1 G. Nieuwland gehuldigd bij zijn afscheid van „Orpheus" I VOETBAL: beperkt program met Kerst Twijfel over de rol van de aanredene Poule 1 tweede klas libre al uitgespeeld Speciale Kerst Aanbiedingen firtg Eerste service-station in Nieuwland geopend Snelvliegers Bijeenkomst 't Nut van erie/ui Koeriersters - ï- gt' Veertig jaar dirigent geweest Kerst-collecte van N.C.G.O.V. VOOR DE KANTONRECHTER Kerstwed strijd en Scliietver. Schiedam HOEVEEL FINALISTEN? J. v. Dorssen won alle partijen Vergadering P.C.S.F. Wie heeft iets verloren Burgerlijke Stand Vrouw gewekt door inbreker Glazenwasser maakte val Televisie bij derby SW- Hermes DVS Ophalen huisvuil met kerst en Nieuwjaar V erbindin gspad S i n gel -B roer svest Bezoek aan Kolpabad SCHIEDAM SPOEDVEILING TE SCHIEDAM brengt cHLet st^mgerienuió onderhoudsmonteur DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS llülllllli I Kapitein Rob ggj sA;.,- Donderdag 21 december 1961 j» p> et el. at It 5U r- üt m Ie' N» veertien jaar dirigent te zijn geweest van het Kon. Schiedams Mannenkoor „Orpheus" heeft Gtfs- bert Nieuwland moeten besïulten om zijn functie neer te leggen. Maar gisteravond, btf zün afscheid van het koor is hfj op grootse wfj- xe gehuldigd. Niet alleen door be stuur en leden van „Orpheus" zelf, maar ook door burgemeester mr. J. W. Peek, die persoonlijk zoveel waardering heeft voor de prestaties van de heer Nieuwland èn van Or pheus dat hU tweemaal de avond van rijn eigen verjaardag heeft door gebracht op een uitvoering van Or~ pheus en eveneens door de Sehle- damse Gemeenschap, die de Pen ning van Verdienste aanbood. De reden van het afscheid is dat de heer Nieuwland vier jaar gele. den naar Hilversum is verhuisd en het heen en weer rijden tussen Hil versum en Schiedam („ik heb daar bij een afstand van de omtrek van de aarde afgelegd") bij regen en ontij en „belaagd door het wild dep velds" (hij Is eens bij het uitwijken voor een overstekende haas met de auto over de kop geslagen) was toch wel een heel groot bezwaar „Eigenlijk had ik al drie jaar gele den willen vertrekken, maar Orpheus verkeerde toen kwantitatief en kwalitatief in een dieptepunt. Daar om heb ik eerst het koor tot een hoogtepunt gevoerd (resultant: dc succesvolle uitvoering met Excel, sior samen van de Messiah vorige week) voor ik vertrok. Jullie heb ben zelf aan mijn vertrek gewerkt!" In een prettige sfeer van een vriendenkring heeft voorzitter P. Smit de verdiensten van de heei Nieuwland voor Orpheus gerele veerd, welk koor hij weer naar het hoge peil van voor de oorlog heeft gevoerd. Bovendien heeft hij Or pheus in contact gebracht met radio en televisie, waarvoor vele malen is opgetreden, terwijl de heer Nieuw land ook heeft gezorgd dat vele vooraanstaande solisten met Or pheus samen wilden optreden. De oprichting van het Jongenskoor twee jaar geleden is eveneens het werk van deze eminente diri gent geweest. Als blijk van waar dering bood hij namens de leden een kostelijke fauteuil aan. Burg. Beek had zeer veel waar dering voor het werk van de schei dende dirigent die in deze tijd van dalende belangstelling voor kunst en. cultuur gezorgd had voor zovele prachtige concerten, waar zeer vele Schiedammers van hebben kunnen genieten. S.C.'s voorzitter F. A. de Wolff wees op het verdienstelijke werk van de heer Nieuwland ook