Nieuwjaarsvuur was ditmaal van een bescheiden omvang Principe-strijd rond 5t verplaatste bord Forgie's show: badminton (op schaatsen) van wereldklasse Pietermans Glasind. had bevredigend jaar Gedistilleerd-export niet erg gunstig Wijziging in opzet lijkt wenselijk SCHIEDAM s Jubilarissen bij V.R.O.D. Wie heeft iets verloren VOOR DE KANTONRECHTER Zes Schiedamse kinderen naar Russenduin Binnenbrandje Inbreker steelt postzegels Burgerlijke stand Br andstof toes! a g Ruilbeurs van de Verzamelaar Kettingbotsing Langspeelplaat Grote Kerk aangeboden EEN BEKWAME LOODGIETER GEVRAAGD Koeriersters SCHIEDAMSE MEUBELBEURS Donderdag 4 januari 1962 Hel traditionele Nieuwjaars-vuur heeft fristeravond weer gevlamd! En meerdere duizenden, voor het me rendeel jeugdige. Schiedammers ztfn getuige geweest van deze officiële en georganiseerde verbranding van. oude kerstbomen op de verharde trainingsvelden aan de Adm. de Kny. terstraat ln het voormalige Sterre- bos. De pyromaan, die fn elke mens en zeker in elk kind schuil gaat. moet genoten hebben van dit Itoog- oplaaiende vuur, dal de mensen menigte in een rosse gloed zette. Ook was er voor een aardige en tourage gezorgd van kunstvuurwerk, dat als reuzen-bloemen laag boven de toekijkers uiteen spatte, en een ring van Bengaalsvuur da. het grote vuur nog eens extra verlichtte. Do muziekvereniging St. Radboud uil Kethel had gezorgd voor een gezel lig muziekje. Toch is het Nieuwjaarsvuur naar ons gevoel ditmaal geen succes ge weest en we] om verschillende re denen. In de'eerste plaats was de brandstapel ongewoon klem. daar slechts 800 bomen waren aangedra gen. In voorgaande jaren was dat aantal zeker twee tot driemaal zo groot. Het was dan ook ditmaal geen indrukwekkende „fik". Dan heeft de organisatie, die bij de Schiedamse Jeugdraad berustte niet helemaal geklopt. Want om acht uur, de officiële aanvangstijd, moesten nog diverse voorbereidingen worden ge troffen, zodat het vuur pas tegen kwart over acht ontvlamde. Het pu bliek heeft daardoor onnodig lang m de kou moeten wachten. De mu ziek vertrok al om half negen en tien minuten later was de aardig heid er al at Nu is dc aanvangstijd van acht uur ons inziens al rijkelijk laat, omdat men dan te veel oudere en te weinig jongere kinderen trekt. En juist voor de taatsten is een Nieuw jaarsvuur zo'n grote attractie. Het nog later laten beginnen ifjkt on. dan ook beslist niet juist,. Bovendien wil het ons voorko men dat 3 januari een te late da tum is voor het Nieuwjaarsvuur, Immers het vuur wordt gestookt niet oude kerstbomen en in de mees te gezinnen wordt de kerstboom al op nieuwjaarsdag, dus op 1 januari ontluisterd en komen dan ter be schikking als brandstof. Van de jeugd is het dan al te veel ge vraagd om zich te beheersen en do bomen niet eerder tc verbranden. De geringe aanvoer van „brandstof' dit jaar zal daar voor een goed deel aan te wijten zijn. De vraag rüst of deze traditie van het centrale Nieuwjaarsvuur zich zelf niet overleefd heeft. De belangstelling is de laatste jaren al sterk aan het afnemen. Deze ge organiseerde kerstboomverbranding Is indertijd ingesteld mede om te voorkomen dat de jeugd op eigen (Advertentie l.M.) Schaatsen roet schoenen vanaf ƒ37.90 grofs markt 3 telef. 