GRANT PeektCloppenburg Met een Herdenkingsdienst begon viering Voor Jeugd Jolijt is programma oj Alleen Schiedam kon de volle winst halen Tiendezegeinsuccessie voor Schiedamse Boys Van Eijk had maar 17 beurten nodig DWS- en UVG-heren werden kampioen He: devies van toen is ook nu nog steeds van waarde 6a W. Pelt nam afscheid van Gem. Technische Bedrijven IN DE GROTE KERK NO AD geklopt door versterkt Germinal elke woensdag jongensmarkt KATOENEN KINDERPAKJES Forum Statenkring Delft van CHU Gruno-avond half zwaar die lekkere shag in de handige doos 95cfe VAN' 1 JUNI T/M 8 JULI KORFBAL Ernstige schade bij aanrijding OML-Schied. Boys 0-5 Propaanfles in brand Arm gebroken ZAALHANDBAL Zondag beslissing voor WF-heren Uitvoering van Muziekschool T. Pangalila luliana-teams hadden succes Waarschuwing Inenting J. Bïjlefeld bij N.V.v.H. SCHIEDAM r k frezers b. machine-boorders e. precisie-rondslijpers d. coördïnaten-boorderi e. revolver-draaiers F. revisie-monteurs g. fijnbankwerkers KOERIERSTER 0.60 per deel Dinsdag 28 februari 1961 Dfl'Schicdamse CXV. heeft de vie- j-jaj van het 75-jarig bestaan zondag ingezet xnet een herdenkings-dienst ja de Grote of St. Janskerk, die door de* jabüerende organisatie zelf als een yan de hoogtepunten In het feest-programma wordt gezien. De kerk was zeer goed bezet; ruim dui- jend aanwezigen, waaronder ook weihooder Th.X X van den Berg. gemeente-secretaris or. N. J. Post en d* heer W. Kok, voorzitter van ge Cflü-fraeHe in de gemeenteraad, hebben door hun aanwezigheid blijk gegeven van hun medeleven met. de jongeren van de CXV. Aan deze bijzondere dienst in de met bloemen versierde kerk (door de CJ-V.-Ziekendlenst z(jn die bloe men later bU bedlegerige leden be zorgd) Is medewerking verleend door het Schiedams Christelijke Mannen koor dat onder leiding van de heer J, J. v. d. Bee meerdere gezangen ten gehore bracht en door de CJV Mondaccordeonverenlging „Bravo" met ;Xmg Bravo", die prima ge deeld hebben. Organist Jacq. P. Bek- kera en A. Zuidgeest, piston, hebben eveneens hun beste krachten gege ven In de begeleiding van het gezang. Een speciale, sfeer werd geschapen door het zingen van alle aanwezigen voor de dienst van in de CJV beken de liederen, terwijl ook de bijeen komst gesloten werd met het geza menlijk zingen van het CXV.-Bonds- Iied. Als liturg deed dienst ds. P. L. J. Wapenaar uit Grijpskerke, geen on bekende onder de jongeren (en wel licht ook onder de ouderen) die nog met hem samen in de club gezeten Tafeltennis Voor de competitie overgangsklas se ging NOAD zaterdag op.bezoek bU het op de tweede plaats tronen de Germinal. Met de invallers (voor Wim de Raay en Henk Abcn) Jan Hendrikx en Bertus v. d. Brink, kreeg NOAD een grote nederlaag te «likken.' Het merkwaardige was dat Invaller v. d. Brink dc enige winst party maakte In deze wedstrijd. Al le overige partijen gingen voor de NOAD-spelers verloren, al waren Hendrikx en Alimendtnger ook dicht bij een overwinning, resp. tegen Tninenburg en Kuik- De einduitslag werd zo 91 in het voordeel van 'Germinal, ■'-* De persoonlijke uitslagen zijn: Tuinenburg wint van Allmendin- ger 21—29, -2118; wint van Hen- drix 21—16, 16—21, 2116; wint van v. d. Brink 21—5, 21—5. Kuik wint van Allmendinger met 21—7, 17—21, 21—15; wint van Hendrikx met 21— 17, 2113; verliest van v. d. Brink met 21—23, 21—16, 16—21. Specht wint van Alïmendinger met 21—11, 22—10; wint van Hendrikx met 21 —10,. 21—9; wint van v. d. Brink met 215, 2110. Ook het dubbel spel eindigde in een Germinal-zege niet de cijfers 21—15. 