Vluchtelingetjes zoeken onderdak Het voorjaarsweer trok de mensen nit de huizen Voorstellen aan Gemeenteraad .Sell ieclam kampioen in micro-competitie rnwjpm Maandinlage van f 1.5 min Meer huizen aan Parkweg Vrouwen-wereldgebedsdag in vijf Schiedamse kerken DE ZON DEED HAAR BEST w m mm mm mm m mw4 8 I I atse Vul uw garderobe GRATIS aan 4 dagen geheel gratis te kopen «aas Eva £3»^ Eieren-concours van de S.B.K.C. Uitbreidingsplan Tóch onteigening HANDBAL WF-dames kansloos tegen t harde Hellas >2 Vijftig kinderen voor Schiedam Vlaardingen en Maassluis School te koop Politie-camera Optreden van de Nieuwland-band Geldlening voor „Los Bigot.es" Bermbrand je Zeeman wilde tukje doen Burgerlijke Stand Inbraak Weer winst voor SYC Ondankbare kat nam de vlucht Jongen aangereden SCHIEDAM jongste administratieve kracht PRIMA ZETTERS Koeriersters Woensdag 15 februari 1961 (Advertentie LM.) In het tijdvak van 15 februari tot en met 11 maart stellen wij u in de gelegenheid I Mocht u tot de gelukkigen behoren, dan krijgt u tegen inlevering van uw kassabon het gehele door u bestede bedrag in contanten terug. I HERENMODEMAGAZIJN Onwillekeurig schote gisteren ons de woorden van een bekend liedje van Harry Bclafonle door het hoofd. Het liedje gaat over een eiland in de zon. Het zal wel niet speciaal voor Schiedam gecomponeerd zijn, maar loch lag onze stad gisteren ajs een eiland in de zon te blaken. Juichend buitelden de zonne-stra- lea uit de azuren hemel en gaven de wereld een vrolijke aanblik. In de blauwe, strakke lucht zeilde zacht hier en daar een wolkje en tevreden zweefde een meeuw, wit van zon, door de ruimte. Ook lagen de parken natuurlijk in de zon te koesteren. Vele moeders profiteerden van het heerlijke voor jaarsachtige weer. Met kinder- en wandelwagens trokken zij er op uit. En de peuters vermaakten zich uit stekend in de rustige omgeving van b.v. het Juliana- en Beatrixpark. Maar niet alleen genoten de moe ders en hun kroost van het zonne tje. Eveneens hadden een groot aan tal bejaarden een plaatsje op een bank weten te bemachtigen. Zij za ten zoals de foto toont, ook in de Plantage, vanwaar zij een uitstekend gezicht hadden op de voorbij snor rende auto's in de Gcrrit Verboon- straat. De Maasboulevard gaf hetzelfde beeld te zien. Vele mensen keken daar naar het vredig kabbelen de wa ter van de Nieuwe Waterweg, waar bedrijvig een groot aantal schepen ar en aan voer. Op de achtergrond, in de richting Rotterdam, stond een zaam de Euromast. Hjj stond er als een baken, dat de zonnestralen naar de aarde leidde en dat lukte hem gisteren bijzonder goed. Groen is er aan de bomen nog haast niet te bekennen, maar mocht het fantastisch goede weer nog lan ger aanhouden, dan kunnen we bin nenkort met recht het oude school lied „Nu breekt uit alle twijgen het frisse jonge groen", weer zingen. Evenals in de voorgaande jaren or ganiseert de Schiedamse Bednjfs Klaverjas Competitie weer een Eie ren-competitie voor de Paasdagen, Deze wordt op maandag 27 maart, aanvang 7.30 «ur, gehouden in de kantine van Excelsior N.V. aan de Buitenhavenweg en iedere klaverjas ser kan er zich voor opgeven. Gezien de belangstelling in de vorige jaren, waarbij velen teleurgesteld moesten worden, wordt aangeraden spoedig in te schrijven. Dat kan van morgen af gebeuren bij de heren J. de Jager, Jacob van Lennepstraat 30 A en A. Levering. Zuidlandsestraat 12. In november 1958 nam de Gemeen- l ieraad van Schiedam in beginsel het plan aan om de