Op een balk balancerende boog boven Nieuwland s.v.c. Constructie voor stationsgebouw Werkzaamheden rond het station in volle gang Brederode: Valstrik ?n man alleen voor Maison Reese toonde zomerhoeden in show Duiven-wedvluchten op vrije zaterdagen Rustig en sfeerloos verliep de stemming Grote huurflats aan Dr. Zamenliofstraat Boeken week SCHIEDAM sl»seÉs(i*Swss^ Begrafenis van W. J. Bel Feestavond van Volksonderwijs Kijkdag op politie bureau Jeugdtoneel van De Dilettant jes Jongen breekt been Burgerlijke Stand Proef bij R.P.B. en A.N.B.P. Volleybal bij Autodief reed tegen winkel Oefenvlucht van De Postduif recognitiedienst ART, 5 WEGENVERKEERSREGLEMENT Brand in keet je Ouderavond van de W. de Zwijger-ulo VERKIEZING LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD Koeriersters ASSISTENT(E) .KMI THEATER OPROEPING Woensdag 28 maart 1962 3 t»rtj? "1 HUW* Het lijkt wel of de metaalbewerker op bovenstaande foto op een stalen balk hoog boven Nieuwland balanceert. Maar dat is slechts gezichtsbedrog. Hij staat' op een hoge metalen con structie, die het geraamte is van het in aanbouw zijnde nieuwe stationsgebouw. Op deze hoogte ontvouwt zich een fascinerend panorama voor de ogen van hem, die de moed kan opbrengen zo hoog te klimmen. Vanaf de zijkant gezien, kijkt de man over Nieuwland met zijn vele huizenblokken, rechts in gebogen vorm de spoorbaan. Onder de dwarsliggende stalen balk vlak voor de voeten van de man, stroomt rustig de Schie, die op de foto moeilijk herkenbaar is. Afgeschermd achter een hek met doorzichtig gaas wordt al ruim een jaar gewerkt aan het nieuwe stations gebouw. Een duidelijk beeld van hoe het er hier in de toekomst uit zal gaan zien, kan men niet zo gemak kelijk krijgen. Een groot deel van het werk speelt zich voorhands nog onder de grond af. Opvallend is op het ogenblik wel een ongeveer 30 meter hoge stalen constructie, die nog meer in het oog springt vanwege de fel rode menie, die op het staal is aangebracht. De constructie is de aanloop tot het vijf étages tellend kantoorgebouw Hierin zullen in de toekomst de kan toorruimten worden gevestigd, waar in zich de S-ambtenaren zullen nestelen. Maar er zal nog wel enige tijd mee heengaan eer het zo ver is. Toch geeft het stalen gevaarte op het ogenblik al een imposante aanblik. Onder het verhoogde deel van het toekomstige Stationsplein vanaf het lager gelegen gedeelte zal de voet gangerstunnel naar de perrons komen te lopen. De betonnen tunnel is nu reeds gemakkelijk herkenbaar. Even eens onder het hoge deel zijn een wielrijderstunnel en een bergplaats voor fietsen geprojecteerd. Vanaf het lage gedeelte van het plein zal het hoge gedeelte te berei ken zijn door middel van een beton nen trappetje. De trap tekent zich ook al duidelijk af. Maar verder ziet men op het ter rein slechts een wir-war van stenen, planken, stalen platen en pijpen enz. En daaruit groeit langzaam maar ze ker een riant complex van een groot steedse allure, waarop men in Schie dam terecht trots kan zijn. Aan het K. K. Toneelgezelschap i trokken. Zij waren getrouwd in ge- ,3rederode", winnaar van de To- meensehap van goederen. neelwedstrijdl 1960-'61 viel dinsdag avond. als laatste gezelschap, de eer te beurt om wederom zijn kannen aan de jury te tonen. Voor een groot aantal belangstellenden werd het stak „Valstrik voor een man alleen" opgevoerd, een thriller van de schrijver Robert Thomas. Het gezel schap heeft hier zeker weer een goe de keus mee gedaan. De gehele intrige van het stuk draait om