(Sm itf WtfiP B. en W. vragen krediet voor verbetering Schiedamseweg Voorlopig slechts een klein gedeelte Makkers staken voor even hun wild geraas Sentiment druipt op Chicago trottoirs Van Eyk en v. d. Valk wonnen beiden weer Stof in overvloed om vijand te laten komen Uit de eerste divisie Koerierster Overzicht met maquettes Passage vertoont: Animo krijgt drumband W. A, VERWATEN In Monopole: Dz sloppen, de tussen wal en schip J. Bronkhorst leidt duel Fortuna-SVV Voorschot voor ambtenaren op ieders/tp! MALTHA-RAKET Eerste serie boven de 100 Artsen op zondag Monopole-matinees HVC komt bij Hermes Burgerlijke Stand SVV speelt in Haarlem KERKDIENSTEN Goed lustrumjaar voor „De Waerdye" Oecumenisch Avondmaal Fovasto opgericht SCHIEDAM 'txcbifei'e KUNSTGEBITTEN- REPARATIES Zaterdag 10 februari 1962 B. «n W. vragen In de eerst vol gende raadsvergadering een krediet ▼au 151.400 voor verbetering van cjn gedeelte van de Schiedamseweg, met bijkomende werken van de Tech nische Bedreven. De verkeersver binding van Schiedam met het voor malige dorp Kethel wordt momen teel hoofdzakelijk gevormd door de Nieuwe Damlaan, de Sportparkbrtig. het reeds aangelegde gedeelte van de Provinciale weg 15, de weg ten zuiden van het tuindorp „Grocnoord' en de Schiedamseweg. De Schiedamseweg heeft reeds ge deeltelijk een modem profiel gekre gen- Met het gedeelte van;deze weg lussen de Zwaluwlaan en' het oude dorp Kethel is dit nog niet het geval. Dit stuk, dat nog een bochtig tracé heelt, vraagt dringend om vcrbete- ring- Voorlopig kan evenwel alleen nog maar het gedeelte van de Schiedam- sewe„ tussen de Zwaluwlaan en do Dokter Sauerstraat verbeterd wor den. aangezien, alvorens het reste rende weggedeelte ter hand te kun nen nemen, daarirj rioleringswerken moeten worden uitgevoerd. De kosten van dit werk worden geraamd op /IIO.OOO. Dit bedrag is als volgt samengesteld: 3.500; af ronding en onvoorzien 3.9B5; alge mene bedrijfskosten ƒ1.945 De uitvoering van bovengenoemd werk brengt mee, dat de Technische bedrijven verschillende voorzienin gen moeten treffen, bestaande uit het verleggen van kabels, leidingen e.d. De kosten hiervan zullen ƒ41.400 be lopen. Voor een bedrag van ƒ29.400 vloeien de2t kosten rechtstreeks voor- uit de bestratingswerkzaam heden. Omdat deze voor de Technische Be drijven niet van nut zijn, kunnen zij niet aan deze bedrijven worden toe gerekend. doch moeten ten laste van de algemene dienst komen. „Olis Voorgeslacht' Aan de raad wordt door b, en w. voorts verzocht bil wijze van sub sidie voor eenmaal een bedrag van ƒ300 aan de Zuidhollandse vereni ging voor Genealogie „Ons Voorge slacht" toe te kennen. De vereniging heeft til. In haar Jaarboek verschil lende artikelen gepubliceerd, welke voor de historiografie van Schiedam van groot belang zijn. De vereniging heeft thans het plan om een beschrij ving van de zegels, welke zich ->e~ vinder aan een collectie charters In bet gemeente-archief, te publiceren. Zjj stelt zich voor dat te doen In een extra nummer van het orgaan „Ons Voorgeslacht". Aangezien de finan ciële middelen van de vereniging zeer beperkt zyn vraagt zjj deze subsidie. dat voor het betrokken gebied een uitbreidingsplan in voorbereiding is. Bijzetstoelen Aangezien de bijzetstoelen