I Bij vogelleven in t bos is de stilte ingetreden Geslaagd concert in Vakantiefeest-kader Film-drama over de zondige Rosemarie Oplichter met valse pas bij grens gepakt Veteraan J. C. Onink kampioen dammen DE VOGELS IN A UGUSTUS Jonge kapmeeuwen vliegen reeds boven de singels! BI Romantische wezen IN PASSAGE Barbaars spectakeistuk over Christenvervolging SCHIEDAM WELKE KIEST Late café-sluiting tijdens feestiveek Monopole vertoont: Ds. A. D. Klaassen bij N.P.B. benoemd Orgelconcert van Aad v. d. Hoeven NABESLISSIN GSWEDSTRIJD Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Artsen op zondag Garage op hoek van Bergweg Griek vliegt door taxirnit: ongedeerd Kleine misdaad loonde niet KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Koeriersters Bent U van plan een n GROTE VERWARiV euwe haard te kopen? MNG-SHOW 1961 Zaterdag 5 augustus 1961 AJ U we weer augustus schrijven hunnen we gevoegelijk zeggen, dat het met de vogelzang fmaal afgelopen is. Misschien Horen we hier of daar nog een late merel, een verliefde houtduif of nog een wan enthousiasme blakende winterkoning, maar voor de rest is het bar en bar stil in het bos. Ook. vernemen we nog wel het gebedel van jonge zangers, die reeds lang het nest hebben verlaten, doch door hun ouders nog steeds worden ge voerd. En hiermede hebben we voor wat Het bos betreet vrijwel alle ge luiden opgesomd, die no» te horen zijn. Lanpp itlPrhd/iT ken belangrijk meer gierzwaluwen uwtge iverhwi^ ln de Iucht waren daH enkele maan_ den geleden. Dat was ook heel be grijpelijk, want begin juli waren do jongen al zo ver, dat zij met hun ouders hoog in de lucht op de mug gen- en vliegen jacht togen, onder wijl hun schel „sie-sie-sie" onop houdelijk, tot 's avonds als het be gon te donkeren, te horen was. Jam mer dat het drie weken lang in juli zulk slecht weer was, waardoor de gierzwaluwen en ook de andere zwaluwen het wat de voedselvoor ziening betreft wel erg krap zullen gehad hebben. In de polder is het al net eender gesteld. De weidevogels zyn alle verdwenen en alleen doortrekkende kieviten uit verre oorden hebben daar tijdelijk hun bivak opgeslagen. Maar geluid maken zij niet veel. De enige vogel, die we nog wel eens tè horen krijgen, is de veldleeuwerik, maar ook deze zal binnen enkele weken het zingen opgeven, 't Is trouwens helemaal geen wonder, dat de vogels opgehouden zijn met zin gen. In de eerste plaats heeft het geen zin meer, omdat zij niet meer door broeddrjft worden gedreven en ten .tweede heeft de verzorging en de opvoeding der jongen enorm veel van hun krachten gevergd Het was toen de jongen nog in het nest la gen, en zelfs nog een aantal weken na het uitvliegen, zwoegen van voor zonsopgang tot dikwijls laat na zons ondergang en dat betekende voor de meesten een werkdag van ten minste een uur of zestien. Als we daarbij opmerken, dat b.v. koolme zen gemiddeld dertig maal per tiur voeren, dat is ruim vijfhonderd maal per dag, dan kunnen we ons wel indenken, dat deze nijvere die ren wel aan wat rust toe zijn. Hier bij springt tegelijkertijd het grote nut van de insekteneters in het oog. aangezien zij hun jongen uitsluitend met rupsen en andere insekten voe den. Behalve dat de vogels dus na de drukke broedperiode tot rust moe ten komen, komt ln deze maand de tijd van de rui, waardoor de vogels zich niet zo erg monter schijnen