Zege op Postduiven doet kansen van DHS stijgen Burgemeester opent tentoonstelling Leerlingen Rijks-hbs terug van werkweek Bernard Kruysen gaf voorbeeldig recital Winst ontging PPSC bij ZWSH (1-1) „De Schaker zorgde zelf voor amusement Wijde zomerjurkjes ïh 90 HET FRANSE LIED VOETBAL IN SCHIEDAM MSKB5B3 Ook Demos vergiste zich in „doder" Saturnus (1-1) „De Dilettantjes5 voeren Berend Bommel55 op SCHIEDAM A. Winter jubileert Burgerlijke Stand Het zonnescherm als broedplaats Jongen brak arm bij aanrijding DHS-Postduiven 4-0 Schied.-Haastr. 1-4 SVDPW-Waddinxv. 2-1 Nieuwerkerk-DRZ HEEFT U CHAü'FfÜRS NODIG? Internationale Chauffeurs Centrale CHAUFFEURS DISP. Zaterdagvoetbal MET PADVINDERS-CABARET Te kleine zege van TSB Eerste kampioen bekend: HVOC1 Tweejarig kind op binnenplaats overreden AFDELINGSVOETBAL Bij vechtpartij gewond EEN AMBTENAAR g$&ds maaiula^ Zt maarl I90L Vermoeid maar toch vrolijk kwam zaterdagmiddag: omstreeks 12 uur een aantal leerlingen van de Rjjks- h.b-s. met een grote bus weer terne In Schiedam. Het waren ongeveer 45 jongens en meisjes van de 5A en 5B klassen, die de afgelopen week in Baarn een zgn. ..werkweek" hebben gebonden. Dit Is een jaarlijkse tradi tie van de school, die slechts zelden Js doorbroken. Het doel van zo'n week is niet moeilijk te raden. De leerlingen be reiden zich daar in alle rust voor op het naderende eindexamen, Hard wordt dan gestudeerd. Zowel 's och tends als *s middags worden er les sen door de meegekomen leraren ge geven. En 's avonds worden er vaak nog lezingen gehouden of lang over bepaalde problemen gediscussieerd. Tijd voor ontspanning wordt de leerlingen uiteraard eveneens gege ven. Dit geschiedt meestal tussen de lessen in. Dan wordt in de open lucht wat gewandeld of sport be dreven en kan hierna weer fris een begin aan een nieuwe les gemaakt worden. Voorts hebben deze vijfde klassen hun geringe vrije tijd nog opgevuld met het maken van ont zettend geestige gedichten. Gedichten, waarvan de leraar Nederlands, de heer H. J. Eradus, kon zeggen' dat zij inderdaad zekere kwaliteit be zaten. Een overzicht van de goede stemming die in het Padvinderste huis in Baarn heerste, krijgt men bij het inkijken van de door enige leerlingen met elan in elkaar gezet te „kampkrant". Het zijn twee vel len met kleurige cartoon-achtige te keningen; met er onder zeer puntige, op de werkweek betrekking heb bende, gezegden. De goede stemming tijdens de week, zo verklaarden enige leerlingen was mede te danken aan de bij zondere prettige leiding van de le rares handelswetenschappen, mevr. W. Holstege-Teunisse, de leraar wis- Sli? 1 de JonSe- d« leraar Duits J. A. van Hove en de leraar Nederlands H. J, Eradus. Nadat de leerlingen zaterdag wa ren teruggekeerd hebben zij in een vreugderoes al zingend een tocht over de Broersvest gemaakt, die in twee, door de jeugd druk gefrequenteerde IJssalons beëindigd werd, Op 1 april hoopt de heer fl. Winter, adj.-commies A bij de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, in in tieme kring de dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in functie trad bij de Rijksbelastingdienst. Op 1 april 1959 ving de heer Winter zijn werkzaamheden bij de Gem. Dienst voor Sociale Zaken aan. Geboren: Karei zv J. van Sliedregt en M. Boxhoom; Cornelia dv J. van Dijken en M. Kegel. Maria dv W. Vink en K. M. E. Dirks. Henry zv T. H. Meyer en L, Bolt. Emile P. zv H. M. Hammers en C. P. M. Kerklaan. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St, Liduin astraat 58. Bellen bij ongeval: G.G. en GJX Tumiaan 80, telefoon 692 SO. Poli tie-alarmnummer 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19.0020.30 uur, dinsdag 9.3Ö—16.30 en 19.00—20.30 uur. woensdag 9.30—12.30 uur, donderdag 9.30—12.30 uur, vrij dag 9.3D—16.30 en 19.00—20.30 u. zaterdag 9.30—1630 uur. 's Zon dags gesloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend maandag 19.00—21.00 u, woensdag 14.00—17.00 en 10.00— 21.00 uur, donderdag 10.00—17.01' utu, vrijdag 14.00—17.00 en 19.00 —21.00 uur, zaterdag lOGO—12.00 en 14.00—17.00 uur. Stedelijk Museum: Collectie grafiek Guépin. Schilderijen en beelden van Gust Komijn. Moderne kunst uit eigen bezit Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur; 's zondags van 12.00 tot 17.00 uur BIOSCOPEN Passage, 2 cn 8.15 uur: „Moord op 45 toeren". Mono pole, 2 uur: „De wraak van Zorro"; 7 en 9.15 uur; „Vlam men over de Philippijnen". DrVERSEN Sursum Corda, 8 uur: Wijk XV N.H.G. Bijeenkomst. OM geheel onbegrijpelijke rede nen heeft het merendeel der Vrienden van het Stedelijk Museum zaterdagavond verstek laten gaan bij het zangrecital, dat de bariton Ber nard Kruysen in de Museum-Aula gaf. Mogelijk is de groeiende bekend heid van deze zanger nog niet ge noeg tot het Schiedamse concertpu bliek doorgedrongen, waardoor het dus ook onkundig is van het feit, dat Bernard Kruysen zich m de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een gespe cialiseerd interpreet van het Franse lied, wiens verrichtingen grote be wondering afdwingen. Behalve de vertrouwdheid met de Franse geest, die Kruysen gedurende een lang verblijf in dit land heeft verkregen, maken zijn artistieke in stelling en stemtype hem voor de Franse liedkunst uitermate geschikt Deze predispositie Zou misschien bij Bernard Kruysen tot een te grote een zijdigheid kunnen leiden, namelijk een noodzakelijke beperking tot de grote meesters van het Franse lied, te De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, verzoekt de eige naars hun zonneschermen dagelijks een keer te willen laten zakken. Met het naderende voorjaar zoe ken namelijk de vogels naar een nestel-gelegenheid, waarbij zo in de stad een speciale voorkeur aan de dag leggen voor zonneschermen, ja- louzieën, e.d. Wanneer hun eenmaal - gelegenheid is gegeven tussen de zonneschermen te broeden, heeft neerlaten het gevolg dat eieren of jongen te pletter vallen. Omm het nestelen tussen de zon neschermen en alle gevolgen van dien dus te voorkomen, dienen de zonneschermen elke dag even neer gelaten en opgehaald te worden. De U-jarige wielrijder Robert V. en de 8-jarige wielrijder Theodorus van G. kwamen zaterdagavond om 7 uur op de Groenelaan met elkaar in aanraking. Robert kwam te vallen en liep vermoedelijk een armfrac- tuur op, terwijl ook zijn arm uit de kom raakte. Hij is door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. (Advertentie LM.) gulden? omhoog.. PRIJZEN OMLAAG De lagere grondstoffen prijzen hebben niet alleen hun Invloed gehad op deze prijs... neen, dit is een aanbieding voor hen, die uit ondervinding weten, dat 20'n geadverteerde prijs lager... beduidend lager is dan normaal. Leuke, decoratieve filet, ge weven van 100% katoenen ga rens. Gezellige vitrage... voor de huiskamer, slaapkamer, keu ken enz., Morgen koopt U deze filet (normale prijs 2.25} voor een speciale prijs, per meter voor nog géén gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo derne vitrage, 90 cm