Bouw van nieuw complex van 130 woningen in Nieuwland 's Nachts geen vuilnis emmers meer buiten Ingrid Bergman is in „Angst" geloofwaardig „De onverzoenlijken soort edel-western Visser ontdekt grote school wijting Verbetering zuiverings installatie Strijd rond de korven Voor altijd Pilatus hoedenshow VOORSTELLEN AAN GEMEENTERAAD Marktkramen moeten beter verlicht „Voor schurken geen genade" administratieve kracht (vrl.) In Monopole Ruiten ingegooid Hond in drijfzand Passage vertoont: Diefstal uit nieuwbouw In Bad Groenoord: Othello: „Vandaag is eergisteren Opendeurdienst Nieuwe huizen aan Dr. Zamenhofstraat Ziekenhuis personeel viert feest SCHIEDAM KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Koeriersters administratieve medewerker CONSTRUCTA GEREEDSCHAPMAKERS e REVQLVERDRAAiERS STAMPERS HULPARBÜDERS LEERJONGENS TYPISTE Dagbladreclame is niet te vervangen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiiisiiiiiiiiiimiiiiii Zaterdag 18 maart 1961 De Gemeenteraad van Schiedam xal op vrijdag 24 maart heenko men voor de maandelijkse openbare vergadering, waarbfl weer een aan tal voorstellen van B, en W. be sproken kunnen worden. Daar Is b.v. het voorstel om te besluiten tot de bouw van 130 woningwetwo ningen in Nieuwland, onderdeel van een complex van 496 woningen (niet 452, zoals aanvankelijk was gedacht) waarvoor op 13 februari j.l. zoals gemeld, reeds de eerste paal is ge slagen. Dit zal het eerste complex w.w'.-woningen zijn buiten het vijf jaren contract met Muwi, Ook dit complex zal gebouwd worden door Muys cn De Winter, op ontwerp van het architectenbu reau Spruyt en Den Butter en ar chitect E. F. Groosman gezamenlijk, Er komen 68 portiek- en 62 galerij woningen, in vier woonlagen en wel 12 woningen met vier slaapkamers, 80 met drie, 28 met twee, 8 bejaar den-woningen met twee en 2 bejaar den-woningen met één slaapkamer. De gemiddelde huur is voorlopig ge steld op ƒ16,75 per week. De bouw kosten worden geraamd op 2-162.343 en de kosten voor de grond op ƒ476,286. Gas en elektra De Technische Bedrijven vragen enkele kredieten aan. Zo is een be drag van ƒ35.000 nodig voor de aan schaf en plaatsing van 440 gasme ters; dit aantal is voldoende om de behoefte aan gasmeters in het eer ste halfjaar te voorzien. Er worden namelijk regelmatig gasmeters ver vangen; jn I960 waren dat er 970 meters. Daarnaast is nog 10.000 no dig voor de vernieuwing dan wel verzwaring van gasdienstleidin- gen in bestaande woningen en klei ne industrieën. Nu zeer binnenkort begonnen wordt met de bouw van de R. K, Technische School in Nieuwland moeten daarvoor elektricitcits voor zieningen getroffen worden. Er moet een trafo-huisje komen, zowel voor de school als voor de omgeving, plus nog wat andere voorzieningen. Dit wordt totaal geraamd op ƒ31.650.— Verlichte markt De verlichting van de kramen op de Schledamse weekmarkt achten B, en W. niet bevredigend. Er Is een mogelijkheid voor aansluiting op het elektriciteitsnet, maar dat Is niet verplicht gesteld, Een betere ver lichting zal de markt aantrekkelij ker maken en wordt dan ook door de bonafide verkopers en kopers ge wenst. Daarom zal in de Verorde- Monopole-ma ti nees MISSCHIEN behoort u, met ons, tot de lieden, die menen, dat misdadigers (en wel speciaal oorlogs misdadigers) onvoldoende gestraft worden. Er is echter ook een tijd geweest, dat er Voor schurken geen genade gold, In die periode spelen de Westerns. In deze film kunt u zien, hoe men toen met boeven af rekende. Audie Murphy doet het dit maal. Hij is een onschuldige veehan delaar, die door een