Vakantietochten naar 'de Hoek' waren ook ditmaal een succes 'Dierciikijk staat nu in volle pracht Bekende sportlui op ,Dag der Kampioenen' Amerikaanse tieners liep en op... klompen iTiaiiaaamiii blij ven Vakantiefeesten belangstelling trekken Prijzen voor winnaars van Tall Ships Race Volgend jaar mogelijk een herhaling Slecht weer was geen erg bezwaar Apen en vogels als attractie Landdag Shell Junior Club Zwaluwen te sterk voor Groote Lindt Rechtvaardiging tot handhaving Fed vluchten van De Vrijheid Vloeren legger valt doo vloer Brand op tanker bij werf De Jong Bromfietser rijdt tegen bus Invalidemvagentj e sloeg om Hengelconcours 't Voorntje KNCB-crieketelftal bood Free Foresters weinig tegenstand Burgerlijke stand Opbrengst collecte NA TWEE MAANDEN HOLLAND Gisteren: 2000 Belangstelling visserijmuseum Oinvenbroek weer aan de waterkant Weinig deelnemers aan C-kampioenschappen Te vet Aanpassen SCHIEDAM Consir.-bankwerkers Machine-bankwerkers Montagewerkers Piinfillers/ G.V.-monieiirs Instr. pijpfitters Eleeirisch lassers Koeriersiers too. Et ■M, SCHIEDAM, dinsdag Met het begin «n bet nieuwe schooljaar, zijn ook de y.v.nt)e-dagkampen van de Schiedamse OOTeemci.P nmv het itrmil van Bock rtn Bolland geruisloos beëindigd. „We din dik tevreden met de resultaten," ver telde een van de organisatoren ons, „de Wnderen hebben zich kostelijk geamu- .jerd aan het strand en daar gaat het waar in de eerste plaats om." Of volgend iiar tijdens de zomervakantie er weer dagtochten naar „de Hoek" gemaakt zul len worden? Dat is nu nog niet met ze kerheid te zeggen, gaf men ons te ver- ,**«1, maar het zit er wel In dat bet in derdaad het geval wl x(Jn. Hopen dan maar, dat het aantal deelnemers wat ml Maar hoe dan ook, de kinderen hebben telkens vijf dagen achter elkaar genoten van de tochten naar „de Hoek". Het weer is In al die tijd maar matig geweest, doch dat schijnt voor de kinderen in tegen stelling met wat de ouders meest vermoe den maar nauwelijks ren bezwaar te zün geweest. Er ztfn dan ook uitgebreide maatregelen genomen om de kinderen bij slecht weer te vermaken. Om maar een voorbeeld te noemen. Op die dag dat het zo gestormd heeft, hebben vele ouders hun hart vastgehouden bij do gedachte aan hun kinderen aan het win derige strand. Een mislukte dag? Welnee, de kinderen hebben het bést gehad, i „Meester heeft zo lijn verteld en juffrouw wist zulke leuke spelletjes!" Een pluspunt van het bezoek dit jaar is wel geweest, dat er veel meer gezwom men kon worden, daar de S.G. daarvoor een eigen leidster en assistenten heeft kunnen vinden die voor het toezicht zorgden. Verwacht wordt dat deze zwem- mogelijkheid volgend jaar dan nog uitge breid zal kunnen worden, Opmerkelijk Is ook dat er zich al die vier weken geen ongelukken van enige betekenis hebben voorgedaan. Twaalfhon derd kinderen elk vil' dagen lang spelend aan het strand en dan geen ongevallen. Een prachtige prestatie. Afkloppen maar. Want het aantal is dit jaar wat tegenge vallen. Vorig jaar, toen voor het eerst naar de Hoek" werd getrokken, waren cr tweeduizend deelncmertjes en dit jaar maar twaalfhonderd. Waai" dat nu in zit kan niemand afdoende verklaren. Dat er de laatste week maar 200 kinderen zijn meegegaan, dat valt te verklaren uit het feit dat de christelijke scholen weer don derdag 16 augustus zijn begonnen. Maar waarom dan over de hele duur van vier weken een terugval? Zou het feit van invloed zijn geweest dat voor deze dag tochten al in juni ingeschreven moest worden? Want de juni-maand heeft uit zonderlijk slecht weer gebracht (al ïs het daarna