in de raadszaal, die van het Sted. Museum xn bruikleen zijn verkregen, wat styl betreft niet bij het overige meubilair passen en ook omdat het Sted. Mu- s»-um slechts node deze stoelen kan missen, vragen B. en W. de gemeen teraad de bruikleen te beëindigen en 'nieuwe bijzetstoelen aan te schaffen. Tevens wordt gevraagd een nieuwe bijzettafel aan het interieur toe te voegen i.v-m. de a.s. uitbreiding van het aantal gemeenteraadsleden. Met de aanschaf van het meubilair zal ii. totaal een bedrag van ƒ3.195 ge moeid zyn. B. en tV. leggen voorts de gemeen teraad een voorstel voor, dat beoogt de beschikbaarstelling van een kre diet van 18.150 voor buitenschilder werk aan het Gemeenteziekenhuis. Dit ziekenhuis Is namelijk aan een buitenverfbenrt toe. Het Is verant woord en zelfs noodzakelijk nog B. en W. vragen de gemeente raad om een krediet van ƒ5.000 voor de vervaardiging van ma quettes. Voor verschillende doel einden ls het in de ogen van het college gewenst om over maquet tes te beschikken, die de histori sche ontwikkeling van Schiedam gedurende de periode 15001960 in beeld brengen, met als sluit stuk een prognose van bet toe komstbeeld, De jaren 1550, 1750, 1900, 1945 en 1960 zonden voor deze maquettes het uitgangspunt moeten vormen. Op de laatste maquette in de serie zou de toe komstige ontwikkeling van de stad mede schematisch kunnen worden aangegeven. De kosten van deze maquettes, In overleg met de Dienst van Ge meentewerken door het Bouw centrum Rotterdam te vervaardi gen, zullen ƒ5.000 bedragen. schilderwerk aan dit gebouwencom plex te doen uitvoeren, ook aan die onderdelen, die na bet gereedkomen van de nieuwbouw znllen worden af gebroken. De tydsduur van in stand houding Is nJ. nog te lang om hel onderhoud achterwege te laten. U i tbreidings plan De gemeenteraad besloot in de ver gadering van 2 februari 1961, dat voor he» gebied, begrensd door de Bevend ijk, Lekstr., Voorhaven, Nieu we I Maasstraat en Spuihaven, de vast stelling van een uitbreidingsplan in voorbereiding is. Ingevolge artikel 36, 4de lid, van de Woningwet ver valt een dergelijk besluit, indien niet binnen 'n jaar na dagtekening, daar van 't ontwerp van het uitbreidings plan ter inzage is gelegd. Aangezien het bedoelde uitbreidingsplan niet kon worden gereed gemaakt, mede doordat de plannen van Rijkswater staat voor het betrokken gebied nog niet vaststaan, achten B en W. bet gewenst, dat opnieuw wordt bepaald, in een uitermate boeiende impressio- j/WAKKERS staakt uw wild pe- V raas" verdient de kennisma king zonder voorbehoud, taant zij betekent eert waardevolle aanwijist vooronze nog bescheiden, zij he* groeiende nationale filmportefeuille. Met dit werk is namelijk voor de eerste maal in de naoorlogse jilmenj een serieuze én geslaagde poging on dernomen op de middengolfhet moeiiyfc te omschrijven gebied tus sen komedie/klucht en regelrecht drama ire. Eén van de belangrijkste verdien sten van het scenario, dat Jan („Fan fare") Biokker naar een idee van' Rade makers schreef, is het doeltref fend afrekenen met de dwanggedach te, dat Nederlanders in films bü voor keur komische kwanten of Roddelen de ruziezoekers moeten zijn. „Mak kers staakt uw wild geraas" wil geen portret geven van de homo' neerlan dicus, maar