sheriff tegen beter weten in wordt aangewezen als moordenaar. De politieman, een op roem belus te fanaticus, jaagt Audie door een gebied met prachtig natuurschoon, waar zich ook de echte moordenaar schuilhoudt .De twee slechteriken en de jongen met het nobele hart staan op het laatst oog In oog. Er volgt dan een afrekening die even kort als doeltreffend is. Als Audie te rugkeert uit de hel, staat er een lief meisje op hem te wachten. De regie van deze onderhoudende "Western was in handen van George Shermann. uing op de Markt een aanvulling worden opgenomen. Aankoop panden B. en W. willen de panden Singel 85, Emmastraat 2, 4 en 6 (voor 12.500) en Herenstraat 29 (voor 1.350) aankopen, daar het bezit van deze panden van belang is voor resp. de bouw van het nieuwe stad huis en de sanering van de binnen stad. Het onderwijs vraagt weer voor zieningen. De kleuterschool aan de Oostsingel 9 (Chr. Onderwijs) moet nieuw meubilair voor een klas als mede een kleuterkeuken hebben, wat ƒ1.950 vergt. Ook de christelij ke kleuterschool aan de Van Beve renstraat behoeft nieuw meubilair (ƒ1900). Voor de christelijke kleu terschool aan de Zalmstraat is nieuw meubilair, een bordstelling en een opbergkast nodig, kostende ƒ2.750. (Advertentie ÏM.) GEBR. STEUR N.V. - WIJNHANDELAARS vragen voor spoedig zelfstandige accurate voor de voorraad-administratie. Ons nieuwe kantoorgebouw is momenteel te Schiedam in aanbouw en zal ongeveer tegen juli gereed komen. De gegadigde zal voordien echter elders worden ingewerkt Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlangd salaris aan Gebr. Steur N.V., p/a Burg. Honnerlage Gretelaan 7, Schiedam. Wijziging Alg. Politie-verordening Het college van Burgemeester en Wethouders van Schiedam komt met een voorstel bjj de Gemeenteraad om enkele artikelen, van de Algeme ne Politie-verordening te wijzigen of aan te vullen. De laatste tien jaar zjjn de gebruiken in de samenleving wat veranderd en bet wordt wense lijk geoordeeld de APV daaraan aan te passen. Het plaatsen van vuilnisemmers aan de openbare weg, tot dnsverre toege staan gedurende 24 unr per etmaal, wordt hi art. 78 enigszins beperkt, n.I, tot de tjjd tussen 6 uur 'S mor gens en 7 uur 's avonds. Het al te vroeg plaatsen van de emmers, soms de gehele nacht over, wordt hier door tegengegaan. In een nieuw artikel 101a wordt de verontreiniging van de straat tenge volge van het uitreiken van strooibil jetten bestreden. Autowassers en vuilnis-emmers reinigers hebben voortaan een ver gunning van B. en W, nodig om hun diensten te mogen aanbieden. Voor een goede uitwerking van de maatregen ter bestrijding van rat ten en muizen is het noodzakelijk gebleken, dat deze bestrijding op een breed front wordt aangepakt; de na latigheid of het gebrek aan mede werking van slechts enkelen kunnen de resultaten van een algemeen opge zette actie illusoir maken. Wil men op dit punt tot bevredigende resulta ten komen, zo oordelen B, en W., dan zijn wettelijke maatregelen onont beerlijk, De inhoud van deze maat regelen komt neer op de mogelijk heid om de noodzakelijke medewer king te vorderen en om openlijke tegenwerking tegen te gaan. Daarom stellen B. en W. voor de APV met enkele artikelen aan te vullen en de redactie van art. 119 van de Bouwver ordening iets te verscherpen. nfoon.se/tepeit Ook de Woonschep en-verordening 1947 van de gemeente Schiedam dient gewijzigd te worden. Ia arti kel twee is namelijk ais plaats voor woonschepen aangewezen het gedeel te van de Noordvestgracht tussen de Sint Annazusterstraat en de Keihel- straat. Door de