Feijenoord bleef superieur; ook tegen zeer destructief Elinkwijk i ïn Amsterdam verzuimde Sparta winst te grijpen Lente? S VV-Wagen i ngen in evenwicht (1-1) VOLENDAM HOUDT H-DVS OP AFSTAND Snoeck zorgt voor vreugde bij Xerxes Excelsior laat zege door vingers glippen Nog altijd „hinkend CVV verliest weer jSHSHl&BIS Geen sterke partijen W urn-Pm CKB-uitslagen C. Bakker vervangt te oude J. de Jong Groot biljart kader j Tweehonderdste van Lagerwaard Micro-korfbal in de Energie-hal Biljarten in Zuid Maaudag 20 februari 1961 He uitslagen van de zaterdag voor de C-K.B. gespeelde korfbaiwedstrhdenziin: Hoofdklasse West: PernlsVrienden schaar 86, Merwede—Ves afgel., R2t— Excelsior 45, Veo—Des 80, Kinderdijk RKC 5—5. Hoofdklasse Centrum: Wordt Kwiek— Klasse 'l b: Top—DIO 4—S, HKC Bolnes af gel., DVOGKV 3—9, Snel— Koag 5—1. Vriendenschaar 2001 51. Klasse II c: Maassluis—SSV 6l Or Zwart—Spirit atgeiThor—RZ 2 '3—6, Blauw-WltOud-Beijerland 1—3. Jeugdêam toernooi ROTTERDAM Het toernooi om het jeugddamkampioenschap van Zuid-Holland werd zaterdag met een andere deelnemer voortgezet. Omdat ondertussen gebleken was, dat de vertegenwoordiger van het district Dordrecht, J. de Jong, te oud zou zijn voor eventuele plaatsing in de lande lijke eindstrijd, is hij alsnog vervan gen door de veel jeugdiger Kees Bak ker uit Alblasserdam. De partij, die De Jong vorige week speelde, is ko men te vervallen. Zaterdag waren de resultaten: C. den Besten (van het district Leer dam)F. de Jong (Rotterdam) 1—1, G, P. v. d. Wouden (Gouda)—C. Bak ker (Dordrecht) 02, T, v, d. Star (Den Haag)-C. Varkevisser (Leiden) 02. B. Nuys (titelhouder, Rotter dam) was vrij. We hebben sterk de indruk, dat Kees van Dijke in de rust zijn Elinkwijkers heeft geadviseerd „het rustiger aan te doen", wilde men het joelende Rotterdamse publiek nog niet verder tegen zich innemen. Want er heerste vlak voor de rust een zeer geladen sfeer, veroorzaakt door het zachtjes uitgedrukt onvriendelijke spel van de Utrechters en de wel zeer slappe lei ding van scheidsrechter Veldhuizen, die voor de zoveelste maal zijn brevet van onbekwaamheid afgaf. Maar juist toen het rumoerige publiek in de richting van het Leo Hom-pad dromde, werd Cor van der Gijp vlak voor de Utrechtse doeJmond onder uit gehaald en kon de nerveuze heer Veldhuizen met een tril lende vinger naar de elf meter trap wijzen. Vandaar zorgde Moulijn voor 1—0 en dat wierp zoveel olie op de golven, dat de politie de door dit doelpunt gekalmeerde toeschouwers met zachte hand (zoals dat heet) op afstand kon houden. Het werd tenslotte een 31 overwinning voor de Feijenoorders, waar mee de technische superioriteit van de Rotterdammers ruim schoots werd uitgedrukt. Als we niet Beter wisten, zouden WiailOTBBIIffilillilJaKlISIIBjBliJ!)! we willen zweren twee teams van Elinkwijk te hebben gezien. Het eer ste, dat veel weg bad van een op standige mau-mau groep stond lijn recht tegenover de troep makke schapen, die na de hervatting op Bas van Krimpens verfijnde grasmat dar- telde- Het typische is, dat het Elink wijk van na de rust veel beter voet balde dan de geladen ploeg, die in de eerste helft voor wilde tonelen zorgde. Vanzelfsprekend had Kees van Dijke zijn jongens mentaal „opge pept". De oud-Feüenoorder kent de stadionclub als zijn vestzak. Een speciale taküek had hij bedacht, Hy formeerde met Kruin en De Jongh twee speerpunten, die tussen de ach- terspelers Kerkum en Veldhoen en spil Walhcut door de Rotterdamse defensie moest priemen. Het opbou wende