Morgen i Interieur Gem. Bibliotheek is gezelliger geworden mm RADIO Seizoen voor NVV- vrouwen geopend Boten van 4300 pk voor Wijsmuller VOOR DE KANTONRECHTER Alleen vakman kon stilettomes openen WF-film avond Vergadering DC Schiedam Koop Avonturen van Kapitein Rob Modernisering is verbetering Leeszaaltje is strak van vorm VOLAUTOMATISCH Met 'n speech en voordracht Lezing van N.V.V. Zeeman schopt ruit in Zonnebril gestolen Burgerlijke Stand Telegram van bemanning .Noord-Holland School-psycholoog drs. A. v. d. Wissel Jubileum HTS te Dordrecht Zie onze speciale ERRES-ETALAGE DE MOL JANSEN mei de nieuwste' „FIRAT0"-snufjes lange kerkstraat 66 opent Radio Blanken aan de Mgr. Nolenslaan PIEKFIJNE SERVICE Rembrandtlaan hoek Mesdaglaan Schiedam Tel. 65734 Winkelcentrum Mgr. Nolenslaan Schiedam Tel. 62511 THEATER „OP HET SPOOR DER VERDWENEN VROUWEN" bij onze adverteerders DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Koeriersters elektromonteurs elektriciens hulp- en aankomende elektriciens J Bi' O?*:-' 961 Donderdag 21 september 1961 l m- I, vier I al te dat •'wat |beta- l&die 'ach- bnnal I tikje pooie, bo- van li er. een |ygras uwe feteis- ■type- jnval- peest- Van Liter- Ijlden ■Mac- Ikker 1 dan om l-goed de- om Eorfi- fsoms de blgd) De Gemeentelijke Openbare Lees zaal en Bibliotheek heeft verleden maand enige veranderingen on dergaan, die men zonder aarzelen verbeteringen kan noemen. Tijdens de jaarlijkse sluiting van Jrle we ken hebben voornamelijk de arbei ders van gemeentewerken gewerkt om de bibliotheek ie moderniseren. Het interieur heeft ook een geheel ander aanzien gekregen. De groot ste verandering bestaat hieruit, dat de afdeling studieboeken, vroeger achterin het gebouw gevestigd, nu naar de voorkant Is verhuisd. Dien tengevolge is de leeszaal nu achter in het gebouw gekomen. Wat een hele vooruitgang betekent. Tot de verhuizing is overgegaan om economischer te kunnen werken en ook ten gerieve van het publiek. Vroeger, toen de studieboekenafde ling nog in haar eigen ruimte nestel de, was het niet mogelijk het pu bliek zijn eigen boeken te laten uit zoeken. De ruimte was - laarvoor veel te beperkt De boeken dienden dus door de employé's te worden opge zocht op aanwijzing van de lezer natuurlijk) en aangereikt Een wat omslachtige manier dus Ook was de ze manier imst zo prettig voor hat publiek. Men snuffelt liever zelf wat tussen de boeken. De ruimte aan de voorkant is echter van dien aard, dat men aan dit probleem wel tegemoet kon komen. Daar heeft men nu fraaie, 1 moderne boekenrekken geplaatst, waar de lezer gemakke lijk zijn keuze kan bepalen. Het zoeken is hem trouwens nog ver- gemakkehjkt door het opstellen van een plattegrond. Hierop heeft men precies de boekenrek ken in de ruimte aangegeven. Zo kan de lezer dus heel eenvoudig zien in welk rek een bepaald soort boeken staan. Ongetwijfeld is dit een hele verbetering, waar van dan ook vele Schiedammers gebruik maken. De leeszaal aan dc achterkant, grenzend aan de zaal waar de ro mans worden uitgeleend, is een stuk gezelliger geworden. In de zaal staan stalen tafels met een houten blad. Erom heen zfjn gemakkelijke blauw beklede stoeltjes neergezet. Even eens is er blauw tn de vloerbedek king verwerkt. Voorts staan langs de kant rekken met lichte lectuur, bladen en kranten. De vormgeving van het zaaltje is heel strak gehou den; mede hierdoor Is de intimi teit vergroot, Maar dat komt even eens door het lage plafond, dat juist In de vroegere zaal hoog was. Een voordeel is, dat de lichtval hier beter is. Niet alleen komt het dag- (Aavertenite Ui.) BEURS VOOR MODE EH HUISHOUDING