Groots opgezette show van „De Voorlooper" BateHi Voor vrijetijds-activiteiten is samenbundeling gewenst Doe het zelf5 -werk kan m centrum opgevangen Volgende week in Triangel Uit de tweede divisie so A. D. de Vos ontwierp sportschool Studie-commissie Schied. Gemeenschap Strijd rond de korven Het liandbal- programma Basisbedrag voor show-en recreatiehal /SS TRDDAG28 SEPT. 1962 TAXI? EUROTAX EUROTAX 69 4 60 Cabaretvoorstellingen van Bejaardenbond Maak NU uw huis tochtvrij Burgerlijke stand HOBBVSETS WEêMANs FILM IN KLEUR DYNAGR0ME v.d. AREND Tentoonstelling Voor de jeugd Wie heeft iets verloren lar meulen jubileum aanbieding Reclasserings- collecte DIEFSTAL Hennes speelt tegen HVC SVV speelt bij BW Op 19 januari Z we m -vij f kamp van S.Z.C. Afdelingen alle vertegenwoordigd jubileum aanbieding 110* terKaNT Bejaarde bromfietser aangereden Jubileum-receptie ds. \V. H. Hemmes Voor J. v. Gorsel: J. G. Hoorweg begraven Montage Coignet- woningen in Hoogkamer in metier lakens éénpersoons 150x220cm tweepersoons SCHIEDAM, vrijdag. „Is een sectie Vrtfettfds-bestediag noodzakelijk en zo ja, wat kan deze sectie doen?" Deze Traas is door het bestuur van de Schledamse Gemeenschap voorgelegd aan een speciaal daartoe hl het leven geroepen studie commissie, bestaande uit de heer M. van der Nagel, voorzitter, mevr, M, A, C. Taverne-Van Campen en de heren C, A. Kamp, P, Smit, W. G. E, Valk en J. Vroom- bout Na anderhalf jaar Is tenslotte het rapport van bedoelde studie-commissie verschenen. Het in het rapport gegeven antwoord op bovengemelde vraag Is positief. Want het rapport komt tot de volgende conclusie: Er is behoefte aan bundeling bü de vrij e t ij ds-b est e ding. Het aangewezen lichaam hiertoe is een Sectie van de Schledamse Gemeenschap, met als taken: I. het contact opnemen met onderwljs- autoritelten en -instellingen; 2. het inschakelen van de verenigingen; 3, het maken van propaganda; 4. het geven van cursussen; en 5, het openen en inrichten van een „doe het zelf'-centrum. (Advertentie IM.) TELEFOON SCHIEDAM, vrijdag De Alg. Bond t van Bejaarden biedt de leden en genodig- den. op maandag 8 oktober twee cabaret- voorstellingen aan in Musis Sacrum en j wel 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7.30 tot II uur. Programma's en con- sumptiekaartjes a 0,25 zijn donderdag 4 T oktober af te halen in het Blauwe Huis, van 9.30 tot 12 uur en van 1.30 tot 4 uur. f, Gebrekkige en, zieke leden moeten dit op- geven, bij het afhalen van de kaarten. (Advertentie LM.) SNELSTRIP zelf-klevend toehtband 19. 22 en 40 ct per meter DORPELSTRIP voor onder aan de deur 1.85 per 90 cm. Verder: Rubber en rubber in latten tfWU/OMH Broermst52 TA 67594 SCHIEDAM, vrijdag GEBOREN: Dirk, z.v. M. Mulder en M. Wagenaar; Linda, d.v. Q. van Dijke en E. Hartman; Gert W., z.v. D, Sanders en J. M. Vlug; Regina T., d.v. C. Spits en 3. Hutting; Rolf J. P., z.v. S. Bergwerff en W. A. van Heljsden; Robert G„ z.v. G. C. de Ronde en A. H. L. van Leiden. OVERLEDEN: J. W. Weber, oud 69 (Advertentie LM.) 115.— HEEM-MASTER complete set 3 KIL boormachine 6 mm 16.— BRIDGES met therm, beveiliging 14850 en diverse andere merken Kom eens kijken UIE&HANDE, f Broenvast52 Tel.6759* SCHIEDAM, vrijdag In het korfbal- programma voor het komende weekend Is voor Schiedam de thuiswedstrijd tegen DKV uit Dubbeldam opgenomen en voor Succes de uitwedstrijd tegen het Haagse Tams, De Dubbeldammers hebben vier winstpunten uit drie wedstrijden gehaald tegen Schiedam twee. Pams heeft het tot drie uit twee gebracht tegen Succes nul uit hetzelfde aantal. Het lijkt er op papier dus op, dat de tegenpartijen met de winst zullen gaan strijken, maar van Schiedam verwachten we andere gedachten. "Bij Succes leven die misschien