Sparta vijftig jaar Door de mobilofoon kan de taxi eerder bij de klant voorrijden Schip vol passagiers kan door n kromme vlampijp niet vertrekken Koos de Kapper kwam- maar bleef sprakeloos Moeders kunnen nu ook rustig leren zwemmen voor een gulden N. V Eurotax heeft ze nu ook Koortsachtige activiteit bij de H.A.L. Excelsior (M) start thuis SCHIEDAM VOOR DE KANTONRECHTER Wie heeft iets verloren W. T. P. Nijenliuis - arts te Schiedam - overleden Jongenskoor van Orpheus vraagt nieuwe leden Zeeman valt door ruit bij vechtpartij Bromfietser rijdt tegen auto Burgerlijke Stand Anders dan andere Geen tijdverlies door nutteloos terugrijden Noor schopt taxi voor f 120.- schade RECLAME-MARKT Fietser over de kop Plannetje van leraar Van Zelm Maandag weer ruilbeurs van De Verzamelaar T eiefoon centrale bijna klaar HALKNECHT-VAKMAN ASSISTENTE Koeriersters DONDERDAG 30 AUG. 1962 g SCHIEDAM, donderdag Is Koos de Kipper de oude nop wel? Die vraag kan met rede worden gesteld want waar Is het begeesterde woord van Koos geble- vent Glunderend stond hij woensdagmor gen In de hal van het kantongerecht te Schiedam- De papleren gleden door zUn hinden alsof hij zijn kapitaal koesterde. ne omstanders hoorden dat zfjn getuige met nadruk verklaarde hoe je wel en niet naar die tandarts kan rijden bij de H K-Laan. Goed, sommigen zullen mis schien gedacht hebben dat de getuige slvast beïnvloed werd maar allen zullen toch teleurgesteld geconstateerd hebben d»t de mevrouw om half elf alvast maar weg ging ..want baar kinderen kwamen oit school." Geen getuige i decharge dus, maar ook geen Koos. Wel hÜ nog m de hal verkondigd dat hi) „eert goede bekende was in dit gebouw" en toen tenslotte de naam van mevrouw De B.-L. werd algeroepen sprong ook het vonkje van verwachting bij kantonrechter en officier in de ogen maar helaas Koos bleef zwijgen. Nu was het dan ook zo gedaan. Het publiek heeft niet bemerkt wat de adviezen van raadsman Koos zijn geweest. Mevrouw De B.-L. beaamde dat zij met haar auto achteruit rijdende tegen een brom fiets was gebotst in de Tielman Oem- siraat op 14 maart. In die straat ïs een richtingverkeer. Kantonrechter en offi cier vertelden heel duidelijk dat men er dan in het geheel niet in de verkeerde richting mag rijden. Goed, mevrouw ver telde nog dat die jongeman naar de grond keek vanwege de sneeuw, dat de brommer ineens achter de auto vandaan kwam. „U boft nog, mevrouw, ik had U nog een overtreding ten laste kunnen leggen" zei de spitse mr, J. L. F. van Moorsel en vervolgens besloot mr. P. C. Cos tot het vonnis van dertig gulden boete of zes dagen hechtenis. Mevrouw De B.-L. verdween en Koos slofte achter haar aan. geluidloos en zo zat er voor vrijwel iedereen wat onbevredigends in deze rechtszaak. „Dat is een soort slordigheid gewor den. mijnheer de kantonrechter, de nor men gaan vervagen en men doet dan maar. Het ie niet de geijkte wijze voor het opruimen van afval, men dient naar de vuilverbranding te gaan" meende de officier mr. J. L. F. van Moorsel toen hij verontwaardigd wees op het feit dat de 21-jarige elektricien J. J. S. op 10 mei dozen houtwol had verbrand op een veldje bij de Mesdaglaan in Maassluis. Er bestond gevaar voor het veroorzaken van brand in een elektriciteitsmagazijn. De jongen meende dat het vuur ver ge noeg verwijderd was. De kantonrechter bepaalde de boete op veertig gulden of acht dagen hechtenis. Chauffeur B. uit de verre provincie plaats was niet naar het gebouw aan de Lange Haven in Schiedam gekomen maar de Vlaardingse politieman ver telde wel hoe gevaarlijk de truck met oplegger op 