I Scliied. Kunstkring moet nieuwe wegen inslaan drunott CJV-vergadering met spel en forum cotton-stretch ankiets Of samenwerken, of naar Rotterdam gaan Man, die zijn zoontje doodde ook verdacht van zeden-misdrijf „W ïlton-Fijenoord" heeft teveel werk Schev. zeevishandel voor 30.000 benadeeld Sparen bij de Spaarbank Pëeks.Clpppenburg ARUNEN Werf Gusto 100 jaar SCHIEDAM Gemeente dekt tekorten voor 2 seizoenen Te weinig leden Burgerlijke Stand Secr. P. Plaisier - 25 jaar lid - gehuldigd Jmgensmarkt l.so 2.75 i.85 3.2S Ds. S. G. v. d. Haagen door Amsterdam beroepen Jongen uit het water gered Dr, Mansholt bij vlaggetjesdag in Vlaardingen Keukenbrand Geen uitstel voor R'damse leerkrachten Dinsdag 10 april 1962 S Na een bestaan van zevenentwintig jaar, meest goede en enkele glorieu ze jaren, verkeert de Schledamse Kunstkring thans diep in demoeiiykhe- den. Want van de kas Ij, niet ai leen de bodem bereikt, men is er in felle al diep doorheen gezakt. Leverde het seizoen lflt>0-'61 al een nadelig saldo op van ruim /2.7(H),voor het nu alweer bijna afgelopen seizoen 1961-'62 moet zelfs rekening worden gehouden met een tekort van dik 5.000.—. Het Is alleen aan de bereidwilligheid van bet gemeentebestuur van Schie dam om de tekorten, zowel van liet lopende als van bet komende seizoen 1962-'63 bjj te passen, te danken dat de Schiedamse Kunstkring nu nog be staat. Dit kan echter zo niet voortduren en daarom zal het Kunatkrtngbe- stuur nieuwe wegen moeten inslaan om uit de Impasse te komtn. Deze zouden kunnen bestaan uit het geheel of gedeeltelijk prijsgeven van de zelfslandighed. nJ. door met andere Schledamse verenigingen op-cul- tnreet gebied samen te werken, of door het Passage -theater vaarwel te zeggen en als Schledamse „uitkoop-vereniging" te gaan zetelen in de Rot terdamse Schouwburg. Een beslissing over deze belangrijke kwestie in nog niet genomen kunnen worden op de jaarvergadering die de Schiedam se Kunstkring gisteravond In gebouw Arcade hield. E«n uitgestelde jaar vergadering overigens, want deze had eigenlijk in september 19(51 gehou den. dienen te worden, maar toen verkeerde tie S.K. zo diep In de Impasse dat het bestuur toen geen kans 24g om de leden Iets feitelijks mede te delen. De grote financiële moeilijkhedenva», de Rotterdamse Schouwburg zijn ontstaan eensdeels door de stei k voor. Daar fc, de accommodatie veel gestegen prijzen van dé toneel-ver- geriefelijker en daar komen alle enigingen, maar voornamelijk door grote toneelverenigingen wèi spe- het grote tekort aan leden. Want de S.K. moet alle 928 plaatsen in het LPassage-theatcr bezet hebben op de toneelavonden wil de Kunstkring rendabel kunnen draaien. Op dit aan tal ontbraken in augustus i960 onge veer 200, in juli 1961 274 cn momen teel aan het eind van het lopende seizoen zelfs 324 leden. Een tekort dus van een derdel Zo heeft voor zitter DJT. Schoonhoven kunnen me dedelen op de vergadering die door slechts vijftien leden (waarvan vijf bestuursleden achter de tafel) werd bijgewoond. Wat de financiële consequenties zijn van dit geringe ledental heeft penningmeester J.A, Brevet aange toond: een tekort van ruim ƒ2.700 voor het vorig seizoen en een ge raamd tekort voor 5.400 voor dit lo pende seizoen. Door het invoeren van tal van bezuinigingen zal dit laatste bedrag echter wat verkleind kunnen worden, doch toch aanzienlijk blij ven. „De dalende belangstelling van de leden ligt niet aan de geboden pro gramma's", heeft secretaris T. Hem- minga betoogd in zijn