Kampioen Brinkman won ook cyclocross van „Schiedam55 m Voetbal in Schiedam Demos en Martinit delen broederlijk de punten SVDPW verplettert DEH na voorsprong DRZ sterker dan DJS NOAD had veel pech TEM HOEVE'S ROGfiEBétiÖÖvj BIJ ELKE MAALTIJD" HBSS heeft de plannen al gereed voor Sportcentrum SCHIEDAM AUTOMOBIEL PLAATWERKER [li IN MODDER ROND RIJKSWEG 20 AGENDA Uitslagen bij Juliana .Tan van ScMjndel vertelt HBSS-jun. over z'n carrière DRZ-DJS 2-1 Demos-Marlimt 2-2 DHS-RAVA 1-1 AFDELINGSVOETBAL Uw bakker heeft het/altijd vers J'W-, Films voor dhr. wandelgroepen Been gebroken bij aanrijding Brandje in distilleerderij Automobilist reed door na aanrijding Aanrijding Rockanje laat te veel kansen ongebruikt w-aH» 'M Brandschade (f1000) in slagerij le MONTEURS 2e MONTEURS HULPMONTEUR HULPMA8AZUNBEDIENDE 3 Ifaandag 29 januari 1962 ■aarts lis trr ■stam AKn, rwer. ■man, Jizick. ■riccti lteihg. Klilv, KJrk- I van fedfl- M V.d. Ufd. liitz.i Idea 1.1 cit arm Imu- planus Brinkman, zaterdag in. het Kralingscbos kampioen cyclocross ran Nederland, bewees zondagmor gen weer zijn superioriteit in de cyclocross die de Rennersclub „Schiedam" voor wielrenners uit het Waterweggebied en omgeving heeft georganiseerd- Reeds In de eerste ronde nam Man us Brinkman een voorsprong. Snel reed hjj over de straatweg achter de spoorlijn Schie dam—Delft om daarna by boerderij „Weltevreden" aan de kop over de modderige paadjes naar de achter zijde van het Vivo-gébouw te rij den, daarna sprintte hij over de klin kers van de weg die door de Spaan sepolder leidt- Met overmacht reed hü hier na over de grasveldjes, over de mod derige paden, de zandvcldjes om tenslotte lu hoog tempo met de fiets cp de nek tegen het dijklichaam van Rijksweg ZO op te klauteren. Weer door de modder lopend, strompelend en heel weinig fietsend kwam Brink man %'er voor het peloton bij een wankele plank over een sloot, ook deze hindernis nam hjj schier zon der moeite, en darna klauterde hij weer tegen glibberige dijkjes op, de voelen drukten diep in de tot boter zo week getrapte modder. Als eerste had Brinkman een ronde van 1700 meter afgelegd en ongenaakbaar zou hij dit parcours nog tienmaal zo passeren. Nu zij gezegd dat het parcours van rennersclub Schiedam een geliefd trainingsobject is voor vele wielren ners. Ook de grote crack Manus Brinkman doet hier regelmatig zijn ervaring op, omdat dit parcours al le nuances van heel slechte tot re delijk goede wegen biedt voor de veldritten. Meerdere renners toon den duidelijk meer geoefendheid dan. vele andere deelnemers. Zowel bij A- en B-junioren, bij nieuwelingen, veteranen als bij amateurs ontston den dan ook direct hiaten in de ke tenen van renners die zich door het landschap worstelden. Piet Hester presteerde bij de ve teranen wat Brinkman bij de ama teurs verrichtte. Onze stadgenoot bleef fris als een hoen aan de kop, hij kwam dan ook met verre voor sprong binnen. Een heel mooie pres tatie leverde de oude Piet van der Broek, die de vijftig al lang is ge passeerd. Ondanks de vele hinder nissen bleef hij op de fiets zitten am tenslotte als derde langs de Imisb te gaan. Bij de B-junioren bloven Koop man en Smit tot op de streep naast elkaar. J. Koopman werd eerste over twee ronden in 14,25 min. Tweede Gerarl Smit, derde J. van Manen, allen Pcdaalridders. A-junioren, vier ronden. Eerste werd W. Dolman in 25,45 min.; tweede werd GKok (Schiedam). Bij de nieuwelingen handhaafde Kees Smit tot de vier de ronde een kleine voorsprong, hij werd daarna gepasseerd door E. Dolman die met honderd meter