voor de S.G., waarvoor hij enkele uitvoeringen heeft georganiseerd en op zijn stimuleren van het muziek leven in Schiedam, waarvoor hem dan ook de Penning van Verdienste is toegekend. Verder is er nog gesproken door dc heer P. W. van Vonderen na mens het Jongenskoor (terwijl de 8-jarige Aadje Buitenhek, de jong ste Orpheusiaan een. cadeau aan bood); door de heer De Braam voor zitter van Excelsior, met welk koor Orpheus nu al twee jaar prettig sa menwerkt en door secretaris J. de Koster, die in een puntige speech de samenwerking tussen dirigent en koor op een persoonlijke wijze be lichtte en namens de bestuursleden een partïturentas aanbood. De heer Nieuwland heeft tenslotte de sprekers bedankt voor de ge schenken maar vooral voor de vele hem toegezwaaide lof. Verder vond hij het toch wel goed dat Orpheus eens een andere dirigent krijgt, die een andere lijn in het koor zou kun nen trekken. „Geef daarom mijn opvolger Jos. Vranken alle steun, die hij nodig heeft," De Nat. Chr. Geheel Onthouders Ver. houdt op zaterdag 23 december haar 35e kerst-collecte, bestemd voor gaven aan bejaarden, zieken en be- hoeftigen. Ieder die met de collecte wil helpen kan vrijdagavond van 7 tot 8 uur en zaterdagmorgen na s uur een bus komen halen in het ge bouw voor Chr, Soc. Belangen, Ban ge Haven 73, Tussen de redevoeringen door heeft het koor enkele liederen ge zongen, terwijl ook geluisterd is naar band-opnamen, vorige week gemaakt van de uitvoering van de Messiah. Ctjsbert Nieittolatid bekijkt met zijn vrouw de Penning van Ver dienste hem do,or de Schiedamse Gemeenschap toegekend bij zijn afseheid els dirigent bij Orpheus. Veel voetbal zal er niet zijn in de vele vrije dagen rond Kerstmis. De afdeling Rotterdam heeft veiligheids halve alvast geen wedstrijden vast gesteld cn bij de KNVB'-ers zullen de voetballers waarschijnlijk wel moeten wijken voor liet weer. Een topduel vormt de derby SVV-Her- mes DVS, die ditmaal op Tweede Kerstdag ter gelegenheid van de be kerwedstrijden wordt gespeeld. En kele andere clubs hebben vriend schappelijke ontmoetingen op het programma staan. Indien de weergoden gunstig rea geren zal er een tweede derby wor den^ gehouden. Voor zondag staat na melijk in 4F de wedstrijd SFC-De- mos op het programma, een heel be langwekkende ontmoeting. Nu SFC gewonnen heeft van de plaatselijke rivaal Marlimt zou men geneigd zijn te denken dat kanshebber SFC ook weer favoriet zal zijn op eigen ter rein tegen Demos, Dc roodzwarten die voor het eerst op de Boshoek voor de KNVB tegen plaatsgenoot SFC gaan uitkomen hebben echter de juis te wedstrijdmentaliteit. Zij kunnen SFC wel eens uit de kopgroep stoten. Tweedeklasser Excelsïor'20 krijgt het heel moeilijk in Zwijndrecht bij do club van die naam. Beide teams hebben negen punten in 2B, slechts z^s meer dan nummer laatst, er moet daarom hard gestreden worden voor positieverbetering en bij zulk een du el zal Zwijndrecht de beste papleren hebben. Derdeklasser DHS staat al voor een even. zware opgaaf. DHS is de opmars pas begonnen, maar gevreesd moet worden dat HOV in Rotterdam de plannen van DHS gaat verstoren omdat het gerenommeerde HOV te goed vooraan staat in 3 C. Toch heeft DHS voldoende technische vaardigheid om HOV van het voet stuk te duwen. In de vierde klas G staat DRZ al onderaan. Dat blijft zo omdat De Roode Zon vrij heeft. Martinit staat op de tweede plaats in 4 F, dat lijkt heel mooi, maar Martinit heeft de meeste wedstrijden gespeeld. Nu zou weieens in het Volkspark de teleur stelling kunnen volgen omdat het be- Advertentie LM.) PANTALON De Broekenspecialist HDOCSTKAAl 8b - l i: I K F 6 89 81 Het goede recht vraagt om zeker heid. Als dfe inooie basis ontbreekt zal de rechter zich van conclusies onthouden. Daarom begonnen de wnd.