jaarverslag, waaruit bleek wat het bestuur al met gedaan heeft om de belangstelling te stimuleren. Er is een leden-werf- actie gevoerd, die een mislukking is geworden en met veel moeite niet meer dan 30 nieuwe leden heeft op geleverd. Het gemeentebestuur heeft toen redding gebracht met de toezegging de tekorten te zullen dekken, maar de wethouder van culturele zaken, mr, M. J.H. v. Kinderen heeft daarbij duidelijk te kennen gegeven dat deze subsidie nog voor uiterlijk het vol gende seizoen zal worden verstrekt en dat van de Kunstkring zelf ook maatregelen worden verwacht om uit de moeilijkheden te komen. Maar welke? Noch het bestuur noch de ver gadering zal enig heil in verdere wervlngs-acties om het ledental te vergroten. Met *t bestuur van de Schiedam se Gemeenschap en met de sectie Cul turele Zaken van de S.G. zijn toen besprekingen gevoerd om de moge lijkheden te peilen van een samen gaan van diverse culturele vereni gingen (waarvan genoemd 2ijn Toon kunst en de Filmkring) of in één cultureel centrum of in federatief verband. Een fusie met de meest voor de handliggende vereniging, de Kat holieke Kring, is echter niet mogelijk daar deze laatste weigert daaraan mee te doen. Deze mogelijkheden zullen nog verder onderzocht worden, zo verklaarde de heer Schoonhoven. Toen werd van balten-af een an dere suggestie gedaan. „Verlaat het Passage-lheater en kom als Schle damse uitkoopvereniging naar de Rotterdamse Schouwburg", stelde Rob de Vries, de nieuwe directeur fAdvertentie I M.J WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TEL 11-66.15-R'DAM Grote sortering exclusieve modellen Gaarne zenden wij u onze rljk-geillustroerde catalogus franco per post} In het eerste kwartaal 1962 werd bU de Spaarbank anno 1820 te Schiedam zeer goed gespaard, ingelegdl werd n.l. 4.475.112,72 en terugbetaald 3.386.611,93. Een Inlegoveischot dus van bijna IA miljoen. Het obligo steeg in deze periode tot 36.595.573,52, het aantal spaarders tot 50.736. Van de bijzondere spaarvormen als afhaaldlenst, bedrfjtssparen. Jeugdspa- «n werden de beste tesultaten bereikt door het sparen ingevolge de Jeupd- spaarwet voor 15-21 jarigen met 10«c Rijkspremie 2145 deelnemers hadden ultimo maart 1962 een tegoed van f 8065114». tegen op 31 maart 1051 1643 deelnemers met een tegoed van 535.70842- Het gezamenlijk tegoed van inleggers en de reserves waren per 31 maart 3562 voor ƒ25.683.612.60 belegd in ef fecten voor 5-859.837,76 In hypotheken en voor ƒ8.436.511,71 in onderhandse leningen aan Rijk, gemeenten e.ti. Geboren: Jenny M. d.v. F. Prins en H We® Johan P. Z.V. W.P. Oostveen •n CL- van den Hof- Eric z.v. G. Ver vers en A.C.A. van Keulen. Jo^phff' Z.V. G. Schaeffer en C.M. Foist; Yvonne d.v, L. Schippers en C. Kramer. Overleden: W- Bosman. 77 jr. wed.van J.C. Geervliet; G.H. westhuls. 54 jr. lcn. Hier hebben zowel het bestuur als de vergadering wel oren naar ge had. Want het Passage-theater Is voor velen een héél grote steen des aan stoots, zo bleek op deze vergade ring. Velen zouden ook bedankt hebben vanwege de slechte accommo datie die men daar heeft. Want men hoort er slecht, er Is geen foyer waar men in de pauze kan vertoeven en o, die garderobe...! Maar erger is dat de grote toneel groepen weigeren om nog daar te komen spelen. De Nederlandse Co- medie doet het allang met meer, de Haagsche Comedie heeft het dit jaar voor de allerlaatste maal gedaan en het Rotterdams Toneel zal volgend seizoen, na lang soebatten, nog één maal komen en dan