voor sprong tenslotte finishte. Nieuwelingen (20 km): 1. E. Dol man in 42,43 min; 2. Kees Smit; 3. H. Bos; 4. Van der Ree (Dordrecht) 5. A. van. Middelkoop (Pedaalrid ders); 6. J. Kambeel (Schiedam); 7. T. Simoh (Rotterdam) ;8. W. Lepol- der (Schiedam), 9, G. van Dorp (Pe- (Aduertentie LM.) Fantastische aanbiedingen bren gen wij In onze vitrage-afdeling eerste verdieping. Voor hen. die nu of die voor jaar toch aan nieuwe gordijnen toe zijn, is dit een aanbieding om nooit te vergeten. Dubbeldraads geweven marqui sette, normale prijs 2.75, var» 100% katoenen garens, met een leuk fantasie entredeux, waar aan ruim geplooide ruche.koopt U nu per meter voor nog géén gulden. daalridders); 10. A. Kranenburg (Rotterdam). Veteranen (10 km): 1. Piot Heys- ter (Coureur); 2. K. Wijnen (Spor tief); 3. Piet van der Broek (Schie dam). Manus Brinkman, winnaar van de cyclocross van „Schiedam", neemt de zwaarste hindernis, een plank ouer een slootje met een snel treinvaart. Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen by ongeval: G G. en G.O.: Tutniaan 80 Telefoon 6 9290, Poluie-aiarmmimmer: 646 66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend: maandag 19 tot 2ü3U uur; dinsdag 930 tot 1630 en 19 tot 2» 30 uur. woensdag 9.30 tot 16 39 uur, donderdag 9.30 tot 1220 uur. vrijdag 9.30 tot 16 30 en 19 tot 22.30 uur; zaterdags 9.30 tol 16 3U uur s Zondags gesloten K.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend maandag 19 tot 21 uut. woensdag 14 tot 17 en 19 tot 2J uur; donderdag 10 tot 1? uur. vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u Sted. Museum: Roem der Romantiek. „De piano's van Vic Gentils." BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Susanne". Monopele, 2 uur: „De eerste man op de maan": 7 en 9.15 uur: „De hel van Saipsn". DIVERSEN Trene, 8 uur: Alg. Bond Mercurius. Film. Musis Sacrum, 8 uur: R.K, Midden standsbond. Toneel. Volleybal Ket eompetitleprogramma van de af gelopen week is voor Juliana zeer klem geweest, slechts Heren 3 en junioren F hadden een wedstrijd op hun program ma staan. Heren 3 boekte in de moeilijke uit wedstrijd tegen SPSV een. zwaarte, vochten maar verdiende overwinning. De start van Juliana was overrompe lend goed en in een oogwenk was het 10-8. De 2e set ging het eenter wat moei lijker, SPSV begon ingespeeld te raken en wist enkele malen door goed ser veren de Juiiana-ploeg tn moeilijkhe den te brengen. De 3e set was voor de politiemannen met 11-15 en het leek een gelijkspel te gaan worden. Geluk kig herkreeg Juliana in de 4e en laat ste set zijn zelfvertrouwen en won ten slotte met 15-11. Do uitslag was dus 3-1 Junioren B kon bet deic keer me? bolwerken en verloor kansloos met 3-0 van Libanon '50 C. Juliana heeft jX zaterdag zijn sterk ste jumorenploeg naar een sterk bezet toernooi m Dordrecht afgevaardigd de sterkste Juniorteams van de am. Dor- i. Juliana afdelingen Den Haag. Rotterdam. Dor drecht en Tilburg deelnomen. Juliana heeft voor een. prima prestatie gezorgd door op de 4e plaats te eindigen. Esperaiito-agendo Merkredon, la 31an de januaro Klubvespero ni kune legos la libron „Morea Perlo" ce kino v. Gmk, Ploegstraat 19. Venu al la konata adreso, vi es tos bon vena j. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dubbeldraads geweven marqui sette met jê\ ruche, jgglJJf De junioren van de voetbalvereni ging HBSS hebben zaterdagavond in rtfit wijklokaal in de nieuwe Maas straat geluisterd naar de bekende oud-intemationaal Jan. van Schijn- del, die iets vertelde over zijn car rière, Hij vertelde hoe hij gestart was in SW en hoe hij tenslotte net □Is de HBSS-ers de oranje kleuren mocht dragen. Jan van Schijndel gaf de jongens de raad naai; goede wedstrijden te kijken, die zijn nu ook op de televisie te zien. Hij wekte de knapen op van. HBSS Het Betere Soort Sport Schiedam te maken. Tenslotte heb ben de 130 jongens films gezien als een tekenfilm met Donald, met Popeye, een filmpje met Stan Lau rel en Oliver Hardy en een sport film, die een uur duurde. De spanning gaat komen by de KNVB'-crs. DRZ voelt er toch niets voor om te degraderen en hiervan werd DJ onder rumoer bet slacht offer. (21). Demos en Martinit deelden de punten in een enerve rende strijd. (2—2). DHS verzuim de tegen het weinig Imponerende RAVA de volle winst te grijpen. Het terrein Bos hoek was ook zondag on bespeelbaar zodat de topmatch SFC—Schoonhoven geen doorgang kon vinden. De supporters van DJS moeten gedacht hebben dat DRZ een willig slachtoffer was. Toen dat niet ZO bleek le zijn gingen ze zich heel on aangenaam gedragen, bijna was er een vechtpartij ontstaan. Ook de scheidsrechter had zyn dag niet en zo kon het gebeuren dat een doel punt van Koos Wigmans in de vier de minuut werd afgekeurd. Hier door «iet ontmoedigd bleef DRZ in de aanval. Ook DJS kwam echter tot h t offensief en tien minuten voor rust kon DJS de leiding ne men. Vijf minuten later echter werd hands gemaakt in het beruchte ge bied, G, Ouwens schoot de strafschop in, In de tweede helft gebeurde er iets vreemds. Een der spelers werd het veld uitgezonden wegens ruw spel, maar later mocht hij weer mee doen. Vijftien minuten voor tijd zet te G. Ouwens goed voor en good old Joop Molendijk kopte haarzuiver het winnende doelpunt in. Dc rivalen hebben elkaar niets toegegeven, hoewel Demos in de eindfase zeer gevaarlijk was. Demos kreeg m de tiende minuut de voor sprong. Middenvoor C. Tetteroo lan ceerde E. Frey en de rechtsbuiten rondde de aanval fraai af. (10). Toen kreeg Martinit de kans maar W. Post zond de bal uit de voorzet van Thijs Koppenhagen net over de lat Demos kwam terug. Bij een aan val op de doelman van Martinit pleegd een achterspeler obstructie en Eef Frcy kreeg een indirecte vrije trap op enkele meters van het doel te nemen. Nelis Tetteroo knal de het leer langs de witrode muur. Tien minuten voor rust kopte linksbuiten Koppenhagen na een mooie aanval van Martinit goed in. In de tweede helft gaven de teams geen centimeter grond prijs, er werd sportief, zij het hard gevoet bald. Uit een vrije trap, goed geno men door debutant Kcrdel, kopte Dick Hoogenboom de gelijkmaker in. In dc eindfase had Demos, tech nisch -uiver combinerend, het beste van het spel. In een weinig grootse strijd heeft DHS, dat overwegend het beste van het spel had, aan RAVA de halve winst geschonken. De Schiedammers speelden voor rust vrij aardig. Gud- de Scoorde na twintig minuten en daarbij bleef het. In de tweede helft had DHS nog een overwicht, maar Degellng en Krommenhoek lieten kansen ongebruikt, die zij na voor zetten van Roozen kregen. Toen De. geling een foutje maakte in dc laat ste minuten werd de uitstekende doelman Burger gepasseerd. Het ge lijke spel geeft tenslotte de verhou- ding wel v/eer in deze lusteloze wedstnj'd. Tafeltennis NOAD heeft zaterdag; in de Beurs de belangrijke strijd om de een na onderste plaats verloren van het Haagse Wilhelmus, dat maar twee punten meer heeft. Twee factoren waren in bet nadeel van hen: pech en het falen van Nico Altmendingcr, die nog niet over een goede wed strijd-mentaliteit beschikt. Tegen Zande won