68770 In de kantine van de gemeentelij ke Vervoers-, ïteinigings- en Ont- smetfingsdienst zyn gisteren twee person eels-leden gehuldigd, omdat zij vijfentwintig jaar in dienst van de gemeente ztfn. Het zjjn de heren C. J. Etman, chef-monteur van de werkplaats en J. van der Tas, die bfj de ophaaldienst werkzaam is. De directeur, de heer T, Kraan heeft beide jubilarissen in zijn toe spraak gehuldigd en hen aan de jon geren ten voorbeeld gesteld. Nameti3 het gemeente-bestuur is er gespro ken door de heer C. Brunt, die ook het cadeau onder couvert aanbood. Het personeel liet zich niet onbe tuigd en zo kon de heer P. C. Spit beiden een elektrisch scheer-appa- raat aanbieden. De dames Van der Tas en Etman, die bij de huldiging aanwezig waren, kregen bloemen aangeboden. (Advertentie LM PANTALON? De Broekenspecialist HOOGSTRAAT 36 - TELEF. 6 89 81 Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9.00 12.30 uur en ZOO— 6.00 uur: ring met sleutels: een paar herenhandscboenen. Post Kethel; bos touw. Te bevragen bij de vinders: bezem. Van Pelt. Kersenlaan. 15. Kethel; school rapport, M. schouten. Gordonstraat 25b; ring met sleutels, Hendriks. Lange Kerk straat 50; bos sleutels. Smits, Lange Haven 138; 2 knotten wol, Kalkman. Van Hogendorplaan 115a. Vlaardingen; bei ge kinderschoentje. Donkersloot. Goe- reesestraat 8; regencape, J. Stolk, Bot- terdamsedijk 06c; gmen-gele autostep. Vlaardlngerbroek. Vlaardlngerweg S. XetheJbedrag aan geld. Rip. Burg. van Haarenlaan 1047; bruine aktentaa, Lems. Rotterdamsedqk 237d; datnespa- rapluie. Van Dooren. Pr. Pr. Hendrik straat 18; bedrag aan geld. Hulppost kantoor. Mgr. NoJensiaan; een paar glacé heren handschoenen, M. Schaap. Galileistraat 19a: grijze herenhand schoen (L). Van Kasteren. W. Franke- landsestraat 71a; herenhandschoen (Li. Nazee. Idenburgstraat 106: een paar wollen wanten. Lems. Rotterdamsedijk Jö7d; sjaal. Bersm B. K. Laan 180; plastic pop. Brussaar'*. Nsssaulaan 17; jonge postduifv.d. Berg. Eendracht- stmat 66: zwart-bruine hond, E.APij- Uen, Spoorstraat 16. houtje vreugde-vuren ging ontste ken. wat niet wenselijk is voor de goede orde. Maar door het Nieuw jaarsvuur op 3 januari te houden, gaat men aan de goede bedoeling voorbij. Ook dr- centralisatie op één punt beeft zijn psychologische be zwaren want nu moeten de bomen vaak over flinke afstanden ver sleept worden. En dat door dc jeugd, die die bomen zelf zo graag zou verbranden, In plaats van dit span nende werk aan ouderen over te Ia- ten. Zou het met door de Jeugdraad overwogen kunnen worden om hel Nieuwjaarsvuur eerder tc doen plaatsvinden? Op Oud jaarsavond bijvoorbeeld, wanneer overal in de stad toch vuurtjes worden gestookt of anders op Nieuwjaarsdag. En dan Voor het Nieuwjaarsvuur dat niet zo groot tent ols anders, bestond toch een grote belangstelling. Op de voorgrond het orkest van Sint Radboud. mogelijk op verschillende plaatsen in de stad, die zich daartoe lenen. Het is begrijpelijk dat de Brand weer bezwaren zal hebben tegen deze decentralisatie van de verbran ding. Maar de werkelijkheid ts nu eenmaal dat de jeugd toch elders ook bomen gaat verbranden en dan zonder toezicht en zonder veel voor zichtigheid... Typerend is bijvoor beeld dat op het zelfde tijdstip dat in het Slerrebos hot grote vuur werd ontstoken, op het Rubenspiein. daar dug niet ver vandaan, weer 'n kerst bomen-vuurtje werd gestookt! De Voorburgse directeur M. T. maakte de kantonrechter mr. P. B Cos een compliment dat hy de ver dachte zo ruim aan het woord laat en de heer T. had dan ook uitge breid gebruik gemaakt van dit voorrecht. Misschien mocht het ook wel want de heer T. had al vele malen bezoeken gebracht aan kantongerecht te Schiedam en par ket te Rotterdam. Ook hy de poll- tien en div. inwoners van Maassluis had hy beklemtoond onschuldig tc zijn. Hy stond terecht omdat hy op 29 september zijn auto had laten staan aan de Burgemeester Van der Leliekade waar het bord 55 rechts geldigheid heeft. De politieman H. K. had de be keuring geschreven. Verdachte