Slot van Oranjefeesten was groots vuurwerk Jan Canada: uitdaging Don Grilley: energie m JgjS Jonge inbrekers met brandkast gesnapt Indeling voetbalteams bij afd. Rotterdam *20 Drummer in t leger toernées met Piaff HONKBAL Schiedam klopt USC in saaie wedstrijd PLEZIER BIJ VOLKSSPELEN ft STERREN VAN WEST SIDE STORY Brand in de Boterstraat Koeien kozen het hazenpad Autospiegel afgebroken BIJ TECHNISCHE CONTROLE Vele inbraken bekend Bergmgsvaartulg bij De Hoop tewater Sehiec! am-sof tbal wint weer Man overleden na aanrijding P ru i rn in cp Fietsen Benzinetank van brommer ontploft Lotte Lehmann Route vakantie- wandelmars J? -VT?» 1 7.40 «.20 MO 0.5» om. gr- bij tt afid "UW d* te ent en! aar ijna en- eb- rdet I ik het dat -zei «zit I u ~er- in ere Maandag 24 juli 1961 „Leve de Koningin". Met deze lichtende In de lucht geschreven woorden, kwam zaterdagavond een eind aan het grootse vuurwerk op het feestterrein, aan dc Koekoeklaan in Kethel. Het vuurwerk was inderdaad een impo sante apotheose van de Oranjefeesten In Kethel, die Jaarlijks door de Oranjevereniging „Wilheïraina" worden georganiseerd en die vaoraj de Kethelaren, maar eveneens Schiedammers e.a., drie dagen onbekommerd plezier schenken. De feesten zijn om. bedoeld om de band met bet vorsten huis te versterken. Hiervan getuigden vooral de woorden die zich op het eind van de zaterdagavond tegen de donkere nacht aftekenden en waar omheen kleurige pijlen schoten. alle dagen dat er gefeest werd, de feestelijkheden in een muzikale om lijsting geplaatst. Op de laatste dag van de feesten is de pret ook al weer vroeg begon nen. Onder grote belangstelling werden weer de oude, vertrouwde volksspelen gehouden, waarvan jong en oud hebben genoten. De volks spelen zijn anders een middel bij uitnemendheid om de feestvreugde te verhogen. Behalve de deelnemers vermaakt ook het publiek zich op perbest bij dit soort vermaak. Een vermaak, dat eigenlijk steeds meer lijkt te verdwijnen, maar dat in Kethel gelukkig nog altijd in. wordt gehouden. Het was overigens een koddig ge zicht de jongens en meisjes te zien zaklopen. Voor velen viel dit num mer echt niet mee. Zo af en toe werd het evenwicht wel eens verloren tuimelde een deelneemster in het lange gras op het speelterrein. Even eens trok het nummer hardlopen met hindernissen veel belangstelling. Hierna werd onder grote hilariteit van iedereen kruiwagen gereden. Nadat iedereen van de vermoeienis sen was bijgekomen en de hongerige magen waren gevuld, startte men 's middags met het grappige nummer tonsteken. De omstanders amuseer den zich kostelijk -wanneer een deel nemer in zjjn rood-wit-blauwe kar retje van de stellage kwam suizen en dan een tonnetje water over zijn lichaam kreeg, wanneer hij mis stak. Het slachtoffer lachte daar ook wel om, maar of hij van ganser harte lachte, weten wij niet. Bij de temperatuur, die er zaterdag heer ste, lijkt het toch niet prettig zo'n koude „douche" te krijgen. Gelukkig hadden de deelnemers wel droge kleren en een handdoek bij zich om het weer lekker warm te krijgen. Met muziek van de r.-k.