Gemeentelijke zorg voor de sociaal misdeelden 3 prijs NOAD stelt tafel- tennistrainer aan Grote verscheidenheid in vormen van steunverlening SCHIEDAM Koeriersters Jaarverslag 1960 Dienst Soc. Zaken Vesper-dienst in Grote Kerk Mulo-examens Concert van St. Ambrosius Man ernstig gewond bij aanrijding Kijkdag op de schooltuinen Minder boeken uitgeleend bij Bibliotheek Spelavond van Jeugd-Jolijt Eerste kamp van „De St Joris Doele" Wie heeft iets verloren? het 2'pak vaar Huisvrouwen, profiteer van dit extra voordeelt Uitbreiding van spreekon der wijs Hond gevonden Jeugdvoetbal in Overschie Kinderboekenweek krijgt subsidie van ƒ10.000,- Kampioensstrijd SW-Excelsior Udema in concern van Unilever Britse matroos overleden na val in ruim Burgerlijke Stand THEATER vakantie? SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Vonderdag 6 juli 1961 3 Dat In het welvarende Nederland no? niet een Ieder deel heeft aan de zo zeer geprezen welvaart, wordt ons eens per jaar heel duidelijk en heel feitelijk bewezen, namelijk, wanneer het jaarverslag van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken van Schiedam hU ons op tarel wordt gelegd. Deze sociale dienst timmert niet graag aan de weg en de mensen, die de welvaart wél deelachtig Is geworden, hebben over het algemeen geCn weet van het vaak moeizame werk dat daar bij „Sociale Zaken" wordt verricht. Dit dit jaarverslag, een kloek werk van 63 vol getikte vellen, staan In koele ambtelijke opmerkingen, overzichten en statistieken, verlucht met een enorm aantal de buitenstaander weinig zeggende getallen (waaronder ver bluffend hoge bedragen), de sociale zorgen en moeilijkheden opgetekend van duizenden stadgenoten, die maar sceptisch zullen staan tegenover de zo geroemde welvaart. Niettemin bl(jft het een verheugend feit en ook een om trots op te zijn, dat de Gemeente Schiedam bereid en in staat is om op zo uitgebreide schaal en in door ons gewoon niet meer te tellen verscheidenheid van vormen, bijstand te verlenen aan de sociaal misdeel den. Dit de winst- en verliesrekening blijkt dan. dat de gemeente SehletUm er in totaal 2.038549,97 aan ten koste heeft gelegd. Veel van wat er In het verslag J vrouwen en 301 kinderen hebben ge- staat, zullen we onvermeld moeten laten; wij zullen ons dus tot enkele punten moeten bepalen. Zo blijkt de steunverlening volgens de Armenwet In het verslagjaar 1960 belangrijk verminderd te zUn, n.l. van 623232,41 In 1959 tot ƒ527503,57, terwijl ook het aantal ondersteunde partyen minderde van 1.545 tot 1.470. En dat terwijl de steuniiormrn in 1960 verhoogd werden i.vjn. de huur verhoging en de verhoogde uitkerin gen van AOW en AWW. Het grond- bedrag van een gezin van twee per sonen kwam zo van 34,15 op 38,— per week. De voornaamste oorzaak van. de vermindering is de afvoering van 109 gevallen van weduwe-uitkering, die bij de inwerking treding van. de AWW voortaan een uitkering vol gens die wet kregen. De gesteunden ontvangen boven dien een brandstoffenbijslag, waar van het basisbedrag ƒ4,85 per week is gedurende de zes wintermaanden. Toen het in januari i960 zo erg koud was. kwam daar nog ƒ10.