Bodemvondsten bewijzen sterke Romeinse invloed CAMERA INRUIL ACTIE Schiedam vergroot pun ten voor sprong Boerderij afkomstig van de Marezaten Jeugddorp krijgt een permanente opvolger Ronde van Schiedam opent Jeugd Jolijt met zege op KOAG NOG SLECHTS 3JUNI CONCLUSIE VANdr. P. J. MODDERMAN 1 AGENDA POLTTIESPORT- TRIAL J. Dinkelaar onderscheiden Maar grootser van opzet Nederlaagserie van SVC De WRK-Avond vierdaagse SVC-heren promoveert Andere sporten Programma van Huisvrouwenver. Bromfietsdieveu gepakt Man stal regenjas KORFBAL ODI stelt zich veilig UW OUDE FOTOTOESTEL IS 7.50, 10.-of 15."waard! Hut kon gevaar opleveren Keetje in brand Tas gestolen SCHIEDAM JONGSTE BEDIENDE MEISJES GEHUWDE DAMES k_ MEISJE gevraagd Koeriersters Woensdag 31 mei 1961 „Wat de laatste bodemvondsten In de Kethclse Hargpolder In het Schie damse gebied ons hebben geleerd is. dat de invloed van de Romeinen op de oude bevolking in dit gebied veel sterker is geweest, dan we bebhen kunnen bevroeden, Dit het noorden van ons land weten wij", dat de con tacten uitsluitend uit handcï hebben bestaan. De eigen produkten van de pottenbakker^ en wat dies meer zij hebben daar sterk de overhand. Bij de opgravingen in Schiedam, de eerste keer overigens dat hier de inheemse cultuur tevoorschijn is gekomen, komt veel meer Romeins aardewerk te voorschijn, dan men had verwacht." Dit is een voorlopige conclusie van dr. P. J. Modderman, hoofd van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek. die samen met drs. H. Halbertsma een uiteenzetting heeft ge geven over de laatste bodemvondsten. Verder heeft dr. Modderman sterk r als een door oxydatie zeer licht ge- *.«hm vetrnuiccn h„* 1 worden ijzeren breekijzer on een lo- den ring, bij het spinnen jn gebruik geweest; gespjes van brons en diver se fraai bewerkte fibulae of vlieg- heidsspelden. Kostbaarder zijn twee bronzen beiletjes, mogelijk gebruikt als opschik, als herkenning van het vee of een afweer tegen kwade gees ten en een achttiental barnstenen kralen, waarvan moeilijk te zeggen is of die van Romeinse of inheemse afkomst zijn. Paardje vau Schiedam Het kostbaarste voorwerp is ech ter een paardje van pijpaarde, dat wel de geschiedenis zal ingaan ais ,.l»et paardje van Schiedam", daar het voor de eerste maal is dat zo'n beeldje in Nederland is gevonden, hoewel meerdere volkomen gelijk vormige paardjes in België, Frank rijk en Duitsland zyn aangetrof fen. Dit paardje werd gebruikt bij de verering van de Gallische godin Epona, de beschermster van de paar den. De vraag rijst nu of aan de In twjjfel getrokken dat de oor spronkelijke bewoners van de enkele weken geleden blootgelegde woning Kelten zouden zyn geweest. Hij gaf er, gesteund door drs. Halbertsma, de voorkeur aan als de bewoners aan te wijze de stam van de Mare zaten, waarvan reeds in de Romein se tijd melding wordt gemaakt dat zij de streek bjf Schiedam en Vlaar dingen hebben bewoond. Zo wordt de ouderdom van de woningresten gezocht In de tweede eeuw na Chris tus. Het was in die tijd dat de Ro meinse invloed zich het sterkst heeft doen. gelden. Holland bezuiden de Oude Rijn <dïe toen bij Katwijk in zee stroomde) behoorde tot het Ro meinse Imperium. Een keten van versterkingen bewaakte de Rijks grens. Daar was dus ook de Ro meinse beschaving direct aanwezig. Binnen de grenzen van het rijk woonde een inheemse bevolking die door de Romeinse geschiedschrijvers is beschreven. Vooral in. het West- land waren vele nederzettingen be kend. De bevolking had zich geves tigd in het veengebied, dat op tal van plaatsen werd doorsneden door stroompjes. Op de door klei opge hoogde oevers daarvan kon men blijkbaar nog redelijk leven. Het