SFC wil eigen kantine bouwen in de Boshoek 1m HAV «wam mSSSBSm P. Droppert verlaat ..V olkshxiis vesting55 Verwikkelingen rond Misdaad op straat55 Dia's op bijeenkomst Pr. Margrietfonds \m Moordenaar bevrijdt zich van brandmerk Van Eijk op dreef tegen Hekman Het geld, 35.000, is al gespaard Na 45 jaren dienst, 73 jaar oud Met „mes lussen de landen" gewaakt voor kwaliteit In Monopole: Wedstrijden van judo-teams IS uw vertrouwen waard! Opnamen van A. A. Gols Het IJE-Koor vier jaar Burgerlijke Stand Maliha-raket Judo-examens SCHIEDAM Monopole-matinees: KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Koerierster VROUWELIJKE KRACHT IN HET OPENBAAR VERKOPEN: Koop bi'/ onze adverteerders Zaterdag 20 januari 1962 3 In grote spanning wachten 'de leden van de voetbalclub SFC (en ook wel die van de zaterdagmiddagclub PPSC) de komende besluiten van de Ge- meentelgke Sportraad ten o»j. zichte van de Boshoek af. SFC heeft namelijk grote plannen voor de bouw van een clubge bouw dat wel 35.000 2al kos ten en dat SFC met behulp van zustervereniging PFSC tof stand wil brengen. Vurig ho pen de SFC-ers, dat zij reeds in mei met de bouw van het ciuhcentrum kunnen beginnen, maar voor het zover is zullen er enkele obstakels uit de weg moeten worden geruimd. Gedurende lange tüd was bet niet duldeljjk wat het lot van de twee velden van de Boshoek zou zijn- Nu ziet het er naar uit dat de aanleg van de verhoogde waterkering van VJaardingerdljk naar Westfranke- landsedfjk een deel van het opper vlak Van het tweede veld van Bos hoek zal vergen. SFC en PPSC zou- den dan tezamen gaan beschikken o/er een enkel veld, wat te weinig is voor de twee grote verenigingen. Nu staat er een gemeentelijk ge bouw op de Boshoek. Dat wordt be heerd door Cor da Koning, die de kantine gepacht heeft. Dat heeft voor de gemeente het voordeel dat het verenigingsgebouw ook overdag gebruikt kan worden door de scho lieren van ULO en Gymnasium. SFC poneert nu dat dit geen bezwaar behoeft te zijn omdat SFC, met het nieuwe gebouw in eigen beheer, Advertentie LM.J Maandagmorgen is bet een spe ciale dag voor onze „Doe het zelf" klanten, want dan begint de verkoop van een grote partij plastic kunstleer en plastic met textiel rug. De meest bekende soorten (nor male prijs 7.95), waarvan de naam In verband met de vast gestelde verkoopsprijs niet ge noemd mag worden. Voor meubelbekleding, wand en tafel bedekking, autobekle ding, koffers, tassen erttientallen andere mogelijkheden, is deze '"plastic ideaal. modcrne 170 cm. Maandagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van dit prach tige plastic kunstleder, met lin nen rug, In moderne kleuren als rood, geel, grijs, zwart enz. en ook wit voor tafelbedekking, nu door elkaar voor één prijs, per meter voor nog géén drie gulden. ook zal zorgen dat de scholieren er terecht kunnen wanneer dat nodig is. Nog een bezwaar voor de autori teiten is, dat het heel wel mogelijk is dat SFC over enige jaren van de Boshoek zal moeten verdwijnen. Men acht het onbevredigend dat een vereniging veel geld gaat uitgeven voor een clubgebouw, met het risico dat een deel als verloren moet wor den beschouwd, SFC en dan spe ciaal de actieve man van de bouw commissie Frans P. SUngeland, vaagt deze bezwaren weg. Hij wil het risico nemen dat er verlies wordt geleden en dat wil hij zeker doen