werk liet hij over aan de te ruggetrokken buitenspelers De Jong en Siahaya, alsmede aan linksbinnen Oomen en rechtshalf Zweers. Het is deze te felle Zweers geweest, die de spreekwoordelijke poppen aan het dansen zou brengen. Aanvankelijk raakte Feijenoord in paniek. De snelle Kruin was zijn be lager Veldhoen vaak te vlug af en toen in de vijfde minuut na zo'n actie Kruin de bal naar de vrij staande De Jongh zond, wist Eddy Pieters Graafland slechts met een snoekduïk een zeker schijnende treffer te voor komen. De Rotterdamse voorhoede, waar in Moulijn niet tot grootse daden kon komen, omdat hij in de eerste plaats weinig actief was en ten tweede door Gademans goed werd bewaakt, miste productiviteit. Het aanvalquintet van Feijenoord stuitte tegen een muur van verzet, die door Humphrey Mijnals, de weinig fijn tjes spelende linksachter Theuwis en de ook niet kinderachtige links half Velthuis was opgetrokken, Het werd bepaald onvriendelijk toen Zweers eerst Jan Klaassens met (Advertentie IM.) IMMIOIMnwn door Piot Heystor een dijbeenblessure naar het bankje langs de lijn stuurde (Van Woerden verving hem) en vervolgens natrapte in een duel met Bouwmeester. Scheidsrechter Veldhuizen, liep rood aan, gesticuleerde druk, maar streek alleen de spelers maar over hun haren. Het resultaat was, dat de des tructieve acties, nu van beide zijden, heviger werden, waarover het pu bliek zich zo opwond, dat de politie in slagorde langs het befaamde Leo Hom-pad werd gegroepeerd. Maar er gebeurde niets, want de onstuimige Rotterdamse kijkers werden vlak voor de rust „bevredigd" door een doelpunt van Coen Moulijn, die on berispelijk de strafschop benutte, door Humphrey Mijnals veroorzaakt wegens „onderuithalen" van Cor van der Gijp. De kalmerende woorden van Kees van Dijke hadden de Elinkwijkers omgevormd tot een stel goedwillende voetballers, die in de tweede helft Zo ging hc£ bü Feijenoord' Elinkwijk. Scheidsrechter Veldhuizen is in druk debat gewikkeld met de spelers, die het niet met zijn beslissingen eens- zijn. Buiten het veld dromde het rumoerige pu bliek langs het Leo Hom-pad, waar de politie heel taktisch de verhitte toeschouwersnaar hun plaatsen terugwerkte. (Van Onze sportcorrespondent) Het heeft Hermes/DVS in Volen- darn tegen Volendam niet mee ge zeten. Met 25» wonnen de wyd- broeken In een duel, waarin de Schiedammers zich heftig hebben verzet. Want als Van der Burg in scoringsrijpe positie de bal niet in het zijnet had geknald en als De Blok niet tegen doelman Keizer had geschoten, dan Het Is allemaal niet zo geweest. Hermes/DVS heeft gedaan wat bét kon. Het lukte niet. In het doel heeft A ad van Diest zijn uiterste best ge daan Hij was schier onpasseerbaar. Toch moest hij twee maal zwichten. De eerste keer was na een goed half uur. De bal kwam uit een voor zet van Zwartboed op het hoofd van Kras terecht en die deponeerde het leer over Van Diest in het net. Kort daarna kreeg Frans van der Burg een kans toen hij langs zijn bewaker Maurer glipte. Maar de Schiedamse rechtsbuiten mikte verkeerd en met een harde klap sloeg het schot in het zijnet Ook na rust heeft Hermes/DVS de kans gehad de balans m evenwicht te trekken. Linksbuiten De Blok kwam al in de eerste minuut oog In oog met doelman Keizer, maar met een vertwijfelde sliding wist de Vo- lendamse goalie redding te brengen. Het offensief, dat Volendam in de eerste helft had ingezet, werd ook na de hervatting ontwikkeld. Van Diest moest er veel aan te pas komen. Ktj verrichtte zijn werk