bouw van de nieuwe Spoellngbnig is dit gedeelte van de gracht echter niet meer toegankelijk (Advertentie ÏM.) TERLENKA Ideaal voor glasgordijnen, 120 cm breed, met werkje f 5.39 per meter Voor volledige woninginrichting W. A. VERWAYEN HOOGSTRAAT 184-186 - SCHIEDAM „Angst" Is de korte, maar zeer krachtige titel van de film, die Ro berto Rossellini naar een bekende novelle van Stefan Zwelg heeft ge maakt. B|j wijze van uitzondering duldt deze titel nu eens precies aan waarom het In de film gaat. Het verhaal, hoe knap ook geschreven, heeft alleen maar betekenis als stra mien; bet borduursel ls: zó reageert een mens die wordt opgejaagd door angstgevoelens en zóver kan het met hem bomen. Het lijkt een hachelijke onderne ming, dit te verfilmen. Het slagen ervan wordt volkomen bepaald door de wijze, waarop de hoofdpersoon deze angstgevoelens tot uitdrukking brengt. Het gevaar dat daarbij of wordt gechargeerd, of een iets te slappe uitbeelding wordt vertoond, ligt zeer voor de hand. Dan valt zo'n film onherroepelijk omdat zij op niets anders steunen kan. Rossellini en Ingrid Bergman zjjn er ruimschoots in geslaagd, deze on derneming tot een goed einde te brengen. Het ls een zeer goede film geworden met een bewonderenswaar dige creatie van Eerman en een prachtige sfeertekening, waardoor de prestaties van de hoofdrolspeelster ten volle tot hun recht komen. Angst: in dit verhaal ten gevolge van chantage. Het begint met het ogenschijnlijk achteloos toegeven uit medelijden maar het wordt erger en erger, tot de gechanteerde Irene, die een ongeoorloofde verhouding voor haar man wil verbergen,met de moed van het opgejaagde dier er een eind aan maakt. Dan ontdekt zij, dat haar man in deze chantage de hand heeft en raakt zij aan zelfmoord toe, waarvan deze haar nog juist op tijd kan weerhouden, Alleen een groot talent kan al de stadia tussen het onschuldige begin en het wanhopige einde geloofwaar dig verbeelden zonder daarbij in overdrijving te vervallen. Zo'n groot talent is Ingrid Bergman zonder eni ge twijfel. Alleen haar spel is vol doende om dê aandacht onafgebro ken gevangen te houden. Mathias Wieman levert als Irene's echtgenoot sober maar heel subtiel tegenspel en het chanterende meis je wordt uitstekend gespeeld door Renate Mannhardt. voor woonschepen en niet meer te handhaven als aangewezen ligplaats. Daarom wordt In de wijziging op de verordening het deel van de Noordvestgracht, tussen de Sint An nazusterstraat en de Schle als nieu we ligplaats aangewezen. Overigens liggen daar al geruime tijd woon schepen, Verder 2al de bestaande gemeente lijke Verordening op de woonwa gens gewijzigd worden, volgens voor stel van B. en W. Het is namelijk gewenst ten aanzien van het gebruik van het nieuwe woonwagenkamp eni. ge regelingen te treffen in verband met de handhaving van orde, veilig heid, reinheid, zedelijkheid, benevens ter voorkoming van hinder. Daartoe willen B. en W. een aantal regelen van de Alg. Politie-verordening, die normaliter gelden voor de openbare weg en in de bebouwde kom, op nemen in een verordening op het woonwagenkamp, waardoor allrmo- gelijke twijfel omtrent hun toepas selijkheid op de gedragingen in het woonwagenkamp kan worden voor komen. Om nu de materie van de woon wagens en hun plaats hr de gemeen te niet verspreid te regelen, zijn de voorgestelde regelen samenge voegd met de bestaande verorde ning en zo is een nieuwe verorde ning ontstaan die aan de Gemeente raad ter goedkeuring zal worden voorgelegd, n.L de Verordening op de Woonwagens en het Woonwagen kamp. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Nieuwland, Wibautplein 17 en apotheek Jansen, Swammerdam- singel 41. Evers, Lange Haven 81. Bellen b(j ongeval: G.G. en GJX Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer 646 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19.002030 uur, dinsdag 9.30IS.30 en 19.0020.30 uur, woensdag S.3Q—12.30 uur, donderdag 9.39—12.30 uur, vrij dag 9.3016.30 en 19.00—2030 U- zaterdag 9.30—16.30 uur. 's Zon dags gesloten R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.00—21.00 u, woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.00—17,00 urnvrijdag 14 0017.00 en 19.00 —21.00 uur, zaterdag J0.00—12.00 en 14.00—17.00 uur Stedelijk Museum: Collectie grafiek Guépin. Schilderijen en beelden van Gust Komijn, Moderne kunst uit eigen bezit. Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondags van 12 00 tot 17.00 uur BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; „De onverzoenlijken". Monopole. 2 uur (zondag 2 en 4.15 uur): „Voor schurken geen ge nade"; 7 en 9.15 uur: „Angst". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Jonge Kracht. Lezing. Musis-Sacrum, HBS-ver. „Onder Ons". Toneel. Tivoli, 8 uur: Soc, Nieuwlar.d. BaL Beyersbergen, 8 uur: DWfJ, Bijeen komst. Van de keet van de voetbalvereni ging DEMOS zijn tien ruiten Ver nield. Uit het door de politie inge stelde onderzoek is komen vast te staan, dat drie jongen van resp. 8, 9 en 11 jaar de ruiten hebben ingeko- geld. De schade zal op de ouders worden verhaald. Met veel moeite hebben, gister morgen om kwart over elf een aantal agenten van politie een oude hond u:t het drijfzand aan dc Maasboule vard weten te bevrijden. Tegen de eigenaar van het dier, de heer A. G. H. V. is proces-verbaal opge maakt wegens het los laten lopen van de hond. THOR naar Rotterdam Twee groepen van de gymnastiek vereniging THOR zijn vanmiddag naar Rotterdam gegaan om deel te nemen aan de wedstrijden van de Rotterdamse Turn Bond. Deze wed- Strijden vangen aan om drie uur. De meisjesgroep van THOR zal voor de ritmische strijd om half vijf aan de beurt komen en de damesgroep, rit misch, zal na zeven uur haar beste beentje voorzetten. ARTSEN OP ZONDAG In spoedgevallen, zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raadplegen: L. H. Ceerders, Veenlantstraat 2, teL 68357; L. B. E. Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, teL 68067; W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, „,tel. 67590; W. J. Franken, Burg. Knap- pertlaan 30, teL 681S3. Geopend zijn apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17 en apotheek Jan sen, Swnmmerdamsingel 41, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst zullen waarnemen. Burgerlijke Stand Overleden: H. G. D. Egthuizen, 63 jr, echtg. van A. R. Nieuwen huis; C. van Dijk, 80 jr, wed. van G. Hoogwerf; W. Uttel, 77 jr. CJOMS js het verbijsterend hoe k!5 men het gnede acteurs kan aan doen bun talent te verspillen ln slechte scenario's. Het verhaal blijft tenslotte de basis en als dit verhaal niet deugt, helpen kundige foto grafie en een voortreffelijke en tourage weinig en hebben de ac teurs het alleen maar moeilijk. Tot deze slotsom moet men wel ko men na het zien van „De onver zoenlijken" (The unforgiven) waar in Audrey Hepburn en Burt Lan caster de hoofdrollen vervullen. De film wordt gepresenteerd als een soort edel-westem en speelt zich af in de jaren 70 van de vorige eeuw. Het voorbeeld was een ro man van Alan Le May en uitgangs punt zijn de tegenstellingen tussen blanke kolonisten en „vuile" Indi anen. In een kleine nederzetting woont