Groot scholenbouw-plan komt nu in uitvoering SCHIEDAM Vrolijke vrijbuiter Actie „10 x 10" zal toch de f 10.000 wel halen Eva wordt zonder genade achtervolgd Gisteren rijksgoedkeuring verleend - - drie kleuterscholen - - drie lagere scholen - - een ulo-school met --drie gvmn-lokalen DHS-leden Hyena's MEUBEL- m V0HIH6TEXTIEISH0W KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Artsen op zondag Koerierster verkoopsier(s) leerling- verkoopsfer AFSLAG 2 BANKWERKERS 1 ELEKTRQ-MONTEUR KUNSTGEBITTEN- REPARATIES DE GLANSPUNTEN HUNNER COLLECTIES GEMEENSCHAPPELIJKE SHOW in Gebouw „ARCADE" LANGE HAVEN 71 en in MUSIS SACRUM LANGE HAVEN 111-115 EUROMODE 1962 spannende avonturen van Kapitein Rob Zaterdag 17 maart 1962 3 Gisteren is de rijksgoedkeu ring afgekomen op het grootse plan van de gemeente Schiedam om in snel tempo en in serie-bouw zeven scholen en drie gymnastieklokalen In Nieuwland neer te zetten. Een plan. dat rond vier cn een half miljoen gulden zal gaan kosten, maar dat radicaal een einde zal maken aan de steeds latent in Nieuwland dreigende scfaolennood. Een verheugde wethouder II. Sabel beert, in gezelschap van de gemeente lijke inspecteur voor onderwijs, de heer C. A. Kamp, daarvan direct mel ding gemaakt en nadere bijzonderheden gegeven. Als het een beetje mee zit dan zal zeer binnenkort mogelijk zelfs over twee weken de eerste paal voor de eerste van deze serie scholen (voor welke school precies moet nog vastgesteld worden; geslagen kunnen worden. Verwacht wordt dan, dat alle sch»len In september 19G3 afgeleverd zullen zijn. Docb gehoopt wordt teven?, dat reeds In september 3962, dus by de aanvang van de nieuwe school-cursus, één kleuter- en één lagere school gereed kunnen zUn, n.l, de twee katholieke scholen die naast de reeds bestaande r.k. Albertus Magnusschool aan de Parkweg zijn gedacht. Want dan zal de nieuwe cursus kunnen beginnen zonder dal er klassen gerouleerd hoeven te worden, welk gevaar nu wél dreigt. naast elkaar te liggen, gescheiden door garderobes. Daarachter de cen trale hal. die aan de andere kant de dienstvertrekken heeft. Dat zijn dan een kamer voor de hoofdleidstcr; twee ruimten voor speelmateriaal, n. I. voor binnen en voor buitenspe len; een fietsenbergplaats, toiletten, enz. enz. Voor een goede doorbelich- ting aan twee kanten van het lo kaal is gezorgd. De lagere scholen krijgen acht lo kalen in twee lagen, verbonden door twee trappen in huis. Eij de zeven- klassige school wordt dan een bene denvertrek gebruikt voor garderobe, terwijl bij de achtklassige school die Dit in november door de Schie* damse gemeenteraad goedgekeur de scholcnbouwplan omvat de bouw van 3 drie-klassige kleuterscholen, drie lagere scholen, een ulo-school en drie gymnastlck-iokalen. Voor het Gereformeerde onderwijs ko men er een kleuterschool en een ze- ven-klasslge lagere school aan de Burg. Honnerlagc Gretelaan, naast de nog te bouwen gereformeerde Nieuwlandkerk. Het Christelijke OnderwUs krijgt een acht-klasslge lagere school, ook aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan, En de St. VVH1I- brordus-stlchting voor katholiek on derwijs krijgt een kleuterschool bij de beslaande Dom. Savloschool, naast de pas ingewijde K. K.