te voelen. Daarna, komt voor veel die ren. de tréktijd weer in zicht en als het zo ver Is, moeten oude zowel als jonge vogels goed doorvoed zijn om de verre reis met al haar ontberin gen tot een goed einde te brengen Zoals steeds zijn de gierzwaluwen de eersten die ons gaan verlaten en hoewel de meeste zangvogels eerst in de maanden september en okto ber verdwijnen, vertrekken zij al in de eerste week van augustus, 't Was voor ieder die een beetje op vogels let duidelijk, dat er de laatste we- MAAR bij heldere hemel deden ze ontzettend druk tot op de dag van vertrek toe, zodat het eigenlijk opeens opvalt, dat het zo stil in de lucht is. Dan weten we dat deze leuke herriemakers ver trokken zijn, op weg naar de Kongo en omgeving. Het wordt weer eind april begin mei als de eerste weer komen opduiken. Pijltjes (Advertentie IM.) DRAAGBARE RADIO'S philips, Erres, Grundig. Novak of Aristona? Alleen bij Kroon Radio heeft U keuze uit de vol ledige collecties van deze vijf wereldtopmerken. DE ZAAK MET DE GROOTSTE RADIO- EN T.V. COLLECTIE VAN ROTTERDAM BEUERLANDSELAAN B TELEFOON 73181 DE SUNGE149 (ZUIDWIJK) Helaas werd met ingang van 24 juli de -jacht op (wilde) eenden cl weer opengesteld en zulks was de laatste jaren steeds omstreeks deze datum het geval. Er kleven evenwel veel bezwaren, aan deze vroege jaehtper- missie, omdat er nog 'n aantal eende- •moeders rondzwemt met zeer kleine jongen, in de volksmond pijltjes genoemd. Men kart zich licht het lot der pijltjes indenken als het noodlot ■wil, dat de moedereend wordt neer geschoten. De woerd bekommert zich in het geheel niet om zijn kroost, neen, hij weet zelfs niet eens wie zijn kinderen zijn, aangezien hij zich reeds terug trekt als het wijfje de eieren gaat bebroeden. Bovendien is er nog een tweede reden waarom wij dit vroegtijdig openen van de eendenjacht betreuren en wel deze, dat de eenden in juli of augustus gaan ruien. En dit geschiedt niet geleidelijk zoals bij de zangvogels, want deze dieren verliezen soms ineens al de vleugelpennen, zodat ze niet tot vlie gen in staat zijn en zich maar ergens tussen riet en biezen schuil houden, totdat de nieuwe pennen zijn uitge komen, waarmee altijd nog wel drie a vter weken gemoeid zijn. Wel ïswaar schiet de jager alleen maar op eenden ,m de vlucht", doch een vogel, die reeds weer gedeeltelijk de beschikking heeft over de nieuwe veren, zal zodra hij belaagd wordt, stellig proberen op te vliegen en het is de vraag of een jager op zo'n mo ment snel kan vaststellen of de vogel al de volledige beschikking over zijn vliegvermogen heeft of niet, OFSCHOON de broedtijd bijna oueral ten einde is, bemerken toe aan het strand nog iets van pril vo gelleven. De kapmeeuwen b.u. heb ben zowel jongen, die al even vaar dig in de vliegkunst zijn als de oude vogels, als spruiten, die wanneer ge vaar dreigt de benen nemen inpfaats pan op de vleugel te gaan. Doch bin nen een paar weken kunnen deze laatste even goed vliegen als de rest en dan liggen de broedplaatsen weer stil en verlaten. Dan heerst er weer een serene stilte op de plek waar het maanden lang een Hels kabaal was. We zien dan alleen nog de platge trapte nesten met hier en daar een lege eischaal benevens een niet ge ring aantal dode jongen. Dit is ove rigens in het geheel geen drama, doch een heel gewoon verschijnsel, dat zich ieder