omdat hij ziet dat SFC er al leen maar wel bij kan varen als het een groot eigen gebouw in eigen beheer krijgt. De zuivere winst is dan voor SFC en bovendien bevor dert een dergelijk centrum het club leven. Systeem-clubhuis Wat zijn de plannen van het actie ve SFC dat met geroutineerde func tionarissen als Wlm Schllper- oord, Gerrit Kuyl en de jonge en thousiastelingen als G, J. Beugels- dijk en H. Liefhebber e. a. voor een goede bloei van SFC zorgt? De bouwcommissie wil het gespaarde geld benutten om daarvoor bouwele menten te kopen bfj een bekende fabriek die overal in den lande sy- steembomvclubhuizen. noodscholen e, d, zet. Dan wil SFC een beton nen fundering doen storten op do plaats van het huidige oude, onge schikt geworden gemeentelijk ge bouw. SFC zal ook borg staan dat de betonnen fundering weer wordt gesloopt als het nodig is. Met eigen krachten en met de as sistentie van de vaklieden van PPSC hoopt SFC dan de bouwele menten zelf te kunnen plaatsen. Bei de clubs beschikken over voldoende handarbeiders en technici om dit werk zo goedkoop te doen dat en kele duizenden gulden kunnen wor den gespaard. Met PPSC is afge sproken dat SFC het gebouw in eigen beheer zal nemen, maar PPSC dat ook de profijten van dit ge bouw verkrijgt zal financiële mede werking verlenen. Het oude gebouw is 11 bij 5 moter groot en er zijn vier in slechte staat verkerende kleedlokalen. SFC wil een lange kantine van 22 bij 8.40 meter plaatsen met aansluitend vier kleedlokalen en diverse lokali teiten. In die kantine zouden club avonden, spelregelavonden e.d. ge houden kunnen worden voor onge veer tweehonderd bezoekers, Aan sluitend aan de kantine zijn een bergruimte, een bestuurskamer van 2.75 bij 3.90 gedacht en tevens aan de voorzijde een kamer voor om roeper en omnepmstallatie. Deze in stallatie kreeg SFC onlangs bij de viering van het veertigjarig bestaan. Een intelligent idee is ten opzich te van de bestuurskamer uitgewerkt. Deze zal verhoogd worden geplaatst met een schuifwand aan de zijde van de kantine zodat de bestuurs kamer ook als toneelpodium kan dienst doen. In totaal zal het ge bouw 45.50 meter lang worden en 8,40 meter breed, opgetrokken in hout en glas en modern ingericht. „Wa. rom zullen we het geld niet besteden als we liet hebben", zeg gen Slmgeland en Schilperoord, „Het is onzin het nutteloos op de bank te laten staan, we willen het nu ten bate van de vereniging aanwenden en het verlies dat er eventueel zou kunnen zijn over enkele jaren ac cepteren we. Het zal zelfs geen ver lies zijn want de bouwelementen plaatsen we dan op de nieuwe vel den als dat nodig is en de ruimere aceomodatie heeft ons tijdens het gebruik al de nodige winst aan ge zelligheid, ontplooiing en ook finan cieel gebracht." Overigens hopen SFC cn PFSC nog zolang mogelijk ongestoord op de Boshoek te mogen blijven. Ook voor de autoriteiten is de toekomst van de Boshoek nog een vraagte ken a .