-kerk aan de Dr. Schaepnu-nslngcl; een kleuterschool èn een zeven-klassige lagere school naast de bestaande Alb. Magnussijhool aan de Parkweg. Geen openbare school dus. Toch zal het openbare onderwijs ook van dit bouwprogramma profiteren, daar de Dr. Gunning school, nu onderdak biedend aan andere scholen, geheel voor het openbare onderwijs ge bruikt zal kunnen worden. Wel komt er een twaalf-klassige openbare ulo school aan de Bogen- dorpstraat, voor de Willem de Zwy- gerscbool n, die nu in een kleuter school aan de Laan is onderge bracht. De drie grote gymnastiek lokalen worden geplaatst bij deze tweede W. de Zwijger ulo-school, bij de openbare Gerhardschool aan de Hogendorpstraat en bij de open bare Dr. Gunningschool aan de Pier- sonstraat. Ai deze scholen worden in serie en in systeembouw opgetrokken door Muys en De Winter's Bouw en Aannemingsbedrijf. Zij zullen wat uiterlijk betreft in grote lijnen gelijk zijn aan Dr. Gunningschool en de Alb. Magnusschool. die immers ook door Mmvi in systeembouw zijn ontworpen. Kleine wijzigingen zijn echter mogelijk; zo zal de katho lieke kleuterschool aan de Dr. Schaepmansingel architectonisch wat aangepast moeten worden aan dc Dom. Savioschool èn aan de ka tholieke kerk ernaast. Serie-bouw Apotheke ra-nachtdienst: Apotheek Nieuwland. Wibautplein 17. Bellen by ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 6 92 90. Politie-alarmnummer: 8 46 66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend maandag 19 tot 20.30 u.; dinsdag 9.30 tot 16.30 en 19 tot 20.30 uur; woensdag 9.30 tot 16.30 uur; donderdag 9.30 tot 12-30 uur; vrijdag ö5ö tot 16.30 cn 19 tot 2.30 u.; zaterdags 9.30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend: maandag 10 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; zaterdag 10 tot 32 en 14 tot 17 u. Filiaal Singel: open maandag 2— 5.30 uur en 78 uur; woensdag 7—8 uur; vrijdag 2—5.30 uur en 78 uur. Stedeiyk Museum: „De piano's van Vic Gentils" en GKf-tentoonstel- ling. .„Michael Podulke". BIOSCOPEN Passage. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De vrijbuiter". Monopole, 2 uur (zondag 2 en 4.15 uur: „Genadeloze achtervolging"; 7 en 9.15 uur: „Hyena's van een wereldstad". DIVERSEN Tivolf, 8 uur; Soc. Nieuwland. Dans avond. Irene, 8 uur; Cefa. Film, Musis Sacrum, 8 uur: Rijks-h.b.s,- vereniging Onder Ons. Feest avond. wykcentrum, Ned. Ver. tot afschaf fing van alcoholhoudende dran ken. Feestavond. Wethouder H. Sabel heeft ons ook het waarom van de serie-bouw ont huld. Toen de heer Sabel einde I960 een gesprek had met de directeur- generaal van het ministerie van O.K. en \V„ mr. Broekman, om Je plei ten voor de bauw van meer zeer ur gente scholen in Nieuwland, kreeg hü van mr. Broekman te horen dat er practfsch geen kans way op het verkrijgen van bouwvergunningen voor scholen die op meer traditio- J I Q r^OTY^"!