De vakbeurs voor het gezin presenteert Sportdemonstrallas In iedar huls «en moderne keuken 7 Wolshows per dag De gedekte tafel van Europa I In 286 statui* nationale en in- j 1 tcrnaitonaJe gebruiksgoederen I Geopend varvïCM7 en 19-23 u./' Zondags gesloten AHOY* GEBOUW ROTTERDAM dm 27 SEPT. OP FEMJNA U/ACCCU DOORLOPEND Wildoen 25 MODELLEN in bedrijf: - licht door de ramen in de achterge vel binnen, maar ook In het plafond zit glas verwerkt en daar valt even eens het licht naar binnen. De ruimte tussen het leeszaaltje en de studieboekenafdeling is benut voor het uitlenen van romans. Dat was voor dc veranderingen plaats vonden echter ook al het geval. Maar ook deze ruimte is opgeknapt en ge moderniseerd. Met al deze verande ringen is de bibliotheek werkelijk een stuk vooruitgegaan en gezelliger geworden. En de Schiedammers zul len er zeker met meer plezier heen gaan. Na de veranderingen inde Gem. Leeszaal en Bibliotheek is het leeszaalfje ueel gezelliger gewor den. Men kan hier op zijn gemak een krantje lezen zonder gestoord te worden. (Advertentie /.AI. PANTALON De Broekenspecialist HOOGSTRAAT £6 - TETEF. 6 83 81 Even was er de sfeer van de onder wereld woensdag lu het anders zo rustige zlttingszaaltje van het kan tongerecht te Schiedam. Er werd ge sproken over revolvers en gevaar lijke messen, de deurwaarder zocht ten behoeve van officier en rechter naar bet dodelijke gereedschap en In de bank van de getuigen zaten twee gedetineerden uit de Rotter damse gevangenis, die even naar het Scbiedamse gebouw waren ge bracht om de kleinere zaken ook de juiste aandacht te geven. Toen de deurwaarder aan de kan tonrechter het stilettomes overhan dig de moest er een vakman aan te pas komen om de kreet van afgrij zen te kunnen produceren bij de belangstellende toeschouwers. „Kijk zo moet je het doen" zei verdachte LR. vakkundig. Hij'kreeg het mes dat er op dat moment als een rustig handvat uitzag, maar R. liet het wa pen klikken en toen zag ieder ver schrikt een lang scherp glanzend lemmet, „Verschrikkelijk hier steek je iemand toch heel gemakkelijk mee dood" zei mr. Cos en verdachte gaf daar geen commentaar op. Wel meen de hij dat het allemaal zo ernstig niet was. Hij was voor een ander feit gear resteerd. Toen was in café De Kroon dat mes du eenmaal uit zijn zak ge vallen op 14 april 's middags om half twee in het Maassiuisse café. Hij had het mes „gewoon" geruild in een nachtclub. „Mooi, het wordt een fijn verhaaltje, een nachtclub en dan dat moordwapen..." begon de officier maar verdachte wierp tegen „welnee, edelachtbare ik heb nooit een mes in mijn zak." Die dag had hij 't dan wel; hij zon 't gekre gen hebben tegen inruil van een niet gestolen polshorloge. Thuis had hij dan ook nog een revolver, die wel niet bruikbaar meer was maar die „Het Is jammer dat er zo weinig dames zUn, dat werkt de verzakelij king in de hand". Met deze enigs zins bittere opmerking begon de heer AL Hoogersteger, districts be stuurder van het N.V.V. zijn speech ter gelegenheid van de opening van het seizoen voor de N.V.V. Vrou wenbond. En inderdaad, de grote zaal van Het Volksgebouw was niet i Maar de vrolijke stemming die by een nieuw verenigingsjaar hoort was er zeker wêi. Zozeer zelfs, dat de aanmaning van de heer Hoogersteger om, hun mannen meer naar belang rijke bondsvergaderingen te sturen om de belangen van het N.V.V. beter te behartigen, bijval oogstte. Nog meer succes had de bekende voordrachtskunstenaar, de heer W. v. d. Loos. Zjjn declamatie „Sonny Clark moet hangen" naar een roman van ErSkine Caldwell, was doorgaans meer dan boeiend. De declamatie was gewoonweg