hij met defen sief spel de eerste game en stond in de tweede met 11-4 voor toen hij met een paar harde smashes werd gepas seerd waardoor het 118 werd. Toen ging Allmendinger ook aan vallen en zo fouten maken, waar door hij de tweede en derde set ver loor. Ook de twee andere partijen verloor hy. Arnold Braak en Henk Aben won nen ieder twee partijen. Maar Ar nold Braak had de pech een wed strijd in de derde game te verhezen met de cijfers 31—29. Van krachts verschil dus geen sprake, de geluk kige beeft gewonnen. Ook de dub bel, gespeeld door Aben en Braak ging verloren en nog wel in een der de set. Hierbij maakte de scheids rechter nog een fout door een fout- slag van Wilhelmus goed te reke nen, hoewel de Wilhelmus-spelers later toegaven fout gespeeld te heb ben. Zo werd het een 6—4 neder laag. Met een verbluffende monsicrsco re heeft SVDPW de competitie her vat. De 7—2 overwinning Is niet ge makkelijk behaald want by de aan vang van het laatste kwartier zag het er naar uit dat DEH de ver diende 21 overwinning zou beha len. Ook Schiedamse Boys blijft aan de kop na een grote 61 zege. Met Schiedam en Ursus vlot het nog niet, ook al speelde Schiedam ditmaal een heel goede party. Beide teams blijven echter onderaan de ranglijst staan. Schiedam-Belvedère 1-2 Onbevreesd "is Schiedam de ster ke leider Belvedère tegemoet ge gaan'en zo goed werd er gevoetbald dat Schiedam bijna heeft, gezege vierd. Door pech en een aanvecht bare beslissing van de scheidsrech ter moest Schiedam (voorlopig) toch met de nederlaag genoegen nemen. In de 25ste minuut zette links binnen Barendrecbt voor en rechts buiten Mosterd schoot in. Maar toen spil Jansen vijf minuten later de bal wilde wegschieten schoot hij zo hard tegen een tegenspeler aan dat het leer over het hoofd van doelman Van der Reep heen In het Schiedam se doel ketste. (3I). In de 25e mi nuut van de tweede helft greep Bel védère de winst (12). Wel scoor den de Schiedammers vier minuten later, door Maarten van Dyk, maar de scheidsrechter keurde het doel punt af wegens buitenspeL Schie dam protesteerde na afloop tegen de ze beslissing. Schied. Boys-OHW 6-1 NfeS veel kan de Schiedamse Boys nog afhouden van het kampioen schap. Ditmaal was het overwicht zo groot dat de stadgenoten zon der moeite tot een grote score kwa men. Met goed samenspel was het reeds bij rust 2—D. Xn de tweede helft brachten de Boys de stand op 61. SMV-Ursus 4-1 Te lusteloos hebben de Schiedam mers verzet geboden bij SMV. Voor rust ging het nog wel. In het eerste kwartier bracht SMV de stand al op 2—0, maar rechtshalf Gemt van Katwijk kon daarna de achterstand verkleinen met een ver schot. Ursus hjeld goed stand maar toen de gast heren uit een doorloopbal in de tweede helft nogal gelukkig aan het derde doelpunt kwamen was het ge daan met de Schiedamse animo. Vrij gemakkelijk bracht SMV de stand op 41. DEH-SVDPW 2-7 Het sterke DEH heeft heel ver rassend in het laatste kwartier voor het Schiedamse geweld moeten bui gen. Daarvoor zag het er niet naar uit dat SVDPW de volle winst zou kunnen pakken, Het sterke DEH had zeer lang een overwicht. In het eer ste kwartier schoot Aad van Dijk een strafschop in. maar DEH bracht vijf minuten voor rust de partijen weer naast elkaar. DEH ging in de aanval, het werd 2—1 en DEH be hield tot het laatste kwartier het tAdvenentie LM.) -~S': *V- A '-'3' een gezopde, smakelijke afwisseling- l - ,V -.V;>Gvr;-^v - -V* C -f' .yaP een van onze 7 SOORTEN; ROZIJNEN Een Haags zoel broodje,tl gevuld met rozijnen en l] krenten. Alle soorferr wor-,\ den