een weduwe met haar drie zoons en een pleegdochter. Het ge heim van deze weduwe is dat de pleegdochter (Audrey Hepburn) een Indiaanse is. Wanneer dit geheim door een teruggekeerde zonderling aan de grote klok wordt gehangen en de waarheid er van wordt be vestigd, stoten de andere kolonis ten het gezin uit hun gemeenschap en als dan tot overmaat van xümp de broer 'van het meisje zijn zuster komt opeisen, zitten wc al heel gauw in een oorlogje, waarin de aanval lende Indianen zich op hun gemak laten doodschieten. De pleegdochter kiest uiteraard de kant van de blan ken en schiet zelfs haar eigen broer In een der nog niet afgebouwde woningen in Nieuwland en wel in de Van Ma an en straat, is ingebroken. De totale buit van de daders bedroeg ƒ225.—. Schilders, die aan de nieuwbouw werken plegen hun gereedschap in twee kasten van de vierde woning van de tweede bouwlaag op te ber gen. De kasten worden dan afgeslo ten. Nadat de werklieden gisteren naar huis zijn gegaan, zijn de deuren geforceerd. Meegenomen zijn: twee blikken grondlak van ieder 25 kg, acht nieu we kwasten, tien schuurmessen, enige plamuurmessen, een «hrosve- draaler en een hamer. een kogel door de buik. Zoveel trouw wordt natuurlijk beloond. Het is een nogal onzindelijk ver haal, maar technisch goed verfilmd en met een prachtig landschap op de achtergrond. In Bad Groenoord voldoet de chloorapparatuur tot reiniging van het zwembad niet meer aan de ei sen, die daaraan door de Arbeids inspectie en het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening worden ge steld. De bestaande installatie is van het z.g. open systeem. Dit systeem Is in de laatste twee jaar niet meer toe gepast als gevolg van daaraan kle vende gebreken, "welke gevaar ople veren zowel voor't bedienend perso neel als voor bezoekers van het bad. Het bestuur van Groenoord wil een cblorator van een nieuwe vinding, welke wel de nodige veiligheid biedt, aanschaffen. Er moeten andere leidingen in de chloorkamer komen in verband met de wijziging van het systeem. Voor het personeel dient een gas-, zuur stof-of verseluchtmasker aanwezig te zijn, het niet meer in bruikbare staat verkerende gasmaker moet door een z.g, versepersluebtmasker worden vervangen. Dit apparaat geeft volledige bescherming tegen gasbesmetting. B. en W. stellen de Raad voor een bedrag van ƒ4.830, —aan de kapitaal- dien: t van de gemeentebegroting voor het lopende dienstjaar toe te voegen, waarvan ƒ4.500,voor wijziging van de chloorinstallatie en ƒ330,— voor aanschaffing van het persluchtmas ker. De plaatsen van de Schiedamse korfbalclubs op de ranglijst is niet best Schiedam staat met 6 punten uit 11 wedstrijden nog het veiligst, maar de roodzwarten zijn nog geenszins bui ten gevaar. De komende thuiswed strijd tegen DKC brengt daar geen verandering in, vrezen we. Na de prestatie van Succes om te gen TOV zijn eerste winstpunt bin nen te halen hebben we vertrouwen in de wel heel belangrijke ontmoe ting SuccesUnicum. De positie van de blauwwitten is schier hopeloos, omdat de naaste concurrent KIOD al 7 punten heeft binnengehaald, waar op Unicum volgt met 8 punten. Maar als Succes zou winnen wordt het verschil met KIOD, dat zelf vrij is. tot 4 punten teruggebracht en dat biedt weer perspectieven, ODI deelt nog steeds de onderste plaats met Vriendenschaar 2, elk met drie punten. Onmiddellijk daarboven staat DIO met vier punten. De ko mende strijd gaat tegen TOP uit Rot terdam, waartegen op 5 maart gelijk werd gespeeld. In het verdere programma zijn op genomen Unicum 2—Schiedam 2, Succes 2Ahoy 2; ODO 2—ODI 