F. J. W. Boogaard nam afscheid van l.o. ScKied. Kunstkring opent 't seizoen met „Irma la Douce NVV-Bestuurdersbond zag het ledental sterk stijgen svc Wordt directeur van vormschool voor kleuterleidsters Meer leden vereist voor voortzetting van het werk AGENDA Harpe Davids heeft nieuwe instrumenten besteld Jaarverslag 1960 Capelle wil achterstand op sportgebied inlopen Hennie Smit en John van Rikxoort verbeteren bij Fortuna clubrecords SCHIEDAM Ondanks moeilijklieden aantrekkelijk programma DRZ wint van Made2-1 Enorm terrein ligt nog braak voor vakbonden Burgerlijke Stand Premielening 1957 start met volleybal Sportvliegtuigje bij noodlanding verongelukt Wie heeft iets verloren „Schiedam" wil pupillenvoetbal op zaterdag Zwaluwen hield jaarvergadering v. d. Knijff bestaat 30 jaar en opent nieuwe supermarkt Soedan-minister op bezoek O ver gehele linie goede resultaten DANSSCH00LB, SCNHPER00RD Dinsdag 29 augustus 1961 et i te i7 b- tt~ de ti de de te l >A- gh 3® by te in ag 99 Se Schiedamse Kunstkring zal het voor de deur staande nieuwe sel- soen 3961'62 met een daverende plof gaan openen. Want voor het eerste optreden staat voor donder dag september op het program ma de opvoering: van (JIrma ïa Douce" door bet Rotterdams Toneel. Deze mnslcal Is voor het R*T. het grote succes van het afgelopen seizoen ge weest. Zó groot dat het op het reper- tolr Is bleven staan. Maar de Schie damse Kunstkring krijgt er nu de primeur voor bet komende seizoen voor. „Irma" heeft reeds vele Schie dammers naar de Rotterdamse schouwburg getrokken, maar het be stuur van de Kunstkring meent dat nog veel meer stadgenoten deze uit stekende musical ook wel jn eigen omgeving willen zien opvoeren. Ha Donna als het lichtzinnige wezentje Irma en Steye van Brandenburg, haar verleider en tevens haar be schermer, die jaloers op zich zelf wordt, zullen, bijgestaan door een groot aantal mannelijke leden van het B-T- ook In Schiedam wei men sen weten te trekken naar het Pas sage-theater. En daar is het maar om begonnen. Want de Schedamse Kunstkring heeft zo'n „blikvanger" aan het be gin van het seizoen wel hard nodig. Het gaat namelijk niet zo denderend met de S.K., zoals het ook niet zo best gaat met de andere instituten die er naar streven om kunst op niveau naar Schiedam te trekken. Er is nogal sterk verloop onder de leden, een tendens die enkele jaren geleden is Ingezet Cn zich nog steeds voortzet. Het is niet goed mogelijk gebleken om de zaal van het Passage-theater (waar zoals bekend alle toneelmani- festatïes zich afspelen) te vullen uit sluitend met leden van de S,K, Wil de Kunstkring nu doorgaan met het werk en stukken op het zelfde hoge peil kunnen blijven brengen, dan moet een grotere belangstelling ge trokken worden. Dit kan slechts door een goed en aantrekkelijk programma te bieden. Waar daarmee komt men op een an der lastig terrein: het aantrekken van de beste toneel-gezelschappen. Zo heeft de Nederlandse Comedie, een van de beste gezelschappen, al jaren geleden geweigerd om nog langer in kleinere steden in de provincie te spelen. Ook de andere „topper" de Haagse Comedie voelt er erg weinig voor, maar de 5.K. is het toch nog gelukt om de Haagse Comedie voor een voorstelling te engageren. Ondanks deze moeilijkheden is het bestuur van de Kunstkring er toch nog redelijk goed In geslaagd een aantrekkelijk programma voor el kaar te kragen. Na het Rotterdams Toneel met „Irma la Douce" op 14 september Komt naar gehoopt wordt (het staat nog niet helemaal vast) het gezelschap Ensemble uit Eind hoven naar Schiedam met het blij spel .Ingeborg", dat overigens nog in première moet gaan. De hoofdrol len worden