Cal lex winnaar in twee kamp met Sunlight II Voetbal-ouverture voor de competitie m Fraaie zege van SVV op concurrent HFC: 5-1 Schijnwerpers op de Schiedamse sport Schiedam genoot van het mooie week-eind h. Sportdag NKS van ll i Schiedammers in goede vorm Burgerlijke stand Auto gestolen en weer gevonden Bad Groenoord verwacht de miljoenste HONKBAL HFC-SVV 1-5 DHS-Neptunus316-4 Schiedam-Sukkens 10-1 Feijenoord 2- Schiedam 2 8-11 Scooterrijder bij val gewond Wielrijdster breekt arm bij val Sportzaal aan Kortestraal SCHIEDAM Koeriersters I M' Ml 11 Maandag 28 augustus 1961 ■ylvia de _Fara- Izakt algd) m-jty :y -j '-»5 i-z££h' Voor een groot deel ran de Schie dam se voetbalteams is het volgende week weer ernst. Daarom z^jn in het laatste vrfte weekeinde weer tal van oefenwedstrijden gehouden om te bezien wat de beste formaties zUn. SVDPW won de tweede prijs in de Gordelwegserie, HBSS-Hermes-conib. 6-0 Schiedams sterkste zaterdagclub beschikt schijnbaar over een nog sterkere combinatie dan vorig sei zoen, Ditmaal werd een niet zwak team v»n Hermes DVS met 6—0 ge slagen waarbij het voortreffelijke doelverdedigen van de jeugdige Ed dy Gonlach een hogere score voor kwam. Met Chris Scheffers als door tastende linksbuiten en een juegdigc Bert van Veen op de rechtervleugel, die steeds beter in vorm komt, heft de aanvalskracht van HBSS gewon nen mede doordat het debuut van de goalgetter Putters (ex GSS) goe de verwachtingen wekt. Putters scoorde al spoedig, echter in buiten- spelpositie. In de zevende minuut schoot Scheffers raak. Toen Putters er in de 25e minmr alleen vandoor ging was het 2fi. Met een keihard schot bracht Van Veen in de 33e mi nuut de stand op 30. Na goed aan geven van Groeneweg scoorde Van Veen in de twintigste minuut na rust nogmaals. Putters scoorde Je vijfde treffer en de zelfzuchtige Groeneweg bracht tenslotte de stand op 60. HBSS 2 speelde gelijk Z) tegen een andere HDVS-COmb. SVDPW-Nestoro 1-1 In de finalewedstrijden voor de Zilveren Gordelwegbal heeft SVDPW uitstekend gevoetbald. De roodwit- ten toonden zich sterker dan HWD. Bij de rust had SVDPW een 2—0 voorsprong en daarna doelpuntten beide teams nog eenmaal. Hierna kwam SVDPW voor de eerste en tweede prijs in bet veld tegen de an dere finalist Nestoro. Dit werd een enerverend duel. Wel kopte Frans Vos SVDPW mooi naar een 1—0 voorsprong, maar Nestoro kon voor rust nog gelijk maken. Onder veel spanning bleef het daarna 11. Tot tweemaal toe moest worden verlengd maar de rivalen gaven elkaar niets toe. Daarna werden strafschoppen genomen. Eerst bij de tweede ron de miste SDVPW een kans en zo kwam Nestoro nogal gelukkig aan de fraaie Zilveren GordelwegbaL SVDPW kreeg als tweede prijs een bokaal. Ursus-SVDPW 5-2 In sportpark Harga kwamen de teams van de roodwitten tegen el kaar «it. Het derde elftal van SV DPW won met 8—1. Bij de stand aardteams had bet pittige SDVPW tot tien minuten voor het einde een Advertentie l M 5 Dinsdag begint de grootste stoffenverkoop die wij ooit hielden, want dan begint om 9 uu r de verkoop van honderden meters dubbel brede stoffen, voor een prijs die niets meer met de waarde te maken heeft. Dubbel brede stoffen, zoals Kera- flex, Rafalex. Fibrenkaen wollen kwaliteiten, in tientallen dessins en kleuren, koopt U nu voor nog geen drie gulden per meter. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint (maar s/edits één dag) de verkoop van deze dubbelbrede stoffen voor japonnen, rokken en pakjes per meter voor voorsprong van 2i. Daarna echter kreeg Ursus een overwicht waar door de gastheren nog viermaal kon den scoren. DHS- FSV Pretoria Voor rust kon FSV Pretoria het sterkere DHS goed partij geven. Voor de geelzwarten scoorde Wolt huis maar ook de Rotterdammers schoten eenmaal raak. In de tweede helft was het klasseverschil duide lijk te zien. Wolthuis en Muilwijk schoten DHS naar ecn verdiende 31 zege. Scliiedam-Siotl Door goed aangeven van Baren- drecht kon middenvoor Jan van Naa men na tien minuten zün club de voorsprong geven maar Siod kwam tien minuten later weer naast Schie dam dankzij een treffer van de rechtsbinnen. Met e--n listig boogbal- ïctje scoorde de rechtsbuiten van Siod na een half Uur, maar dit maal scoorde Schiedam al spoedig de gelijkmaker. Het was linksbui ten Albert Dijksman die linksbinnen Robbie Oomen de goede scoringskans gaf uit een vrije trap. In de twin- Bij de bouw van het nieuwe station is weer een nieuwe fase ingetreden. Op de foto ziet men hoe een begin is gemaakt met het aanleggen van de betonnen wand, die de scheiding zal vormen tus sen het hoge en het lage gedeelte van het toekomstige stationsplein. tigste minuut na rust scoorde Bobbie Oomen bij een goede aanval, de rechtsachter sloeg de bal met de hand uit het doel en daarna schoot Huet de strafschop in. Tien minuten later kon Siod zich met de 3e tref fer de gelijkwaardige van Schiedam tonen. Excelsior B-comb.-Demos l Met F weer in de ge lederen nee»t /f een goede par tij gespeeld. Tutn zag het er in de aanvang naar uit dat Demos de eer ste nederlaag zou leiden. Reeds na twintig minuten had Demos een 30 achterstand. Daarna echter telde het Schiedamse uithoudingsvermogen 'n woordje mee. Uit een strafschop maakte Henk Wahl het eerste tegen- punt. In de tweede helft kopte Neïis Tetteroo in op een voorzet van links buiten J. Falandfc De middenvoor van de technische Rotterdammers vergrootte daarna de voorsprong, maar rechtsbuiten F. van Doorn gaf Jan Groenendijk een goede scorings kans. Tenslotte bracht C. Tetteroo uit een voorzet van J. Falandt de par tijen op gelijke voet. Demos 2 ver loor met 53 van RCR; Demos 3 verloor met 51 van RCR 2; Demos 4 verloor met 5l van RCR 3 en het vijfde redde de eer met een 40 zege op RCR 4. Met belangstelling bezien de Schie damse voetbalteams hoeveel nieu we velden er In het komende sei zoen gereed zullen komen in sport park Harga. Vermoedelijk kunnen reeds in oktober-november drie velden In gebruik worden geno men. Het zal weer wat verade ming voor de clubs brengen, want de terreinnaod wordt weer groter in Schiedam. Voor HBSS en Schiedamse Boys dreigt het ge vaar dat zü de twee velden bij de grens van Vlaardlngen zullen kwijt raken. Het gevaar is echter niet zo groot als men vreesde. Wel hebben landmeters onlangs stokken in de velden gezet, maar dit was een activiteit van inci dentele aard. Verwacht wordt zoals reeds eerder is gesteld dat de clubs nog dit seizoen, op de velden kunnen spelen, maar volgend jaar is het Wel zover dat de aanleg van Beneluxweg en Be. neluxtunnel een hapje van het Schiedamse gebied gaat vragen. Overigens is het de deskundigen nog met precies duidelijk, wat en of een deel van Schiedams sport velden moeten worden geofferd. Men houdt er "slechts rekening mee. Aan het eind van het nieuwe sei zoen gaan er toch grote gebeur tenissen geschieden, want de kan didaten voor meer en andere sportvelden dienen zich aan- Vrij wel alle voetbalclubs hebben plan nen voor de bouw van eigen ac commodaties. Het geld is er nu. Zo willen Demos, Ursus, GTB, Martinit, PPSC, SFC, HBSS, SV DPW alle over op zijn minst twee velden