V ele vogels zongen in de herfst! alsof het voorjaar was lekker en gezond Heeft de S.G. een taak fail de bij besteding van vrije tijd? Rijndelta is tussenstation bij de trek naar 5t zuiden Intocht van St. Nicolaas op 25 nov. Schied. Gemeenschap geeft culturele agenda uit Rapport te verwachten Plannen van de Filmkring Judoteams geformeerd HVÖlënkt naar promotie ONZE VOGELS IN OKTOBER van Ierland Weer Toneel wedstrijd Studie -commissie onderzoekt: Concert Schiedams Vrouwenkoor Vrouwengroep PvdA vergadert Grond-aankoop NGGOV viert jaarfeest Burgerlijke Stand YDV verliest van 5t Westen Secrieconcours J. Hasper op koffielundh. „Service" winnaar tafeltennistoemooi „De Windmolens' Opbrengst collecte SCHIEDAM THEATER „UIT HET LEVEN VAN EEN ZONDIGE VROUW" ONDERHOUDSMONTEUR voor hei rollend materieel •/issrierslers Woensdag 11 oktober 1961 3 T\E maand september heeft ons van begin tot eind bijzonder fraai na- zomerweer bezorgd. Zelfs hebben verschillende vogels zich daardoor in de war laten brengen m zij zongen alsof het u oor jaar was. Op één morgen hoorden we, behalve de winterkoninkjes die altijd zingen, tege lijkertijd twee merels, enkele vinken en een paar tjiftjafjes zingen. Deze laatsten laten zich trouwens in het najaar wel meer horen, soms wel tot een heel eind in oktober. We kunnen dit beschouwen als een soort afscheidsserenade voordat de reis naar de winterkwartieren begint. Op meerdere plaatsen hoorden we al weer roodborstjes zingen, waarmede zy te kennen geven, dat zij zich in het betreffende gebied voor de duur van de winter hebben gevestigd. Ongetwijfeld zullen er nog veel meer arriveren in de loop van deze maand, doch deze dienen zich in een ander territorium te vestigen, v/aar nog geen soortgenoot aanwe zig is. Houdt de nieuw aangekomene daar geen rekening mee, dan is een hevige vechtpartij het gevolg, tot dat tenslotte de indringer meestal de aftocht moet blazen. Intussen heeft de herfst zijn intre de gedaan en aan de geel en bruin en rood gekleurde blaren merken we dat maar al te duidelijk, We gaan onherroepelijk de winter tege moet Zowel planten als bomen en heesters dragen veelal volop vrucht en dit zal de eerst komende maan den voor tal van vogels een welko me voedselbron betekenen, Hekmaand Zoals bekend ir de maand, okto ber beroemd om de enorme vogel- verhuizingen, die daarin plaats den en die zelfs nog tot half novem ber kannen voortduren. Vanuit het noorden van ons werelddeel komen honderdduizenden vogels van aller lei slag naar onze delta, waarvan de meeste na enkele dagen of soms ook weken verder zuidwaarts trekken. Weer andere zullen hier trachten te overwinteren en als Koning Winter niet ai te streng regeert, lukt dit ook wel. In het tegenover gestelde geval verdwijnen dan nog vele win- tergasten en vooral kieviten zijn erg gevoelig voar vorst. Zij schij nen instinctief tc voelen als het me nens gaat worden en zullen ons land zo snel mogelijk verlaten. Tot bete re tijden zijn aangebroken. BEHALVE kieviten vinden we nog steeds enkele duinbewoners in de polder en wel enkele tapuiten. Reeds de vorige maand zagen wij de eerste exemplaren en nog steeds ontmoeten wij deze kwieke vogeltjes op onze dwaaltochten in de polder. Ook in het duin en op het groene