l3J Chief Whip 2 fetfS SS 49." Nuttige geschenken voor de feestdagen M. P. Heyboer nam op receptie afscheid Jeugdver, ingezet bij de Actie J.0xl(F iplllli op hders fipi Koeriersters Kerstbal Guillaume Variété-avond van Schied. Kunstkring Auto tegen boompje vlaardingen schiedam Jongen brak been door Judoworp ANMB-klaverjas- wedstrijden iDecemberdagen vragen om de beste sigaret Zaalhandbal- programma Kerstnachtdienst in Julianakerk Hoofdinspecteur jubileert Aanvaring op de Schelde Carillon-bespeling Burgerlijke Stand SCHIEDAM „IRIS" Alle leden CO-OP „D.E.S." Prettige Kerstdagen Cjoede Jaarwisseling CO-OP „D.E.S." telefonist' KERSTBOODSCHAP VAN KENNEDY Kapitein Rob Vrijdag 22 december 1961 De Ou dercoromisslc van de "VVIUem Je Zwijgetschool I voor ufo heeft het scheldende hoofd van de school, de heer M- P. Heyboer gisteravond een afschelds-avond aangeboden die klonk ais een klok. Zeer velen zijn daarvoor naar Musis Sacrum geko men; uiteraard vele mensen uit het Ulo-onderwtfs, hoofden van scholen, gemeentelijke autoriteiten en niet te - vergeten tal van goede vrienden die de heer Heyboer zich heeft we ten te maken, Zo heeft de heer Hey boer, die vergezeld was van zjjn echtgenote en twee kinderen met hun echtgeiotcn, vele honderden honden moeten drukken. De voorzitter van de Oudercom missie, de heer Heroma heeft het scheidende schoolhoofd geschetst als een streng maar strikt rechtvaardig schoolhoofd die het zich tot een taak rekende de leerlingen niot alleen ken nis bij te brengen, maar hen ook te vormen tot mens en hem geprezen voor de toewijding waarmee hij de ze taak vervulde. Als dank voor het vele werk kwam hij namens de com missie een televisie-toestel aanbie den. y De 'wethouder van onderwijs, de heer H. Sabel heeft hem de dank van het gemeente-bestuur overge bracht „Een makkelijk man was u niet voor het gemeentebestuur, maar (Advertentie LM.) Wethouder H. Sabel rechtsen het echtpaar Heyboer, tijdens de afscheids-receptie gisteravond. bij ons kon u wel een potje breken.* De heer M. Bijpost, de rijksinspec teur voor het onderwijs had vooral bewondering voor de wijze waarop de heer Heyboer de leerkrachten tot één groot team heeft weten samen te smelten, waarmee uitstekende resultaten zijn bereikt Ook de heer Van den Berg, voorzitter van de aid. Rotterdam van de ulo-vereniging blies de loftrompet, want alle ver beteringen bij bet ulo-onderwijs, die de vereniging in Rotterdam nastreeft, die heeft de heer Heyboer in Schie dam al weten door te voeren. „Een ulo-man in hart en nieren', was zijn karakter-schets. De heer A. de Jong, die sinds 1932 met de heer Heyboer samenwerkt en hem nu als hoofd der school zal opvolgen, had bewondering voor de wijze waarop zijn voorganger de mensen bijeen had weten te houden om ze zo tot een goed team samen Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41, Nieuwland, Wibautplein 27. Bellen bjj ongeval: G.G en GD.: Tuinlaan 80 Teiefooa 6 92 90. Polltie-alarmnummer: 646 68. Bibliotheek; Lange Haven, geopend, maandag 19 tot 20 30 uur; dins- dag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur; woensdag 930 tot 16.30 uur; donderdag 9.30 tot 22.30 uur; vrijdag 9.30 tot 1630 en 19 tot 22.30 uur; zaterdags 9.30 tot 16M uur 's Zondags gesloten, ILK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 27 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 23 uur; zaterdag 10 tot 1? er. li tot 17 uur Sted. Museum. Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer. Roem der Ro mantiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Don CamïHo op de barricade". Monopole, 2 uur: „Rxo Bravo 7 en 9.15 uur: „Klokslag midder nacht". DIVERSEN Volksgebouw, 8 uur: NW-Vrouwen- bond. Kerstbijeenkomst. Kantine SCF, 8 u.: Invaliden. Kerst bijeenkomst, Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Jeugd- kerk. Bijeenkomst Volksgebouw, 8 uur: NW-Bcstuur- dersbond. Cursus. Sursum Corda, 3 uur: Watecsport- ver. De Schie. Vergadering. Wijkcentrum, 8 uur: Geref, Evang. Kerstbij eenkomst. Irene, 8 uur: Evangelisatie West. Kerstbijeenkomst. Tivoli, 8 uur: W Martinit. Soiree- dansant. Musis Sacrum, 8 uur: Nat. Reserve. Bijeenkomst. te bundelen. „Als «n terrier hebt u gevochten voor de Delengen van de school". Namens het gehele perso neel bood hij een foto aan van het personeel, en een platenspeler, terwijl mevr. Heyboer met bloemen werd bedacht. Uiteraard was het laatste woord aan de heer Heyboer zelf. Daarna is men nog geruimen tijd bijeen geweest. Zaterdag begint de verkoop van naadloze Nylons, de meest gevraagde... in een kwaliteit die normaal voor 2.75 tot de topklasse behoort. Naadloze Nylons, 20 denier, met versterkte teen en hief, voor een prijs, die U nog nooit voor een dergelijke kwaliteit hebt betaald... per paar voor nog géén één gulden vijftig. 20 d0 £75 Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze naad loze Nylons, in diverse mode kleuren en In alle maten, per paar voor Per effent niet meer dan vier paar. in oiverse moae- De Schiedam.se Jazz-sodëteit Guillaume geeft op tweede kerst dag het traditionele kerstbal in ge bouw Irene. Medewerking verlenen The Dixieland Seven uit Dordrecht, The Ben Hendrik Skiffle-group en de zangeres An van Duuren. (Advertentie LM.) PANTALON De Broekenspecialist nOlMÜTKAAI 86 TELE F 6 SS 81 De Schiedamse Kunstkring gaat het nieuwe jaar 1962 openen met een variété-uitvoenng van het ge- zeischap Frans Muriloff op don derdag 4 januari in het Passage theater. Medewerken den en zij.v Alexander Pola, Christine Spieren burg, Henk Bouwman, Ka tja Bemdsen, Jules de Corte en het Leedy Trio. Co v. d. Heide-Wyma zorgt voor de muzikale omlijsting. In de Raadszaal van het Stadhuis heeft burgemeester mr. J. W. Peek gisteravond het Schiedamse Actie comité „10x10" geinstalleerd, dat lei ding zal geven in de activiteiten om onder de jeugd gelden te verzame len (gedurende tien weken 10 pro cent van het zakgeld) voor de NOVIB, zulks als onderdeel van de Anti-honger-actie. Dit door de jeugd samengebrachte geld zal bestemd worden om de bevolking van "West- Afrika hulp tc bieden en van voor lichting te zijn bij het telen van erf- gewassen, tot noodzakelijke uitbrei ding van het voedsel-pakket. Burg. Peek heeft daarbij hulde ge bracht aan de actie en het enthousias me van de jeugd om „storm te lo pen" tegen wantoestanden in onder ontwikkelde landen, „hartverwar mend" genoemd. Vandaar dat het ge meentebestuur deze actie graag -wil steunen. „Van uw activiteiten zal het echter afbangen of de actie in Schie dam zal slagen", heeft hij gewaar schuwd. De heer L. J. van. As, voorzitter van het comité, toonde zich verheugd met deze morele steun van de ge meentelijke