ïgezien Rijk, Provincie e.d. medezeggenschap hebben, maar ge zien het enthousiasme van de voet ballers zou het wel juist zijn als Sportraad en B. en W. de medewer- Yolgens het ontwerp zal de nieuwe kantine van SFC er zo uit gaan zien. king voor de eerstkomende jaren In ieder geval verstrekken. Het aan zien van de Boshoek zal er zeker door stijgen en de sportbeoefening van twee grote clubs wordt er mee- gediend. In spoedgevallen zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raad plegen D. Houthuyson Jr.. Swammerdamsln- gel 43, tel. 68515: Ch. A. Poll, Tum- iaan 92, tel. 67856: A, Q. C. Klomp, Jul, van Stolbergstraat 3, tel. 69952. Geopend is apotheek Nieuwland, Wl- bautplcin e 17. die ook gedurende ae komende week de nachtdienst zal waar nemen. Apothckers-naolïtdicnsU Apotheek Nieuwland, Wibautplein 17. Bellen bu ongeval: ou en G.D, Tumiaan 80 Telefoon 692 9U. Politie-alarmnummer; 646 66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 29.30 uur; dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20 30 uur. woensdag 9-30 tot 1630 uur; donderdag 9-30 tol 12.30 uur; vrijdag 9.30 tot 1630 en 19 tot 22.30 uur; zaterdags 9 30 tot 16.30 uur s Zondags gesloten R.K. Lees2aaJ en Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 2) uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 lot 17 en 19 tot 21 uur. zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u Sted. Museum: Foto's van Eddy Pos- thuma de Boer Roem der Ro mantiek. BIOSCOPEN Passage, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: „De Mongolen". Monopole, 2 uur (zondag 2 en 4.15 uur): „Als moordenaar gebrand merkt"; 7 en 9.15 uur: „Misdaad op straat". DIVERSEN Irene, S uur: Vegla, Bert Brugman. Jeugd ha ven, 8 uur: CJV, Passe-par- tout. Arcade, 8 uur: SMHV-vriendenkring. Feestavond. Musis Sacrum, 8 uur: Grafische Bond. Toneel. Volksgebouw, 8 uur: Het Voetlicht Toneel. Beatrix, 8 uur: KJV. Vriendschap. Bijeenkomst. Tlvoli, 8 uur; Soc. Nieuwland. Dans avond. Vijfenveertig jaar lang is de heer P. Droppert. technisch hoofdopzich ter bü dc Vereniging „Volkshuis vesting" werkzaam geweest bij die vereniging. Maar nu hij 73 jaar is geworden heeft het bestuur hem eer vol ontslag verleend. Dat Ls per 1 januari geschiedt, doch eerst gister middag is tijdens een receptie in Maison Westhuls officieel afscheid genomen van deze hogelijk gewaar deerde medewerker, die bij die ge legenheid dan ook flink gehuldigd is. Maar dc heer Droppert, die voor al in Scliiedam-Zuid een bekende en gewaardeerde persoon is niet in het minst wegens zijn verdiensten voor de voetbalver. SVV, heeft tevens af voer iedereen even soepel, voor de belangen van de vereniging heeft hij altijd op de bres gestaan." Als blijk van waardering bood de heer Sa bel een automatisch horloge aan. Mevr. Droppert, die evenals de twee zoons en andere familieleden aan wezig was, ontving een ruiker bloe men. „De ver. „Volkshuisvesting" heeft in Schiedam altijd een bijzondere plaats ingenomen en dat is goed deels te danken aan het werk van de heer Droppert", «ond de heer A. J, C. Horslmnn, die namens de Na tionale Woningraad en het technisch bureau van dat instituut sprak. De positie van de woningbouwvereni gingen is na de oorlog nogal zwaar aangetast door <ie orerheids-instel ling die de woningbouw aan zich getrokken hebben, omdat de vere nigingen het niet zo goed zouden doen. Maar de praktijk wijst wel anders uit. meende de heer Horst- 55' EEN PAAR drukke dagen uit het leven van een inspecteur van politie, die achter vier daders van een roofoverval met doodslag aan zit cn nog een persoonlijk appeltje heeft te schillen met de leider van de bende die uit de gevangenis is ontsnapt —ziehier het gegeven van „Misdaad op straat" {Heil ls a city), deze week in