-substituut officier van justitie mr. J. Ij. F. van Moors el en de kan tonrechter mr. r>. B. Cos H" het kan tongerecht te Schiedam woensdag te twijfelen toen de 37-jarige verbali sant C. T. H. zjjn verklaringen ging afleggen over wat hem met zeker heid bekend was In de aargehouden zaak tegen de heer K. De verdachte was al eerder voor de bal*In Schie dam geweest. Hy had toen gezegd dat er wel een botsing was geweest In de prof. Kamerlfngh Onneslaan maar dat het niet zo gegaan is zoals men dacht dat was geschied. Hij verklaarde dat hy stil stond met zijn bromfiets midden op de weg en dat een. auto hem toen had getor pedeerd. De voertuigen zouden ech ter zijn verplaatst voordat de politie kwam. Ook de politieman meende dat de bromfiets zou zijn verplaatst. De auto van de heer N. D. de B. zou nog gestaan hebben op de plaats van de botsing. De officier begon te twijfelen. Hij vroeg waarom K. als verdachte was aangewezen, het zou toch ook moge lijk zyn dat B. de schuldige was. „Och. dat moet wel, want K. zal ver keerd voor de rijrichting van de auto hebben gereden," zei de verba lisant. „Ja, dat denkt u, maar het kan toch ook zó geweest zijn dat de auto rechts passerend nog normaal kon doorrijden" meende de officier. „Het is zo niet gebeurd zoals in het verbaal staat, mijnheer de edelacht bare, ik stona stil en ik ben toen door die auto geschept dat verklaart toch wel dat ik me helemaal niet be zeerd heb," stelde de verdachte en toen de getuige verscheen werd de onzekerheid van de officier nóg gro ter. „Ik zag die brommer niet eens, hij zat ineens vlak naast me, ik denk dat hij linksaf wilde slaan, maar ik heb hem niet gezien", zei de Rotter damse etaleur N. D. de B., die met K. in botsing is geweest „Dan vraag ik vrijspraak", besloot de officier. De wielen van de auto stonden niet mooi genoeg. Tenminste dat meende mevrouw J van S.R. Ze ging daar om nog even terug naar de personen auto op de avond van de veertiende september voor haar woning in de Jan Steenstraat met het doel de hou ding van de auto het juiste aanzien te geven. Eén van de kinderen be steedde op dat moment ook al aan dacht aan die auto, deze was de raampjes aan het sluiten. Mevrouw S.R. draaide even aan het stuur en toen begon het. De kantonrechter en de officier luisterden woensdag ge ïnteresseerd want ze vonden het „een gek geval". Het was eerst zelfs niet bekend wie de schuldige .OU zijn. „Hij stond met de bandera ]ao&& het stoepje, mijn voet moet op de pradaal geschoten rijm ik reed een meter vooruit, plots schoot de auto als een haas op het trottoir, tegen een paal tje aan en toen tegen het tuinhekje van de buren. Het was heel vervelend want die jongen zat aan dat ruitje. Ik wist eerst niet wat er gebeurde „Ja, de schade aan het tuinhekje was vergoed. „Ik ben schuldig zei mevrouw S. nog, zodat de officier niet meer behoefde te twijfelen. „U was het slachtoffer