fascinerend. Het is de ge schiedenis van de negerjongen Son ny Clark, die valselijk ervan beticht "wordt een blank meisje te hebben aangerand. Het meisje echter had ge poogd hem te verleiden, maar bij haar pogingen werd ze betrapt. Na tuurlijk draait zij de rollen om en een uitgebreide klopjacht op de plan tages van het zuiden van de Verenig de Staten van Amerika wordt geor ganiseerd, om de jongen te lynchen. Een sheriff uit de buurt, een slappe figuur, probeert zo half en half de jongen te redden, maar in feite doet hij niets wezenlijks. Wanneer ten- Slotte de jongen gehangen is, on schuldig, bekent het meisje de ware toedracht, en wordt door de woe dende menigte gestenigd, 'Het verhaal is als het ware een aanklacht aan de mensonterende toe standen die zich nu nog afspelen In sommige werelddelen. Alaar bovenal was het een proeve van bekwaam heid van de heer v. d. Loos. ïn de dialogen waarin hjj drie mensen stemmen uitbeeldde, was het weike- lyk, alsof er drie verschillende men sen op het podium stonden. Al roet al, het was jammer, dat er zo weinig da mes waren om er van te kunnen ge nieten. De personeelsverenigin «VH- ton-Fijcnoord is het seizoew .r be gonnen. In Musis Sacrum kregen de vele aanwezigen gisteravond twee films te zien: „Peter schiesst den Vogel ab" en „Contraband Spain". De aanwezigen hebben dc rolpren ten kennelijk met alle soorten van genoegen bekeken, getuige de reacties in de zaal. Het openingsv/oord werd wgpr als vanouds gesproken door de voorzit ter van de afdeling ontspanning en amusement, de heer J. v. d. Broek. Hü kondigde o.a. het programma voor de eerst komende maanden aan. En dat programma ziet er beslist niet onaantrekkelijk uit. In oktober zal prof, dr. Regout een kleurenfilm over de australische natuur verto nen. In november komt het Amstel- theater met „Een valstrik voor een net echt leek, „Meegenomen van - lorreboer" zei de 25-jarige R. „Een week gevangenisstraf en vijftig gul den boete" zeiden zowel de officier als de kantonrechter. Heel boos werd de officier van jus titie bij het kantongerecht te Schie dam mr. H. van Aloorsel toen de Rot terdamse grossier A. H. K. opmerkte dat het allemaal zo ernstig niet was. Hü had in een pand in de Sehledam- se Lange Kerkstraat liefst S8 kilo gram vuurwerk bewaard, zonder dat er vergunning voor was. Dc voor schriften lulden dat het vuurwerk moet zijn goedgekeurd, dat men het op een brandvrije plaats moet be waren en dat er niet meer dan vijf kilogram tegelijk bewaard mag wor den, „Ja, het was toch goedgekeurd vuurwerk en ik ben toch grossier", merkte verdachte op, maar dat maakte de officier heel kwaad. „Dat doet er niet toe, u weet heel best dat u vergunningen nodig heeft. Het Is me nogal wat, bent een kruitvat Weet u wel dat u een van de aan stichters van de oudejaarsbaldadig- heid bent. Ik denk er dan ook niet aan om het vuurwerk terug te ge ven, een harde straf is hier op zijn plaats. Verdachte poneerde nog dat het vuurwerk voor duizend gulden waarde had zodat hij dan een groot verlies zou lijden. „Inderdaad, ik vind duizend gulden ook veel, maar u krijgt het niet terug, ik wil cou lant zijn en de kantonrechter vra gen te willen bepalen dat aan u de opbrengst van de verkoop van het verbeurd verklaarde wordt overge dragen. Het materiaal zal wel ver beneden de marktwaarde worden verkocht, maar dan heeft u in ieder geval nog een vergoeding. De boete zal ik dan laag houden, vijfenzeven tig gulden, of vijftien dagen hechte nis. Zo bepaalde ook de kantonrech ter. Soms kan een enkele formaliteit een geheel levenspatroon ingrijpend wijzigen. Dat Is dan veelal voor de betrokkenen