T. had evenwel veel kabaal ge maakt, „Ik vroeg naar een hogere ambtenaar, nou u 2ult schrikken van de woorden die de brigadier gebruikte..." begon T. met over tuiging, maar de officier mr. J. L. F. van Moorsel wuifde de aanval weg met: „Nu, ja, daar gaat het nou niet om..." en het publiek weet dus niet wat de brigadier ge zegd heeft. „Het bord wordt wei- eens verplaatst" gaf de getuige-ver- balisant H. K. toe, de mannen van Rijkswaterstaat werken daar, er is een speciaal mannetje voor dat bord aangewezen." ,,Hoor eens hier, ik ben buiten gewoon secuur," stelde de verdach te en ongevraagd verkreeg de man aller instemming, „ik ben een per fectionist," zei hij nog eens voor de zekerheid midden in de woorden stroom. „Ik heb mijn auto er 's mor gens om kwart over tien neergezet, toen was er geen bord, ik ben naar Rozenburg gegaan en toen ik terug kwam 's avonds, stond het bord er wel. De v„»,7ende dag ben ik nog eens gaan kijken, toen was er geen bord, later zat het bord met een touwtje aan het hek. Ik zou u kunnen zweren dat het waar is, maar helaas ben ik niet tot de eed toegelaten omdat ik verdachte ben." De politieman vertelde nog dat hij Jan O. had gehoord, de man die verantwoordelijk is voor het gere geld plaatsen van het bord, ook had hij uitvoerder H. en waterstaats man P. gehoord, „Ja, er is een hele hoop over deze zaak te doen ge weest," beaamde de kantonrechter. „Het kan teveel routine van de man, die de bordjes moet ophan gen, zijn geweest," zei de officier. „Het is mogelijk dat u heiden ge lijk heeft," zei de kantonrechter vredelievend tegen verbalisant en verdachte, Toen meende de heer T. dat het tijd werd zijn koopmanszin te to nen. „Kan u me niet vrijspreken wegens gebrek aan bewijs?" vroeg hij. Dat kon echter niet. „Ach. die politieman zegt dat het bord links stond en op 5 oktober zag ik het rechts van de weg. U begrijpt toch wel dat ik hier niet kom, als ik schuldig h'en. Het is een principe zaak. Het heeft me dagen gekost, een misdadiger krijgt nog bijstand, maar ik moet mijn getuigen beta len." De kantonrechter vertelde dat het gerecht de getuigen betaalt mits verdachte wordt vrijgesproken. ..Nou dan had ik beter die zevenen- eenhalve gulden kunnen betalen, ik vind dat ik gelijk heb, maar als ik nu tot een gulden boete veroor deeld wordt kan ik nog die ge tuigen betalen." Daar was mr. Cos het mee eens. Hij vertelde dat verdachte dertig cent moet betalen voor het oproe pen van de getuigen a decharge. Verdachte heeft vijf getuigen, bij vrijspraak ontvangt hij de aan de getuigen betaalde vergoeding terug. „Ach, zou u me dan maar liever niet veroordelen, edelachtbare?" vroeg T. „Ik zocht mijn recht alleen maar uit principe," stelde hij nog met wat nonchalance vast, maar de balie hield zich verbeten aan de voorschriften. „Het recht is voor mij ook een principezaak. dat is nu heel merkwaardig," voegde de officier T. verontwaardigd toe en het was voor mr. Cos aanleiding om te. zeg gen dat T. op 14 februari 's morgens om half elf alle gelegenheid krijgt nog eens over zijn zaak te spreken. Dan worden zijn getuigen a dechar ge gehoord. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G. en GJ5.: Tuinlaan 80. Telefoon 6 02 90. Politie-alarmnummer: 6 46 66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 20.30 uur; dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur; woensdag 9.30 tot 13.30 uur; donderdag 9.30 tot 12AO uur; vrijdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 22.30 uur; zaterdags 9.30 tot 16.30 uur, 's Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u Sted. Museum: Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer. Roem der Ro mantiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur „O sole mio". Monopole, 2, 7 en 9.15 uur;.