van het perfec tionisme" constateerde hy. Vyfen- twintig gulden boete of vyf dagen hechtenis. zoekende DOK van harde maatrege len houdt. De reserves: VOC 2-Schiedam 2; SFC 2-Transvalia 2; Excelsior '20/2 -DHS 2; Flakkee 2-Excelsior '20/3, Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Sv/ammerdamsingel 42, Nieuwland, Wibautplein 17. Bellen by ongeval: GG en G.D.: Tumlaao 80 Telefoon 692 90. Poli tie-alarmnummer: 646 66 Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 20 30 uur: dins dag 9 30 tot 1631' en 59 tot 20 30 uur; woensdag 93ti tot 16 30 uur; donderdag 9 30 tot 12 31 uur; vrijdag 9.30 tot 16 30 en 19 tot 22 30 uur; zaterdags 9 30 tot 3630 uur 's Zondags gesloten R.K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 23 uur; woensdag 14 tot 37 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 23 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 uur Sted. Museum, Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer. Roem der Ro mantiek. BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur; „Exodus". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur: Summer- madness". DIVERSEN Passage-theater, 8 uur: O.B.K. Con- cert. Musis Sacrum, 7.30 uur; W. de Zwij- gerschool. Afscheidsreceptie, Wijkcentrum, 8 uur: Wijk 7. N.H.G. Kerstviering. Irene, 8 uur: Wijk 3. N.H.G. Kerst viering. Sursum Corda, 8 uur: Stichting 1940- '45, Kerstviering. Sursum Corda, 8 uur: Jeugdhuis Wijk 4, N.H.G. Kerstviering, Nadat de Schietvereniging „Schie dam" gedurende tien weken schiet wedstrijden heeft gehouden in de Korenbeurs, zijn gisteravond de prij zen van deze geanimeerde Kerstwed strijden uitgereikt. De prijzen be stonden uiteraard uit hazen, kippen, kerstkransen, enz. De winners waren in Klasse I: 1. H. Ruseier, 2. J. H. Kleinjan, 3. J. v, Woerekom; Klasse II: 1. J. B. Wasman, 2. J. F. Dullaart, 3. C. J. Buitendijk; Klasse III: 1, C. 3. Breur, 2. J. v. Leeuwen, 3. W, Dekker. Op het gladde oppervlak van de kruising Marconiweg-Swammerdam- smgel is de wagen van de automobi list I, v. d. K. vannacht om 0.45 uur gaan glijden. Het gevolg was, dat v. d. K. tegen een verkeerszuiltje botste, dat geheel afbrak. VLAARDINGEN Dinsdagavond werden de voorwedstryden in poule 3 van de tweede klasse van het bil- jarldistrict Schiedam van de KNBB afgerond- De deelnemers moeten thans wachten op de totale uitslag van poule 2 voordat met zekerheid kan worden bepaald hoeveel fina listen de thans uitgespeelde poule zal leveren. Zoals bekend, spelen het gescoorde aantal matchpimten en het bereikte moyenne hierbij een rol. Zowel poule 1 nis poule 2 worden in De Grifinxju gespeeld. Het wis selen. van eigenaar heeft praktisch geen invloed g«'had op de biljart- activiteiten in dat etablissement. Ook de heer Freek Weber stelt alles in het werk om het de biljarters naar hun zin te maken. De laatsten ver heugen zich steeds om in De Grif fioen te spelen. In poule 1 waren zeven deelne mers. Dat impliceerde, dat nadat al le spelers elkaar ontmoet hadden, de deelnemers nog een extra partij moesten spelen om tot zeven partijen te komen, het aantal dat ook de deel nemers in poule 2 moesten spelen. Dat gebeurde volgens de paring •2, 3—4 en 56, terwijl num mer laatst, toch kansloos voor dc finale, op zes partijen bleef staan Dat was De Grijs van RES, die ove rigens helemaal