gespeeld door Ton van Duinkerken en Ina van Faasscn. Voor 30 november staat genoteerd de groep „Studio" uit Amsterdam; voor 15 februari het gezelschap „Puck", dat met Ingang van 1 september a.s. „Centrum" zal gaan heten. Op 22 maat zal het reeds aangekondigde optreden van de Haagse Comedie volgen, terw|jl de toneelgroep „Thea ter" uit Arnhem de rü besluit op t0 mei. De te spelen stukken zijn nog niet vastgesteld, omdat diverse pre mières afgewacht worden. Van het traditionele optreden van de Hoofdstad-operette is dit jaar af- In Kethel heeft DRZ van de vrije zondag gebruik gemaakt om een oefenwedstrijd te spelen tegen de vrij onbekende vierdeklasser Made uit Noord-Brabant. Tot aan de rust kregen beide teams evenveel kansen. Vier minuten na rust was het Koos Wigmans die met een boogballetje op maat routinier Joop Molendijk liet inkoppen. Made sloeg terug. Twee minuten later was het alweer 1—1. Bij de aanvang van het laatste half uur brak de Schiedamse aanval door de Brabantse defensie en Joop Heu- ,De werkzaamheden van onze Be- stuurdersbond zijn ook In I960 %veer niet gering geweest. De propaganda vroeg veel aandacht, zowel naar binnen als naar bulten". Zo begint het Jaarverslag I960 van de NVV- Bestuurdcrs Schiedam. Belangrijke gebeurtenissen in het verslagjaar kels rondde de aanval goed'af. Zo j waren de staking in de BouWnijver- gczien. vooral ook omdat de wat pre caire financiële situatie van de S.K. het optreden van dit dure gezel schap niet toelaat. In plaats daar van komt op 4 januari een variété- avond gepresenteero door Frans Mu- riloff met medewerking van Chris tine van Spierenburg, Rob van Rijn, Alexander Polo, Katja Berndsen en het Lccdy-trio. Het Kunstkring-bestuur hoopt nu maar met dit goede programma toe schouwers en vooral leden te trek ken. Want de verwaterende belang stelling voor opvoering van beroeps toneel in de eigen stad is een punt van grote zorg. De Kunstkring kan het financieel niet bolwerken als voor nJet goed gevulde zalen gespeeld moet worden. De prijs voor het lid maatschap, waarvoor men dus zeven Irma. en Nestor, het verliefde paartje in Jrme la Douce", dat „een driehoeksverhouding maar met twee hoeken" heeft. Lia Do- ra na en Steye van Brandenburg spelen en zingen deze hoofdrollen. avonden zonder bijbetaling aangebo den krijgt, is opzettelijk laag gehou den, maar dan moet de zaal ook goed bezet 2ijn. Anders is het financieel niet te doen. Naar de oorzaak van dc dalende belangstelling kan men slechts gis sen. De televisie daar de schuld van geven is een dooddoener, want de tv is beslist niet de enige oorzaak. Er z|jn meerdere te noemen. Het feit dat In een bioscoop opgetreden moet wor den speelt ook een rol. Het Passage- theater Is voor het vertonen van films uitstekend, maar voor toneel niet ideaal. Ook willen vele mensen, voor al de jongeren onder hen, voor een toneel-3vond wel eens uit de stedelij ke sfeer springen, waarbij immers het zo dichtbij gelegen Rotterdam veel meer mogelijkheden biedt, zelfs al is de toestand in de Maasstad zelf nu ook niet direct ideaal. Wat men In Schiedam zo erg mist (en in Rotter dam nog xvel mogelijk is) dat Is het gezellig napraten in een prettige zich daarvoor lenende omgeving, na de voorstelling. Maar aan een verbete ring van deze entourage van *t thea terbezoek za[ in Schiedam niet veel te doen zijn, temeer daar een eigen schouwburg (nog) ontbreekt. Dan schijnen velen, vooral de n£eu\v-in- gezetenen, niet op de hoogte te zijn van het bestaan van een eigen. Schie damse Kunstkring; voor hen geven wij het adres van de administratie: Kctterdamsedgk 47, tel. 55994, Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bÜ ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer; 6 46 66. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 9.30 tot 1630 en 19 tot 20 30 uur, woensdag 9.30 tot 1630 uur, donderdag 930 tot 12.30 uur, vrijdag 930 tot Ï630 en 19 tot 2230 uur, zaterdag 930 tot 1630 uur s zondags Gesloten R-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 aur, vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur. „Een stem in de mist". Mono pole, 2 uur: „De ruiters van de Mississippi"; 7 en Ö.15 uur „Ter reur over Dublin". Geboren: Maria C., d. v. J. F. Mol en J. C. J. M. Janssen; Josephina M., d. v. D. de Jong en J.A. Meivogel; Johanna L., d. v. A. W. J. Melissen en M. Langerak; Marinus D., z.v. M. Blomsteel en W. E. H. Simons; Hein- rich M., z. v. H. M. Damme en M. Hoekveen; Willem F., z. v. C. D. de Planque en J.F.J. Slegt; Nanny, d. v. K. T, Slotboom en L. M. Sonne- veld; Franciscus, z.v. J.A. Carels en M, van den Berk; Petrus H., 2.v. H.T. de Raaij en F. Verduyn; Fer dinand, z. v. P. Willems en M. Klep- ke; Martïnus J. A., z. v A M A. Steg- mann en J. A. Kramer; Hans, z. v. C. Veenendaal en J.A. van Veelen; Ve ronica G. M., d- v. L. M. van der Laar en H. M. L. Dries; Johanna, d. v. H. F. Jung en J. A. H. van der Waal; Theo, z. v. H. L. Letsch en E. H. van der Graaf; Gerarda A.M., d.v. C.A. So- sef en J,F. Baart. Overleden: J. J.H. Hoenderkamp, 68 jaar. Op maandag 4 september des mor gens tien uur zal in kamer 12 ten stadhuize de uitloting plaats vmden van de twee en een half procent pre mielening 1957. "Uitgeloot zullen worden 120 obli gaties, waarvan één aflosbaar wordt gesteld met lOO.OQO, een met f 10.000, een met ƒ5.000, twee met 2.500, vijf met 1Ö0, vijf met ƒ500 en 105 met ƒ125 ieder. VLAARDLNGEN (Van een onzer verslaggevers) Geheel volgens zün wens is er maandagavond in de Immanuelkerk af scheid genomen van de heer F. J. W. Boogaard, hoofd van de NIc. Beets- school. Dit gebeurde namelijk op de ouderavond en zonder enig officeel vertoon. De heer Boogaard was zelf de eerste spreker en hij zei onder meer, dat hU geen afscheid nam, omdat het werk op de Nlc, Beetsschool hem niet meer aanstond. Integendeel. Maar hij is de laatste acht a negen jaar ook directeur van de Christelijke vormschool voor kleuterleidsters. Dit Is een school die reeds veertig jaar bestaat en bij besluit van 24 april 1961 is deze school nu geworden een rijksgesubsidJeerde dagschool. De heer Boogaard moest toen kiezen tussen de beide scholen en na ernstig overleg koos hij voor de vormschool. Verder wees het scheldende hoofd er op, waarom het van de ouders een goed besluit is geweest om hun kin deren naar een christelijke school te sturen. Niet omdat het onderwijs daar zoveel beter zou zijn dan op andere scholen, want dat is niet waar. Maar op de school met de Bijbel krijgen zij de diepere waarden mee. De heer Boogaard wees er ook op, dat de opvoeding in de tegen woordige tijd erg moeilijk is. Hij ging op verschillende punten dieper m en noemde gebrek aan normen en vaste wetten; gebrek aan gezag; gebrek aan gehoorzaamheid; gebrek aan eerbied voor de medemens. Ten slotte sprak hij de wens uit, dat men meer de geestelijke antenne zou uitzetten, zoals ook de radio- en televisie-antennes worden uitgezet. Voor het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Schoolonder wijs. werd het woord gevoerd door de heer Lafébre. Hij zei, dat het voor het bestuur niet vreugdevol was de heer Boogaard te moeten laten vertrekken. Hij wilde daar nu niet verder op ingaan, omdat er woensdag in besloten kring af scheid zal worden genomen. Hij zag de school als een onderdeel van de opvoeding cn daarom