2; Rozenburg—ODI 3; junioren: Succes Het Zuiden 2; aspiranten Schiedam aUnicum a; ODI aOranje Nassau b; OSCR c—Schiedam b en Schiedam c—WION b. Voor de laatste keer zal woens dag 22 maart in Musis Sacrum het doek opgaan voor de S.G. Toneel wedstrijd 1960-61. Ditmaal zal de uitvoering in han den 2ijn van de R.K, Toneelvereni ging „Othello" met „Vandaag is eer gisteren" een toneelspel van Josef Cohen onder regie van S. van der Wal. De Evangelisatie-commissie van de Herv, Gemeente belegt op zon dag 19 maart in de Grote Kerk een Opendeurdienst. Ds. M. Groenen- berg uit Utrecht zal spreken over „In Schiedam kom je Adam tegen". Met een film van de Franse he- teur Fernandel. „De Slaapwande laar" getiteld, zal de Alg, Ned, Bedr. bond voor Metaalnijverheid en Elec- tronische Industrie (ANMB) op 29 maart haar filmseizoen beëindigen. De film zal op de avond in het Volksgehouw worden vertoond. Daar zal dan tevens de districts-bestuur- der M. Hoogesteger een kort actueel woord spreken. Dc firma Punt en Woudenberg te Rotterdam is van voornemen om langs de Dr. Zamenhofstraat te Schiedam een complex van 34 wo ningen met twee dagwinkels te bou wen. B. en W, hebben geen bezwaar een stuk grond van ongeveer 1150 m2 groot te verkopen tegen een PrUs van 54 per vlerkante meter. KERKDIENSTEN Ned, Herv. Gemeente; Grote Kerk: 10 uur ds. J. D. Smids, 7 uur ds. M Groencnberg (Utrecht) (Opendeur dienst), Bettielkerk: 10 uur: ds. J, Bouterse Vlaardingen), 5 uur ds. D J. Spaling. Qpstandinggskerk: 10 uur ds. D, J. Spaling, 7 uur ds. P, A. A. Klusener (Delft). Vredeskerk: 9 en 10.15 uur dr. L, J. Cazemier, 7 uur ds J. van Noort (Visardingen). Ned. Herv. Gercf. Evang. Gebouw Irene: 10 en 4 uur ds. H. G. Abma (Putten). Evang. Luth. gemeente. 10 uur ds J. H. Smit Dmjzenkunst (Amsterdam), Lutb. kerk: Zaterdagvaond 730 oecum. avondgebed. Ned. Prat. Bond. Westvest 92: 3030 uur dr. K. J. Springer. Oud Xath, kerk. Dam 38: 10 uur: Hoog-Mis. Baptistengemeente. Lange Haven 59: 10 uur en 7 uur ds. R. Reiling. Leger des Heils. Lange Haven 27: 10 uur heiHgingssamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Gerrit Ver- boonstraat: 5-30 uur: openluchtbüeen komst o.l.v. majoor en mevr. M. Sou- vereln. Jehova's Getuigen. Volksgebouw: 6 uur wachttorenstudie, onderwerp: „El kaar verlaten en echtscheiding terwille van de vrede". Woensdag 7,30 uur dlenstvergadering en theocratische be- dieningsschool. Chr. Gerei. Kerk. Warande, hoek BK-Iaan: 10 uur: Leesdienst, 3 uur ds. D. Henstra (Delft). Ned, Herv, Gem. Ketheï: 10 uur ds. Brummelkamp (Bediening Heilige Doop), 7 u. ds. Brummelkamp (Jeugd dienst). Geref. Kerk. Oosterkerk: 10 uur ds. J, Zwaan en 5 uur ds. J. Nawijn. Julianakerk: 10 uur ds. W. Baas (Am sterdam) en 5 uur ds. J. Couvée. De Goede Herder: 10 uur ds. J. Couvée en 5 uur ds. A. Verschoor (Vlisslngen). De Ark ÏCethel: 9-30 uur ds. J. Na- wijn en 2.30 uur ds. L. Zwaan (Lo- bith). Kantine S C.F.: 10 uur: ds. A, Verschoor en 3 uur ds. W. Baas. VLAARDINGEN Dit jaar hoopt de personeelsvere niging Ziekenhuis Vlaardingen haar eerste Justrum te vieren en zo op het eerste gezicht zal dit feit voor de leden niet ongemerkt voorbij gaan. De eerste activiteit in het ka der van deze lustrumviering kreeg donderdagavond in zaal Muzanda naam, taen daar door het gezelschap van Jan Blaaser en Joop Doderer de revue „Eurovisite" ten tonele werd gebracht. De verpleegsters, doktoren en overige personeelsleden hebben 'n bijzonder gezellige avond gehad en waren weer eens echt uit de sfeer van het dagelijkse werk verlost Een hartelijk welkomstwoord werd