-muziek- vereniging „St-Radbout" werden 's avonds de feestelijkheden weer ijverig voortgezet De muziekver eniging trok lustig spelend door Kethel en Tuindorp. De muziekver eniging heeft trouwens gedurende Vuuriverh (Advertentie i.M.J Honderden handige tassen met handvaten en ruime voorzak met draaiïluitlng... grote ruime buideltassen van 4.90 voor de vacantle, naar 't strand... voor mee te winkelen of aileen maar om aardappelen te halen. Nu koopt U deze tassen van zwaar gegummeerd waterdicht linnen, met koperen bodem- nagels, guldens goedkoper, voor nog géén twee gulden. Om 11 uur 's avonds hebben de kermisexploitanten het een tijdlang zeker niet druk gehad, ledereen, die toen de kennis bevolkte, werd toen door een kleurrijk schouwspel ge boeid. Met harde knallen en sis sende geluiden schoten toen de eer ste pijler van het vuurwerk de lucht In. Dit vuurwerk vormde werkelijk een kleurige kroon boven het nach telijk Kethel, Een Kethel waar men wederom bewezen heeft feest te kunnen vieren. Met het vuurwerk, dat groots van opzet was, was ech ter niet iedereen tevreden. Telkens weer, wanneer er een doffe knal weerklonk en de omgeving in een fel licht werd gezet, begonnen dc koeien In de wellanden rond "t feest terrein angstig te rennen. Zij be grepen kennelijk niets vu» de toe stand. Uitslagen Zo ai en. toe kreeg een deel nemer of deelneemster bij het nummer tonsteken wel een lading water over zich heen tot grote hilariteit dgji het publiek natuur lijk. De slachtoffers van het ringste ken, die na het missteken een koud had hadden gekregen kropen als poezen bij elkaar, in a mach ting van het volgende slachtoffer. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraa: 58 A. Bellen bij ongeval; (J.G. en. G.D., Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnuminer: 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20,30 uur, woensdag 9.30 tot 12,30 uur, donderdag 9,30 tot 12.30 uur. vrijdag 9 30 tot 16.30 en 19 tot 22 30 uur, zaterdag 9.30 tot 16.30 uur, 's zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 17 en 13 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 uur, vrijdag 11 tol 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u BIOSCOPEN Passage, 14 en 20.15 uur: „Zorg dat je er by komt". Monopole, 14 uur: „Tarzans verbor gen schat"; 19 en 21.15 uur: „Dreigende heuvels". De heer J. F. deed aangifte dat de buitenspiegel van zijn auto, die aan de Swammerdamsingel stond gepar keerd, is afgebroken en meegeno- j stand-by, gefrustreerd: „Je wacht zo men. lang op je kans, je hoopt stilletjes (Van onze kunstredactie) Jan Canada zingt, speelt en danst Maria ia „West Side Story" en staat daarmee op één van de meest begeerde plaat sen, die in de Amerikaanse showbusiness te vergeven zijn. Deze 24-jarige dochter van een dokter en wiskunde-lerares uit Oklahoma, heeft snel carrière gemaakt. Twee jaar geleden, in juni 1959, kwam ze bij de troep, die „West Side Story" op Broadway speelde. Als „stand by" (reserve-) Maria voor de ster Carol Lawrence. Jan Canada voelde zich, als elke Een routine-controle, die door de Schiedamse politie in de nachl van donderdag op vrydag jj. in de Burg. Knapper tlaan is gehouden, Is twee jeugdige inbrekers, de 38-jarige ma troos J, A. v. d. O. en de eveneens 18-jarige pompbediende F. v. D„ bei, den in Schiedam woonachtig-, nood lottig geworden. De jongens, die nog De uitslagen van het zaklopen da mes was: 1. L. Bijl; 2. R. van Win den; 3. A. Bijl. Heren kwamen op dit nummer niet uit. De uitslagen hardlopen heren was: 1, H. v.d. Ven; 2. T. Gunneweg; 3. C. Voilebregt. Bij de dames was do uitslag: 1, T, v. d. Water; 2. W. v. d. Ven; 3- R. Kester. Dc uitslag kruiwagenrijden dames luidt als volgt: L T. v.d. Water: 2. J. van Lindt; 3. R, v. d. Winden. Bij de heren luidde de uitslag: 1. Th. Maat; 2. M. van Mil; 3. A. Gunne weg. De uitslag bij het