noemde hij het belangrijk te weten aan welke onderwijzers de kinderen worden toevertrouwd. De lijst- en buscollectes van het actiecomité „Harpe Davids" ten ba te van de aanschaf van een nieuw instrumentarium zijn een groot suc ces geworden. Schiedam toonde zich vrijgevig. Voor meer dan 3000 kon worden ingezameld. Dat betekent echter niet dat de acties van het huldigingscomité volledig kunnen worden afgesloten want er is helaas nog een tekort van ƒ3000 om tot aankoop van de instrumenten over- te gaan. Aangezien Harpe Davids echter op donderdagavond 2 november in het Passagetheater het veertigjarig be- roentarium besteld. „„i u_„ Haroe Davids za ten bij de penningmeester van het actiecomité de heer A. BallijnsLan ge Haven 73, tel. 67486, gironum mer 404041. Langer kon het comi té niet wachten nmdat de instru menten tijdig moeten worden be steld om op de jubiieumavond in het Passagetheater namens de bur gerij te kunnen worden overhan digd. De toneelgroep van Gcron zal met de vertoning van „Arme mensen rijke mensen" de bijeenkomst op luisteren. Vandaag heeft het actie- eommité bij de firma Schenkelaars in Eindhoven het kostbare instru- staan zal vieren heeft het huldi- gingscomité besloten toch de instru menten te besteilen in het goede vertrouwen dat vele Schiedammers nog een bijdrage zullen willen stor- het gebleven. Het tweede elftal van DRZ won wat gelukkig met 10 van het even sterke reserveteam van Made. held en het demonstratief Congres resp. In maart en oktober. Valt er veel goeds te vertellen over de loon politiek, zo vraagt men zich iu het jaarverslag af. De verhoging van de produkttviteit in een bedrijfstak zou loonsverhoging mogelijk maken. Maar zonder motivering vaardigde de regering een zogenaamde „nade re aanwijzing" uit met als gevolg geen loonsverhoging in de Metaal industrie, waar toch wel degelijk produktiev er hoging kon worden aan getoond. Veel kritiek is er verder geleverd op het beleid van de regering ten opzichte van de politie-salanssen, melkprïjsbeleid, kinderbijsLagverho- ging en de loonpolitiek, omdat veel al zonder overleg met de vakbewe ging beslissingen werden genomen van importantie. Zoiets was niet ver wacht van een regering die wordt aangeduid als christelijk-sociaal, wordt in het verslag opgemerkt. Maar aan de andere kant mag het NW niet ontevreden zijn over de aanwas van het leden-tal met 268 of bijna vijf procent van bet totaal aantal leden, dat op I januari van het verslagsjaar 5.476 bedroeg en op 31 december 5.744. Van dit aantal komt 2.780 of meer dan de helft voor rekening van de Alg, Ned, Metaal- bedrijfsbond. De Alg. Ned. Bouwbe- drijfsbond steeg zelfs meer dan .tien procent en kwam op 527 leden. Aannemende dat de mannelijke beroeps bevolking in Schiedam in 1960 24.600 bedroeg, dan is het dui delijk, zo wordt opgemerkt, welk een enorm terrein er voor de Schie damse vakbeweging braak ligt. Met Op 1 september start de Schie damse Volleybal Club weer met do training, ter voorbereiding van de Nevobo-competitie. Het eerste heren team van „S. V, C." krijgt bet dit jaar bijzonder moeilijk in de districts-overgangs-klasse, ter wijl het eerste en tweede damesteam van S. V. C. uitkomen in de le klasse van de afd. Rotterdam. Voor de lage re teams is de indeling nog niet be kend, terwijl ook de juniorieams nog ingedeeld moeten worden. Jongens en meisjes van 14 jaar en ouder kunnen zich iedere maandag en vrijdagavond tussen 630 en 1030 uur aanmelden in de trainingszaal aan het Oude Kerkhof te Schiedam- „S.V.C," kan nog verschillende le den plaatsen. (Van onze correspondent) HILVERSUM De heer J. Luycks vliegveld Hilversum een t mislukte noodlanding