aan het begin van de avond gespro ken door de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer P. Esse- veld. In een ziekenhuis is het altijd bij zonder moeilijk een groot gedeelte van het personeel op een avond bij Opnieuw brengt de toneelgroep Argus een bijzonder stuk. En wel van de hand van de Nederlandse schrijver Jef Heijdendael. Dat Argus een dergelijk stuk. dat kort na da laatste oorlog door het Amsterdamse Toneel is gebracht, op het repertoire heeft genomen is een teken, dat deze groep, zoals ze meermalen bewezen heeft, het gezonde vertrouwen heeft in zich zelf en moed heeft voor de toekomst In de titel wordt de inhoud vol ledig weergegeven: „Voor altijd Pi latus". Het is duidelijk, dat Jezus* rechter van weleer in dit stuk van twee bedrijven de hoofdrol speelt, maar toch is het geen historisch spel d.w.z. de schrijver heeft dit er niet mee bedoelt. Hij laat de per sonen de rol spelen van toeschouwer bij de opwindende gebeurtenissen bij kruisiging en opstanding en be doelt daarmee, dat wij onszelf her kennen zouden in deze gebeurtenis sen, Te vaak is de mens geneigd kruisiging en opstanding geen ande re dan historische waarde toe te ken nen, maar het betekent, dat God mens is geworden en dat ieder mens met Hem wordt geconfronteerd. Per* sonen en gebeurtenissen uit het "pel hebben daarom actuele betekenis. Pilatus en de zijnen staan dicht bij de mens van. deze tijd. Als de man, die zijn handen in onschuld wast. De man van het compromis, van de weg van de minste weerstand van 1961, die in zijn leven het wonder niet kan gehruiken omdat het zijn bestaan bedreigt Argus voert „Voor altijd Pilatus" op woensdag 22 maart o in de aula van het Groen van Prinsterer Lyce um. De opvoering geschiedt in sa menwerking met wijkgemeente Im- manuelkerk, begint om 8 uur en. is gratis voor ieder toegankelijk. elkaar te krijgen, omdat er altijd een zeker percentage is dat dienst heeft of in dc loop van de avond dienst moet doen. Toch is men er in geslaagd om de zaal vol te krijgen en dit is gedurende de gehele avond de sfeer ten goede gekomen. Men heeft zich bijzonder vermaakt om de kolder gebracht door Jan Blaa ser en Joop Doderer, de imitaties van Dick Engelbracht. de chansons van Sascha Denisent, de accordeon klanken van de „Willanty's" en de sprekende poppen van Carla Lahn- stein. Het gehele gezelschap oogst- als vanouds weer een groot suc ces en mocht dan ook telkens vela open doekjes m ontvangst nemen. Op het gezellig samenzijn na af loop van de voorstelling werd de mu zikale medewerking verzorgd door de studentendixielanuband „The Stork Town Dixie Kids". Ook zij oogstten veel bijval en onder het toeziend oog van de heer Ad. Kor- pershoek zijn er heel wat dansjes gemaakt. iJMtJIDEN Terwijl de grote vlootVreilers uit ÏJmuiden, Scheve- ningen, Katwijk- en Vlaardingen al van begin januari af zeer slechte vangsten aan haring en roitüvis in de noordelijke Noordzee irissen 58 en 62 graden noorderbreedte meld den, heeft zich plotseling, dicht on der de Nederlandse kustter hoogte van Texel op ongeveer 40 mijl van ÏJmuiden, een wijting-explosie voor gedaan. Schipper Jacob van Duifn uit Katwijk aan Zee van de tretler KW 176, de „Gezina Geertrui" ont dekte ruim twee weken geleden deze enorme school wijting, dicht bij de thuishaven. Hij viste in alle stilte en uit eoncurren tic-overwegingen zon der zün collega's op de ho gt te stellen enkele dagen op de school wijting en besomde te ÏJmuiden school wijting. voor de vangst f. 19.000. Onmiddel lijk werd weer naar zee getrokken en deze week was de KW 176 weer