— boven op. Deze bijslag kostte de gemeente 147.102,05. Andere extra-bijdragen zijn de Kerstgave (ƒ8.508.85), een feest gave voor de Nationale Feestdag (ƒ7.138,75), bonnen voor kleding en schoeisel (in 798 gevallen voor ƒ59.450,—), vervoerskosten 5.546,99. Geneeskundige hulp Dan la er nog de geneeskundige armenverzorging. Daarbij zijn aan 246 personen versterkende middelen verstrekt, ais melk, vlees, eieren, kaas, enz, voor een totaal bedrag van 29.061,39; voor genees, en ver loskundige bulp en ook medicijnen werd ƒ2.60648 betaald en voor me dische hulpmiddelen als prothesen, boorapparaten corsetten, enzovoort 12.270.40. In deze sector van. maatschappe lijke hulp ging echter veruit het grootste bedrag naar de steun bij verpleging in gestichten, gezinnen, sanatoria en ziekenhuizen. Dit ver eiste In totaal een bedrag van 681269,15, waarvan 131 mannen, 171 profiteerd. Opmerkelijk is echter, dat de kosten van deze vorm van bij stand met sprongen omhoog gaat. In 1951 was dat nog maar ƒ155.707,12, in 1957 nog ƒ337.369,92 en in 1959 ƒ535.985,53. Aan de sociale voorzieningen voor werklozen, zelfstandigen, emigranten en elders tewerkgestelde minder va lide personen werd ƒ131.794,09 uit gegeven. Aan negen weinig of niet financieel-draagkrachtige emigran tengezinnen werd een tegemoetko ming in de aanloopkosten verstrekt, wat in totaal op ƒ4.789,89 kwam te staan; aan twee beeldende kunste naars werd ƒ2.568,45 verstrekt Er zijn nog steeds 53 oorlogsslacht offers in de zorg van Sociale Zaken, maar door de inwerkingtreding van de AWW kon de netto-uitkering met 18,5 procent worden verminderd tot ƒ73.160,16. Wat de Indisch gerepatrieerden betreft, kwam er geen wijziging in de zorggevallen; er waren 19 afvoe ringen maar er kwamen ook 19 nieu. we gevallen bij. Voor levensonder houd, meubel voorschot kledmg, enz. werd ƒ111.835,19 uitgegeven, maar kwam ook ƒ22287,89 terug. Werklozen. Dan Is er nog de steun aan de werklozen. De werkloze handarbei ders werden voornamelijk tewerk gesteld bij de Flantsoenendienst voor diverse karweitjes. Het aantal va rieerde over de verschillende maan den van 42 tot 55. Het aantal werk loze hoofdarbeiders bleef acht; ajj werden tewerk gesteld bjj het ge meente-archief, bij het Stedelijk Mu seum of in andere administratieve functies, In de Gemeentelijke Sociale Werk plaats waren op 31 december 1960 81 mannen en 25 vrouwen werkzaam, maar daarbij moeten gerekend wor den de werkers in de door de G.S.W. overgenomen Weefkamer van de Ver. Zwakzinnigenzorg. Het Sociaal Adviesbureau voor Ge zinsmoeilijkheden, waar een sociaal werkster en drie gezinsverzorgsters werkzaam zijn, had niet over werk te klagen. Er kwamen 2,885 bezoe kers op het spreekuur, terwijl er 3-215 huisbezoeken werden afgelegd. In de Grote Kerk wordt zondag avond 9 ]uli een vesper- of avond dienst gehouden, die om 5 uur aan vangt. Liturg m deze dienst is ds. J. D. Smids, die ook de predikatie houdt. De liturgische zangen worden verzorgd door de cantorij van de Bethelkerk o.l.v. cantor J. v. d. Tak, organist is Jacq. P. Bekkers. Voor de aanvang wordt gezamenlijk een korte antifoon of keerzang ingestu deerd. die in de liturgie een plaats heeft. Bij de Mulo-examens in Irene zijn geslaagd voor diploma A de dames C. S, P. van der Velden. M, C. Leer dam, M. Poot, E. Pronk, A. Noorde- graaf, H. Brobbel, L. van Leeuwen, M. den Hoed en C. N. van Khnk, al len uit Vlaardingen en de heren K, J. Mastenbroek, J. van der Steen, C, J. M. den Hollander, A. J. Wolff, J. Kramer, W. F. van Dijk. J. H. Poldervaart