gemaakt, die waar schijnlijk te wijten is aan te geringe landingssnelheid. Het toestel boorde zijn neus in de grond en werd zwaar beschadigd. De heer Luycks werd niet gewond. angstigen d dat een meerderheid pro fiteert van een minderheid." Voor het eerst is in het jaarver slag een statistiekje opgenomen over de leeftijd-opbouw \ran de bestuur ders en bestuursters in het NW te Schiedam. De oudste bestuurder Is in 1888 geboren en de jongste in 1935, een tijdsverschil das van 47 jaar. Acht bestuurders (9 is geboren vóór 1900; 23 (26,2%) tussen 1900 en 1910; 35 (8,8 tussen 1920 en 1930 en de rest of 22 (25 daarna. De con clusie is: zeer hoopvol. Het Bureau voor Arbeidsrecht (voor rechtskundige bijstand) heeft heel wat moeilijkheden moeten op lossen: er kwamen 174 leden om ad vies vragen en er werden 42 nieuwe zaken aanhangig gemaakt De Huuradviescommissie heeft door de wijziging van de Huurwet per 1 april 1960 bergen werk moeten ver zetten. Er kwamen liefst 7.759 nieu we verzoeken binnen, waarvan 5.386 werden afgewikkeld.' In het verslag wordt opgemerkt dat er vooral be hoefte bestaat aan scherp omlijnde voorschriften, want daar mankeerde nogal wat aan. De exploitatie van het Volksge bouw baart de vereniging nog steeds zorgen. Zaal 8 werd gerestaureerd en de grote zaal kreeg een betere toneel verlichting en nieuwe gordijnen. De Coöp. Ver. voor Uitvaartver- zogring zag het ledentaL met 87 stij gen tot 865. Verheugend wordt de toename genoemd van het aantal uit vaarten dat voor niet-leden werd uit gevoerd. Dit wijst er op dat ook bui ten de vereniging de overtuiging heerst, dat de uitvaarten tegen de kostende prijs worden uitgevoerd. Het Centraal Genootschap voor Kin derherstellingsoorden en Gezond heidskolonies meldt m het jaarver- slag dat het aantal kinderen dat we gens zwakte moet worden uitgezon den hoe langer hoe meer afneemt, maar dat het aantal nerveuse kinde ren. toeneemt; ook zij kunnen uit het overspannen stadmïlieu naar een rus tig koloniehuis worden overgebracht. Ook 't NW-Tbc-fonds „Zonnestraal" zag de activiteiten teruggebracht tot het verstrekken van uitkeringen, wat overigens aan het eind van het verslagjaar voor maar vier patiënten nodig ws. Er zijn in 1960 weer een groot aantal bijeenkomsten gehouden, waarbij de ontspannings-avonden (film, cabaret, enz.) wèl en de kur- sus-avonden niet veel belangstelling trokken. De NVV-Vrouwenbond had een jaar vol activiteiten. Er zijn veel bijeenkomsten en cursus-avonden ge houden, terwijl daarnaast ook op so ciaal gebied in vele gevallen mede werking is verleend. Betreurd wordt dat het aantal leden wat terug liep. Bij de Jonge Strijd, d; jongeren organisatie van het NW is het groepswerk in verslagjaar tot sterke ontwikkeling gekomen en zeven groe pen hebben een krachtige acitïvi- teit ontplooid. Medewerking is ver leend aan de Schiedamse Jeugdraad en ook aan de Moderne Jeugdraad. Te bevragen bij de vinders: Rol schaats, Th Homkus, Hogenbanweg 75; damespolshorloge, P. Mulder, Aleida- straat 6a; bedelarmbandje, H. de Vette. Lekstraat 43a; bankbiljet, J. Pil, Alb. Cuypstraat 14; armband, mevr. Wou ters. v. 