MONOPOLE. Geen nieuw onderwerp, maar wel dankbare stof voor een spaunende film, die de Engelse regisseur V,d Guest dan ook heeft gemaakt. Guest heeft voor dit genre al eer der een meer dan gemiddelde aan leg getoond. In deze film bereikt hij door zijn kernachtige stijl van filmen veel goeds, hoewel zijn hang naar het al te sensationele vooral aan het slot zoveel bederft, dat hy opnieuw zijn kans op een betere film heeft gemist. Toch is ze best het bekijken waard, ook dank zij Stanley Baker die geknipt blijkt voor de rol van de hardwerkende en niet kinder achtige politie-ïnspecteur, die de misdadiger na intelligent en door tastend speuren eindelijk in zyn kraag kan grijpen. Maar daar gaat heel wat werk aan vooral De ar restatie kan geschieden door de oplettendheid van een dool-stom meisje, dat niet kan schreeuwen, als zjj door de misdadiger wordt bedreigd Maar daar vindt «J iets' anders op, dat ook doeltreffend blijkt. AJmet al, aan spanning ont breekt het in deze film toch ook weer met. En de liefhebber kan er een paar plezierige uurtjes aan hebben. Zondag 21 januari a.s. zullen in het Sport Centrum van Reinier Hulskcr in Schiedam een groot aantal kyu graden teams (dat zijn teams, die bestaan uit hoogstens l gele, 1 oranje-, 1 groene-, 1 blauwe en 1 bruine banddrager) uit Z.-HolJand elkaar ontmoeten. Er worden 15 a 20 teams venvacht uit Rotter dam, Maassluis, het Westland, Den Haag, Gouda, Woerden, Dordrecht, Hellevoetsluis. Leiden, Katwijk, Delft, Wateringen, Gorinchem en natuurlijk enkele teams uit Schie dam. Op 4 matten zullen 4 of 5 teams een halve competitie maken, terwijl de winnaars van de ver schillende poels een finale poel zullen vormen. Prijzen zijn er niet te verdienen, want de gehele opbrengst, zowel entree- als inschrijvingsgelden, is bestemd voor de aanschaf van een bandrecorder voor een blinde. uitdrukte „met het mes tussen de tanden waken voor de kwaliteit van de gebouwde woningen." De heer Droppert werd zo „een lichtend voorbeeld voor allen die vechten voor de verbetering van de volks huisvesting, Op zijn beurt heeft de heer Drop pert het bestuur en ook de oud- bestu" "sleden van Volkshuisvesting bedankt voor het in hem gestelde vertrouwen, wat hem een steun in de rug is geweest. De heer J. van Embden zal de heer Droppert opvolgen als hoofd-opzich-1 ter bjj „Volkshuisvesting". i scheid kunnen nemen van dc ver- man, die dit weet aan mannen als tcgenwoordlgers van alle andere wo-dc heer Droppert die, zoals hij het ningbotmverenigingen in Schiedam.' van de gemeentelijke diensten die by de woningbouw betrokken zijn en van vele vrienden. Maar de heer H. Sabel, voorzit ter van „Volkshuisvesting" heeft in zijn huldigingsrede toch verklapt dat de heer Droppert eigenlijk maar bij toeval bij Volkshuisvesting is geko men. Dat was toen de heer Drop pert in 1915 als tekenaar tijdelijk in dienst trad van de architect die be last was met het bouwen van 40 woningen voor de vereniging. Zo is zijn loopbaan begonnen, want het contact leidde er toe dat de heer Droppert in dienst kwam van de vereniging. Eerst als hoofdopzichter en na 1925 als hoofd-opzichter-in- specteur van het woningbezit. Op zijn initiatief is ook de eigen on derhoudsdienst in het leven geroe pen, die vooral later zeer goede diensten heeft bewezen. Van de duizend woningen van „Volkshuisvesting" heeft