riolering In het ge deelte van Oud-Mathenesse, dat be grensd wordt door de Rotterdamse- dyk, de Singel, de spoorlijn en de llogenbanwcg op te halen, welk werk meer dan een half miljoen gulden zou kosten en in vijf fasen uitge voerd zou worden. De bewoners van dit oostelijke stadsdeel hebben terde ge gemerkt dat dit omvangrijke en noodzakelijk maar wel hinderlijke werk In uitvoering Is geweest. De eerste etappe is nu gereed en B, en IV, vragen nu de Raad een krediet van nogmaals 100.000 voor de vol tooiing van de twee reeds In uitvoe ring gekomen fasen. Voor het zuidelijkste deel van de stad. begrensd door de Havendijk, Lekstraat, Voorhaven, Nieuwe Maas en Spuihaven heeft de gemeente een uitbreidingsplan in voorbereiding. Dit plan is nog niet gereed gekomen binnen de termijn van een jaar, zodat aan de Gemeenteraad gevraagd wordt om nogmaals te bepalen dat dit plan in voorbereiding is. Maar om de stedebouwkundige plannen voor deze omgeving te kun nen verwezenlijken, waarbij mede de voorgeschreven verbetering van de buitenwaterkering een rol speelt, be hoeft de gemeente te zijner tijd de beschikking over verschillende in dit gebied gelegen percelen. Nu is aan de gemeente te koop aangeboden door de heer P. S, Engering oen aan eengesloten complex gelegen op de hoek van de Hoofdstraat en de Ha- vondijk omvatlende de woningen Hoofdstraat 7, 9 en 11 en Havendijk 1 en 3, B. en W. stellen de Raad voor op dit aanbod in te gaan. Het laat zich aanzien, zo delen B. \V, mede, dat om de eigendom te ver werven van de gronden, nodig voor de bouw van het nieuwe stadhuis, niet in alle gevallen een onleige- nlngs-proccdure vermeden kan wor den. Nadat de Gemeenteraad in maart I960 een voorgevelrooiiyn voor een gedeelte van de Overschie- sestraat, de Emmastraat en de Singel heeft vastgesteld en Gcd. Slaten dit besluit in juli heeft goedgekeurd zijn de onderhandelingen aangevangen, waarbij met vele eigenaren overeen stemming kon worden bereikt voor BROERSVEST 56 ^Het bovenstaande geldt ook voor onze afd. confectie een minnelijke overdacht. Maar niet met alle. Daarom bieden B. en W. nu een uitgewerkt plan tot onteigening m het belang van de volkshuisvesting van de bebouwde on onbebouwde eigendommen gelegen aan de Over- schiesestraat en de Emmastraat aan de Gemeenteraad aan ter goedkeu ring. Het bestuur van de St. Willibror- rius Stichting heeft aan het gemeen tebestuur te koop aangeboden het schoolgebouw met woonhuis en bij behorende grond aan de Joppelaan 2 te KetheJ-noord. De eigendom Is voor de gemeente van groot belang, omdat deze grond ïn de toekomst een bijzondere bestemming zal krijgen. Hoewel het schoolgebouw niet meer geschikt is voor het geven van onderwijs, kan het nog zeer goed ge bruikt worden als opslagruimte. Wan neer dit pand in particuliere handen zou overgaan dan bestaat gevaar dat er een bedrijf in komt, wat de toe komst-plannen hinderlijk zou door kruisen. Daarom zijn B, en W. er kentelijk voor het aanbod en stellen de Raad voor het pand aan te kopen voor 37.500. Het gebouw kan voor lopig nog verhuurd worden als op slagruimte. Ten behoeve van de woningbouw en daarmede samenhangende werken wil het gemeentebestuur twee perce len weiland ten westen van de Vïaar- dingseweg, eigendom van de heer M. Poot te Vlaardingen aankopen. Overeenstemming is bereikt op een prijs van 59.000, De Schiedamse politie heeft by de afdeling fotografische dienst een nieuwe atelier-camera nodig voor het fotograferen van verdachten