breed, In de kleuren ecru en groen, per meter voor Esperanto-agendo Merkredon, la 29an de marta Klubvespcro m legos komune ,,L- E." do kunportu gin. Venu do al la kouata adreso kJno v. Gink Ploegstraat 19. Venku vian indiferentecon kaj venu unu fojon. Het nieuwe enthousiasme bij SVD PW heeft de roodwllten de eerste goede winst bezorgd. Dat geeft de stadgenoten de hoop dat SVD PW er nog In zal slagen in de resterende wedstrijden de onderste plaats over te dragen. Vreugde heerst er ook bU DHS dat zich in goede vorm bij de knmpioenskandfdaten heeft aan gesloten, met een gedecideerde 40 zege op De Postduiven. Verdrietig is de 14 nederlaag voor Schiedam op eigen terrein tegen Haastrecht. Het gaat er somber uitzien voor Schie dam. Ondanks een veldmeerdcrheid voor rust kon het sterke DHS niet van het windvoordeel profiteren. Eerst twee minuten voor rust schoot De Jager vanaf de rechtervleugel met een ho ge bal in. (10). In de tweede helft werd de tegenstander geheel op eigen veld teruggedrongen. Dat verdroot de achterhoede van de gasten ken nelijk waardoor zij een beroep op de mankracht gingen doen. In de 25e minuut scoorde Daan Muilwijk met een strak schot. Uit een scrim mage bracht dezelfde speler de stand op 30. DHS ging wat voorzichtiger spelen. In die periode werd de rechts achter van De Postduiven wegens ruw spel uit het veld gezonden. Toen Krommenhoek in de 39e minuut het vierde doelpunt scoorde geloofde DHS het verder web De bezoekers speelden efficiënter dan Schiedam, dot met een gewijzig de formatie niet slecht voetbalde, maar de kansen konden niet worden gebruikt Daardoor kwam Haastrecht op geregelde wijze aan de 14 winst. Voor rust had dc verdediging van Haastrecht alle moeite om do aan vallen te keren maar het nuttige Schiedamse schot bleef uit. Bij een doorbraak van de rechtsbinnen van Haastrecht verkreeg de bezoekende club de voorsprong. Met het voor deel van de felle wind bracht Haas trecht de voorsprong in de twintigste en 28e minuut op 0—3, Vijf minuten voor tijd kwam eindelijk het succes toen Van der Lubben keurig enkele tegenstanders omspeelde om daarna in de verste hoek raak te schieten. Kort daarna werd het 1—4. Een herboren SVDPW toonde met veel elan dat het team van Harde- man zich niet snel gewonnen 2al geven. Voor rust speelde SVDPW perfect, maar tot doelpunten kwa men de Schiedammers niet. In de tiende minuut van de tweede helft kon de kleine Vos na een mooie combinatie de score openen. Dat was voor SVDPW het sein het tempo te verhogen. Het resultaat was dat mid- denvoor Feyen tien minuten later keihard kon inschieten. Even zette Waödinxveen de domper op de goe de stemming doordat bij enkele te genaanvallen in. het laatste kwartier de Schiedamse voorsprong werd ge reduceerd tot 21. De verwachting dat DRZ Nieuwer- kerk wel onderaan zou houden, .is niet vervuld, want een Nieuwerkerk- in-nood is er in geslaagd DRZ te kloppen waardoor de positie van stadgenoot Schiedam nog benarder wordt DRZ heeft voor rust de kan sen laten glippen, steeds stonden de roodwitten op de helft van Nieuwer- kerk maar gedoelpunt werd er niet. Wel kon Nieuwerkerk uit een door braak acht minuten voor rust via rechtsbinnen Scheel scoren. Met wind mee toonde Nieuwerkerk veel initiatief en in de dertiende minuut na rust scoorde middenvoor P. Dart- munt. Zeven minuten later sloeg Ouwens met de hand naar de bal en. de strafschop werd door W, Baars ingeschoten. (30). Bij de aanvang van het laatste kwartier redde Bouk