strand van „de Beer" zien wy deze typische vogels nog geregeld en het ia aardig hen te zien wipstaarten op een kluitje of andere verheven heid, waarbij het wit van de stuit bij beide sexen een. duidelijk her kenningsmiddel is. A iinertentie l Hf i ll[iimilIIII!!l!llimil!Itllil]I!11II[|| C^Guropese collectie verlovingsringen. In maten modellen en hoeveelheid, onvergelijkbaar fascinerend overrompelend LJJ N B AAN 50 Sint Nicolaas zal op zaterdag 25 november zijn officiële futocht Schiedam houden. Zo heeft het be stuur van de Schicdamsc Gemeen schap, die dit jaar voor het eerst de intocht In Schiedam zal organise ren omdat de Schiedamse Midden stands Centrale, organisatrice van dit evenement in de voorgaande ja ren, zich heeft terug getrokken, maar vast verklapt. Hoewel de plannen voor de ont vangst van St. Nicolaas nog niet ge heel zijn vastgesteld, is het wel ze ker dat de Heilige uit Spanje dit jaar op enigszins andere wy'2e zal worden ingehaald dan voorheen. Het accent zal meer gelegd worden op het folkloristische karakter van het feest, terwijl ook meer aandacht zal worden besteed aan het opvrolijken van de rijtoer door de stad. Wel zal de Sint op die zaterdag middag omstreeks 2 uur per boot bij het Hoofd aankomen want er js im mers niet aan te ontkomen dat de hoogbejaarde heilige per schip uit Spanje komt. Daarna zal bij in een feestelijke stoet naar het stadhuis rijden, waar hij door de burgemeester ont vangen en toegesproken zal wor den. De details zijn nog niet vast, maar waarschijnlijk zal de Sint daar. hy vergezeld worden door een groep ruiters en ook door meerdere Zwarte Bieten. Het ligt ook in de bedoeling dat de rijtoer herhaald zal worden op woensdag 29 november en nogmaals op zaterdag 2 december. ABvOvD-bij eenkomst Voor de ontspannmgsbyeenkomsten van de Alg. Bond van Ouden van Dagen op maandagmiddag en -avond 18 oktober te houden in Musis Sa crum is nog een beperkt aantal pro gramma's verkrijgbaar en wel op donderdagmorgen van 10 tot 12 in het Blauwe Huis. Met de graspiepers en veldleeuwe riken zijn de tapuitendie dikwijls in gezelschap zijn van hurt mede- duinbewoners, de paapjes, eigenlijk nog maar de voorboden van de be roemde zangvogeltrek, die in. deze •maand plaats vindt. Vooral de der de week van oktober heeft in deze vermaardheid, waarin dikwijls Uiteraard bij gunstig -weer tiendui zenden vogels in een ochtend kun nen passeren. Zoals bekend, is de zangvogeltrek vooral geconcentreerd op de zeereep. Kort na zonsopgang beginnen de eerste troepjes trekkers, die meest al een fikse reis van Skandmavie of oost Etiropa achter de rug heb ben, door te komen. Natuurlijk heb ben zij dat niet in één ruk gedaan, doch m etappes en het gebeurt vaak, dat ze op een geschikte plaats of bij slecht weer, een poosje blijven „plak ken", Tenslotte moeten ze ook voed sel tot zich nemen. Spreeuwen voor at kunnen soms in ontzaggelijke aan tallen doortrekken, soms met dui zenden tegelijk. Ook vinken, die meestal in gezelschap zijn van hun naaste familieleden de kepen, trek ken ook dikwijls in vrij grote troe pen voorbij. Andere soorten, zoals mezen, boomleeuweriken, veldleeu weriken, nngmussen, kneutjes, groen- lingen en soms ook zwaluwen pas seren steeds in kleinere