15—21, 21—17. De zeer goede prestatie van de jeugdige Germinal-speler J- Specht viel op. Hij hield in zijn drie par tijen. de NOAD-spelers allen onder de tien. Specht is junior-kampioen van Nederland geweest en speelt in. het tweede team van Germinal in de tweede klas, maar is ongetwij feld de sterkste speler van Germi nal. hebben en er prettige herinneringen aan hebben. De herdenkingsrede werd uitgesproken door ds. Joh. Poort van Oosterbeek, zoon van een van de oudste leden uit de Schie damse CJV. Het thema van zijn pre diking was Romeinen 1:16a „Ik schaam mij het Evangelie van Jezus Christus niet" het devies van het C.J.V. Hij trok daarbij een vergelijking met de tijd waarin de CXV. werd opgericht. De tijd dat Afrika in het middelpunt van de belangstelling stond, doordat Duitsland op grote de len van dat contingent de hand legde en Italic Abessinië bevocht. Water man bracht toen de eerste vulpen op de markt en'Edison maakte zijn eerste gloeilamp. In Nederland heers te toen rust in dc,politiek, maar niet in de kerk, waar uit de'laksheid en lauwheid het Reveil werd geboren. „Uit dit Reveil nu is de CXV. in Schiedam ontstaan omdat daar en kele jongeren waren, die 2ich bet Evangelie niet schaamden", zo stelde ds Poort. Veel veranderingen hebben er uiterlijk sindsdien plaats gevonden, maar innerlijk is het devies gebleven zoals het behoort te zijn. Het is moei lijk om heden ten dage over het Evangelie te spreken, zo merkte ds. Poort op, maar wanneer de jongeren van vandaag zich hun Bonds-devies nog steeds eigen maken, dan heeft al het werk dat gedaan wordt in de C.J.V. een zeer hoge waarde. De methode van het werk kan dan ver schillen van die van voorheen, maar één ding mag nooit ver anderen: de geestelijke beïnvloeding van de jongeren vanuit het Evange lie van Jezus Christus. Na deze dienst is door de leden, oud-leden en belangstellen druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot koffiedrinken (en het ophalen van oude herinneringen) in het CJV- gebouw de Jeugdhaven. Advertentie l.M.) nieuwe collectie leuke modellen in frisse kleuren prima wasbaar speciaal verlaagde vóórseizoen prijs leeftijd 2 jaar 50 ttijemt Per «ioot Apothekers-nacht dienst: Apotheek Gcuka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval; G.G. en GD., Tuinlaan80, telefoon 6 92 80. Politie-aiarmnummer 646 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 18.0020.30 uur, dinsdag 9.30—16.30 en 19.00—20.30 uur, woensdag 9.30—12.30 uur, donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 19.00—20.30 u. zaterdag 9.30—-16.30 uur. "s Zon dags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.00—21.00 m, woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.00—17.00 uur, vrijdag 14,00—17.00 eti 19.00 —21.00 uur. zaterdag 10.00—12.00 en 14.00—17.00 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Moderne Grafiek. Schilderijen. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 1s zondags van 12.00 tot 17.00 uur BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Venus in nerts". Monopole. 2 uur: „Conny, een meis je van 16"; 7 en 9.15 uur: „Ik was aan hem verslaafd", DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uur: Geref. Vrou wenvereniging! Feestelijke jaar vergadering. De Statenkring Delft van de Chr. Historische Unie houdt op zaterdag 4 maart in gebouw Irene een forum middag, die om 3 uur begint In het forum dat vragen- op- het terrein van de algemene landspolitïak zal beantwoorden hebben zitting jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein. burgemeester van Vreeswijk en voorzitter van de Unieraad; dr. H. W. Tilanus en drs. D. F. v. d. Mei, beiden leden van de Tweede Kamer en D. van der Kwaak en C. van Dijk. resp, gedeputeerde en lid v. d. Prov. Staten yan Zuid-Holland. „Gruno", de vereniging van Gro ningers in Schiedam, houdt op zater dag 4 maart in het Volksgebouw de laatste feestavond van het