Molendijk voor DRZ de eer. (Advertentie LM.) BEL OP (OIO) 8 84 80 van de Depóts door geheel Nederland. voor luxe en vrachtvervoer etc. Vraagt inlichtingen aan het Hoofdkantoor te Rotterdam-4, VersÜdenstraat 6. Slechts één enkel punt veroverden de Schiedamse zaterdag-voetbalclubs. Het was een kostbaar punt want PPSC poogt energiek zich van de laatste plaats te distancxeren. Overi gens had PPSC tegen ZWSH meer verdiend dan het 1I gelijke spel. GSS verloor, maar dat is niet van betekenis. De Gustomannen zullen wel in de middenmoot blijven. Daar op hebben de stadgenoten de gele genheid aangegrepen om het team te verjongen. Het resultaat was be vredigend. ZWSH-PPSC 1-1 In de aanvang bleef de strijd in evenwicht, toch kon ZWSH de voor sprong veroveren toen de midden voor in de twintigste minuut 'n aan val goed afrondde. Hierna bleef PPSC tot aan de rust verwoed voor de gelijkmaker strijden. Direct na Een aantal sketches, twee grappige toneelstukjes cn vrolijke muziek, DU waren de programmapunten waar mee de Padvlndersgroep „De Scha bel" zaterdagavond in Irene de aan wezigen waaronder vele ouders van de padvinders prettig bezig hield. Wel vroeg hopman K, Heus in zijn openingswoord aan de belangstellen den of zij de jongens op de planken niet als beroepsartisten wilden be schouwen. Want daar konden zij toch echt niet tegenop. Niemand in de zaal zou overigens met die gedachte gekomen zijn. En vermaakt heeft iedereen zich toch ongetwijfeld. De jongens hebben met veel animo hun stukjes gebracht, die zij zo terdege hadden ingestudeerd. Het was echt ieuk. De avond werd de traditie getrouw begonnen met het zingen van het pad vinderslied „Hoort, zegt het voort" Waarna achtereenvolgens de welpen, de verkenners en de voortrekkers, de doelstelling van de padvinderij toelichtten. Door de welpen en verkenners werden leuke sketches opgevoerd. De titels ervan luidden: Een kaartje naar Tudderen; Peter Pan; Eduard wordt mens en Een dag in het zomer kamp. De leiders van de padvinders- groep brachten een toneelstukje met de pikante titel „Het slippertje". De inhoud draait om twee boeren die in Antwerpen een slippertje willen ma ken. Zij zeggen tegen hun echtgeno tes, dat ztf naar een conferentie ln die stad gaan. Maar door onvoorziene omstandigheden komt er tot hun gro te spijt niets van het verlangde slip pertje terecht. De voortrekkers kwamen eveneens met een zeer grappig toneelstukje en wel onder de titel „Rumoer om Joke", Dit stukje gaat over een stu- dentenfuif. Tot grote ergernis van de studenten zjjn er meisjes te weinig. Naargeestig wordt er in het stuk naar een aantal meisjes gezocht, wat tot soms komische effecten leidt. De avond werd nog met muziek opgeluisterd. Voor de vrolijke tonen zorgde het muziekgezelschap „Hax- pe Davids". rust startte PPSC fanatiek, ZWSH wilde kennelijk de winst consoli deren, daardoor speelde ZWSH stock verdedigend. De Schiedammers konden de muur niet doorbreken ook al kwam PPSC met enkele vervaar lijke schoten dichtbij de verdiende gelijkmaker. Eerst vijf minuten voor tijd kreeg PPSC loon naar werken. Rechtsbuiten Van Gent brak door de afsluiting heen. Vlak bij doel werd hij ten val gebracht en het gelukte routinier Gerrit Boertje de strafschop in te schieten. (1-1). PPSC bleef voor het doel van ZWSH., maar de thuis club kon met kunst en vliegwerk de puntendeling handhaven. GSS-GGK 1-2 Het volkomen gewijzigde team had enige moeite om in het begin tot een sluitend samenspel te komen. Daar