„Haven der begeerte". DIVERSEN Passage-theater 8 uur; Schled. Kunst kring. Variété. Beurs. 8 uur Tafdtcnniskampïoen- schappen. Vanmorgen zijn zes Schiedamse bleekneusjes op vakantie gegaan. Niet naar de wintersport, maar naar het Blo-Vakantieoord „Rnssenduln" te Bergen aan Zee, waar zij zes we ken in een gezoade omgeving zullen verblijven. Het zijn schoolgaande kinderen tussen 6 en 12 jaar, waar voor de schoolarts de uitzending no dig acht en wacïvan de ouders de kosten niet kunnen dragen, Deze uitzending is mogelijk ge maakt door de bioscoop-bezoekers die hebben bijgedragen in de collec te die twee maal per jaar in alle Nederlandse bioscopen wordt ge houden. Ook uit Schiedam worden, regelmatig kinderen in het Bio-Va- kantieoord opgenomen en zo zijn zij vanmorgen per trein vertrokken, uitgeleide gedaan door de ouders of verzorgers en door de heren H. Jansen van Passage-theater en Vre- debregt van het Monopole-theater. Een binnenbrandje, dat gistermid dag om 320 uur in de woning van mevrouw Z. aan het iïerenpad uit brak, richtte slechts schade aan aan enige kledingstukken. De bewoon ster was tegen brand verzekerd. Door het snelle ingrijpen, van me vrouw Z. en haar 10-jarig dochtertje bleef het brandje van zeer beperkte omvang, De brandweer behoefde er niet aan te pas te komen. De brand ontstond, toen door over- hitüng enige boven de haard han gende kledingstukken ia brand vlo gen. Het dochtertje des huizes be merkte het vuur bet eerst. Samen met haar moeder heeft zij de bran dende kleding naar de keuken ge dragen en gedoofd. ROTTERDAM De 34-jarige postzegclhandelaar E. A. uit de Proveniersstraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat er ia de oudejaarsnacht by een inbraak in zijn zaak drie plastic mappen met postzegels en nog een hoeveelheid postzegels in blokken, insteekkaarten, enveloppen, enz., werden ontvreemd. LJIJGEND komt Hugh ■LJ- Forgie de kleedkamer binnen. Zeven minuten heeft zijn show geduurd. Zeven minuten heeft hij schaatsend op het ijs van „Holiday on Ice" badmin ton gespeeld. Zijn show. Inderdaad „zijn" show, want Hugh Forgie is de enige ter wereld, die zo weergaloos knap met rac ket en shuttle kan om springen. Hugh Forgie, in zijn jon ge jaren een vermaard ijs- Hugh Forgie heeft een clownspak aangetrokken om zijn show „gekker" te maken en om het geheel een nog vrolijkere kant te geren geeft hij eerst een ko mische demonstratie met een vlindernetje. Zijn bad- mintonspel is evenwel adembenemend. Het lijkt alle maal zo eenvoudig, maar in werkelijkheid ztjn üe smashes van Forgie uitermate moeilijk, die een volledige concentratie eisen. Clown Hugh wordt geassisteerd door Shirley Marie Mans en zijn zoon Reg. WM iw im rani-wip Fi.nu"ii!/ib slotte in dc ijsshow „Is- pool Tower Circus capades" terecht. Nadat ook Larson het contact met Forgie had ver- HUGH FORGIE blijft er zelf heel kalm on der. „Ik leef bij wijze van opreken met bad minton. Ik vind het een heerlijk speL Het is vol- Komen afgestemd op snelle reacties en op het precies timen van de slagen. Ik heb in Shirley Marie Mans een uitstekende partner. Ik was professional kampioen in van Amerika en Canada. Blackpool. Dan gaan de Ik heb heel wat wedstrij- schaatsen in het vet. den gespeeld en het aan- Hugh Forgie is nu vyf- tab dat ik ben verslagen hockeyspeler, was boven- broken, vond Hugh Forgie tig jaar. Hij kan nu al kan ik tellen od de vin dien kampioen van Canada een andere partner in de terugzien op een grootse gers van een hand. Toch