de heer Corban (Jan Gudde), die aan de politie vertelt, dat zijn vrouw hem na een kleine onenigheid heeft verlaten en sinds dien ook niets meer van zich heeft laten horen. Als de pastoor van het dorpje, waar de heer Corban met zijn echtgenote verblijf houdt, met de verdwenen vrouw (Cor Gruij- ters-van Kooyen) bij de wanhopige echtgenoot aankomt, blijkt deze die niet als zijn vrouw te herkennen. Do pastoor en Corban mengen er de po litie in, die zich bijna direkt aan de zijde van de vrouw schaart en de bijna tot waanzin gebrachte echtge noot voor zwakzinnig verklaart. Corban schijnt voor een verloren zaak te vechten. Alle foto's van hem en zijn vtouw zijn verdwenen en hij weet niet goed te bewijzen, dat de vrouw, die nu in zijn huis is, niet zijn wettige echtgenote is. Hij heeft al alle hoop opgegeven, als er plot seling een kunstschilder-vagebond verschijnt, die hü als getuige van straat heeft opgepikt bij het huwe lijk van hem en zijn vrouw in Juans- les-Pins. Het huwelijk tussen hem, een arme jongen, en zijn schatrijke vrouw is namelijk nog al snel vol- De zwerver (Martin van Eyk) die nu dus kan bewijzen dat de indring ster niet de vrouw van Corban is, wordt echter door deze zelfde in dringster doodgeschoten, terwijl zij bovendien hierna de revolver in de hand van Corban duwt, waardoor deze door de binnenkomende com missaris (Gilles de Veth) als de schuldige wordt gezien. De proble men zijn nu zo hoog opgestapeld, dat er zelfs voor de toeschouwers bijna geen doorworstelen aan is. Corban wordt_ door een verpleeg ster zwakzinnig verklaard en zal naar een inrichting gebracht worden, Hij kan zich nog redden door zich een waarheidsserum te laten toedie nen, maar uit angst hiervoor zegt hij nu ineens, dat zijn vrouw niet meer leeft. Hij heeft haar vermoord! De commissaris vertelt nu, dat alles een plan van de politie was, omdat zij wel een moord vermoedde. Iedereen was in dienst van de politie. Dit goed-sluitende verhaal, met de korte en krachtige, vaak puntige dialogen, werd door Brederode op plezierige en in enkele delen zelfs uitstekende wijze voor het voetlicht gebracht. Vooral Jan Gudde heeft goed weg geweten met zijn toch niet eenvoudige toL Apothekers-nachtdienst: Apotheek Jangen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en GJD., Tumlaan 80, telefoon 6 9290. Politie-alannnummer: 6 46 66. Bibliotheek: Lange Haven, geopend maandag 19 tot 20.30 u.; dinsdag 9-30 tot 16-30 en 19 tot 20.30 uur; woensdag 9.30 tot 16 30 uur; donderdag 9.30 tot 12.30 uur; vrijdag 9-30 tot 16.30 eb 19 tot 2.30 u.; zaterdags 8.30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend: maandag 10 tot 21 uur; woensdag 14 tot 1? en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Filiaal Singel: open maandag 2— 5.30 uur en 78 uur; woensdag 78 uur; vrijdag 2530 uur en 7—8 uur. Stedelijk Musenm: Michael Poduike: schilderijen en grafieken. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: ..Duiveïsclub". Monopale 2 uur: „Wapens voor Mexico"; 7 en 9.15 uur; „Tussen sex en misdaad". DIVERSEN Chr. Sociale Belangen, 8 uur; SKA V/Bravo.' Concert. Onder de belangstelling van vrien den en verwanten is dinsdagmorgen om kwart voor twaalf op de Alge mene Begraafplaats In Schiedam het stoffelijk overschot van de 71-jarige Willem Jacobus Bel ten grave ge dragen. De heer Bel genoot bekend heid als IJveraar voor de groei en bloei van de voetbalvereniging De mos, waarvan hij 41 jaar lid was. De begrafenis is bijgewoond door de voorzitter van Demos de heer G. van 