nooit meer. Daardoor zal de S.K. aangewezen 2i;n op de minder-goede gezelschap pen, die dan bij de gebrekkige to neel-accommodatie nog niet eens alle stukken kunnen brengen. Het peil van het gebodene zal dan ook sterk dalen. De vergadering bleek veel te voe len voor deze suggestie, mits het bc stuur kan zorgen voor vaste plaat sen in de Rotterdamse Schouwburg en voor een vervoers-regeling. Het bestuur 2al hierover nog besprekin gen voeren met de heer De Vries en de resultaten op een volgende vergadering bekend maken. Tijdens de vergadering werden de aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden D. J. Schoonhoven en mr. P. van Bochove herkozen. De con tributie zal, ondanks de tekorten, voor het komende seizoen niet ver hoogd worden, maar het aantal voor stellingen wordt verminderd tot zes. Dit zullen zijn Studio op 18 oktober, Centrum 15 november en 3 januari, Ensemble 21 februari, Rotterdams Toneel 2B maart en Theater 25 april De jaarvergadering die door de Schiedamse federatie van CJV zondag In Irene is gehouden. Is dit maal bijzonder attractief gemaakt, doordat er voor de teden 's middags een „opdrachten-spel" is gehouden, terwfjl er 's avonds een forum-bijeen komst was, ook voor niet-leden toe gankelijk, TUdcns de vergadering heeft voor- zltter W.F. de Wolft zowei penning meester J. Busk es ais secretaris P. Plaisier, die belden weer voor een voortreffelijk en uitgebreid jaarver slag hadden gezorgd, geprezen voor het vele werk dat voor de ver eniging verrichten, temeer daar zij het In het verslagjaar nog bijzonder druk hebben gehad met de viering van 't 75-Jarlg bestaan van de Schie damse CJV. En daarbij werd secretaris Plet Plaisier nog speciaal in het tonnetje gezet omdat hij in januari 25 jaar lid Is van de CJV, van welke tijd h|j 12 jaar het federatie-secretariaat ver vult. „De waarde van jouw werk is niet in geld nit te drukken", vond de heer de Wolff en daaronr bleef het bU een boekenbom Tevoren hebben de CJV'ers met animo deelgenomen aan het opdrach ten-spel dat in het teken stond van de Boekenweek. Er werden tien groepjes gevormd door uit te zoeken welke schrijver bij welk boek be hoorde en daarna moesten de groep jes nog eens de titel van het boek uitbeelden op een leuke manier. De groep van schrijver KL, Norel won de prijs, uiteraard bestaande uit boeken. Tussentijds is nog gezamenlijk een broodmaaltijd genuttigd. De avond was gewijd aan het fo rum, het tegenwoordig zo populaire amusement Dit forum stond onder beproefde leiding van de heer F-A. de Wolff, voorzitter van de Schiedam se Gemeenschap met als leden de arts F. Jungerius, dommee C. v.d. Steen, de voorzitter van de Schiedam se Jeugdraad R.J. Goettsch, de direc teur van de Technische school J. Pul leman en de ambtenaar voor jeugd zaken C. Hens. Tai van onderwerpen die in de publieke belangstelling slaan, werden aangesneden. "De arts Jungerius kon de twist als lichaamssport wei waarderen, maar personen boven de veertig jaar kun nen zich er eter niet aan wagen, daar het verouderde hart dan een woordje mee gaat spreken. Wat de „zullen" in het openbare leven betreft, wees de heer Goettsch er op, dat dit onderscheid bU de jeugd-beweging meer en meer aan het vervagen is, omdat de Jeugd juist behoefte heeft aan contact met an dersdenkenden. De „zuilen galerij" ..ordt nog het sterkst gezien bij het onderwijs, vond de heer Fulleman. Dokter Jungerius had een originele opvatting over het gevaar van roken. Kettingrokers lopen inderdaad grote kans