badminton. Het spel met persoon van de ranke de shuttle (het halve rub- Shirley Marie Mans. een ber balletje met veertjes, badmmton-speelster en le- waarmee wordt gespeeld) rares aan het Wellesley had hem zo gegrepen, dat College. Shirley bleek bo- hy het badminton-spelen vendien goed te kunnen als beroep koos. Eerst op schaatsen en zo was de het toneel. Hij vormde een Forgie's badmintonshow duo met Davidson en dit gereed om te starten m dc team werd het sterkste van Europese toernee van Ho- de gehele Verenigde Sta- liday on Ice. ten. Dagelijks gaven zij hun show. die enorm po- D UITEN deze hsrevue pulair werd. L* traden zij o.a. op m - het Casino delle Rose in WA de tweede wereld- Rome, het Casino in_San oorlog Wisselde Hugh Remo. het Café de Paris Forgie van partner Het in Monte Carlo, het China werd nu een combinatie theater in Stockholm en met Stig Larson. Zij toer- het Savoy Hotel in Lon- den van New York naar den. In april gaat Forgie Reg, is een zeer geziene Los^ Angeles, door Canada met zijn Show voor een variété-figuur in de Ver en Alaska en kwamen ten- half jaar naar het Black- cnigde Staten. carrière. Hij gaf les op zou ik nu niet graag meer scholen in tal van steden een volledige wedstrijd ra Amerika, maar ook in spelen. Ik geloof niet, dat Tokio. Zuid Amerika. Zwit- *k het zou volhouden. Ik serland en Las Vegas. hen nu teveel gespeciali- Hugh Forgie speelde seerd op mijn zeven minu- badminton tijdens een ten show, waarin alle sla- .buiselijke voorstelling" Sen 21 verwerkt, die in voor de Engelse konmk- het «Pel te maken zijn. Er lijke familie. Hij stond z|Jn mensen geweest, die ook voor de televisie- me na afloop kwamen vra- camcra's van een wijdver- gen of ik de shuttle aan takt TV-station in de USA, een draadje had zitten, waardoor 35 miljoen men- Weer andere dachten, dat sen hem op het beeld- het magnebsme was. Klets scherm konden zien. Hugh Forgie, tiie behal- van dl1 aUes- Het ve door Shirley Marie techniek. Maar daarvoor Mans, wordt geassisteerd trainen we elke dag ook door zijn zoons Geoff en ..„t,,.»- Rod enkele uren Voor zeven minuten show GEBOREN: Marina P, d.v, M. P. Polderdijk en H. van Wijnen; René z.v. C. F. "Wouters en C. L. van Ga- meren; Sylvia d.v. M. H. Groen en N. P. Kool; Marjolein d.v. G. Ger- ritsma cn M. Adraanse; Hesseltje W. d.v. L, Mulder en H. M. Ridder; Ja- coba A, d.v. J. C. van Krimpen en H. J. C. van der Gaag; Mirjam T. d.v. P. Stam cn A. A. van Rixoort; Willem J. z.v. W. de Vlieger en D- Hoewel 1961 voor de N.V. Glas industrie Pieterman te Schiedam een zeer bevredigend jaar Is ge weest, js Rct toch niet mogelijk ge bleken de gestegen kosten door de omschakeling op de 45-nrige werk week uit de productiviteitsstyging Ondanks gelijke afzet in 1961 Hoewel verwacht mag worden dat de Nederlandse gedistilleerd- export over het geheele jaar 1961 genomen, niet of nauwelijks minder zal zijn dan die in I960, toen met 28,3 miljoen gulden een na-oorlogs record werd geboekt, worden de resultaten .niet hoven- matig gunstig" genoemd in het voorlopig jaaroverzicht van de Stichting Centraal GedistUleerdbu- reau te Schiedam. Bovendien wordt het exportbeeld overschaduwd door gedeeltelijk verlies van één van de allerbelangrijkste markten, n.l. West-Afrika. Na de omzet-toename in I960 was er aanvankelijk ook in 1961 een voortgaande expansie, die na de eerste zes maanden reeds een accres van 12 pet. aangaf; maar per ultimo oktober was dit accres reeds ingeschrompeld tot 5 of 1,3 min Maar het totaalbedrag van de In oktober en november 1961 afgege ven uitvoermachtigingen is bijna één miljoen gulden lager dan in de zelf de periode van