met eon eigen clubhuis Beschikken, Dat wordt een puzzel voor de adviseurs in de Gemeen telijke Sportraad, vooral ook om dat ook Excelsior '2b velden tekort komt en een club als DRZ bij voorbeeld ook onvoldoende heeft aan het enkele terrein aan de Schi ed amse weg. Juniorsecretaris van PPSC is ge worden J. T. Kraan, Goeman Bor- gesiuslaan 37; wedstrijdsecretaris van Demos H. F. Witjes, Prof. Treublaan 10. Met weemoed hebben vele sport liefhebbers afscheid genomen van een bekwaam functionaris. Broe der Hermano, de jeugdleider van Excelsior '20, is in augustus over geplaatst en daardoor diende hij node afscheid te nemen van zijn club. Bij Excelsior was hü de grote man in het juniorwezen. Des woensdagsmiddags en zaterdags middags voetbalden tientallen kna llen dank zij zijn activiteiten, maar zijn werk was nog omvangrijker. Hij verzorgde vele gestencilde bla den van de clubs sinds jaren. Buiten Excelsior '20 was hij de man die het leeuwenaandeel had in de organisatie van de school wedstrij den. Zo stelde hij de omvangrij ke programma's samen en (uiter aard!) stencilde hij de program ma's. Tijdens de wedstrijden was hij de erkende leider en als het moest toonde hij dat hij het di ploma voor scheidsrechter bezat. Bestuur en leden hebben met woorden van dank en geschenken, afscheid genomen van broeder Hermano en ook de heer J.Bijloo, voorzitter van de afdeling Rot terdam van de KNVB, heeft na mens de scboolsporteommlssie ge tuigd van zijn waardering voor het werk van deze bescheiden functionaris. Het bestuur van de rennersclub „Schiedam" heeft met voldoening de balans opgemaakt van het eer ste grote wielerexperiment in Schiedam, de profronde, die tij dens de Vakantieweek is gehou den. Unaniem is men van mening, dat deze ronde een groot succes te noemen is. Schiedam is wieler- minded. In het blad „Wielersport" hebben landelijke organisatoren al de verwachting uitgesproken, dat volgend jaar op de nieuwe wieler baan in Schiedam goede koppel wedstrijden In een wielerzesdaag- se voor jonge profs en onafhan- kelijken kunnen worden gehou den. Daar zou het Schiedamse (kleine) wielerbaantje uitstekend geschikt voor zijn. De landelijke wielerplannen lijken wat voorbarig, want (helaas) zal het inklinken van de aarden wal in Harga, die nog gelegd moet worden, veel tijd vragen. Het ac tieve bestuur van de rennersclub „Schiedam", dankbaar voor de goede weerklank in Schiedam, is inmiddels al begonnen, aan het voorbereiden van plannen voor het komende seizoen. De renners hopen dat zij in het voorjaar ge zamenlijk zullen kunnen meewer ken aan de opbouw van de Schie damse wielerbaan. Gezien het suc ces van de eerste profronde, me nen de functionarissen met zeker heid dat ook het volgend jaar haar profs zullen rijden in de wie lerronde van Schiedam. GEBOREN; Anna M, L. H., d.v. A. A. M. Vermeeren en M. A. Kruit wagen; Martinus J. z.v. M. J. Schoen makers en T. H. J. van Deurzen; Michel z.v. P. G. van Leiden en N. de Snaijer; Ellen d.v, R. Valk en D. van Put; Andreas M. W. z.v. J. T. C. van Houwellngen en C. M. Verboef. OVERDEDEN: P. Crama, 75 jr. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka en Co„ Groenelaan 127. Bellen by ongeval: G.G. en GR, Tuiniaan 80, telefoon 6 92 90. Polltle-alarmnummer: 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 2030 uur, dinsdag 030 tot 1630 en 19 tot 20.30 uur, woensdag 930 tot 1630 uur, donderdag 930 tot 3230 uur. vrildag 930 tot 2630 sn 39 tot 2230 uur, zaterdag 930 tot 16.30 uur. s zondags gesloten RE. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 37 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 rur, vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur. „Een Stem in de mist". Monopole, 2 uur: „De ruiters van de Mississippi"; 7 en 9.15 uur „Ter reur over Dublin". Ia de nacht van zaterdag op zon dag is de' auto van de heer L. J. van N„ die aan de Julianalaan ge parkeerd stond, gestolen. De heer Van M. heeft zijn wagen echter niet gemist, want reeds om half zeven 's morgens kreeg hij bericht van de Rotterdamse politie dat de auto on beheerd was aangetroffen, bij het Dykzigtziekenhuis in Rotterdam. BRANDJE In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks half één, is de brand-' weer o.l.v. brandmeester J. Keu zenkamp uitgerukt, omdat bij de Distilleerderij De Kuijper aan de Buiten havenweg een voorraad ko len, die tussen twee ovens lag, in brand is geraakt. Door de brand weer zijn de kolen naar buiten ge bracht en nat gesproten. Naar de oorzaak wordt een onderzoek in gesteld. Het ploUellnge prachtige weer van dlL week-elude, waar elgcnUjk nie mand meer op rekende, heeft zon dag grote aantallen Schiedammers uit de huizen gehaald en aan het wandelen gebracht. Onze onvolpre zen Groengordel mocht zich weer eens in een grote belangstelling ver hengen. Vooral het Prinses Beatrix- park en het Sportpark Harga wer den druk bezocht en Harga echt niet alleen door voetballiefhebbers. Wie merkwaardig genoeg niet of nauwelijks heeft geprofiteerd van de drukte dat is Bad Groenoord. Want een bezoekersaantal van 1543 op zondag en 966 op zaterdag viel ons wat tegen. De verklaring is na tuurlijk dat „de loop" er uit is ge raakt Na weken van slecht, regen achtig en guur weer, was ook de trouwe badbezoeker al weer bijna vergeten dat Groenoord er ook nog is. „Maar als het weer, zoals voor speld is, deze hele week zo warm blijft, dan komen ze weer. Dat zal je zien," voorspelde ons de heer D, Peute, de leider van het had. Er zijn dit seizoen nu in totaal 143.807 bezoekers geweest en er ont breken nog 7770 badgasten om het aantal van één miljoen vol te ma ken, per vijf seizoenen dan wel te verstaan. Als het weer nu maar wil blij ven meewerken, dan zit het er wel in, dat die miljoenste bezoeker bin nenkort ingehaald kan worden. De klassen schoolkinderen zijn weer verschenen in Groenoord en daar door lopen de aantallen aardig op. Het was vandaag dan ook heerlijk toeven in het bad, vooral op de grasgazons, die hebben geprofiteerd van de vele regen en het geringe bezoek om tot molligheid te komen. Toch zijn er mensen die niet blij zijn met dit mooie weer. Onze melk boer b.v., anders een vrolijke knaap, merkte vanmorgen sikkeneurig op: „Twee weken met vakantie geweest en steeds regen. Nu kom ik terug en het is prachtig weer". Esperanto-agendo Merkredon, la 29an de aügusto klubvespero. Ni legos la lastan „Sen- naciulo"n do kunportu gin al kin» v. Gink Ploegstraat 19. Vi estos bonvenaj ka} ciuj havo# sidlokon. De Schiedamse honkbalteams heb ben weer voortreffelijke resultaten behaald. SVV plaatste zich zelfs weer op de eerste plaats, maar dit zal wel tijdelijk zjjn omdat SVV nu wel en de rivalen HFCHaarlem en FSV niet zijn uitgespeeld. Zouden de con currenten alsnog falen volgende eek dan wordt SVV bij verrassing kampioen. De drie teams van Schie dam wonnen allen weer. Schiedam 1 won met 10I van Sikkens, Schie dam 2 zegevierde met 118 en Schie dam 3 bleef met een mooie 161 zege op Hermandad in de kopgroep. Met uitstekend veldwerk en be kwaam pitchen beeft SW kansheb ber HFC Haarlem achter zich gela ten. Het veldersteam