* nele wjjze werden opgetrokken. Tej VJd-X-gCXJ. C Y mooi en te duur. Maar voor systeem bouw en vooral serie-bouw lagen de kansen veel gunstiger. Toen ook de Schoolverenigingen bereid bleken de systeem- cn serie-bouw voor huD vurig verlangse scholen te aanvaar den. waren de moeiiykheden al een balvereniging DHS heeft gisteravond goed deel opgelost. in gebouw Musis Sacrum haar eerste Weth. Sabel is toen in Rotterdam i grote feestavond van dit seizoen ge gaan kijken hoe Muwi daar in rap geven. In zün openingswoord dankte tempo serie-scholen neerzet. Het I de lieer G. Krommenhoek, voorzit- Schiedams enige derdeklas voet- daar toegepaste H-lype van school gebouwen stond hem niet aan. Daar om heeft de Dienst voor Gemeente Werken een eigen ontwerp gemaakt, dat niet zoveel grond eiste als de scholen van het H-type, Op dit ont werp nu is gisteren de Rijksgoed- keurinj verleend. Wat de schoolvorm betreft kunnen we het volgende vertellen. De kleu terscholen worden gelijkvloers op getrokken. Do drlo grote spcct-en- werk-lokalen (elk 72 m2!) komen Ned, Herv. Geref. Evang. Irene: 1D uur cta Mulder, Opstandingskerk: 7 u. ds. Mulder. Lutherse Kerk. Zaterdagavond 7.30 uur Gecum Avondgebed. Ned. Prot. Bond- Westvest 82; 1C.30 uur ds. A D Klaassens. Oud-Kath. Kerk. Dam 2fl: heilige Mts door pnester J. Bergers. 4 uur plechtige Vespers van Dankzegging. Baptistengr meente. 's Morgens geen dienst. Lange Haven 59: 7 u"*" ds. R. Helling, Ne<J. Herv. Gemeente. Grote Kerk: 10 uuf dr L. J. Cazemier, 7 uur dr. A. Dronkers (Utrecht) (Opendeurdienst). Bethelkerk: 10 uur ds. C. van der Steen. 5 uur ds, J. D. smlds, Opstandingskerk: 10 uur ds. H w. Hemmes, 7 uur ds. Mulder (Voorthulzen) Vrcdeskerk: 0 en 10.45 uur: ds. J. D. Smids. 7 uur ds. C. van der Steen. Jehova's Getuicea. Volksgebouw: 6.30 uur Wachttorenstudieonderwerp „Ver enigd tegen natiën in hel dal der be slissing". Woensdag 7.30 uur, dienstver- gadering cn theocratische bedicnings- school cpr. Geref. Kerk. Warande, hoek BK-laan; 9.30 «Ur Leesdienst. 2.30 uur ds. j. c van Ravenswaay (Schevenm- gen). Leger des Heils. Lange Haven 27; IQ uur Heihgingssamenkomst en 7.3Ö uur Verlosstngssamenkomst, Gerrit Ver- boonstraat: 6.45 uur Openluchtsamen komst. De samenkomsten staan o.l.v de majoors K, Wieringa en R. Rcltsma Lange Haven 27: 12 uur Zondagschool. Herv. Gemeente Kethel. De Sank* 830 uur ds. Brummelkamp. 7 uur ds- Brutnmelkamp. Dorpskerk: 10 uur ds. Brummelkamp, 7 uur geen dienst. Geref. Kerk. Oosterkerk: 10 uur di>. P. R. Everaars. 5 uur ds. J Na wijn De Ark: »-30 uur ds. C. A. Vreugden- hil (Den Haag) 2.30 uur ds. F. K- Everaars Kantine Burg. Bonn. Grete laan: io uur ds. H. J. Hcynen. 5 uui ds. P. R. Everaars. De Goede Haven 10 uur ds. J- Couvéc, 5 uur ds. J. Zijp- Julia na kerk: io uur ds. J. Nawyn, 5 uur ds. J. Couvce. ter van de feestcommissie, voor de grote belangstelling, die de leden voor deze avond aan de dag legden. Verder wees hij nog even op de tom bola cn by hoopte, dat men veel loten zou kopen om het bekende geld In het overbekende laatje te brengen. Hierna was het woord, afgewisseld met muziek, aan de leden van het ca baret „Tele-Troef", dat deze avond voor de gezelligheid moest zorgen. De daverende lachsalvo's van het publiek bewezen wel. dat het gezel schap zich uitstekend van haar taak kweet. De enige die deze salvo's af en toe overtrof was een van haar eigen leden: Joop Doderer. Aan het programma werkten verder a.m. mee Jan Blaaser, gacha Denisent en Wim Scholten. Na afloop konden de vele aanwe zigen nog een dansje wagen op mu ziek van de „Sounddiggers" o.l.v. D. L. Rijnooy. Alles bij elkaar zal het voor de meesten zeker een ge