tonsteken dames was: 1. R- van Winden; 2. T. Mos terd; 3- H. Bijl; 4. J. Bijl. De uitslag bij de heren was: 1. J. Jonkste; 2. M, van Mil; 3. S. Heijdra. De voor de verschillende nummers beschikbaar gestelde prijzen zullen dinsdagavond om 8 uur worden uit gereikt. Bij de N.V. Scheepsbouw-maat- schappij De Hoop te Schiedam is met goed gevolg te water gelaten het bergingsvaartuig Flamingo, dat daar voor lekening van Van der Graaf en Mulders Bergingsbedrijf N.V. te Rotterdam is gebouwd. Het vaartuigje heeft een lengte van 38 meter, bij een breedte van 9 meter en een holte van 2,25 meter, -terwijl de diepgang 1,75 meter is. Een vier cilinder Stork Ricardo motor van 188 pk zal voor de voortstuwing zor gen. Het softbalteam van Schiedam ste vent rechtstreeks op een kampioen schap af. Zo werd Tjikalong i kans loos met liefst U—0 aan de zegekar gebonden. Vanavond volgt een wed strijd tegen Hygiea 2, terwijl de gro te wedstrijd op vrijdag volgt, wan neer namelijk gespeeld wordt tegen concurrent Hygiea 1, waarmee Schiedam in de afdeling aan de kop gaat. Een zege betekent een goede kans op het kampioenschap. De afdeling Rotterdam van de KNVB heeft de indeling van de standaardteams en de elftallen in de Teserve Ie klassen al bekend ge maakt. De drie gedegradeerde Schie damse clnbs zijn niet bö elkaar in de drie le klassen Ingedeeld. Overi gens komen de ex-KNVB'crs weer temidden van tal van oude beken den cn gezien de krachtsverhoudin gen mogen in het nieuwe seizoen goede resultaten van onze stadgeno ten worden verwacht. In de 2 e klasse A verblijft SVDPW bij ASB. AVS. DEH. Geiminnl, Groen Witten R, St. Lode wijk, Nieuwenhoom, Puttcrshoek. Steeds Hooger en Voorwaarts. Verre reizen maakt SVDPW naar Nieuwenhoom en Puttershoek. In deze afdeling is heel wat kaliber, zo zal SVDPW moeite hebben met ex-4e klasser DEH, met favoriet Germinal, St. Bo dewijk, Steeds Hooger, Voorwaarts, Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote waterdichte buideltassen, in diverse kleuren en dessins, door elkaar» voor. Haringvangstberichten Vertrokken VL 89, H. de N.et; VL 7, P. v d. Harst en VL 16, J. Spaans. Binnen: VL 56. M. Dijkhuizen met 17 last; VL 197 K. de Niet, met 22 last en VL 216 H van Hoon, met 20 last. (Van een onzer verslaggevers) In de Rosestraat is zaterdagmiddag dc 58-jarige havenarbeider P. Groe- neweg uit de Anthony Tijkenstraat op zyn fiets aangereden door een scooter. De man werd met ernstige verwondingen overgebracht naar het Djjkzigtziekenfiuls, waar hij kor te fijd later is overleden. (Aduertentie LM.) Als wij textiel-magazijnen heb ben waar normaal voor honderd duizenden guldens aan Twentse Textiel ligt opgeslagen... dan kunt U met zo'n Opruiming wel Iets verwachten. Morgen begint de verkoop van geborduurde slopen» slopen van prachtig grasffnnen. Fraai gebord uurd of met cordon- rand, slopen met een vast gestelde prijs van 2.25, alléén morgen voor bijna de halve prijs. met hotefctuitms 53x68 cm» Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze gras linnen slopen» alleen morgen. maar de roodwitte» kunnen, wel tot de top doordringen.. In de le klasse B krijgt Schiedam als tegenstanders het sterke Satur- nus <ook al ex-4e klasser), verder Belvédère, Bloemhof, stukke ploeg; Bolnes, DBGC, ex-4e klasser DDC die niet van formaat is, het verre Hellevoetsluls, het sterke Noorder kwartier, en tenslotte Swift Boys en VOB. Heel moeilijk krijgt het gedegra deerde Ursus het tegen teams als Dilettant uit