en het maken van macro-foto's (dat zijn technische foto's van krassen en an dere sporen, vingerafdrukken en zeer kleine voorwerpen). Het huidi ge toestel werd in 1936 tweede hands gekocht, maar dateert van 1920 en Is geheel versleten. De nieuwe camera zal ƒ2.900,moeten kosten. Vijftig kinderen, vluchtelingetjes uit Oost-Dultsland, die tijdelijk in opvangcentra in West-Berlijn verblij ven, zoeken pleegouders in Schie dam, Vlaardingen en Maassluis. Hoe die pleegouders gevonden moeten worden, is dinsdagavond besproken in een vergadering te Vlaardingen. Daar waren bestuursleden bjjeen van de drie P.v.d-A.-af delingen, van de vrouwenbonden van N.V.V. cn P.v.d-A,. van de N.V.V.-Bestuurders- bond en van N.V.V.- en P.v.d.A.- jongerengroepen in deze drie ge meenten. Namens de Commissie Internatio naal Hulpwerk, samengesteld uit het N.V.V. en de Partij van de Arbeid, gaf de heer D, Spierenburg een toe lichting. Al een jaar of tien verzorgt deze commissie regelmatig de uitzen ding van vluchtelingenkinderen uit kampen m Duitsland, Deze kinderen van zes tot tien jaar worden tien weken bij Nederlandse pleegouders ondergebracht om op krachten te komen, Op 7 april komt weer een transport van 150 kinderen m ons land. Hiervan werden honderd kinderen in Gelderland geplaatst, waar n Spaarbank Anno 1820 By de Spaarbank. Anno 1820 te Schiedam gebeurde het In 1958 voor het eerst dat de inlage In de maand januari de miljoen gulden over schreed. In de daaropvolgende ja ren Is dat steeds het geval geweest en in de maand januari van dit jaar is de totaal Inlage zelfs boven de ƒ13 miljoen gekomen. De terugbe taling bedroeg U.433991,31. De toe name In die ene maand Is 432.722,92, Het totaal aantal spaarders steeg in januari met 172 tot 48.913. Ultimo januari 1960 was het aantal inleg gers 47.227. Een toeneming dus van bijna 1700 spaarders in een jaar tyds. In januari werden 7 deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugd- spaarwet naar de afdeling gewone spaarders overgebracht daar zij in 1960 het voorgeschreven minimum bedrag van ƒ30,niet hadden ge spaard. Wel een zeer gering aantal op bijna 1600 deelnemers. Het tegoed van inleggers en de reserves waren per 31 januari 1961 voor ƒ21,259.985,71 belegd in effec ten, voor ƒ7.204.686.50 in onderhand se leningen en voor ƒ4.957.404,61 in hypotheken. Advertentie IM.) Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Bellen bfj ongeval: G.G. en G.D., jhunlaan 80. telefoon 6 92 90. Politie-alarmnumraer 6 4666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maande,' i920.30 uur, dinsdag 9.30en 19—-20.30 uur, woensdag P.3Q12.30 uur donderdag 9.39ƒ2.30 uur, vrij dag 9.3010.30 en 19—20.30 uur, zaterdag 9.30—16.30 uur. 's Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19—21 uur. woensdag 1417 en 2D23 uur, donderdag 1017 uur, vrij'' dag 14—17 en Iö—23 uur, zater dag 1012 en 1417 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Moderne Grafiek. Sehilderijen. Elke dag van 10 tot 17 uur; 's zondags van 12 tot 17 uur. BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.15 uur „Nooit op zondag". Monopole, 2 uur; „Op naar Holly wood"; 7 cn 9.15 uur: „De laatste dagen van Pompei'. DIVERSEN Opstandingskerk, 8 uur: Wijk II en VIL Lezing. Chr. Soc. Belangen. 