riviertje de Harg vormt nog steeds een rest van een dergelijk stroompje, waaraan ook de wonin gen stonden die thans worden opge graven, Dank zij het feit dat deze mensen hebben geleefd op een reeds toen zeer vochtige plaats, zijn tal rijke resten van hout bewaard ge bleven. Ook destijds moet het al flink nat zijn geweest te plaatse. Want buiten de woning treft men een vloer van stammetjes aan; men heeft dus het erf willen verharden en droog hou den met dit houtwerk. De behuizing zelf is ruim vijf meter breed, maar de lengte is nog niet bekend daar de woning of waningen nog niet ge heel uitgegraven zijn. In de lengte as van de woning treft men haard- plekken aan. Twee rijen palen bin nenshuis hebben gediend om het dak te dragen, zodat een z.g. drie-sche- pige boerderij ontstond. Enkele dwarswandjes verdelen de ruimte. De toegangen zijn te herkennen door dat ~de drempels van de deuren nog aanwezig zijn. Van de terpen in Friesland, Groningen en noord-Duits- land zijn soortgelijke boerderijen bekend. Tussen twee ruimten in is een houten vloer aangetroffen; aangeno men wordt dat dit een stal moet zijn geweest, waarop ook de aan getroffen mest wijst. Dat de bewo ners vooral veeboeren zijn geweest, blijkt verder ook uit aangetroffen vele dieren-beenderen, vooral van koeiem Duidelijk beeld Het belang van deze vondst ligt vooral hierin, dat bet voor de eer ste maal is dat de archeologen voor de eerste maal zo uitvoerig over de Ieefwyze van de toenmalige bewo- Jieis worden Ingelicht, waarbij dan ook de sterke Romeinse invloed op vallend is. Zoals we reeds eerder hebben be schreven zfjn er op die plaats tien tallen kilo's scherven aangetroffen, van uiteenlopende makel y en ver der nog wat andere voorwerpen. Veel van deze scherven ziyn van in heems aardewerk, dat niet op een draaischijf is vervaardigd. Dit aar dewerk komt overeen met dat wat in de terpen-cultuur langs de Hol landse kust is gevonden. Ook da gelijks gebruiksgoed van ruwwan- dlg aardewerk als amforen en voor- raad-polten, soms van zeer grote af metingen Daartussen zijn scherven van „terra sigillata", het „deftige" aar dewerk, dat met zorg vervaardigd en versierd is met gebruikmaking van malletjes. in fabriekjes die in de buurt van Keulen of Trier hebben gestaan. Dit aardewerk nu is door de Romeinen naar de Maas- en Rijn mond, het toenmalige Helinium, ge bracht. Dan diverse metalen voorwerpen, I hand van dit ene paardje nu maar aangenomen mag worden of de be woners van Keltische afstamming waren, Dr. Modderman en drs. Hal bertsma nu ontkennen dit. Zij ver onderstelling dat dit in de Keulse fabriekjes vervaardigde voorwerp door een reizende handelaar naar Schiedam zal zyn gebracht, waar het dienst kan hebben gedaan als een soort amulet tegen kwade in vloeden op de paarden. Dat deze laatste vondsten in Schie dam zo uitvoerig bestudeerd zijn kunnen worden is te danken aan het feit, dat de vindplaats wel naast het tracé van de Rijksweg in aan leg is gelegen (zonder het graaf werk voor die weg, zou er nooit iets gevonden zijn) maar niet er in. Daardoor hebben de vak-archeolo gen van de R.O.B., maar vooral de amateurs v.d. archeologische werk gemeenschap Helinium rustig kun nen werken en speuren; alles kan in kaart gebracht worden en gede termineerd en ook gepreserveerd. Gistermorgen is er nog een. houten schop aangetroffen, die waarschijn lijk dienst heeft gedaan in de stal. Dit voorwerp heeft ook de aandacht gehad van het College van Burge meester en Wethouders, dat gister middag de vindplaats heeft bezocht. Dit zijn enkele scherven en voor werpen die bi? de laatste opgra vingen in Kethel zijn gevonden. Bovenaan een geel-aarden wrijf schaal met een ingebakken ruwe bodem; rechts een ruw-wandige tuit van een amvoor; midden een scherf van 't fijn-bewerkte „ter ra sigillata"; daarnaast een snoer tje van achttien barnstenen kra len, een fibula en een klein bron zen belletje. Geheel links staat het „paardje van Schiedam", een pijpaarden beeldje gewijd aan de Gallische -paarden-godin Epona. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Bellen b(j ongeval: G.G. en G.D„ Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarranummer 64665. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend; maandag 19.0020.30 uur, donderdag 9.3012.30 uur, vrij dag 9.30—16.30 en 19.00—22.30 u., dinsdag 9.30—16.30 en 19,00—20.30 uur, woensdag 9.3012.30 uur, zaterdag 9-3016.30 uur, 's zon dags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 00—21.00 il, woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.0017.00 uur, vrijdag 14.00—17.00 en 19.00 —21.00 uur, zaterdag 10.00—12.00 en 14.0017.00 uur. Stedelijk Museum: Tentoonstelling: „Op het spoor van de mens" Elke dag van 1000 tot 17.00 uur, BIOSCOPEN Passage, 2 en 9.15 uur; „Een meisje in duizend gevaren". Monopole. 2 uur „Johnny Rocco"; 7 en 9.15 uur: „Het West-Beriijn- mysterie". DIVERSEN Irene, 8 uur: O.D.G, Toneel Huishoudschool, 7 en 9 uur: Open bare Lessen. (Advertentie LM.] Na ruim 45 jaar in dienst te zijn geweest bij de Gem. Technische be' drijven, gaat de heer J. Dinkelaar de overheidsdienst verlaten. De heer Dinkelaar, die in de Oude Nassau- traat 25a woont, was de laatste tijd werkzaam als baas --an de fitterij. Voordat hij echer met pensioen is gegaan, is de jubilaris vanochtend nog gehuldigd. Door wethouder mr. M. J. M. van Kinderen werd hem tijdens een plechtige bijeenkomst de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Het Jeugddorp 1961 Is alweer ver- iedentyd. Maar men kan zonder eni ge reserve zeggen, dat dit dorp, dat voor Schiedam een experiment bete kende, bijzonder in de smaak Is ge vallen. Daarom broeden de organisa toren alweer een plan uit om vol gend jaar de jeugd wederom In staat te stellen een eigen dorp te bouwen. Er is al een commissie geïnstal leerd, die ijvert voor het bijeen ga ren van materialen. De commis sie gaat tevens een rapport opstel len dat aan de gemeente zal worden aangeboden. In het rapport zal ko men te staan wat voor materialen enz. zijn gebruikt en tevens zal er een overzicht worden gegeven van de mogelijkheden die zo'n dorp de jeugd biedt. Hierdoor hopen de leden van de commissie (Mej. R. Kolenberg, leid ster van het clubhuis „St. Jan", mej. Mïedema, maatschappelijk werkster van het Bureau Onderwijs, de heren C. A. Henrion-Verpoorten, hoofdlei der van het clubhuis „De St, Joris Doele" en A. A. de Kwant, hoofd agent van de Schiedamse Jeugdbriga- de) te bereiken dat er volgend jaar een permanent jeugddorp gebouwd zal kunnen worden. Hun wens is, dat de jeugd volgend jaar in de Fink- stervakantie weer zal kunnen gaan j bouwen. Het zal dan echter een dorp van 200 pandjes moeten worden, op gezet door een minimum aantal van 1000 kinderen, j Wanneer dit dorp dan in de Pink stervakantie is opgetrokken, dient het niet direct na afloop van de vakantie te worden afgebroken. Nee, het zou dan tot na de grote va kantie 1962 moeten blijven staan. De kinderen zouden er dan *s avonds na schooltijd heerlijk kunnen gaan spelen. Men heeft zich dan zo voor gesteld er een paar oude sloopauto's en een oud vliegtuigwrak neer te zet ten. Andere speelwerktuigen zouden dan ook niet vergeten worden. Men heeft zelfs het plan. opgevat op den duur de commissie om te 2etten in een stichtingsvorm met eigen rechts geldigheid. In het bijzonder verdie nen