niet zo slecht heeft gespeeld. Van de zeven deelnemers bereikte hij dun moyenne zelfs de derde plaats. Hij was evenwel nil- zander ongelukkig cn trof zijn tegen standers steeds in topvorm. Trouwens, er waren wel meer deelnemers, die doorlopend kleine nederlagen leden. H, v. d. Veer bij voorbeeld, die vr.n zijn oorspron kelijke zes partijen er slechts twee won. verloor de andere vier, terwijl hij in die partijen toch 146, 144, 139 en 143 caramboles scoorde van de te maken 150 caramboles. Eén partij, maandagavond tegen Van Duikeren, ging zelfs op tragische wijze voor hem verloren: toer v. d. Veer nog slechts 11 caramboles behoefde te scoren en op duidelijke winst stond, scoorde Van Duikeren achtereenvol gens 27, 29 en 25 caramboles en be ëindigde daarmee de partij; v. d. Veer die driemaal achtereen poe- De Koning 150 39 26 Van Duikeren 131 39 24 v d.Kooy 150 39 18 v, d. Veer 116 39 10 B. van Rccvcn 150 50 13 Klos 138 50 20 Met deze resultaten mee en voor gezonderd nummer laatst. were de eindstand: Van Duikeren 10 938 23!) 41 3,92 De Koning 10 999 261 48 3,82 B. van Reeven 8 954 269 24 8,55 Klos 8 905 282 22 3,21 v, d. Kooy 6 795 273 22 3,27 v. d. Veer 4 988 28Y 25 344 De Grijs 2 749 203 34 3,69 VLAARDINGEN. In de finale om het persoonlijk kampioenschap derde klasse libre van het biljart- district Schiedam van de KNBB, die in het clublokaal van HVO „De Kroon" op de Hoogstraat wordt gespeeld, heeft J. v. Dorssen (OBK) thans de leiding. Hij won alle vier tot op heden door hem gespeelde par tijen. Zijn voorsprong is evenwel nog niet overtuigend, want C. Grava (MES) en J. v. d. Zande (Volksge bouw) kwam tot zes matchpunten uit 4 partijen en zijn helemaal nog niet kansloos. Waarschijnlijk zal de nieu we kampioen wel onder rilt drietal gezocht moeten worden, Zeer bijzondere prestaties zijn nog niet geleverd tot op heden in dit toernooi. Met een serie van 34 ca ramboles, die hij dinsdagavond scoorde, bereikte J. v. Tielen (Bellc- vue) de hoogste serie in dit toernooi- De stand luidt: J. v. Dorssen (OBK) 48; C. Grava (MES) 4—6; J. v. d. Zande (Volksgebouw) 46; J. v„ Tie len (Bellevue) 4—5; J. v. Haasteren (RES) 4—4: H. Zeebregts (HVO) 43; J. v. Dorp (OBK) 52; P. Mondt (Volksgebouw) 5—0. delde beteuterd kijkend latende... Zo wisselden wedstrijdgeluk en -pech zich nogal eens af in dit vlot en sportief verlopen toernooi, waar van de resultaten van dc dinsdag avond gespeelde extra ronde luiden: alle deelnemers zeven partijen, uit- De bouw en afwerking van de winkel-galerij aan de Mgr. Nolens- laan is gisteren letterlijk en fi guurlijk tot een einde gebracht met de opening van liet auto-serviee- station dat daar door mevr. 3. G. L. van der Ende is neergezet. Want dit bedrijf, overigens het eerste in Nieuwland, sluit de galery af aan de kant van de Piersonstraat. De ope ning zou officieel geschieden door wethouder mr. M. J. M, van Kinde ren, maar deze bleek verhinderd tc zfjn om bij de plechtigheid aanwe zig te zijn. Dit station biedt de (vrij vele) au tobezitters m Nieuwland de moge lijkheid om in de eigen rvijk cn dus dicht hij huis daar benzine en olie te laden, maar ook om daar de auto te laten doorsmeren of er kleine re paraties aan te laten verrichten. Daarvoor is bij het station een klei ne maar zeer modern ingerichte werkplaats ingericht, met oiïderan- dere een