formaties. De rovers Hoog boven dit trekkende grut bewegen zich rustig de grotere soor ten als Vlaamse gaaien, kraaien, roeken, kauwtjes, waarvan de iaaf- sten onophoudelijk htm bekend „ku-ka-ka" laten horen. Vervolgens vliegen op gelijke hoogte als de kraaiachtigen de verschillende soor ten roofvogels, zoals buizerds, slechtvalken, sperwers, haviken of kiekendieven. In *egensteUing met alle hiervoor genoemde soorten vlie gen de roofvogels nooit in groepsver band maar altijd op hun eentje. NIETTEMIN kunnen we, als de omstandigheden gunstig zijn, op één morgen soms enkele tiental len roofvogels zien voorbij trekken. Gevaar voor de kleine vogels leve ren dc trekkende kromsnavels niet en alleen op de pleisterplaatsen wordt dat anders. Dan proberen zij een slachtoffer te slaan en het is 'n feit, dat hierbij de zwakke en de minst intelligente dieren het eerst het loodje leggen. Vooral sperwers zijn daarin zeer bedreven en als zij tapuit-mannetje eenmaal een prooidier in het oog hebben, vervolgen zij dit door dik en dun. Zelfs dwars door struiken en takken heen, wat andere roofvogels nimmer zullen doen. Zij zien abso luut geen gevaar en niet zelden komt het voor, dat een achtervol gende sperwer zich tegen glas dood vliegt; en dat betekent tevens de redding van het achtervolgde dier. De veel grotere buizerden zijn heel wat kalmer van aard en zij voeden zich in hoofdzaak met mui zen en ook met dood aas. De hele winter door kunnen wij deze roof vogels ontmoeten. Zij hebben een bijzondere voorkeur voor wegber men en zo, waar veel muizen voor komen, cn dat zij onder deze kna- gers grote opruiming houden is ze ker. Lijsterachtigen Oolc liet contingent lijsterachtigen onder de landverhuizers is zeer groot. Dat zijn met name koperwie ken, kramsvogels, merels en zang lijsters en ook wel eens grote lijs ters. Deze vogels trekken overigens even goed 's nachts als overdag en hun trekroep, een fluitend „sri-sn", zal «iel tot doel hebben om in het duister het verband in de troep te bewaren. Koperwieken en kramsvogels overwinteren bij ons in grote aan tallen. De eersten arriveren in de eerste dagen van oktober en liet is bij sommige vogelaars een sport ge worden wie de eerste ontdekt. Het zelfde is het geval met de bonte kraaien, hoewel het mij persoonlijk meer deugd doet als ik in het voor jaar dc laatste bonirok naar zijn va derland zie verdwijnen. Behoudens enkele incidentele uit zonderingen zijn onze zomervogels eveneens naar hun winterverblijven vertrokken. Alleen, zoals eerder ge zegd. houdt de tjiftjaf nog wel en kele weken stand, hoewel het geens zins uitgesloten is, dat ook dit vogels uit het noorden zijn. A. DE JONG Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: GG en GJ3,; Tuinlaan 80 Telefoon 6 92 00. Politie-alarmnummer; 6 46 66 Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven, ge opend: maandag 19 tot 2039 uur. dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20 30 uur, woensdag 9 3D tot 16 30 uur, donderdag 930 tot 12.30 uur, vrijdag 9 30 tot 16 30 en 19 tot 22 30 uur, zaterdags 9,30 tot 16.30 uur. 