wmmmm Buschauffeur maakt brokken in de mist gerealiseerd W.aarschuwingsschoten maakten eind aan gevecht Het honkbal programma Op de Harreweg ontstond een zandverstuiving kunt U Uw lettercombinaties inzenden! VERENIGDE NEDERLANDSE BROUWERIJEN D'ÜRANJEBOOM N.V. DÈ SGHIEDAMSE MEUBELBEURS Engelse zeelui raakten slaags: zes weken cel Vreemde diertjes waren krekels! Verse sinaasappels maken Si-Si veel gezonder! VOOR DE KANTONRECHTER C. W. Boumau 40 jaar bij N.R.V. Ds. Smits beroepen in Amerika V/jjrAAAtUM 1 Minder gelezen in Gemeente Bibliotheek IJr THEATER Koeriersters Gemeentelijke delegatie naar Stuttgart Juist NU adverteren 31 juli is absoluut de laatste dag. Completeer dus ITrt nog snel Uw lettercombinaties voor de Over een paardagen begint de 3e verrassing. Let dus op! ORANJEBOOM I Z.H.B. BARBAROSSff i U kijkt- U vergelijkt U koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, tel. 6 86 11 GEEN FILIALEN Donderdag 27 juli 1961 y\:,h;£;p:.Vy. (Advertentie ZJ54.J „He héb vreemde beestjes in huis, die ik niet thuis kan bren gen". Dit kwam gisteren de heer A, S., die aan de Parallelweg woont, aan de politie vertellen. Onmiddellijk zijn er twee agenten- van politie met een surveillance wagen naar zijn woning gereden. In een ogenblik hadden zij dertig van die vreemde diertjes gedood. Toen een deskundige ze had be keken, deed die een grote ontdek king. Het waren krekels? Wêgem mishandeling, subsidiair het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel, zijn door de Rotterdamse politierechter veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf met aftrek de Britse matrozen W. S. en T. Y-ï bel den 23 jaar en afkomstig uit Liver pool. Op de avond van de 27e juli kre gen twee Engelsen het in café White- house in Vlaardingen aan de stok met twee Hollanders over zitplaatsen aan de bar.t Zij vochten met deze lieden, die later versterking kregen van twee andere hollanders. Een van hen, de heer H. P. K., kreeg hierbij diverse slagen te incas seren en viel op de grond. De twee matrozen schopten K. toen tegen zijn lichaam en hoofd. K. verloor het bewustzijn. J Bij het horen van drie getuigen kwam nog aan het licht, dat Y- sterk onder invloed van sterke drank was geweest: zijn collega in mindere mate. De officier van Justitie eiste te gen beide matrozen acht weken voorwaardelijk met aftrek. De raads man mr. L. J. Rietberg bepleitte voor beide verdachten Vrijspraak met onmiddellijke invrijheidstelling (de verdachten, zitten ongeveer vier weken in preventieve hechtenis). Haal ook heerlijke Si-Si in huis Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St Liduinastraa? 50 A. Bellen t>ü ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 602.90. Politie-alarmnummer: 54066. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 9.30 tot 15.30 en 19 tot 20.30 uur, woensdag 9.30 tot 12.30 uur, donderdag 9.30 tot 12.30 uur, vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur, zaterdag 9,30 tot 16.30 uur, 's zondags gesloten. ILK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 17 en 13 tot 2i uur, donderdag 10 tot 17 uur, vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 U. BIOSCOPEN Passage, 14 en 20.15 uur: „Zorg dat je er bij komt". Mono pole, 14, 19 en 21.15 uur: „Jail- house-Rock". Voor het nieuwe stationsgebouw is de fundering reeds gelegd, zoals op deze foto te zien is. Geheel, links een deel van hei omglaasde perrons-complex met geheel ach ter een deel van 't oude stations gebouw dat tijdelijk nog als sta tionskantoor dienst dóet. Op 1 augustus is de heer C. W. Bouman veertig jaar in dienst bij de N.V. Nederlandsche Rijnvaartver- eeniging. De jubilaris, die als chef der Controle-afdeling is belast met de controle-boekhouding der binnen- en buitenlandse dienst, wordt ten kantore Westerkade 2 gehuldigd. SLlEDRECHT De Chr, Geref. Prediknnt ds, C. Smits te Sliedrecht heeft een beroep ontvangen naar de Old Christian Reformed Church te Artesia-California (USA). ,,'i Is vakantie", zei griffier mr. Sipkes