlam men sloegen uit het dak. Daar er een directe alarmlijn is tussen het raad huis en de alarmcentrale van de brandweer, kon de laatste onmiddel lijk worden gewaarschuwd. Bestelwagen stuur- en remloos Om ongeveer 10 uur reed gister morgen de heer R. de G. uit Rotter dam op het Koemarktplein met zijn bestelwagen tegen een stilstaan de personenauto van de heer G. J. Van de bestelwagen was op een gegeven moment de fuseepen ge broken en ook was de remleiding defect geraakt, waardoor de auto rem- en stuurloos kwam te rijden- Beide wagens liepen lichte schade Het ging «r op het carnavalsfeest van de Schledamse Jeugdsociëtelt Gulilautdc zondagavond vrolijk aan toe. Vele jongelui waren soms origi neel verkleed naar zaal Irene geto gen om hun „vodden"-feest te vieren. Dat deden zij vooral op de dans vloer waar zij zich op de prettig® muziek van „The Down Town Jazz band" konden uitleven. De band heeft er in grote mate toe bygedragen, dat de avond zo'n vlot verloop had. De eerste prijs voor het leukste kostuum kreeg Leny Tettero. Zij had zich samen met een jongen als paard verkleed. Het vurige ros"werd door een charmante vrouwelijke koeteier in bedwang gehouden. De tweede cn derde prijs waren voor Yvonne Alexander en Jan Rooien. Als intermezzo trad op de avond hot Southland Quartet op met als gast-guitarist Wim Kroef. Dit bandje bracht moderne jazz ten gehore. Zaterdag IS februari organiseert Guillaume een jazz-concert In Arca de Op het concert, dat een uur zal du ren. speelt de „Dutch Swing College Band". Na het concert kan er ook op muziek van deze band gedanst wor- Voor zover ons bekend, is het de eeiste maal dat deae band in de te- genwoordige samenstelling in Schie dam zal optreden. De bandleden zijn: Peter Schilperoort (clarinet en bassaxofoon). Bob van Oven (bas), Martin Beenen (drums), Arie Licht hart (banjo en guitaar), Oscar Klein (cornet en trompet), Dickie Kaart (trombone) en Jan Morks (cla rinet). Verder zullen op de avond nog net kwartet Hans van Leeuwen en het trio Herman Bakker voor muziek zorgen. In Heemstede is maandag, één dag na de viering van zijn 83e verjaar dag overleden ds. J. Mulder, emeri tus-predikant van de Gereformeerde Kerk te Leeuwarden, Ds. Mulder is van 1918 tot 1922 predikant te Schiedam geweest. De begrafenis za[ plaats hebben op vrij dag a.s, om 13.00 uur te Heemstede. H0 werd op 12 februari 1876 in de gereformeerde pastoeir te Barum in Friesland geboren, studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en werd in 1902 door 2ijn vader, da R. Mulder, bevestigd tot gerefor meerd predikant te Molenearsgraaf- Brandwijk. Daarna is ds. Mulder predikant geweest in Broek op Lan- gendijk, Gorinchem, Schiedam en tenslotte te Leeuwarden, waar hij op 66-jarige leeftijd met emeritaat ging. Daarna vestigde hij zich te Heem stede waar bij nog meermalen hulp diensten verrichte en tot 1954 regel matig elke zondag preekbeurten ver. vulde. Ds. Mulder was 47 jaar lang be stuurslid van het Geref. Tractaat-ge- nootschap Philïppus en verzorgde mede de uitgave van het handboek voor Geref. Evangelisatie. Zijn ver diensten werden erkend met zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Kind valt van 8 meter In de Newtonstraat viel gistermid dag om 16.50 uur het bijna twee jaar oude meisje Yvonne Maria Griffün uit het raam van de tweede etage van haar ouderlijke woning. Na de van acht meter is zij in ernstige toestand door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting overgebracht» waar zij inmiddels is overleden. Toen haar moeder in de keuken was, is het meisje in de huiskamer vermoedelijk via een stoel op de ta fel geklommen en van de tafel op de vensterbank. Zij zou tegen de he vel van het raam. gedrukt hebben, waardoor dit is open gegaan. Een overbuurman, die het kindje bewus teloos op staat zag