op Jongkakners, gaf hij toe, maar matig roken is niet slecht „Als je niet rookt krijg je meer honger en veel eten is ook gevaarlijk!" Het forum wan unaniem van oor deel dat de gemeente haar plicht wat heeft verwaarloosd door geen moge lijkheden voor het eugdwerk in Nieuwland te scheppen, maar mis schien komt dat nog. Verder waren er nog vragen over Radio Veronica („een groot deel van de bevolking luistert daarnaar"), over „rare liedjes" voor de radio, de juty-rechtspraak en sexuele voor- hchtin f..een persoonlijke kwestie, boter in klem gezelschap te behan delen"). Mdwertentie i M Voor hen die binnenkort eet) huls krijgen of hun kamers eens een heel nieuw modern gezicht willen geven Is dft 'n bijzondere aanbieding. Want morgen begint er een speciale verkoop overgordijn- stof voor minder dan de halve prijs. Moderne unl gordijnstof, in een zware kwaliteit, een leukfantasïe weefsel In aparte melé tineen. Dezelfde stof die U in speciaal zaken te kust en te keur kunt kopen voor 4.25, koopt U morgen (omdat het uitgebreide kleur assortiment niet meer com pleet ts) per meter voor nog géén twee gulden. Woensdagmorgen om 9 begint de bijzondere aanbieding van deze dichtgeweven over- gordijnstof, 120 cm breed, per meter voor itgeweven over- m Apothekers-nachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 31. Bellen bjj ongeval: G.G. en G-D„ Tumiaan 80, telefooD 6 92 90. Politie-alarmnummer: 6 46 68. Bibliotheek: Lange Haven, geopend maandag 19 tot 20,30 u.; dinsdag 8.30 tot 16.30 en 19 tot 2030 uur; woensdag 9.30 tot 1630 uur; donderdag 9,30 tot 12.30 uur; vrydag 930 tot 16.30 en 19 tot 2 30 u.; zaterdags 9-30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend: maandag 10 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 U. Filiaal Singel; open maandag 2— 5.30 uur en 78 uur; woensdag 78 uur; vrijdag 25.30 uur en 7—3 uur. Stedelijk Museum: Michael Fodulke: schilderijen en grafieken. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur. „Een avond aan het strand". Monopole, 2 uur ,,De Plunderaars"; 7 en 9.15 uur: „De gewelven der verschrikking". DIVERSEN Geref. Jeugdhuis, 3 uur: Chr. Mid- denstandsver. Lezing. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Klein Babberspolder. Verg. Volksgebouw, 8 uur: ANWB. Verg. Volksgebouw, 8 uun ABVA. Verg. (Advertentie IM. elke woensdag 2 paren-verkoop Speciaal verlaagde J.M. prijs Jongens per paar PER 2 PAAR Junior per paar PER 2 PAAR De Evang. Lutherse Kerk te Am sterdam (wijk Xj heeft een beroep uitgebracht op ds. S. G. van der Haagen, Luthers predikant te Schie dam. Om ongeveer 4 uur gistermiddag is het 6-jarig jongetje Machiel A van Aalten wonende aan de Haven- dijk bij zyrt spel in de Voorhaven gevallen. De 3l-jarige D. Hatenboei is hem meteen nagesprongen en kreeg hem snel te pakken. Op de wal heeft een agent van politie eer ste hulp toegepast. De G.G. en G.D, bracht; het dren* kelingetje voor verdere behandeling naar het Gemeente Ziekenhuis. Ma chiel heeft geen nadelige gevolgen van zijn onvrijwillig bad over ge houden. Gedurende het week-end heeft de jeugd aan de Dura-Coignet-woningen in Nieuwland zware schade toege bracht. In een blok werden de mu ren en de trappenhuizen met meni besmeurt. De kinderen konden in bezit komen van meni door een schild erskast open te breken. Het is vrijwel onmogelijk de meni nog te verwijderen. In een ander blok wer den sloten van de deuren geschroefd De totale schade wordt geschat op ongeveer 1Ö00. (Advertentie l.M f KOOP EEN