zellige avond zijn geweest. GEBOREN: Helene C., dochter van F. H. J- de Bruin en J, van der Waal. ONDERTROUWD M. A. van Akkeren, 23 jaa* S. de Bruin, 18 jaar; H. P. il jaar en M. van den Bos, 32 J. Feenstra, 23 jaar en G. M. Stigter, 18 jaar; J, van der Graaff, 29 jaar en A. T. Stillis sen, 21 jaar; W. den Hartog, 23 jaar en A. van Hassel, 21 jaar; E. A. R. van Leeuwen, 21 jaar en E. Scbolte, 19 jaar; H. Tode, 22 jaar cn E. Sos- man, 18 jaar; J. H. de Wit, 24 jaar en G. M. Kinnegen, 21 jaar. GEHUWD: S„ J. van der Tonne- kreek, 20 jaar en H. J. M. Groen. 18 jaar; B. C. de Lange. 22 jaar en N. Bos. 16 jaar; P. F de Vries, 33 jaar en J. Bosman. 30 jaar; G. H. Schaef- fer, 27 jaar en C, L. van Seters, 21 jaar; J- J- A. Gamaat, 24 jaar en W. J. Pegels, 19 jaar; J. T. Rood, 33 jaar en G. J- Kapoen, 22 jaar; J. "W, Hem mes, 23 jaar en H. C. van Meurs, 18 jaar. OVERLEDEN: M. J. Schuunng, 82 jaar, wed. van J. Maaskant; A. H. van Mil, 85 jaar. garderobe er extra bijeenkomt aan de achterkant Naast de garderobes de toiletten-groepen voor jongens en meisjes. Bij de dienstvertrekken een speciaal vertrek voor de schoolarts. Ook hier zorgen glazen wanden voor veel licht. Uloschool De ulo-school krijgt een gebouw dat in vele opzichten lijkt op het bestaande aan de St. dduinastraat, maar dan In twee lagen. En de hoofdingang bevindt zich niet aan de smalle maar juist aan de lange kant. Ook 2al de centrale hal gebruikt kunnen worden voor bijzondere ac tiviteiten, omdat er nog een tweede ingang komt. Op elke etage één groot (voor de eerste klassen) en vier kleinere lokalen, plus een vak lokaal voor natuurkunde er boven voor tekenen. Totaal twaalf lesloka len, plus de nodige andere ruimten. De mogelijkheid wordt opengela ten om er naast en in etage er bo ven nog twaalf lokalen bij te bou wen. De gymnastieklokalen dan worden aile drie van het grote type zoals die voorgeschreven zijn voor het mid delbare onderwijs, met een zaal- ruimte van 21 bU 12 meter. Er komt een dnbbelstel kleed- en was-loka- len bij en de inrichting is zeer mo dem. Deze gymnastick-Iokalen, zo heeft wetb. Sabel uitdrukkelijk vast gesteld, komen in de avonduren ook ter beschikking van de sportvereni gingen en betekenen zo dus een wei- komen aanvulling. (Advertentie IM.) HETOÓG WIL 00H NAT/ ORflNÜECflLERU 9 'T£L;6E4Ü 5CHIE0BM H*iT romantische filmgenre, ge kruld met snuf jes humor en ironie krijgt In PASSAGE een kans met de film „De vrolijke vrybuiter" (Le Capitan), een Franse film waar aan André Hunebelle zijn reglekwa- Illelten heeft gegeven en waarin de hoofdrollen worden vervuld door Jean Marais (hy Is de vrybuiter), Bourvil (bij Is de komische knecht figuur) en Elsa Marttaelll (zij Is de Toen het actiecomité 10x10, afde ling Schiedam, gisteravond tijdens de slultlngsavond in Arcade officieel dw» burgemeester mr. 3. W. Peek erd ont£*mden, kon het cömllé aan de voorzitter van het comité voor /Sold-Holland, H. van IVIaarsen, een bedrag van segge en schrijve f 7965,95 meegeven. Dat houdt echter beslist niet in, dat het streefgetal van f 10.000 niet gehaald Z3l worden. Want hoewel het comité officieel niet meer bestaat, officieus zet het zijn werk nog ongeveer een week voort, zodat er goede hoop bestaat de 10.000 in Schiedam