I960, zodat bet ac cres bijna geheel vervalt Definitie ve zijn nog niet te geven daar het voorlopige jaarverslag gebaseerd is op de door het C.BJS, verstrekte cij fers over de eerste tien maanden van dit jaar. Cijfers die geflatteerd zullen blijken te zijn voor een beeld over het hele jaar. De grote teleurstelling is de ver minder afzet naar de gebieden aan de westkust van Afrika. Nige ria en Ghana, vanouds goede afne mers van jenever. Liep in de eer ste tien maanden de afzet daar reeds met forse cijfers terug, te verwach ten is dat deze voor Nigeria 26 pet. en voor Ghana zells 40 pet. zal be dragen. Beide landen, kampend met een ongunstige betalingsbalans, heb. ben de invoerrechten op gedistil leerd verhoogd; in Nigeria was dat nog dragelijk, maar in Ghana, dat een jonge gedistilleerdindustrie wil beschermen, werden de rechten bij na verdubbeld. Hierdoor is 'n flinke klap toegebracht aan de Nederland se jenever-export. Engeland was en is in 1961 in nog sterkere mate de belangrijkste af nemer van bet Ned. gedistilleerd. De export daarheen steeg in de eer ste tien maanden van dit jaar met ruim 1 min tot 9.559.500. Maar 65daarvan bestaat uit gezoete dranken. Zo gaat 90 pet, van de ad vocaat, een typische Nederlands pro duct naar Engeland en 40 pet van de uitgevoerde Nederlandse likeuren. De export naar andere landen bleef ongeveer gelijk. In West- Duitsland bleef de in 1960 begon nen sterke omzetverhoging voort gaan met dien verstande dat de af name door de Amerikaanse leger onderdelen in Duitsland sterk is ge daald, Brazilië was een grote afne mer van whisky (van niet-Neder- lanósc herkomst), maar dit wordt als een incidentele afzet gezien. De gemeentelijke dienst voor So ciale Zaken deelt mee. dat diegenen die een uitkering van deze dienst ontvangen, een extra brandstoffen- toeslag zullen krijgen. De betaling heeft vrijdagmiddag 5 januari plaats voor degenen, die op deze dag nor maal hun uitkering plegen te ont vangen. Aan de overigen zal de ex tra-uitkering een dezer dagen wor den betaald. te dekken, zodat de overigens gun stige resultaten hierdoor zijn be ïnvloed. De productie van verzilverd glas steeg met 40 pet, door ingebruik neming van de automatische verzil- verlngs-machine. De omzet van tech nisch glas en instrumenten steeg, maar de afd. glashandel werd afge sloten. In de slijperij werden drie nieuwe automatische machines in gebruik genome». De N.V. Hardglas, dochteronder neming te Zoetermeer handhaafde, de omzet op het peiL van I960. De export van beide bedrijven bedraagt bijna 25 pet. van dc totale omzet; de export naar de E.E.G.-landen is gestegen, naar de Skandinavische landen tijdelijk teruggelopen. Op 27 november is de nieuwe ves tiging in Oosterwolde (Fr.) met de productie gestart, Hier werken vijf tien man, maar naar verwachting zal dit aantal in 1962 tot 35 stijgen. De ervaringen daar bij de inscha keling van ongeschoolde krachten zijn zeer bevredigend. In de drie bedrijven werken thans 256 perso- neels-leden; voor hen is eert nieuwe cao in de maak, terwijl een spaar regeling voor jeugdige werknemers Is ingesteld. Dit jaaroverzicht is gegeven op de traditionele Nieuwjaars-bijeen komst in de kantine van het Schie damse bedrijf. Daarbij heeft de heer W. Huyzer, een van de oudsten in dienstjaren, bet door de kunstenaar L. Dropped; vervaardigde bronzen plastiek overgedragen dat de direc tie is aangeboden bij het 40-jarig bestaan van de N.V. Het stelt een stijgerend paard voor. symbool voor de sprong in het duister die door de oprichter van het bedrijf werd ge waagd nadat het bedrijf in mei 1940 werd verwoest. Directeur P. Scheer beeft