seizoen. Aan hefc programma werken mee het zangkoortje „Ete T Fi.stcrs" en de zustervereniging uïï Sten Haag die *t blijspel ,,'t Koren is odder dak" komt opvoeren. Advertentie IM.) Voor de komende zomeravonden heeft de werkgroep voor Jeugd Joiyt in de Schiedamse Jeugd Raad weer een programma samengesteld. B(j het organiseren daarvan is het gemis van de heer Karei Schallen sr., de stuw en gangmaker van Jeugd Joiyt wel heel erg groot. lVant ditzo meravond-werk werd toch wel In hoofdzaak door hem gedragen. Dit werk Is nu door zes bestuursleden overgenomen en het valt niet eens mee. Het Jeugd Jolijt zal dit jaar op donderdag 1 juni beginnen en op za terdag 8 juli besloten worden met een grote vliegerwedstrijd op de Maas boulevard, waarbij tevens de prijs uitreiking van alle evenementen zal plaatshebben. Bij die wedstrijd wor den alleen zelfgemaakte vliegers toegelaten, die beoordeeld zullen worden naar uitvoering, startsnel- heid, enz. Door de Rennersclub Schiedam worden ook dit jaar weer wieler wedstrijden gehouden voor gewone fietsen. Er wordt naar gestreefd om het hardst rijden te vervangen door toertochten, maar of dat zal lukken moet nog afgewacht worden. Verder zullen er weer autoped wedstrijden, volksspelen en wagen- reces zijn. Maar dan geen races met kinderwagens, zoals vorig jaar toen bleek dat die wagens niet erg be trouwbaar waren, maar met „zeep kisten". Van deze evenementen wor- Onze korfballers kunnen op ge-met een 3-1 achterstand was afge- noeglijke en goede wedstrijden te- sloten. In de tweede helft ging het rugzien, maar het Is alleen Schiedam heel wat heler, liet werd 3-3, daar- maar gelukt de volle hult binnen na 4-3 voor De Spartaan, maar toen te halen. De roodzwarten kwamen tegen De Spartaan met de hielen over de sloot, nadat de eerste helft Op de kruising van de Boerhave- Iaan en het benedendijkse gedeelte van de Rotterdamsedijk reden gis teravond om kwart voor zeven twee personenwagens op elkaar in. Dit kwam doordat de Vlaardingse automobilist J. H. geen voorrang gaf aan de eveneens J. H, geheten Rotterdamse, bestuurder. De vrouwelijke passagier van de Vlaardingse wagen, mejuffrouw P. M. A. H. uit Schiedam, schoot met haar voorhoofd tegen de ruit van de auto, waardoor zij een hersenschud ding opliep. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. Tot verrassing van de stadgenoten z(jn de resultaten ln de afdeling Rot terdam ditmaal minder goed. Wel behield Schiedamse Boys de fraaie leiderspositie: op OML werd de tiende overwinning ln successie be haald, Demos zakte wat af na een onprettige wedstrijd tegen Steeds Hooger (4—4) en Wilton Fyenoord verkreeg de aansluiting met de kop niet doordat Noorderkwartier met 2—3 dU sterkste bleef. Demos-Steeds Hoger 3-3 Liefst vier strafschoppen deel de scheidsrechter Van der Grint, die veel critiek kreeg, uit. Toen een ver dediger in de twintigste minuut ach teruit kopte scoorde C. Tetteroo. In de vijfde minuut van de tweede helft glipte de middenvoor langs de Schiedamse spil en het was 1--1. De scheidsrechter constateerde hands in het strafschopgebied en het was 12. Het werd 2—2 toen een verdediger de Schiedamse linksbuiten vloerde. De strafschop - werd ingeschoten. Vlak daarna hield een Schiedammer een aanvaller af. Het-werd een straf schop. (2—3). Met,nog twee, minu ten te spelen schoot een verdediger van Steeds Hooger tegen zijn eigen hand. Het werd een strafschop (3—3), onder veel commentaarvan beide zijden verliep deze rommelige, strfjd, De Boys lieten er geen twijfèl over. bestaan wie de sterkste zou zijn in de strijd om de kop. Mid denvoor Jongeneel opende de score. Linksbuiten T. de Jong verhoogde de voorsprong en nog voor de rust plaatstén.rechtshalf Sebel en Jonge