en T. Hervveijer, allen uit Vlaardingen; S. de Jong, Maas land; D. A. van Leeuwen, Hoek van Holland en P. A. Brobbel uit Maas sluis. (Advertentie f.Af.J Apothekers-nachtdienst: Apotheek Go uk a, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G. en GD- Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politic-alarmnummer 64666, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend s maandag 19.0020-30 uur. dinsdag 950—16.30 en 19.00—20.3v uur, woensdag 9-3012 30 UUr. donderdag 9.30—22.30 uur, vrij- - dag fi.30—16 3D en 19 00—2250 U- zaterdag 9.30—16.30 uur, "s zon dags gesloten BK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19.00—21.00 n. Woensdag 14.0017.00 en 19.00— 21.00 uur, donderdag 10.0017.00 uur. vrijdag 14.0017.00 en 19.00 —21,00 uur, zaterdag 10.0G12.00 en 34.00—1700 uur. i Stedelijk Museum: Tentoonstelling: „Op het spoor van de mens" Elke dag van 10.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8-15 uur: „Goliath en de barbaren". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: „Zolang er mensen zijn". DIVERSEN Wilhelmtnaplein, 7 uur: Jeugd-Jolijt. Vijfkamp. L - Irene, 7 uur: Jan Ligtharlschoo 1. Ou- J deravond. Muals Sacrum, 7JO uur: Schiedamse Toonkunst Muziekschool- Leer- lingcnuitvoering. N.P. B-kerk, 8 uur: Concert (Advertentie IM PANTALON? De Broekenspecialist HOOGSTRAAT 86 TELEF, 68SBI Het programma van het concert, dat de muziekver. „St. Ambrosius" zondag 9 juli 's avonds om 8 uur onder leiding van de heer C. van Beurden op het Plantage-podium zal uitvoeren, luidt: 1. My. Regiment, mars, H. L. Blan kenburg; 2. A Foster, ouverture G. Boedijn;3. Roses du Midi, wals, J. Strauss; 4. Tableaux des Vosges, sui te, M. Boekei; 5, De vogelkoopman, selectie, C. Zeiler arr. S. P, v. Leeu wen; 6. Marche aux Flambeaux no. 1, G. Meyerbeer. 7. Irish suite, G. Boedijn; 8. Punjaub, mars, Payne- Mol. Bij een aanrijding op de Schle- 3vppitnja;s|2 iaq)3H uj Sawastaep om half zes liep de heer J. H. van D. uit de Esdoornstraat een schedel- baslsfractuur op. Het slachtoffer werd in bewusteloze toestand door de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Het ongeval vond plaats toen de heer Van D. met zijn bromiets uit het laantje langs de fietsenstalling by bad Groenoord. kwam en door de beplanting aldaar de bromfietsbe- rijder, de 18-jarige student J. E. A F., die van de Blauwe Brug kwam, niet opmerkte. De twee mannen botsten tegen el kaar met het gevolg dat Van D. zwaar werd gewond. De jaarlijkse kijkdag op de Schie damse Schooltuinen, die achter het Slachthuis zijn gelegen, zal dit jaar plaatshebben op zaterdagmiddag 8 juli. Dan worden de ouders van de 585 schooltuindertjes en andere be langstellenden in de gelegenheid ge steld het werk van de kinderen te bewonderen. Op het ogenblik staan de plan ten nog wel in bloei, wat te wijten is aan het droge weer, maar als het weer zo blijft als nu, zullen de bloe men waarschijnlijk zaterdag toch wel weelderig bloeien. Men kan za terdag ook de bij het complex beho rende „Wildeplantentuin" bekijken, In de maand juni bebhen de Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de filialen daarvan minder hoe ken uitgeleend, dan In de maand juni 1960. Nu werden er 22724 ult- geleend tegen toen 23400. Alleen de centrale bibliotheek aan de Lange Haven, de Jeugdafdeling, de uitleenpost