de heer Droppert het grootste deel helpen bouwen en het is dan ook jammer dat hij het niet meer mee zal ma ken, althans met in functie, dat Volkshuisvesting weer 200 huizen in Kethel gaat neerzetten. Want het le ven van de heer Droppert is voor een goed doel verweven geweest met de in 1903 opgerichte ver. Volkshuis vesting. „Een mooi stuk levenswerk," vond de heer Sabel die de scheidende tech nische leider van de vereniging dankte voor zijn toewijding en noes te ijver. „Al was hij dan ook niet (Advertentie TM.) VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN 1Va MILJARD GULDEN! .HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6S30* - HAV LEVENSVERZEKERINGEN, Zeer gezellig was de bijeenkomst van hel Prinses Margrietfonds gis termiddag in Irene. Elk jaar wordt op de verjaardag van prinses Mar griet zu'n bijeenkomst belegd. Het fonds ontfermt zich over de wedu wen en invaliden van de uit de twee de wereldoorlog getroffen beman ning van koopvaardijschepen. Vroe ger vielen daar ook de wezen on der. maar die zijn thans allen meer derjarig. De zaal was voor dit doel plezierig ingericht. OP prettige wü- ze had men de tafeltjes geschikt en op ieder van deze tafeltjes een vlag getje in de nationale kleuren ge plaatst. Mevr. W. C, Schaberg-Westerdijk sprak aan het begin van de middeg een kort welkomstwoord. Zij heette in het bijzonder de secretaresse van het dagelijks bestuur uit Rotterdam, mevr. S. J. Hudig-Regeur, hartelijk welkom. Voorts leidde zij de cineast, de heer A. A. Gols en echtgenote, De heer Gols vertoonde prachti ge stereo-dia's. Maar alvorens daar mee te beginnen, vertelde hij in het kort hoe zulke opnamen wor den gemaakt en tevens gaf hij uitleg waarom de aanwezigen tij dens het bekijken van de plaatjes een bepaalde bril, waarvan hij er een groot aantal had meegenomen, dienden te gebruiken. Deze cineast heeft opnamen ge maakt in verschillende delen van het land. De opnamen heeft hij aan eengesmeed tot een aantrekkelijke reis door ons land. Met deze wyze van opnamen maken zijn kleurige diepte-effecten te bereiken, waar naar de aanwezigen met bewonde ring hebben gekeken, af cn toe werd er een reklameplaatje ver toond. Dit was de heer Gols wel verplicht. Deze wijze van werken brengt namelijk zeer hoge kosten met zich, die een particulier zich niet kou veroorloven. Daarom heeft de cineast steun gezocht bij hot be drijfsleven. In ruil daarvoor toont hij enkele reklame opnamen. De reis voerde de aanwezigen van Rotterdam steeds noordelijker naar Amsterdam, Schagcn, Harlingen en Terschelling. Vandaar ging het over de noordelijke provincies weer door het oosten naar het zuiden van het land. Geboeid hebben de belangstel lenden naar zeer goede opnamen ge keken. Het IJE-Koor Schiedam bestaat over enkele weken vier jaar. Ir die vier jaar werden veel uitnodi gingen ontvangen om te zingen van Gods Liefde. Nog steeds krijgt het koor hiervoor gelegenheid. Zo zijn uitnodigingen binnengekomen om te zingen in diverse ziekenhui zen, bejaardentehuizen enz. Ook mag het IJE-Koor meewerken aan de zangavonden, belegd door het Comité Schiedam voor Christus, die elke derde zondag van de maand gehouden zullen worden. Het Interkerkelijk Jeugd Evan gelisatie Koor Schiedam wil met behulp van de jeugd zingend de Blijde Boodschap doorgeven. Jonge mensen die graag mee willen wer