Krimpen aan de Lek, Oud-Beyerland, Het Witte Dorp, Wit Rood Wit uit Den Briel en The Ri sing Hope, die alle in de verwach ting leven dat terugkeer naar de KNVB mogelijk zal zijn. Verder speelt Ursus tegen Eureka, Roga, SMV, het sterke TOGB en USC. In de 2e klasse A kan Wilton Fyenoord tot de top doordringen. WF ontmoet Boezemkwartier, GLZ, SC Maas, Nestoro, Radio, Sagu Boys, Soag en Wjco, Ook Schiedamse Boys zal een goede 2e klasser zijn. Het gepromoveerde Schiedamse team ontmoet in de 2e klasse B het sterke Hurricanes en het gedegradeerde SIOD. verder Activitas, AVO/ZVC, DOZ, Florissant/OBR, OHVV, Pech vogels. In de reserveklassen zijn inge deeld in 1 A: SVV 5 en Hermes DVS 5; in 1 B: SVV 6; in 1 C: DHS 3; in I D: Marti rut 2; in 1 E: DRZ 2; in 1 F: het gepromoveerde Demo» 2; in 1 G: Martinit 3: in 1 H: SVDPW 2; in 1 J: Schiedam 3, niet eerder in aanraking zUn ge weest met de politie, hebben bekend een lange reeks van grote en kleine Inbraakjes gepleegd te hebben. Zy zitten nu nog opgesloten op het Schiedamse hoofdbureau van politie en zullen morgen voor de officier van Justitie te Rotterdam worden geleid. Bij die genoemde technische con trole van de politie *vpi -* i <Jer O. aangehouden, die uurauto reed. Daar hij g« s bleek te bezitten werd hoofd bureau overgebracht. T de auto daar werd onderzocht kwam uit de kofferruimte een gesloten brand kast te voorschijn, terwijl in de auto ook inbrekersgereedschap werd aan getroffen alsmede ongeveer veertig pakjes sigaretteu» die ia Rotterdam waren gestolen. Ontkennen hielp niet meer en zo kwam er een lang verhaal over vele inbraken te voorschijn. Samen met F. v. D.. die even later gearresteerd kon worden, had Van der O. op die bedoelde donderdagavond ingebro ken op een plezierjacht van Yacht Holiday Ltd., een onderneming, die voor Engelse toeristen boottochten op de Rijn organiseert. Daar was de nog afgesloten brandkast buitge maakt. die door de eigenaar nog met eens vermist was. In de brandkast bleek 1700 te zitten en vele be langrijke papieren. Dezelfde avond hadden de jongens ook nog de siga retten in Rotterdam buitgemaakt en in Vlaardingen een inbraakje ge pleegd, die echter niet veel had op geleverd. Maar de jongens bekenden ook in de week-ends van 2 en 16 juli de in braken gepleegd te hebben bij de Hadef, waar eerst ƒ1400,en later nog eens ƒ300,was buitgemaakt. Van dit geld hadden de jongelui een auto gekocht, doch deze verspeelden zü weer, toen zij er zaterdag 15 juli op de Burg. Knapperllaan, hoek Warande, een taxi mee aanreden, waardoor hun eigen, wagen ernstig werd beschadigd. Toen hebben zij maar een auto gehuurd voor hun verdere strooptochten. Nog een aantal andere inbraken met geringe resultaten zijn door de jongelui bekend; deze zijn in Schie dam, Rotterdam en Vlaardingen ge pleegd. op een onschuldige gebeurtenis, die de ster verhindert op te treden". Jan kréég haar kans en zelfs verschei dene malen, doordat de gevierde Ca rol vaak voor de t.v. moest optreden. Voor de grote tournee van „West Side Story", die m maart van dit jaar in Israël begon en kriskras door Eu ropa naar Scandinavië leidt, werd Jan Canada als dè Maria uitgekozen Nu heeft zij zelf een stand-by, die zich weer gefrustreerd voelt etc. Jan heet eigenlijk Janet Dat -et heeft zij er vrij spoedig afgelaten, omdat het met de naam Canada erna zo moeilijk bleek uit te spreke» Waar die familienaam Canada van daan komt, heeft ze nooit precies kunnen naspeuren. Jan is eigenlijk