daarop wijlen de heer Joh. Pieterman en de heer H. C, Brïn- kers herdacht. Aan het slot werd de gouden be drijf s-ondersche ld ing uitgereikt aan verschillende employe's met 25 en meer dienstjaren en de zilveren, aan 70 werknemers met 13JS jaar dienst. De Ned. Ver, „De Verzamelaar", consulaat Schiedam organiseert op maandag 8 januari in gebouw Arca de de eerste ruilbeurs van het nieu we jaar. Als steeds kan men hier weer gezellig lucifersmerken, siga- renbanden, suikerzakjes, post- en sluitzegels, speldjes, enz. ruilen. van Toledo; Irene d.v. P. Spelt en J. Hollcmar; Paula d.v. P. de Jong en J. P. Mes; Anja d.v. J. L. Kor- ver en A. Ncls; Leonardus A. J. z. v. C. P. L. Ham en P. T. T. Lans bergen; Martyntje P. d.v. A. Baan- vmger en J. E. de Ruiter; Bernardi- ne M. A. d.v. B. H. G. Ronde en F. van Alphen; Jacobus z.v. A. J. Kor poraal en P. C. G. van de Vooren; GabrielSa M. d.v. G. G. F. West huis en M. F. Hoedt; Richatd z.v. H. van Gogh en J. M. M. van Ger- wen; Josephus L. z.v. L. M. Legier- se en E. M. Ödems; Elisabeth d-v. J. Grocnenberg en M, de Swart; Tom z.v. 3. van Es en A. C. Groe- neweg; Herman T. G. z.v. H. T. Wolters en G. Flink; Kitty d.v. J. A. M. van Steenhoven en 'V. E. Gou weleeuw; Ronald M, z.v. p. J. Roos ter en J. Houtman; Johanna H. d.v. W. A. link en J. A. van Vliet. OVERLEDEN: L. de Kwaadsteniet. 53 jr.; W. M. Heeze, 1 jaar; J. G. van Th iel, 66 jr; G. M. Deckers, 77 jr. echtg van A. J. W. Bruggeman; J. P. Coster, 91 jr. Op de Bollekbrug in Rozenburg heeft zich glstermorsen tijdens dichte mist een kettingbotsing voorgedaan, waarbij zeven auto's betrokken wa ren. Tersoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar de materiele schade was zeer groot. De eerste botsing vond plaats tus sen een achteruitrijdende personen wagen en een busje. Terwij! de be trokkenen de schade stonden op te nemen, knalden nog vyf wagens op elkaar. De bestuurder van een grote tank wagen kon een ramp voorkomen door zyn stuur snel om te gooien. De wa gen dreigde te kantelen, maar ge lukkig gebeurde dit niet Mr. i'h. A. J. Mees cn mr, J. F. K. van HasacU. resp. vice-voorzitte? cn tweede secretaris van het College van gecommitteerden der Neder lands hervormde kerk, hebben* dins dag aan burgemeester mr. G, E. van Walsutn in zijn werkkamer len stad- huize de langspeelplaat aangeboden, die voor het Fonds Wederopbouw Grote Kerk is gemaakt. De muziek op de plaat van 33 toe ren <2 x 16 minuten) weerspiegelt iets van het concertleven dat zich de afgelopen twee 3aar in de Grote of St. Laurenskerk heeft ontwikkeld. Op de plaat staan orgelvariaties van Johann Pacbelbel over het bekende koraal „Was Gott tut, dasz ist wohl- getan", het tweestemmig lied van Hemnch Schutz „Habe deine lust an dem Herren", vertolkt door het Kraiingsch Vrouwenkoor onder lei ding van Iskar Aribo, en het vierde orgelconcert van Handel door het Rotterdams Barok Ensemble. Alle orgelpartijcn worden gespeeld door de organist van de kerk George Stam Het is dus wel een bij uitstek Rotterdamse plaat voor een bij uit stek Rot'erdams doel: de netto op- bi en git komt geheel ten goede aan het fonds voor de herbouw van de Grote Kerk De uitvoerenden hebben hun medewerking belangeloos gege ven om die opbrengst zo groot mo gelijk te doen zijn. Speciaal i oor z.g. burgerwerk. Moet goed vakman zijn. Anders niet aan melden. W. A. FILIUS Alb. Thymstraat 62, Schiedam. Rolfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Vermager zonder dieet met Gracial, 50 dragees 1.98. Bij apotheek en. drogist. Fotografie U kijkt... vergelijkti' U koopt bij

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1