't Geloof, het bestuurslid A. C. M. Kockx en enkele leden van De mos. Op verzoek van de familie is niet* gesproken tijdens de plechtig heid. Volksonderwijs afd. Schiedam be legt °P vrijdag 30 maart in Musis Sacrum een propaganda-feestavond. De heer v. Thuyl, oud-algemeen se cretaris van Volksonderwijs uit Am sterdam spreekt een kort propagan distisch woord en daarna zal het ge zelschap ,,D' oude veste" uit Gorin- chem het blijspel „Het kleine geluk" opvoeren. Een gezellig bal o.l.v. de Flamingo's tot slot, Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bode, bij het be stuur en indien voorradig aan de zaal. Op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat zal zater dag 31 maart weer een kijkdag wor den gehouden van 1016 uur. Wie in de afgelopen maanden een fiets is kwijt geraakt kan daar komen kijken of zijn eigendom erbij is. Er zijn on geveer 60 fietsen en 8 bromfietsen. De Schiedamse Jeugd-toneel ver eniging „De Dilettantjes", die eind van dit jaar tien jaar bestaat voert zaterdagmiddag 31 maart ia gebouw Arcade het spannende jeugdtoneel stuk „De verwaande prins" van A. Bambo op. Het entree is weer laag gesteld en de kinderen kunnen twee uur lang genieten van de prettige verwikkelingen in het stuk. Tevens steunt men er een stuk cultureel jeugd werk mee. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de heer J. Beining, Vïaardingerdijk 65 en. voor de uit voering aan de zaal. Toen de 7-jarige Gerard H. uit de van Ostadelaan gistermiddag voor de woning op het trottoir aan het voet ballen was trapte hij tegen een uit stekende tegel. Het gevolg was dat bij het linker dijbeen brak. Gerard is in de Dr. Noletstichting opgeno men. Geboren: Arthur z.v. D. Scholteen G. Boekestein; Laetitia M. H. E. d.v. R. Smulders en M. A. M. van Loon; Ada d.v. B Walinga en A. B. de Vries; Martinus z.v. P. A. Lagerwerf en. J. C. Preesman; Pieter A. z,v. P. A, Lagerwerf en J, C. Preesman; Gerard us C. J. z.v. C. A. de Vette en P. L. Kerkhof; Cornelia G, J. d.v. A. J. van Geloven en E. J. L. van Scheijndel; Bastiaan z-v. J. M. van der Ley en G. Wey; Rudolf A, J. 2.v. P. H. Feelders en H. J. M. Ronde; Jacques W. P. M. z.v, J M. A. M. van Roosmalen en A. van Dorp; Madeleine d.v. W. J. Blom en H. J. Landman; Cornelia T. M. d.v. L. A. M. van de Water en H .T. M. Steens Overleden; J. A van Haastrecht, 62 jr echtg, van P. J. Taverne; J, P. Koppenhagen, 56 jr; M. J. J. Ham mers, 86 jr; G. Murk, 75 jr. wed. van A. Okhuijzen; P. de Ruiter, 2 maan den; J. IL Meier 72 jr; H. van der Hoeven, 85 jr. echtg. van W. van Ravens; W« J. Bel 71 jr; A Tettero, 32 jr. Ilet Is langzamerhand een traditie: de hoedenshow van Maison Reese in hotel De Kroon, waarbü Franse, Italiaanse, Zwitserse, Engelse en Ne derlandse modellen worden getoond, maar ook ontwerpen van mevrouw i RL Reese zelf. Stro en tule, veel wit en groen, bretons, klassieke grote hoeden met forse randen, maar ook kleine clo ches dat alles bepaalt de zomer- mode in de hoeden van Maison Ree- se, Voor de teenager waren er grappig schots geruite baretten met een klei ne pluim bovenop. Jeugdig van lijn waren vrijwel alle modellen, ook die voor ouderen. Zo waren er helrode turbans, die door een laag zwarte tu le met een zwarte roos aan voor- of zijkant, die geschikt zijn voor hoe- dendraagsters van alle leeftijden. Mooi vonden we de bretons, met grote en kleine bollen, met brede en smalle randen. Ze bestonden veelal uit gevlochten stro, in wit en groen, of in wit gecombineerd met rood of in een goudachtig