's-Gravesandestraat 17; dames horloge, M. SchaU, Th. v. Kempisstraat 2la; fietssleuteltje. It. Brouwer, Nieuw st raat 32; ring met sleutels. B. Wcster- holt, v, Ruysdaellaan 35b; penning met 2 sleutels. R. Oosterman. Lange Ach terweg 65; kmderjas, msv*. v. d. Bos, Zwartewaalsestraat: plastic regenjas, Lekkerkerk. Julianalaan 72e: kinder schoentje. W. Kroon, Lange Achterweg 28; voetbalschoen, C. v. Eijk. Goem. Borgesiuslaan 79: damesportemonnee met inh.. zuster Visser, zusterhuis Ju liana v. Stolbergstraat 4b; kinder schooltas, mevr Sonneveld, Dr. Wi- bautpleln 145. Harpe Davids zal na 2 november in lage stemming gaan spelen. Met Crescendo en St. Radboud behoort Harpe Davids nog tot de weinige corpsen die in hoge stemming speelt. Het actiecomité dankt alle collec- trices, collectanten, gevers en schenk sters voor de medewerking. Op jaarvergadering: De voetbalclub „Schiedam" wil, dat het pupillenvoetbal in Schiedam In het vervolg op zaterdagmorgen zal worden gehouden In de maanden mei tot september. Dan zijn de jon gens van de lagere scholen vry en wat nog belangrijker is dan zijn er ook voldoende leiders beschikbaar. Tijdens de jaarvergadering van de s.v. h.v. „Schiedam" in de kantine van „Schiedam" In sportpark Harga werd dit idee maandagavond geop perd. Het bestuur van „Schiedam" zal het verzoek aan de commissie van de pupillencompetitie richten om het pupillenvoetbal van de woensdag middag naar de zaterdagmorgen te willen verleggen. De vergadering had een geanimeerd verloop. Na dc grote werken van de laatste jaren gaat „Schiedam" een wat kalmer periode tegemoet. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, voorzitter J. van der Touw, penningmeester J. van Meurs en de heren J. Ebben en Th, Krommenhoek, werden herkozen. In de vacature Harreman werd de heer j. Kins gekozen. Tot nieuwe oefen- meester is aangesteld de heer Das uit Rotterdam. Onder de geanimeer de leiding van de heer Van der Touw leverde ook de rondvraag geen moeilijkheden op. Capelle aan de Ussei is bezig zijn achterstand in te lopen wat be treft de mogelijkheid voor het be oefenen van de sport. Zaterdag 2 september zal burge meester J. v. Dijk het nieuwe club lokaal van de V.V. zwervers op bet terrein aan de Kerklaan in gebruik stellen. De bouw werd om. mogelijk gemaakt doordat de gemeenteraad voor dit doel een renteloos voorschot aan de vereniging verstrekte. Een gedeelte van de werkzaamhe den voor de bouw van dit nieuwe gebouw werd.door de leden zelf ver richt. Na de' opening zal 's mid dags om half vijf een wedstrijd worden gespeeld tussen een Zwer vercombinatie van zaterdag- en zon dagspelers tegen Nieuwerkerk 1. Tijdens de dezer dagen gehou den ledenvergadering van de V.V. „Capelle" heeft de voorzitter, de heer J. Kaptein meegedeeld dat het nieuwe gemeentelijke sportterrein bij de Rozenburcht vermoedelijk volgend jaar in dc gebruik kan wor den genomen. Het terrein krijgt drie speelvelden. Over het te bou wen clubbuis op dit nieuwe ter rein hebben B. en W. contact opge nomen met het bestuur van Capelle. Als de goedkeuring afkomt 2al er een gebouw van 30 meter lengte verrijzen, waarin oan. zes kleedka- ners, douches, centrale verwarming, een vergaderzaal en een kantine van ruim 90 vierkante meter zullen wor den ondergebracht Deze optimistische mededelingen van de voorzitter werden door de vele aanwezigen met gejuich be groet. Begrijpelijk, want Capelle heeft door zyn grote groei (er spe len elf elftallen in de competitie) een groot gebrek aan speelruimte. Wat de speelmogelijkheden in de naaste omgeving betreft, heeft het bestuur contact opgenomen met de V.V. C.K.C. in Kralingseveer. Voor zover mogelijk zal deze vereniging haar tweede terrein beschikbaar stel len voor de lagere elftallen van Capelle. Door het ministerie van Onderwijs werd in januari 1959 al een urgen tieverklaring voor de bouw van een gymnastieklokaal in Capelle-dorp afgegeven. De bouw hiervan wacht thans nog steeds op rijksgoedkeu ring. Twee en dertig jaar geleden kwam de heer Boogaard naarVlaar- dingen, want de heer Lafébre zei, dat de heer Boogaard op 1 januari 1829 aan dc Mamixschool in Vlaar- dingen werd benoemd. Sinds 1932 heeft hij nu