ken zijn hartelijk welkom. De re petities worden iedere zondagmid dag gehouden in Sursum Corda, Nieuwstraat 12, van drie uur tot half vijf. Geboren: Bene, z. v. C. van Oostende en C. M. A. Brdkling; Doms C., z. v. T. H. Broeren on C. B. Baart; Hendrik J. W., z. v. E. Reus cn P. D. Koomneef' Cornelia H„ z. v. J, Vermeer cn C. Boomsluiter; Adrians C. d. v. C. Nug- teren cn T. Biesheuvel; Martinus A., z. v. M. j. Bokhorst en D. J. m. Dinge- nouts. Ondertrouwd: A. J. Ballijns 26 cn J, G. Kap 25: B. Bovenberg 30 en M. Breg- man 29; A. F. van Deursen 25 en iffl. c. J. van Troost 28; C. A. van Dommele 22 en G. Kostense 20; C. H. Flotman 25 en M. G. J. Bergen 21; A. de Haan 24 cn E. M. Vink 18: J. Litzou 29 en J, B- M. H. Dlkmans 2.7; C. M, van Raaij 20 cn T. van de Vorle 18; J. van der Valk 30 cn M. S. Mak 27, Voorzitter H. Sabel van de Ver. „Volkshuisvesting" (rechts) en tie heer P. Droppert, die als technisch hoofdopzichter ontslag nam. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Gem„ Grote Kerk: J0 ds. A. D. Klaasscn, 5 uur ds. E. van Bruggen (Rotterdam). Betheikerk; 10 uur ds. J. D. Smlds (H. Avondmaal). 5 uur ds. J. D. Smids. Opstancftngskerk: 10 uur dr. L. J. Cazumier. 7 uur ris. C. Treure (Hillegersberg). Vrede&kcrk: 5 cn 10.45 uur ds. J. G. Jansen. 7 uur ds, C van der Steen. Ned. Jlerv. Evan., Irene: 10 Treure (Hülegersborg). Opstandings- kerk: 7 uur ds. Treure. Evang. Luth. Gemeente: 10 U'*e ds, S. G. v. Haagen. Euth. Kerk: Zaterdagavond 7.30 uur Oecum. Avondgebed. Oud-Kath. Kerk. Dam 28: 10 uur Hoog-Mis. Baptisten-Gemeente, Lange Haven £9; "I cn 7 uur ds. R. Reiling. Leger des Heils, Lange Haven 27: 10 uur Ketiigmgrssamcnframst, 7.30 uur Vcr- Jossmgssamcnkombt. Gerrit Verboonstr.: 6.45 uur Openluchtsamenkomst. Alle bijeenkomsten o.l.v. de majoors K. Wie- rrngka en R. Rei tsma. Jehova's Getuigen,. Volksgebouw6.30 wachttorenstudie, onderwerp: „Wan neer alle natiën zich onder Gods Ko ninkrijk verenigen". Woensdag 7 30 uur dlenstvergadering en theocratische be- dienlngsschool. Ned. Prot. Bond, Weslvest 92: 10 30 uur ds J. F. van Royen (Rotterdam) Chr. Geref. Kerk, Waranda, hoek BK- laan: 9.30 uur Leesdienst, 2 30 uur ds. J. C. van Ravenswaay (Schevcnlngcn). Ned. Hcrv. Gemeente Kethel, De Rank: ds. Brummeikamp, 7 uur (jeugd dienst). Dorpskerk: 10.30 uur ds. Brum meikamp. Geref. Kerk, Oosterkerk: 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds. J. Couvée. De Ark Kethel: 9.30 uur ds. J. Na wijn en 2,30 uur ds. W. A. Krijger. Kantine S.C.F.: 10 uur ds. J. Couvée en 5 uur ds. W. A. Krijger. De Goede Haven: lö uur ds. G. Koenekoop en 5 uur ds. J. Nawjjn. Jullnnakerk: 10 uur ds. X. J. Oranje (Den Haag) en 5 uur ds, H. J. Heyncn (VJaardlngcn). VLAARDINGEN. Vrijdagavond kwamen in hef toernooi om de Mal- tha-raket dc spelen aan bod, die ver lenen week nog niet aantraden: Kooy had toen officieel vrijaf en Van Eijk was wegens ziekte verhinderd. De laatste, die vaak in een eerste party van een toernooi nogal stroef speelt, maakte gisteravond toch het beste moyenne foi nu toe en stelde zich meteen kandidaat voo/ de ereplaats. Maar ook J, v, d. Valk bleef op de goedf. weg voortgaan, al was het niet zo overtuigend als een week eerder: Hekman bleef ver achter; J» v, «L Velde bracht M. Kooy een gevoelige nederlaag toe. Rondom het nieuwe Wilhelmina» biljart bij