toch wel na afloop van. jeugd dorp 1961 naast de andere medewer kenden, een achttal meisjes van de huishoudschool aan de Prins Maurïts- straat een pluim! Het zijn meisjes die in de kinderverzorgstersklas zitten, en die binnenkort hun examen moe ten doen. Toch hebben zij zich voor het werk in het dorp geheel en al ge geven en zij hebben zelfs, toen het weer nogal tegenwerkte, in hun schoo' grote ketels soep gekookt, want zij vonden dat de kinderen iets warms nodig hadden. De verloren lesuren halen zij nu na schooltijd in om zich toch terdege op hun examen voor te bereiden. Dit houdt dus te vens ih dat hun leraressen ook enige uren per dag overwerken. Alle hul de! In het clubhuis „St. Jan" wordt vanmiddag om 6.30 uur aan de kin deren die hebben meegebouwd aan het dorp, een bouwcertificaat met de foto van hun werkstuk erop uitge reikt. De werkgroep „Jeugd Jolijt" van de Schiedamse Jeugdraad organiseert ook dit jaar voor de jeugd een aan trekkelijk programma dat zal duren van 1 juni t/m 8 juli. Evenals vorig jaar zal gestart worden met de ronde van Schiedam voor jongens van 12 Km 16 jaar. Dit zal zal de ronde ech ter niet gaan over een zeer klein rond parcours. De afstand die de jon gens uu moeten afleggen is veel gro ter. De kans echter dat er veel „wiel renners" zullen uitvallen is geringer. Het tempo, waarin de wedstrijden worden gereden, wordt nu bepaald doqr de motorpolitie die voorop zal rilden. De laatste 500 m mogen de jongens wel naar hartelust sprinten. Het programma voor de eerste week luidt: Donderdag 1 juni om 7.15 uur: .Ronde van Schiedam". De start vindt plaats op de Nieuwpoortweg. De jon gens rijden vervolgens op hun toer fietsen via de Oversehïesestraat, Sin gel, Kerkstraat, Parkweg, Burg. van Haarenlaan, Julïanalaan, Stadhou derslaan, Rozenburgerstraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat en Maasdijk naar de Gusto weg. Vrijdag 2 juni beginnen om 7 uur de autopedwedstrijden in de Maria- •traat voor jongens cn meisjes van 9 t/m 14 jaar. Maandag 5 juni begint om 7.15 uur de tweede etappe van „De Ronde van Schiedam". De start is weer in de Nieuwpoortweg. Nu rijden de jon gens dan door Schiedam oost-cen trum-west en eindigen in Kethel bij Bad Greenoord. Dinsdag 6 juni begint om 7 uur op de Lange Achterweg de zeepkisten race voor j'ongens en meisjes van 9-14 jaar. Woensdag 7 juni is er 's middags eerst in de Koopmansbeurs een ruil- Deurs voor kinderen van 6 t,m. 14 jaar. Om 7 uur is er voor kinderen van t-m. 9 jaar een spelavond op de speelplaats van de «Tulianaschool. Donderdag 8 juni wordt op bet Frans Halsplein om 7 uur een aan vang gemaakt met de vijf-kamp volksspelen voor 11-14-jarigcn. De 5- kamp bestaat uit boogschieten, kege len, steenwerpen, balansrace en hoef- ijzerwerpen. Vrijdag 9 juni is er om 7 uur we derom een autopedwedstrijd en wel in de Strijensestraat. Hieraan kunnen 9-14-jarigen deelnemen. Na het afwerken van het gehele programma, dat nog nader wordt be kend gemaakt, zal zaterdag 8 juli de slotmiddag plaatsvinden. Dan wordt er een grote vliegerwedstrijd aan de Maasboulevard gehouden. In het door de Schiedamse Volley bal Club georganiseerde Nederlaag- toernooi was ditmaal het Rotterdam se AMVJ/Smash te gast. Dames 2 bleef op de goede voet voortgaan door wederom een 3—8 overwinning In de wacht te slepen. En wederom groot machtsvertoon, zoals uit de setstanden blijkt: 15-2, 15-10 en 15-3. Dames 1 verloor op het nippertje van het in de dames-overgangsklasse spelende Smash-team. Ook hier to nen de setstanden de krachtsverhou ding goed aan, t.w. 14-16, 15-9, en 15-17. Heren 2 won eindelijk weer eens en wel met 30. Dit Smash-team viel bijzonder tegen