de leiding van de Ni- colaas Beetsschool en daarvoor werkte hij in Zeeland. Hij dankte hem hartelijk voor het verrichte werk. Tot het nieuw benoemde hoofd, de heer H. Wormgoor, zei hij, dat het een moeilijke taak is een man als dc heer Boogaard op te volgen. Die had ook functies die boven die van hoofd van een school alleen uitstaken. De heer Wormgoor was reeds als onderwijzer aan de Nic. Beetsschool verbonden en daar. om .ei spreker: Ga in zijn voet stappen door. maar Iaat het ook uw eigen voetstappen zijn. De inspecteur L.O. in de inspec tie Brielle, de heer S. J. Matthijs- se, sprak ook namens de Christelij ke onderwijzersvereniging in de in spectie Brielle en tenslotte nog als vriend. Allereerst zei hij. dat hij ook de minister van Onderwijs vertegen woordigde. Hij dankt: heel harte lijk voor wat de heer Boogaard in de afgelopen 42 jaar voor het on derwijs heeft gedaan. Hij heeft dit wel met bijzonder goede toewijding gedaan, zo zei de inspecteur. Tot de heer Wormgoor zei hij, dat deze *n moeilijke taak krijgt. „Maar," zo vervolgde hij, „we hebben vertrou wen in u. "U krijgt een goed ge- De jaarvergadering van de voet balvereniging Zwaluwen had een rus tig beloop. Na een zeer uitvoerige openingsrede van voorzitter D. A. v. d. Snoek, waarin tal van belangrijke verenigingsaangelegenheden werden behandeld, werd de agenda vlot af gehandeld. De aftredende bestuurs leden, de heren H. v. d. Berg, J, v. Eyk, D. C. Keizerwaard en M. Si mons, werden herkozen. Met het treffen van verdere voor zieningen aan bet complex Kethel- weg, waarvoor Zwaluwen zelf al der tigduizend gulden uitgaf de schul den zijn gedeeltelijk reeds afgelost zal worden voortgegaan. Over het afsluiten van een onge vallenverzekering voor de leden werd nog geen definitieve beslissing genomen. Trainers van Zwaluwen zijn thans de beren Wout Zuidgeest en Lou Borrani. outilleerde school, met een goed» orde en discipline". Ook de heer Mattbijsse heeft ei genlijk reeds afscheid genomen, om dat hij de pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt. Samen met d» heer Boogaard gaat hij dus 1 sep tember heen. Hij bood namens de onderwijzersvereniging een geschenk aan en ook persoonlijk als vriend. Namens de ouders werd het woord gevoerd door ds, S. v. cL Bos. Ook hij" zei, dat de ouders wisten, «dat de kinderen bij de heer Boogaard en zijn personeel goed bezorgd wa ren. Omdat de kinderen nog af scheid zouden nemen, bood hij geen. geschenk aan, dat wilde hij de kin deren laten doen. Wel gaf hij, na mens de Hervormde wijk gemeen te Immaneulkerk een boek. Ook in deze wijkgemeente is de heer Boo gaard namelijk nogal actief geweest. Nadat mej. Nuyt nog een twee tal liederen had gezongen, spraken zowel de heer Boogaard als de heer Wormgoor nog een dankwoord. Het dertigjarig bestaan van de ex- ploitatiemii, X. V. J. v. d. Knijff, die vele levensmiddelenbedrtJven exploiteert, is deze week gevierd met de opening van een derde su permarkt aan de Slinge. De heer J. van der Knijff, die met zijn zoon en schoonzoon deze onder neming exploiteert, kan terugzien op een geslaagde carrière, In augustus 1931 opende hij een slagerij aan ds Schietbaanlaan. De oorlogs- en voor al naoorlogse jaren fonden de heer Van der Knijff niet geven wat hij zich droomde. Later opend'_ hij naast de slagerij een lunchroom aan de Noordmolenstraat. Vijf jaren voerde de heer Van der Knijff de exploitatie van het Strand bad aan de Kralingse Plas. Op de Ahoy' van 1950 stond hij met een middeleeuwse slagerij. Jn 1952 kocht hij drie bedrijfspanden in Over- schie, o.a. een slagerij aai- de Abts- weg en een aan de Van Noortwijck- straat met fabrieksrulmte. Op