beige. Veel hoeden hebben een vage, flat teuze lijn gekregen, doordat de bol geheel omwoeld was met tule. Soms zeHs werd de lijn uitsluitend be paald door die tule: de bollen wa ren dan laag, maar kregen een ho ge punt door de opgewoeide tule. Er was veel gebruik gemaakt van het tule-achtige materiaal thumali- ne. Mooi is ook het nieuwe Duitse haarvilt, aan één kant bedrukt, aan dc andere kant effen, dat gerimpeld, geplooid en soms bijna gekreukt, wat een heel nonchalant effect heeft. De uitgaanshoeden waren in het algemeen groot er4 met statige bre- de randen. Maison Reese toonde een 1 moderne bruidstooi van grove tule als een kroontje op het haar gerang-1 schikt, maar ook de traditionele1 hoofdbedekking van de bruid: een sluier bevestigd aan een klem dia deem. Dit Italiaanse model hoed werd geloond op de door Maison Reese gehouden hoeden-show. De besturen van de Rotterdamse Postdulvenbond en van de Algemene Nederlandse Bond ran Postduiven- houders hebben besloten om b|j wijze van proef een gedeeltelijke wijziging In de programma's voor de wedvluch ten In te voeren. Namelijk een ver schuiving naar de zaterdag, die im mers voor een groot deel van de postduivenllefhebbers een vrije dag Is. Een algehele verschuiving naar de zaterdag zal, zeker voorlopig echter nog niet mogelijk 2ijn. Meerdere le den van de twee genoemde bonden Zonder enige ophef is gistermid dag de eerste paal geslagen voor een blok flatwoningen, dat door de Bouw-combinatie Funt en Wouden berg neergezet zal worden aan de Dr. Zamenhofslraat, hoek II ogen- ban weg, dus op de grens met Rot terdam en uitkijkend op de toekom stige drukke Horvathweg. Het ont werp is van het architectenbureau C. C. van Kluyven te Schiedam. De 24 flats komen in vier woon lagen aan drie portieken te liggen. Het zün vrij grote flats; alle met vier kamers en geschikt voor een gezin van zeven personen. Er is een ouder-slaapkamer en twee slaapka mers voor drie en twee personen- De woonkamer meet 6 bij 3,60 me ter. Belangrijk is ook dat deze flats niet verkocht maar verhuurd zullen worden en dat ze gebouwd worden met premie A, dus dat de huur rela tief laag is. De keerzijde is dan weer dat de inrichting vrij eenvoudig is, dus zonder centrale verwarming, zonder goederenlift o£ huis-telefoon. Deze gerieflijkheden, die eigenlijk toch ook tot 't woon-comfordt zijn gaan behoren kunnen er in de goed kope premie-bouw niet meer af. Het blok wordt opgetrokken in een semi-systeexnbouw, dus betonnen skelet met baksteen bekleding. De gevel is van het bekende moderne vierkante type. In de onderbouw De kiesgerechtigde Schiedammers z|jn vandaag ter stembus getogen of zullen dit voor vanavond zeven uur nog doen, om de man of partij van hun keus aan een zetel te helpen In de Provinciale Staten van Zuld-Hol- land. „Een belangrijke verkiezing" hebben alle pamfletten die we in'de brievenbus aantroffen gezegd, alsook vele radio- en televisie-sprekers. Maar de kiezer is er kennelijk niet van onder de indruk gekomen, want de stemming was lauw. Het wil ons voorkomen zelfs nog lauwer dan b|j de voorgaande Staten-verkiezing in 1958. Van een stembus-strüd" was, dan ook nergens Iets te merken van morgen. Een volkomen sfeerloze verkiezing is het geworden en plichtmatig heeft men de stem uitgebracht. Ook in de voorafgaande dagen was weinig of niets te merken van een dingen naar de gunst van de kiezers door de par tijen. Weinig raambiljetten en span- vinden de bewoners hun bergruimte. Daar ztfn ook twee dagwinkels ge dacht, die