maar nauwelijks beter geweest) en mogelijk dat vele ouders zijn terug- geschrokken om hun kinderen juist naar het strand te sturen. Doch hoe dan te ver klaren dat van de Rotterdamse deelne mers het aantal juist dit jaar omhoog is geschoten? Een vreemd probleem zonder oplossing. SCHIEDAM, dinsdag „DIerenkijk' in het Julianapark, een van de kleurrijke evenementen in de nu afgelopen Vakan tie-feesten, draait thans Op volle toe ren en ral dat zo blijven doen tot en met 9 septmeber. Door onvoorziene tegen slagen, o.a. een stroompje die het Inrich ten onmogelijk maakte, was de Dleren- kiJk nog niet geheel voltooid by de ope ning. Daarna is echter met man en macht gewerkt en sinds enkele dagen zijn de onvolkomenheden, die enige kritiek hebben uitgelokt weggewerkt. De expo sitie is nu ook veel aantrekkelijker ge worden. SCHIEDAM, dinsdag. Nu de Vakan tie-feesten van de Schiedamse Gemeen schap weer met een groot vuurwerk zijn besloten, kan geconstateerd worden dat 5;- de festiviteiten in de afgelopen week zich 5 steeds in een grote belangstelling van het Schiedamse publiek hebben mogen verhengen, Een top-belangatcllfaig, mag wel gezegd worden. Want alle avondvoorstellingen in het Passage-theater zijn uitverkocht geweest, zowel voor de operette, het cabaret-als voor de Russische volksdansavond. Dit was ook het geval met de cabaret-avond In Musis Sacrum van de Haagse stu denten (wat bU een vorig optreden be slist niet bet geval was). Ook de kind er-voorstellingen waren al le uitverkocht, met als uitzondering de kinder-musical van Arena, toen er nog wel wat plaatsen, niet eens erg veel, open bleven. Maar dat was dan ook op donderdag, toen de christelijke scholen weer begonnen waren. Voor de hengel-concoursen waren meer deelnemers dan vorig jaar en ook het klaverjas-concours was tot capaciteit ge vuld. Dieren kijk trok. verheugend veel kijkers, bij het wielrennen was de be langstelling van het publiek zeer groot; alleen bij het vuurwerk leek het wat minder druk dan anders, wat wel jam mer is, want het was ditmaal juist een bijzonder groot en fraai sluitstuk van de Vakantie-feesten. Ook de kennis heeft zeer voldaan; met •en week van overwegend droog weer van R. Stuliiens, Ook het „Zwijn" P. A. M, Siegers spreekt aan in de ruig heid van vormen. hen gelvereniging ,,'t Voorntje" heeft zendag wederom het jaarlijkse „kas-con- cours" gehouden bü Ter Aar. 's Morgens om zee uur werd reeds de touringcar be stegen, vol goede moed op «en mooie - hengeldag, Het weer was heerlijk en al$lzich iö een levendige belangstelling van ook de vis had willen b(jtenr zou het]het publiek mag verheugen. Tot en met een pracht van een concours zijn ge-!zondag waren ongeveer 13.500 personen weest, |de toegang gepasseerd, dat is gemiddeld i duizend per dag. De hoop is dan ook Helaas, de vissen lieten zich niet ver- j gerechtvaardigd dat het totale bezoekers- lokken en er is dan ook maar heel matig'aantal de dertig duizend zal halen. Op gevangen. Wat overigens de stemming merkelijk Is dat er velen ook in de mid- maar weinig kon drukken. Het was een,daguren een bezoek aan het park bren- gezellige dag uit cn daar is het maai gen. terwijl dan de attracties niet op 10 ad, sch ek, len 00; teL SCHIEDAM, dinsdag De Schiedamse vereniging De Vrijheid besloot jonge dui ven het seizoen met de wedvlucht uit Orleans, afstand 480 km, waaraan 330 duiven deelnamen. Uitslag: 1 C. Verlinde; 2 J. H. Blom; 3, 31, 51 A. Pronk; 4, 7, 55, «5, 78 L, Wijnen; 5, 10, 45 mevrouw v-d. Windt; 6 Joh. Christen; 8, 27, 53, 58 gebroeders v. d. Windt; 9 J. Schrumpf; 11, 25 A. de Rauw; 12, 72 Al. Stuart; 13 K. Muilwijk; 14, 43. 