machinaal gesne<Ien,y verpakt en gesteriliseerd. :|r SMAAKT BIJ ELKE MAAITIJD Drie Schiedamse wandelgroepen, aangesloten by de NCWB, hebben in de kantine van do Christelijke Technische School het journaal 1961 dat op initiatief van de gezamen lijke verenigingen uit het Rotter damse gebied van de NCWB is ver vaardigd. In een documentaire van een half uur komen alle tochten van het afgelopen jaar ïn het beeld. De wandelaars van de Oranje Garde, van dc Prinses Irene ULO en van de Christelijke Technische School heb ben met aandacht en veel commen taar uaar de filmopnamen, waarin zij ook dc acteurs zijn, gekeken. Tijdens deze filmavond werd ook een kleurenfiJmpje van de zomer kampen van de NCWB vertoond en een decoumentaire over de intocht van. de Vierdaagse. Besloten weid met de kleurenfilm „"Wilde Dieren- vangers". De Schiedamse Oranje Garde gaat twee grote wandeltochten, in Rotter dam en omgeving organiseren. Na de openingswandelmars zal op zater dag 31 maart een „koldertocht" bij Overschie worden georganiseerd, die een speciaal karakter zal dragen. De tradtionele KW-mars wordt op za terdagmiddag 6 juli weer in Schie dam gehouden. In de Fabristraat keerde de bak ker J. M. H. zaterdagmiddag op on voorzichtige wijze zijn carrier. Het gevolg was een aanrijding tussen de bakkerswagen en de motorberijder J. H. De laatste brak bij de aanrij ding zyn been. De GG en GD heeft het slachtoffer naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. Een brandje, dat slechts geringe schade aanrichtte.brak zaterdag uit in de distelleerderij van A. Daal- meijer aan de Raam. Voor de distel- lcerkctel lagen eiuge kolen opge slagen, die door dc hitte van de ke tel zijn gaan gloeien. Een deur in de nabijheid van de kolen werd ge bladderd. De uitgerukte brandweer bracht de gloeiende kolen naar bui ten. Zaterdagnacht om 0.15 uur schamp te een automobilist een in de Jan Steenstraat geparkeerd staande personenwagen, die licht werd be schadigd. De automobilist reed door, maar iemand kan zijn nummer aan de politie doorgeven. Een mobiio- foomvagen kon de auto op de Rot- terdamsedijk aanhouden. Het bleek toen, dat de automobilist enigszins onder invloed van sterke drank ver keerde. Dc automobilist J. W. S. uit Rot terdam nam zaterdag om 7.40 uur de bocht op de kruising Hoogstraat- Korte Dam te ruim. Het gevolg was, dat Dij tegen dc auto van de militair C. K. uit Den Helder reed. De auto's weiden licht beschadigd. DORDRECHT. Rockanje heeft tegen bet Dordtsc Geluksvogels een slecht gebruik van de kansen ge maakt. Anders was de uilslag (2—4!) zeker in het voordeel-van de eiland bewoners uitgevallen. Geluksvogels was in de eerste helft iets beter op dreef en vooral in het eerste half uur was bet toon aangevend. Toch duurde het nog een half uytr eer het deze meerderheid in een treffer kon uitdrukken. Toen v, d Heuvel uit een pass van links in schoot. was doelman Kleiburg kans loos <i0). Rockanje kreeg toch. ook wel enige kansen, maar Van Rij en Bruinsma hadden geen geluk met hun schoten.. Drie minuten voor het einde van de eerste helft verhoogde Geluksvogels de voorsprong, toen De Groot uit een. doelworsteling inschoot. Na de hervatting was Rockanje sterker en dit kwam na een kwar tier tot uitdrukking, toen Bruinsma een pass door het midden kreeg en. de Dordtse doelman het nakijken gaf (2—1). De gasten bleven doorstoten, maar hadden geen geluk met hun schoten, die meestal ook slecht ge richt waren. Na een half uur kwamen zij echter naast dc Dordtenaren. toen Rietdijk van grote afstand een schot loste en