auto-lift voor het doorsme ren. Aan de andere kant is een klei- ne show-room. waar de heer F. Ende, Met de afgevaardigden van. de christelijke sportverenigingen Schiedam heeft het driemans-bestuur van de Protestants Christelijke Sport federatie de eerste jaarvergadering gehouden. Daarbij werd uitvoerig de enquête besproken die de PCSF on langs onder de leerlingen van vijf prot. chr. ulo-scholen in Schiedam heeft gehouden. Vele leerlingen had den te kennen gegeven sport te wil len beoefenen, vooral voor zwemmen, bestaat veel belangstelling. Met het opinieonderzoek zal een rapport wor den opgesteld dat aan instanties als gemeentebestuur, schoolbesturen. Sportraad, SBLO, o.d. zal worden gezonden. Gewezen werd op de financiële nood bij HBSS cn ODI. die voor en- zoon van de eigenaresse Ci- I kelt* tienduizenden guldens een pro- troen-auto's en al wat daarmee ver- 1 testants-christelijk sportcentrum band houdt zal gaan verkopen. Daar j Harga willen creëren. De clubs zullen echter de fam. Van der Ende nog i bezien hoe ze HBSS en ODI bij dit met zover is gekomen met de in-i werk unnen steunen. Gewezen werk richting heeft het Garagebedrijf op de noodzakelijke uitbreiding van Waldo de kans gekregen' om dehet bestuur van de federatie. Voor- sbow-room te benutten voor het uit stallen van Citroêns. Bij de opening waren gisteren vrij veel vrienden, relaties en ook gemeenteijke autoriteiten aanwezig. Daarbij heeft de heer Zanddijk na mens de Mobiloil Nederland cn ver wachting uitgesproken dat de fam. Van der Ende een succes zou weten zilter is momenteel H. Roozcnbeek (ODD. secretaris F. E. Koelman (DOK) en penningmeester A. Win ter (HBSS). Uit de aangesloten clubs als Juliana, Animo. Oranje Garde, wandelverenigingen, Chr. Techni sche School. Prinses Irene ULO die nen kandidaten voor het bestuur ge steld tc worden. In maart zal weder- te maken van dit zo gunstig gele-1 om een vergadering worden gehou- gen en fraai ingerichte bedrijf. Tc bevragen aan hel Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 1230 uur en 26 uur: glacé bcrenhandschoen <r.); mo- lorwant (I,): geruite sjaal. Post Kethel: wit babyschoentje. Te bevragen bij de vinders:: contactslcutelje. Van Riet, Hoog straat 233; stofbril, A. Bonefaas Klaas Katerstr. 114; een paar schaat sen, H, Mehef, Rotterdamsedyk 4l5a; 2 slagersmessen, Klemhcrenbrmk, Bosboomlaan 34: hondennem, v. Da len, Lorentzplein 24; zaklantaarn. J. Buitenhuis, Lorentzlaan 19b; tasje met portemonnee, J. Schouten, Ber- kenlaan 16, Kethel; wollen sjaal, v. d. Heuvel, Lange Kerkstraat 6; sjaal, J. Smits, Beierlandsestraat 49a; vi trage en elektrisch scheerapparaat, Zeig, Willemskade 49a; mohair sjaal, C. v. Riet, Burg. Gijsenlaan 72; 2 rokken, van Bergen, Foolsestraat 33, Rotterdam; jongensjack, L. v. d. Hondel, Prof. Keesoomstraat 8a; mo hair sjaal. Kiekens, Dr. Curtiusstraat 55; bedrag aan geld, Van Kroost, Vol tastraat 30; boekje met Kespunten, Kortland, Rotterdamsedyk 397a; be drag aan geld. Houtman, p.a. Hav- bank, tel. 69304, toestel 52; kinder- wantje, v. d. Kooy, St. Jacobs Gast huis, B. K. Laan: herenwant, Fuffe- len. Polderweg 196, Kethel; een paar kinderwantjes, J. Buitenhuis, Lo rentzlaan 19b; een paar kinderwant jes, A. Sla, Schaperlaan 59. GEBOREN: Cornells J., z. v, C. J. van Hooijdonk en J. van Oort; Eddy, z. v. J. M. J. Jansen en B. Jansen; Jolanda, d. v. W. van Eijk en C. Ro denburg; Cornelis B., z. v. D, Scheep maker en A. van Meeleren; Neeltje J., d. v. J, van der Vlist en M, J. Kool; Jacobus, z. v, J. Suttorp en T. J, W. de Vries. OVERLEDEN: A. Smaling, 57 p S. E. Slootweg, 87 j.; H. Rijken, 75 j„' C. J. de Jong, 72 j. den. Schijnsel vua een zaklamp deed vannacht om 3.45 uur dc 57-jarige weduwe A, C. T.