kundig. De tak- tische Tol lokte de Schiedamse ver dedigers uit hun doelgebied, schoof toen de bal naar de vrij staande Felk en tegen diens kogel schoten zelfs Van Dicsts talenten te kort. Volen dam deed het kalmer-aan. Het slot- offensief was voor Hermes/DVS en in die periode had De Blok nogmaals pech toen hij voor Keizer staande tegen de Volendarase doelman schoot (Van een onzer verslaggevers) hun wil opgelegd. Vooral de voor hoede van de blauwwitten was goed Het Krimpense DCV heeft Xerxes J op dreef, met als uitblinkers Snoeck, niet kunnen stuiten in haar over- Kriesch en Wuyts, De actieve Mar- winningenrecks van dc laatste we- tin Snoeck was een voortdurend ge- ken. Met een overwicht, technisch vaar voor de DCV-achterhoede, met zowel als tactisch, hebben de zebra 1 met 52 de Krimpenaren volledig Aangezien het aantal inschrijvin gen voor de eindstrijd om het Ne derlandse kampioenschap eerste klas groot biljart kader 41-2 meer dan twintig bedroeg, moesten er voor wedstrijden gespeeld, waarin uitge maakt moest worden wie een plaats in de finale zal krijgen. Daar de Amsterdammer Jacobs, die verleden jaar de titel veroverde, intussen pro moveerde, zijn er ditmaal acht plaat sen beschikbaar. De gegadigden werden in vier groepen verdeeld, waarvan er twee in Rotterdam wer den ondergebracht. In de biljartzaal Piet van de Pol en by de biljartver eniging „Rotterdam" werden, deze voorwedstrijden gespeeld. Die by laatstgenoemde club brachten weinig sterke partijen. Twee van de zes deelnemers bleven daar beneden de degradatiegrens (8), drie kwamen er maar net boven, terwijl de best geplaatste van het zestal, G. Vink uit Ommeren met een alg. moyenne van 11 op geen stukken na het maximum voor deze klasse (16) bereikte. Bij .Rotterdam" speelden P. Adams en J. F. Schmitt, beiden van De Maas stad, J. A. Eichelsheira van „Rotter dam" en M. G. Hendriks van LMO te Rotterdam, P. Buys van HDAC te 'sGravenhage en G. Vink van De Roskam te Ommeren, De eindstand van de groep hij „Rotterdam" was: 1. Hendriks 10 1755 219 9 1727 157 8 1356 185 6 1760 194 3 1398 245 0 1052 234 2. Vink 3. Buys 4. Eichelsheim 5. Schmitt 6. Adams 99 8.01 73 ïi- ss 8 95 94 9.07 52 5.70 32 4.49 5 Jan Brouwer heeft in Deventer weer eens ervaren hoe hard en on dankbaar het vak van doelverdedi- ger is. Tachtig minuten hield hij het ExcelsLor-doel volgens de regelen der kunst schoon. Het had er alle schijn van dat de Rotterdammers hun 10 voorsprong zouden vast houden, maar toen maakte Jan een kleine misrekening. Bij een scherpe werd pal hierna door de Go Ahead- stopper Koning op grove wijze on derbroken. De straf die scheidsrechter Oos- terom moest uitdelen een. vrije schop op de rand van het strafschop gebied stond met in verhouding tot de kans die Excelsior ontnomen werd. Na de hervatting legde Excelsior zyn switches, uitstekend gesteund door Kriescb, die een groot aandeel in de vier treffers van Martin had en tenslotte zelf voor de vijfde treffer zorgde. De DCV-ers konden hier niet veel tegenover stellen, want een volko men falende voorhoede, waarin zelfs Piet De Hay er volkomen uit was, stond tegenover een hechte verdedi ging van de zebra's. Nadat Snoeck en Kriesch in het be gin van de strijd met enkele harde schoten doelman Van Wijnen op de proef stelden, kwam het eerste suc ces voor de Rotterdammers in de tiende minuut, toen Snoeck uit een mooie pass van Kriesch hard in schoot 0). Goed combinerend ondernam Xer xes de ene aanval na de andere en bij één van de combinaties Kriesch— Snoeck, stopte