niet te begrijpen om dat zü ervan overtuigd blijven dat dit levenspatroon geheel met hun is vergroeid. Dat was ook het geval mei de Schiedammer P. N. HU heeft heel zijn leven lang langs de spoor baan gewoond. Zo vertelde hij woens dag voor de kantonrechter te Schie dam. Nu was hij 78 jaar, zijn kinde ren woonden nog langs de baan en daarom liep hij wel als vanouds over de spoordijk en de spoorbrug. Dat had hij aUjjd gedaan» Waarom nou niet? De kantonrechter trachtte uit te leggen dat N. vroeger bij de NS had gewerkt, maar nu niet meer. Daar zat het verschil in. „Jajajaja" zei N. dan en duidelijk bleek dat hü het allemachtig vreemd vond. „Ik heb toch nooit geen schriftelijk be wijs gehad, ik keek gewoon naar het motorbootje van mijn zoon" zei N. nog en mr. Cos bepaalde daarop de boete op vier gulden of twee da gen. Spijt betuigde de directeur van de Schiedamse apparatenfa- briek P. T. van der V. over de onachtzaamheid in zijn fabriek waar door een vijftienjarig jongetje bij het machinaal afzagen van rood ko per op 29 mei in zijn hand had ge zaagd Het was nog goed afgelopen. De kantonrechter vonniste: zestig gulden boete of 14 dagen hechtenis. De N.V.V.-Bestuurdersbond Schie dam houdt op woensdagavond 27 sep tember in het Volksgebouw een bij eenkomst, waarbij de districtsbe stuurder B. Th, G. v. d. Sluis zal spreken over de meest voorkomende moeilijkheden bij ontslag. Aanvang 8 uur. man alleen", terwijl ih december de revue van Gerard Walden en Berry Kïevits zal worden gepresenteerd. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduiuastraat 58. Bellen by ongeval: G.G en G,D. Tuiniaan 80, telefoon 692 90 Polltie-alarmnummer: 6 46 66. Gemeente Hike Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 20.30 uur, dinsdag 9,30 tot 1630 en 19 tot 20 30 uur, woensdag 9 30 tot 16,30 uur. donderdag 930 tot 1230 uur, vrijdag 930 tot 1630 50 19 tot 22.30 uur, zaterdag 930 tot 1630 uur s «mdaas gesloten RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 uur, woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, donderdag 10 tot 17 aur, vTijdag 14 tot 17 en 19 tot 22 uur, zateidag 10 tot iz en 14 tot 17 u BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „La vérité". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur; „The old man and the Sea", DIVERSEN NPB-Kerk, 8 uur: Concert. Sursum Corda. 8 uur: HBSS, Leden- vergaderir.g. Wijkcentrum, 8 uur. NCVB. Bijeen komst. Passage, 8 uur; "WEK. Cabaret. Op de Hoogstraat heeft de politie vannacht de 23-jarige Engelse zee man D. F. C. aangehouden. De man had in een café op de Hoogstraat een paar biertjes gedronken. Daarna is hij weggegaan om na sluitingstijd weer terug te komen. Omdat de deur toen op slot was, heeft hij de ruit van een deur ingetrapt. Toen heeft hij nog vijf lege bierglazen uit het café meegenomen dïe hij alle op straat kapot gooide. Op aanwijzing van dc eigenaar van het café is de man aangehouden en op het bureau opgesloten. Do geslaagde cursisten van de middenstandsopleiding Onverwagt, de Pater, Meyers, en Maas zullen za terdagavond 23 september een feest avond geven in Irene, die om 7.45 uur begint, Op de jaarvergadering van de dam club „Schiedam" die aan het begin van het seizoen wordt gehouden, heeft voorzitter L. Breevoort twee leden „gedecoreerd", al. de heren J. de WUde en J- van Tilborg, die een speldje kregen wegens hnn 30- jarig lidmaatschap. Verder heeft de heer Breevoort aan dc clubkam pioen 1961, de heer J. C, Onink, de wisselbeker uitgereikt die het vol gend jaar definitief in zijn bezit kan komen, wanneer hij er wederom in slaagt clubkampioen tr worden. De