16 maart over de Prinses Julianabrug was gedaverd. „Daar komen nog eens ongelukken van" stelde de officier. Ile agent vertelde dat de truck gewogen was op de gemeentelijke weeg brug. Vijfduizend kilo mag de Juliana brug torsen en de truck droeg 10.800 kilogram. Dat Is meer dan 5000 kg. te veel zou men zeggen, maar de chauffeur had gesproken van druk per as, er z den twee assèn zijn, „De afstand 1,25 meter" zei de agent die meer cij fers en technische gegevens noemde. „De wet zegt- het is é*n as". Dat was ken nelijk zo want mr. Cos bepaalde de boete op dertig gulden - of zes dagen hechtenis. Als kegels waren ze omgevallen op de derde juni op de Vlaardingerdijk in Maassluis en dat allemaal omdat de chauffeur L. de B. uit Vlaardingen ge toeterd zou hebben. Omstandig hebben de getuigen, tevens slachtoffers uiteen gezet wat er gebeurd is. Twee wielry- fAdoertentte IJttJ PANTALON? De Broekenspecialist HOOGSTRAAT 86 Telefoon 6 89 81 SCHIEDAM, donderdag. Te bevra gen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9.00—12.30 uur cn 2.00 —6 00 uur: aktentas met inh; plastic étui met wh; rode damesportem. met inhoud; nylon damesregenjas; wintermantel met capuchon; zwart kinderschocntjc 'LIwit kinderschoentje (D; nylon sjaaltje; étui met sleutels; ballpoint: kanarievogel; hoes voor scooter of brommer; wieldop van auto; brume mohair sjaal: wit kinder schoentje (JU), Te bevragen bij de vinders: waardepa pier, Schuitman, Joh. De Wittsingel 187; dekens, De Komeet, Buitenhavenweg 90; polis, Timmermans, JVuddelharnïssestraat 27; studieboeken, Buurman Heinsiusstr. 58; tweewielig kinderfietsje, v. d. Meer, Dr. Wibautplein 43; groen-gete aufostep. Vermeulen. Vlaardingerdijk 63; hengel in loudraal, Brakel, Perenlaan 6; Kethel: rood-brume autostep. Van Oo Strom, Rem- brandtlaan 87b; schrijfmateriaal in étui ócheffers, Dam 35; vulpen, Eggink, Rot- terdamsedijk 32c; herenbril. Van der Steen. Van Kuysdaellaan 22; Schrijfmate riaal in étui, Kuilenburg, Gustoweg 75; bruine kinderportem. met inhoud. Wape naar, "Westfrankelandsestraat 70; toilettas- je met inh, Bijloo, Nieuwe Maasstraat 62a; «chtgrijze kinderportem. met inh. Van Soest, Boerhaavelaan 58b; courantentas, Jgnse, Broersvest 89; bruine damesportem. «net inh, Heinsbroek, Ridderkerksestraat 16 a; bruine portem. met inh. v- d. Schalk Vlaardingerdijk 376; bruine damesportem. «net inh. Van Ooyen, Puttershoeksestr. 49; «vitte kinderportem. met inh. Lauwrenze, S van Koutenlaan 89; bruine herenpor- tem. met inh. De Veth, gebouw Arcade, u Haven 71; Geldsbedrag, Kreischer, Dr. Kuijperlaan 93; bedelkettmkje. HoUeman Heerenstr. 29; damespolshorloge, v. d- Loo Schiedamseweg 48; Kethel; armbandje, Van Ry, Puttershoeksestr. 24; zilveren bedelarmbandje, De Mos, W. Frankeland- ^straat 123b; bedelarmbandje, Noord ijk, SL Anna Zusterstr. 14; regenkapje in étui, -VaKrijn, Tuinlaan 44; grijs kjnderjasje. •Kapteijn. Th. a Kempisstr. 34; meisjes- yest, De Vries. Maasstr. 16; zwart winter jas, Lu pk er, Houtstr. 31; kinderjasje, Hij- rian. Prof, Treublaan 23; een paar basket ball-schoentjes, Schilperoord, W. Brou- yerstr. 6; gehaakte dameshandschoenen, Adams, RembrandtL 6; windjack, Schol ia ten. Pr. Bembardhian 44; kindervest en te «&<el goed wagentje, Bollen, Newtonpleln 7 pt^frthroek. Zeer, Parkweg 35; badgoed, gff«oih Leionitzstr. 25a; meisjesmantel, Coe- Parkweg 32; wit kmdertruitje, Verveen "tlaridstr. 