74 J. van Leeuwen en Co; 15, 22, 35, 47, 58, 73 A. van Limborg; 16, 23 W. van Bueren; 17 H. «agen; 18, 26, 33 H. v. d. Steen; 19 M. de fluiter; 20, 24, 28, 29, 32, 57 J. Doejaaren; 42, 83 G. Barzilay; 40 C. Lems; 41 W. Vermeer; 49, 64, 66 C. Middendorp; 50 M- Putters; 51 D. Verkaaik; 52, 60, 63 W. de Winter; 67 H. Tjaden; 70 M. Rink: 71 J- v.d. Ent; 76 A, Verhaal; 77 F. Wijzen- broek; 81 D. Schalk Met 656 oude duiven werd deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Roosendaal. Uitslag: 1 A. Verhaal; 2 J. van Harmelcn; 27, 78, Ui D. Bakker; 4, 9, 31, 42, 55, 1" M. Putters; 5 A. van Limborg; 6 ,10, f67. 104 Th. Willems; 7, 32 J. Rost; fa. H. 14, 16, 40, 47, 60, 88, 119, 127, 136, 158, 163 J. Doejaaren; 17, 65, 79 P. Ver- bnde; is, 50 j. van Leeuwen; 19, 22, 23, 34, 66, 74, 80, 91, 95, 102. 105, 124. 143, 157 (D- V. d. Schalk; 70, 39, 98 122 W. de Win- kr 21, 153 a. Pronk; 23, 117 gebr. v. d. Windt-, 25, 35 W. Poort; 26, 40, 49 H. Ha gen: 29 Joh, Bakker; 30 P. Haak; 12, 34, "5, 120, 48, 36 C. Verlinde; 13. 43, 126 L Wijnen; 15 H. v.d. Steen; 30, 50 P. Vrauwdeunt; 36. 44, 09, 106 W, van Bueren; 37 J. Schrumpf; 32, 56. 73, 128, <48, 161 p. Morra, 41, 64 J. W. Blom: 51 C. Middendorp; b3 C. de Rauw; 58,107, 117 A, Houtsma; 59, 89 W. Vermeer; 61, 132 mevrouw v. d. Windt; 62 D. Verkaaik; 63, w, 9?, 109, 125 G. Barcilay; 09, 81. 84. 96, UB, 133, 134, 237, 140, 149, 156 P. Pols: 70 M- Rink; 71, 83 E. de Potter; 72 E. Duk; 131 A. v. d. Tuyn; 77, 147. 109 J. van Hameien: 83, 37, 142 Muilwijk; 85 D. uuyten en Co; 92 J. Zonneveld en Co; IOO j, Duimcl; 112 J. Westerholt; 113 Rink: 114 J. Kazenbroot; 116 M. de Ruiter; 103, 133, 150 F. Doejaaren; 138 C. «üwijfc. en twee mooie zaterdagen erbij, mogen de exploitanten niet klagen. Hoogstens de eigenaar van de Paratroepen, die we gens een ongeval (dat nog wonder-goed is afgelopen) enkele dagen gesloten is geweest. Wij persoonlijk vonden de ker mis want nauw en lawaaiig, maar an deren zullen het juist gezellig hebben gevonden. De conclusie is dan ook dat deze Vakantie-feesten door de grote belang stelling weer 'n succes zijn geworden. En zolang die belangstelling zo groot is mag de voorzitter van S.G., zoals hij bij de opening heeft opgemerkt, blijven stellen „dot de Vakantie-feesten zich nog niet hebben overleefd". Dit houdt in dat de verlichtings-xnstal- latie voltooid is en dat alle lampen bran den. Daardoor komen de veertien door beeldende kunstenaars vervaardigde dier- plastieken tot hun volle recht, verlicht als ze worden door schijnwerpers. Ook de door de schilders Dick Bos en Nico van Welzenes vervaardigde fantasie dierfigu ren kunnen nu door de juiste verlich ting hun volle en zeer felle kleuren pracht tonen. Vissen en zeepaardjes in de bomen en muggen," motten, vliegen van uitzonderlijke grootte verlevendigen de duistere „grot" bij de eendenvijver. Dit zijn echter wat grapjes, want de hoofdschotel blijft toch de in het feë- rieke licht badende vaste beplanting van het park, met de vele fraaie bloemper ken. Maar ook de levende have draagt vee» bij tot nel succes van Dierenkyk. Dc vijf papagaaien, zó fel van kleur dat ze geschilderd lijken, maken aan het hoofd- pad hun vreemde capriolen op hun staander, soms met de harde bek in de ketting gebeten rondschommelend. Het prieel op de Rotonde is tot één grote volière gemaakt. Meer dan honderd exo tische vogels uit alle werelddelen flad deren daar rond, waaronder de prachtige dolksteekduiven. Een grote verscheiden heid van vogels wel, die echter één ding