nog vol te kunnen maken. Langzaam maar zeker druppelde tijdens deze feestavond, waaraan vele Schiedamse tecnerbandjes be langeloos meewerkten, nog hoge be dragen binnen. Zowel van indivi duele kant als van de zyde van de diverse jeugdorganisaties en scholen. Sommigen, waren op originele wijze aan geld voor de actie gekomen. Wij denken hierbij aan een gezin, waar in de leden voor iedere vloek, die men zich per ongeluk liet ontvallen, drie centen in een potje moest stop pen: f 2,01 was hierdoor de op brengst.' Ook hadden jongetjes talloze kran ten opgehaald om deze tegen prijzen van één tot drie cent per kg te ver kopen. Voorts kwamen er beuragen binnen van het Cbr. en Openbaar Onderwijs, de St. Joris Doele, de padvinders van diverse gilden, de Geref. Jeugdcentr., de NWB, de KJB, de CJV, enz. Burgemeester Peek constateerde, dat de actie tien weken lang grote indruk in Schiedam heeft gemaakt. En alom heerst er tevredenheid en fierheid over hetgeen, dat er is be reikt. Het comité heeft zich dan ook veie inspanningen getroost om het gestelde dool te bereiken, „Maar toch vind ik het prettig om vanavond een teener om het leven te brengen, die met voor zichzelf, maa rvoor ande ren (de hongerende bevolking in Afrika) heeft gewerkt." Voorts vertelde de burgemeester het een en ander over het doel van de actie. Aan de sluitingsavond werkten mee: Jules de Corte, The Vocal Sis ters, De Frendo's, de accordeonist K. Boutenstein, het Kwartet Richard Dammers, het Duo Hibou met de „Tientieners", Marry van Eyk, Eddy en his tremble tones en Les Fréjudis, geïdealiseerde vrouw). Het verhaal speelt zich af in de ze ventiende eeuw. De knaap-koning Lode wijk XIII heeft de baard in de keel en wordt omringd door op macht azende intriganten. De ridder Fran cois de Capestang behoort daar niet bij, hij belandt min of meer toevallig tussen de samenzweringen en ontpopt zich tten slotte als een trouw dienaar van de Koning. Zoals dat de eis is in dit soort ge schiedenissen krijgen we een ondub belzinnig soort éénmansheroïek op gediend: de ridder, in eerste instan ties gebiologeerd door een mooi schepseltje, staat voor niets in 2ijn pogingen haar terug te vinden. Dat EEN harde thriller van Engels» makelij vraagt aandacht in MO NOPOLY Hyena's van eea wereldstad (Never let go) speelt zich af rond de georganiseerde auto diefstal, gemaskeerd door een bona fide garagebedrijf. Een gedupeerde eigenaar gaat zelf op speurtocht, raakt verwikkeld in een aantal hardhandige ontmoetingen tri omfeert tenslotte in zekere zin. „Never let go" heeft een reeks menselijke facetten, die de film bo ven de gewone misdaadstory uit tilt en bovendien twee goede ac teurs, die daartoe een belangrijke bijdrage leveren: Peter Sellers <heei verrassend) als keiharde autogang- wordt dus te paard achter schurken ster en Richard Todd als ''e besto- ïene. Méér dan middelmaat aanjagen, degengevechten le /eren met vier vijanden tegelijk, en de hele rest In spoedgevallen zijn gedurende dit weekend de volgende artsen te raad- plegen: C. J. M, Vlootman, Singel de komende week de nachtdienst zal 159, tel. 6776Ó; G. in 't Veld, W. de waarnemen. Zwijgerlaan 23, tel. 07760; P. van Santbrink, Van Heuven Goedhart- straat 1, tel. 62562. Geopend is apotheek