3; kinder schakelarmhandje plastic, Buschkens, Cort v. d. Lïnden- taa 55. ders reden richting Maassluis, toen voeg den zich juist twee bromfietsers naast de wielrijders en toen kwam ook nog juist die auto van De B. er naast. De tweewlelers vielen van schrik om. De 50-jarige heer M.R, had als beledigde partij een vordering ingediend van t. 22,90 voor beschadiging aan broek, jas, sokken. Dat dient De B. hem te vergoe den. Toen vroeg de 16-jarige L.V. ook om schadevergoeding. Hij had keurige nota'tjes bij zich voor fiets, broek, hor loge, jas. Het werd ruim t 200,en dat is teveel in een strafzaak. Nu zal L.V, een civiele vordering moeten instellen. Vlaardinger L, de B. werd tevens bij ver stek tot dertig gulden boete of zes da gen hechtenis veroordeeld. SCHIEDAM, donderdag Op 53-jarige leeftijd is dinsdagavond tengevolge van een hartaanval in bet gem. ziekenhuis overleden de heer W. T. P. Nijenhuis, arts te Schiedam. De overledene, die in 1908 in Den Helder werd geboren, vestigde zich na beëin diging van zijn studie in 1032 als genees heer m Schiedam, waar hij een vooraan staande plaats in het openbare leven heeft ingenomen. Tal van functies heeft hij bekleed. Dokter Nijenhuis was o.m. lid van het college van curatoren van het Stedelijk Gymnasium, lid van de commis sie voor het ziekenhuis en lid van de commissie voor de administratie van het ziekenhuis, hij is jarenlang ouderling van de Gereformeerde kerk geweest en was bestuurslid van het Groen van Prm- sterer-lyceum te Vlaardingen. SCHIEDAM, donderdag. Het Kon. Schiedams Mannenkoor „Orpheus" zit wat in moeilijkheden voor wat h«t Jongens koor betreft. Toen twee jaar geleden met dit jeugdkoor werd begonnen was het enthouslastme groot en in de tyd van een zucht waren er honderd jongens hij el kaar. Doch dit aantal Is gestadig terugge lopen. Door de gebruikelijke recessie na elke rel, doordat de jongens „de haard in de keel" kregen, door het opzeggen vat» het lidmaatschap aan jongens, die abso luut geen wils kunnen houden, enz. Het aantal is nu zo gedaald, dat het zelfs alarmerend is, zo schrijft secretaris J. de Koster ons. Deze toestand kan niet lang meer du ren, want een geamputeerd koor is niets waard en opheffing van het jeugdkoor zou echt wel 'n verlies betekenen voor Schie dam. Het zingen kan voor de jongens zo Veel betekenen. Onder kundige leiding van dirigent Leo Smit wordt in teamver band iets beoefend, waarvan ze voor het leven plezier kunnen hebben, Ze leren noten, ze oefenen de stem, leren ntme, krijgen, verstand van muziek en muziek- tekens, zo leren de ademhaling beheer sen en kunnen zo iets beter laten horen dan de meeste mensen. Bovendien treden zij gezamelijk op, met het koor der gro ten en als het aantal zangertjes voldoen, de toeneemt, kan optreden buiten Schie dam overwogen worden, wat altijd erg leuk is voor de jongens- Aanmelding kan geschieden bü de heer J. de Koster, Rotterdamsedijk 22 c, telef. 67630. SCHIEDAM, donderdag Bij een vechtpartij tussen dne Engelse zeelui af komstig van het in de Merwchaven lig gende m.s, „Waterland" is een van hen, de 24-jarige J. J. M. door een grote ruit van de firma Bossers gevallen. De ruit werd vernield. Dc oorzaak van het ge vecht was, dat bij een bezoek aan een café bedoelde M. de steward T. B. zou hebben uitgescholden. SCHIEDAM, donderdag De 18-jarige bromfietsrijder K. B. H. Is gisteravond op de Havendijk tegen een auto, bestuurd door de heer H. P. A, K. opgereden. Hij kneusde daarbij zijp linkerhand. Geboren; Adrianus J. z,v. C. M. van Gend en C, J. Kramer: Maria J- A. d.v. J. B. C. van Zwieten en C. M. Maehgeels; Olga d.v. D. H. Jansen en C. C. van Rui ven; Johannes z.v. J. de Vries en C. M. M. Heeze; Bertha L- d.v, J. ven der Schelling en A. Noordijk; Clemens 3. T. 2.V. J. J. M