elk een vloer-oppervlakte krijgen van ongeveer 55 m2. Verwacht wordt dat het gebouw over tien maanden gereed zal zijn. doeken en de door de gemeente aan gebrachte aanplakborden werden veelal maar voor de helft benut Er waren wat slecht bezochte propagan das vonden en dat was eigenlijk al les. Nu hebben de Staten-verkiezingen nooit erg de belangstelling gehad van de kiezers, maar ditmaal is het toch wel heel erg slap verlopen. Mogelijk dat de stemming er van avond nog een beetje in komt, wan neer de uitslagen bekend worden en uiteraard ook druk besproken. Want alle grote partijen gaan vanavond nog gezellig zitten nakaarten. De Par tij van de Arbeid trekt zich daarvoor terug in de oude veste, het Volks gebouw aan de Tuinlaan, waar men de verkiezingsstrijd volgt aan de te levisie en de uitslagen van commen taar worden voorzien. Van 7 uur af kan men daar terecht. De prot.-chris- telijke partijen, die in de volgende verkiezingen zullen samenwerken, dus de CHTJ, de ARP en de SGP hou den gezamenlijk een bijeenkomst m het Geref. Jeugdhuis, die om 8.30 be gint. De KVP houdt een soortgelijke samenkomst in gebouw Arcade en de WD gebruikt daar bij traditie de bovenzaal van de Amstelbron voor. hebben al te kennen gegeven de voor keur te geven aan de zaterdag ais dag voor de wedvluchten, zoals dat reeds gebeurt bij de Bond van Za terdagvliegers, die voor een deel op religieuse overwegingen bezwaar heeft tegen het laten vliegen op zon dag. Het deelnemen aan wedvluch ten brengt nu met zich mee dat de auivenhouders een groot deel van de zondag aan de valplank van het dui venhok moeten zitten, wat als een groot bezwaar voor het gezinsleven wordt gevoeld. Daar tegenover staat echter, dat weer andere leden, zoals winkeliers en neringdoenden, op zaterdag bezet zijn en dan dus met kunnen deelne men. De twee genoemde bonden hebben nu besloten om als proef voor de vluchten over grote afstanden de los sing-op zaterdag te doen plaatsheb ben, maar dat het eerste deel van het programma nog gewoon op zon dagen zal worden afgewerkt. Het laten vliegen op zaterdagen biedt verder het voordeel dat samen gewerkt kan worden met de Zater dagvliegers, bijvoorbeeld met het verzenden van de duiven naar de los plaatsen. Twee van de vijf teams van de Schiedamse Volleybal Club die in de afgelopen dagen wedstrijden speel den, behaalden de volle winst. Twee teams kregen een nederlaag te slik ken, terwijl een team door onvolle dig opkomen reglementair verloor, de eerste maal in dit seizoen. Dames 2 zegevierde met 3—1 over DOP, hoewel het spel van de Scnie- damse meisjes ditmaal niet erg kon bekoren. Er werd veel te noncnalant gespeeld en er werden te veel on nodige fouten gemaakt. De set-stan den: 8—15, 16—14, 15—13 en 15—12. Heren 2 gaat onverdroten op het kampioenschap af. Ditmaal werd de naaste concurrent Smash 3 met 30 geklopt Heren 1 speelde een redelijke wedstrijd tegen VVS uit Leiden, doch moest toch met 31 de eer aan de gasten laten. Heren 3 verloor met 30 van Hermandad I. terwijl het derde da mesteam reglementair verloor met 3—0. Op het Hercnpad is gistermiddag omstreeks half twee ecu auto door onbekende oorzaak tegen de gevel van een drogisterij aangeredea. Van de winkel werden de muur en een raamkozijn beschadigd en ook de auto kwam er niet zonder brokken af. De bestuurder van de auto stapte uit, vertelde aan omstanders „dat hij de baas ging waarschuwen", maar is sindsdien niet "meer gezien. De auto bleek het eigendom te zijn van de stuurman W. J. H. uit Zevenaard, die