de Dordtse doelman volkomen ver raste, Do bal verdween over zijn hoofd in het net (22). Roskanje heeft nadien nog véle goede kansen gehad, maar Touw alleen voor de doelman gekomen schoot in diens handen en de kan» die Van Rij kreeg, werd ook om zeep geholpen. iïcsa'-aè, 4. Een beeld van de Schiedamse Wilhelmiuahaven, Waar het druk is van de schepen die een dokbeurt ondergaan b'J De Nieuwe Water weg of bij de (niet zichtbare) Werf A. de Jong. Schiedam heeft vorig jaar 282 schepen, metende tezamen 2503.818 brt ontvangen, wat gemiddeld bijna 10.000 per schip Is. Een goed deel van dexe schepen zijn in de Wilhelminaliaven geweest; voor een dokbeurt of voor het schoonmaken bij Tank er cleaning N.V. lu de slagerswerkplaats van A. v. d. Mark in Kethel aan de Kerklaan is zaierdagmidag 2.12 uur brand uit gebroken. De werkplaats brandde nagenoeg geheel uit. Dc aangerichte schade bedraagt ongeveer 1000, Een knecht van dc slager had eni ge gerepareerde zakken boven een kacheltje te drogen gehangen. Daar na is hij vertrokken. Toen hij echter enige tijd later terug kwam, hadden de zakken vlam gevat. De brand weer heeft het vuur geblust. On geveer 500 zakken gingen in vlam men op, terwijl ook enige gereed schap en verschillende kledingstuk ken verbrandden. Toen de bewoner zondagmiddag om 5.30 uur met aanwezig was, is de markies aan de gevel van het Tand aan de Singel van de heer J.H. n brand geraakt. Een omwonende heeft het vuurtje met een emmer water geblust. overwicht. Toen schoot Aad van der Vüst de gelijkmaker in. Plotseling schakelde SVDPW over op meer ver snellingen en. in een oogwenk werd DEH overspeeld. Van der Vliet scoorde nog viermaal en Van Gerveu raakte eenmaal de touwen. (2—7). De bouwcommissie van voetbal vereniging HBSS heeft de tekenin gen voor de bouw van bet Prote stants Christelijk Sportcentrum ter goedkeuring aan Gemeentewerken Schiedam aangeboden. Als de goed keuring er ls hoopt HBSS volgende maand In samenwerking met korf balclub „ODI" te kunnen gaan bou wen. Inmiddels beraadt de financiële cc imissie zich over het tekort dat er nog is. Getracht zal worden on geveer vwftienduizend gulden te le nen. Met allerlei acties zal de lening dan moeten worden afbetaald. Zo worden drinkglazen verkocht, ook worden steunbonnen ten verkoop aangeboden. De junioren van HBSS verzamelden, in enkele weken, hon derd gulden, in. De seniorleden hebben zich be reid verklaard per man 25 bij te dragen. l.BSS en ODI zullen in sep tember dc nieuwe velden gaan be spelen. Aannemer K. J. Simon en loodgieter M. Soeters hebben toege zegd belangeloos zoveel mogelijk te zuilen medewerken, nmiddcls heeft HBSS ƒ7000 gespaard, er blijft een groot tekort en daarom hopen de oranjehemden dat sympathiserenden bijdragen zullen willen storten op het gironummer 424225 ten name van de heer A. Winter, Van Ruysdael- laan 28. Heden ontvingen wij het ontstellende bericht, dat ons trouwe lid de heer G. J. VAN ZU1DAM in. dc ouderdom van 67 jaar plotseling is overleden. Zijn nagedachtenis, hij was een toegewijd en actief zanger, zullen'wij altijd in ere houden. Gemengde arbeiders zangvereniging „EXELSIOR" Schiedam, 28 januari 1962. AUTOBEDRIJF „VICTORIA" vraagt voor spoedige indiensttreding voor het bedrijf Strirkledeweg 99 (Spaansepolder) Schiedam een Mondelinge of schriftelijke sollicitaties aan boven staand adres AUTOBEDRIJF „VICTORIA" vraagt: Aanmelden Zwaardeeroonstraat 15 of Strickledeweg 99 (Spaansepolder), eventueel 'savonds na telef. afspraak 5 95 50. k.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1