liggen, heeft de moeder gewaarschuwd. Mr. N. J, Post, secretaris van de gemeente Schiedam, die vandaag veertig jaar in dienst van de ge meente is, maar dit jubileum elders zal vieren, Is door H. M. Koningin Juliana benoemd tot Officier ln de Orde van Oranje Nassau. Het Offi ciers-kruis Is hem reeds uitgereikt. (Advertentie 1 M.) En juist in het voorjaar, als er toch zo veel nodig Is en ver nieuwd moet worden maak dan gebruik van deze speciale aanbiedingen maar dan niet wachten maar nü kopen. Want morgan begint de verkoop van tientallen rollen épinglé. Vanouds de meest solide meubelstof, in moderne en klassieke dessins. Nu niet voor de normale prijs 7.95, neen, morgen kunt U te kust en te keur uitzoeken voor nog géén vier gulden per meter. In Vlaardingse Visbank De Schledamse Kunstenaarsge- meenschap S 45 zal het vijf tien-jarig bestaan van deze hy de Ned. Federa tie van Beeldende Kunstenaarsver enigingen aangesloten organisatie berdenken met een expositie die van 16 tot 26 februari in de Visbank te Vlaardingen wordt gehouden, De heer P. A. Peile uit Vlaardingen zal op donderdag 16 februari om 8 uur de expositie openen die daarna dage lijks voor het publiek toegankelijk zal zijn van 7 tot 9 uur en op woensdag-, zaterdag- en zondagmid dag van 2 tot 5 uur. De leden van S 45 zullen reeent werk tonen. Dat rijn dan. schilderijen van Adnaan Seele, Jaap de Raat, G. M. Rosinga en Goof Smit. G, Bate laan toont plastiekjes en Kees van Haasteren tekeningen naast schilder werk, Foto-reproducties van glaze- nierswerk van de gebroeders Hen- drickx en de gedichten van Cor Don en W„ J. Verkerk zorgen voor een gevarieerd karakter. De Ned. Wandelsport Bond opent i het wanöelseizocn ïn Schiedam dit 1 jaar met een Openingsmars op zater dag 11 maart. De organisatie Is ge- I legd in handen van de plaatselijke j regeiïngs-commissie van de N.W.B.- I Avondvierdaagse. Deze commissie vertrouwt er op dat de ruim vyf- hondera wandelaars van het festijn van vorig jaar weer van de party zuilen zijn op deze Openingsmars, die voor het eerst in Schiedam wordt gehouden. Als startplaats is gekozen gebouw Irene aan de Nieuwe Haven, van waar af tussen 2 en 2.30 uur wordt vertrokken. Verzocht wordt om voor 26 februari in te schrijven (daarna wordt bet inschrijfgeld verhoogd) en wel bij de heren J. F. Bakkeren, Rembrandtlaan 15 a, tel. 63168; Joh Terwiel, Singel 206 en A. C. Meder, van Esveld straat 24 a. Tenslotte wordt alvast mede ge deeld dat de 18e N.W-B.-Avondvier- daagse wordt gehouden van 5 tot en met 9 juni a.s. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D„ fuinlaan 80, telefoon 69290. Pohüe-alarronummer 6 46 66, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag i9—20.30 uur. dinsdag 93018.30 en 1920.30 uur, woensdag 9.3012.30 uur donderdag 9.30—12.30 uur, vrij' dag 9,30—1630 en 19—20.30 uur. zaterdag 980—16.30 uur '6 Zon dags gesloten R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend maandag 19—21 uur. woensdag 1417 en 1921 uur. donderdag 1017 uur. vrij dag 1417 en 1921 uur. zater dag 1012 en 14—17 uur Stedeiyk Museum: Tentoonstelling Moderne Grafiek. Schilderijen. Elke dag van 10 tot 17 uur; *s zondags van 12 tot 1? uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur „Nooit op zondag". Monopole, 2 uur: „Op naar Holly wood"; 7 en 9.15 uur: „De laatste dagen van Pompei". DIVERSEN Volksgebouw, 8 uun NJVON, Lezing. Beatrix. 8 uur: Oud Kath. Parochie. Vastenavondviering. De Kroon, 8 uur: Noveni (kegelclub). Bijeenkomst. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze meubelstof, 130 cm breed, Inde kleuren rood, anthraciee, geel, groen enz.