Nieuwland, Wibautplein 37, die ook gedurende VOOR een stewardess, die in zij als lokaas wordt gebruikt om Oost-Dultsland heeft gewoond, haar broer, die in de ondergronds» Is het riskant boven door da Russen bezet gebied te vliegen. Dat onder vindt tenminste Eva Bartok als het verkeersvliegtuig, waarin zij koffie professionele lachjes serveert, door Russische Migs tot landen wordt gedwongen. Eva moet achterblijven, maar de politie doet opvallend vriendelijk- In Dresden blijkt, dat achter de glimlach, met name die van Marios Goring, levensgevaar dreigt en dat actief is, te vangen. Een dappere Engelse kapitein (Ri chard Greene) redt Eva op het nip pertje, mede dankzij een mooi ge baar van Goring in de tunnels on der het grensgebied van Oost- en West-Berlsjn De spanning in Comp- ton Bennett's „Beyond the curtain"' (Genadeloze achtervol ging) loopt pas tegen het slot hoog op. Dit niet zo heel originele ver haal is in MONOPOLE te zien. Na langdurige ziekte overleed, nog geheel onver wacht, mijn lieve zorgzame man en onze beste broe der, zwager en oom MARTIN US FRANS ZANDBERGEN op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam: H. Zandbergen-Bal Harfson, 12 maart 1962. Ericalaan 14 (post Jype). De teraardebestelling heeft plaats gevonden vrijdag 16 maart op de algemene begraafplaats Diepenveen, dorp. Te hoop aangeboden Wasmachines, zo van de fa briek v.a. ƒ95..centrifuges v.a. HO.—, combinaties met elektr. verwarming ƒ275.—. Showroom „Co ja", Lange Haven 126, tel. 6 3341. Personeel gevraagd Wie helpt ons bij het schoon houden van de kantoren? Hoog loon. 's Zaterdags vrij. Mondelinge sollicitatie na telefonische afspraak onder nr. 35180, toestel 86. Voor spoedige indienst treding gevraagd EN Prettige werkkring en goed loon. Aanmelden van 918 uur FIRMA AMERICAN Broersvest 57. Telefoon 662 47 Permanent wave OP VRIJDAG 23 MAART 1962, in gebouw Arcade, Lange Haven 71, Schiedam, voormiddag 11 uur, van de volgende percelen, alle te Schiedam: 1. Graaf Florlsstraat 64. intrekgeld op 14290. 2. Hoogstraat 81, Intrekgeld op ƒ10.800.—; 3. 2e Tulnslngel 12, intrekgeld op 7.700. 4. Villastraat 91, intrekgeld op 3.500. 5. Puttershoeksestraat 37, intrekgeld op ƒ3.400.—; 6. Hoofdstraat 73, klein 7, intrekgeld op ƒ400.—; 7. Hoofdstraat 73, klein 9, intrekgeld op ƒ375, Nog te bezichtingen op 22 maart a.s. v,m. 10 tot 12 uur en n.m. 14 tot 16 u. NOTARIS A. HOEK, Lange Haven 97, Schiedam. Voor enkele onzer afdelingen vragen wij mannelijke er vrouwelijke jongste bedien den, ter opleiding voor aan trekkelijke kantoorfuncties, 's Zaterdags vrij. Gelegen heid toi mondelinge sollici tatie na telefonische afspraak onder nr. 35180. toestel 8' Wij vragen voor onze pak- kamer vrouwelijk personeel voor hele dagen, 's Zaterdags vrij. Gelegenheid tot mon delinge sollicitatie na tele fonische afspraak onder nr. 35180. toestel 86. Vijfdaagse werkweek. Bas. v. d. Heydcn - Zelfbediening vraagt nette verkoopster voor afd. vleeswaren. Prettige werkkring, goed loon. Aan melden: Broersvest 16. Fotografie Koiiilms veruetenv Ut auto maat staal voor u kluar. Aile soorten films Foto K- van Vuuren. Hoogstraat 106 Voor pasfoto's naar K, van Vuuren. Hoogstraat 106. tel 6 67 20 In éen dag gereeo Hélène permanent met