door kon GGK na een half uur de voorsprong nemen. Hierna stuwden spil Schot en halfspeler Van Ingen zo goed dat de Schiedamse voorhoede effectiever ging voetballen. In de rust werd de Schiedamse formatie nog maals gewijzigd. Reeds in de tiende minuut joeg Putters de gelijkmaker in dc touwen. Helaas moest hij daar na geblesseerd 't veld verlaten, GSS bleef in de aanval, maar het te ver wachten doelpunt ontstond aan de andere zijde toen GGK bij een uit val op nogal gelukkige wijze de ver dediging kon passeren. GSS drukte GGK daarna in de verdediging om de verdiende gelijkmaker te behalen, maar doelpunten bleven uit. KNVB'-er HBSS 2 heeft thuis een moeilijke wedstrijd gespeeld tegen Rijnsburgse Boys 2. De bezoekers wonnen met 12 hoewel een gelijk spel de verhouding beter zou. hebben weergegeven. beginnen met Claude Debussy. Lully's .Belle Hermione" viel zaterdag b.v. niet alleen qua ontstaanstijd maar ook wat het treffen van de juiste sfeer aan gaat buiten hetgeen deze zanger verder liet horen. Toch is er in vrij korte tijd een zo opvallende vooruitgang te bespeuren van een be trekkelijk vlakke, enigszins gema niëreerde dictie naar een gezond-ge- differentieerde voordracht binnen het raam der laat-l9de eeuwse stijl, dat wy ons niet aan voorspellingen willen wagen. Op het ogenblik kan men Ber nard Kruysen zien als een voor beeldig vertolker van het Franse lied en zijn voorkeur zal daarnaar ook in de toekomst wel blijven uitgaan. De technische middelen, die hem nu ten dienste staan en de intelligentie, die hij altijd heeft bezeten, kunnen ech ter zeker nog nieuwe perspectieven openen. Kruysens programma was zater dag al even fraai als zijn vertolking ervan. Het was ook volkomen juist, temidden van een met verfijnde smaak samengestelde bloemlezing uit de liederen van Debussy, Honeg- ger, Poulenc, Fauré, Duparc en Ra- vel enkele composities van Henrïette Bosmans en Willem Pijper op te ne men, composities, waarin de Franse geest niet uitsluitend berust op het gebruik van teksten in de Franse taal. Bijzonder trof wel de knappe sfeertekening in de liederen van Hen- riette Bosmans (bü Pijper is deze uiteraard meer bekend), die het uit voeren meer dan waard zijn en de evidente creatieve begaafdheid van de eertijds befaamde Nederlandse pianiste nog eens extra onderstreep ten. De zanger vond in Peter Hansen een uitmuntend begeleider, die, nadat bij zich aan de niet gemakkelijke en voor dit soort werken ook niet zeer geschikte akoestiek van de slecht bezette Aula had aangepast, met gro te overtuiging de belangrijke piano partijen interpreteerde. Het dankbare publiek werd nog een toegift ge schonken: „La mort de Don Quichot- te" van Jacques Ibert. ELLY SALOMè VLAARDINGEN Het technisch goed spelend, maar o zo onproductief TSB heeft met het bezoekende Bolnes maar weinig moeite gehad. Dat het verschil be perkt bleef tot slechts drie doelpun ten, vindt voor het grootste deel zjjn oorzaak in het slechte schieten van de TSB-voorwaarisen, btf wie Floor van den Berg de kroon spande bjj het missen van kansen. Bovendien had de TSB-mlddenvoor bU enige wel goed gerichte schoten de pech, dat het houtwerk doelman Pleüsier te hulp kwam. Het was jammer, dat in deze spor tief gespeelde wedstrijd rechtsachter Van Zielst, van Bolnes voor de rust een trap tegen het onderlichaam kreeg, die opneming in het zieken huis noodzakelijk maakte. Van op zet was gelukkig geen sprake. Onder de niet altijd vlekkeloze lei ding van scheidsrechter