gemeen hebben; ze zijn alle bont ge kleurd en dat doet het vooral zo goed. Temeer daar de volière een passende bekleding heeft gekregen van planten en bloemen, verlicht door schijnwerpers. Apothekersnachtdienst: Apotheek 't Gou den Hert. St. Liduinastraat 58. Bellen bij ongeval: GG en GD Tuinlaan 80, tel, 59290- RK Leeszaal en Bibliotheek Dam, ge opend: maandag 10 tot 21 uur. woens dag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, don derdag 10 tot 17 uur: vrijdag 14 tot 17 en 19 lot 21 uur. Filiaal Singel, open maandag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur, woensdag 9 tot 20 uur, vrijdag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur. Stedelijk Museum: 10 en 17 uur, "«zon dags 1217 uur: „Het menselijk ge- zicht van Europa" en „Constant: Nieuw Ba by Ion". BIOSCOPEN Passage: 2 en 8.15 uur: „Die Fledermaus", Monopole, 2 en 8.00 uur: „Misdaad na schooltijd". DIVERSEN Julianapark: 2—6 en 811 uur Dierenkijk Fa. Swartlouw: 8 uur: RK-BHBO. Oefe ning eerste hulp. Arcade: 8 uur: Volle Evang. Zending. Film. SCHIEDAM, dinsdag. in de ma chinekamer van de tanker „Olievos V" van de Verenigde TankrederOen aan de werf A. de Jong in de WJhelminahaven, is gistermiddag een brandje geweest. De brander H. W, uit Vlaardingen was bezig met het afbranden van nagelkop pen aan de buitenkant van de huidplaat. Vermoedelijk zijn toen door oververhit ting bij dit branden enkele goederen, die in de machinekamer bij de huidplaat la gen, gaan branden. De brandweer heeft met emmers water het vuur geblust, doch men moest gebruik maken van een pers luchtmasker. Er was geen schade van be tekenis. SCHIEDAM, dinsdag. In een fn aan bouw zynd flatgebouw aan de Noordvest- singel zakte de 64-jarige vloerenlegger O. V, door een vloer. Hü maakte een val van 2.60 meter hoogte. Het slachtoffer kreeg enkele hoofdwonden en Is ter ob servatie In het Gemeenteziekenhuis op genomen. SCHIEDAM, dirtsdag. Op het Ru bensplein reed gistermorgen de 5i-jange Schiedamse chauffeur A. V. met zijn bromfiets tegen een bus van de RET. De bromfietser reed van het rijwielpad het plein op. De uit Vlaardingen komende bus boog juist naar rechts af om bij de halte te stoppen. De bromfietser werd tegen de rechter voorzijde van de bus ge drukt en brak bij de val de rechter enkel. Hij werd in het Gemeenteziekenhuis be handeld. SCHIEDAM, dinsdag. De 61-jarige heer T. R. is gisteren met zijn door een motor voortgedreven ïrrvalidewagentje by de brug over de Poldervaart bij de Spie- ringhoekflat omgeslagen. Waarschijnlijk heeft hij de bocht met te hoge snelheid genomen. De gevolgen waren ernstig. De invalide kreeg een bloeduitstorting boven het oog, een scheur in de bovenlip, schaafwonden aan het gezicht en vermoe delijk een lichte hersenschudding. Hij is in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De vangstberichten van hedenmorgen luiden: VI 70 2 k.; VI 74 5 k.; VI 172 20 k.; VI 197 40 k. Marktprijs: trawlharing klein 115136; trawlharing groot 6170; steurharing 76—70; makreel 34.80. SCHIEDAM, dinsdag - Apenstreken Iets bijzonders zijn weer de vier water- vlugge Java-apen, die in een afzonder lijke kooi zijn ondergebracht. Kleine aap jes zijn het, met zwarte gerimpelde zïchtjes en enorm lange staarten. Met hun potsierlijke capriolen weten zij jong en oud te vermaken. Al deze dieren zijn belangeloos ter expositie gegeven door de Vlaardingse dierenhandelaar M. Noordzij. In dit bonte geheel van vormen en kleuren vallen de dier-plastieken wat in het niet, temeer daar ze maar klein van afmeting zijn. De meeste figuren zijn van herkenbare