neel treffers: In de tweede helft ge loofden de stadgenoten het wel. Het was rechtsbinnen J. Bonte die nog eenmaal doel trof; WF-Noorderkwartier 2-3 Op ongelukkige'wijze hééft WF de belangrijke wedstrijd tegen. Noor derkwartier verloren. Gedurende de gehele wedstrijd had "WF een licht overwicht'Noorderkwartier nam het eerst de voorsprongtoen de Schie damse defensie mistastte maar bet was Van Unen die uit een hoekschop van Groenheide de gelijkmaker scoorde. Het werd 21 toen Groen heide inkopte maar hij moest tevens vervangen gorden doordat hij ge blesseerd raakte* Bij een uitval kwa men de tegenstanders in duelmet doelman Van Noortwyk. Zij scoor den en Van Noortwijk moest gebles seerd worden vervangen. De inval ler-doelman Bout liep drie minuten voor tijd te ver uit en daardoor kon Noorderkwartier uit de vrije trap wegens hands het winnende doelpunt Na bijna 42 jaar. dienst is de heer IV, Pelt, administratief hoofdambte naar bij de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven te Schiedam met pen sioen gegaan. Zaterdagmorgen heeft by, vergezeld van zijn echtgenote, in de kantine van de G.T.B. afscheid genomen. Hij is daarbij hartelijk toegespro ken door de waarnemend directeur, de heer J. Hartingsveïd, terwijl ook de oud-directeur, ir. D.,j. Adriaanse speciaal voor die gelegenheid uit Groningen was overgekomen om zijn voormalige medewerker tc hul digen en te danken. Overigens was ook de heer J. Doets, oud-directeur, Toen de 16-jarige J. L. in de Fa briek voor Wegtransportmiddelen Nooteboom aan de Strickledeweg een brander aanstak, sloeg de vlam in de propaanfles. Door een ander lid van het personeel werd het vuur snel gedoofd. De gewaarschuwde brandweer behoefde geen dienst te doen. De 16-jarige scholier R. S. stepte gistermiddag met zijn fiets over het voetpad op het Dr, Wibautplein. Hij kwam te vallen en brak daarbij zijn rechter onderarm. De jongen, die in de Frangois Ha- verschmidtlaan woont, is door de GG en GD naar de Dr. Noletstiehting vervoerd. Ook J„ v. d. Valk gelukte *t maan dagavond in het kadertoernool van het biljartdistrict Schiedam niet om J. H. van Duyi de eerste nederlaag toe té brengen.- De Rembrandt-speler bleef daardoor met een ongeschon den moyenne aan het hoofd van dé rang]list, maar wel werd het duide lijk, dat hü in Van Eijk nog een ge duchte concurrent heeft. Deze maak te gisteravond in 17 benrten zijn party uit en bracht daarmee het tcernooirecord „kortste party" op zijn naam. Van Eijk was tegen Van der Lee geweldig op dreef. Zijn-start was zelfs bijzonder goed: 99 caramboles in vier beurten en vervolgens nog eens een serie van 39 caramboles m de zesde beurt. Weliswaar kon Van Eijk dit zeer hoge moyenne niet handhaven, maar met nuttige series en nog slechts één poedel maakte hy toch in zeventien beurten het totaal, 250 caramboles, vol. Hij bracht daar. mee de kortste partij van dit toer nooi (tot nu toé) op zijn naam. In deze vorm spelende is Van Eijk een gevaarlijke concurrent voor Van Duijl. die hij in de laatste ronde zal ontmoeten. X Natuurlijk was Van der Lee vol komen kansloos;: Tóch speelde van der Lee beter dan *n menige vorige partij en was zijn gemiddelde (voor kaderspel) niet eens onredelijk. Enkele goede series 34 caram boles van acquit, 43 in de vijftiende beurt en 32 in de volgende van Van Zaelen bezorgden hem nog een niet uit de toon vallend moyenne. Overigens bleef de wel erg falende Dijkshoorn ver achter.. Éven leek het er op, dat VanDuijl het toernooirecord van Van Eijk ZOU: gaan bedreigen, toen hij tegen de .Fighter" Van der Valk. na in de achtste beurt reeds een serie van 54 caramboles te hebben geproduceerd, met 46 en 56 caramboles in de twaalf de en dertiende beurt zijn totaal op 228 bracht, In de beide volgende beurten poedelde h>t evenwel, waar mee de mogelijkheid om binnen de 17 beurten de party uit te maken praktisch verkeken was. De uitslagen waren: aanwezig. Beide sprekers hebben de verdiensten van de heer W. Pelt gememoreerd. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer K. L.. Voorbach, voorzitter van de jubi leum-commissie, die een vulpenset met inscriptie kon aanbieden, Voor mevrouw Feit waren cr bloemen, Namens de Ned. Chr. Bond v. Over heidspersoneel, waarvan de heer Pelt een van dc oprichters van de Schiedamse afdeling is geweest, werd het woord gevoerd door de voor zitter, mr. J. Knape. De huldiging in kleine kring werd gevolgd door een zeer druk bezochte receptie in de kantine. sloeg Schiedam zijn slag. De rallen werden omgekeerd en de doelcfófers kwamen op 4-6 voor onze stadgeno ten, Maar ook de tegenpartij had nog wat in petto en verkleinde de achterstand tot 5-6. De laatste minu ten verliepen in grote spanning, maar de overwinning bleef behou den. De strijd tussen A L.O. en Succes ging aardig gelijk op, maar dc Ha genaars schoten, beter De rust ging in met een 3-1 achterstand en het einde kwam met 6-3. Merkwaardigerwijs heeft Succes nog met 1-0 voorge staan. O.D.I, heeft tegen het veel sterke re Bolnes duchtig van leer getrok ken. De dames en heren slaagden er in een 0-2 achterstand weg te werken en met gelijke stand (2-2) te gaan rusten. Na de hervatting kwamen zij zelfs met 3-2 voor, maar de bezoekers bleken toch over een langere adem te beschikken. Met 3-6 trokken zij tenslotte aan het langste eind. De overige uitslagen zijn: Schie dam 2W.LO.N. 3 2-6, De Maasglo rie—Succes 2 4-1 en aspiranten O.D.I. a—TOP a 1-1. Van Eijk Van der Lee Van Soelen Dijkshoorn Van Duijl V. d. Valk 250 17 39 100 17 17 250 94 300 21 163 21 14.70 5.88 .7.81 2.93 54 32 In de zaalhandbal-competitie van de afdeling Rotterdam zijn zondag veel verrassingen geweest. Van de Schiedamse verenigingen hebben de heren van DWS in de 2e klas en de heren van UVG in de Se klas het kampioenschap behaald. In de lë kl. wonnen de heren van Wilton 'Fye noord en verloor htin naaste concur rent buiten de verwachtingen. Hier moet dus tot de laatste dag gewacht worden. Tegen Advendor had DWS na 3 minuten al een 20 voorsprong door doelpunten van L.van Nierop en G, v. d. "WaL De Rotterdammers trokken hierna fel van leer en kwamen aan een 23 voorsprong. Hierna namen de Rotterdammers het heft in han den en met de rust wos de stand 58 voor Advendo. Bij de stand 32—-12 werd onder hoogspanning gespeeld en het was K. van Geene die met een hard doelpunt 13-—32 liet aanteke nen. De Rotterdammers wisten toch nog aan een verdeling der punten te komen:, 1313. Toen het laatste fluit signaal klonk was er vreugde bij de Schiedammers, want met dit gelijke spel waren zij kampioen van de 2o klas en zij promoveren nu automa tisch naar de le klas. Ook bij UVG was er vreugde, maar dit was eerst laat in de'avond, nadat onze stadgenoten in de middaguren zelfvan Dynamo 3 hadden gewon nen. 's Avonds won Vires ét Celerïtas 2 van Activitas 2, zodat UVG niet meer door punten benaderd kan wor den. Tegen Dijnamo 3 zorgden Schaap, Bakker en Voogt al voor een ruime 8—3 stand bij de rust In de tweede helft namen onze stadgenoten het zekere voor het onzekere en Dy namo kwam er. niet meer aan té pas, Van Buyteneh, Dobbelsteen en v. d. Valk voegden er nog doelpunten bij en zo won UVG verdiend mei 16—7. De groen-witten hebben nu 8 punten uit 5 wedstrijden en de naaste concur rent heeft 3 punten achterstand. In de le klas speelde "Wilton Fye noord heren 1 een goede wedstrijd legen Dynamo 2. Na 20 minuten had den ónze stadgenoten al een 5—0 voorsprong door doelpunten van