de avond tevoren de wagen op de Gustolweg had geparkeerd, maar het autosleuteltje in de wagen had laten zitten. De SCV trDe Postduif" organiseert bij gunstig weer op zondag 1 april een oefenvlucht vanuit Barendrecht, waaraan leden van erkende vereni gingen kunnen meedoen. Inkorven tussen 8 en 9 uur in het clublokaaL Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij In hun vergadering van 12 juni 1961 besloten krachtens artikel 5, eerste lid, sub c van het Wegenverkeersreglement vast te stellen de vol gende (40ste) Wijziging van het Verkeersbesïuit voor de Gemeente Schiedam. ENIG ARTIKEL Onder het hoofd „Verbod links afslaan" wordt vóór de rubriek „Nieuw Mathencsserstraat" opgenomen de rubriek „Burgemeester KnopperiiaaD, voertuigen, r|j- en trekdieren en vee, komende uit de richting van de Burgemeester Knsppertlaan, de Nieuwe Haven op, no. 44"' (bord model W.Vft). Van dit besluit staat voor teder belanghebbende be roep open tot het eu.de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan HM. de Koningin gericht, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie, die een bewijs van ont vangst afgeeft. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de des betreffende Hoofdingenieur-Directeur van de Rijks waterstaat, aan de Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond A-N.WJ3., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Nederlandse Motor rijdersvereniging alsmede aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. Het besluit ligt gedurende de genoemde beroeps termijn ter visie ter Gemeentesecretarie (Stadhuis - Afd. Algemene Zaken). Schiedam, 26 maart 1962 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris M. J. BLOK Burgemeester, J, W. PEEK ouó-hoUanosw. kRistal \^Se fo-AAwl mi a/& m/icAtuuf BROERSVELD 100*134 RECOGNITIEDIENST OFFICIËLE BEKENDMAKING Zesde wijziging Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom van Schiedam (Gronden, begrensd door de Burgemeester Knappertlaan, Anna van Bu- renstraat, Charlotte de Bourbcnsiraat, Nassau Dil- Icnburgstrast. Louise de Colignystraat en Juliana van Stolbergstraat). Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in art. 43, juncto art. 37 der Woningwet bekend, dat ingevolge genoemd wetsartikel heden voor de tijd van veer tien dagen ter Gemeente-secretarie (afd. Algemene Zaken, Stadhuis) voor een ieder ter inzage is neder- gelegd de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 23 maart 1962 vastgestelde Zesde Verordening tot wijziging van de Verordening tot regeling van de aard van de Bebouwing en het gebruik van. gron den in de bebouwde kom van Schiedam (Bebou- wingsvoorsehriften. voor de Bebouwde Kom) (Ge meenteblad 1945 nr. 1, 1949 nr. 33, 1953 nr. II, 1959 nr. 16 en 1961 nr. 27) (Gronden, begrensd door de Burgemeester Knappertlaan, Anna van Burenstraat, Charlotte de Bourbonstraat, Nassau Dillenburg straat, Louise de Colignystraat en Juliana van Stol bergstraat). Schiedam, 27 maart 1962 Het Hoofd, van het Gemeentebestuur voornoemd, In het kader van de Boekenweek, organiseren de samenwerkende Schiedamse boekhandelaren ook een Boekenweek-avond en wel op vrij dag 6 april. Dat is dan aan het eind van de week vol evenementen in Rotterdam, maar de praktijk heeft uitgewezen dat dan de belangstelling in Schiedam het grootst is. Op de Boekenweek-avond, die in gebouw Irene wordt gehouden zal de bekende Artls-excursielemer en televisiespreker Han Rensenbrink vertellen over zijn boek „Op ver kenning bij de dieren" dat binnen