8 uur: Chr. Be sturen Bond. Lezing, Voor de districtsteams draait de zaalhandbal competitie nog slechts één zondag. Voor de eerste klasse was het afgelopen zondag de laatste dag. De DWS-dames hebben het ze kere voor het onzekere genomen en In de Energiehal met 83 van Ver burgh uit Poeldijk gewonnen. Onze stadgenoten hebben een vierde plaats bereikt. Met tien punten ver schil van kampioen Athene en twee punten verschil van het gedegra deerde Animo. In de wedstrijd tegen Verburgh waren- de blauw-vvitten de gehele wedstrijd sterk in de meerderheid. Wel namen de Poeldijkse dames een 0l voorsprong, maar Lenie Robart maakte in de 6e minuut al gelijk. Vier minuten later was het zus Nel die via een penalty de stand op 2—1 bracht. DWS bleef doorgaan en met twee fraaie doelpunten van Lenie Robart ging de rust in met een 41 voorsprong. Ook de tweede helft ga ven de Schiedamsen het heft niet meer uit handen. N. Robart en Fr. Pe ters vergrootten de voorsprong tot 61 voordat Verburgh weer kon te- ge usco ren. N. Robart verrichtte de hattrick door de stand op 72 te brengen. Het achtste doelpunt kwam van de hand van B Kouwenhoven vn Verburgh bracht de eindstand op 8—3 via een 9-metexrworp. De dames van Wilton Fijenoord wa^en een klasse minder tegen het ■wel erg hard spelende Hellas uit Den Haag. In de eerste minuut was het al 01 maar A, de Groot bracht kort daarna de stand weer in evenwicht. Hierna ging Hellas fors spelen en liep uit tot 1—5. Truus Zonneveld bracht de ruststand op 2—5. In de t^veede helft kwam Wilton er totaal niet meer aan te pas. De Haagse da mes voerden de voorsprong op tot 3—10 voordat A. de Groot weer eens kon tegenscoren, Bea Zonneveld kwam op 4—10 maar de laatste drie doelpunten waren weer voor Hellas cn het einde kwam met een 4—13 nederlaag, Wilton blijft de vierde plaats bezetten; Actief degradeert naar de afdeling. Heren 2 van DWS was niet opgewassen tegen het spel van het Rotterdamse Hermandad. De politiemannen wonnen verdiend met 5—J1- Werd vorige week de dames ju nioren 2 van UVG kampioen, zondag behaalde het le juniorenteam deze eer door met 4—4 gelijk tc spelen tegen Spartaan. Het is Schiedam met twee beschei den overwinningen gelukt de titel In de wacht te slepen van de afdeling III C van de Zuid-Hollandse micro- korfbal competitie. In de eerste wed strijd tegen HSV ging het er om. Onze stadgenoten waren echter goed op dreef en ontnamen de Hagenaars de kans om na hun 1—0 voorsprong verder uit te lopen. H. Verschoor herstelde het evenwicht cn J. v. d. Tuuk smaakte het genoegen de „kampJocnsgoal" te maken. Deze wedstryd eindigde dus met 12. De dames on heren dachten de laatste wedstrijd, die tegen Unicum ging, met flinke cijfers te zullen win nen. Maar dat viel bar tegen. Zo goed als het tegen HSV ging, zo stroef liep het in deze ontmoeting. Ook Unicum kwam daardoor met 1o voor, maar gelukkig slaagden K. Teilelaar en F. Veer er in het ge vaar te keren waardoor er weer een 2—1 overwinning uit de bus kwam en het kampioenschap een feit was. Succes kwam erg slecht voor de dag. De eerste wedstrijd tegen OSCR 2 werd met 71 verloren en de twee de tegen HSV met 14. De tweede wedstrijd was nog de beste. De jeugdploeg van Schiedam won met 1__0 van Het Zuiden J2 en verloor Op vrijdag 17 februari wordt weer een Vrouwen wereldgebedsdag ge houden. Ook in Schiedam en Kethel zullen weer vrouwen van all«rl'i,^" zindten bijeen komen om samen hun Heer te danken, te bidden en te loven. Dit jaar is etn herdenkmgs- iaar: het is 75 jaar geleden dat men in Amerika met dit werk is begon- n De eerste deelneemsters warennog maar weinig in getal. Nu, in wordt de gebedsdienst gehouden in 145 landen en landstreken, in talloze