-v. d. V, ontwaken. Zij lag in de slaapkamer van haar woning aan de Marconistraat. In haar kamer ontwaarde zij een in breker. Toen zy begon te schreeu wen, verliet de man heel kalm het huis via de weg waarlangs hij ook was gekomen. Hij was binnen gekomen via de achterdeur van de woning, die niet op slot was. De achterzijde van de woningen zijn te bereiken langs een brandgang. De ladder waarop gistermorgen om 11.25 uur de glazenwasser D, J. G. werkte, is in de vette grond voor pand 920 aan de Burg. van Haaren- laan gaan glijden. De glazenwasser viel in de voor de womng staande beplanting. Hij klaagde over pijn in zyn heup. In het Gemeentezieken huis bleek deze licht gekneusd te zyn. De vier meter hoge ladder ging tijdens de val door een ruit. Vervoer van bejaarden naar L.cï.H.-kerslfeest Van de zijde van het Leger des Hcils wordt nog medegedeeld dat voor de bejaarden die aan het Kerstfeest dat zaterdagmiddag 23 december in de kantine-Oost van Wilton Fxjenoord word gehouden vervoer per bus is geregeld, doch al leen voor die bejaarden die niet kunnen lopen De bus vertrekt om 2.45 uur van het station, om 2.50 uur van het Koolas, om 3 uur van het postkantoor en 3,15 uur van de Rozenburgerstraat. De Nederlandse Televisie Stich ting stuurt tweede kerstdag een ca meraploeg naar Schiedam om opna men te maken van de beker-derby SVV—Hermes-DVS. Deze opnamen kamen 's avonds tijdens de uitzen ding Sport In Beeld op het scherm. In verband met de kerstdagen en de jaarwisseling zal de ïluisvuilop- baaldienst van dinsdag 26 december norden verschoven naar woensdag 27 december en die van maandag 1 januari naar woensdag 3 januari. In plaats van op maandag 25 decem ber zal het huisvuil worden opge haald op donderdag 28 december. Met ingang ven heden aal het ver bindingspad tussen Singel en Broers- vest voor het openbare verkeer wor' den gesloten in verband met de uit voering van riolermgs- en bestra tingswerkzaamheden. Zo wordt door het gemeentebestuur medegedeeld. (Van onze correspondent) KLAASWAAL. De postduiven- houdersvereniging De Snelvliegers heeft in zaal Koster haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Voorzit ter G. Andoweg heeft de prijzen voor de vliegkampioenschappen uitgereikt Voort zijn de onlangs gehouden hok- kenkeuring en de resultaten daarvan nog eens besproken. Bij de bestuursverkiezing is in het bestuur geen verandering gekomen. De heer A. A. van Brakel werd op nieuw tot hokcontroleur benoemd. VLAARDINGEN Voor slechts een heel bescheiden gehoor van de Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, departement V [aardingen, heeft gisteravond mr. Ft. de Waard een lezing gehouden onder de titel „Van draaiorgel tot pierement". De bijeenkomst vond plaats In dc bovenzaal van de Har monie. Mr. De Waard liet zijn boeiende lezing vergezeld gaan van interes sante dia's. Via een duidelijke uit leg van de werkwijze van de zgn. cilinders, die gebruikt