Van Heijst ontrolde zich voor het oog van de toeschouwers een weinig interessan te wedstrijd, die van het begin af een sterker TSB te zien gaf. Keer op keer doorbraken dc blauw-hem- den de vijandelijke verdediging, doch al het vuurwerk resulteerde tenslot te in. slechts een treffer, die door Van De eerste kampioen is bekend. Dat is HVO cL Waarvan het opmerkelij ke nog is, dat HVO cl voor de eerste maal aan de competitie deelnam. Za terdag wonnen de jeugdige HVO-ers met 2I van Demos c, hetgeen het afdelingskampioenschap betekende in de juniorencompetitie, c-klasse, afd. 11, Van de elf gespeelde wedstrijden werden er tien gewonnen, terwyl eenmaal geljjk werd gespeeld. Doel saldo: 59 voor, 8 tegen. Zaterdagmiddag is het tweejarig* Rotterdamse meisje Maria Ba- de door eed ongeluk op de binnen plaats van een expeditiebedrijf aan het Zwaanshals om het leven geko men. Het kind stond met haar vader ta kijken naar het verplaatsen van zware wagens. Van een kort ogen blik, dat niet op haar gelet werd, maakte z{j gebruik om onder één van de wagens te kruipen, die toen juist in beweging kwam. Het meisje overleed tijdens het transport naar het Bergwegziekenhuis. Mei de wens uit te spreken, dat de ouderen zullen proberen de jeugd van Vlaardlngen de weg te doen vinden naar zaal Muzanda, opende burgemeester mr, J. Heusdens zater dagmiddag officieel de polltielen- toonstelling „Van spel tot eet", wel ke wordt gehouden van 25 maart tot en met S april. Alvorens mr. Heusdens de tentoonstelling opende leverde hjj een vurig betoog over de verhouding politie tot burgertf. Dit tot de talrijke genodigde gas ten, waaronder enkele wethouders, vele raadsleden, hoofden van dienst, vertegenwoordigers van jeugdorgani saties enz. Vroeger werd de politieman als een boeman gebruikt, met name door ouders, die wanneer men met de kinderen geen raad meer wist, al rap dreigden met de politie. Van daag aan de dag komt de behoefte aan stoerheid in de vorm van baar den en snorren niet meer bij de po litie naar voren, maar bij een ge heel andere categorie van mensen. De politie moet volgens mr. Heus dens bestaan om het gezag te hand haven en om de bestaande voor schriften na te komen. Helaas treft men naast de vele goedwillende men sen ook tal van minder goedwillen- den aan en zolang dit nog het geval is, zal de politie nodig zijn. Mr. Heusdens zou er niets op te gen hebben, wanneer de verhouding van de politie tegenover de burge rij zeer vriendelijk is, maar dat zal er niets aan afdoen, dat bij versto ring van de orde het een harde rea liteit is, dat de politie de primaire taak heeft de orde te herstellen. Wanneer men het zo stelt, is de taak van de politieman beslist niet eenvoudig, want we moeten niet vergeten dat hij ook maar een ge woon mens is. In algemene zin ge zien, was mr. Heusdens er van over tuigd dat de volwassenen de politie met wat meer begrip tegemoet kun nen treden. Dat dit nodig is, toonde hij met een recent voorbeeld aan naar aanleiding van een in de afgo den Berg in. een soort vertraagd tem po werd gescoord. Doelman De Vree- de kon zich alleen vermaken met het oprapen van terugspeelballen. Direct na de thee 20rgde La Lau voor nummer twee en hoewel de 'huisclub daarna ontelbare kan ten kreeg, moest zij toch wachten tot aan de veertigste minuut, alvo rens Van Zevenbergen met een be heerst schot de bal voor de derde maal achter Pleijsier plaatste. Alle pogingen van het dapper volhouden de Bolnes ten spijt bleef het bij deze 