doelman Van Wijnen op prima wijze de harde kogel van Snoeck, DCV ondernam enkele schuchtere pogingen, maar de falende voorhoe de van de Kriropeharen, was meest al een prooi van de sterke Xerxes- achterhoede, maar toch gelukte het De Hay na een half uur gelijk te maken uit een goede pass van Boers (1—1). Weer kwam Xerxes terug en vijf minuten voor rust knalde Jan Mid deldorp hard in, maar de bal werd van richting veranderd, kwam bij Snoeck en deze zorgde voor zijti tweede doelpunt <21). Ook na de hervatting was Xerxes oppermachtig en. reeds na tien mi nuten liet het haar aanhang weer juichen, want weer was het Martin Snoeck," die door drie DCV-ers werd aangevallen, maar desondanks scoorde (5—1), terwijl hij zes minu ten later, toen de DCV-achterhoede volkomen in paniek geraakte door de blauwwitte druk, de bal oppikte na een slecht weggewerkt schot van. Wuyts, voor de vierde treffer zorgde (41. Toch probeerde DCV iets in te lo pen van. de achterstand en bij een aanval van de Krimpenaren, kwam Brandt alleen voor doelman Kachel- land en deze wist niets beter te doen dan Brandt bij het been te grijpen. De strafschop werd door De Hay in geschoten (4—2), Drie minuten voor het einde zag Kriesch zijn harde werken heloond, want hij bepaalde de eindstand op 5—2. hoekschop van Niehuis overschatte j het accent op de verdediging en kon beslist geen onaardig voetbal hebben laten zien. De fut was er overigens al gauw uit, want in de derde mi nuut werd door een doeltreffende omhaal van Cor van der Gijp alle spanning uit dit duel onttrokken. Het werd 3—8, toen in de 23ste mi nuut een schot van Bouwmeester door bet been van Mijnals van rich ting werd veranderd en doelman Volder er geen kijk op had. Toch zouden de Elinkwijkers de eer red den en dit geschiedde door Jan de Jong, die vlak voor het einde na een doelworsteling de bal van dichtbij langs Pieters Graafland schoot (31). (Van onze sportredactie) Lieve leute luchten vleugden over alle mensen heen die zich zeer oprecht verheugden dat de zon zo heerlik scheen. Dit was eindelijk een sóndag die nog niet was meegemaakt, teder, die de lentezon 2ag, is opeens van slag geraakt. In de onbeuroede glorie van deez' februaridag, die doorvlamd was van viktorie van de gouden zonnelach, lag het voetbalveld ie glanzen met rondom een mensendrom die van puur jolijt won dansen, blijdschap heerste er alom. Alle «aetbaüuï genoten onder 't hemelbaldakijn, savoureerden er de schoten in een zoete zonneschijn en men vond het zó bijzonder dat men opgetogen bleek en deez" zondag als een wonder van de hoogste rang bekeek Toen het eind werd aangekondigd van de match om 't ronde leer heeft geen kijker zich bezondigd aan disputen deze keer; My heeft men het veld verlaten, trant waarover men wou praten, kijk, dat was alleen het weer. 't Was een zondag waarop Lente zeer frivool te voorschijn kwam die tracteerde ons met rente waarvoor men de hoed af nam. 'k Sloot me aan bij wat 'n vrouwe zei bij 't weggaan van 't terrein: Kees, ik meen 't echt, we zouwen zulk weer zondags moeten houwen, man, dat zou 'n uitkomst zijn PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) Sparta heeft in Amsterdam verzuimd tegen DWSA de winst te grijpen, die in feite op de Kasteelbewoners lag te wachten. Want vooral in de tweede helft zijn de Rotterdammers niet voor het Amsterdamse doel vandaan geweest. Met tien man in de verdediging (alleen Arie den Oude stond in de voorhoe de) heeft DWSA de 1—1 score kunnen handhaven, die reeds bij de