Lindenhof en de uit- leenpost Ziekenhuis gaven een lichte vooruitgang te zien. Dc ande re filialen leenden alle minder'boe ken uit. Daarbij heeft natuurlijk de opheffing van het correspondent schap Maasdijk ook enige invloed, Vergelijken we ook het aantal houders van leeskaarten m deze maanden, dan moeten we constate ren, dat dit in deze maand juni eveneens kleiner is geworden. Het aantal staat momenteel op 5363 en in juni 1960 op 5658. Het boekenbezit daarentegen is weer toegenomen. Dit aantal be draagt nu 62414 en verleden jaar juni 60915. De spelavond, die gisteren op het Frans Halsplein in het kader van de Jeugd-J oiy tprog ramma's werd ge houden en waarvan de organisatie In handen was van de C. J. V., is bijzonder genoeglijk verlopen. Voor deze avond hadden zich maar liefst 150 kinderen in de leeftijds groep van 7 t.m. 12 jaar opgegeven. Zjj werden over verschillende groe pen verdeeld en aan het hoofd hier van stond een leider of leidster van óe C.J.V., die elk naar gelang van de instelling van bet groepje 'n kinder spel uitkoos. De deelnemertjes genoten zicht baar van de diverse kringspelen, balspelen en van nog andere pro grammapunten zoals hardlopen enz. Hoewel het weer niet fantastisch te noemen was, heeft het toch wel zijn medewerking verleend om de avond te doen slagen. Hopelijk is het echter zaterdag middag beter "weer, want dan vindt aan de Maasboulevard het slot van het Jeugd-Jolijt-programma plaats, dat zal bestaan uit een grootse vlie gerwedstrijd, waaraan natuurlijk prij zen zijn verbonden. De leden van het clubhuis „De St Joris Doele", die met het eerste trek- kamp van het clubhuis meegaan, zul- zaterdagmorgen om zes uur per xats uit Schiedam vertrekken. Hun bestemming is Drunen, waar zij tm 15 juli zullen blijven. Zij vertrekken die dag weer om 1020 uur. De terug tocht wordt niet op de fiets gedaan. I Zij reizen dan per autobus. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-1230 uur en 2-6 uun p demon nee met foto's; aktentas met inhoud; da- mesvest; portemonnee met inhoud; aktentas met inhoud. Te bevragen bïj de vinders: baby- i schoentje, Hersbach, Troelstralaan 137; kind er jasje, truitje, pullover, Houtkamp. Brielsestraat 10; dames handschoen, Daalmeijer, Nieuwsticht M. 31; schepnet, T. Leenders, Villa- straat 28; schepje, P. Schrijver, Sin gel 70; tas met gereedschap, J. Krab. bendam. Iepenlaan 41, Kethel; dop van benz.tank, Mevr, Biezen, Ruijs de Beerenbroucklaan 6; damestas met inhoud, Greveling v. Leeuwenhoeck- straat 9a; aktentas met inhoud. Riet veld, Fultonstraat 13a; armband, D. de Kruif, W. Brouwerstraat 11; das speld, N. Mackay, Baan 54; bedrag aan geld, P. Schrijver, Singel 70; bedrag aan geld, Van Marian, Broersvest 95 (Toonzaal); wollen vest, M. B, Wesseling, Leliestraat 29; 2 overhemden, Mevr. Tlmmers, Hek- lootstraat 9a. Rotterdam; 3 kinder truitjes, A. Rcinen, Puttershoékse- straat 9; regenjas, S. Marines. W. Frankelandsestraat 7b; zwembroek en badhanddoek, mevr. v. Vliet, Boy- lostraat 66; sjaal, mej. Meijer, Kan- delaarweg 4; dames vest, mevr. Fil- lius, Boerhavelaan 30; 1 paar schoe nen, F. v. Duuren, Parallelweg 124c; zonnebril, v. Stigt Thans, L. Nieuw- straat 69; sleutels in étui, J. H. v. Velzen, Hagastraat 22; herenbril, B, Kootje, Rubenslaan 6a; sleutel, R. Steinen, W. Frankelandsestraat 56b; étui met