— per meter ItfgJ voor u» i^j^i J Meisje aangereden Gistermiddag om half een werd op de Vlaardiogerdijk bij de Aleida- straat het 6-jarig meisje José K. door een scooter aangereden. Zij stak plotseling achter een gepar keerd staande auto de rijweg over. Met een hoofd- en beenwond en vermoedelijk een hersenschudding is zij door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Het kindje woont in de Aleidastraat. Elsschot's „Lijmen" voor Schiedamse Kunstkring Het toneelstuk „Lijmen" dat door Manuel van Loggem is geschreven naar de twee boeken „Lijmen" en „Het Been" van Willem Elsschot, zal donderdag 23 februari door de Arn hemse toneelgroep „Theater" voor de Schiedamse Kunstkring worden ver toond in het Pas sage-t heater. Dit stuk, dat geregisseerd is door de Belg Fred Engelen is groot opge zet. Er zijn vier bedrijven met in to taal elf taferelen, waarbij in zes ver schillende decors door niet minder dan vijfentwintig acteurs en actrices wordt gespeeld, waaronder Bernhard Droog, Lo van Hensbergen, Elly van Stekelenburg, Eric van der Donk, Gerard Hartkamp, Riek Schagen. Voor deze voorstelling rijn nog kaarten verkrijgbaar bij de admini stratie van de Schied. Kunstkring (Rotterdamsedijk 47, tel. 65994) en eventueel 's avonds aan de zaai. Vergadering van Huisvrouwen ver. De ledenvergadering van de Ned. Iluisvrouwenvereniglng, afdeling Schiedam, Is gistermiddag in „Mai- son Westhuls", de gewoonte ge trouw, weer vlot verlopen. De agendapunten werden snel af gewerkt en ook de bestuursverkie zing wierp geen moeilijkheden op. De le secretaresse, mevr. C. C. Bijl- Lcnderink, was aan de beurt om af te treden, maar zij werd terstond herkozen. In de vacature van vice- voorzitster, die was ontstaan door het aftreden van mevr. J. H. Hebly-Vrij- bof, werd eveneens voorzien. De functie wordt nu vervuld door mevr. K. Nederveen-Houweling. Op de vergadering is tevens een theekommissie geïnstalleerd, terwijl er ook afgevaardigden zijn benoemd voor de Algemene vergadering. De vergadering zal 2 mei te Amster dam warden gehouden. Zoals te verwachten was heeft HBSS van het sterke Kozakken Boys verloren. Dat betekent dat HBSS geen kans op het kampioen schap meer heeft. De stadgenoten hebben met enige bevreemding ge keken naar de heetgebakerde sup porters van. de VVerkendamse club. Op een gegeven moment zijn zelfs een vijftiental boze bezoekers het veld opgestormd, "waarsehyniyk om Schiedamse verdedigers te gaan tuch tigen, maar functionarissen van bel de clubs konden de boze heren nog tijdig buiten de afrasteringen staren. In de eerste vijf minuten leek het of HBSS er in zou slagen de aan voerder te bedreigen. Een onver wacht schot van middenvoor Rijn bende kon maar nauwelijks tot hoek schop worden verwerkt. Al spoedig echter speelde Kozakken Boys fel ler, toch kon HBSS nog lang stand houden en beide partijen namen voor rust vijf hoekschoppen. Het tech nisch overwicht van de Boys resul teerde in de dertiende minuut in een doelpunt van rechtsbinnen Van Driel. In de 35e mmuut scoorde midden voor P. Visser via een kopbal. Vlak voor rust werd het nog 0—3 toen doelman Aaldijk te ver uil doel liep cn linksbinnen Van der Heuvel ge makkelijk kon scoren. In de tweede helft begon HBSS weer energiek, maar Kozakken Boys nam het initiatief weer over. De stemming in het veld werd onaan genaam en bijna werd het twintig minuten voor tijd tot een handge meen, Na de onderbreking was ie dereen weer kalm geworden en vlak voor tijd bracht rechtsbinnen Van Drlel de stand op 04. De 20-jarige marinier G- H. Is vannacht aangehouden wegens een poging tot Inbraak In het huls van de S8-jarlge heer J. M. T. aan de Burg. Knappertlaan, Tegen enen hoorde de vrouw van de heer J.M.T., toen zij beiden op bed lagen, gerucht in de keuken. Haar man ging er heen en zag dat een indringer via het keukenraam het buis wilde verlaten. Hij wist hem nog wel bij een van zijn be nen te pakken, maar de man ruk te zich los. De politie -werd gewaarschuwd en die had de jongeman al gauw te