talen. De liturgie is deze keer samen gesteld door Sue Weddell, vroeger secretaresse van de afd. Uitwendige Zending van de Nationale Raad van Kerken in de Verenigde Staten. De samenkomsten worden in Schie dam gehouden op de volgende plaat sen: Ev. Lutherse Kerk, Westvest hoek Oranjestraat; Vredeskerk, prof. Poelslaan; Opstandingskerk. Burg. Honnerlage Gretelaan; Bethelkerk, Nieuwe Maasstraat. In Kethel: de Geref. Kerk „De Ark", Schiedamseweg. Aanvang steeds om 8 uur n.m. eervol met 31 van WION J. tweede plaats ging echter aan neus van de jongelui voorbij. De eindstanden zijn: III C 10 8 1 1 10 7 2 1 10 3 5 2 Schiedam HSV OSCR 2 Unicum Succes Oranje Wit 2 WION J Spangen J Schiedam J Eureka J Overkant. J Het Zuiden J 10 10 2 10 1 Jun. B 10 10 10 10 reeds enige jaren achtereen deze ver schoppelingetjes met open armen ontvangt. De overige vijftig kinderen wil de commissie m het Waterweg gebied onderdak brengen. De heer Spierenburg vertelde, dat in West-Berlijn dagelijks ongeveer vijfhonderd vluchtelingen uit het oosten worden opgevangen. Zij wor den tijdelijk ondergebracht in op vangcentra en in afwachting van transport (per vliegtuig) naar kam pen in het westen, ondergaan zij h-' een onderzoek naar hun anteeec? ten. Het wemelt van de kinderen deze overbevolkte opvangcentra. Kinderen, die danig in de verdruk king komen en voor hun moreel cn lichamelijk welzijn een verblijf in ccn normale omgeving hard nodig hebben. Bovendien betekent dat, dat zij eens kunnen kennismaken met de levensgewoonten van het westen. De heer Spierenburg wees op de kosten, die het vervoer van de kin deren naar Nederland en van hun verblijf, buiten kost en inwoning, vergen. Daarom is het nodig, dat er gezinnen bereid gevonden worden, om zonder vergoeding een kind tien weken op te nemen. De commissie beschikt over weinig geldmiddelen. Wat men. heeft, tracht men zoveel mogelijk te besteden aan de aanschaf van kleding voor de kin deren, want na enkele weken van goede voeding en normaal, regelma tig leven, wassen de meesten danig uit de kluiten. En hun eigen kleren passen vaak niet meer. Samen met de Duitse instanties die zich met het vluchtelingenwerk be zighouden, betaalt de commissie voorts de reis. De kinderen moeten ongeveer 750 km per trein en bus af leggen voordat zij in ons land zijn. Ondanks die beperkte middelen durft men dit werk aan, want elk jaar opnieuw is gebleken, dat van alle zijden hulp wordt geboden, als de kinderen eenmaal in hun tijdelij ke woonplaats zijn aangekomen, De heer Spierenburg wist te vertellen van een kledingfabriek in Zutfen, die vorig jaar dertig kinderen een jas schonk. Een schoen winkelier in Lochem verkocht hen schoenen met 25 pet korting en gaf een paar pan toffels erbij cadeau. Een andere mild dadige middenstander zorgde voor pyjama's. Het is de bedoeling, dat de pleeg kinderen hier een lagere school be zoeken tijdens hun verblijf. Niet al leen behoeft men dan niet de gehele dag met het kind ap te trekken, maar het vindt ook kameraadjes en leert vlugger iets van de taal. Er is voor allerlei verzekeringen gezorgd en verplicht verzekerden kunnen hun pleegkind kosteloos meeverzekeren. Dit behoeft slechts aan de bode opgegeven te worden. Voor particulier verzekerden betaalt de commissie do verzekeringskosten. Over deze dingen zullen de plaat selijke comité's die op het ogenblik worden gevormd, pleegouders die zich aanmelden volledig kunnen in lichten. Het Vlaardingse comité is reeds compleet. Het