vormen, niet alle echter, zoals de wit-stenen „Leda en de zwaan" van B, Guntenaar of het fantastische, van ijzer afval vervaardigde „Paarde- hoofd" van J. Engelchor. Grappig zijn de tegenover elkaar geplaatste „Kat" van De Schiedam- P. Kingma en de vechtlustige „Kater" om begonnen. Het meest succes hadden nog B. J Pil met 10 stuks; A, v.d. Most 8 stuks; L. v. Gerwen 7 stuks; H. Dolstra 6 stuks H. Prein 4 stuks; Jongenengel 4 stuks;! D, v, Ede 3 stuks; J. de Recht sr. 3 stuks; R. Zwiers 3 stuks; J. v.d. Gaag 3 stuks: R, Linstra 2 stuks; R. Loman ééntje en A. Pil ook één. (Van onze cricketmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag De Free Fores ters hebben in hun eerste wedstrijd te gen een KNCB-elftal weinig tegenstand ondervonden. De Engelsen sloten hun aantrekkelijke Innings op een iotwal van 191 voor 6- De grote man bü de Engels» gasten was de aanvoerder Atnsworth. die met een schitterende 73 not out bleef Er resteerde het KNCB-team slechis twee uur, waarin men de dans van een nederlaag nog wist tc ontspringen maai op 131 voor 9 was de tijd om. KNCB-aanvoerder Van Eek zond de Engelsen eerst aan bat. De aanval van het KNCB-team hield met uitzondering van Henk van Weelde die 3 voor 35 nam. weinig gevaar in. Op gedegen wijze brachten de Eugelsen na een rustige start met Baskervyle (21) Durden Smith (14) en Togaxt (29) een totaal van 197 voor 6 op het bord door prima spel va a de Engelse aanvoerder die met 73 not out bleef en Manners (28). Dc innings van het KNCB-elftal was aantrekkelijk. De aanval der Engelse gasten kon niet bepaald gevaarlijk ge noemd worden. Van Eek, die opende en met 33 topscorer werd gaf met Rish worth (21) het beste batten te zien. Rara- baldo (19) Borrai (11) en Gouka (11) behaalden de dubbele cijfers, doch ver der dan 131 voor 9 kwam het team niet Dogart (4 voor 49) was als bowler bij de Engelsen de gevaarlijkste man. I GEBOREN. Elizabeth M., d.v. C. de Wit en E. M. Tiegman; Caroline A-, d.v IH. van den Bos en E. G: Volleraa; Eric, i J5.V. W. C. Braams en E. Mens. OVERLEDEN: J. G. Muller, 88 jr. wed van M. W. Verboom; M. Brinkman. 5a' (Van «n onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het zag er gisteravond naar uit, dat de uitreiking der prijzen aan de wnnaars van de Tall Ships Race ecu nogal plechtige aangele genheid zou worden, maar toen kapitein. Aldo MachiavelH die als algemeen winnaar het eerste naar voren trad zUn beker op de grond Het vallen was de spanning gebroken en voltrok de rest van het gebeuren zich in een sfeer van genoeglijkheid. Burgemeester Van tl'alsum, die was vergezeld van zijn echtgenote, toonde zich in de Burgerzaal van het Stadhuis Tot slot de vermelding dat Diereokijk 600 voortreffelijke gastheer voor de de- - legaties van de schepen die aan de wed strijd hadden deelgenomen. Onder de aanwezige autoriteiten waren o.a. de mi nister van defensie, ir. S. H. Visser, de vertegenwoordiger van koningin Juliana en Prins Bemhard, kapitein ter zee H. J. de Graaff, de voorzitter van de Sail Training Association, kapitein IHing- worth, de commandant van bet Korps Mariniers, de generaal-majoor J. G. M. Nass, alsmede de ambassadeurs van En geland en Ierland. Niet minder dan 26 prijzen werden door het echtpaar Van Walsum uitge reikt, waarbij mevrouw Van Walsum ve le gezagvoerders op charmante wijze toe sprak. De zilveren beker, beschikbaar gesteld 1 voordeligst uitkomen. Esperanto-agendo i Merkredon, la 22an de aügusto, klub- 'vespero ankoraü ne okazos, baldaü la feria tempo estos linita, preparu vin pro la unua konversacia vespero. T/~AP1TEIH