de E 55 verkocht Van der Knijff tienduizenden broodjes in opdracht van de federatie van patroonsbon den in het slagersbedrijf. In 1958 werd de supermarkt aan de Slinge voor Zuidwijk geopend en in 1960 een tweede ook aan de Slinge voor Fen- drecht. Een derde supermarkt ook weer in Zuidwijk kwam in 1961 tot stand. DEN HAAG De minister van verbindingen van Soedan, de gene- raal-majoor Ahmed Magdoub L. Ba- hari. bracht gisteren een bezoek aan. de Fokker-fabrieken in Amsterdam. Gistermiddag werd de Soedanese bewindman, die zondag op schiphol is aangekomen, ontvangen door mi nister H. A. Korthals op het minis terie van Verkeer en Waterstaat Het werkbezoek van minister Ba- hari omvat voorts bezoeken aan Hil versum en Eindhoven. Donderdag a.s. vertrekt de bewindsman naar f Londen. In de hoofdstad Brasilia is men thans bezig met het vormen van een nieuw kabinet. Tot dusver zün de namen van vijf ministers ge noemd. onder wie één nieuweling. Rodrigues. Voor zover hekend, blij ven de ministers van Oorlog, maar schalk Denys, van de Luchtmacht, brigadegeneraal Grummoss, van de Marine, schout-bij-nacht Heek, en. van Financiën, prof. Mariani. Zondag trokken de Fortuna-alle- tcn(s) weer vol goede moed naar de wedstrijden, Hctinie Smit ging naar Leiden om deel te nemen aan de landenwedstrijd NederlandBelgië (jongens). H(j kwam uit op de 800 m, die in een zeer hoog tempo werd gelopen en een Belgische overwin ning opleverde. Hennie Smit werd zesde in de voor hem zeer goede tUd van 1 minuut 573 seconde. Hiermee verbeterde Hennie Smit het oude clubrecord met 0.4 seconde; het stond namelijk op 137.9. Het heeft er der halve de schijn van, dat Hennie zijn inzinking te boven Is. Andere Fortuna-atleten togen naar de door de atletiekvereniging Sparta in Den Haag georganiseerde regio nale wedstrijden. John van Rikxoort kwam hier tot een bijzonder goede prestatie. Hjj liep de 600 meter met de SIOMO-atleet Blok, die de beste tijd op dit nummer in Nederland heeft gelopen. Ook hun duel was bijzonder fel, hetgeen uitstekende tij den opleverde. John van Rikxoort werd tweede in de tijd van 1 min. 225 sec. Het betekende eveneens een verbetering van het oude clubrecord (1.25), Met 1323 staat John al* tweede van Nederland op deze af stand, achter vanzelfsprekend Blok, die gisteren 1.21 noteerde. Bij de dames kwam S. Schrijvers hof uit op het hoogspringen dames b. Zij werd zonder noemenswaardige tegenstand eerste met een sprong van 1.30 meter. Ook op het nummer 100 m dames klasse d finishte zij als eerste. Haar tijd bedroeg 14 sec. T. Sloot eindigde op dit nummer al* derde in 14,4. Bij de meisjes klasse b bereikte Bep van Hoon bij het verspringen 4.58 meter, voldoende voor de derde plaats. Op het nummer 80 meter hardlopen werd. zij vijfde in 10.9 sec. Op het nummer 60 m meisjes kL c kwamen de zusjes Wijker wederom goed te voorschijn. Zowel in de se ries als in de demi finale bezetten ze beiden de eerste plaats. In de fi nale kwam Martha tot 8.4 sec., het geen haar de tweede plaats oplever de; Gerda werd vierde in 8.5 sec. Martha kwam ook bij het versprin gen tot een redelijk resultaat: haar 4.06 meter betekende de vierde plaats, Op het nummer hoogspringen kl. c klasseerde Theo Jansen zich met zijn 1375 meter als vijfde. Walvisstraat 4 tot nadere aankondiging gesloten Gevraagd broodbezorger voor ochtendwijk met motor carrier. Aanmelden: Ewald Behle, West Kruiskade 75, Rotterdam. Meubelen en huisraad Antieke meubelen, repare ren, stofferen, bekend met stijlleer. Plate Sr., Grot» Markt 19-21, Schiedam, tel. 6 77 62, woonhuis Mgr. No- lenslaan 6 31 90. li- i'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1