jaar voordoet. Niette min is het aantal jongen, dat de kin derziekten overleefd heeft, vele ma len groter. Zelfs zagen we dezer da gen al jonge kapmeeuwen boven, de singels midden in de stad vlieg sn. Ze zijn gemakkelijk te herkennen aan het vele bruin van de vleugels, zomede aan de zwarte eindzoom wan dc staart, welk laatste kenmerkt tocï het meest opvalt en waaraan de jon ge exemplaren het best van de oude zijn te onderscheiden. Deze hebben tï.L een geheel witte saaart. Eieren De visdiefjes of gewone hebben dit seizoen op de Beer weer met succes gebroed en wel in onge veer tweehonderd paartjes. De mees te jongen zij'n reeds vliegvaardig en trekken met hun ouders op de vis vangst boven de zee. Toch was het een prettige gewaarwording toen we eind juli nog enkele nestjes vonden roet pas geboren donsjongen en zelfs ook nog enkele met eieren. Ze lagen in een perceeltje blauwe zeedistels die, tussen haakjes, niet geplukt noch vervoerd mogen worden vanwege de zeldzaamheid. 't Is wel erg aan de late kant, maar toch hebben we hoop,, dat de jongen het nog zullen halen, want in de eerste dagen van september is het al weer vertrekken geblazen.De sterns moeten dan startklaar zijn en de reis naar het zuiden van Afrika is lang en gevaarvoL A. DE JONG Broedend visdief je Gezicht in de Grote Kerk tijdens het optreden van liet Rotte's Mannenkoor gisteravond. Het initiatief van de stichting De Schiedamse Gemeenschap, um gis teravond in de Grote Kerk een con cert te doen geven in het kaciervan het Vakantiefeest 1961 is met een zeer positief resultaat bekroond: het kerkgebouw herbergde een talrijk Schiedams publiek, dat met bijzon dere aandacht luisterde naar het Or gelspel van Jacq. P. Bekkers en naar het zingen van de koninklijke zangvereniging Rottc's Mannenkoor en de sopraan Puck de Rover Het bekende vocale ensemble uit de Maasstad kreeg het grootste aan deel van de avond toegewezen en blijkens de verzorgdheid van zijn zang in koorstukken van uiteenlo pend karakter is het zijn arrjstieke verantwoordelijkheid voor het wel slagen van dit coucert ten volle be wust geweest. De sterkste zijde van Rotte's Mannenkoor is ongetwijfeld zijn voordraent van het bevattelijke, meestal retorische en epische koor lied. De dirigent van het kcor Jos. Vranken, moet zijn zangers natuur lijk hierin zijn voorgegaan en dat hij ze gaarne hevige crescendi en sforzati laat zingen wijst op een streven naar effect, hetgeen op zijn plaats is in Russische liederen als Spazi Bozje van Tsjesnokof en in negro-spirituals, maar minder ge- eigend voor motetten van Palestri na, die hier overigens in een bewerking van de dirigent werden gezongen. Meer ingetogenheid wenste men ook in Schuberts Zura Sanctus, doch overigens gaf het koor veel te ge nieten, niet het minst door de dui delijke uitspraak en homogene klankvorming. Voorts hoorde men de zangers m liederen van Morley, Dowland, Wolf, het nogal sentimen tele Prière van Poulenc en een Credo van Ph. Loots, het laatste met orgel. Liederen van Schubert en An- driessen en een aria van Handel vormden het aandeel van de sopraan Puck de Rover, wier begripvolle en toegewijde voordracht in de flatte rende akoestiek goed kon gedijen. Desondanks was toch enige scherpte ra de hogere stemregionen waar te nemen. Behalve in de bescheiden gere gistreerde begeleidingen heeft de organist