overheid, .want de eerste resultaten zijn wat tegengevallen- Aanvankelijk was getracht om de jeugd via de scholen te bereiken, maar dit is mislukt bij de meeste scholen. Door de schoolhoofden wer den diverse argumenten voor de wei gering aangevoerd, zoals het grote aantal van dergelijke acties onder de schooljeugd, waardoor hef onder wijs in gedrang komt, terwijl boven dien, het stimuleren van de erfbe- planting de jongere kinderen maar erg moeilijk bij te brengen zou zijn. Daarom was dc medewerking ge vraagd en ook gekregen van de jeugd verenigingen in Schiedam. Dit is geen bedel-actie waarbij de kinderen met zegels moeten leuren, maar de kinderen moeten zélf een offer brengen, zo verduidelijkte de heer Van As. Reeds 4.000 zegelkaar- ten zijn uitgezet en daarnaast zullen andere activiteiten worden ontplooid. Daar de actie eerst op 8 januari zal starten met een etalage-wedstrijd in de Hoogstraat en het nieuwe winkel centrum in Nieuwland. Doch er komt meer. overigens kan men.de actie ook steunen door bijdragen op giro 4444 onder motto „Actie 10x10 van de SJR." In het Actie-comité hebben zitting: voorzitter L. «L van As (openb. la ger onderwijs), secretaresse mej. A. Vermey, Gort v. d. Lindemaan 2 (Moderne Jeugdraad), penningmees-' ter E. A. van Dijck (Kath- Jeugd- bew.), A. Bouman (Jonge Strijd), C. A. v. Deijk (Geref. Jeugdcentra- Ie), D. L. Ingelse (Rijks-hbs), P. de Jong (CJV), H. Kadiks (St Joris Doele), mej. M. Kamp (Ned. Gid sen Beweging), L, Mientjes (Kath. Jeugd Beweging), mej. M. v. Rees (Ned. padvindsters Gilde), Toen gistermiddag om 32.45 uur de heer A. C. S. met zijn auto in de Rembrandtlaan reed, wilde hij jets van de vloer oprapen. Daardoor verloor hij de macht over zijn stuur. Het gevolg was dat zijn wagen te gen een boompje op het middenpad tot stilstand kwam. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. (Advertentie LM.) OFFICIEEL (KI») ABEKT Ged.'Biersioat 3.7 - Telef. 01893-6450 Burg.Knappertlaan 2 -Tefefv01Ö-6£50Q (Advertentie LM.) 50 GULDEN LAGER Alleen morgen, zaterdag v.a.9 uu$ sensatie-verkoop van winterjassen» Door het wegblijven van de kou worden wij door één van de beste Fabrikanten In den lande in de gelegenheid gesteld een export zending winterjassen aan te bie den voor een prijs, die alles tart» De normale prijs is 99.75, maar één dag betaalt-U voor deze prachtige velours WINTERJASSEN ïn de nieuwe modekleuren en met de moderne schouderlijn de sensa- tlepri js van ZATERDAGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND. ROTTERDAM: Kotte Hoogstraat 11 Weent hk» GoudJc- singel Katendr. Ugedijk hfc. Dorpsweg West-Kruiskade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ZEIST: sioiiaan ïss-ieo De 11-jarige Wilhelm van Feit uit de Aleidastraat brak gisteren in de gang van de Dr Visserschool zijn lin kerbeen. Dat kwam omdat een vriendje, dat op judoles zit, zonder enige aanleiding een judoworp wilde demonstreren. De GG en GD heeft het slachtoffertje naar zijn woning vervoerd. Voor de klaverjaswedstrijden, die de ANMB morgenmiddag in het Volksgebouw heeft georganiseerd, kan nog tot morgenmiddag 1.30 uur een beperkt aantal deelnemers wor den. ingeschreven. De wedstrijden ne men om 2 uur een aanvang. De deel nemers wordt verzocht een eigen spel kaarten mee te nemen. Advertentie IM.) Waar goede stemming cn gastvrijheid de boventoon voeren.., daar ziet men ook Chief Whijj in de bekende groene doos. Chief Whip - de Virginia der Virginia's is nog altijd niet over troffen in zuiverheid, smaak en kwaliteit. 