Prem en M, M, L Martens; Maria d.v C, de Graaff en G. Vroege; Maria d.v. J J. Offerman en C. F. M. Corveleïjn. (Advertentie iJü.j CABALLERO ££N LAURENS PRODUCT 25 IN EEN PAK 20 stuks 80 cent SCHIEDAM, donderdag liet is een bekend euvel dat wanneer men het hardst verlegen zit om een taxi bijvoorbeeld bjj een plotseling opgekomen regenbui of wanneer men uit dc bioscoop komt, het dan wel even kan duren voordat de tele fonisch aangevraagde taxi voorrijdt. Want juist op dat moment bellen vele andere mensen ook om taxi's en elke taxi kan maar één klant tegelijk bedienen. Daar is niets aan te veranderen. Waar echter wél verbetering in te brengen is, is aan het feit dat taxi's reer veel tijd Jtwyt ra ken wanneer ze het ene „vrachtje" heb ben afgeleverd en niet direct 't volgende kunnen meenemen. De taxi-chauffeur moet dan ergens een telefooncel opzoe ken en zich zo op het kantoor van het taxi-bedrijf melden om de volgende op dracht In ontvangst te nemen. Veel te omslachtig cn tijdrovend. Dit bezwaar kan dan opgevangen wor den door het plaatsen van een mobilo foon-apparatuur in de taxi's, met de een- tralepost in het kantoor van het taxi bedrijf. Dït nu is deze week gebeurd bij de N.V. Eurotax te Schiedam. In deze N.V. werken sinds enige tijd samen een vijftal garage-bedrijven: Beyersbergen, Unique, Waldo en Westergarage en garage Van Leeuwen te Kethel, waarbij de twee laatste bedrijven in Eurotax zijn opge gaan. Door deze nauwe samenwerking kreeg Eurotax een sterke plaats m Sehie. dam voor wat het taxi-vervoer betreft En een uitvloeisel daarvan is nu de aan schaf van de mobilofoon-installatie. „Service aan het publiek", vertelt men bij Eurotax. De wachttijden worden aan zienlijk bekort en dat js erg prettig voor de klant. Maar ook het bedrijf zelf vaart er wel bij, omdat de taxi's nu veel inten siever gebruikt kunnen worden en nutte loze tochten, voorkomen. Dc installatie „betaalt zich zo vanzelf", om een. bekende reclameslogan aan te halen. Wat ook weer prettig is voor de taxi-gebruiker, want de bruik van de wagens is dat deze nu in tarieven zullen er niet om verhoogd hoe ven te worden. Wel hangt er een tariefs verhoging in de lucht (wat in Rotterdam al is ingevoerd, overigens! maar daar zijn andere gronden voor. Deze In de Eurotax-wagens geïnstal leerde mobilofoon-Installatie heeft een vrjj grote reikwijdte, tot Lelden loe. Dat Is ook we! nodig, want de auto's van Eu rotax rijden echt niet alleen in Schiedam, maar zwermen over de gehele omgeving. Juist op de verre afstanden Is de mobilo foon-Installatie dubbel rendabel, want ander» worden er voor niets lange tra jecten onbetaald gereden. Een voordeel van het intensievere ge SCHIEDAM, donderdag Toen de 20- jarige Noorse zeeman K. J. S. vannacht met de taxi naar de werf De Nieuwe Wa terweg werd gebracht waar zijn schip „Homfighter" ligt, werd hij zo boos dat bij de taxichauffeur drie gulden moest betalen, dat hij, na betaald te hebben hard tegen het portier van de taxi schop te. Schade'. 120 gulden. De Noor, die on der Invloed verkeerde, verklaarde geen geld te hebben om de schade te betalen. SCHIEDAM, donderdag Op de vrij"- dag 31 augustus en 7 september organise ren de kooplieden van de weekmarkt op het Broersveld een reklame-markt. Door een „wonderman" worden aan de kopers enveloppen uitgereikt, waarbij zij kans, krijgen op waardebonnen. Op deze bon-' ner. kunnen gratis goederen worden ver kregen bij met name genoemde markt kooplieden- SCHIEDAM, donderdag Doordat zijn voet van het pedaal afschoot, is de beer J. I#, v. S. gistermorgen in de Sladhou- derslaan