liet zelfs tien vangballen noteren. Bovendien maakte SW slechts één veldfout en Haarlem negen, fouten. SW nam al direct een voarsprong. Wout van Meeleren en Gerard Gommel kwa men op de honken waarna Cor van der Velden de clubgenoten op zijn slag zag scoren. Het was Cor Bras die op een fout van de achtervanger kon sprinten waarbij Van der Velden de thuisplaat bereikte. Wel kwam Bras verder dan *fc derde honk maar hij werd uitgetikt In de tweede ge lijkmakende inning kreeg SW het even heel moeilijk. Met een mooie aangooi van Hans de Lange en een goede vangbal van Wout van Meete- ren werd het Haarlemse gevaar on derdrukt Kees van der Gaag kwam in de vierde inning naar het eerste honk. hij stal het tweede honk en de tweehonkslag van .Wout van Meete- ren was daarna voldoende voor de stand 0—4, Het was Van der Gevel die op een honkslag van Budding in de gelijkmakende inning de achter stand kon verkleinen. Met sterk spel werden de teams telkens weer naar de banken verwezen. In de zevende inning kwam Geard Gommel door een fout op de honken, Van der Vel den volgde door velderskeus, Nico Kolmeyer kreeg velderskeus en toen de tegenstander verkeerd aangooide naar Cor Bras kon Van der Velden scoren. Met een mooi dubbelspel hield Van der Velden HFC Haarlem op afstand in de achtste inning. Wel plaatste Van Meeteren nog een twee honkslag, maar de clubmakkers ver dwenen op drie-slag. In de eindfase verdween Van der Gevel op het eer ste honk, Nico Kolmeyer ving met een fraaie zweefduik de bal van Bud ding en Hut verdween met drie-slag. Werpersresultaten: Hans de Lange (SVV) 9 x 3-slag, 2 x 4-wijd, drie hnnkslagen tegen: Klooswijk (HFC Haarlem) 7 x 3-slag, 3 x 4-wijd en 6 honkslagen tegen. De westrijd Vredenburch—SW3 ging niet door. SW 2 speelde niet Zaterdag begint SW 2 de promotie wedstrijden tegen Schiedam 2. f Het betere slagwerk van de geel- zwarten heeft DHS definitief op de tweede plaats gebracht. In de eerste i inning werd het 2—0. Ab Bons bracht met prachtig honklopen de stand op 3—0. Met een prachtig dub belspel stuurde DHS in de derde in ning drie man voor drieslag naar de kant. DHS scoorde driemaal, In de vierde inning scoorde Neptunus een- maai, maar DHS zag vier man over dc thuisplaat gaan. In de laatste in ning werd de stand op 164 ge bracht met honkslagen van Ab Bons, Koos Kerrssemeyer. Henk de Jong en Karei van Vliet, Voor DHS scoorden Koos Kerssemeyer <3), Bob Soudijn (4), Henk de Jong (3), Jaap Verbeet <2), Ab Bons (2), Karei van. Vliet en Gijs Kerssemeyer. Werpersresuitaten: J. Verbeet (DUS) 10 x 3-slag, 4 x 4-wijd en 3 honkslag tegen; B. Vrocgop (Neptu nus) 6 x 3-slag, 12 x 4-wijd en 7 honkslagen tegen. In de eerste vijf slagbeurten kwam Sikkens zelfs niet op de honken. Huet, Joop Tettelaar en Van Naa men scoorden voor Schiedam op honkslagen van Van Naamen, Tette laar en Kempen in de eerste inning. Het werd 40 in de tweede inning door Piet Tettelaar op een honkslag van Jan van Naamen, Henk Kempen verhoogde de score in de volgende inning op opofferingslagen van Wout van der Have en Piet van Ruiven. Piet de Bruin kwam daarna op een honkslag binnen op een slag van Jan van Naamen. In de zesde inning red de Sikkens de eer, Paternottis door een fout op de honken gekomen kon scoren op de enige honkslag van Sint. Invaller Jan Reynierse voegde voor Schiedam daarna weer een punt toe. Jan van Naamen op de honkslag van Henk Kempen en deze op een slag van Wout van der Have verhoogden het Schiedamse totaal. Ook in de negende inning scoorden de Schiedammers. Het was Jan Rey nierse