KOELKAST. ■LEENj;GOEDE KOELKAST'. EtN PERFECTE KOELKAST. '";L KOOP'. EEN Deze maand bestaat de scheeps werf Gusto honderd jaar. Het jubi leum zal eerst tegen het eind van het jaar gevierd worden. De beken de schrijver Max Dendermonde heeft de opdracht ontvangen een geschie denis van het honderdjarige bedrijf te schrijven. De werf is als klein bedrijfje in Utrecht gestart, er kwam later ook een vestiging In Slikkerveer. Sinds zestig jaar heeft Werf Gusto de centrale plaats op de grens van Schiedam en Rotterdam aan de Nieuwe Waterweg, hoewel er de laatste tijd ook veel werk in Slikkerveer wordt verricht. De Bridgeclub „Schiedam '59", die 's maandag haar clubavond houdt in „De Kroon" aan de Broersvest, heeft een studiegroep opgericht, welke zich ten doel stelt om beginners (ook niet- leden) de beginselen van het bridge spel bij te brengen en om ge vorderden in staat te stellen hun kennis uit te breiden en te ver diepen. Het secretariaat van deze groep wordt waargenomen door W. J. M. Deutz, Galileistraat 9a, Schiedam, terwijl daarnaast telefonisch onder de nummers 65811 en 66136 inlichtin gen kunnen worden ingewonnen. VLAARDINGEN Dr. fr. S. L. Mansholt zal op „vlaggetjesdag" (za terdag 19 mei) in Vlaardingen een rede houden over het belang van da Nederlandse visserij In Internatio naal verband. De heer Mansholt la daartoe uitgenodigd door het ge. meentebestuur van Vlaardinren. Ook de minister van landbouw cn visserij, mr. V. G. M. Marijnen, heeft toegezegd dat hij de feesten ter ge legenheid van het uitvaren van do haringvloot, die voor het grootste deel dit jaar in Vlaardingen worden gehouden, zal bijwonen. Men hoopt in Vlaardingen dat op deze dag ook een aantal schepen luis ter zal komen bijzetten aan de festi viteiten. Hiertoe zijn uitgenodigd het hospitaal-kerkschip „De Hoop" het inspectie vaartuig voor de visserij „Willem Beukelszoon" en. marine schepen uit Nederland, België, West' Duitsland, Frankrijk, Engeland en Noorwegen. Verkrijgbaar in 135.1, 210 I en 275 I». ROTTERDAM. De 3I-jarlge M. J. R. uit de Hendrik Croeslnckstraat, die gisteren voor de officier van jus titie zal worden geleid, omdat hij zijn 2-jarig zoontje Jopie R. om het leven heeft gebracht, wordt ook ver dacht van zedenmisdrijven met min derjarige meisjes. R. zou medio februari zijn kind met een stropdas hebben gewurgd. Vier a vijf weken lang heeft hij het stoffelijk overschot van het jongetje in een afgesloten kamer in zijn wo ning laten liggen, verpakt in een jute zak en plastic. In die tijd ont ving hij in zijn woning vele kinde xen. Hij stond bekend als een kinder vriend en deelde veel snoep uit. Hij zou ook minderjarige meisjes hebben ontvangen en daarbij ontuch tige handelingen hebben bedreven. In de keuken van de woning van de héér W. J. N. rbrak gister* morgen omstreeks 8.15 uur een brandje uit. Elet vuur, afkomstig van een pelroleumstelletje, sloeg via do vitrage over naar een plafond en een muur. Op het moment van het uitbreken van het brandje bevond mevr. N. zich in haar slaapkamer. Zij rook een sterke brandlucht, ontdekte de brand en waarschuwde daarop haar buren die op hun beurt de brandweer al- larmeerde. Het vuurtje werd door de brandweer met behulp van de ne- velspuit gedoofd. De bewoners zijn tegen brand ver zekerd. De Chr. Gymnastiekvcr. „Ani mo" te Kethel heeft er nu offi cieel een drum-band bij gekregen. Gisteravond zijn de zeven trom men officieel aangeboden. Voor zitter De Groot (rechts) en tech- nischleider H. Vcorbachf onthul