H. v. d. Lugt (2x), J. Foncke, H. Over- heul en N. Verbeek. Dynamo kwam tot 6—2 maar toen was het goalgetter H. v. d, Lugt die met twee fraaie doelpunten 8—2 aan liet tekenen. Met deze stand kwam ook de rust. In de tweede helft draai den de Schiedammers op nog hogere toeren. Doelman F. Mulder leverde voortreffelijk keeperswerk en A. Kalkhoven bleek een goede aanwinst en H. v. d. Lugt maakte in totaal 8 doelpunten. Toen het einde kwam had Wilton een verdiende 38—6 over winning behaald. Activitas verloor van RODA en beide teams staan nu op 8 punten uit 5 wedstrijden. Vol gende week 2ondag valt de beslissing als beide teams tegen elkaar in het veld komen. De dames van UVG hadden op Wilton Fyenoord 2 een ruime over winning. Bij de groen-witten werd keepstér T. Buntc uitstekend ver vangen door L, Bakker. Ook de .Wil ton -keepster R. Loman-Maris ont brak en C. Prins kreeg de moeilijke taak de nederlaag zo kléin mogelijk te houden, want Wilton kwam er niét aan te pas. Na 5 min. had C. Brokling al twee maal weten te scoren voor UVG en de ruststand was 30. Ook. in de tweede helft was het spel van UVG beter verzorgd cn dit leidde tot 50 door doelpunten var» T. Thyssen en C. Brokling, Het enige tegenpuht werd gescoord door A. Wink-Waltman. Het einde kwam met een verdiende 7—1 overwinning voor UVG. •- Dames 2 van DWS had niet veel moeite met Snelwiek 2 en won met 6—0. Heren 2 van Wilton Fyenoord zegevierde over Dynamo 4 met 114. Heren 2 van DWS bleef met 1611 de baas over Actief 2. Dames-jun. van DWS won met 32 van Acti'.-f en de dames jun. van Wilton verloren met 61 van Snelwiek. den er elk vijf gehouden, in. ver schillende delen van de stad. Het aantal spel-avonden daarente gen is beperkt tot twee nj, op. het Frans Hals-plein en de Buys Ballot singel, Gecostumeerde optochten wor den dit jaar niet gehouden, omdat de ze in de voorgaande jaren wat ver-- water zijn. Kethel krijgt weer een eigen pro gramma van de vijf genoemde eve nementen, echter zonder fietsen-race. Daarentegen zal op 1 juli opj het DEIS-terrein een gymnastiek-uitvoe- ring worden gegeven. De grote zaal van het Schiedamse Wijkcentrum was gisteravond goed bezet. Onder de talrtfke aanwezigen bevonden zich ook een groot aantal ouders van leerlingen, die'naar de prestaties van hun kinderen kwamen, luisteren, die op de Ieerllngenavond van drs. Tyn Pangalila's Schiedamse Muziekschool speelden. In zijn openingswoord hoopte de heer Pangalila, dat de aanwezigen van het spel van de jonge musici 2ouden genieten. Tevens vertelde hij dat de meeste jougelui pas drie maanden les hadden. Drie maanden studie is veel te wei nig om al behoorlijke muziek te brengen. Maar het belangrijkste is, dat de leerlingen gezellig onder el kaar op een contactbijeenkomst-mu siceren, zonder de pretentie te heb ben, dat zy werkelijk iets goeds btengen. En gisteren hebben zij zeker de avond gezellig doorgebracht. Aan het programma verleenden dric-en-twintig muziekgroepjes en solisten hun medewerking. Mej. Gradie Kiopke bewees dat er een belangrijk verschil bestaat tus sen roepen en omroepen. VOLLEYBAL "De afgelopen week r.IJn van de Juli. aria-teams weer enkele verdienstelijke resultaten te meiden, lieren 1 en 2 kwamen gemakkelijk aan winst, doordat hun teKcnstmdcr5, resp. AMVJ/Smash 2 en Hon Stand 3, al bU voorbaat ge wonnen gaven. Heren 3 Tekende met twee belangrijke concurrenten, af en kwam zodoende aan de kop van de ranglijst. Eerst werd stadgenoot U.V.G. met 31 verslagen (setstanden 15—10„ 6—15. 15—10, 15—4) cn vervolgens moest Hou Stand 2 met 3—0 het onderspit delven Setstanden 1510, 15—2, 15—9. Heren 4 was helaas niet opgewassen tegen hei enthousiaste Aggredior cn verloor met 7—15. 