en de Schiedam mers hadden er dan ook niet erg veel moeite mee. Set-standen: 15-5, 15-7 en 15-7. Heren 1 tenslotte won overtuigend met 2—1. Behalve in de laatste set, toen de Schiedammers het wel ge loofden, was SVC de betere ploeg. Hier waren de set-standen: 15-4, 15-7 en 8-15. A.s. vrijdag krijgen we een derby. Stadgenote Juliana komt dan op be zoek en we rekenen dan weer op een serie prettige en sportieve wed strijden. De WKR-Avondvierdaagse, die in Schiedam door alle verenigingen die bij deze wandelkring zijn aangeslo ten wordt georganiseerd, zal dinsdag avond 13 juni om 7 uur in gebouw Irene van start gaan. Evenals andere jaren zullen de wandelaars vier avonden 15 of 10 km lopen. De 15 km mag alleen door personen boven de 14 jaar worden gelopen. Voor de tochten, die 13,14.15 en 16 juni plaatshebben kan men zich in-, schrijven bij de volgende adressen; J. Schmidt, Newtonplein 6; Van Rij, Van Heuven Goedhartstraat 106; Ose- phius. Prof. Kamerlingh Onneslaan 107; F. van Veen, Vrienschapstraat 6b; H. Huyken, Lekstraat 100; J. Bras, Ouddorpstraat 13 en C. A. Henrion Verpoursten, Jan Steenstraat 65. De minimumleeftijd voor deelne ming non de marsen is gesteld op 8 jaar. Het eerste herenteam van de Schie- damse Volleybal Club is er in ge slaagd zich te plaatsen voor de dis- trlcls-overgangsklasse van de Ne- vobo. Zes ploegen, t.w. Blokkeer uit 's-Gravenhage, Archilles uit Delft, SVC uit Schiedam, ProLwyk 2 uit Leiden, Sliedrecht Sport uit Dor drecht en Vires en Ceiicitas uit Gou da, streden jl. zaterdag in het stu denten sportcentrum te Delft hun sportieve strijd. Ieder team speelde derhalve 5 wedstrijden met de we tenschap dat de vier best-geplaatsten zouden promoveren. De Schiedam mers eindigden op de derde plaats en komen derhalve in het nieuwe seizoen in de overgangsklasse. De eindstand luidde: 1. Blokkeer 10 pnt.; 2. Archilles 8 pnt.; 3. SVC 6 pnt: 4. Prof.wijk 2 4 pnt.; 5. Slie drecht Sport 2 pnt.; 6. Vires en Celi- citas 0 pnt. i' ggni VLAARDINGEN, Dinsdag wer den de politiesportdagen voortgezet. De reeds maandag door het Schie damse politiekorps behaalde puntcn- voorsprong werd op het nummer atletiek nog vergroot. Daarmee was Schiedam reeds winnaar van de driekamp, want de andere nummers waren, zoals gebruikelijk in deze wedstrijd, vam geen belang voor hef totaal-klassement; daarvoor waren aparte prijzen beschikbaar. Vlaardingen en de rijkspolitie te water hadden voor het onderdeel atletiek niet voldoende manschap pen ter beschikking. Daarom traden deze korpsen tegen Schiedam geza menlijk in het strijdperk en werden de veroverde punten gedeeld. Aldus kwam Schiedam tot 105 punten, Vlaardingen en de rivierpolitie beide tot 81. Hetgeen het totaal aantal punten voor Schiedam bracht op 261, Vlaardingen op 219 en van de rijkspolitie te water op 153. De individuele uitslagen bij Ce atletiek waren: 100 m hardlopen: 1. v. Herk <S.) 12 sec.; 2. Luiten (S.) 12.5; 3. Dijk stra (S.) 12.5. 80 m hardlopen veteranen: 1. de Ruiter (V/W) 10; 2. Goudziers <S> 10.1; 3. v. d. Horst (S) 10.2, Kogelstoten veteranen: 1, Over- gauw (V/W) 10.33% m; 2. Koole (V/W) 10.20% m; 3. Stolk <S> 10.10 m. Kogelstolen: 1, Tintel (V/W) 11.48% m; 2. v. Dokkum (V/W) 10.35 m; 3. Luiten (S) 10.33 m. Verspringen: 1. v, Herk (S) 5.G6 in; 2. de Vette (S) 5.13 m; 3. Dijkstra (S) 5.03 m. Verspringen veteranen: 1. de Rui ter </W) 5.12% m: 2. Goudziers (S) 5.07; 3 Schippers (V/W) 4.45 m. Hoogspringen: 1. Luiten (S) 1.55 m; 2. Huizing (V/W) 1.55 m; 3. Dijk stra (S) 1.50 m. Hoogspringen veteranen: 1. Brou wer (V/W) 1.40 m; 2. Goudziers (S> 1.35 m; 3. v. d. Horst (S) 1.35 m. 4 x 100 m estafette: l. Schiedam 48.2 sec.; 2. Vlaard./Waterp. 