sleutels, G. Krabbendam, Singel 194b; jong hondje, E. B. Wolf, "Westerbosstraat 7, tel. 0.10-47051; zon nebril, A. Unkel, L. Nieuws tra at 167; luchtfilter van bromfiets, Wittkampf, Fr. Haverschmidtlaan 5; voetbal, J. Bokkers, v. Ostadelaan 41b; speel goed-popje, J. Leeuwens, Marconi straat 47a; autostep, G. J. Laurens, Rozenburgerplein 17a; autoped, Mevr. Engelbregt, B. K. Laan 78; ijzeren ketting, keet Plantsoenen dienst, Burg. Honnerlage Gretolaan; blauwe vulpen, Schriek, v. Idenburg- straat 72; koperen sleutel, K. v.d. Stelt, Oude Maasstraat 17; tas met inhoud, Kerklaan, Edisonstraat 23b; portemonnee met inhoud J. A. Ro denberg, Noordeinde 29; portemon nee met inhoud. C. v. Otterloo, J. v. Lennepstraat 6b; kinderportemon nee met inhoud, L. Etman, R'damse- dijk 379 a; kinderportemonnee met inhoud, Gijtenbeek, v. Leeuwen- hoeckstraat 13; bril, H. v. Rijswijk, Talmalaan 44; bril in étui, kantoor firma Wenneker, Schse 98; tafel mesje, R. Stolk, de Jongstraat 8d; ketting met sleutels, J. den Hartog, Nw. Maasstraat 124a; zonnebril, Schaap, P. K. O. Laan 116; zonnebril, J. H. Lock, Vondellaan 38; bedrag aan geld, L. Ham, Noordeinde 17, Kethel; damesring, v. Schelven, Ruijsdaellaan 36; badhanddoek en zwembroek, J. Gouka, Vlaardinger- dijk 267b; kindervestje, v.d Goberg, Mariastraat 125a; 1 paar dameshand- schocnen, A. v. Stigthans, Lange Nieuwstraat 69; zwembroek, v. d. Boogerd, Am. v. Solmsstr. 18; hoofd doek, v.d. Heuvel, B.K. Laan 261a; kinderjasje, T. Zomer, Pr. Fr. Hen- drikstr. 29; baddoek, mevr. Mazee, v. Idenburgstraat 106; kmdervest, P, Maasdam, Loeffstraat 65; 1 paar san dalen, C. Bud, Hagastraat 67b; wind jack met portemonnee, Verhart, Da Costastr. 48a; regenbroek, Vester, v. d. Linden v. d. Heuvensingel 7, Vlaardingen; sjaal Koremans, Hoofd straat 46. Advertentie LM.) fn elke Hero vruchten drank proeft u dat unieke verrukkelijke fruitaroma. En... Hero heeft de smaak voor elke smaak, 'Neem dus Hero, bestel dus Hero, Steeds weer die verrassing va n een weergaloos- fijne, koele verkwikking. Steeds weer die ontdekking dat Hero een klasse apart is. Geniet vaker van Herot HERO DRANKEN ZIJN OVERAL GEVRAAGD- Nu tijdelijk ter kennismaking: kf inkeep vh Hl JÉ1U pit tm nemw pnp. (Advertentie l.M. in rood pak Thans ook do vullsfo was oen „wissewasje" automatische Inweekwerklng vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop ïn plaats van 6 uit een dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Uw wansen zfjn vervuld de wltt» we» - wlttep hen niet» de bonte w»i - helder en "fris e de fijn* wes - luchtig en zacht. En alles zo gemakkelijk* zonder apart Inweken «zonder lang koken zander* warm spoelen. ROTTERDAM Er Is een bedrag van 26.133 nodig om In Rotterdam met het begin van het nieuwe schooljaar zes nfeowe logopedisten drie voor het ge wone spreekondenrifjs en drie voor de leesklinlek aan te trekken. Aan de Rotterdamse raad wordt voorgesteld dit krediet te verlenen. Deze personeelsuitbreiding zal het mogelijk maken de omvang van de groepen kinderen, die spreekonder- wijs ontvangen, na verloop van tijd terug te brengen van acht op vijf leerlingen, waarvan aanzienlijk be tere resultaten worden verwacht. Een agent van politie heeft gister middag op het Koemarktplein een loslopende Duitse herder aangetrof fen. De hond een reu verblijft thans in het