's zondags gesloten R.K Leeszaal cn Bibliotheek, Dam, geopend maandag 19 tot 21 ïur, woensdag 14 tot 1? en 19 tot 21 uur, dotideröag 10 tot 1? uur, vrijdag 14 *ot 1 en 19 tot 21 uur, zaterdag IC tot 32 en 14 tot I? u BIOSCOPEN Passage, 2 en 815 uur: „Waarover men niet spreekt". ASonopoIe, 2 uur: „In dienst des ko- nings"; 7 en 9.15 uur; „De bende van de zwarte hand", DIVERSEN Opstandingskerk, 8 uur: Herv. Vrou wendienst. New Delbi-avond. Irene, 7.30 uur: Herv. Jeugdkring C.J.V. Filmavond. Sportcentrum, 8 uur: Judo-demon- stratie. Cbr. Soc. Belangen, 8 uur: Algem. Fotokring. Bijeenkomst. Amstelbron, 8 uur: Natuurgenot in Huis en Aqua Fauna. Lezmg. tAdvertentie f.Af.) ,bonbor> d, m.d'c,n Ter stimulering van een eigen cultureel leven in Schiedam, heeft de sectie Culturele Ontwikkeling van de Stichting Schiedamse Ge meenschap een culturele agenda sa mengesteld, waarop alle belangrijke evenementen en activiteiten van di verse verenigingen en organisaties vermeld staan, die dit seizoen zul len plaats hebben, voor zover zij nu reeds bekend zUn. Deze agenda in folder-vorm zal vrijdag a. s. huis aan huis bezorgd worden in onze stad. Verwacht wordt dat deze agenda een belangrijk geheugen steuntje zal zyn voor de belangstel lenden. Verder ligt het in de bedoeling dat nog dit jaar een Schiedamse Jaarboekje zal verschijnen, even eens een uitgave van de Schiedam se Gemeenschap, In dit Jaarboekje zullen alle wetenswaardigheden van onze stad. zoals de gegevens over de gemeentelijke diensten, de ver enigingen, de organisaties van open baar nut, enz. vermeld worden. Te vens is een plattegrond van de stad Dit seizoen zal wederom, voor de zesde maal in successie, door de S'damsc Gemeenschap een Toneel wedstrijd worden gehouden, waar aan door vijf, mogelijk zes ama teur-toneelverenigingen wordt deel genomen. Als deelnemers hebben zich bereids opgegeven Utile Dulci, Geron, Brederode. Tot Steun in den Strijd en Othello, terwijl mogelijk ook de Schied, Onderwijzers To neelver. zal besluiten tot deelname. Utile Dulei, dat in november het gouden jubileum zal vieren, zal de reeks opvoeringen openen op woens dag 29 november met „De kinderen van Edouard". Moet, nu de vrye zaterdag hyna overal Is Ingevoerd en men dus de beschikking heeft gekregen over meer vrye tijd. dc Stichting Schie damse Gemeenschap ook iets gaan doeu om een nuttige besteding van die vrUe tjjd te stimuleren? En zo ja, wat dan? Dit is een vraag waar dc Schiedamse Gemeenschap al sinds enige t|jd mee geconfronteerd Is. Om nu een antwoord op deze vragen te krijgen heeft de S. G- be sloten om een Studic-minmlssle voor de Vrijetijdsbesteding ln 4e stellen, die gisteravond door 5. G.- voouiUer F. A. de Wolff officieel is geïnstalleerd. Van deze studie-commissie is de heer M. v. d. Nagel de voorzitter en verder hebben er zitting in mevr. C. A. M. Taverne-van Campen, die als Jid van het Centraal Vrouwen Comité de belangen van de huis vrouw in deze zaak zal behartigen, de heer C. A. Kamp. gemeente-in specteur van het onderwijs, die de problemen van de jeugd kent, de heer W. G- E. Valk, die als adj. di recteur van de Bedrijfsschool van Wilton Fijenoord weer de specifie ke belangen van de werkende jeugd zal behartigen, de heer J. Vroombout die de vakbeweging ver tegenwoordigt en tenslotte de heer p. Smit, als vertegenwoordiger van de Bestuursraad van de S. G. zelf Het is de bedoeling dat de