kort zal verschijnen. Deze lezing zal verlucht worden roet het vertonen van kleuren-dia's. Kaarten voor deze avond zijn ver krijgbaar bij de organiserende boekhandels, nl. I. L. A. N.V., de fa. Wed. Niemantsverdriet, Boek handel J. S. van Leeuwen. Henri Re becs N. V. en Boekhandel A. Rood- bol. Gistermiddag omstreeks Half zes is er brand geweest m een houten keetje van het bouwbedrijf Korsten en Zoon aan de Nieuw Mattenesser- straat, dat door de brandweer onder leiding van brandmeester W. de Ja ger is geblusd. De vloer is gedeelte lijk verbrand en ook twee van de zij panelen. De schade wordt geschat op 250,— en wordt niet gedekt door de verzekering. De oorzaak van het brandje is onbekend, mogelijk dot de jongens in de buurt een vuurtje heb ben gestookt. Door de Willem de Zwijgerschool I voor ulo wordt op donderdag 29 maart in gebouw Irene een ouder avond gehouden. De heer D. van Bentveld zal spreken over „Samen werking tussen school en huis". Aan het slot van de avond is gelegenheid afscheid te nemen van de heer M. Meyer, die na rpccr dan dertig jaar op de school werkzaam te z|jn ge weest, per 1 mei met pensioen gaat. RECOGNITIEDIENST KANDIDAATSTELLING De Burgemeester van Schiedam brengt het volgende ter openbare kennis: Op dinsdag 17 april 1962 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Gemeente raad plaats hebben. Op die dag kunnen van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 uur bij de Voorzitter van het hoofd stembureau of bij het door hem aangewezen lid van het hoofdstembureau, ter gemeente-secretarie (Afd. Alg. Zaken ten Stadhuize), lijsten van kandi daten worden ingeleverd. De benodigde formulieren zijn vanaf heden tot en met de dag der kandidaatstelling der gemeente secretarie (Afd. Alg. Zaken ten Stadhuize) kosteloos verkrijgbaar. Schiedam, 27 maart 1962. De Burgemeester voornoemd, J. W. PEEK Te koop aangeboden Te koop aangeboden Citroen 2 C.V., Lelijk Eendje, in goe de staat. Nieuwe banden. Bouwjaar maart 1960. Prijs 2-ODQ.Telefoon 6 10 44 Radio en televisie Koopt u elke week een grammofoonplaat voor 3 ih Wij leveren voor het zelfuc geld een Philips bandrecor der. Ga praten en kijken b- De Jager. Broersveld 108. Special showroom: 134. Fotografie ROMI Ma rgarinef a brieken Kon. IVilhelminahaven NJ2.17 - Vlaardingen zoeken voor haar afdeling EXPORT een die belast zal worden met werkzaamheden op het gebied van de order-behandeling. Leeftijd 18—23 jaar. Mnd. of sohr, sollicitaties aan bovenstaand adres. Voor pasfoto's naar K van Vuuren, Hoogstraat 106. tel 367 20. In één dag gereed ttolfilms vergeten? ue auto. maat staat vooi u tiaar Alle soorten films Foto K van Vuuren. Hoogstraat 106. Adverteren doet verkopen H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. GB808 29 maart t/m 4 april Morgen in onze donderdagcyclus: 2, 7, 9.15 uur. DE TROTS EN DE HARTSTOCHT Cary Grant, Frank Sinatra en Sophia Loren Cinemascope Technicolor 14 }aar AVONDvoorstellingen: dagelijks 7 en SU5 uur (30 maart t/m 4 april) ZIJ KENDE GEEN GENADE Een film van naastenliefde en heldenmoed 14 jaar MIDDAGvoorstellingen dag. 2 uur, zond. 2 en 4~üur MUZIEK-EXPRES Kex Gildo, -Tan en Kjeld en vele anderen Alle leeftijden VAN DER BURG MULS N.V. te Vlaardingen tot het hijwonen van oe ALGEMENE JAARVERGADERING van aandeelhouders op zaterdag, 14 april 1962 om 9.00 uur vjoi. ten kantore der vennootschap. De agenda ligt ter visie te onzen kantore, Industrieweg 16, Vlaardingen. DE DIRECTIE.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1