50 Stuks in geschenkdoos f. 2.50 Voor de zaalhandbal-competitie is een interessant programma vastge steld. In de districts le klasse kun nen de DWS-damcs, met 7 punten uit vier wedstrijden volle winst behalen op Tumlust In de Houtrusthallen, Bij winst is de wedstrijd van Athe- ne-Hygiea van belang. Athene heeft één punt meer en Hygiea een punt minder dan DWS. De dames van Wilton Fijenoord, die nog niet veel succes hebben ge had kunnen in Houtrust toch wel aan een gelijkspel komen tegen Athene 2. De nog ongeslagen dames van TJVG krijgen een van de moei lijkste wedstrijden, n.3. tegen Roda 2. Maar bij winst staan zij met één been in de 2e klas. Bij de heren kan DWS, dit jaar in de zaal niet goed op dreef, kunnen revanche nemen op Roda, maar mak kelijk 2al het niet gaan. De UVG he ren moeten het opnemen tegen Rot terdam. Zij zullen het moeten doen zonder dc geblesseerde J, v. d. Valk. Bij volle winst komen zij vaster op de eerste plaats, al blijft Schutters 2 dicht volgen. De Wilton-reserves, met één verliespunt, komen in het veld tegen het ongeslagen Spartaan. Doelman Van der Kley is weer pre sent en A. Klakhoven en K. Groene- veld zullen het de Spartanen moei lijk maken. Junioren dames: RODA Wilton; Snelwiek-UVG; Snelwiek- DWS. In de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan zal zondag 24 decem ber aan de vooravond van Kerstmis de traditionele samenkomst voor iedereen worden gehouden, beter be kend als Kerstnachtdienst. Dit jaar verleent naast de Chr. Harmonie-vereniging „Sursum Cor da" medewerking mevr. v. d. Loo, zangdeclamatrice, aan het orgel en de piano dokter C, Dubbeld en te vens het Chr. Schiedams Mannen koor. Gezien de grote belangstelling voor deze bijeenkomst gaan de kerkdeu ren reeds om kwart over negen open. Van 9.45 tot 10.15 uur spelen het Harmoniekorps en bet orgel bekende kerstliederen. De dienst wordt ge leid door ds W. A. Krijger. (Advertentie IM.) MAAK NU FOTO'S IN KLEUR Wij hebben kleurenfilms en lampjes voor u in voorraad, FOTO v. d. AREND HOOGSTRAAT 91 Vrijdag tot 9 uur geopend. Op 1 januari 1962 zal de hoofd inspecteur van politie, de heer H. Willems van Beveren, zijn 25-jarig jubileum bij de politie vieren. Hij is gedurende deze gehele periode lid geweest van het Schiedamse politiekorps. In de kantine van het hoofdbu- reau zal de jubilaris op 2 januari tussen drie en vier uur door het personeel worden gehuldigd. Ande re belangstellenden, zullen tussen 4.30 uur en 5-30 uur in de gelegen heid wordeu gesteld eveneens in de kantine hun gelukwensen aan te bieden. De heer Willems van Beveren vervult op het ogenblik de functie van chef afd- verkeer. DEN HAAG. Op de Schelde, ter hoogte van Zamivlie' bij Antwerpen, heeft gisteravond het Franse schip „Marquisien (7.475 hrt.) een aanva ring gehad met het Portugese schip „Belas" (4.441, brt.). De „Belas" liep aan de grond, doch dit schip loopt evenmin als de „Mar quisien" gevaar. Langszy het Franse schip ligt een reddingboot; een sleep boot bevindt zich bij de „Belas". Het carillon zal worden be speeld door de stadsbeiaardier op zondag 24 december van 6.30 tot 7 uur n.m. Bureau Huisvesting sluit Het