Stu die-commissie een rapport uilbreütt over de wenselijkheid dat de Schie damse Gemeenschap een rol zal gaan spelen op het gebied van «*e vrlle-tüdsbesteding en of het zin heeft dat er een aparte se^ue v.ui de S. G- in het leven wordt geroe pen om als overkoepelend orgaan van alle verenigingen die op liet ge bied van de vrye-tijdsbesteding ac tief zün, organiserend en vouriicii- teud op te treden. De heer De Wolff liet in zijn in stallatie-rede allo mogelijkheden voor de commissie open. Deze moet maar zelf uitmaken of de zaken op dit gebied anders aangepakt moeten worden, of dat er meer steun dan voorheen gegeven moet worden. Mogelijk zal het stichten van een centrum voor vrije-tydsbesteding als permanent onderkomen voor diver se activiteiten, van nut zyn. Mis schien kan een coördinatie van de verschillende S- G.-sectie, zoals die van zang, toneel, muziek en sport nuttig kunnen werken. Zo stelde de heor De Wolff voor. Hij hoopte dat de studie-commissie tot een con. structief voorstel zou kunnen komen. De commissie-voorzitter M. v, d. Nagel stelde meteen vast dat het vooral zal gaan om een bevordering van de actieve vrije-tijdsbesteding, daar het grote publiek het bij de re creatie nog te veel zoekt in het pas sieve, als het nog iets doet aan een zinvolle besteding van de vrije tijd. Hij meende dat, naast het vele dat er reeds geschreven is over de vrije-tijdsbesteding er vooral behoef te bestaat aan een praktische lei draad. Daarvoor nu wil de studie commissie zo mogelijk gaan zorgen. Het is niet uitgesloten dat er spe cialisten aangetrokken moeten wor den om een duidelijk plan bij de Schiedamse Gemeenschap op tafel te kunnen leggen. Het Schiedams Vrouwenkoor zal onder leiding van dirigente Ria Borg- meyer op vrijdagavond 20 oktober in de Julianakerk aan de Burg. Knap- pertlaan een concert geven, dat om 8 uur aanvangt. Solisten zijn Karin Ostar, sopraan (prijswinnares in Den Bosch) cn Rykje Wolleswïnkel, alt. Strijkers van het Philharmonisch or kest zorgen met het orgel voor de begeleiding. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid gewest Zuid-Holland, houdt op donderdag 12 oktober haar gewestelijke vergadering in het Wijk centrum aan het Dr. Wibautplein, aanvang 10 uur. De heer J. Bommer, lid van de Tweede Kamer zal spre ken over „De problemen van de wo ningbouw". Acinertenrte I M E. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot aankoop van een strook grond aan de Noordvest nabij het Doeleplein. De grond, die is opgeno men in bet Ontelgeningsplan Nieuw- land, is te koop aangeboden voor 1.625,Dit terrein zal gebruikt worden als openbare straat HET 20fl.000.000 PIKJE KIKGEFWSa ingesloten. Hierin zullen de nieuwe bewoners van onze stad, maar ook de oud-gevestigden kostbare infor maties over Schiedam aantreffen. Gebleken is dat er aan zo'n Jaar boekje, dat volgens plan eens in de drie jaar zal verschijnen, grote be hoefte bestaat. „Er is nog te veel lichtzinnigheid in liet leven" zei de hoofdbestuurder van de Nat. Chr. Geheel Onthouders Vereniging woensdagavond in ge bouw Chr, Sociale Belangen bij de viering van het 71e jaarfeest van de afdeling Schiedam. Spreker stelde dat er ook nu te veel mensen licht zinnig alcohol gebruiken. HU wees daarbij op