J. v. d. Valk hebben vele belangstellenden de verrichtingen van de „ridders van keu en pomme- rans" gevolgd. Zij 2agen, dat het in het begin van de party tussen J. v. d. Valk en G. Valkestijn bij beide spe lers niet erg vlotte. Eerst liep Val kestijn Iets uit Zijn tegenstander bleef evenwel het antwoord op zijn series van 25 en 40 caramboles niet schuldig. Aanvankelijk een beetje stroef, maar later wat overtuigender won v. d. Valk, uiteindelijk toch nog spelende met een moyenne van 10.00. Ook Hekman—v. Eijk begon stroef. Met een serie van 30 caramboles in zijn zesde speelbeurt, gevolgd door 53 in de zevende, gaf. v. Eijk glans aan het duel. Toen Hekman hierop geen afdoende antwoord gaf, vergrootte Van Eijk zijn voorsprong. Hekman bleef tenslotte ver achter. Kooy ging tegen v. d. Velde goed van start, maar bleek daarmee al zijn kruit te hebben verschoten. De laat ste passeerde zijn tegenstander vlot en won uiteindelijk royaal. Dat nog ondanks de tegenslag, die hy moest overwinnen doordat de arbiter van deze partij zich onjuist had opgesteld en daardoor de spelei hinderde. Hekman v, Duijl v, Duijl Valkestijn v, d. Valk v. d. Velde v. d. Valk Valkestijn v. Eijk 275 Hekman v. d. Velde Kooy Bij het laatst gehouden judo-exa men in het Sport Centrum van Rei nier Hulsker zijn geslaagd voor de gele band (5e kyu) de heren: J. W, D. Roosch, L. Sterkman. L. Wouda, Th, I. Schimmer, R. van Zomeren, J. de Wit, R. Rijkeboer, D, L. v. d. Meer. Voor de bruine band (le kyu) de heer H. Delwei. Voor de blauwe band slaagden de heren H. C. Apon en J. T. v, d. Wal. Het aantal actieve bruine banden, in het Sport Centrum is nu gestegen tot 9 personen. 20 0 35 24 5.71 199 35 32 5.68 275 32 35 8.59 178 32 35 5.56 200 18 76 11.11 132 18 38 7.33 200 20 32 10.00 170 20 40 8.50 275 21 53 13.09 121 21 28 5.76 200 20 42 10.00 94 20 22 4.70 Stremming scheepvaart Op vrijdag 2 februari 1962 zal van één van de helling van de Scheep- werf Gusto te Schiedam de „Free Enterprise" te water worden gelaten. In verband met deze tewaterlating zaï op de Nieuwe Maas tussen kmr. 1005-7 kmr. 1006-5 het scheepvaart verkeer worden gestremd na onge veer 14.35 uur. DE Amerikaanse western „Face of a fugitive" heeft fn Neder land de titel „ALS MOORDENAAR GEBRANDMERKT" meegekregen: let» te dik voor een film die het juist niet te bont wil maken. Fred McMurray ïs er de man met een crimineel verleden in. Hy komt bij nobele Heden te land die blijk geven hem ook als een goed mens te zien en aldus vurige kolen op zjjn hoofd stapelen. Dat loopt op boete doen uit. Het criminele verleden van de hoofdfiguur bestaat uit een roof overval op een bank. Als bij naar een andere gevangenis wordt ver voerd, weet hij met behulp van zijn broer te ontsnappen. Ongeluk kigerwijs sterft deze. De rover meldt zich in een dorp aan als hulp-sheriff en komt daar in een goed blaadje te staan. Waarschijn lijk omdat hij onder invloed van het goede milieu nu het goede voorstaat en het slechte bestrijdt. Natuurlijk wordt hü ook een beet je verkikkerd op een meisje. Een met eenvoudige middelen tot stand gebrachte wild west story, wat modderig van beeld in de avondscènes, in de daglichtstukken oprecht vakwerk. Heden overleed onze lieve zuster, mejuffrouw MATHILDK AALSTIUS DEN AFPEL in de ouderdom van 81 jaar. Heemstede: A. SchwarzAalstius den Appel Johannesburg (Zuid-Afrika): J. KraayenbrinkAalstius deo Appel 's-Hortogenbosch: H. J. Aalstius den AppeJ Bentveld: W. J. Koreman-Aalstius den Appel Doorn: C. MaasAalstius den Appel H. W, J. Maas. Schiedam, 18 januari 1962. Burg, Knappertlaan 59. Correspondentie-adres: Mevrouw A. Schwarz-Aalstius den Appel Bronsteeweg 82. Heemstede, telefoon K 2500-3 58 21. De overledene ligt opgebaard in het Gemeente Zie kenhuis Nassaulaan 75, Schiedam. Bezoek aldaar elf uur vsa. en zes uur n m. De rouwdienst zal worden gehouden In het Sint Jacobs Gasthuis, B.K.-laan 59, Schiedam op maan dag 22 januari a.s, door de weleerwaarde heer ds. H- W. Hemmes te 14 uur mm.» waarna de be grafenis zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Schiedam te circa 14 45 uur. Personeel gevraagd Gevraagd voor onze zaak te Schiedam leerlinge voor de afdeling administratie. Flin ke meisjes, die belangstel ling hebben voor de admi nistratie en zich onder goede leiding willen bekwamen in het vak, bieden wy een pret tige werkkring, een aantrek kelijk salaris en een gunstige vakantieregeling. Gegadig den gelieven zich telefonisch of schriftelijk met ons in verbinding te stellen. Smoo renburg N.V., Hoogstraat 1-43, Schiedam. Tel, 6 6701. Fotogratie Voor pasfoto's naar K van Vuuren, Hoogstraat 106, tel 167 20 In één dag gereed. Rolfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Permanent wave Speciaal voor spoedgevallen Rofterdamsed\jk 265 Tel. 6 80 21 - Schiedam Te. koop aangeboden Franse kapstokken, geheel staal. Is bestand teger leren- jas, haken schieten niet los. Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. Hélène permanent met toe stel, het beste wat er is, compleet 5.--; stroomloos f 7.50 Op vertoon van deze idvertentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon .Hélcne", Rembrandtiaan 22 Telefoon 6 7170. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap, of kantelbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goed koopste adres. DÏIK, Groe nendal i a (Broersveldpad) telefoon 6 7028 (na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledikanten, kampeerbed- den enz. Kom eens praten. GEVRAAGD voor het verlenen van assistentie bij di verse gevarieerde administratieve werk zaamheden. Opleiding minstens op MULO-niveau. Typen en steno strekken tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan: N.V. Maatschappij Buitenhavenweg 50, Schiedam. rOxygenium" De Notarissen J. J. P. TESSELAAR, te s-Graven- hage en A. S. H. A. BLAISSE, te Schiedam, zullen op vrijdagen 26 januari 1962 en 2 februari 1962, resp. bij veiling en afslag, telkens des vjn. 11 uur in het gebouw „ARCADE" (Ned. R.K. Volksbond), Lange Haven 71, te Schiedam, Een pand, bestaande uit beneden- en bovenwoning en erve, te Schiedam, Dirk van Wasse naarstraat 17 a-b, groot 111 ca. Verhuurd beneden voor 33.20 p.w. en boven voor 61.35 per maand. En door Notaris A. S. H. A. BLAISSE, te Schiedam zal worden verkocht: Een pand, bestaande uit beneden- en bovenwoning en erve, te Schiedam, WestfraDkenland- sestraat 9 a-b, groot 64 ca. Verhuurd be neden voor 5.50 en boven voor 4.50 per week. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 5 maart 1962. Inlichtingen en toegangsbewijzen ten kantore van Notaris Blaisse, Nieuwe Haven 349, te Schiedam, telefoon 6 8116,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1