rust was bereikt. Maar als we een pluim moeten geven aan de beste speler van het veld, dan gaat deze naar Ad Ver hoeven, die in de hoofdstad een voortreffelijke wedstrijd heeft gespeeld. Hij zorgde ook voor het enige doelpunt en als we daaraan toevoegen, dat Verhoeven de enige schutter was, dan weet u meteen waaraan het bij Sparta mankeerde. Want als er wel meer op het door invaller Heeres voortreffelijk ver dedigde doel was gevuurd, dan zou dc balans vast en zeker ten gunste van de Rotterdammers zijn doorgeslagen, In Vonhoff hadden de Amsterdam mers hun beste speler. De kleine linksbinnen sjouwde dat het een lieve lust was. Maar hij was een zaam en verlaten, want de beruchte „Arie" was geen partij voor de uit stekende Schilder. De Amsterdamse aanvalsleider kreeg geen voet aan de bal. Het moest dus van Vonhoff komen. Het kwam ook. In de zeven tiende minuut De kogel van de klei ne Amsterdammer werd wel door Andries van Dijk gestuit, maar toch met voldoende, want nog juist hup pelde de, m zijn vaart gestuite bal over de doellijn (1—0). DWSA leid de en dit buitenkansje werd zo gre tig door de hoofdstedelingen aan gegrepen dat zij deze voorsprong ten koste van alles wilden bewaren. Na dit doelpunt in de zeventiende minuut ging DWSA dus in de ver dediging. Het liet Sparta komen en deze uitnodiging accepteerden de Rotterdammers. De middenspelers Verhoeven en De Koning stuwden de aanval fel naar voren, maar daar in ontbrak de nodige stootkracht Middenvoor Allard, die bijzonder aardige acties ondernam, miste scbotvaardigbeïd, De Vries treuzelde te lang, Zaal is teveel achterspeler geworden om nu als linksbuiten te kunnen voldoen, Van Miert speelde te bescheiden en als de snelle Van Ede er tussen uit trok, ondervond hü te weinig steun. Verhoeven doorzag deze situatie. Het moest komen van harde af standsschoten en dat is Ad wel toe vertrouwd. Twee maal legde hy aan. Twee keer stond Heeres in de weg- Maar toen Ad Verhoeven in de veertigste minuut na een hoekschop zijn hoofd tegen de bal drukte was er geen Heeres meer, die de dave rende kopstoot kon. stuiten, zodat arbiter Aalbrecht naar het midden moest wijzen Cl1>. Na de rust heeft Sparta een ware belegering voor het Amsterdamse doel opgetrokken. Maar doelman Heeres verrichtte „wonderen", toen Zaal, De Koning en Allard in benij denswaardige posities kwamen. Sparta bofte toen bij een incidentele uitval „Arie" tegen de staander schoot De Rotterdammers bleven in de aanval. Ad Verhoeven speelde daar in de hoofdrol. Hij oogstte wel ie ders bewondering, maar niet het Het programma voor de micro- korf balwedstrijden van dinsdag avond in de Energiehal luidt: EurekaSperwers 2, Trekvogels De Spartaan, Actief—Unicum, Het Zuiden 4Charlois 2, Het Zuiden 6 Sperwers 3, VeloxOns Huis, Sper wers 2—Unicum, Actief—Trekvogels, Het Zuiden 5Ahoy, Het Zuiden 4 Eureka 2, De Spartaan—Charlois 2, De Overkanters—Trekvogels 2, Sper wersHet Zuiden C, Charlois V/ion. Ons Huis—Ahoy. Spangen- Het Zuiden B, RozenburgHet Zui den A, Sperwers 3—Trekvogels 2, Het Zuiden CWion, Het Zuiden 5— Het Zuiden 6, D» O ver kan ter sYe- 103C. gewenste succes. Het bleef 11 en dat was een te karige beloning voor de Spartanen. hij zijn overigens niet geringe leng te, waardoor de effectvolle bal over zijn vingertoppen in het zijnet kon draaien. Sneu voor Jan, sneu ook voor Lagerwaard, die zijn tweehon derdste wedstrijd zo graag had ge wonnen. De Devcntcnaren waren wat ge lukkig met deze meevaller. Eigenlijk hadden ze de hoop op de gelijkmaker al