dierenasiel. Drie speeltuin vereniging en te Overschie de Interkerkelijke jeugdorganisatie „De Cockpit" er de jeugdvereniging „Hel Anker* heb, ben elkaar op Initiatie! van de politie gevonden om een serie jeugdvoetbal te organiseren voor de niet georganiseerde jeugd. Met be hulp van de politie en de Raad v d. Lich. oOpvoedlng Is 't gelukt een veldje in de polder Spangen te be machtigen. Dinsdagavond is een competitie van 10 weken gestart, waarin tel kens 2 keer per week jongens el kaar zullen bestrijden. Afgaande op de grote belangstelling die op die avond van de zijde der jeugd werd getoond, is met dit initiatief echt in de roos geschoten. Hoofdinspec teur Th. Ardon van het bureau Oos- tervantstraat verrichtte de aftrap. In het aanstaande najaar zal we derom een kinderboekenweek wor den gehouden. De activiteiten zullen tenminste eenzelfde omvang hebben als in het afgelopen jaar. De daar aan verbonden kosten zijn op 15.600 te stellen, welk bedrag de uitgaven benadert die in I960 moesten worden De georganiseerde boekhandel heeft een bedrag van ƒ5000 toege zegd. Uit de kring van de overige organisaties kan een bijdrage van ƒ600 worden verwacht Dé Rotter damse schoolcommissie voor het jeugdboek heeft nu verzocht voor 1981 in het genot te worden gesteld van een gemeentelijke subsidie van ƒ10.000. welk bedrag zij het voor gaande jaar van de gemeente even eens heeft ontvangen, B. en W. stel len aan de raad voor deze subsidie wederom te verlenen. VLAARDINGEN Op de Parallelweg botsten twee auto's op elkaar doordat de 39-jarige H. J. S. met zijn auto de doorgang voor zich lang niet vrij liet voor J. C. N- uit Rotterdam. Beide voertuigen liepen schade op aan de spatborden. „Oude glorie" van 1947 De elftallen van S.V.V. en Excelsi or die In 1947 nog de finalestrjjd te gen elkaar hebben gespeeld met de landstitel als inzet, zullen nog maats tegen elkaar spelen en wel op maan dag 10 Juli op het S.V.V.-terreln aan de Westfrankelandsedllk. Ditmaal staat er geen landstitel meer op het spel, het gaat nu om een grote re cette te verkrijgen voor de dit jaar door S.V.V. georganiseerde Jeugd-ac- tle. Beide elftallen zullen in dezelfde opstelling in het veld komen als in de kampioenswedstrijd in 1947 en zullen elkaar ook ditmaal weinig toe geven. Voor de oudere voetballief hebbers zal het ongetwijfeld, een prettige herinnering worden en voor de jongeren een leerzame les. Het kam pioens-elftal van S.V.V. speelt nog regelmatig en is technisch beschouwd nog lang niet uitgespeeld. Deze semi-derby der kampioenen begint om 7 uur. Unilever N.V. deelt mee, dat met de N.V. Exportslachterij Udema in Gieten is overeengekomen dit be drijf in het Unilever-concern op te nemen. - - Op de jaarvergadering van de Schiedamse tafeltennisvereniging NOAD Is een belangryk besluit ge nomen. Er Is namelUk besloten om een gediplomeerde A-tralner aan te trekken. Er is Inmiddels reeds con tact opgenomen met de oud-lntema- ttonaal Jan Hogendoom en met Ber- tus v. d. Spek, beiden uit Den Haag. Het is de bedoeling om de trainer voor het hele seizoen Ie contracte ren. Verder kan gemeld worden dat het eerste team van NOAD een belang rijke versterking kreeg. Arnold Braak, diekampioen tafeltennissen ls van Schiedam, maar in het Vlaar- dlngse Reflex speelde, heeft over schrijving,, gevraagd naar NOAD en dat Is hem per 1 