bij toeval zangeres geworden. Ze had zeven jaar piano les gehad, zong in het kerkkoor, maar wist helemaal niet, wat ze in de toekomst professioneel zou kun nen gaan doen. Toen zei iemand: ga zingen. En Jan nam zanglessen, zong bij voorkeur het klassieke repertoire en kreeg nooit een prijs bij de solo wedstrijden, waaraan ze deelnam. Het populaire genre was bij die wed strijden nu eenmaal sterk favoriet. Toch is Jan Canada er gekomen, in de „showbiz". Om verder te komen dan een onopvallende olaats in een ensemble, leerde ze acteren en dan sen. Jan Canada kwam voor de tv., zong in musicals als „Kiss me Kate" en „Meefc me in SL Louis". Met de New York City Center Opera reisde ze in 1958 naar de Brusselse Expo voot de opvoeringen van „Wonder ful Town" en ..Caroussel". Bij die ge legenheid bracht ze ook haar eerst* (toeristen) bezöfck aan ons land. Op deze „West Side Story "-toumée probeert ze balten de theaters, waar ze optreedt, zoveel mogelijk van de landen en de mensen te zien. In Am sterdam zwierf ze per fiets onver vaard door het drukste verkeer. Seeing the sights, buying antiques. Want Jan Canada Is gek op „Delft blue" en speculaasplanken, oude theedoosjes en spiegels. Over haar Maria-rol in „"West Side Story" zegt ze precies wat voor alle medewerkers aan de musical geldt: het is een uitdaging, elke avond op nieuw. Je kunt die emotie niet „spe len", je belééft ze, onherroepelijk. Heeft deze snel gerezen ster aan het musical-firmament concrete plannen voor de toekomst na „West Side Story"? Ja en nee. Het ja slaat op een vast voornemen om spoedig te trouwen, met een Duitse ingenieur. Dat betekent, dat Jan Canada Frau Jan wordt en hoogstwaarschijn lijk in Duitsland gaat wonen. Of ze dan nog zal blijven zingen, en/of op treden, weet ze helemaal niet. Wél» dat in Europa leven haar bijzonder aantrekt. De mensen hier, zegt ze. zijn veel meer ontspannen dan in de States, terwijl hun levenslust toch veel sterker is. Toen de 21-jarige J, v. L. zater dagmiddag omstreeks vier uur over het Spinhuispad reed, ontplofte de benzinetank van zijn bromfiets. Door de uitstromende benzine vloog daar op de hele brommer in brand. Met een snelle sprong kon de bestuur der zich in veiligheid stellen. De auto van de heer M. D. van der M., die vlak bij het brandende wrak stond, liep ook gevaar in brand te raken, maar werd door omstanders haastig weggeduwd, zodat het bij wat lakschade bleef. Het vuur werd met zand gedoofd, waarna de brand, weer kwam nablussen. De heer Van L. was niet verzekerd tegen brand. De zevenjarige Arna T, uit de Mo lenaarstraat te Rotterdam, stak zon dagavond om half zeven in de Rijn straat zo plotseling de rijweg over, dat de bromfietsrijder W. W. D. niet meer kon uitwijken en het kind overreed. Arna brak het rechterbeen en liep schaafwonden op. Haar va der heeft haar in de auto naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. DonGriUey,»Is Tony de man nelijke hoofdrolvertolker In „West Side Story", is een jongeman ronder zichtbare ster-allures, met een wat ernstige blik en een onwrikbare wil om het ver te brengen in de wereld van de schijnwerpers. Hij kiest zijn woorden bedacht zaam maar spreekt na een eerste verkenning zonder terughouding. ltAls je een karakter als dat van Tony gaat opbouwen, haal je, om te beginnen, alles neer. Van de tien emotionele motieven, waarmee je een gegeven situatie wilt benaderen, houd je er tenslotte hoogstens drie bruikbare over. Ben. je ingespeeld, dan begint