54.8 sec. 4 x 100 m estafette veteranen: 1. Schiedam 51 sec.; 2. Vlaard./Waterp. 51.2 sec. Schiedam behaalde een duidelijke zege bij het volleybal. Ziehier de re- Het maandprogramma van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afde ling Schiedam, ziet er deze maand niet zo druk uit als andere maan den. Dinsdag 13 juni vindt het gebrui kelijke koffie-uurtje plaats en dit maal weer op het tennispark „Spie- ringshoek". Ook staat er weer een kontakt- ochtend voor nieuwe leden op het programma. Dat zal zijn op woens dag 14 juni. Een heel aanlokkelijke dag is don derdag 15" juni. Dan vertrekken de dames om 7 uur vanaf het Postkan toor naar Arnhem, waar zij het Openluchtmuseum gaan bezoeken. De maand wordt op woensdag 28 juni besloten met een excursie naar de orchideeën-, bloemen- en planten- kwekerijen van de fa. B. D. de Jong en Zonen te Rijswijk. Vannacht om 2.50 uur zjjn op de Parkweg twee mannen op een brom fiets aangehouden. Het waren de 23- jarige M.A.W.S. uit 's Gravenzande en de 18-jarige M. E. J. de N. uit Sche- venïngen. Zij hadden de brommer ergens onbeheerd in Schiedam ge vonden, Beiden waren opvarenden van een schip dat m de Merweha- ven lag. De politie heeft gisteren de 41-ja- rige kok J. J. G. uit Maasland aange houden. In de Pinksterdagen heeft hij uit een pension aan de Burg. Knappert!, 's nachts van een Engels man een regenjas gestolen. De man had eerst een tocht langs verschillen de Schiedamse cafeetjes gebouden. Op een gegeven moment had hij geen geld meer om te betalen en liet m een café zijn paspoort achter als pand. Hierdoor kon de politie op zijn spoor komen. Burgerlijke Stand Geboren: Marja d.v. A. Schaper cn M. van Hoogdalen; Johanna W. d.v. N. H. van der Ree en P. S. Elgers: Bartholomeus A. z.v. J. de Nies en J. Hollemans; Fredericus z.v. A. Boe lens en J. M. van Gerven. Overleden: J. de Kloe, 70 jr. wed. van C. Berkel; A. H. Slieker, 73 jr.; C. H. Nauman, 91 jr. wed. van G Breure; D. Knol, 64 jr. ODI heeft zyn kans om veilig te komen goed gegrepen. In een pretti ge, spannende en doelpuntrijke wed strijd is met 98 over KOAG ge zegevierd. Al heel snel kwamen on ze stadgenoten met 2—0 voor door goed uitbuiten van twee verdedi- gingsfouten van de KOAG-dames, maar in de eerste helft waren de gasten toch sterker. Daardoor werd met 24 gerost, welke stand de ver houding goed weergaf. Na de hervatting bleef KOAG aan vankelijk de leiding behouden. Het werd 3—5, 55 en later weer 5—7 voor de tegenpartij, maar door taai volhouden en wat fortuin werd die achterstand omgetoverd in een 9—7 voorsprong. Daar voegde KOAG vlak voor het einde nog een punt aan toe. In vergelijking tot de eerste helft de tweede was onbetwist voor ODI zou een puntenverdeling de ver houding wellicht beter hebben weer gegeven, maar met deze winst 2ijn de ODI-ers heel gelukkig, omdat DVO en Vriendenschaar 2 hen niet meer kunnen inhalen en voor de de gradatie zijn aangewezen. Succes speelde tegen Trekvogels een verdienstelijke en prettige wed strijd, die echter geen winst heeft kunnen opleveren. Wel veranderden de blauwwïtten een 2—0 achterstand in de eerste helft m een 2—4 voor sprong, die in de tweede helft nog werd gewijzigd in 35, maar het ein de kwam met 65 voor Trekvogels. Verder 2ijn nog gespeeld Schie dam 2Nationale 51, Sperwers 5— Succes 2 65 en aspiranten Over- kanters a—Schiedam a 2—3, De dappere Schiedamse touwtrek kers-ploeg kon het niet bolwer ken in de politie-trial. Overigens zegevierden de Schiedammers met ruim verschil. sulfaten: Schiedam—Pol. te water: 15—2, 15—7, 15—2, Pol. te Water— Vlaardingen 1513, 415, 6—35; Vlaardingen—Schiedam 315, 815, 8—15. Voetbal: Vlaard.Pol. te