den dit fraaie geschenk aan Ani mo. Een van deze meisjes is gehoord door de politic. Het schijnt, dat dit meisje kort voor de brandstichting de man ge waarschuwd heeft, dat de politie op de hoogte was van zijn handelingen. De man, die gescheiden van zijn vrouw leefde, zou toen geen raad meer hebben geweten en uit wan hoop zijn luns in brand gestoken hebben. Zijn kind had hij inmiddels uit de afgesloten kamer gehaald en in dc avonduren heeft hü het stof felijk overschot in het Mallegat ge deponeerd. De man heeft in de vier a vijf weken waarin hij het kind op de ka mer verborg een deel van zijn heb ben en houden verkocht. Ook ver kocht hij nog niet afbetaalde goede ren van postorderbedrijven. Het geld zette hij om in drank. Niemand in de buurt heeft het kind gemist. De vader heeft het kind voor hij tot zijn daad kwam slaap tabletten gegeven in suikerwater. Volgens verklaringen van buurtge noten was hij dol op het kind. Minister van Defensie, S. H. Vis ser. heeft dc ouderraad voor het openbaar lager onderwijs te Rotter dam bericht, dat aan de achttien leerkrachten, voor wie de ouder raad uitstel van de eerste oefening i voor dc dienstplicht had verzocht, j geen uitstel zal worden verleend. Reeds eerder werd uitstel verleend tot april 1962. De minister heeft thans meegedeeld, dat de belangen van de militaire dienst met gedogen, dat verder uitstel wordt verleend. Ook de krijgsmacht kampt met grote personeelstekorten, aldus de minis- ter. MONTREAL De 15000 ton me- tenlende „Rijndam" van de Holland- Amerlka L(jn Is zondag avond met 890 passagiers, de haven van Quebec, in Canada, binnengevaren. Het uit Rotterdam vertrokken schip heeft, Jn verband met de staking van de loodsen, die op de rivier de St Law rence dienst doen, 1-10 m(jl van deze rivier zonder loods afgelegd. Slechts één van de 26 schepen, die door destaking der loodsen wordt opgehouden, heeft het, buiten de Rijndam, tot nu toe gewaagd de ri vier de St Lawrence zonder loods op tc varen. Dit schip, een zesdui zend ton grote vrachtvaarder, is -tien mijl van Montreal aan de grond ge lopen. ROTTERDAM De dok- en werf- maatschappy WHton-Fijenoord" X.V. beschikt thans over een zo ruime orderportefeuille, dat de onderne ming het werk niet aan kan. In de jaarvergadering werd medegedeeld dat de reparatie-afdeling - de belang rijkste sector van het bedrijf op grond van het nijpende personeels tekort regelmatig opdrachten heeft moeten afwijzen. Daarby loopt de marge van de reparttle-orders terug. De afdeling nieuwbouw heeft zo als in het jaarverslag werd medege deeld, van het ministerie van Defen sie opdracht ontvangen tot levering van twee onderzeeboten. Dit is een belangrijke opdracht, omdat deze af deling hierdoor tot in 1964 van werk commissaris herkozen, de heer C. J, zal zijn voorzien. Dit laat zich ge- A. van Daalen trad af als directeur makkelijk begrijpen, wanneer men 1 en werd tot commissaris benoemd. bedenkt dat in deze defensie-order meer man-uren zitten dan bij voor- beedl in de bouw van een 50.000 tons tanker. De steeds in belangrijkheid toenemende afdeling, de machinefa briek. kan zich verheugen in een ma- ximale bezetting. Men is thans doen de in deze sector andere activiteiten aan te trekken. Zoals bekend, staan er grote investeringen voor het lo pende jaar op stapel. Het bestuur denkt deze investeringen geheel uit eigen middelen te kunnen dekken- Voorlopig zal geen beroep op da openbare kapitaalmarkt worden ge daan. De jaarstukken werden met alge mene stemmen