de identificatie met je rol pas goed; je wordt sneller, zodat het publiek geen kans meer krijgt om te denken. Maar je moet oppassen voor automatisme, steeds spelen alsof alles voor de eerste maal zo gebeurt." Als de „West Side Story'-toumée is afgelopen aan het eind 4van dit jaar blijft deze 30-jange tenor misschien een tijdje in Parijs; om wat hlm te spelen of voor grammo foonopnamen te zingen. De Franse Amerikaan Eddie Constantine is een goede bekende van hem. Don Grilley heeft eigenhandig zijn pad door de lianen van de show- jungle gehakt Na de highschool nam hij als vrijwilliger dienst bij het leger om een beurs te krijgen voor het Lutherse Gustavus Adolphus College in Minneapalis, waar hij mu ziek en zang wilde studeren. Hij werd drummer in ccn Army Band en kreeg de schrik van zijn leven, toen de karabijnen voor de militaire training arriveerden. Aangezien ook zijn kameraden niets van de wapen handel begrepen, konden de geweren twee dagen later weer ingeleverd worden, voorgoed. Don Grilley heeft les gehad van de befaamde Duitse zangeres en paeda- goge Lotte Lehtnann, die hem een persoonlijk „scholarship" aanbood. De studie Duitse „Lieder" cn ope ra duurde maar een paar maan den, maar, zo zegt hij, het was een onvergetelijke ervaring. Op een gegeven moment besefte hij heel duidelijk, dat hij voor t-en car rière als concertzanger niet voldoen de achtergrond had. „Ik had geen tyd om nog veel te studeren. Daarom koos ik voor het lichtere, meer popu laire genre." Grilley's eerste musical van'enige betekenis was Kurt Weill's „Street- scenes", op een gegeven van Elmer Rice. Hij zong bij de „Voices of Wal ter Schumann", in Hollywood's mam. moeth-nachtclub „Moulin Rouge", hij trad op in kwartetten met Betty Hut ton, de Hi-Lo's, met Vera Allen en Rosemary Cluny, maakte twee tour- nées met Edith Piafl Via een talent-show, die hem als prijs een week lang iedere avond een optreden voor de t.v. bood, kreeg Grilley aanbiedingen voor rollen in musicals. Hij verscheen in „My Fair Lady", „The King and F, „Show boat", „Call me Madam". Tenslotte kwam hij vorig jaar J'uli, na een auditie voor „West Side Story", als Tony uit de bus. Die rol, zegt Don Grilley, is in de eerste plaats een kwestie van ener gie: creatieve én pbysieke energie. Daartussen door zing je Ook nog wat. Het eerste honkbalteam van Schie dam heeft m een vrij onintéressante uitwedstrijd USC roet 50 geslagen. De gastheren hadden nogal wat aan merkingen op de beslissingen van de scheidsrechter, waaruit eindeloze de batten voortvloeiden, zodat er ten slotte maar zes innings gespeeld zijn kunnen worden en dan nog zonder veel enthousiasme Door het goede werk van de wer pers van beide verenigingen verlie pen de twte eerste innings punt- loo?, maar in de derde slagbeurt na men de Schiedammers de leiding door drie vier-wijdslagen van Huet, Van Namen en J. Tettelaar, waarte genover het USC-veld nogal faalde, In de vijfde inning kon Van der Hagen nog een punt veroveren waarop in de zesde tevens laatste inning Jan van Namen nogmaals kon scoren op een honkdag van Joop Tettelaar. Werpersresultaten. USC (Leunissen en Van Loon): 7x 3-slag, llx4-wijd 3 honkslagen tegen; Schiedam (Van Namen): 14x 3-slag, Ox 4-wijd en 1 honkslag tegen. Schiedam 2 leed een normale 9—5 nederlaag tegen Wassenaar, De eer ste inning begon al slecht omdat de Schiedammers wat foutjes maakten en ook Osepnius nog moest indraaien. Op fraaie slagen kwamen de Wasse- naarders