te ÏJmuiden met een schip wijting aan de afslag om t 7.000 te besom men. Nog diezelfde maandagmiddag voer de „Gezina Geertrui" weer naar zee. 36 uur later was schipper J. van Duijn weer terug in ÏJmuiden om aan de woensdagmarkt 600 kiste» wijting voor een bedrag van f. 9.000 aan te voeren. Het geheim van de bemanning van de KW 176 kon nu niet langer bewaard worden Andere treiters moeten in de noordelijke Noordzee tuim twee weken vissen voor een vangst van 400 tot 500 kisten vis en de KW 176 presteerde dit in nog geen twee dagen. Woensdagavond viste reeds een flinke vloot T,fmui- dense en Katwïjkse treilers op de Speciaal ■voor spoedgevallen Rotterdarasedyk 265 Telefoon 6SO 21 Schiedam Permanent wave Hélèoe permanent met toe stel, het beste wat er ls. compleet ƒ5.stroomloos 7.50. Op vertoon van deze advertentie f 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtlaan 22 telefoon 07170. Fotografie Boifilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106. Vooi pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106 Tel 6 67 20 In één dag gereed Diversen Stoomververij Verhoeff, Sin gel 142, teL 6 99 29 - Colijn- straat 22, tel. 6 89 24. Kos tuums chemisch reinigen ƒ4.60. Herenpantalons ƒ2.10. Regenjassen ƒ5.—-. Gratis ha len en bezorgen. Stoomververij Verhoeff, Sin gel 142. tel. 6 99 29 - Colijn- straat 22, teL 6 8924. Che misch reinigen, verven, stop page, gratis halen, en bezor gen. mevrouw, hiermede hebben wij het genoegen u uil te nodigen tot onze bekende op dinsdag 21 en woensdag 22 maart 1261, van 10.3012.00 uur, in hotel-café-restaurant „de kroon", koemarkt 1, schïedam, tijdens een gezellig muziekje tonen onze mannequins u de allernieuwste creaties uit parijs, itaiië, Zwitserland, enz. tevens tonen wij u het allernieuwste op het gebied van bruidskappen en shawls. dameshoedenmagazijn m» 1*66^6 hoogstraat 60, schïedam, telefoon 66728 toegang gratis Van Velzen Bakkerijgrondstoffen N.V. "Warai)de 44, Schiedam, vraagt voor spoedige indiensttreding Gedacht wordt aan een jonge, energieke kracht met ervaring, die in staat is, om met assistentie van enkele administratieve krachten, de gehele boekhouding en admi nistratie zelfstandig te voeren en daarbij leiding te kunnen geven. Vereist wordt tenminste het praktijk diploma boekhouden. Een middelbare op leiding en het diploma M.BA worden op prfjs gesteld. Schriftelijke sollicitaties worden gaame ingewacht aan bovenstaand adres. atoomververy Verhoeff, Sin gel 142. teL 6 99 29 Colijn- straat 22, tel. 6 39 24. Mantels chemisch reinigen ƒ4,50 - 4.95. Regenmantels ƒ5.—. Japonnen vanaf 3.50. Stoomververij Verhoeff. Sin gel 142, teL 6 99 29 - Colijtt- straat 22, teL 6 89 24. Gordij nen chemisch reinigen, onge voerd 1.— per m2. Verven ongevoerd ƒ2.50 per m2. Uw adres voor uw garderobe. Gratis halen en bezorgen. it uw spiraal vermaken tot modern opklap- oï kan- telbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal IA (Broersveldpad), telef 6 70 28 (na 18 uur telefoon 607 89). Ledikanten butledi- kanten, kampeerbedden enz. Kom eens praten. FABRIEK VOOR META ALBEWERKING Plesmanslraat 59-61, Schiedam, tel. S 85 58 vraagt voor direct: TEVENS GEVRAAGD wegens verplaatsing van bedrijf naar Schiedam KAMERS OF WOONRUIMTEN voor het personeel. Middelgroot accountantskantoor in het Westen van Rotterdam heeft op de typekamer plaats voor een met goede algemene ontwikkeling. Gunstige aanstellingsvoorwaarden. - Brieven onder nummer 16639 aan Advertentiebureau Keuzenkamp, Rochussenstraat 269, Rotterdam-3.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1