Christus die alles voor de mens volbracht heeft. „Wij moeten doen wat onze hand vindt te doen" meende de heer De Weger die er op wees dat het ln deze tijd mogelijk is „dat een figuur als Chroestsjew in een dronkemansbui met een druk op de knop atoombommen kan laten vallen". Na de propagandarede van de heer De Weger heeft de Schiedamse Kla- var Accordeon Vereniging onder lei ding van dirigent H. Groeneweg een tiental werken doen horen. De leer lingen van de heer Groeneweg ma ken goede vorderingen, hoewel tiet tempo iets te laag is hebben de musici op vaardige en harmonieuze wijze gemusiceerd. De vele belang stellenden hebben dan ook spontaan veel applaus doen horen. Het programma vermeldde vlotte dansjes, volksdans, polka, wals maar ook klassieke werken als melodieën uit Der Vogelhandled en het Slaven koor uit Nabucco. GEBOREN: Sylvia, d. van A. Sla en G. II. Notenboom; Marjan, d. van B. Duchenne en M. C. Krijgsman; Teurus, z, van A. van der Bie en F. J. H. Tjaden; Johanna L., d. van W. J. J. Vroom en A. E. Beuman; Henk. z. van R. van der Heide en M, M. Nijssen; Miranda, d. van T, A. Witter en B. Rosman; Wilïemke J., d van A. Monster en M. Poppeliers; Robert, z. van W. E. A. van Oosterom en J. Last; Charles, z. van J. Meeu- wissen en A. Mastbcrgen. OVERLEDEN: M. van den Bos, 2 dagen. ,,kijk nou eens, «an brieft" Met deze uitroep ontdekte Mevrouw Var Dinther in Uden, dat zij de gelukkige was, die het 200-miltroenste pakje Moienaar's Kindermeel had gekocht. Directie P. Molenaar Co's Meelfabrieken N.V. Westzaan Door de Schledxmse Fflmkrlng in oprichting zUn enkele bijzonderheden over doel en werkwijze bekend ge maakt. Deze Filmkring zal niet In de eerste plaats een amusementsver- eniging *Un. al ziJn de P^Uzen zo laag mogelijk gehouden, nl. een con tributie van ƒ3,50 per jaar met een toegangsprijs van 0,75. De verfilmde stuiversroman krijgt bij dc Filmkring geen plaats, want de keus zal in hoofdzaak vallen op filmwerken, waarin de toegepaste filmerstechniek gepaard aan een waardevolle inhoud kunstwerken op geleverd heeft. Vaak zal het zien van deze films meer inspanning dan ontspanning zyn, zo waarschuwt bij voorbaat het voorlopige bestuur. Maar men rekent er echter op dat een flink aantai filmliefhebbers en filmkenners zich zullen aanmelden. Men hoopt binnenkort (maar nog niet in oktober) de eerste film uit te brengen. In de Culturele agenda van de S.G. zal men meer by zonderheden kunnen lezen. VLAARDINGEN Met slechts acht spelers VDV 1 kwam in de competitiewed- sirjj'd tegen Het Westen slechts met een achttal uit; twee vaste spelers van het eerste tiental lieten zonder bericht verstek gaan. Het betekende al direct een 40 achterstand. De ge deprimeerde Vlaardtngse dammers hebben die maar gedeeltelijk kunnen wegwerken. het opmaken van de balans bitken de Westerlingen met 11—9 te hebben gewonnen. Door winstpartijen van v. d. Kerkhoff en Verburg de veteraan speelt nog uitstekend zijn partijtje mee werd weliswaar de achter stand weggewerkt, maar daarop vol gende verliespartijen van Mast, Van Veelen en De Boer bracht Het Wes ten al op tien bordpunten. Op keu rige wijze hoogde Niestadt in een centrumpartij, waarin hij De Haan sr, geen kans gaf, de score voor VDV tot zes