heer F. Rauemakers werd tot secretaris gekozen in de plaats van de aftredende heer L. Vrijland. In het nieuwe seizoen wordt in drie groepen gespeeld, met promotie en degradatie. Nummer één van groep! is dan de clubkampioen 1962. Voorts zullen ladderwedstrijden worden ge speeld. In de Rotterdamse Dambond speelt dit seizoen het eerste elftal in de hoofdklasse en het tweede tiental ïn de 2e klas. De eerste wedstrijd in de compe titie tegen 't Westen werd met 128 verloren, maar van DOS in Rozen burg werd met 119 gewonnen. Donderdag 28 september zal tegen Vreeswijk worden gespeeld iri het eigen clublokaal by de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat. Uit haar in de Lange Kerkstraat geparkeerd staande auto is gisteren de zonnebril ter waarde van vijfen zestig gulden van mevrouw M. A. R. gestolen. De daders zyn in de auto kunnen komen door een klein raam pje open te schuiven. GEBOREN: Irene, d. van N. Butter en M. Meulstee; Tom, z. van W. Prins en AE van den Bos; Caroline A. J.. d. van J. Al. T. van Beers en J. A. M. Houdijk; Silvio, z. van P. A. van Tol en G. M. Kuperus; Cora, d. v, H. T Bijloo en W. de Reus; Alexander R., z. van H, F. van Esch. en. C. Kaas jager. (Van een. onzer verslaggevers) AAISTERDAM De twee grote zeesleep bot en, dïe door Bureau "Wijs muller ztfn besteld, krygen beide een vermogen van 4300 pk. Ze wor den gebouwd door L. Smit Sc Zoon te Kinderdijk en door Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. De eerate komt eind volgend jaar in de vaart. Van de door de Indonesische ma rine aangehouden sleper „Noord- Holland" heeft "Wijsmuller officieel niets meer vernomen. Via buiten lands kanalen wordt thans getracht deze kwestie af te wikkelen, terwijl intussen de familie van. de opvaren den via het Rede Kruis een kort be richt heeft kunnen verzenden. Wel heeft een „onbekende" tanker, die uit de Indonesische wateren kwam, de rederij eind vorige week een telegram gezonden namens de bemanning van de „Noord-Holland". Het luidde: „Wilt onze familieleden de groeten doen en zeggen dat zij zich niet ongerust hoeven, te maken". Het Griekse schip, dat eind augus tus in nood verkeerde en daarom door de „Noord-Holland" was ge naderd, is intussen al lang door B. en W. stellen de Gemeenteraad voor om tot school-psycholoog te benoemen drs. A. van der Wissel, klnder-psycboloog bij de Gem. Ge neeskundige en Gezondheidsdienst te Rotterdam. plaatselijke slepers vlotgetrokken. Een en ander werd woensdagmid dag meegedeeld op een door Wijs muller belegde persconferentie, di» in 't bijzonder was bedoeld om ver slag uit. te brengen over de in de af gelopen weken tot een goed einde gebrachte opruiming van de cutter zuiger „Lake Fithian". Dc zuiger kapseisde en zonk een klem jaar geleden in de snelstro- mende Hooghly River, de vaarweg naar Calcutta. Met behulp van het bergingsvaartuig „Help" heeft Wijs muller m drie en een halve maand de volledige opbouw van de „Lake. Fithian" onder water gesloopt De romp ligt diep genoeg om de scheep vaart niet meer te hinderen. In verband met het tij konden de Hollanders slechts een half uur per dag aan het karwei werken, maar duikers en kikvorsmannen slaagden er toch binnen de gestelde tijd in de zware stukken, die verwijderd moes ten worden, los te breken met be hulp van snijbranders en explosie ven. (Van onze correspondent) DORDRECHT De Hogere Tech nische School te Dordrecht, een van de oudste technische scholen van ons land, bestaat deze maand vijftig jaar. Een jubileumcomité heeft voor de week van 25 tot en met 30 september een uitgebreide reeks festiviteiten georganiseerd, ojn. een groot sport toernooi, waaraan deelnemen h.t,s.