Water 00; PoL te WaterSchiedam 02; SchiedamVlaard, 01. (Vlaardin gen accepteerde de eerste prijs even wel niet, omdat het twee spelers in zijn opstelling had, die niet tot het politiekorps behoren). Touwtrekken: 1. Vlaardingen; 2. Pol. te Water; 3. Schiedam. Na afloop werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt door commissaris dr. C. N. Peyster na te zijn ingeleid door inspecteur L. v. Slooten, voorzitter van de VP SO. De commissaris dankte in het bijzonder de organisatoren en de di rectie van Shell Pernis voor de prachtige, opnieuw ter beschikking gestelde accomodatie. 's Middags was er een gezamenlijke maaltijd, waar aan o.a. ook mr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam, aanzat. Inlichtingen bij uw fotohandelaar Aan de Mgr. Nolenslaan hadden jongens een prachtige ondergrondse hut gemaakt, die zo goed was ge camoufleerd, dat hij nauwelijks te vinden was. Na veel m&eite heeft de politie hem toch weten te vinden en hem toen laten afbreken, omdat het gevaar net denkbeeldig was dat de hut zou kunnen instorten, terwijl er zich op dat moment jongens in kon den bevinden. Gistermorgen om 11.15 uur hebben kinderen een houten keetje aan de Beltsestraat, dat door andere kin deren was gebouwd, In brand ge stoken. Zij hadden daarvoor eerst een blik benzine over het gebouwtje gegooid. De politie stelt een onder zoek in. De heer J. Q, de R. is een dipto- matentas kwijt, waarin papieren van een Utrechtse firma zaten. Hij had de tas in zijn personenwagen laten lig gen, die hij in de Gerrit Verboon- straat had geparkeerd. De tas was echter verdwenen toen hij terug kwam. a'er slaapkamer* ode op fiq-hazet-i'aw WON1N6INRICHTING-BROER5VEST 64-66 N.V. Distilleerderij WENNEKER CO. te Schiedam vraagt: Ook zij die niet in het bezit zijn van het Mulo-diploma kunnen solliciteren. Met eventuele vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Aanmelden aan het kantoor: Schie 98102 te Schiedam. Banketfabriek W. Kester N.V. Brocrsvcld 67, Schiedam Ook voor ochtend-, middag- en/of avond dienst (17.45-22.00 uur). Zeer gunstige voorwaarden. 's Zaterdags vry. Vraagt inlichtingen en meldt, u aan op ons kantoor: Broersveld 67. voor eenvoudig kaart systeemwerk, leeftijd 15 a 16 jaar, 's zaterdags vrij. Met eventuele vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk te richten aan. N.V. Maatschappij „Oxygenium" Buitcnhavcnweg 50, Schiedam Telefoon 6 90 57. HAANSTKA IM- EN EXPORT N.V. statutair gevestigd te Schiedam, In de algemene vergadering van aandeelhouders van bo vengenoemde Naamloze Vennootschap, gehouden op 24 mei 19G1 werd besloten tot wijziging der statuten als bedoeld in artikel 41 c van het wetboek van Koop handel. De notulen van de vergadering waarin tot deze statuten-wijziging werd be sloten zijn ten kantore van het Handelsregister te Delft, •waar de onderneming der Naamloze Vennootschap, die te Berkel en Rodenrijs is gevestigd, is ingeschreven, ter kennismaking voor een ieder neergelegd. Fotografie Voor pasfoto nasi K van Vuuren, Hoogstraat LUS. te lefoon 66720, In één dag gereed. Uoinims vergeten? De auto maat staat voor u klaai Alle soorten films. Foto K van Vuuren Hoogstraat 106 Personeel „Koop-Denkspel SAFE". Wilt u een leuke bijverdien ste? Geef u dan op als ver- koopdepot voor SAFE-kaar- ten tegen provisie! Adresse ren aan A. de Jong Jr.. Oosterstraat 105 A, Schie dam. Te koop aangeboden Zongordijnen. Geweldige keus, direct leverbaar in de maten van 40x260 cm bij Plate, Grote Markt- 19-21, Schiedam, 2800 m2 toonzalen. Te huur aangeboden Autoverhuur zonder chauf feur. Warande 210 B, telef. 6 2873, - li-M' 'éi I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1