bestaat uit de volgende dames, bij wie men zich kan opgeven, als men een pleegkind gastvrijheid wil bieden: mevr. M, de Vries-v. d. Spek, Vaartweg 122 d, tel. 6514; mevr. J. Tirnmermans-v. Oude naarden, Burgemeester Pruissingel 144a. tel. 4706; mevr. A. A, Diepslra- ten-Bais, Sonoystraat 83 cn verder de heren G. v. d. Bos en A. Cornelisse. In Schiedam kan men zich op geven by: mevr, J. C. van Woerkom- Witte, Graaf Florisstraat 79, tel. Q5801; mevr. A. Brand-Dijkhoffz, Gordonstraat 31b. Aanmelding in Maassluis kan geschieden bij de heer J. Hoekveen, G. A. Bredcrolaan 8 zwart, tel. 2680; mevr. C. Boutkan-v, d. Zee, G. A. Brederolaan 43b. tel. 219D. Het bouwbedrijf van J, van Dort Zoon te Rotterdam heeft aan de gemeente een perceel gemeentegrond lang* de Parkweg te knnp gevraagd teneinde daarop 73 woningen, een garage-bed rijf en enige winkels fe houwen. Het gevraagde terrein is 2.700 m2 groot; B, cn W. hebben geen bezwaar de grond te verko pen tegen ƒ70 per m2. kortgeleden in het leven ge- Nieuwland-band en -cabaret t mde uit een groep enthousiaste jongeren onder leiding van de heer Westland, zal op woensdagavond 1 maart een uitvoering geven in de benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan. De uitvoering, die om 7.45 uur be gint is gratis toegankelijk. Dagelijks enkels Sanovietjes besmeerd en/of belegd smakelijk! Hoge voedingswaarde Bestrijdt "overwicht" Ook zoutarm: Overal verkrijgbaar De R.K. Lawntennisclub „Los Bi- gotes" heeft voor het aanleggen van drie tennisbanen en de houw van een eigen clubgebouw aan de Stad houderslaan aan de gemeente een lening van 9.D00 gevraagd, daar de eigen middelen van de club niet toe reikend zijn voor do verwezenlijking van dc plannen. Gezien het belang ran de sportbeoefening zijn B. en W. bereid dit verzoek in te willigen, daar de vereniging in slaat moet worden geacht aan dc verplichtingen die uit dc lening voortvloeien te kunnen voldoen. De brandweer is gistermiddag om een uur uitgerukt naar een brandje in de spoorwegberm aan de Johan de Witsmgel. Het vuurtje dat was aangestoken door twee 6-jarige knaapjes, werd met zand gedoofd. Een Deense zeeman is vannacht aangehouden. De 20-jarige man mor relde aan de bestelwagen van de heer A.G., die in de Gerrit Ver- boonstraat stond geparkeerd. Later bleek hij o.a. een portierkruk en een raampje van de wagen te hebben vernield. Volgens getuigen zou de man de indruk hebben gemaakt met de auto weg te willen njden. Zelf verklaarde hij echter, dat hij alleen maar in de wagen had willen slapen. Hij ver keerde lichtelijk onder de invloed van sterke drank. Geboren: Astrid C. d.v. G. M. Vleeskens en M. C. C. J. de Wit; Wilhelmina d.v. J. C, Beyer en H Warners. Overleden: D. P, M. Bruinhot, 39 jr. eebtg. van Ph. C. J. SwinkeÜs; J. W. van Waas, 76 jr. wed. van J. J. "Vorstenbos; M. A. M. van den Berg, 78 jr.; C. Hogenboom, 69 jr. wed. van M. Kloos; H. J. M. Pragt, 86 jr. wed. van 33. H. Ronde; A van Harmeien, 68 jr.; V. van der Stays, 70 jr.; H. G. Wouters, 77 jr.; J. de Voogd, 86 jr. wed. van A. Leeman. Een voorbijganger zag vannacht om ongeveer twaalf uur een deur van een moffeïinrichting aan de Noordvestsingel openstaan. Hij heeft toen de eigenaar van het bedrijf ge waarschuwd, die de politie alar meerde. Uit het onderzoek bleek, dat er ingebroken was. Uit een bureaula op het kantoor werd ƒ30,— meege nomen en uit een loterij-doosje ƒ32.25 De dader heeft zich aan de ach terzijde, door een ruit in te druk ken. toegang