ter zee H, J. de Grcaff ■**-overhandigt de gezagvoerder van de „Corsaro 2" de zilveren bokaal, die door koningin Juliana beschikbaar is gesteld voor de algemeen winnaar van de Tall Ships Race. door koningin Juliana werd overhandigd aan de kapitein van het Italiaanse schip Corsaro II en zilveren plaquettes, be schikbaar gesteld door Prins Bemhard gingen naar de gezagvoerder van de Gorch Fock, ook weer naar die van de Corsaro II en de kapitein van de Glenan. Onder de overige prijzen was er een zil veren beker van de Stad Rotterdam, en een van de Kon. Roei- en Zeil Vereniging De Maas Voor de uitreiking van de prijzen had burgemeester Van Walsum het gezeschap genodigden toegesproken, waarin hij een bijzonder woord van dank richtte tot de leden van het werkcomité, de conculs- generaal, de stichting Havenbelangen en de Vereniging de Amsterdamse Haven. VLAARDINGEN, dinsdag De zater dag in Vlaardingen gehouden collecte t.b.v. de jeugdvereniging „Liefde en Vre de" heeft in totaal f. 1536,30 opgebracht. ROTTERDAM, zaterdag. Dc Ahoyhal was zaterdag het domein van ruim der tienduizend leden (van zes tot twaalf jaar) van de Shell Junior Club. Voor hen werd weer de Jengd-Landdag georgani seerd. Dit jaarlijkse evenement had de naam „Dag der Kampioenen" gekregen, waarvoor de medewerking van de Neder landse Sportfederatie was ingeroepen. De kinderen konden kennismaken met talloze prominenten uit de Nederlandse sportwereld, oun. Sjoukje Dijkstra, Coen Moulijn, Eddy Pieters Graafland, Anton Geesink, Cees Koch, Bert Onnes en Frans Schools. Deze kans hebben de meisjes en jongens zich niet voorhij laten gaan. Ontelbare handtekeningen zijn gevraagd 1 gekregen. Circa driehonderd sportlieden demon-, streerden zeventien takken van sport Hoogtepunt vormde de internationale rol- hockeywedstrijd tussen de Westduitse kampioensclub Turngesellschaft 1900 E.V. uit Ober-Ramstadt en de Nederlandse na tionale jeugdploeg. Deze uitermate span nende wedstrijd eindigde met 44. Sjoukje Dijkstra overhandigde de kolos sale bokaal beleefdheidshalve aan de Duitse gasten. Een andere attractie was een variété programma van Adrie v. Oorschot, waar aan „Tante" Hannie Lips meewerkte. Buiten verdrongen duizenden kinderen zich om de skelterdemonstratie te zien. De jeugd heeft fraaie teken- en sport films gezien, gemusiceerd, gezongen en naar hartelust gespeeld. Ook anderen hebben dc vreugde van de „Dag der Kampioenen", hoewel zü niet ln de Aboybal aanwezig waren, mogen beleven. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Shell Junior Club heeft de heer K. Schouten, direc teur van Shell Nederland Verkoop maatschappij N.V., de geneesheer-direc teur van het Revalidatiecentrum „De Hoogstraat" te Leersum, dr. J. J. Miedc- nia, namelijk een bedrag van vijfdui zend gulden overhandigd- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zondag, Zwaluwen speelde zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Zwjjndrechtse Groote Lindt. De 41 overwinning van de Vogels gaf liet krachtsverschil heel goed weer. Met vlotte, open aanvallen gaf Zwalu wen vanaf het begin de toon aan. Zouden De Bruijn en Vap Bommel iets beter in de afwerking van de aanvallen zijn geweest, dan zou de score ongetwijfeld aanzienlijk groter zijn geweest Wolf maakte het eer ste en vierde Zwaluwen-doelpunt, Lan- »endoen scoorde het tweede en Van Veen iet derde, ïn de verdediging weerden Westerdijk 1 Van Ree zich uitstekend, waardoor de andere verdedigers het vrij eenvoudig hadden. Muis maakte zich, somtijds iets te veel zwervend, verdienstelijk, terwijl De Boer enige