punten op. maar alle hoop op een puntenverdeling verdween, toen Biel tegon de taaie Wiersma niet verder dan een puntenverdeling kwam. Doordat Lansbergen tenslotte won, werd de nederlaag tot het kleinst mogelijke verschil terugge bracht. Uitslag: v. Tilburg—v. d. Kerkhoff 02, v. Alphenv. Veelen 2—0, de Haan—Niestadt 02, WiersmaBiel 11, Teyn—Lansbergen 0—2, v. Eenennaamn.a. 20, Laanen—-Mast 2—0, Vaags—Verburg 0—2. Clausing n.o. 20, de Haanden Boer 20, totaal li—9. De VHV „De Zwervende Visser" viste zondag voor de achtste aerie in de Maaslandse wateren. De vangst was uitermate slecht. Uitslag: 1. G Wijnhorst, 305 gram; 2. A. Altink, 286 gr.; 3. J. Vink, 25a gr.; 4. A. J. van Berkel. 220 gr.; 5. M. R. de Bruyne, 200 gr.; 6. H, Boomert, 187 gr.; 7. H. Waardonburg, 184 gr.; 8. J. de Bruin 158 gr.; 9. A. Boomert. 155 gr.; 10. A. Hoogendijk sr., 122 gr.: 11. M. Roodenburg <k), 122 gr.; 12. M. Groen. 97 gr.; 13, J. Wijnhorst, 95 gr.; 14. M. de Bruin, 85 gr.; 15 M van de Meer, 65 gr.; 16. S. van de Arend, 65 gr.; 17. F, Stout, 50 gr.; 38. L. Stout, 35 gr.; 19. M. Haddeman (k>, 35 gr.; 20. F. Groen, 20 gr.; 21. A. Hoogendijk jr., 10 gr.; 22. J. Buis (k), 10 gr. De Vlaardingse judoteams voor za terdagavond in de Stadsgehoorzaal zijn bekend. In het team, dat een driestedenontmoeting zal hebben met Amersfoort en Antwerpen, ko men uit: Henk van Oosten, bruine band en viermaal kampioen alle ca tegorieën van Vlaardingen; Goof Handstede, bruine band en kam pioen 1959 bruine band van Zuid Holland en tweede van Nederland; Wim van Klink, le dan dwz zwarte band, wiens laatste partijen het zijn m Nederland want hij gaat 19 ok tober op de boot naar Nieuw-Zee- land. Kampioen van Vlaardingen lichtgewicht 1859; Slem Kattestaart. Ie dan, kampioen van Vlaardingen lichtgewicht 1958; Chris de Korte 2e dan, kampioen van Vlaardingen middengewicht 1957 en 1958. Dit team is dus samengesteld uit alle maal judoka's, die reeds jaren aan wedstrijden deelnemen en ais zo danig de nodige ervaring hebben. Zij zullen alles moeten geven om de dnckamp, waarin ze op papier ze ker met de sterkste rijn, te winnen. Ook het team van de jeugd, dat een partij zal maken tegen jeugd uit Amersfoort, is samengesteld. Het bestaat uit zes jongens, vanaf twaalf jaar tot en met 37 jaar, elke leeftijd één jongen: 12 jaar Frans Hoogen dijk blauwe band, 13 jaar Gerard Vroegh blauwe band, 14 jaar Tom Meeldijk oranje band, 15 jaar Car Vielvoye blauwe band, 16 jaar Al- bert Both of Tino Hoogendijk blau we en bruine band en 17 jaar Arie de Bruine, blauwe band. In verband met het internationale karakter zijn twee internationale scheidsrechters toegewezen t.w. W. Buchel 3e dan uit Zandvoort en W. Eoersma 4e dan uit Amersfoort. De derde scheidsrechter moeten de Bel gen zelf meebrengen. De schaakvereniging HVO gaat de huishoudelijke competitie spelen in groepen van tien deelnemers met een dubbele ronde. Deze begint maandag. Op een koffielunch van het de partement Vlaardingen/Maasslui* van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel aanstaan de vrijdag spreekt de heer J. Hasper» oud-gemeentesecretaris van Rotter dam, over het onderwerp: Bestuurlij ke samenwerking in het Waterweg gebied. Het eerste schaaktiental van HVO meent een