met de fiets over de kop gesla gen. Bij de val liep hij flinke schaafwon den op en klaagde over pijn in hoofd en rug. Voor onderzoek is S. naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. SCHIEDAM, donderdag Dat de be- gen. Hij heeft het voornemen een instruc- Iangstelllng voor bet zwemmen onder de jeugd groot Is, blijkt wel uit dc zeer gro te toeloop van kinderen naar de Schie- damse zwemverenigingen, waarvan enke le zelfs een wachtlijst hebben moeten In stellen. Kinderen die geen zwemles krij gen, al was het maar op de scholen, be horen fot de uitzonderingen. Maar hoe vaak gebeurt het niet dat moeder de kinderen zelf naar het zwembad brengt en zelf aan de kant moet gaan toekijken, omdat zjj de zwemkunst niet meester is. Voor dames Is het dan ook wel moei lijk om, wanneer de jeugdjaren achter de rug zijn, nog zelf te Ieren zwemmen. „Ik ben verlegen tussen al dat jonge grut", een veel gehoord excuus. En dus nemen ze maar geen zwemles. Dc Schiedamse zwem-ondervvijzer H. O. van Zelm nu heeft gemeend een ver andering in deze situatie t« moeten bren- tie-groepje te vormen, uitsluitend be staande uit dames boven de 22 jaar, die: hij dan de zwemkunst zal gaan leren. Daarvoor heeft hij de beschikking kun nen krijgen over een vabt uur, in het Sportfondseobad, op woensdagen van 9 tot 10 uur, 's avonds gedurende welke tijd er geen andere gebruikers m het bad zullen zijn. De dames kunnen dan rustig een onbespied een beetje gaan kwakke len, zonder dat Iemand er om lacht. Zijn plannetje heeft ingeslagen en er hebben zich reeds een aantal dames ge meld voor deelname. Er is echter nog plaats voor enkele tientallen dames. Ge start zal worden met dit groepje op woensdag 12 september, maar inschrijving voor deelname sluit op woensdag 19 sep tember, De kosten bedragen ƒ5,— per maand, inclusief de toegang tot het bad. Aanmelden bij de heer Van Zelm aan het l Sportfondsen bad. een kortere termijn afgeschreven kunnen worden en er telkens nieuwe auto's in gelegd kunnen worden. Wat sinds de op richting van Eurotax ook al verschillen de malen is gebeurd. Dat deze mobilofoon-installatie voor taxi's van belang is, wordt wel bewezen door het feit dat steeds meer bedrijven tot de aanschaf overgaan. 3n Rotterdam zijn al vele taxi's daarmee uitgerust en ook in Vlaardingen zijn ze m gebruik. Maar voor Schiedam heeft Eurotax N.V., waarvan het kantoor is gevestigd in de Burg. Knappertlaan 18 (waar ook de tralc post staat opgesteld, bediend door de telefoniste), dc primeur. Apothekersnachtdienst: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: GG en GD Tuinlaan 60, tel. 59290. RK Leeszaal en Bibliotheek Dam, ge opend: maandag 10 tot 21 uur, woens dag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, don derdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Filiaal Singel, open maandag 24 tot 17.30 en 19 tot 20 uur, woensdag 9 tot 20 uur, vrijdag 14 tot 17.30 en 19 tot 20 uur. Stedelijk Museum: 10 en 17 uur. 's zon dags 1217 uur: „Het menselijk ge zicht van Europa" en. „Constant: Nieuw Babyion". BIOSCOPEN Passage: 2 en 8 uur: „Spartacus", Monopolp: 2 en 8 uur: „Battle hymn". DIVERSEN Jullanapark: 26 cn 8—11 uur Dierenkijk. SCHIEDAM, donderdag Op het ze brapad aan de Koemarkt voor Hotel De Kroon Is gisteren het 8-jarlg meisje J. Th. A. V. uit de Hoogstraat aangereden door de bromfietser TV, v. D. uit Rotter dam. Ujj was, volgens ooggetuigen, door het rode stoplicht gereden. Het meisje moest met een. hersenschudding in het Gemeenteziekenhuis worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Een paar kromgetrokken