een tijdje opgegeven. Niet omdat ze in het veld de minderen waren va» de bezoekers, maar wel omdat de roodzwarte defensie bijzonder stevig in elkaar zat en geen kans van betekenis weggaf. Het gemis van Siui, die om disci- plinairc redenen uit het elftal was i gelaten, was in de beginfase niet erg merkbaar in de Exceisi or-voor hoe de. Meerman en Libregts konden het heel goed met elkaar vinden en. sne den verscheidene malen als een mes door de Deventer koek. Halverwege j de eerste helft kreeg Meerman loon j naar werken. Fel joeg hij door op een dieptepass van Damen en hard joeg hij de bal ia de rechterbenedenhoek. Een prachtige maneuver van Libregts Go Ahead naar hartelust gaan aan vallen. Die lust verging de Deven- tenaren echter al gauw toen bleek dat Visser, Lagerwaard, v. d. Polder en Alblas een stevige barrière voor hun doel hadden opgetrokken niet van plan waren tp wijken. Aan de andere kant kreeg Libregts de kans om de strijd te beslissen, toen Moerman hem prachtig vrij speelde. Zijn schot ging echter voor het doel langs. Enkele minuten later beging Brouwer zijn misslag en moest Excelsior dc volle winst uit j handen geven. Martin Snoeck was bijzonder S productie/. Hij scoorde vier 1 van de vijf doelpunten waar- c c door Xerxes met 5—2 van S DCV won (Van een onzer verslaggevers) MOC *17, de „Krabbegatbewoners" hebben kennelijk niet zo erg veel geleden van een mogelijk wat hevig gevierd carnaval. Die indruk kreeg tenminste het door de absentie van Roggeveen cn Kooiman nog altijd „hinkend" CW, dat met een 0 nederlaag de Bergse grasmat ver liet. Schuurmans. CW's rechtsachter» had niet veel geluk met zijn terug speelballen. Na drie minuten reeds moest Van Arnhem, buiten bereik van doelman v. d. Berg, zo'n bal van de doellijn wegtrappen, Wat later, nadat de aanval van CW reeds had ondervonden, dat MOC over een uit stekende verdediging beschikt, leg de Schuurmans opnieuw verkeerd aan en zag ditmaal zijn mislukte te rugspeelbal door De Hijk in het net gedeponeerd. De arbiter echter an nuleerde deze treffer voor buiten spel. Maar ook aan de andere kant vond een doelpunt geen genade in de ogen van scheidsrechter Mul ders. Nadat eerst middenvoor De Lange een goede kopbal had afge vuurd die door doelman Laforce uitstekend was gekeerd, sloeg hij even later 'n tweede maal de bal in de richting van het vijandelijke doel en nu met aanvankelijk meer succes. De bal passeerde de doel lijn, maar De Lange stond buiten spel. Tot ver in de tweede helft bleef de stand dubbelblank, de verhou ding in het veld goed weergevend. Wie de eerste treffer zou scoren zou wellicht ook winnaar worden. De Lange leek dit voor CW te zul len bewerkstelligen, maar rechts binnen Lameir trapte dc bal nog juist van de doellijn weg. De beslissing viel halverwege de tweede helft. Doelman v. d. Berg verzuimde in te grypen en invaller Jansen schoot in de roos, 1—8. Kort daarna werd het zelfs 2—8, toen linksbuiten De Caluwe alleen op v. d. Berg afstormde en hem feilloos passeerde. Een fel slotofiensief van de Rot terdammers had door Van Baaren succes, doch op advies van de grensrechter van MOC werd het doelpunt afgekeurd. Het redden van de eer lag binnen het bereik van De Geus. toen hij een strafschop mocht nemen. Hij knalde de bal evenwel naast Henk Tap, de doelman van SVV, zal na afloop van de wedstrijd tegen Wageningen, wel de nodige schouderklop jes van zijn medespelers heb ben gekregenHij was het, die alle doelpuntenrijpe kansen van Wageningen ontluisterde, waardoor de