30 stand, die slechts een magere afspiegeling vormde van de krachts verhouding in het veld. Bij een vechtpartij met een an dere jongen zaterdagmiddag om 3 uur in de Boerhaavelaan, is de 12- jarige Jan J. K. komen te vallen. Met een grote buil op zijn hoofd, enkele schaafwonden en vermoede lijk een hersenschudding is hij door de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Later kon hij echter met een taxi weer naar huis terugkeren. Zoals gevreesd mocht worden Is Demos de kop weer kwijt geraakt doordat ook Demos zich heeft la ten verrassen door de sterke oud vierdeklasser Saturnus, Daardoor ontpopt Saturnus zich als kampL. oensdoder. Gelukkig voor Demoï werd het een. puntendeling 1—I zo dat de kansen voor de roodzwarten nog gunstig zijn ook al moet Demos de eerste plaats nu delen met de concurrentie. Schiedamse Boys Is weer op het goede pad, zodat het kampioenschap nu weer veilig lijkt. Demos-Saturnus 1-1 Vier minuten voor het einde kwam Saturnus op vrij gelukkige zij het verdiende wijze naast Demos, Cl1> In een goede en sportieve wedstrijd kwamen de gelijkwaardige teams voor rust niet tot scoren. In de twee de helft speelde Demos tegen wind in beter en Saturnus werd in de ver dediging gedrongen. Toen Henk Wahl in de twintigste minuut drie tegen standers passeerde kon hij linksbui ten Falandt de scoringskans geven. Diens harde schot werd nog in het doei gestopt maar de bal werd tegen het net gewerkt. Saturnus weerde zich geducht en bij een ver schot vlak voor tijd meende de Schiedam se doelman dat de bal naast zou gaan. Hij reageerde daardoor onjuist waar door hij het leer in het doel sloeg. (1—1). Schied. B.-Crooswijk 3-0 De aanvoerder heeft zich hersteld van de schrik van vorige week. Schiedamse Boys wes ditmaal weer de heer en meester. Na tien minuten opende rechtsbuiten G. Spyer de sco re uit een scrimmage. Rechtsbinnen Bonte bracht de stand voor rust op 20, Ook in de tweede helft had Schiedamse Boys een groot over wicht. De Crooswijkers verdedigden manhaftig, Bij een vrije trap op de rand van het strafschopgebied schoot middenvoor Jongeneel onhoudbaar over het muurtje in. (30), lopen week verschenen krantenbe richt uit Tilburg, waar een politie man een half uur lang in gevecht was geweest met iemand, die iets te diep in het glas had gekeken; dit gebeurde onder het toeziend oog van ruim honderd belangstellenden! Dat de politie de tentoonstelling „Van spel tot cel" in de Paasva kantie organiseert, is iets wat niet zomaar toevallig is, maar statistisch is bewezen, dat in de maanden maart cn april de jeugdcriminaliteit het ergst is. Daarom is het juist de be doeling, dat de jeugd in deze tijd wordt geconfronteerd met de bal dadigheden en de gevolgen daarvan. De tentoonstelling is volgens mr. Heusdens niet typisch Nederlands, omdat men er ook de positieve zij de aantreft en daarover was spre ker zeer verheugd. Voor deze woorden van burgemees ter Heusdens was er een hartelijk welkomstwoord gesproken door de commissaris van politie, dr. C. N. Peljster. Deze getuigde van zfjn donkbaarheid jegens allen, die heb ben meegewerkt aan de tot stand- koming van de tentoonstelling. Het feit, dat de tentoonstelling uit het politiekorps is voortgesproten en dat er door talrijke politiemannen maan denlang in de vrije tijd zo hard is gewerkt, vond hij geweldig. Met ere noemde hij de naam van inspecteur L. van Slooten, „de geestelijke va der" die de bezielende kracht is ge weest en met kunde, enthousiasme en