tijd nodig had om op toe ren te komen. Groote Lindt probeerde goed voetbal te spelen en slaagde daar bij tijden ook wel in, maar zijn tegenstander was beslist te sterk. Verdere uitslagen bij Groote Lindt: Zwaluwen 3 won met 4—2, a 1 verloor met 5—3, b 1 met 30. Zwaluwen 2 won in "Wateringen met 3—1 van KMD 1. Zwaluwen 4 speelde dam: 2—2 tegen KMD 2. rpEN opname van de bijzonder Cf spannende rolhockeywedrtrijd tus sen de Westduitse kampioensclub TumgeseUschaft 1900 ev. en de Ne derlandse nationale jeugdploep. VLAARDINGEN, dinsdag - morgen even na tien uur kon ln het Mu seum voor de Nederlandse Zeevisserij de tweeduizendste betalende bezoeker be groet worden. Het was de jeugdige Piet op 't Hoff, wonende Anthonie Knotten beltsingel 2, 'alhier. De belangstelling is nog steeds in hoge mate bevredigend, waarbij het opvalt, dat de belangstelling van buiten de gemeente toeneemt Het handtekeningenregistex be vat ook reeds verscheidene namen van buitenlanders. VLAARDINGEN, maandag Zaterdag middag hield de HV Ouwenbroek zijn vierde serie in het Hartelk anaal. Er was veel wind en de vangst matig. Uitslag: L K. Struijs 889 gram (tevens zwaarste vis: 215 gram); 2. J„ den Ouden 590 gram; 3. A- A. Wammes 503 gram; P. de Hey 270 gram; 5. K. Berkhout 260 gram; 6. J. Verkade 198 gram; 7. J. DLngenouts 195 gram; 8. W. Duijverman 186 gram; 9. C. Duijverman 109 gram. Het concours stond onder prima leiding van controleur J. Beekman. (Van onze zwemmedewerker) ROTTERDAM, zondag De zaterdag in het zwembad te Hoogvliet gehouden C- k am pi oenschappen kenmerkten zich weer van ouds, door heel weinig deelnemers deelneemsters, terwijl bovendien van de ingeschrevenen er velen niet waren op gekomen. Het was dan ook niet verwon derlijk, dat de hele wedstrijd nauwelijks één uur in beslag nam, terwijl het duide lijk is. dat hy of -ij, die een kampioenschap in de wacht sleepte, daaraan niet te veel waarde moet toekennen, omdat sterkere zwemmers en zwemsters afwezig waren. De uitslagen waren: 100 ui schoolslag dames: 1. K, Roks. ODZ 1 mm. 33.3. 2. P. v. d- Wildt. SZC 1 m. 34.1. 3. C. Schotte. RDZ 1 min. 34.9. 100 m schoolslag heren: 1. A. Hoogeveen. Viking 1 min. 30.9, 2. Th. van Dongen, RET 1 min. 313,3. J. de Vrijer, Spartaan min. 34.7. rucslag dame*: 1. M. Schaper, ZPB J min. 2S.7 2. N. Barendregt, SZC 1 min. 33.3, 3 I. Engelbrecht. RDZ I min. 35.7. rugslag heren: 1. C. Thurmer, Viking 2 A. v. d. Heul. Viking I min- 37.1, 3, F. Rascnberg. RET 1 min. 41. vrye slag dames: 1. B. v. d. Horde, Vlkmg J min. 19.7, 2. W. v. d. Lee, SZC 1 min. 23, 3. C. v. d. Kamp, RWV 1 min. 25.6. 100 jn. vxlle slag heren: 1. J. V. d. Pol, RET 1 min, 9.1, 2. R. Zijlstra. SZC 1 min- 9-3, 3- J. Tettelaar, SZC 1 min. 35. 4 x 50 m wisselslag estafette dames: 1. SZC 2 min. -tt-9. 4 3 SO ra wissrlslag estafette heren: 1. SZC min. 29.3. 5 x 50 m urBe slag estafette dames: geen deelneemsters. 5 x 5(1 m vrije slag estafette heren; 1. SZC 2 min. 56.1. (Van een onzer-verslaggevers) KOTTERDAM, dinsdag. „Ik vind dat julie een prachtig („beau- tifull") land hebben en dat jullie er trots op moeten zijnhoorde gistermiddag een aantal verslag gevers aan boord van de Seven Seas, die enkele uren later met 596 Amerikaanse teenagers van Rotterdam naar New York ver trok. Het klonk haast verwijtend maar zo was het niet bedoeld. In het „Wiener Café" waren namelijk de 38 jongens en meisjes die twee maanden in Nederlandse gezinnen hadden doorgebracht, verza meld om de pers te woord te staan. De andere jongelui, die in de gangen van het schip driftig ervaringen uitwisselden, waren