via een fout op de honken die op slagen van Piet de Bmiu en Jan van. Naamen naar de vijfhoek kwam. Werpersresultaten: Jan van Naa men (Schiedam) 12 x 3-slag, 2x4- wijd en 1 honkslag tegen: Berkowitch (Sikkens) 3 x 3-slag, 2 x 4-wyd en 13 honkslagen tegen. Jan van Naa men onderscheidde zich met vijf honkslagen uit vijf slagbeurten, In een matige strijd hebben beide teams veel punten kunnen scoren. Door het werpen van veel vier-wijds was het voor de Schiedammers soms een wandeffestijn langs de honken. In de vijfde inning gaf Schiedam de gastheren de genadeslag toen Van der Akker negenmaal vier-wijd gooi de (8—11). Werpersresultaten: Jan Osephius (Schiedam) 7 x 3-slag, 11 x 4-wijd en 5 honkslagen tegen; Van der Akker (Feijenoord) 9 x 3-slag, 24 x 4-wijd en 3 honkslagen tegen. De Rotter damse politiemannen waren te zwak voor Schiedam 3 (161), Cor War merdam onderscheidde zich tegen Hermandad met drie honkslagen. De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Katholieke Sportbond gaat propaganda maken voor het gezamenlijke sportweekeinde, dat deze week wordt gehouden. De rooms-katholieke sportverenigingen in Schiedam zijn aangesloten bij de NKS. Federatief treden deze clubs gezamenlijk vrijwel niet naar bui ten. maar nu Is voor het eerst een sportweekeinde georganiseerd. Het programma vermeldt als opening een mars van de drumband van de gymnastiekvereniging Excelsior, die op 2 september om half drie be gint. Om drie uur beginnen op de velden van Los Bïgotes in het Volks park tenniswedstrijden, 's Avonds om half acht komen de sportslieden in het Sportfondsen bad, waar Start de zwemwedstrijden organiseert Zondagmorgen om half twaalf is er een vlaggenparade op de terreinen van Excelsior '20 in Thurlede. Om kwart voor twaalf speelt UVG een handbalwedstrijd. Om half twee volgt Spirit met een hockeywed strijd tegen Ring Pass. Besloten wordt met de voetbalwedstrijd Ex celsior '20 tegen het Delftse DHL. In de pauzes van de wedstrijden zullen leden van de gymnastiekver eniging turndemonstraties verzor gen. Zaterdagmorgen is de ecootcrrij- der H. A. v. A op de Parkweg, toen hij voor een overstekende scho lier moest remmen, geslipt en ge vallen. De heer Van A. liep schaaf wonden aan beide handen en een pijnlijke heup op, terwijl hij over duizeligheid praatte. De GG en GD heeft hem naar de Dr. Noletstich- ting gebracht, waar hij ter observa tie is opgenomen. Mevrouw H. J. van M. uit Vlaar- dingen heeft zondagmiddag om streeks half twee op de Rotterdam- sedijk met haar fiets een lelijke val gemaakt, waarbij zy haar rech ter onderarm brak. Zij is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Mevr. Van M. reed naast haarman op het rijwielpad. Zij werd toen ingehaald door de 16-jarige brom fietser G. Z. uit Rotterdam. De duo- passagiere op 'de brommer droeg Twee minuten voor het einde van de voetbalwedstrijd SunlightThe Red Stars, die tevens het einde be tekende van de elfde tweekamp tus sen Sunlight en Caltex, zag midden voor De Haan van The Red Stars kans handig gebruik te maken van een verdedlglngsfout by Sunlight en daardoor schoot hij. zo bleek later, Caltex naar de fraaie wissel beker. Ruim 180 mensen hebben de afge lopen week deelgenomen aan de jaarlijkse Sunlight-Caltex-sport- week en opnieuw kan men spreken van een groot succes. De strijd is dit maal bijzonder spannend geweest, want het toernooi eindigde feitelijk onbeslist in een 5JA—stand. Er moest een winnaar zyn en daarom besloten de beide besturen de juni ore nwedstrijd tussen Sunlight en Caltex, die buiten