toe het beste wat er is compleet ƒ5—; stroom looi f 7.50 Op vertoon van deze advertentie l Korting Dames- en fterenKapsaion .Héiene". Kembranduaan 22 Telefoon 671 70 Woning ruil Woningrull Schledam-Breda. Aangeboden in mooi Breda moderne flatwoning. Ge vraagd huurwoning in Schie dam of Rotterdam Brieven ander nummer 9875 bureau vn dit blad Radio en televisie Koopt u elke week een grammofoonplaat voot t 3 Wij leveren voor het zclfoe geld een Philips bandrecor der. Ga praten en kijken b:* De Jager. Broersveld 108, Special showroom: 134 Diversen Wordt nu lid van het Groene Kruis. Contributie /7.8Q per j'aar. Inlichtingen B.K. laan 228 B, tel. 640 79 en Lange Nieuwstraat 45 B, tel. 6 62 64. GEMEENTE SCHIEDAM Bij Gemeentewerken Schiedam kunnen worden geplaatst: voor onderhoud aan de elektr, licht- en sluizen enz, in het bezit van het diploma VE.V. sterk stroommonteur. voor onderhoud aan de elektr. licht- en krachtinstallaties van bruggen, sluizen etc. Het bruto-loon volgens de loongroepen 5 en 6 is af hankelijk van dc leeftijd en bedraagt maximaal (bij 26 c.q. 27 jaar) resp. ƒ398.66 en ƒ417.44 per maand, exclusief de huurcompensatie. Loon groep afhanke lijk van bekwaamheid en ervaring. Bovendien pres- tat ietoeslag. Kinderbijslag volgens gemeenteregeling. Gegadigden moeten bereid 2ijn een functie bij de brandweer te aanvaarden. Voor deze brandweer functie geldt een afzonderlijke beloning. Voor ge huwden is het verplaatsingskostenbesluit van toe passing. Gunstige arbeidsvoorwaarden zoals 45-urige werkweek, 4% vakantietoeslag, gratis werkkleding. gepremieerde spaarregeling. Vrije zaterdag. Eigenhandig geschreven sollicitaties te zenden aan de directeur van Gemeentewerken. Korte Haven 3. Laat uw spiraal vermaken modern opklap, of Kanlelbed Prima uw er King als nieuw terug riet goed koopste adres UUK. Groe lendal 1 A (Broersveldpad) telefoon 670 28 (na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten nuttedikamen Kampeer bed den enz Kom eens praten Speciaal voor spoedgevallen Rotterdamse dijk 265 Tel. 6 80 21 - Schiedam Ter gelegenheid van de Landelijke Woningtiendaagse exposeren onderstaande Schiedamse woninginrichters welke zal worden gehouden vanaf MAANDAG 19 tot en met DONDERDAG 22 MAART OPENINGSTIJDEN: Maandagavond (openingsavond) van 7.30 wur lol 10 uur Dinsdag van 2 uur tot 5 uur en van 7.30 uur lot 10 uur Woensdag van 2 uur tot 5 uur en van 7.30 uur tot 10 uur Donderdag van 2 uur tot 5 uur en van 7.30 uur lot 10 uur DE TOEGANG IS VRIJ! Uw bezoek zal zeer op prijs worden gesteld! IN GEBOUW „ARCADE" EXPOSEREN: Gebr. Bertels Dam 9-24 Tel. 68142 Schrijver's Woninginrichting Hoogstraat 97 Tel. 687B1 Broersvest 68-70 Tel. 69390 W. A. Verwayen, Woninginrichting Hoogstraat 184-186 Tel. 675B1 Woninginrichting Vema, Mgr Nolenslaan 776-774 Tel. 65600 IN MUSIS SACRUM EXPOSEREN; A. Govaart A Co, Strickledeweg 105, Hoogstraat 158 Tel. 69788 J. C. Kroes Broersvest 64-66 Tel. 67920 J. D. Meurs Oranjestraat 11 Tel. 67B44-63844 Schneider's Woninginrichting Groenelaan 47-49 Tel. 69862 Witlems Emsting Rotterdamse Dijk 433 Te!. 69676 Volgende week is het lente en al is Pasen nog weken ver weg, de winter is heus voor bij. U hangt uw zware overjas in de kleren kast voorlopig voorgoed en