pakken. Hij is overgegeven aan de Kon, Marechaussee. De Amsterdamse militair heeft door aan een balkje van het keu kenraam, waarvan de bajonetslui ting niet goed sloot, te rukken, het raam geopend, waardoor hij Is kun nen binnendringen. Er wordt door de bewoners mets vermist. Eerste nederlaag van B. L. van Soelen In het maandagavond voortgezette kadertoemooi van het biljartdistrict Schiedam leed de deelnemer Van Soelen zyn eerste nederlaag. E. Hek man, die een prima party speelde, was hiervoor verantwoordelijk. De deelnemer J. H. van Du ijl is door Van Soelens nederlaag de enige, zon der puntenverlies. Over het algemeen stonden maan dagavond in de biljartzaal Mes de partijen op een behoorlijk niveau. J., van Eijk gaf J. v. d. Velden geen schijn van kans, waarbij kwam, dat de laatste ook nog met pech te kam pen had. J. v. d. Valk wiste de slech te indruk van vorige week uit door in 27 beurten zijn partij te beëindi gen. Het was weer jammer voor Van Gendt, dat zijn tegenstander zo ge weldig op dreef was, want hij speel de ook met een voor hem uitstekend moyenne: 6.51. E. Hekman speelde een voortref felijke partij kader tegen B. L. van Soelen, die de laatste weken niet op dreef kan komen. Hekman scoor de regelmatig en liet zijn tegenstan der ver achter zich. De uitslagen waren: Heden overleed mijn lie ve man NICOLAAS VAN DER SLDYS in de ouderdom van 70 jaar. C. van der Sluys- van Renswoude Schiedam, 13 febr. 1961, Vlaardiogerdijk 115. Liever geen bezoek. De bijzetting in het fami lie-graf zal plaats hebben op 13 februari om 1.30 uur op de Alg. Begraaf plaats te Schiedam. Vertrek vanaf het sterf huis te 1.15 uur. Heden overleed onze bes te broeder, "zwager en oom NICOLAAS VAN DER SLDYS in de ouderdom van 70 jaar. K. G. Foppezijn- van der Sluys E. van A meyden van der Sluys J. H. van der Sluis G. van der Sluys J. Huïskes- van der Sluys M, Huiskes neven en nichten. Schiedam, 13 februari 1961. Te koop aangeboden Kapstokken ƒ15.75. Het niéuwste van 't nieuwste en niet duur. Komt u kijken bij Plate, Gr. Markt 19-21» to. stadhuis Schiedam, voor eenvoudig kaartsysteemwerk. Leeftijd 15 a 16 jaar. *s-Zaterdags vrij. Sollicitaties mondeling of schriftelijk te richten aan: N.V. MAATSCHAPPIJ „OXIGENIUM" Buitenhavenweg 50, Schiedam, telefoon 69057. Bongo Als u van honden houdf, dan moet u Bengo leren kennen zoals Tim en Marga Ruperti hem liefdevol beschreven en tekenden. Pocketboek, vol prachtige wenken en handige tips voor hondenliefhebbers. Aardig geïllustreerd. slechts 1.50 Gewaagd per 1 april a.s. Leeftijd ca. 22 jaar. hoofdzakelijk voor debiteurenadministratie. Leeftijd ca. 18 jaar. Prettige werktijden. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Brieven met vermelding van genoten school opleiding, vroegere werkkringen enz. te rich ten aan JOHS. DE KUYPER ZOON, Postbus 62, Schiedam. BOEKHOUDSTER gevraagd Bekend met doorschrijfboek- houding, voor 3 ochtenden per week. Brieven onder nr. S-838 aan bur» v. d, blad. Adverteren doet verkopen Van Eijk 250 31. 32 v. d. Velden 181 31 38 v. d. Valk 250 2.7 42 Van Gendt 176 27 26 Hekman 250 32 38 Van Soelen 184 32 22 mm Op woensdag 15 februari 1961 zijn ver- tegenwoordigers van genoemde N.V. I WEDEROM aanwezig in Café-Restau rant „DE AMSTELBRON", Broersvest I 13, te Schiedam en wel van 20-22 uur voor het geven van nadere inlichtin gen. DU PONT DE NEMOURS (NEDERLAND) N.V. Construction Division heeft bij de constructie van haar nieuwe fabriek te Dordrecht plaatsen vacant voor; Met een aantal kleurenprojecties over ons bedrijf in Dordrecht zullen wjj een. en ander verduidelijken. Ook kunnen sollicitaties schriftelijk worden gericht aan de personeelsafdeling van DU PONT de NEMOURS (Nederland) N.V., Con struction Division, Postbus 23 te Dordrecht.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1