worden bij carillons en speeldozen, gaf de spre ker een overzicht van de evolutie* die op dit gebied heeft plaatsge vonden en vertelde voorts over het ontstaan van andere systemen, die in zwang zijn voor bet maken van mechanische muziek. De weinigen, die deze avond hebben bijgewoond, zijn ongetwijfeld een ervaring rij ker geworden. De avond droeg eert nuttig karakter. In november 1951 brachten 31.319 personen een bezoek aan het Kol pabad tegen 30.049 m dezelfde maand in i960. Over de eerste elf maanden van dit jaar was het aantal bezoekers 462.425 tegen 448.027 over dezelfde periode in i960. Het gemiddeld dag- bezoek over deze elf maanden be droeg 1401 (1960; 1354). Op vrijdag 22 december, des n-m. 2 uur, zullen t.o.v, Dw. P. C. van Duyn door de Beëdigd Makelaar A. H. van Zellenrath in Gebouw .Jrcne", Nieuwe Haven 155 te Schiedam, publiek worden verkocht EEN GESELECTEERDE PARTIJ MEUBELEN EN TAPIJTEN Hierbij zijn: enige fraaie bankstellen, Païker en andere Salonfauteuils, Haardstoeltjes, Salon-, Mimi. en Bijzettafels, Salonmeubelen als Com modes, Kastjes, Damesbureaus enz.; EmaiUe keu- kcnuitzelten, Kristal en Porselein. RUIM ZOO TAPIJTEN w.o, Perzische kleden m verschillende malen en soorten; Lopers, kussens, tafel- en divankleden, Slaapkamerkleedjes, Matrassen, Dekens, Tafel en Bedlinnen, Huishoudlïnnen, een partij Dames pyjama's, Schilderijen en wat verder ter tafel zal worden gebracht. BEZICHTIGING: Alléén vrijdagmorgen 22 de cember, van 1012 uur v.m. Des n.m. om 2 uur begint de Veiling. Tijdens de Veiling worden alle goede- IV ren wederom getoond. Als vanouds <rr a <nt HERHAALDE OPROEP Bij de Gemeentelijke Brandweer te Schiedam kan worden geplaatst een voor het rollend materiaal Rang en salaris zijn afhankelijk van leeftijd en ervaring. 4% vakantietoeslag. Vijfdaagse werkweek. Kinderbijslag volgens Rijksregeling Sollicitaties binnen één week te zenden aan de Commandant van de Brandweer, Singel 81 a, Schiedam, 1e kwaliteit prima NYLON KOUSEN, modetinten in 20 en 30 denier 1.65 3 paar voor 4.50 Prima ZWANENDONS FLANELLEN DAMES PYAMA'S in diverse Fantasie-dessins 7.95 FLANELLEN MEISJES- en JONGENS PYAMA'S, reeds vanaf 3.95 Grote sortering fantasie gebreide DAMESHEMDJES, BROEKJES, diverse bekende fabrieksmerken, reeds vanaf 1.7a Ruime keuze NYLON OAMESONOERJURKEN diverse modellen met kantstroken vanaf 5.95 „SANFOR" POPELINE OVERHEMDEN, prima pasvorm 6*95 KEPER FLANELLEN HEREN PYAMA'S pastel- tinten 8.95 HERENPYAMA'S in moderne streepdessins 9.95 STERKE HALFWOLLEN HERENANKLETS, FANTASIE DESSINS 1.95 PRIMA TWENTSE KWALITEIT GRASLINNEN l 1S0cm." 5.95 LAKENS en SLOPEN in CELLOPHAAN-verpakking 180 cm. 6.95 SETS SLOPEN, inhoudende 2 stuks voor slechts 3*50 Ziot onze etalages en ook U koopt In.. Wij nemen spaar ze gels in beta ling aan en geven ANIMOzegels Hoogstraat 42 Van 't Hoffpleïn S wnilt 5£DEÏ0«EDB «(({(«{((({(((««««({««««((«{{((«({««««a Diversen Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragees 1.98 By apotheek en drogist Fotografie KoltUms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 196. U kijkt.... U vergelijkt U koopt bij LANGE BAVEN 95 Schiedam, teL 6 86 11 GEEN FILIALEN De boekjes met d« Avonturen Kosten nog steeds slechts 75 «t p. deel Bestel by de bezorger of boekbandelaar

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1