Bekkers zich laten horen in Bacbs preludium en fuga m Es (wat 3vaar van klank), Umglais' Acclamations en Andriessens beken de Toccata. Technisch viel er op zijn spel weinig aan te merken en wel licht moeten enkele minder aan gename registraties toegeschreven worden aan de beperkte Keus die het orgel aan timbres biedt. S. NIEBOER. DEMONSTRATIE TAFELVOETBAL Om meer belangstelling te trekken voor het in Nederland nog- weinig beoefende tafelvoetbalspel, zal de afd. Schiedam van de Ned. Tafel Voetbal Bond, met medewerking van de Schiedamse Gemeenschap een openbare demonstratie tafel voetballen geven en wel op vrij dagavond 11 augustus in de foyer van Gebouw Arcade aan de Lange Haven. Deze demonstratie, die om 8 uur begint, is gratis toegankelijk. (Advertentie l.M.) fotowedstrijd Grote HUNTER fotowedstrijd «Vader en Zoon"! 150 Prijzen van f.1000.- tot t25.- Zie affiches: Sigaret..? HUNTER] Op verzoek van de Vereniging „Horeca-bedrijven" te 1 Schiedam, heeft de burgemeester ontheffing verleend van het 'sluitingsuur voor Inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren gedurende de pe riode van 7 tot en met 11 augustus. Het sluitingsuur is nu bepaald op uiterlijk 1.30 uur *s nachts. DE moord op Rosemarie Nltrïbitt, een „dure" prostituee uit Frank fort, Is nooit opgelost. Deze 21-jarige demi-mondaine werd enkele jaren geleden gewurgd in haar apparte menten gevonden. Dit het onderzoek bleek, dat rij een uitgebreide klan tenkring had gehad.' voornamelijk uit de „betere" mflleus. Men zal zich de rechtzaak nog wel herinneren, die naar aanleiding van deze moord is gevoerd. Monopole-matinee „Huwen met u is mjj onmogelyk, wij staan te ver van elkaar verwij derd. Uw familie ^no het zeker niet dulden." Dit zegt één van „De Twee Wezen" legen de aardigste edelman, die er op het witte doek verschijnt, 't Bliikt inderdaad niet te gaan met die tronwerU en het komt zelfs zo ver, dat de ziende wees in de gevan genis terecht komt, terwijl haar spoorloos verdwenen blinde pleeg zuster wordt uitgebuit door een slechte oude vrouw. Eer en oneer, het is allemaal net zo als in het toneelstuk, waar onze grootouders nog tranen met tuiten om hebben zitten huilen, met forse slag door elkaar geklutst en verhuld in prachtige uniformen en onder fraaie japonnen. Een stuk als „De Twee Wezen heeft dit echter voor op veel toneel, verfilmd en onverfümd, uit onze tijd, dat het niet de illusie wekt een meesterstuk te willen zijn. In zo verre is het wellicht een verdienste van de makers, dat zij er de Italiaan se lijn van „Tosca" e-d, in doortrok ken. En voor de zomer is het best een aardige film (MONOPOLE). De filmindustrie zag wel iets in het drama en Rolf Thiele maakte „Das M-adchen Rosemarie", waann Nad ja Tiller voor de prostituée speelde. Alsof dit niet ruim voldoende was, werd er ook nog een andere rolprent vervaardigd onder regie vnn Rudolf Jugert. Deze film heet „Die Wahr- heit uber Rosemarie", met de blonde Belinda Lee in de hoofdrol. Hier heet de Dim: „Het meisje der zonde". Het gegeven bleef aantrekkelijke kanten houden. Daar was de knappe Rosemarie Nitrfbitt, die het klaar speelde, om bet van ordinaire tippe laarster tot een met weelde omgeven demi-mondaine te brengen, die haar klanten op discrete wijze in een dure flat ontving. Haar bankrekening groeide met de dag. Ook deze filmversie moet