mededinging was gespeeld, mee te laten tellen voor de eindstand. Deze wedstrijd was donderdagavond met 30 door de junioren van Caltex gewonnen en dus kwam Caltex voor een jaar in het bezit van de fraaie wisselbeker. Dit was de vijfde maal, dat het toernooi door Caltex werd gewon nen. Toen donderdagavond in de Sunlight kantine het biljarten begon, keek Sunlight al tegen een achterstand aan van vijf verloren partijen, welke dinsdagavond werden gespeeld. De biljarters van Sunlight hebben hun uiterste best gedaan deze achter stand weg te werken maar konden toch niet verhinderen dat de eind uitslag uiteindelijk met 10—7 in bet voordeel van Caltex werd beslist. Het tafeltennissen leverde ook een grote overwinning voor Caltex op. Vorig jaar wist Sunlight nog een ge lijk spel in de wacht te slepen, maar deze keer was het team van Caltex nog sterker en zodoende won nen zij de drie wedstrijden met resp. 8—2. 7—3, en 8—2. Vrijdagavond waren in het club gebouw van Sunlight de schakers aan bod en na lang zwoegen eindig de deze strijd ook onbeslist in een 55 stand. Omdat er voor ieder sportonderdeel ook een afdelings prijs beschikbaar is, werd na loting Caltex als winnaar aangewezen. Zaterdag werden op de tennisba nen bij Sunlight de verschillende partijen voor dit sportonderdeel ver speeld en ook hier bleek Caltex over de beste krachten te beschikken, want zij wonnen met 84, De par tijen bij het damesenkelspel werden alle door Sunlight gewonnen, terwijl de heren-enkelspelen op één na door Caltex werden gewonnen. Hieruit blijkt, dat Sunlight nog steeds geen speler heeft, die de heer M. v. d. Lippe kan verslaan.'De eerste heren- dubbel tussen de beide teams verliep bijzonder spectaculair. Sunlight werd hier door twee jonge spelers vertegenwoordigd, namelijk H. To bias en J. Berveling, die het moes ten opnemen tegen M. v. d. Lippe en J. v. d. Vijver, Na lang vechten zegevierde Caltex in de eerste set met 9—7. De tweede set werd door Sunlight gewonnen met 6—3. In de derde cn beslissende set ging het uithoudingsvermogen een belang rijke rol spelen; hierdoor trokken de Caltex-spelers aan het langste eind: het werd 2—6. Op het Caltex-veld aan de Zuïd- buurt werd zaterdagmiddag onder ideale weersomstandigheden druk gevoetbald. Eerst waren het de twee de elftallen van Sunlight en Caltex, die elkaar de eer om de bal betwist ten en deze wedstrijd eindigde in een 42 overwinning voor Sunlight Door deze uitslag moest de wedstrijd tussen Sunlight I en The Red Stars I de beslissing brengen voor de eind- winnen; alleen zou Caltex dan voor de eerste maal de nieuwe wisselbeker bemachtigen. Spanning was er dus al voor het begin van de wedstrijd en dit is nog 2 x 45 minuten geconti nueerd. Zoals te verwachten, was het geen vriendelijk zomers voetbalpartij tje. Aan beide kanten werd fel ge streden, soms wel eens te feil Na 15 minuten spelen nam Sun light door rechtsbinnen De KruLf een 1—0 voorsprong en behield deze tot de rust. Na rust kon The Red Stars door middel van een strafschop de partijen op gelijke voet brengen en zodoende kon er dus nog van alles gebeuren. Rechtsbuiten Langel van Sunlight maakte er 21 van en iedereen had er zich al mee ver zoend, dat Sunlight de wisselbeker zou krijgen. Totdat twee minuten voor het einde The Red Stars een onverwachte aanval deed en door een fout van de verdediging van Sunlight middenvoor De Haan kans zag te scoren, dit natuurlijk tot grote vreugde van de Caltexsupporters. Voor de eerste maal werd de siot- feestavond van deze tweekamp by Caltex gehouden in de gezellige