bureau Huisvesting zal tus sen Kerstmis en Nieuwjaar voor het publiek gesloten zijn. (Advertentie LM.) GEBOREN: Adriana M. H., d. van T. C. F. Roeling en W. G. M. van der Meer; Gerrit J., z. van J. G. van Konijnenburg en E, Win kelman. OVERLEDEN: A. G. van Noort- wijk, 6 maanden. Wjj wensen u genoeglijke Kerstdagen en een voor spoedig Nieuwjaar Bloemsierkunst St. Liduinastraat 92 tel. 6 76 95 Diversen Gelieve geen geld en goede ren aan mijn vrouw, R. E. Ruytenberg-Eggelmeyer af te geven, daar door mij niets zal worden betaald. W. I. Ruytenberg Te koop aangeboden Kerst- en nieuwjaarskaarten en boekjes. Weer een bijzon dere mooie collectie bij kan toorboekhandel .Modem". Boerhaavelaan 124 - Teief, 6 8415. Kleding, schoeisel, enz. Te koop: flinke winterjas ƒ10.— en een demie ƒ10. in goede staat. Kon. Emma- flat 75. wensen wij en een toe Bestuur en directie Gevraagd voor contenudienst. EUROTAX N.V. Burgemeester Knappertlaan. 18, Schiedam. Telefoon 6 94 60. Het schijnt voor Prof, Ai'ïëns een moeilijke taak te zijn om, behalve een lading bodemonderzoek- laarzen en St. Nicolaas met zijn Pieten, nog een grote Kerstboom ia zijn raketcabine te laden, alhoe wel het hem toch gelukt is. Eindelijk kon hij zelf instappen en, na een aandoenlijk afscheid van Kroetsjef, boorde de raket zich met donderend ge weld de ruimte in. Kort na de start hoorde Prof. Ariêus geritsel en zag hij hoe de Kerstboom zich bewoog. Welk een verrassing voor de goede Sint toen hij Santa Claus, z'n grootste concurrent, onder de boom vandaan zag kruipen. „Daar sta je van te kijken, hê? riep Santa Claus uit terwijl hij over eind kwam. Niet alleen dat je me in Amerika, waar ik het alleenvertoningsrecht heb, oneerlijke concurrentie aandoet, oh neen waarde vriend, nu tracht je me op de maan óók nog onder mijn duiven te schieten!" Waarop de Sint uitbarstte: „Ik ver tegenwoordig een wereldbekende schoenfabriek en dat zegt voor mij alles. Bovendien heb ik daar omtrent een boodschap van Kennedy bij m>j en zul len we op de maan wel eens zien wat hij te vertel len heeft." Aandachtig bestudeerde Prof. Ariëns de wippende baarden van de beide oudjes en hoor de hij hen nog ïöjg namokken. Inwendig verheugde hij zich er op hoe hij nu alle expedities met zulke stevige laarzen kon uitrusten. Over uitrusten ge sproken! In onze zaak kunt u, na het vermoeiende winkelen voor de Kerstmis, op uw gemak uitrusten terwijl u. uw keuze maakt uit onze ruime sortering cchoenen, laarzen of pantoffels xn de fraaiste model len van prima kwaliteit en buitengewone pasvorm, kortom de voornaamste eigenschappen van produk- ten van de Ariens-Schoenfabrieken. Op ons schoeisel loopt u niet, neen, u zweeft evenals de ATOMATEL- MONUSBALLON die u op de koop toekrijgt! Vraag een boekje met de avonturen van Ze kosten slechts 75 cent per deel Verkrijgbaar bij uw bezorger of boekhandelaar Echt suède jasjes voor dames en heren Dassen - Shawls, ook in mohair Overhemden - Sokken - Vesten - Petten - Pullovers DAMESTRUIEN cn -VESTEN HEKEN- en JONGENSTRUIEN Grote sortering DAMES-HEI.ANCA PANTALONS in kaïtigaren en Melton, van klein tot groot voor dames en heren Ruime keuze in WERKKLEDING - PARKA'S SCOOTERJACKS - REGENBROEKEN en -PAKKEN RO ER s VEST. SCH I E.D A M TEL. 6624 BROERSVEST 57

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1961 | | pagina 1