het heb ben van haar talent om in goeden doen te komen en dat is soms wel erg vermoeiend om aan te zien, om dat er zo wemig gebeurtenissen zijn die aan dat leven' wat meer reliëf hadden kunnen, geven. Als de kort- Ds, A. D. Klaassen uit Huizum heeft de benoeming aanvaard op de tweede predikantsplaats van de Ned. Prot. Bond in Schiedam, in de vaca ture ontstaan door het vertrek van ds. J. A. Hebly. Ds. Klaassen zal op 15 oktober zyn functie aanvaarden. De heer A. Maas is officieel be noemd tot vaste organist van de kerk. Op woensdag 16 augustus zal de heer Aad van der Hoeven, oud-orga nist van de Ned. Prot. Bond in het kerkgebouw aan de Westvest, een populair orgelconcert geven van lie deren die gemakkelijk in het gehoor liggen, zoals „Jesu joy of man's de siring" van Bach, Gavottes van Boy- ce en G. P. Handel, een Toccata van Th. Dubois en ecn Toccata van Ch. M. Widor. De Koninklijke Marechaussee in Zevenaar heeft woensdag by een paspoortcontrole in de Rijn-Maiii- expres de hand kunnen leggen op de 33-jarige, uit Beverwijk afkom stige binnenschipper W. G. T„ die al drie jaar gezocht werd voor een in Rotterdam gepleegde oplichting ea verduistering. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83, Bellen bij ongeval: G.G. en GJD., Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer: 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur. dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur,,woensdag 9.30 tot 12.30 uur, donderdag 9.30 tot 12.30 uur. vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur, zaterdag 9.30 tot 16.30 uur, 's zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 uur, vrijdag 14 tot 17 en 13 tot 21 uur, zaterdag 10 lot 12 en 14 tot 17 u. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „De slavin van Rome". Monopole, 2 uur Cs zondags 2 en 4.15 uur)- „De twee wezen"; 7 en 9.15 uur: „Het meisje der zonde". DIVERSEN Korenbeurs, 8 uur: Open Studio Groep „Alles voor Ikke?" Plantage, 8 uur: Kunstfietsers van Millingen. Jeugdhaven, 7.30 uur: Schiedam bij gaslicht. De strijd om het damkampioen schap van Schiedam is beslist. Ve teraan J. C. Onink is er deze week na een felle, maar korte beslissings wedstrijd in geslaagd zijn rivaal L. Vryland te verslaan. Zoals bekend waren Onink en Vrijland bij de wedstrijden voor het kamkampioen- schap 1961 naast elkaar geëindigd, waardoor beslissingswedstrijden noodzakelijk waren. Dit was al eer der geschied, n.l. bij de wedstrijden om het clubkampioenschap van de damclub „Schiedam" vorig seizoen; daarbij waren de rivalen zo aan el kaar gewaagd dat na enkele ver lengingen telkens weer gelijk werd gespeeld. Ook in. de nieuwe strijd voor het clubkampioenschap van dit seizoëfc zijn Onink en Vrijland weer favo riet. Onink staat stevig aan kop, maar Vrijland die enkele wedstrij den minder heeft gespeeld, kan m deze strijd nog naast Onink komen, ln de beslissingswedstrijd zag het er naar uit dat de matadoren weer onverzettelijk gelijkwaardig zouden zijn. Er werd heoï sterk gespeeld. Plotseling blunderde kampioen Vrij land bij de twintigste zet, hij raakte daardoor twee stenen kwijt en vaar- stondige romance met een rijke Rus sische vriend ten einde is, wordt hel erg eenzaam om Rosemarie en het is met name die menselijke eenzaam heid, die de film heeft trachten uit te buiten. Of dit nu precies de waarheid