vergoelijkend, toen de Schte- damse kantonrechter mr. Cos zich op de zitting van gistermorgen ver baasde over het geringe aantal per sonen, dat in 't statige gehouw aan de Lange Haven was komen opdagen om de kleine zonden te bel jjden en daar voor de straf te ontvangen. Want ook zü die een fout hebben gemaakt in het maatschappelijk- en wegver keer, faehhen nog wel recht op va kantie. Trouwens, veelbelangrijke of ingewikkelde zaken heeft de kan tonrechter op deze dag in de vakan tie niet te behandelen gekregen. Wel was op een mistige voorjaars dag, toen het zicht niet verder reikte dan een twintig meter, de buschauf feur Van G, van de R.E.T. op de Burg. Kesperweg in Vlaardingen met zijn bus tegen een stilstaande vracht auto gereden, waardoor de bus zwaarbeschadigd werd en enkele ^passagiers lichte verwondingen op- iliepen." Mr. Van den Hout uit Am sterdam die de zaak voor de chauf feur kwam verdedigen stelde dat be klaagde langzaam had gereden en op de Burg. Kesperweg geen obstakel had verwacht en dit dan ook 1e laat had gezien. Maar de kantonrechter vond dat een snelheid van 30 a 40 km per uur in zo'n dichte mist nog rijkelijk veel was en bovendien had hij juist bij die dichte mist er wel rekening mee moeten houden dot er auto's zouden zijn gestrand. - Mr. Wendels,die als ambtenaar O.M. optrad, vond dat chauffeur Van G. hoogst onverantwoordelijk had gereden. Hij wilde echter, daar het een beroeps-chauffeur betrof, niet zover gaan om intrekking van het rijbewijs te vragen en verder in aan merking nemen dat beklaagde reeds disciplinair was gestrft met terug zetting in rang, waardoor hij al in loon achteruit was gegaan. Daarom eiste h|j een straf van 60 of 24 da gen hechtenis. Mr. Cos bepaalde do straf op 50 of 20 dagen hechtenis. .Dan was er. de 29-jarige Vïaardin- ger M. H. die in het Sportpark Har- ga had gevist zonder vergunning. „Ik heb wel een visaicte", betoogde de hengelaar, maar dat Is niet voldoen de. ,Jk stond toch op de openbare w-eg met.m'n hengel", verdedigde de heer H. zich nog, maar de kanton rechter legde geduldig uit dat de vissen zich toch maar niet op de openbare weg hadden bevonden en dat zij het eigendom waren van de pachters van het viswater. „Dan moet maar lid worden van de Schledarase - hengelaarsvereniging, dan mag u daar wel vissen". De of ficier eiste 7,50 boete of drie dagen, maar-mr. Cos maakte er f 5.— of twee dagen van. Het was een wat zielig geval met de Vlaardiugse broodbezorger A. v. d. M. die 's morgens te vroeg brood had rondgebracht „Er is een tekort aan bezorgers", voerde hfj ter ver ontschuldiging aan, maar mr. Cos was van oordeel dat hU dat maar had moeten opnemen met de Ar- beids-inspectie wat beklaagde had nagelaten. Ook was het al voor de derde maal dat hij voor zo'n zelfde feit terecht stond, zodat hij echt wel beter had geweten. Mr. Wendels ver klaarde dat hij eigenlijk een hechte- nisstraf zou moeten eisen, maar dat hij het nDg voor één maal met een boete zou proberen, „maar dan voor de laatste maal". Het werd conform de eis 25 boete subsidiair 10 dagen. De 23-jarige Schiedammer K. J. AI. J. had op 5 mei deelgenomen aan de Lichtstoet in Schiedam en dat heeft hü geweten! Hij had een aan maning gekregen van de politie om sneller te rijden en daar zou hg geen gevolg aan hebben gegeven, althans In niet voldoende mate. „Ik was. aan het show-rijden en ik was bang, dat van de versierde wagen .de,Hesjes af zouden vallen, die er niet al te stevig op bevestigd waren", voerde hü tot zjjn verontschuldiging aan. Van die wiebelige flesjes wist de rechter niets af en daarom werd de zaak voor naderonderzoek aange houden. Op de Kethelweg wa3 de Vlaar- dtngse musicus J. P. A, R. van B. met zijn auto tegen een andere wa gen opgebotst toen hij een stilstaan de vrachtauto wilde passeren. Het weer was slecht geweest en hij had ie tegenligger te laat opgemerkt, wat dc officier maar vreemd vond want het was een recht stuk weg 1 geweest. Beklaagde werd door mr. Cos met maar 40 boete of 16 dagen hechtenis