goede kans te maken op de eerste plaats in zijn poule in de eerste klasse van de RSB. Daaraan is promotie verbonden naar de pro motieklasse RSB. HVO speelt dit seizoen thuis tegen Schiedam 1, Wilh. Steimtz 3 en Overschie 1. Uit tegen Shell 1, VSG 2, RSR 1 en Het Wes- ten-Regina 1. Het Westen-Regina 1 ia waarschijnlijk de zwaarste concur rent, Voor HVO I begint de compe titie op maandag 23 oktober tegen VSG 2. HVO 2 is ingedeeld met SRA 1» Rotterdam 4, Schiedam 2, Onesimus 1, RSG 1, Maassluis 1 en Stokvis L HVO 3 is ingedeeld met 't Zuiden 3, Schedam 3, Schiebroek 3, Her mandad 2, Charloïs 5 en Shell 3. SPAARBANK In de maand september werd bij de Spaarbank in Vlaardingen 152,291.36 meer ingelegd dan terug betaald. Het totale spaarderstegoed was per 30 september gestegen tot 30.008,535.75. „Service" heeft het invitatietoer- nooi van De Windmolens gewonnen. De laatste uitslagen waren: Cincin nati 5—Eendracht 5 3—0, Windmo lens 5NOAD 5 0—3, Eendracht 5— Windmolens 5 0—3, Service 5NOAD 5 3—0. De einduitslag luidt: 1. Service 28 punten uit 20 wedstrijden, 2 Cincin nati 24, 3. NOAD 22, 4, De Windmo lens 20, 5, Eendracht 8. Vijftig jaar Hoogland De boek- en kantoorboekhandel Hoogland bestaat vijftig jaar. In sep tember 1911 opende wijlen de heer F, J, Hoogland een boek- en kantoor boekhandel, die ondertussen twee maal is verbouwd en belangrijk uit gebreid. Op dinsdag 17 oktober wordt in de sacieteitszaal van de Harmonie een receptie gehouden. De collecte voor de dierenbescher ming, die zaterdag 7 oktober door de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren in Vlaardin gen gehouden werd, bracht in to taal ƒ2.358,28 op. Dc personeelsvereniging „Hollan- dia" organiseert zaterdag een toneel avond in Muzanda. Opgevoerd wordt het blijspel in drie bedrijven „Oma'tje". Tijdens een gymnastiekles in de bovenzaal van het Kolpabad kwam de tienjarige Elisabeth L, t* vallen. Zij liep vermoedelijk een ge broken sleutelbeen op. HOOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL. G880B van 12 t.m. 18 oktober 1961 Morgen in onze donderdagcyclus 2, 7, en 9.15 uur „OPERATIE AMSTERDAM" Rankfilm Eva Bartok. Peter Finch Een. film uit de meidagen van 1940 14 jaar AVONDvoorstelhngen: dag, 7 en 9.15 uur (Girl of the night) De onverbloemde waarheid achter de schijn van luxe rondom de call-girl. Warnerbros 18 jaar MIDDAG voorstellingen: dag. 2 u., zondag 2 en 4.15 u. „DE ZWARTE SCHORPIOEN" Mysterieus - angstaanjagend Warnerbros 14 jaar Bij de Gemeentelijke Brandweer te Schiedam kan worden geplaatst een Rang en salaris zijn afhankelijk van leeftijd en ervaring. 4 vakantietoeslag. Vijfdaagse werkweek. Kinderbijslag volgens Rijksregeling. Sollicitaties binnen één week te zenden aan de Commandant van de Brandweer, Singel 81 a, Schiedam. gevraagd N.V. Sportfondsenbad Schie dam vraagt badjuffrouw of meisje voor schoonmaak-! werkzaamheden en toezicht kleedzalen. Aanmelden don derdag 19.30-20 uur en vrij dag 9-10 uur of na tel. af spraak 696 00. Fotografie Vom pasfoto s naar K. van Uuuren, Hoogstraat 106 teL 167 20 In een dag gereed Kof films vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vu uren, Hoogstraat 100. MVEBÏEER RE6EUUTIS

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1