vlampijpen In de machi nekamer van het s.s. Rijndam was er gisteren oorzaak van dat het schip niet kon vertrekken en dat er bü de pa ge-afdeling van de Holland-AmerikaLijn koortsachtige activiteit moest worden ontwikkeld. Kort voor het vertrek van het schip naar Canada werd ontdekt dat een der stoomketels lek was en dat hierdoor vlampijpen ernstig waren beschadigd, Het defect manifesteerde zich bij het opstoken der ketels. Het bleek niet mogelijk het manke ment op korte termijn te verhelpen. Zelfs bleek het noodzakelijk de gehele reis te laten vervallen. De benodigde reparatie bleek namelijk zo omvangrijk te zijn, dat er geen denken aan is, dat het schip voor het volgende tijdstip van afvaart weer vaarklaar zal kunnen zijn. De reparatie zal worden uitgevoerd bij Wilton. De passage-afdeling van de H.A.L. zat echter met de handen in het haar. Want het schip was volgeboekt voor deze reis en aan boord bevonden zich 550 personen, terwijl in Southampton nog een groot aantal reizigers aan boord zou gaan. De directie besloot zo snel mogelijk (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, doderdag Maandaj organiseert „De Verzamelaar" weer een ruilbeurs m zaal Keyzer, Landstraat 15. Dit is feitelijk geen hervatting van <3 maandelijkse ruilbeurzen, want ook tij dens de zomermaanden werden de ruil beurzen regelmatig georganiseerd. Met groot succes zelfs, want ook tal van va kantiegangers-verzamelaars verschenen op de door de Vlaardingse afdelmg van De Verzamelaar georganiseerde evene menten. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, donderdag. Dc Ex- cdsior-velden in de Dijkpolder liggen er keurig bij. Het ts opvallend zo goed ver zorgd zij er uitzien. Na de jaren van ont zien en voorzien en met de hiervoor gun stige weersomstandigheden, is door de dienst van gemeentewerken een groen- raat gekweekt die bijzonder mooi ge noemd kan worden en waarop het on getwijfeld zeer plezierig spelen is. De entourage is behalve de zijde aan de slootkant, waar de ratten de boom- beplanting ruïneerden, uitstekend. Doel palen, rijwielstalling, lichtmasten, om rastering e.d. rijn onder de loupe geno men en het geheel geeft een geriefelijke indruk. Sedert enkele weken is de training voor de geselecteerde spelers begonnen. Oefenwedstrijden hebben plaats gevon den. Deze hebben door de vakantie van verschillende spelers niet gebracht wat als doel gesteld was, zodat bij voorbaat, geen prognoses voor het komende seizoen gemaakt kunnen worden. Zaterdagmiddag begint de competitie voor Excelsior met een thuiswedstrijd tegen Jodan Boys. Uit het beschikbare, jonge materiaal zal zeker een keuze ge maakt worden van een elftal, dat zich voor honderd procent geeft om goede j resultaten te bereiken. andere reisgelegenheid voor dc passa giers te zoeken. Een gigantisch karwei, dat zo snel mogelijk 2ijn beslag moet vinden, omdat men in de eerste plaats de passagiers zo weinig mogelijk wil duperen en in de tweede plaats, omdat de Rijndam niet naar de werf kan zo lang er nog passagiers aan boord zijn, En dat op een tijdstip, dat er haast geen vervoer ia de richting Amerika beschikbaar meer is, omdat juist het einde van het zomerseizoen stroom Amerikaanse reizigers zich in de richting Europa-Amerika beweegt. De directie tracht thans charter- vliegtuigen te huren of reisgelegen heid te vinden hij andere scheep vaart-ondernemingen. Gistermiddag reeds boekte men een succes. Dc „Oranje", op reis naar Ha lifax, kon nog 150 passagiers meenemen, en bleef in de sluizen van Umulden wachten op vier bussen, die in allerijl de 150 passagiers