goedgekeurd. De heer H, W. A. van den Wall Bake werd tot (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De .rechterhand" van een Scheveningse zeevishandel, de heer J. \V. C. K. (53), die zo hard werkte, dat by een zestigurige werk week maakte, is vrijdagavond door de Koninklijke Marechaussee in Ze venaar gearresteerd. De man, die In Schevenlngen administrateur, boek houder en accountant was en als zodanig alle financiën regelde, werd ervan verdacht zjjn werkgever voor in totaal ongeveer dertigduizend gul den te hebben opgelicht. Na verhoor door de Haagse politie heeft de heer K. inmiddels bekend. naar tijdens de passencontrole gear resteerd. Een wachtmeester herinner de zich de naam van de heer K, om dat door de Haagse politie op 2 april een opsporingsverzoek was gedaan. Zaterdagmorgen om half elf is de heer K. op hot station Staatsspoor in Den Haag overgeleverd aan de po litie. Op 27 maart deed de Scheveningse werkgever aangifte van de verduiste ringen. De opvolger van heer K. had namelijk ontdekt, dat er in de boe ken iets niet goed was. De aanleiding hiervan was een benzlnierekening. die binnenkwam en waarvan de op volger zag, dat deze al per bank was betaald en ook al twee keer per giro. Hierdoor kreeg men argwaan en by □ader onderzoek van de boeken bleek, dat er een heel bedrag naar de rekening van de heer K. was ge gaan. Toen de accountant werd aan gehouden had hy nog tien gulden op zQn giro staan. Het verduisterde geld was voor het grootste deel besteed om enige luxe Jr. het huishouden te brengen, zoals boeken, grammofoonplaten en een te- Dc financiële rechterhand van de zeevishandel is begonnen met het vervalsen van de handtekening van zijn werkgever, -waarna hij verder zonder enige moeite gelden op zun eigen girorekening kon laten storten. Hij deed het vrij handig, door de naam van de crcditeui in te vullen, maar het biijet verder van het nuttv mcr van zijn eigen girorekening te voorzien. In de vijf jaar, dat hij bij de Scheveningse firma werkte, kwam hy zo aan een bedrag van ongeveer dertig mille. Over de werkzaamheden van de heer K. was zijn werkgever zeer te vreden. Hij vertrouwde hem ten volle en gaf hem voor zijn drukke werkzaamheden i. 150 per week. Toen de heer K. enige tijd geleden een betere baan in Diisseldorff kon krijgen kreeg hij van zijn directeur ook nog een extraatje van vïjhonderd gulden toegestopt. De Haagse politie verklaarde van morgen, dat de accountant zeker niet naar Duitsland is gevlucht omd* i de man iedere vrijdag met weekend verlof terug naar Den Haag kwam. Afgelopen zaterdag is hij bij Zeve- levisietoesteL ...de bromfiets waar muziek in zit b De pittige muziek van pijlsnel zoevende wielen. Fel accelereren en vooruitschieten door de kracht van de onvermoeibare Pucfi-mo- tor. U voeithet bij hetwogrijden,.. PUCH.déér zit muziek In! Vraag een gratis proefrit biji Afd. Moteren: ST. LIDU1NASTR, 52 Telefoon 4313 BeiaUng desgewenst in overleg. Pueh VS 50 de luxe I Q70Vraag óók om da Puch VS 50 Skyrider I 60S.- interessante Puch- hoog stuur en buddy seat kleurenfoJder mèt Puch VS 50 DS uersmf B95.« de leuke verrassing Puch VS 50 L Sport f 720.- voor jazs-liefheb- met bitddyseot hers. Te faoop aangeboden Wasmachines, zo van de bnek va 95.—centrifuges v.a, ƒ110.combinaties met eiektr. verwarming f 275 Showroom ..Coja" Lange Haven 126, tel. 633 4L De bcwtkta mul Avonturen Kapitein Rob fcualcc aug a leads ■lacht* 73 at p, daal

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1