12—15, 5—15, uitslag 0—3. Dames 1 wist te winnen van SHELI, 2 met S—1 (15—6, 15—12. 9—15. 15—12) VLAABDINGEN Van de afdeling bedrijven verne men we (in het bijzonder bestemd voor de verbruikers van electrische stroom in Vlaardingen): Het is ons gebleken, dat de laat ste tijd in. Vlaardingen electrische warmwaterkranen worden verkocht en geplaatst, zonder dat: a. deze toestellen voldoen aan de krachtens gemeentelijke veror dening gestelde eisen; b. de plaatsing is geschied volgens de gemeentelijke installatievoor- schriften en door een erkend in stallateur. Wij vestigen er de aandacht op, dat gebruikers in deze en dergelijke ge vallen de kans lopen voor de keuze gesteld te worden; hetzij de appara ten terstond te verwijderen, hetzij uitgesloten te worden van de leve ring van electrische stroom, terwyl bovendien, een boete van 100,— kan. worden opgelegd. Op donderdag 2 maart 1961 van 1.30—2 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse arisen gelegen heid worden gegeven voor kosteloze inenting *egen de pokken voor kin deren, die dc leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt, en tegen difterie, kinkhoest en tetanus voor kinderen tot zes jaar. Men kan 2ich zonder voorafgaande aanmelding vervoegen bij de huis arts. De inentingskaart of boekje dient overgelegd te worden. Inentingskaarten zijn, voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijg baar bij de afdeling Bevolking, Stad huis ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen twee. jaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie-kinkhoest-tetanus of difterie-tetanus, worden er aan her innerd, dat deze kinderen ;iti voor een herinenting in aanmerking ko men, waardoor de immuniteit weer met ongeveer twee jaar wordt ver- lengd. Voor zover deze kinderen de leeftijd van zes jaar nog niet heb ben bereikt kan de herinenting wor den gegeven op bovengenoemd tijd stip door de huisarts, eveneens op vertoon van de inentingskaart. De heer J. Bijlefeld, clubhuislei der van „De Haven", zal over het clubhuiswerk vertellen" op de bij eenkomst van de Ned, Ver. van Huisvrouwen, afdeling Vlaardingen, aanstaande woensdag in dc zaal van park Soenda. „Internationale keuken" Mevrouw Henriëtte Holthausen. houdt op 23 maart een causerie voor de Ned. Ver. van Kuisvrou-'en,af deling Vlaardingen, Haar onder werp luidt: De internationalekeu- ken.v "':X.y- De N. V. v. H. maakt op 9 maart een excursie naar de Maggi- fabriek te Amsterdam. Ondenks enorm enthousiasme verloor Dames 2 van het sterkere AMVJ/Smash 4 met *815. 615, 915. De junioren wonnen dankzij goed spel vnn R.L.V.C. De Rotterdamse Lyceisten dolven met 15—9, 3—15 cn 7—15 (uitslag 1—3) het onderspit. In ons bedrijf kunnen wij plaatsen vakbekwame (voor werktuigmachines) In de functies A c/m E wordt afwisselend in ochtend- en avonddienst gewerkt, als vergoeding hiervoor betalen wij een toeslag op het loon. Eventueel woning beschikbaar. Nadere inlichtingen kunnen verkregen; worden op woensdag, T maart a.s. tussen 19 en 20 uur op het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Kantoor: Schiedam, Brbersveld 144, alwaar een vertegenwoordiger van ons bedrijf aanwezig zal zijn. Bovendien dagelijks aanmelden yan 9-16;uür bij de afdeling Personeelszaken. - W. C. 'T HART ZN. INSTRUMENTEN. EN APPARATEN FABRIEK N.'V.' Adrianahin 380.- R'dam-N - Postbus 3002 - Tel. 13.00.60 CENTRUM VOOR f IJN-MECHflNISCH WERK- Bas v. d. Heijden - Zelfbedie. ning vraagt casslères en leer ling verkoopsters. Prettige 'werkkring, goed loon; "(Aan melden: Broersvest 16. Voor de voetballiefhebbers 1 Kick Wilgtra de Wondermidvoor Vlot en vol humor getekende' verhalen, waarvan er 18 zijn verschenen ïn hetbekende sfripformoat.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 2