van de Rijndam in Rotterdam naar Umuiden brachten. In Halifax zullen deze passagiers op de trein naar Montreal worden gezet, ui teraard voor rekening van dc H.A.L. De stemming aan boord van de Rijn dam was gistermiddag overigens niet slecht. Toen de H.AX. de passagiers per circulaire het onaangename bericht mededeelde, was er aanvankelijk wel enige consternatie. Het grootste gedeel te van de passagiers bestaat namelijk uit Nederlanders, die in Canada geëmi greerde familieleden gaan opzoeken en men is verlangend zo snel mogelijk familie weer te zien. Maar de H.A.L. beloofde, dat men spoedig andere reis gelegenheid hoopte te vinden en. dat het intussen de passagiers aan niets zou ontbreken. De Rijndam werd door het voorval van schip in een soort drijvend hotel getransformeerd. De bars aan boprd werden geopend, er werden films ge draaid, maaltijden geserveerd en aan dek kon worden getennist. Het was het gewone leven aan boord van een groot passagiersschip, alleen het varen ont brak De douane werkte ook mee en de passagiers mochten, wanneer zij dat wilden, het schip verlaten om in Rot terdam te gaan passagieren. Aan boord van de Rijndam is het een soort onverwachte vakantie. Maar de passage-afdeling van de H.A.L. hoopt, dat men snel elders vervoersgelegen- heid kan vinden, voor enige honderden passagiers MAASSLUIS, donderdag. Maandag, 10 september, is het vijftig jaar geleden, dat de gymnastiekvereniging „Sparta" te Maassluis, die de laatste jaren weer zicht baar groeit, werd opgericht. Vóór 1912 had er ook al een gymnas tiekvereniging met dezelfde naam te Maassluis bestaan, doeb deze vereniging telde uitsluitend heren en jongens onder haar leden. Het Sparta, dat thans een halve eeuw oud is, pakte de zaken des tijds ruimer aan en wist na vele glorie- en dieptepunten hor* kan het anders zich staande te houden. Het maakt zich thans op om het gou den feest ie vieren. Het bestuur van Sparta recipieert vrijdag 7 september des avonds om acht uur in de kantine van de Verenigde Touwfabrieken. Daarna vindt in hetzelfde gebouw een reünie van oud leden plaats. Op woensdag 12 en vrijdag 14 septem ber worden uitvoeringen gegeven in het voormalige bedrijfspand van Gebrs. Steur aan -ie NoordvlieL De eerste avond is bestemd voor leden onder de 12 jaar. De andere avond komen de overige leden aan de beurt. Er zullen dan tevens de monstraties worden gegeven door het keurkorps van het K.N.G.V. en .de lange matploeg van de R.T.B. Een gezellig samenzijn besluit deze jubiïeumsavond. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, donderdag. De nieu we telefooncentrale Maassluis, waarop tientallen nieuwe abonnees wachten, nadert haar voltooiing. Het ziet er naar uit, dat deze locale centrale omstreeks november in dienst kan worden gesteld. In verband met deze niet onaanzienlijke uitbreidihg van het plaatselijke telefoon net, zullen vele telefoonnummers gewij zigd worden. MAASSLUIS, woensdag. In de pe riode van 1 januari tot 1 augustus is het aantal inwoners met 606 zielen ge stegen tot 24,664, waaronder 7400 man nen en 7284 vrouwen. In deze zeven maanden vestigden zich 793 personen, terwijl 323 ingezetenen vertrokken. Er werden 190 kinderen geboren en 54 per sonen overleden in die tijd. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 63 en vier maal. werd een echtscheiding uitgespro ken. Imilll! Zesde Verordening tot wijziging van dc Verorde ning tot regeling van de aard van de bebouwing cn het gebruik van gronden in de bebouwde kom van Schiedam (Gemeenteblad 1945 no. J, 1949 no. 33, 1953 no. 11, 1959 no. 16 en 1961 no. 27) (Gron den, begrensd door de Burgemeester Knappert laan, Anna van Burenstraat, Charlotte de Bourbon straat, Nassau Dillenburgstraat, Louise de CoIJgny- straat en Juliana van Stolbergstraat). Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt bekend, dat Gedeputeerde Stalen der Provincie Zuid-Hol land b« hun besluit van 8 augustus 1962 no 284 hebben goedgekeurd dc door de Gemeenteraad op 23 maart 3962 vastgestelde Zesde Verordening tot wijziging van de Ver ordening tot ïegcling van. de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom van Schie dam (Gemeenteblad 1945 no, 1. 1949 no. 33. 1953 no 11, 1959 no. 16 en 1961 no. 27) (Gronden, begrensd door de Burgemeester Knappertlaan, Anna van Burenstraat, Char lotte de Bourbonstraat, Nassau Dillenburgstraat, Louise de Colignystraat en Juliana van Stolbergstraat), De goedgekeurde verordening ligt ter gemeente-secretarie (Afdeling Algemene Zaken - Stadhuis) voor een ieder ter inzage. Schiedam, 21 augustus 1962 Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, H. SABEL, wB. t s GEMEENTE SCHIEDAM Bjj het Openbaar Slachthuis kan worden geplaatst een voor werkzaamheden in de hallen. Bekendheid met het slagersvak is biet noodzakelijk. Aanstelling in vaste dienst op een proefjaar ligt in het voornemen. Het bruto-loon volgens de loongroepen 4, 5 en 6 is afhankelijk van de leeftijd en bedraagt maximaal (op resp. 25-, 26- en 27-jarige leeftijd) onderschei denlijk ƒ393 31, 420.70 en 44027 per maand, ex clusief de huurcompensatie. Toongroep afhankelijk van leeftijd, bekwaamheid en ervaring Bovendien prestatie-beloning. Kindertoeslag volgens gemeente-regeling Gunstige arbeidsvoorwaarden zoals 45-urige werk week, 4 vakantietoeslag, gratis werkkleding, ge premieerde spaarregeling, vrije zaterdag. Eigenhandig geschreven sollicitaties te zenden aan de directeur van. het Openbaar Slachthuis, Slacht huislaan 24, Schiedam koninklijke hollStnt/ÏSt FABRIEKEN VAN MELKPRGDUKTEN EN VOEDINGSMIDDELEN NV. Tg VLAAftDIMCEN Op de afdeling Personeelszaken van ons hoofdkantoor ontstaat binnenkort de vaca ture van Haar werk zal zeer gevarieerd zijn en hoofd- zakeiijk van adminfstratieve aard. Voor deze aantrekkelijke functie fs het bezit van een Mulo- en typediploma vereist. Daar op deze afdeling vrij veel Jn de Engelse taal wordt gecorrespondeerd strekt een goede kennis hiervan tot aanbeveling. Zij die hiervoor voelen worden uitgenodigd zich schriftelijk in verbinding te stellen met de afdeling Personeelsiaken, Oosthavenkade 42 te Vlaardingen. Voordelige aanbieding VAKANTIEJAPONNEN Ook In grote maten. Falcon, oylon en plastic, Big-Ben damesregenjas- scn steeds voorradig. W. v. d. BURG L. KERKSTRAAT 19 Telef. 6 6135 - Schiedam Te koop aangeboden Bjj showroom Coja wasma chine met wnngei en Ujfl. klok r 153 Centrifuge t HO Langzaam wassers Miele sys teem f 195 De nieuwste was- spoel- droogeom bios tie met 4 motoren, elektrisch ver warmd en 2 pompen voor ƒ495 Showroom Coja, Lange Haven 126, tel 6S34L Fotografie Rolfiloih vergeten T ue auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films Foto van Vuuren. Hoogstraat 106. Diversen Ouders - zend. uw kinderen naar het jeugdkoor Orpheus. Repeteert woensdag van 18.30 —19.30 uur in Arcade, L. Ha ven 71. Schiedam. Onder vakkundige leiding Ieren ze in teamverband optreden en zingen een. vreugde, die door alle jaren heen blijft. Ontroerende zang der jon geren werd reeds met vreug de beluisterd op de gegeven concerten. Secr. J. de Kos ter, Rotterdamsedijk 222 e. telefoon 676 30.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1