meer en beter dan enige andere tot dusver verschenen film t- ifronteert ze ons met echte, in de werkelijkheid van het gewone leven betrokken Nederlandse mensen, met hun onderlinge relaties en gro te problemen. Het verhaal speelt rond het Sinter klaasfeest op 5 december, maar het is meer dan een aantrekkelijk decor voor Rademakers gegeven. De milde vijfde december legt een korte, maar duidelijke censuur in het ritme van de bestaande spanningen en conflic ten. Het 2ijn spanningen tussen fami lieleden en echtelieden, die op de vijfde december echter opgeheven worden. Maar dat is echter voor één dag: één dag lang staken de mak kers hun wild geraas, maar later gaat alles weer zjjn oude gangetje. Fons Rademakers geeft de ver schillende „verhalen", die meer schetsen zijn dan ronde geschiedenis sen en door hun natuurlijke raak punten een soort drieluik vormen, nlstische trant Zijn schildering van de diverse milieus is genuanceerd en trefzeker. Natuurlijk sltpt hij zo nu en dars wel eens. Mede door het goede spel van de acteurs en actrices, die door regis seur tot echt filmspel zijn gekomen, is men tot een film van goed gehalte gekomen. De hoofdrollen, de drie echtparen, worden vertolkt door: Guus Hermus en Ellen Vogel, Jan Teulings en Ank van der Moer, Guus Oster en Yoka Berretty. iP AS- SAGE). Apothekers-nachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 8L Bellen bij ongeval: G.G. en CLD.r Tuinlaan 80, telefoon 69260. Politie-alarmnummer: 646.66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend maandag 19 tot 20,30 uur; dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 ur; .woensdag 9JS0 tot 16.30 uur; donderdag 9.30 tot 1230 uur; vrijdag Ö.30 tot 16.30 en 10 tot 22.3Quur; zaterdags 9.30 tot 18.30 uur. 's Zondags: gesloten. E.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend: maandag 10 tot 21 uur; woensdag 14 tot 1? en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Stedelijk Museum: Roem der Roman tiek, „De piano's van Vic Gentils". BIOSCOPEN Passage, 14, 16.£5, 19 en 2L15 uur. „Makkers staat uw wild geraas". Monopoie, 14 uur (zondag 1* en 16.15 uur): „De vijand kwam 'snachts"; 19 en 21.15 uur: „De trottoirs van Chicago". DIVERSEN Minis Sacrum, ¥.0 uur: Personeels vereniging Romï: cabaret. Sursum Corda, 20 uur: IJE-koor: bij eenkomst. Wijkcentrum, 20 uur: Onder Ons: instuif. Irene, 20 uur: Entre Nous; toneeL Animo heeft nu officieel eed drum band. Dat is een prachtige prestatie' voor deze jonge chrlstel(jke gymna stiekvereniging in Kethel, omdat slechts weinige tarnelubs tn staat zyn tot de oprichting en handhaving van zulk een korps te komen. Don derdagavond heeft voorzitter C. L. de Groot de acht nieuwe gardetroma officieel aan de leider van de band, Bin us de Gids, overgedragen. Na anderhalf jaar intensief oefe nen op plankjes gaan de jongeren rich nu intensief voorbereiden op het „echte" spelen. De drums konden worden gekocht uit gelden verza meld in allerlei acties, als oud papieractie e.d. Bestuur, technische leiding e,a. waren bij de feestelijke overdracht van het belangrijke ma teriaal aanwezig. Animo is nu zeer verheugd, maar nog niet tevreden want er zal naar gestreefd worden ook voldoende geld voor hoorns tc verkrijgen. Op 30 april zal Animo zich met een feestmars voor het eerst met de drumband in Kethel presenteren. (Advertentie üll MEUBELPLAAT SLAAPKAMER Bestaande uit: 3-deurs linnenkast toogicdikant 2 nachtkastjes 2 stoelen 1 tafel VOOR SLECHTS ƒ493.