is. de waarheid over Rosemarie, blijft voor bestrijding vatbaar. Misschien hadden de vervaardigers een moraal nodig. In dit kader moet ook een iet wat vage figuur geplaatst worden, die haar by ecn toevallige ontmoe ting op een brug voorhoudt, dat de mensen de liefde zo hard nodig heb ben en daaronder verstaat de man natuurlijk een andere liefde als die waarmee het meisje Rosemarie haar bankrekening spekt Belinda Lee doet veel moeite haar bekoorlijkheden zo verleidelijk mo gelijk te doen uitkomen, maar daar mede wordt nog geen film gemaakt van enig niveau.,De hele gang van zaken blijft dan ook aan de banale en oppervlakkige kant, de gebruikte documenten ten spijt. (MONO POLE). WIE een avondje gezeöig uit Wil en daarvoor „De Slavin van Rome" („The Revolt of the Staves") op het ooc heeft, dient zich wel twee maal te bedenken. Vooral de bio scoopbezoeker met een teergevoelig gestel moet er ernstig rekening mee honden, dat h(j in ,dit Italiaanse spektakelstuk, dat met Amerikaans kapitaal is gefinancierd, een heleboel bar-bar baarse taferelen te verwerken krijgt. SCHIEDAM Ondertrouwd: D. ,P. Bacco, 24 jr. en L. Veldkamp. 23 jr.; H. Becker. 37 jr. en D. Speder. 31 jr,; G. J. Bedekcr. 29 jr. en P. M. TieJe- man. 25 jr.; H. C. Boelhouwers. 52 jr. en M, F. Dijkstra, 43 Jr.; A. Boer, 31 jr. en C, M. E, van de Water. 24 jr.; M. J. Boon', VA jr. en W. M. Daal mei) er, 19 jr.; S. P. Brouwer, 25 jr. en M. C. M. Meijster, 23 jr.; J. TV. van Gent, 25 jr. en A. Huiskes, 24 jr.; M. Gerkema, 25 jr. en A. Kegel. 25 jr.: A, P. den Hollander. 21 jr. en G. Loke. 2j jr.; W 3. M. Koch. 27 jr. en E. H. A. Hoovers, 29 jr.; 7. Kooljmans, 21 jr. en S. de Regt, 19 jr.; G. S. P. Koster. 20 jr. en H. Winter, 19 jr.; A. van cler Most, 26 jr. en P J. Vreeswijk, 18 jr.: B. M. J. van Os. 21 jr. en P. H. Hoen derkamp, 20 jr.; H, Schaetfer, 29 jr. en H. J. Dries. 31 jr.; J Schneider. 19 jr. en M van. de-Wal, 17 jr.; A. C. Schou ten, 34 jr. en T. Beekenkamp. 32 jr.: J A. Verhoek, 22 jr. en M L. van Buuren, 19 jr.; A. C. van Wagtendonk 26 jr. cn E. van Aalten. 25 jr.: J. Wildschut, 21 jr. en J. W. Droppers, 20 jr.: J. C. Derez, 22 jr. en E. Bout hoorn, 20 jr. Gehuwd: T. D. var» der Sclmn.s, 34 jr en J. Bggink. 34 jr.: W. Slangewat. 21 jr en M P. J. Kerkhof, 22 jr.: P. Fekhout, 30 jr. cn J. rfeu Hartog, 23 jr.* J P. van Mil, 25 jr. cn M. P. ven der Meer, 23 jr.; J. M, T. Kuiters. 25 jr en A. van Bode^om. 25 jr.; L. Hn- m'erslng. 30 jr. en P. W. Etten, 31 jr. GeborenChristina, d. v. G Drogc en C. J. Janssen; Johanna M. d. v. L, J J. Vaartmg on M. W. Freling; Antoniue P.. 2 v. A. P. do Kievlth er, Y. M. Rohheregt. Overleden: T. Smlt. 57 jr.; J. H. Bemtsen. 7S jr.. wed van W. C. Hodes- Ned. Hervormde Gemeente. Grote Kerk: 10 u. dr, li. J. Cazemler en 5 uur ds. Chr. J. Gall (Den Haag). Be- thelkerk: 10 uur ds, C. v.d. Steen en 7 uur ds. A. Hoffman. Opstandingskerk 10 uur ds. A. J. Kret (Krimpen a/d Lek) en 7 uur ds A. J. Plug (Blanken ham). Vrcdeskerk: 9 en 10.45 uur ds. Chr. J. Gall en 7 uur dr. L, J. Caze- Ned. Herv. Geref, Evang, Gebouw Irene: 10 uur eerw. heer B. Dam (Nw.