*ers van de scholen in Amsterdam, De venter, Den Haag, Haarlem, Rotter dam, Utrecht en 's-Hertogenbosch. \m u Schiedam verrijkt met een „Grootsteedse" speciaalzaak! Gaarne nodigen wij u uit eens te komen kijken naar onze keurcollectie technische apparaten. Voor iedere Schiedammer die prijs stelt op een grote sortering en een werkelijk goede service Wij verhuren nog steeds koelkasten v.a 2.30 per week, zonder koopverplichting! POLIO-INENTING De Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst maakt het volgende bekend: Voor kinderen, geboren In de jaren 1945 t.m. 1958, die nog niet tegen kinderverlamming ingeënt zijn, wordt nogmaals de gelegenheid gegven dit alsnog te laten doen. Hiervoor dient vóór 39 september schriftelijk opgaaf te geschieden met vermelding van naam, voornaam, geboor tejaar en datum, en adres van het voor deze inenting in aanmerking komende kind aan de G.G. en G.D. Tuiniaan 80 Schiedam. Na aanmelding ontvangt het in te enten kind eon oproep voor dc inenting. Kinderen geboren tussen I januari 1961 en 30 juni 1961 zullen na oproep (aanmelding hiervoor is niet nodig) in de gelegenheid gesteld worden tegen kin derverlamming geënt te worden. Deze serie inentingen zullen driemaal plaats vinden met tenminste 4 weken tussenpoos, te beginnen in oktober 1961. Voor inlichtingen wende men zich tot de administratie van de G.G. en G.D. Tuiniaan 80, telefoon 6 92 90. H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 68808 l ton. 28 september AVQNDvoorstellmgen; dag. 7.- en 9.15 uur „DE WET" met Gina Lollobrigida en Yves Montand. Een film voor volwassenen, 18 jaar. MIDDAGvoorstellingen: dag. 2 uur, zondag 2.- en 4.15 uur met Eddie Constantïne cn Juliette Greco. Eddie neemt het op tegen handelaars in blanke slavinnen en verdovende middelen. Cinemascope Eastmancolor. 14 jaar. Donderdagcyclus: 2.-, 7.- en 9.15 uur Alfred Ilitcheocks „EEN VROUW WIST TE VEEL" Een zeer spannende film. Nederlandfilm, 14 jaar. Gevraagd: JONGEDAME voor het verrichten van lichte administratieve werkzaamheden. Vijfdaagse werkweek. Sollicitaties mondeling of schriftelijk, aan: N.V. Maatschappij „Oxygenium", Buïtenhavemveg 56, Schiedam. Telefoon 6 90 57. U kijkt U vergelijkt U koopt bii LANGE HAVEN 95 Schiedam, teL. 6 86 II GEEN FILIALEN Fotografie Rulfiiros vergeten? De auto maat staat voor u klaar.- Alle soorten films. Foto K. van Vuuren.' Hoogstraat 106. Diversen Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragees 1.98. By apotheek en drogist. is afrijd een faoekie met de 75 cent per deel. Verkrijgbaar bij de lo ketten, agenten en be zorgers van dit blad, alsmede bij boekban delaren en kiosken. ELECTRICJTE1T MAATSCHAPPIJ "ELECTROSTOOM» N.V. Elearoweg - Rotterdam-N. vraagt: fminimum leeftijd 18 jaar) De werkzaamheden omvatten de montage van hoog- en laag spanningsinstallaties ïn de elektrische centrales, verdeelstations e.d. door het gehele land. Voor mondelinge sollicitaties kan men zich vervoegen op VRIJDAG 22 SEPTEMBER a.s. tussen 19.30 en 22.00 uur en op ZATERDAG 23 SEPTEMBER a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur in SCHIEDAM: Hotel Restaurant „De Kroon", Koemarkt 1. MAASSLUIS: Restaurant Zeemanstehuïs, Wip 1. DELFT: Café Restaurant ,/t Wapen van Delft", Markt 34. Aan serieuze sollicitanten worden de eventuele reiskosten van woonplaats naar Schiedam, Maassluis of Delft, in verband met deze bespreking gemaakt, vergoed. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Personeel bureau E. M. ELECTROSTOOM N.V. Postbus 301, Rotterdam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1