in 49 andere landen geweest. „Zeg maar Europa, Azië en Afrika", vertelde een (Nederlandse) AFS-functionaris. De American Field Service ver zorgt deze trips. Het doel is dat „de jeugd een brug slaat tussen de vol keren". In 1947 werd ermee begon nen, het aantal jongelui bedroeg toen vijftig. Nu is dat al opgelopen tot tot ruim 2590. Om efen idee te geven hoe zij Holland vonden waren alle Amerikaantjes met klompen gekomen. „Dat is leuk; we doen het ieder jaar", werd ons toever trouwd. Er was nog even sprake van om op bet achterdek een. klompendans uit te voeren maar bij nader ii daarvan afgezien. Blonde Judy Larson (16) uit Paston, Illinois, had het allemaal fantastisch ge vonden. „Ik ben zeer onder de indruk van de ontwikkeling van de industrie in Rotterdam na de Twee Wereldoorlog". En ze vond Rotterdam de mooiste stad die ze ooit gezien had. Op de vraag of zij in Rotterdam (ze woonde in Over- schie) nog iels zeer bijzonders had op gemerkt, antwoordde ze: „Het voedsel is hier te vet, but I loved it". Eveneens blonde Susan Deyo (17) uit Eugen, Oregon, har haar Nederlandse tijd in Amsterdam doorgebracht. Ze was zo enthousiast geworden dat ze over vier jaar wil terugkomen, Amsterdam was de leukste stad die ze kende. Vooral 's nachts; het Rcmbrandtplcin of het Lejdseplein, met de nozems (op „Dag" na het enige Nederlandse woord dat per fect werd uitgesproken) Wal voor soort jongelui worden voor deze reisjes uitgekozen? De twee meisjes weten het zelf: „Het belangrijkste is dat je je kunt aanpassen. Dat je niet bang bent om te praten en je voor ieder een kunt openstellen. Je moet bovendien graag mensen willen ontmoeten". Ann Stephensen (16) uit Santa Barba ra, Califomië, komt er ook nog even bij en zegt als een soort slotakkoord: „Holland is vlak, groen, vol water en bloemen en „I love it". BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerken: (met N.VL.-diploma) Regeling voor reisgeldvergaeding of kost. en xeisgeldvergoeding Gratis bedrijfskleding, Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag 22 augustus a.s. tussen 7 en 8 uur nul, bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te SCHIEDAM, alwaar een Werkspoor-vertegen woordiger aanwezig is. Reis- én vertulmkosten bJJ sollicitatie worden vergoed. Erkende middenstandsopleiding „Onverwagt, De Pater, Meyers, Maas" Schiedam De nieuwe cursus voor het Middenstandsdiploma „Algemene Handelskennis" - Examendoel juli 1963 - vangt aan. op; dinsdagavond 4 en 11 sept. 1962 ln de Prinses Julianaschopl, Oostsingel 9, Schiedam. De lijst met de namen en adressen van de 73 5n juli 1962 geslaagde cursisten ligt bij onderstaande adressen ter inzage. Deze opleiding, die volkomen op de praktijk is af gestemd, bestaat ruim 24 jaar. Periodiek Fxoef- examens, Lesgeld: 8.— per maand. Spoedige opgave by onderstaande adressen is gewenst: J, de Pater, Fr. Haverschmiütlazn 39, Schiedam. TeL 67658. H. Meyers, West-Frankeland- sestr. 137, S'dam. TeL 6 64 65. P, F. Maas, Nassau- laan 21, S'dam. TeL 6 33 87. G. de Raad, Aleidastr. 6, S'dam. TeL 6 38 59. Personeel gevraagd Scheffers Apparatenbouw, J van Riebeeckweg 15 Schie dam. Afgestudeerde i.tJ.'ers meldt u voor onze bedrijfs. school Direct vol loon en de garantie, dat je een all-xound vakman wordt. Bij showroom Co ja wasma chine met wnngej en üjd. klok ,t 155 Centrifuge f 130. Langzaam wassers Miele sys teem 1195 De nieuwste nas- spoel- droogcomblnaLie mei 4 motoren, elektrisch ver warmd en t pompen voor f 495 Showroom Cqja i>ange,' Haven 326, teL 633 4L

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1