- Lekkeriand) en 4 uur ds. Boertje (Moereapelle). Ned. Prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur dr. N. v.d. Zljpp (Doopsgez. Rot terdam). Oud-Kath. kerk. Dam 29: 10 uur H. Mis. Baptisten-gemeen te. Lange Haven 59: 10 en 7 uur ds. R. Railing, Leger des Heils. Lange Haven 27: 10 uur Hevligingssamenkomst en 7.30 uur Verlossüigssamenkomst. Gerrit Ver- boonstraat: 6.30 uur. Openlucht-samen komst oJ.v. majoor en mevr. M, Souve- rein. Lu tb. Evang. Gemeente: 10 uur dienst; Chr. Geref. Kerk: Kerkgebouw Waran de, hoek Burg. Knapperttaan10 uur ds. J. C. Ravenswapij (Scheveningen) cn 3 uur ds. Ravenswaaij. Bij de controle vieï het een wachtmeester op, dat het stempel op T's foto niet goed aansloot bij dat in zijn paspoort. Na lang aarzelen bekende da schipper, dat hij de pas had ge kocht van een vrouw in het Ruhr- gebïed, van wie hij de naam niet kende. Hij had er een paar hon derd mark. voor betaald. De foto van de vrouw had hü verwisseld voor zijn eigen portret. Bij de rivierpolitie in Rotterdam, aan wie de man werd overgegeven, herinnerde men zich dat T. in 1958 de wijk had genomen, nadat hij een partij sluwijzer ter waarde van on geveer honderd gulden had ver duisterd. Bovendien had T. in dat jaar hij ecn meubelzaak op de Aelbrechts- kade enkele meubelstukken gekocht die hij nooit betaalde. Voor d$ win kelier betekende dat een schade post van een kleine 400 gulden- T. heelt bekend dat hij de meubeltjes in Duitsland heeft doorverkocht. dig haalde de geroutineerde Onink daar de winst uit. Vrijland gaf op. Er zal nu nog een beslissingswed strijd om de bezetting van de derde plaats gespeeld moeten worden tus sen J. P. van der Watering on J. van Otterloo, omdat de drie eerste plaat sen bij de strijd om de stedelijke titel recht geven op vrijstelling voor de voorrrondes volgend jaar. De prijsuitreiking van deze wedstrijden zal geschieden tijdens de -jaarverga dering, die in september wordt ge- iwmden. Voor de damclub „Schiedam" be gint in september de competitie. Er wordt in ieder gevai metéén tien tal deelgenomen. Mogelijk dat ook met een tweede tiental wordt inge schreven, maar dan dienen zich nog enkele leden te melden die zich be schikbaar willen stellen voor gere gelde deelname aan de uit- en, thuis- i wedstrijden. In spoedgevallen zyn dit weekend dc volgende artsen te raadplegen: J. v. d. Veer, Ruys dc Becrenbrouek. laan 16, tel. 69373; L. B. E. van Hoo- gonhtiyze, Nassaulaan 59, tel. 68067; G. W. Ormel, Schoolstraat 5, tel. 64244. Geopend is apotheek Van Wes tendorp, Singel 83, die ook geduren de de volgende week de nachtdienst waarneemt. Er zijn plannen om op de hoek van de Bergweg en de Heer Vranke- straat een garage met showroom ea bovenwoningen in drie en vier lagen te bouwen. Om dit mogelijk te maken stellen B en W de raad voor het betreffen de uitbreidingsplan erugszins te wij zigen. Tegen de verandering zijn geen bezwaarschriften ingekomen. Een 28-jarige -Griekse kapitein van het M.S. „Simos", die btf een.. Rotterdamse typiste achter op de scooter zat, is gisternacht bij 'n bot- sing door de achterruit van een taxi geslingerd. Wonder boven won der liep hü geen verwondingen op. De 23-jarlge seooterberljdster L. M. M. Scheltcns uit de Schoonoord; straat kwam er minder goed af. Zij viel onder de scooter en liep daar bij snij wonden aan het hoofd en een beenbreuk op. Het ongeluk ontstond doordat de scooter op de Bergweg bij de Zwart Janstraat plotseling moest remmen voor de taxi. De 31-jarige los werkman C.V.V., een zwerver, die el eerder wegens inbraken werd veroordeeld, heeft zich