gestraft, want de heer Van B. was door die botsing diep in. de moeilijkheden gekomen. Zijn auto was zo zwaar beschadigd dat zij de kosten van het repareren niet meer waard was, „maar ik ga toch nooit meer rijden" vertelde beklaagde die zejlf nog „in de ziektewet liep", en nu ook nog de schade van meer dan 600 aan de andere wagen moet be talen. (Advertentie I.M.) beeld een periode van een jaar goedkoper worden en wat belangrij ker is minder tijd in beslag nemen. Het "bijkantoor zal dus eveneens van economisch belang zjjn. Aan het kantoor zal echter één nadeel kleven. De ruimte is wet groot genoeg, maar erg donker. Het pand was namelijk oorspronkelijk bedoeld als winkelruimte. Om die reden heeft men alleen in de voor gevel flinke ramen aangebracht maar aan dit bezwaar wordt tege moet gekomen. De P.T.T. laat een zeer goede verlichting aanbrengen. Tevens zal er een uiterst moderne verwarmingsinstallatie jn het - pand Het zal niet zo erg lang meer du ren of Nieuwland Is geheel volge bouwd. Voor zo'n grote woonwijk dienen natuurlek vele voorzieningen te worden getroffen. Zo worden of zijn er al verschillende winkels itt deze wijk verrezen en bouwt men Ijverig aan scholen om In de behoef te van de bewoners te kunnen voor zien. In een grote woonwijk kan men, dat spreekt, niet buiten' een postkantoor. Welnu, de P.T.T. heeft het belang van zo'n kantoor niet onderkend. Sinds geruime tijd werkt men aan een bijkantoor, dat het kan toortje in het Wijkcentrum moet gaan vervangen. Daartoe wordt er een winkelpand aan de Mgr. Nolens- laan verbouwd en herschapen in een goed geoutilleerd bijkantoor. Als de werkzaamheden vlot verlopen en als men geen tegenslagen te verdu ren krijgt, zal dit bijkantoor ui okto ber of november gereed komen. Het kantoor wordt een werkelijk bijkantoor en niet zoals het kantoor aan het Dr.-Wibautplein een „voor uit geschoven loket". Aan zo'r. loket kan men wel voor allerlei stortingen etc. terecht, maar grote poststukken en dergelijke kunnen daar niet wor den aangenomen. De ruimte var dat kantoortje is daar veel te klein voor. Het kan daar soms zo druk zijn, dat de mensen zeifs in een lange rij bui ten staan te wachten. De P.T.T., heeft dat bezwaar reeds lang ingezien en daarom indertijd besloten een nieuw bijkantoor te stichten. Zonder twijfel zal hel nieuwe bij kantoor de inwoners van NiemvlanJ. ten nutte komen. Men. kan in de ruimte aan de Mgr. Noleüslaan veel meer mensen helpen en dat is inder daad wel nodig, want Nieuwland breidt zich nog steeds uit, waardoor de vraag naar een goed postkantoor steeds dringender wordt. Nog een belangrijke factor, die zo'n kantoor noodzakelijk maakt is hef Industrie terrein. Wanneer de Burg. Van Haar- Ienlaan eenmaal doorgetrokken zal zijn naar het Stationsplein, humt het Industriegebied als het ware dichter hij Nieuwland te liggen. Het ligt dan ook wel degelijk voor de hand, dat de industrie vooral grote postpak ketten via het bijkantoor aan de Mgr. Nolenslaan zal gaan verzenden. De ruimte aldaar Is er volgens de plannen op berekend. Deze grote poststukken zmlen naar alle waarschijnlijkheid dan met meer via het hoofdkantoor aan de Tuin laan worden verzonden, omdat dat verder van Uet industriegebied ver wijderd ligt. Het vervoer zal dus voor de industriëlenover bijvoor- 1800 nylon beha's rondgestikt model, verste vigde ondercups.elastieken fussenzetsel. Tijdens de opruiming- 98 of. 480 gaines origineel ture-elastiek, chï* que kanten voorpand, ver sterkt wet nylon. Tijdens-de czoi opruiming ér 6000 jarretel-gordals met 4 verstelbare jarretels 1.66 Advertentie IM.) PANTALON? De Broekenspecialist HOOGSTRAAT 86 TELEF. 