—. Uitvoering in cdelhoutsoorten naar keuze. Volledige woninginrichting. HOOGSTRAAT 184-186 - Tel 67581 gevallenen en de rdannen en vrouwen, met harten van goud zijn er weer, ntt in trDe trottoir uan Cbicago", dat ondanks de knappe acteertalenten van Burt Ives tn Shelly Winters een vrij sentimen teel melodrama is geworden. Middelpunt is de onechte zoon van Mick Romeno, die in „Knock on any door" naar de elektrische stoel gaat. Be jonge Nick en zijn moeder Nelbe hebben de sympathie van een stel goedhartige bewoners van de achter buurt, die alles proberen om voor het kind een toekomst op te bouwen. Zij vinden de verlopen rechter Bru ce Sullivan aan hun rijde. De jongen komt in moeilijkheden als zijn schoolmakkers hem judas sen met hét beroep van rijn moe der: an im eermeisje in een nachthuis. Het brengt hem zelfs na een. vecht partij voor de rechter. Een. vurig m dronkenschap afgestoken pleidooi van diens oud-collega kan hem niet redden. Wel het geld van een hande laar in verdovende middelen, die moeder Nellie in rijn macht heeft. Met die verslaafde moeder dreigt de carrière van de knaap als pianist toch nog mis te lopen. Totdatnu ja, na veel votkstoneeldramatiek legt de boef het loodje al kost dat het leven van de brave rechter. Sterk acteertalent van Burl Ives In zijn mislukte pleidooi doen de dorheid even vergeten. Er zijn dan nog een paar wat mat doorkomende liedjes van Ella Fitzgerald, maar daar is alles mee gezegd. MONOPOLE Over veertien dagen vindt de be langrijke competitiewedstrijd Fortu- naSVV plaats. We vernamen, dat hiervoor weer een tofUcheldsrechter is aangewezen, nJ, J. Bronkhorst uit Velp. De wedstrijd SW—Fortuna in de eerste competitiehelft werd gefloten door A, van Leeuwen uit Enschede. B. en w. vragen de aandacht van de raad voor het volgende. Door de Minister van Binnenlandse Zaken is aan het college meegedeeld, dat door de Regering is besloten aan de Rijks ambtenaren voor het tijdvak van 1 januari tot 1 april 1962 een voor schot vanaf één januari 1962 toe te kennen salarisverhoging te verlenen ten bedrage van 12% van het maand loon of van 52% van het weekloon van betrokkenen, berekend naar de toestand op 1 januari 1962. Genoem de Minister verzocht het college te bevorderen, dat eenzelfde gedrags lijn voor het daarvoor in aanmer king '-omend personeel dezer Gee- m een te zou worden gevolgd. In het vertrouwen, dat zulks de instem ming van de raad zou hebben, heb ben b. en w. inmiddels besloten een zelfde voorschot op een toe te ken nen salarisverhoging aan het daar voor in aanmerking komend gemeen- tepersoneel toe te kennemB. en w. verzoeken de raad deze maatregel te bekrachtigen. {Advertentie tM VL AARDINGEN*. By de voort zetting van het toernooi om de Mal- tba-raket wonnen J. van Eyk en J. d. Valk opnieuw hun party. De strijd gaat nog uitsluitend tussen hen, voor zover het de bezetting van de eerste plaats betreft. Met andere woorden: eerst in de laatste party van het toernooi zal de beslissing vallen. Vrijdagavond werd ook de eerste serie boven dc