Schiedammers toch nog een 11 score be reikten. (Van een onzer verslaggevers) Henk Tap verdient de dank*van zyn clubgenoten. De Schiedamse doelman heeft dc gevaarlijke schut ters van Wageningen tot wanhoop gebracht. Liefst vijf trefzekere scho ten heeft Tap met formidabele spron gen onschadelijk gemaakt. Niemand zou het onjuist hebben gevonden als het snelle Wageningen reeds voor rust een duidelijke voorsprong had gehad, maar dank zij Tap kwam Wa geningen niet verder dan 01. Daar door kregen de Schiedammers weer zoveel zelfvertrouwen dat de rood groenen bijzonder wilskrachtig tegen aanvallen konden ontplooien met als gevolg dal eerst de gelijkmaker ont stond en bet daardoor tot de laatste minuut onder veel spanning onzeker bleef wie de strijd zou winnen. Het bleef 1—1. Middenvoor Charley van dor Weerd cn vooral de actieve linksbinnen Geutjes hebben de Schiedamse de fensie veel moeilijkheden bezorgd. Reeds in de eerste ttcn minuten scho ten Van der Woerd en Geutjes zo haid en zuiver in dat de Wagenin- gers al juichten, maar Tap sprong als uit een katapult op het leder. Behendig omspeelde Van der Weerd de achterhoede, snel en agressief draafden de aanvallers langs de Schiedammers maar als een robot ranselde Tap telkens iveer de bal uit doel. Daardoor kon SVV het herstel vinden. Bij een verrassende aanval zette Van Pelt goed voor en de kop bal van Ccrbeau ging rakelings naast. Toch hield Wageningen SVV nog in de klem. Toen Van der Weerd eerst Van Kampen en. daarna Tap passeerde was het linksachter Hans Hekman die de bal van de doellijn trapte. Vrij fortuinlijk kwam. Wage ningen na een half uur toch nog aan de winst doordat de Schiedammers bleven staan voor buitenspel. De sprintende rechtsbuiten Vreekamp kon tot vlak bü het doel lopen en zijn vooizet aan linksbuiten F. van dor Weerd werd gemakkelijk benut. Niet geïntimideerd streed SVV door. De Schiedammers vooral Herwig kregen veel kansen en na rust kreeg Wageningen het daardoor het meest benauwd. Wel scoorde linksbinnen Geutjes nog in buitenspelpositie, wel ont plooide de Wagenmgse aanval zoveel snelheid dat SVV telkens weer in nood verkeerde, maar ook SW kon herhaaldelijk haar wil aan de tegen stander opleggen. Beide teams stre den verbeten, hoewel de afwerking van de aanvallen dikwijls mislukte. In de eindfase kwam Wageningen zelfs dichtbij de niet verdiende ne derlaag. Uit een vrije trap van Van Pelt kopte Corbeau tegen de rechter- kruising van lat en paal. Vallende stopte Tap daarna een inzet van Geutjes. In de 25e minuut schoot Gerrit van Pelt keihard in. Het leer veranderde van richting via het lichaam van een tegenstander. Daar door ketste de bal van de lat voor de voeten van Herwig die inschoot (11). Herwig schoot daarna naast, linksbinnen Geutjes schoot over het doel. Slavenburg knalde tegen de doelman aan. Tap ontnam Geutjes weer een kans. Zo kwam een enerve rend einde van een spannende match, die echter niet gesierd werd door een verfijnde afwerking van de com binaties. De uitslagen van de wedstrijden, die werden gespeeld voor het LMQ- biljarttoernooi om de Paroolbeker waren: Pretoria—Baltimore 71, Rondeel—De Driesprong 6—2, Mo- nopole—Pretoria 6—2. De stand is nu; Pretoria 11 gesp. 56 pt., Balti more 11 48, Monopole 11 44, De Bel 9 40, DIO 9 37, De Rondeel 9 27, De j Driesprong 10 24. I De KNSB-hnofdklassecompeti- tiewedstrijd PhlUdor, Leeuwarden^ VAS 2, Amsterdam, eindigde iu 2&— I 4% (voorlopige uitslag). ,.*i "Jir,7

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2