689 81 meubelei H00SSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68SB8 28 juli t.m, 3 augustus 1961 AVONDvoorstelIingen: dag, 7.00 en 9,15 uur. Eddy Con-: stantlne In „HIER IS LEMMY CAUTION". Wederom een opwindend. Peter Cheyney avontuur! Actie - Whiskey - HumorI 18 jaar Het aantal uitleningen van romans, studiewerken en kinderboeken Inde Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek In Schiedam lag de maand juli weer lager dan In juli van het vorig jaar. Toen werden er in totaal 13.416 boeken uitgeleend tegen 12.789 in juli 1961. De grootste oorzaak van cc-ze da ling komt wel door het achteruit lopen van het aantal uitleningen in de centrale bibliotheek san de Lan ge Haven. Dit aantal viel van 5.402 boeken op 4.758. Maar tevens gaf het filiaal aan het Dr. Wibautplein een achteruitgang te zien. Het aantal uit leningen in de filialen aan de Dwarsstraat, Lorentzlaan en Ketbel en voorts de jeugdafdeling, de uit- leenpost Lindenhof en de uitlcenpost Ziekenhuis gaven aile een lichte isteiging te zien. Van invloed op de totale achter uitgang is natuurlijk de opheffing van het correspondentschap Maas dijk dat I januari van dit jaar is Op geheven. Diversen MIDDAGvoorstellingen: dag. 2.00 (zondag 2.00 en 4.15 uur): „ECHT IETS VOOR CONNY" (Meine Nichte tut' das nicht) met o.a. Conny Froboess, Rex Gildo, Jack Flney, Fred Bertelmann. Anderhalf uur bruisend amu sement voor iedereen. Elke leeftijd. Vermager zonder dieet met Gracial. 50 dragees 1.S8. Bij apotheek en drogist. DONDERDAGCYCLUS: 2.00, 7.00 en 9.15 uur. Feman- del als ALI BABA. Een kostelijke kleurenfilm die uw vakantie completeert. Elke leeftijd. Fotografie Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u kJaar. Alle soorten films-. Foto K. van Vuurep» Hoogstraat 106. Advertentie LM.) 1250 poplfn beha's fraai geborduurde cups, verstelbare sluiting,':' elas tieken tussenzetsel, unieke pasvorm. Tijdens dn opruiming üi31* 6Q0 gaines stevig en toch soepel tule- elastiek, met satijnen voor pand, lang model. •Tijdens de QQ opruiming 10.MÖ 1200 jarretel-gcrdels geheel elastiek,.met nyfon voorpand 4 94$ burgerlijke stand GEBOREN: Fokko L. z. v. L. B. Kip en H. Nöbbe; Johanna M. d. v. H. Even bly en G- van Duijn; Hen- ricus E. z. v. H. J, G. Robben en A. C. den Boogert; Cornelia H. d. v. H. van de Graaf en C. Boogers; Leonar- dus F. M. z. v. P. van der Heijden en A. A. M. van der Lubbe; Lngrid J. d. v. J. W. C. Scheffers en C. F. A. Willebrand. OVERLEDEN: P. A. Zijdehbos 53 jaar echtg. van J. J. S. Engcring. Sshouwburgagenda Een gemeentelijke delegatie on der leiding van burgemeester G, E. van Walsum brengt 9 en 10 augus tus een bezoek aan Stuttgart. Be halve de burgemeester maken de heren mr. H. Bavinck, wethouder van Openbare Werken; R, Lange- rak, wethouder voor Sport en Re creatie en mr. J. C. Knap, gemeen tesecretaris, deel uit van de groep. de technisch vofrriaafcfe bromfiets Het honkbalweekeinde behoeft geen moeilijkheden op te leveren voor de Schiedammers. Van groot belang is dat SW,.in Harga zijn goede vorm toont tegen het sterke HCK 2. De Haarlemmers zijn .van voldoende kaliber om de forse slag- ploëg van de Schiedammers te kun nen weerstreven zodat zondagmid dag op het terrein- van de roodgroe nen een fraaie strijd mag worden venvacht. In Harge wordt zaterdagmiddag de aantrekkelijke derby Schiedam 2 —SVV 3 gespeeld waarbij kam pioenskandidaat Schiedam 2 favo riet is. SW 'i blijft in de kopgroep met een overwinning in Har ga op het niet sterke Sparta 5. Schiedam speelt niet, DUS ont vangt zondagmiddagin Kethel The Hawks. Het wordt een Schiedamse overwinning. Schiedam 3 kan zon dagmorgen thuis Hermandad slaag. Voor DRZ 2 behoort een overwin ning op Nado Vooruitgang in Bot terdam tot de mogelijkheden en in Vlaardingen gaat DHS 2 zegevieren over VFCT2. kwalitatief kilometers voor meesterlijke modellen NOG MEER CONTROLEERBAAR VOORDEEL! Bovendien ïn alle filialen t/m 5 aug. 10% korting op Wala en Walette beha's, gaines, corsetten, step-ins enz. Vraag gratis proefrit aan bzjr UNIQUE - SCHIEDAM afd. MOTOREN ST. LIDUINASTRAAT 52 TELEF. 6 43 13 Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld. U kun! berieden bij onze agenten en bezorgers, de administratie van dit blad alsmede bij de boekhandel SCHIEDAM, Orani«traat-17c'O 0n v VLAARDINGEN, Korte Hoogsfraal 41—43

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1