honderd genoteerd. Van Eyk scoorde deze tegen de zwakke Valkestljn, Opmerkelijk was ook het uitste kende moyenne van E. Hekman, die J. v. d. Velde geen schijn van kans gaf. Nog altijd kan Hekman met zijn vaak groot spel voor verrassingen zorgen. Opnieuw genoten de wedstrijden, die biljartvereniging Flardinga op uitstekende wijze organiseert, grote belangstelling. De vele toeschouwers zagen aldus in de openingspartij een bevestiging van het reeds eerder ge schrevene, dat v. d. Velde een weke speler is. Hij raakt snel ontmoedigd. Zo ook tegen de goed op dreef zijn- Ten koste aan een aanrijding kon gistermiddag omstreeks uier uur de arts J. A. v.Haaj- ten op het parkeerterrein ban ge Nieuwstraat-fTuinlaan voor het postkantoor vermijden dat zij tegen een jongetje reed, dat plotseling de weg overstak. Bij het uitwijken botste de arts tegen een geparkeerd staande autodie op zijn beurt weer tegen een andere gepar keerde auto opsehoof. Linies op de foto de auto van de arts. De drie wagens werden min of meer beschadigd Gedurende dit weekend zijn. in spoedgevallen de volgende artsen te raadplegen: W. H, F. Meijer, Swammerdamsin- gel 43, tel. 69690; F. Jungerius, Jac. Catslaan 8, tel. 67355; F. J. W_ Beu kers. Burg. Knappertlaan 76, tel. 68004. Geopend is apotheek Evers, Lang© Haven 81, die ook gedurende de ko mende week de nachtdienst zal gaan waarnemen. Voor de Zuid-Hollandse judokam pioenschappen bestaat dit jaar zo'n grote belangstelling, dat de districts commissie Zuid-Holland van de Ne derlandse Jm Jitsu en Judo Band heeft besloten de wedstrijden op verschillende data in verschillende st den te laten plaatsvinden. Op za- terda 10 februari 1962 worden in het Sport Centrum Reinier Hulsker in Schiedam de kampioenschappen voor de junioren gehouden. j J ET vervaardigen van oorlogs films is nog steeds éen vast pro grammapunt van de HoUywoodse studio's. Stof daarvoor is er genoeg in onze verscheurde wereld. Korea, nog geen decennium geleden plaats van ten bloedig treffen tussen de vrije dn de communistische wereld, inspireerde tot „D e vijand kwam s'nachts" (AU the young men), deze week in MONOPOLE. Bet is een van die produkten, waarin gepoogd is de meedogenloos heid van de strijd in beeld te bren gen, terwijl tussen de krijgsbedrij ven door ook nog aandacht wordt geschonken aan enkele menselyke problemen. In dit geval gaat het om het feit dat de luitenant van een gevechtsgroep even voor h\j sterft het commando overdraagt aan de negersergeant Towler (Sidny Pol- tier). Dit onder blanken en speciaal Amerikanen gewaagde experiment leidt natuurlijk tot spanningen. Ge lukkig blijkt dat de negercomman dant met alleen een voortreffelijk leider is, maar ook een goed mens die zelfs zijn bloed ter beschikking stelt :m een .zwaar gewonde kame raad, met wie bij voortdurend over hoop heeft gelegen, het leven te red den. Jammer dat sommige opnamen iets te nadrukkelijk het gezwoeg in de studio's verraden. Hermes-DVS ontvangt zondag om 2 uur HVC in Sportpark Harga. De Amersfoortors, hoewel laag geklas seerd, hebben de moed nog niet op gegeven en zuilen vechten om de punten. Toch hoeven de blauw-wit ten deze wedstrijd niet te verliezen. Na drie verloren wedstrijden heeft Hennes de boot gemist voor aanslui