woensdag, na het plegen van twee inbraken die hem erg wemig opleverden, ten einde raad by de politie te Leiden aangegeven. Een inbraak, die hij in Gouda pleegde, leverde hem niets op en een inbraak te Rotterdam op zaterdng 22 juli, 's avonds, ln een meisjesschool aan de Noorderhavenkadc, slechts f 40. Hij is in het politiebureau Bergsin- gel opgesloten. De verkeerscauserieën, die de wijkraad van Oversehie organi seerde voor oudere personen in het lokaal Rotterdamse Rijweg 10, waaraan fraaie prijzen verbonden, zij'n een mislukking geworden. On danks alle reclame die ervoor is gemaakt. De eerste avond meldden zich tien, de tweede avond twee en op de derde avond geen belang stellenden. Dc traditionele almanak van de Rotterdamsche Vrouwelijke Stu denten Vcreeniging is verschenen; wat laat in het jaar. maar voor de ingewijden stellig niet minder aan trekkelijk dan anders, Aan boord van het sleepschip Christina, dat langszij de zeeboot Valencia in de Merwehaven bij Swartouw lag. is gistermorgen de 35- jarige havenarbeider L. A. van Rïel uit Tilburg bekneld geraakt tussen een zwenkende hijs hoekijzer van 1000 kg en de opstaande rand van een ruim. Hij liep hierbij vermoede-' lyk inwendige kneuzingen op. Hij werd ter observatie ln het Bavenzie-' kenhuis opgenomen. I formule I aanbouwmeubelen WONtNGINRlCHTING-BROERSVEST 64-61 Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedgk 265( Telefoon 6 80 21 Schiedam Fotografie Kolfllms vergeten? Pe auto maat staat voor u klaai AIJt soorten films. Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106 Voor pasfoto s naar K van Vuuren Hoogstraat 106 te lefoon 6 67 20. In één dag gereed. Ut? Kleine adverientie wordt ln deze Kolommen gelezen met dezelfde aandacht, waarmee u deze leest. Auto-, Motoren- en Scooterverhuur Ltixe autoverhuur. Wa rande 210B Tel 6 28 73 Permanent wave Hpiene permanent met toe- «ttd het beate wal er »s, oompieet 5 stroomloos f i 50 Op vertoon van deze idvertentie cl.- kortmg! Games- en ^exeUcBpsalon .llélène' RemDrandUaan 22, telefoon 6 7170. Diversen Laat bw sptroa» sermakea tot modern opklap- of kan- terned Prima aiweriung, als Ueuw terug tte'. goedkoop ste adres DUK Groenendal la iBroersveldpad- telefoon 6 m 28 {na lö uuj telefoon 6 6/89) Ledikanun butJedi- Kanten. kampeer oeuden enz. Kom eens praten. De film speelt zich af in het oude Rome ten tijde van de christenver- 1 volgingen, waar pijnbanken en gesel roeden veelvuldig worden gehan teerd en massale slachtingen aan de orde van de dag zijn. Al die wreed aardigheden vullen het doek van de eerste tot de laatste minuut Rhonda Flemingin de titelrol, Lang Jeffries en.Dario Moreno doen hun best om de hartstochten ecn beetje te temperen. "En wilt V «let het risico lopen tot de vele teleurgestelde huisvrouwen te gaan beho ren, die voor hun honderden guldens een. slechtebaord cclevordKregen,-waarover zij steeds klachten hebben? EXPOSITIE VAN DE NIEUWSTE MODELLEN Wees dan verstandig en vracht met het hopen van eert nieuwe haard. Volghetvoorbeelövafttlcndulzendenhulg. E» JH't nu - voor de .«n™ va. ii liet nieuwe stook seizoen - eerst naar de KOLEN-CONVECTQRS EN OLIEHAARDEN bl!v één dag! As. marndag 7 4Uguslus in gebouw IRENE, Nieuwe Haven ia u. 's MJdd-gs .->m 2 uur en om 4 uif an 's avonds om 7 uur en om 3 unr

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1