be- drijfscafetaria. De voorzitter van de personeels vereniging Caltex, de heer A. J. Broer, opende de avond met een hartelijk welkomstwoord, in het bij zonder gericht tot leden van de di rectie van Sunlight en Caltex. De heer Broer stelde vast, dat de strijd tussen zeep en olie langzamerhand een traditie geworden is en dat dit steeds geschiedt in een hartelijke, spontane sfeer. Hij vond de opkomst niet direct overweldigend en vroeg zich af of dit misschien kwam door de televisie. Het woord en de daad waren deze avond aan „maïtre de echter een grote doos op schoot en stand van de tweekamp. Zou Sunlight deze raakte bij het inhalen de arm winnen, dan zou het voor de tweede van mevrouw Van M., die daardoor achtereenvolgende maal in het bezit de macht over haar stuur verloor komen van de wisseIbeker. Dit- ta l zelfde gold voor Caltex al# het sou plaisir" Theo Moens en The Caltex Boys, die de aanwezigen gedurende enkele uren bijzonder aangenaam hebben bezig gehouden. Al was d« belangstelling dan niet overweldi gend, de sfeer was opperbest 'en iedereen heeft zich best vermaakt. Dat bleek wel uit het feit, dat er maar een enkeling was, die de over tocht met de laatste pont meemaak te, Ver na middernacht werden bijna alle feestgangers met de roeiers over de Maas gebracht en dat was op zichzelf al een hoogtepunt van de" avond! Tijdens de geanimeerde feestavond werden de wisselbeker en de ver schillende afdelingsprijzen uitge reikt door de directeur van Lever'# Zeep, de heer Ir. C. C, Loosecaat Vermeer, Op 8 septe: -her zal de nieuw# sportzaal van de gymnastiekvereni ging Holland!» aan de Kortestraat met enige officiële aandacht in ge bruik worden gesteld. De al sedert tientallen jaren in ge bruik geweest zijnde gymnastiekzaal was nodig voor het bedrijf van N.V. Koninklijke Hollandia. De moeilijk heden, die daardoor voor de gym nastiekvereniging dreigden te ont staan, zijn opgelost door de inrich ting van een zaal in een andere be drijfsruimte van de fabriek. Met droefheid geven wij u kennis, dat na een kort stondige ziekte nog ge heel onverwacht, zacht en kalm van ons is heenge gaan, onze lieve zorgza me man, vader, behuwd- en grootvader, broeder, zwager en oom, de heer FIETER CRAMA echtgenoot van mevrouw Helena Johanna Timmermans, in de ouderdom van 75 j. H. J. Crama- Timmermans Rozenburg, J. Degeling-Crama J, C. Degeling Vianen, K. Spruijt-Crama S. Spruyt J. Crama M. C. Crama- Brugmans en kleinkinderen Schiedam, 24 aug. 1961, Hoofdstraat 135 B. De teraardebestelling heeft inmiddels plaats ge had. Te koop Naar school met een goede vulpen. Reeds vanaf f 3.50 met gouden pen en garantie. Ook voorradig on. Parker, Lamy, Osmia, Balpennen, div, prijzen, ook 3 en 4 kleu ren, bij boek- en kantoor boekhandel Modem, Boer- ha a vel acn 124 telef. 68415. Alles voor de school: Agen da's, schriften (bij tien stuks 1 gratis), kaftpapier, linia len, driehoeken, passerdo zen) bij boek- en kantoor boekhandel. Modern, Boer- haavelaan 124 telef. 6 84 15. Alles voor de school: Etui's, kleurpotloden, <o.a_ Ca ran d'Ache), verfdozen (Talena en Gimbom), losbladige ringcahiers, woordenboekjes enz- bij boek- en kantoor- Boekhandel Modern, Boer- haavelaan 124, telef. fi 8415. v Meubelen en.' huisraad Bergmeubels in teak en auro teak. Nieuwste modellen Komt binnen en bekijk ze eens. Verschillende prijzen, bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. ICE.S.-zegels. auping-epeda ma,rasJen püUman-peerless WONINGINRICHTING ÜQÜ&yün - M i IS J

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1