september verleend. Het ziet er dus wel naar uit dat NOAD een goed seizoen tegemoet gaat, waarbij hogere ogen gegooid kunnen worden, zonder de vermoei ende strijd tegen de dreigende degra datie. De nog aan te trekken trainer zal veel ten goede kunnen doen ke ren, terwijl ook de junioren-afde ling, als in september de club-avon den weer beginnen de nodige aan dacht zahkrijgen. Op de bedoelde jaarvergadering, die zeer goed bezocht werd, zijn verder de agenda-punten vlot afgehandeld. Er was een ingrijpmde wijziging in het bestudr, daar mevr, Nagtzaam- van Wieringen, J. Nagtzaam, W, de Raay. J- Meuldijk en J. Visser uit het bestuur, daar mevr. Nagtzaam - opgevolgd door H. Aben, secretaris (Vlaardingerdijk 175 b), K. Vogels, penningmeester, J. Heixlrix, com missaris-materiaal, en N. Allmen- dinger, wedstrijd-secretaris. Alleen voorzitter C, Marijnen is op zijn vertrouwde voorzittersplaats blijven zitten. Woensdagmiddag is in het Haven ziekenhuis In Rotterdam dc 17-jarige Engelse matroos Andrew Robb Mar- tenn, 13 Grafton Square te Glasgow, everleden aan de gevolgen van een val in een ruim van het Britse ss „Benvorlfch" Het schip lag in de Waalhaven en de matroos was met enkele collega's bezig het ruim te openen Vermoede lijk is hij uitgegleden, waardoor hij met het hoofd omlaag op het tussen dek terecht kwam sa ••0. val van acht meter Geboren: Christina J. d.v. A. Goud zwaard en C. Korpel; Huberta E. d.v. A. A. van Puffelen en H. S. M. Clarijs; Hené z.v. L. Boers en T. J. den Ouden; Jacqueline d.v. D. Ha- tenboer en N. M. T. Caderius van Veen; Henrietta J. d.v. W. T, Her mans en H. B. Balkhoven; August P. z.v. A. de Bats en. J. Lagendijk. HOOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68B08 7 i/m 13 juli 1961 Avondvoorstellingen: dagelijks 7.00 en 9.i5 uur „DE KAT" (La chatte) naar de roman van Jacques Remy Een historisch gegeven uit het Franse verzet in het Parijs van 1943, met Fran$oise Arnoul, Louis Roblin en Bernard "Wicki - Regie: Henri Decoin. 18 jaar Middagvoorstellingen: dag. 2 uur (zond, 2 en 415 u.) Eddie Constantine en Dominique Wilms in: „DE GROTE BLUF" Onweerstaanbaar zijn charmedoch ook zijn. vuisten - Regie: Patrice Dally. Elke leeftijd Donderdagcyclus; 2.00, 7.00 en 9.15 uur De adembenemende film: „HET LOON VAN DE ANGST" (Le salaire de la peur) met Vera Clouzot, Yves Montand en Charles VaneL Regie: H. G. Clouzot. 18 jaar De Rap is volfedïg geconstrueerd voor ver voer van 2 personen zeer krachtige motor unieke zweefarmverïng voor en achter ruim 500 service stations ïn de Benelux Prijzen vancf 609.- tncluiief alle accessoire*. Vraag gratis proefrit bïfï UNIQUE - Schiedam ardellng motoren ST. LIDUINASTRAAT 52 Telefoon 64313 Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld. WONINGINRICHTÏNG-BROERSYEST 44-66 Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragées 1.98. Bij apotheek en drogist j—a Meubelen enJ V—huisraad Tafels 59.—. Grote keus bo ven, in types en maten. Pracht modellen hier .in. Schiedam bij Plate, Grote Markt 1921, to. stadhuis. Koop bij onze adverteerders RolfUms vergeten! De auto- maat staat voor u klaar. Alle soorten films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Diversen LANGE RAVEN 95 Schiedam, tel 683 11 GEEN FIUALEN U kijkt U vergelijkt U koopt bij

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1