Slots, Slagboom, Fokker en Pesch binnen, waartegenover maar twee Schiedammers, Van der Touw en Molenaar op honk kwamen, Jn de tweede inning haalde Schiedam nog een punt op, maar in de vierde scoorde Buitelaar op honkslag van Vermeulen weer. In de zesde slagbeurt zorgde Schiedam voor de gelijkmaker, door dat Jan v. d. Kooy door De Graaf werd binnengeslagen. Maar toen moest in de zevende inning Osephius capituleren voor het siaggeweld van Wassenaar: Fok ker en Comu sloegen toen drie club leden binnen. De Schiedammers ble ven ook. in de volgende innings puntloos, terwijl de gastheren nog tot scoren kwamen. Werpersresultaten. Schiedam 2 (J. Osephius): 9x 3-slag; 4x 4-wij"d en zes honkslagen tegen. Wassenaar VLAARDINGEN De grote jaarlijkse jeugdvakantie- wandelmars, die met medewerking van de politiesportveremging in het kader van de jeugdvakantieweken wordt georganiseerd, vindt dinsdag 25 juli plaats. De route, waarlangs de mars voert, luidt als volgt: start clubgebouw De HollancLiaan, volkstuinen complex Babberspolder, langs bad Groenoord naar tuindorp Kethel, brug Polder vaart, park Beatrix, sportpark DWS, waar limonade wordt geserveerd, via de Burg. Van Haarenlaan langs tennispark Spieringshoek terug rich ting Vlaardingen naar eindpunt club gebouw De Hollandiaan. (Vermeulen): I5x 3-slag, 5x 4-wijd en 6 honkslagen tegen. Schiedam 3 heeft DR7. met 20—2 1 een eenzijdige wedstrijd weten te overtroeven. Schiedam leverde hierbij goed slagwerk, terwijl het DRZ-team sukkelde met spelers en ook de werper roet vakantie was. DHS 2-Hermandad 27-0 DHS 2 heelt zondag een mekkelij- ke overwinning behaald op Rotter damse politiemannen van Herman dad. Met liefst 270 stuurden zij hun tegenstanders naar huis. In de eerste inning werd slechts eér.maal gescoord, doch in de volgende slag beurten vielen de punten als rijpe appelen van de boom. De beste slag mensen waren G. Krommenhoek en J. verbeet. De beste wijd-specialist was J. de Wit Werpersresultaten. DHS <J. Ver beet): 9x 3-slag, 5x 4 wijd en 1 honkslag tegen. Hermandad (Hoek stra): 6x 3 clag, 12x 4-wijd en 15 honkslagen tegen. In het pand Boterstraat 19, waar een bedryf voor Indische prodnklen ls gevestigd, is zaterdag op de eer ste etage brand uitgebroken, waar door de hele etage Is uitgebrand, ter wijl aan de Indische prodnkfen, dia op de tweede etage waren opgesla gen, grote schade is aangericht. Zaterdagmorgen was de 18-jariga T. C, S. bezig geweest met het dro gen van tempéh, of sojakoekjes. Dit geschiedde in een droogkast met be hulp van een gascomfoor. Tegen half twaalf had S. het pand verlaten, zon. der het gascomfoor afgezet te heb ben. Vermoedelijk door oververhit ting is toen de droogkast in brand geraakt waarna de hele etage uit brandde. Een voorbijganger, de heer ff. P, ontdekte de brand om 12.30 uur, waarna de brandweer werd gewaar schuwd, die onder leiding van com mandant D. de Jager het vuur snel doofde. De eigenaar van het bedrijf, die geen nalatigheid verweten kan worden, was verzekerd. De schade is niet onaanzienlijk. (Advertentie IM.) Nu koopt U zemen, Import- zemen voor een beduidend lagere prijs dan U ooit ervoor betaalde. Een ongekende aanbieding van ■flinke, grote zemen» zachte soe pele zemen, die normaal voor 4.50 verkocht worden. En die zelfde traangelooide zemen koopt U morgen voor nog géén rijksdaalder. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote traangelooide zemen, zachte

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1