ting bü de groep van zes. De gerin ge produktivitelt van de voorhoede is zonder meer terug te brengen op het rich niet kunnen aanpassen aan het onbeschaafde speltype van deze competitie. Het is bedenkelijk dat de clubs het over het algemeen zoeken in hardheid, waardoor hysterische GEBOREN: Marilyne N, A. d. v. M. F. Wasch en C. G. E. Lammers Lismet; Monique d. v. A. van 't Sand en F. M. van der Sluis; Franciscus H. J. z. V. H. G. M, Arnold en E. P. A. Aerts. GEBOREN: Antonius C.. zoon van A. H. van der Graaff en C. A Gorter; Ingrid; dochter van P. Tettelaar en M. de Bruin; Anna, dochter van J. Snijders en G. G. Schulze; Petrus A. M., zoon van A. P- van den Berg en M. A. Oudendijk; Peter, zoon van P. Jonas en F. Stangl; Marcel, zoon van A. Brouwer en J. V. Feijen. ONDERTROUWD: M. Brons 25 j. en G. H. Verhoeff 19 j.; J. J. A. Gar- naat 24 j. en W. J. Pegels 19 j.; J, W. Hemmes 23 j. en H. C. van Meufs 18 j.; E. J, Herkemij 25 j. en H. M. Ver linde 27 j.; P. de Joger 21 j. en A. I. van der Hoeven 21 j.; J. A. van Krimpen 25 j, en C. Luijendijk 21 j.; P. A J. Meuldyk 21 j. en A. E. Boon 20 j.; F. M. Reese 27 j. en T. G. Wes terman 22 j.; K. Saas 24 j. en L. A. Hoppstein 19 j.; J. Schenk 20 j. en R. Triel 21 j.; H, Semeijn 41 j. en J. C. W. van der Velden 44 j,; A. T, A. Smulders 25 j. en J. G. C. Peek 24 j GEHUWD: J. P. van Zon 27 j, en W. I. Radstake 24 j.; F. J. C. "M. Ar nold 25 j. en G. A. Schilder 24 j.; A. A. C. den Hamer 25 j. en W. H. van der Stap 26 j.: A. J. Ballyns 26 j. en J. G. Kap 25 j.; H. F. de Beun 26 j. en F. P. Liefboer 19 j.; A Knip- SCheer 25 j. en C. E. Hermans 25 3.; W. J. Bekkers 22 j. en G. A, Vrede- bregt 21 j.; R. R. van der Meer 21 j. en A. J. Roodbol 19 j.; K. W. de Rouw 19 j. en H. M. de Boer 18 j.; G. Bouwman 22 j. en S. M. A. Stom 24 3. OVERLEDEN: A J. Jung, 72 jaar; A. van der Kuil, 80 jaar. taferelen geen uitzondering meer zyn. Hermes 2 moet thuis kunnen win nen van DFC 2, aanvang 12 uur. Ook Hennes 3 hoeft bij Feijonoord 4 niet te verliezen. Het vierde heeft een vrije dag. SW staat zondag in Haarlem voor een zware taak. Niet alleen dat de Haarlemmers zich zullen willen re vancheren voor de smadelijke 82 nederlaag tegen Fortuna, maar bo vendien moet SVV volle winst halen om in de kopgroep te kunnen blijven. De krappe 1—0 overwinning op Stormvogels was weinig overtuigend en van het goede switchende SW- voetbal is weinig over. Kopenlijk is het maar een tijdelijke inzinking. SVV 2 krijgt een moeilijke uitwed strijd bij RBC 2. Het derde elftal heeft vrij en het vierde speelt om 10 uur in Harga tegen Musschen 2. N«d. Herv. Geref. Bvang Irene: 10 en 4 uur ds. van Wingerden jr, (Baby- lonfënbroek). Evangr. Lntii. Gemeente, ds. J. Halle- was (Zaandam). Luth. Kerk. Zaterdagavond 7.30 uur Oeeum, Avondgebed. Ned. Prot. Bond. West vest 92: 10.30 uur ds. A. D. Klaosscn (Jeugddienst.) Oud-Kath. Kerk. Dam 28: 10 UUt Hoog-Mis.. Baptistengemeente. Lange Haven 59: 10 uur en 7 uur ds. R. Rciling. Leger dees Heils. Lange Haven 27: 10 _jr Heiligingssamcnkomst en 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Gerrtt Verboon- straat: 6,45 uur Openlucht-samenkomst Alle samenkomsten staan de ma joors R. ReJtsma en K. Wierlnga. Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk: _j uur ds. A. Hoffman, 5 uur ds. D. Spaling. Bethelkerk: J0 uur ds. J, G Jansen, 5 uur ds. J. D, Smids. Opstan- dingskerk: 10 uur ds. J. D. Smids, 7 uur Oecum. Dienst-Hellig Avondmaal dr. L. J. Cazemier en ds. S. G. v.d. Haagen. Vredeskerk. 9 en 10.45 uur ds. C. v.d. Steen. 7 uur ds. nir, G. A, Alma (Amsterdam) (Opendeurdicnst). Jehova's Getuigen. Volksgebouw: 6.30 uur wachttorenstudie, onderwerp: .Dra gers van de vrees inboezemende naam" Woensdag 7.S0 uur dienstvergadering en theocratische bedleningsschool. Clir- Geref. Kerk. Warande, hoek BK- laan: 9.30 uur Leesdienst, 2.45 uur ds. C. den Hertog (Den Haag). Ned. Herv. Gemeente Kethel. De Rank: 9 uur de hoer Doeleman (Jeugd- kerk), 10 uur zondagsschool. Tuindorp- Dorpskerk: 10 uur ds. Brummelkamp. 7 uur ds. D. J. Spallng, 10 uur zondags school Dorp in Oude School. Geref. Kerk, Oosterkcrk; 10 uur ds. Pijlman, 5 uur ds. J, Na wijn. Kethel „De Ark": 9.30 uur ds. M. de Wit, 2,30 uur ds. I. Lever. Kantine Burg. Hon- nerjage Gretelaan: 10 uur dr. A. Proost, ds. M. de Wit. De Goede Haven: 10 uur ds. J. Couvée 5 uur ds. E. Pijlman. Ju- lianakerk: 10 uur ds. J„ Nawijn, ds. J. Couvée. de Hekman. Vaak over band spe lende, noteerde Hekman al direct nuttige series en leidde na tien beur ten met 113-46. In de zestiende beurt liet v. d. Velde nog even zijn tanden zien met een goed gespeelde serie van 53 caramboles. Het behoefde Hekman niet meer te verontrusten. Snel liep hij" naar zijn totaal, 200 caramboles, toe. Hekman 200 200 19 30 10.53 v, d. Velde 200 132 19 53 6.95 Van Eyk scoorde in zijn vierde beurt tegen Valkenstijn een serie van 22 caramboles, waarop Valkestijn met 23 repliceerde. Dat gaf de burger moed voor een spannende partij. Maar direct daarop legde de Sun- light-speler een prachtige serie van 106 caramboles op het groene laken, die met luid ap .laus werd beloond. Daarop bleef Valkenstijn het ant woord schuldig. Het was jammer, dat ook Van Eyk niet meer tot grote hoogte kwam, waardoor het partij gemiddelde nog niet eens ruim was. Van Eyk 275 275 21 106 13.10 Valkestijn 200 114 21 23 5.43 J. v. d. Valk begon tegen Kooy met 45 caramboles te produceren van acquit. Er zat derhalve een mooie kans op het kortste duel van het toernooi in. Dat is heel anders uit gekomen. Van der Valk bleek zijn kruit verschoten te hebben en kwam eerst tegen bet einde nog tot een paar series van betekenis. Toch bleef hij Kooy ver voor. v. d. Valk 200 200 26 45 7,69 Kooy 200 207 26 23 4.11 ROTTERDAM Ook in het vijf de jaar van haar bestaan heeft „De Waerdye", maatschappij van levens verzekering op basis van beleggang in aandelen, een fisijzonder bevredi gende toeneming aan afgesloten ver zekeringen kunnen bWkon, De voor uitgang over 1961 bedroeg, in Waer» dyefracties uitgedrukt 21,5 miljoen, zo deelt de directie mede. Zoals be kend hanteert „De Waerdye" een eigen rekeneenheid, De Waerdye- fractie. Al haar contracten luiden in de2e rekeneenheid. Iedere maand wordt de guldenswaarde van dezo Waerdyefractie betekend op grond van koers en opbrengsten van de be leggingen van „De Waerdye" in. aan delen Robeco. Deze guldenswaarde bedroeg bij de oprichting van „De Zoals wy reeds vorige week me dedeelden zai op zondag 11 februari 's avonds om 7 our in de