denkt: „ik moet toch eens wat nieuws hebben". En dan komen onmiddellijk twee vragen: „wat moet ik kopen" en „waar hebben, ze wat ik zoek". Om u een beetje op weg te helpen eerst een paar adviezen. Koop dit voorjaar eens iets anders dan wat u tot nu toe heeft gedragen; durf eens naar de nieuwe herenmode te kij ken en zeg niet te gauw; „dat is toch niets voor mij". De kleding-ontwerpers in de Euro pese modecentra Rome en Londen heb ben toch ook voor u hun best gedaan! Nieuwe stofsoorten, andere kleuren, nieuwe dessins, kleine veranderingen in de modellen. Alles bij elkaar; de Euroroode 1962. Het tweede advies: besteedt u eens wat extra aandacht aan wat de herenmode noemt: het bijwerk. Heeft u altijd witte poplin overhem den gedragen; koop dan mf eens een over hemd in een pasteltint. Een draagt u nooit een vest? Een gekleurd vest. in een rustige tint, staat iedereen. Op die manier kunt u één pak op verschillende manieren dragen, Hoe ziet de Euromode 1962 er uit? Zoveel hoofden, zoveel zinnen: zoveel mode ontwerpers, zoveel variaties. Maar let u eens op de belangrijke dingen: de colberts zijn slanker, iets korter, van onderen iets afge rond De knopen staan hoger en dichter bij elkaar, de revers zijn dus korter. Deze stijl van het colbert is het belangrijkste ken merk van de Euroniode 1962. De pantalon is kan het anders slank; met en zonder zoom, beide wordt gedragen. En de stoffen? De gemengde kleuren het multicolor, dat jarenlang de toon aangaf, maakt steeds meer plaats voor meer effen, heldere kleuren en de dessins (ruitjes en strepen) zijn minder opvallend. Wie helemaal met de Euromode 1962 mee wil gaan, kiest zuiver grijs of diep „royal blue"; wie wat conservatiever van aard is vindt nog genoeg in warm bruin/bronzen en goud/bronzen tinten. Een enkel woord over de regenjassen: het zelfde modebeeld als bij de colbertjas. Mo dern is de ronde hooggesloten kraag, type rend voor de Euromode 1963 is de raglan mouw. De nieuwe jassen zijn gemaakt van katoenen poplin, nylon en terlenka; het nieuwste zijn de „wash and wear" jassen, geheel met nylon gevoerd. Maar de wallen gabardine is geenszins uit de mode, integen deel De tweede vraagwaar vindt u dat allemaal? Komt U eens kijken bij Smoorenburg, dan heeft u het antwoord. De Euromode 1962 in al zijn verscheidenheid wacht op u, die iets nieuws, die eens iets anders wil met zijn kle ding, En wanneer u nog nooit een Smooren burg kostuum, jas of colbert hebt gekocht zal ook dit u wellicht interesseren. Ieder kledingstuk (of het nu een Meester klasse kostuum van 175.of een light weight colbert van ƒ25.75 is) dat u koopt, heeft de Smooreriburg-garantie. Dat betekent dat 't het beste is dat u, waar dan ook, voor de prijs die u heeft betaald, kunt krijgen. Dit is het Smoorenburg-principe, dat tot een tra ditie van onze zaak is geworden. De komende weken zult u steeds bijzonder heden over de Euromode 1962 in de Smooren- burg-advertenties kunnen, lezen, maar we dachten dat het goed was om u alvast iets hierover te vertellen. Komt u eens kijken jd één van onze zaken in Amsterdam, Rotterdam of Schiedam! SCHIEDAM ROTTERDAM AMSTERDAM De boekjes met de kosten nog steeds slechts 75 ceni per stuk

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1