tot het pand weten te verschaffen. De teams van de Schiedamse Vol leybal Club hebben alle, op één na, de volle winst behaald. Dames 1 ging op bezoek bQ het onderaan bungelende DOP en won zoals ver wacht, met 3-0. Set-standen: 15-13, 15-10 en 15-3. Heren 1 kreeg het sterke AMVJ/ SMASH op visite in de strijd om de voorlopige 2c plaats. De Schie dammers speelden een zeer sterke partij met sterk aanvallend spel en zegevierden na de setstanden 15-10, 15-5 en 15-10 met 3-0. Dames 3 won eveneens en wel met 3-1 van Koustand 2, terwijl het tweede herenzestal met 3-1 werd ge klopt door Smash 2. Junioren A tenslotte won na een spannende strijd met 3-1 van junio ren B. Om 2.40 uur vannacht hebben twee hoofdagenten van politie een kat gered, die ondankbaar na zijn be vrijding het „hazenpad" koos. Op een van de pijlers van de Ap~ pelmarktbrug zat vannacht een poes. Ben hoofdagent zag hem daar zitten en kreeg medelijden met het arme dier, maar het lukte hem niet het beestje uit zijn benarde positie te beuryden. Daarom riep hfj de hulp in pan een collega. Samen zijn zij met een bootje naar de kat gcoa- ren die in angst voor zijn redders in een riool dook. De politiemannen hebben hem daaruit weten te halen, maar toen zü hent op de uaste tooi brachten nam hij de „benen". De vertegenwoordiger J. K. uit Rotterdam verleende gistermorgen om 11.20 uur toen hy met zijn auto van de Lange Kerkstraat de Broers- vest opreed, geen voorrang aan de negenjarige scholier R. Z., die op een fiets zat. De jongen werd aangereden en moest door de G.G en GD. met een gekneusde enkel naar het Gemeen teziekenhuis worden gebracht Na behandeling kon dt jongen echter weer naar huis. De enige burger in dit groepje palitie-mannen is de bekende rally-rijder Maus Gatsanides, die gistermiddag in Schiedam aanwezig was om zijn vinding, de „Gatso-meter" voor het automatisch controleren van snel heden op de weg, te demonstreren aan de Schiedamse verkeerspolitie, waarvan de chef, hoofd-inspecteur H. Wiltems van Beveren, een onder deel van het vrij kleine apparatuur (op de voorgrond) bekijkt. De nieter werd beproefd op de Sportparkbrug en daar heeft men de witte lage sportwagen van de heer Gatsanides meerdere malen over zien stuiven. Tijdens de proef kwam er ook opgewekt een bokkewagentje over het „parcours" rijden, maar dat viel buiten dc controle. Op het districts Consultatie Bureau» Stadhouderslaan 98, Schiedam, kan geplaatst worden een Leeftijd 1? tot 21 jaar. Salaris volgens rijksregeling. Soil, richten tot dc Geneesheer-Directeur. Voor onze moderne zetterij m nieuwbouwpand. Bokelweg. Spaanse Polder, Schiedam <ca. 5 mm. van het station) vragen wij: Voor goede vakmen- een een hoge beloning en een prima sociale verzorging. Sollicitaties (ook na 5 uur): DRUKKERIJ ROMER Aelbrechtskade 129 Rotterdam Telefoon 3 28 65 (na 15 maart Bokel weg 64, tel. 6 9153 Schiedam). Fotografie Voor pasfotorjaat B. van Vuuren. Hoogstraat 1Ö6. te lefoon 6 67 20. In één dag gereed. Kolflkm vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K_ van Vuuren Hoogstraat 106 ADVERTEER REGELMATIG Gevraagd stampers, hiUpar- b eiders, revolverdraaiers, ook aankomend. Constructa, Ples- man straat 59-61, Schiedam, telefoon 685 58. Meubelen en. huisraad Wortelnoten gepolitoerd kastje, een lust voor het oog en om te bezitten. Komt eens kijken bij Plate, Grote Markt 19-21, tegen over stadhuis, Schiedam. (Kredietservice aanwezig).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1