Opstan- dingskerk een oecumenische avond maalsviering worden gehouden. Deze avondmaalsviering vindt plaats on der auspiciën van de Hervormde en Lutherse gemeente alhier. Aangezien deze eerste avondmaals dienst in een Hervormd kerkgebouw zal worden gehouden is besloten dat de avondmaalsviering volgens één der formulieren van het Dienstboek der Hervormde Kerk zal plaatsvin den. Het eerste gedeelte van de dienst tot en met de korte predikatie staat onder leiding van ds. S. G. v. d. Haa gen. de Lutherse predikant, het verdere gedeelte onder die van dr„ L. J. Cazemier, Hervormd predikant. Beide dienaars zullen gezamenlijk de tafel bedienen. In verband met de te verwachten aanwezigheid van leden van andere kerken zal zo nodig een korte toelichting op de dienst wor den gegeven. Wü vernemen nog, dat beide ker keraden reeds in principe het erover eens zün geworden, dat met een vol gende oecumenische avondmaals- dienst zeker geen jaar, zoals dat el ders wel het geval is, dient te wor den gewacht. De avondmaalsdienst staat open voor alle leden van andere kerken die in hun eigen kerk gerechtigd zijn aan het avondmaal deel te nemen. ROTTERDAM Door omzetting van de stichting „Fonds van Stolk" in een N.V. is opgericht beleggings maatschappij Fovasto N.V. in. Rotter dam, Het maatschappelijk kapitaal ad 1.158.000,— verdeeld in 11.580 aandelen van 100,—, is geheel ge plaatst cn volgestort. Dc nieuwe N.V. beoogt het beleggen en beheren van gelden uitsluitend of nagenoeg uitsluitend door de verkrijging, het bezit, het beheer en de vervreemding van effecten en andere vermogens bestanddelen. Tot directeur is be noemd de heer C. van Stolk Azn, te Rotterdam, Waerdye". in september 1956 I,— en is sindsdien opgelopen tot een waar de van 1,65 per eind december 1961- De hiervoor vermelde vooruitgang, ten bedragen van WL 21,5 miljoen, komt omgerekend tegen de guldens waarde van „De Waerdyefractie per ultimo 1DG1 neer op een bedrag van 35,4 miljoen. Door deze vooruitgang en door de opwaardering van het in voorgaande jaren verzekerde kapi taal. bedroeg het verzekerde bestand eind 1BG1 ƒ111,7 miljoen (Wf. 67,7 miljoen). oud-holLands#* kRistal ^3i vxafaAnsA &xia&i6i£cf/itq BROER5VELD106«134V .Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamsedijk 265 Tel. 6 80 21 - Schiedam Fotografie ttolfllms vergeten? De auto maat slaat voor u klaar Alle soorten films. Foto K van Vuuren. Hoogstraat- 106 foor paslotos naar K van Vuuren, Hoogstraat 106 tel 3 67 20 In één dag g^reen j Permanent wave Hélène permanent ra et toe stel,' het beste wat er ts, compleet 5.—; stroomloos f 7.50 Op vertoon van deze Te koop aangeboden advertentie f L— Kurungl Dames- en herentcapsalon .Hélène". Rembrandtlaan 22.' Telefoon 6 7170. Slaapkamers in staal en hout en bedden 1-2 persoons, j Diversen i zie toonzaal boven bij Plate, Gr. Markt 19-21, Schiedam. Huisdieren Te koop, papegaai, pracht vogel, ƒ30.—. Telefoon 070- 638515. Laat n\v spiraal trrrmaben tot modern opklap- of Kantel bed. Prima aiweramg, als nieuw terug. Het goed koopste adres. DUK. Groe nendal 1 A (Broersveldpad), telefoon 670 28 (na 18 uur telefoon 657 89) Ledikanten, nutiedikanten. Kampeer bed den enz. Kom eens praten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1