doorzettingsvermogen een prachtige prestatie heeft geleverd. In mej. Ca- rïot vond hij een uitstekende mede werkster. Het noemen van deze na men werd met een klaterend applaus door de aanwezigen onderstreept. In verhand met de aard van de tentoonstelling is er voor de Vlaar- dingse schooljeugd een teken- en op stelwedstrijd uitgeschreven. Na een selectie op de scholen werden 214 opstellen en 101 tekeningen ontvan gen. De jury bestaande uit de he ren C. v. d. Burg, W. B. A. Korte- kaas en C. v. d, Moolen, heeft vol gens dr. Feïjster beslist geen mak kelijke taak gehad en ook haar bracht hij dank voor het vele werk dat zij er voor heeft verricht. De uitslag was: A. Opstellen: 1. Jeamïne Haaksman (Prinses "Wilhel- minascbool), 2, Cor Pons (Ds. Hen drik de Cockschool). 3. Trudeke van Rij (v.'d. Schaarhoofd). B. Tekenin gen: 1. Sjaak de Jongh (Dr. Plesman- 5chool), 2, Meino de Graaf (v. d. Schaarschool), 3. Wilma Kuil (St Mariaschool). De prijswinnaars wer den door dr. Peljster hartelijk ge lukgewenst en mochten uit zijn han den een boekenbon ln ontvangst ne men. Hun bekroonde werken zullen gedurende de tentoonstelling in zaal Muzanda te bewonderen zijn. Op de vele dankwoorden van dr. Peijster maakte burgemeester Heus dens een aanvulling, namelijk aan het adres van dr. Peyster zelf, di« ook een werkzaam aandeel heeft ge had in de tot standkomlng van de tentoonstelling. De tentoonstelling ft dagelijks ge opend van 912 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Ook tweede Paasdag ft de tentoon stelling toegankelijk. 5? Het Schiedamse Jeugdtoneel „De Dilettantjes" heeft zaterdagmiddag in Arcade een opvoering gegeven van het door radio en televisie be kende verhaal van Derend Bommel, geschreven door Kasper W. Afman. Daar de hoofdleidster mevr. N. Dett- meyer nog niet geheel hersteld is, heeft mevr. S. Herzbach de regie ge voerd. Ztf kan er trots op zjjn, dat ook deze opvoering, waarby vele nieuwe talentjes op de planken kwa men, zo goed geslaagd [s. Berend Bommel, die van poppe- kastspeler koning wordt, is goed ver tolkt door Jan Molendijk, zoals ook WiUy vnn Loeneo aardig spel lever de als zijn toekomstige vrouw de Ko ningin, Wim de Bruin was de Deur waarder die beslag op de inboedel van Berend komt leggen om deze pu- den doorgebracht. bliekelijk te verkopen. Maar de gro te tovenaar Hassan (de 10-jarige Bepple v. d. Rooy) weet dit voor lopig te verhinderen. Maar aft de toe stand werkelijkheid wordt breiigt de Boodschapper van de koning (Jantje Wuyster, 9 jaar) uitkomst met het testament waarin de koning Berend een hoop geld nalaat. De kok, (Fred die Buurman) kan dan Berends lie* velingsgerecbt klaarmaken en Ka trijn, Ria Kars, is blij dat zij bij haar poppekastspeler mag blijven. Alleen Prinses Azalia, dat is Willy Hersbach, kon niet met Berend trou wen, want ze kon toch geen snert ko ken. Na deze uitvoering kan de Dilet tantjes zich voorbereiden op de Pink ster-vakantie, die in Bergen zal wor- GEMEENTE SCHIEDAM Ter secretarie van Schiedam kan worden geplaatst voor de behandeling van JEUGDZAKEN. Rang en bezoldiging afhankelijk van leeftijd, bekwaamheid e*> ervaring. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan Burgemeester en Wethouders, binnen 14 dagen na verschijning dezer advertentie in te zenden bij Bu reau „Personeelszaken", Nieuwstraat 26 te Schiedam Amerikaanse reliëf-imprimé 5-12 iaar. prijs v. S jr. kl.st.p.m. M v. h. ïvV* r-i'-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1