ook wel, maar het lijkt ons al te optimistisch te veronderstellen, dat Pams zich in eigen huis zal laten verschalken. Jammer ge noeg is ODl vrij en dat zal wel een. naar we hopen tijdelijke gaan veriaten betekenen van de ere-plaats. In het verdere programma komen de volgende wedstrijden voor; Trekvogels 4 —Schiedam 2, WION 4—Succes 2; ODl 2 —TOP 2, junioren HoogvlietSucces. ODl—Blauw Wit, aspiranten Schiedam a —Spangen b, Velox a—Succes a, ODl a— Rotterdam Zuid a en Spangen e—Schie dam b. f Advertentie l-M.) voor nauwelijks meer dan de Zwart-Wit prijs met de Amerikaanse Kleurenfilm 12.95 incL ontwikkelingskosten Foto - Optiek - Ciné HOOGSTRAAT 91 Door de commissie is allereerst een; summier onderzoek gedaan naar de wijze waarop de vrije tijd gewoonlijk besteed wordt. Daar het niet mogelijk was een grote enquête door geheel Schiedam te houden, heeft het onderzoek (naast het geen. de commissieleden reeds uit eigen ondervinding bekend was) zich beperkt tot een groep leerlingen van een bedrijfs- schooL Hierbij werden vragen gesteld be treffende de vrije tijd der leerlingen zelf. Bij dit onderzoek bleken er van de 246 ondervraagde leerlingen 196 lid te zijn van één of meer verenigingen. In dat zelfde onderzoek werd ook een vraag gesteld, „wat vader in ztfn vrtfe tijd doet", waarop de antwoorden veel minder scherp te rubriceren zijn geweest. Wel bleek een veelheid van activiteiten, het lid zjjn van meerdere verenigingen. BU deze verscheidenheid van soorten vrije- tjjds-bestedlng l(jkt het de commissie zeer gewenst deze acties te bundelen en te overkoepelen in een op te richten Sectie VrUetijds-besteding. Het bestuur van deze Sectie zou dan volgens het rapport gevormd kunnen wor den uit 4 h 5 personen, die geen lid zijn van een der bestaande verenigingen of clubs op het gebied der vrijetijds-besle- ding. Daarnaast zal getracht worden te komen tot instelling van een adviesraad uit de belanghebbende verenigingen. De studie-commissie geeft het bestuur van de op te richten Sectie in overweging omalsbeginder werkzaamheden een ten toonstelling te organiseren, die een inzicht dient te geven in de mogelijkheden, der vrUetgds-besteding. Dit tevens om de aandacht van het publiek te vestigen op het bestaan der sectie. Het gaat daarbU om duidelijk tc maken hoe men zijn vrije tijd kan besteden, nl. zowel actief als passief. Als daarop volgende toak van de Sectie ziet de commissie het geven van cursussen en voorlichtingsbijeenkomsten. Een der vormen van actieve vrijetïjds-besteding is het opknappen van kleine karweitjes thuis. „Doe het zelf' is een leus, die steeds meer in de praktijk wordt toegepast, zo wordt in het rapport opgemerkt. Het or ganiseren van cursussen van „doe het zei vers" ligt dus voor de hand. Dergelijke cursussen moeten echter een voudig van opzet zijn en. dienen met te lang te duren. Daarnaast kunnen via voorlichtingsbijeenkomsten richtingen worden, aangegeven hoe men op andere wijze bestedingsmogelijkheden van de vrije tijd kan ereeren of zoeken. In de beginperiode zullen één of meerdere cur sussen in een centraal gelegen ruimte moeten worden georganiseerd. Overwe ging verdient evenwel snel te zoeken naar ruimten in de verschillende wijken van de stad. Kleine ruimten, waarin met klei ne gioepen cursus-bijeenkomsten kunnen worden belegd. De commissie Is unaniem van mening dat reeds op de scholen begonnen moet warden de leerlingen er op te wijzen, dat goed gebruikte vrije tyd het leven rijker maakt en de mensen #p een hoger plan brengt. Het vak handenarbeid biedt daar bij geschikte mogelijkheden om deze ac tieve besteding van de vrije tUd le stimu leren. Het zou natuurlUk fout z|jn deze jeugd na afloop der school voor een vacuüm te plaatsen. Er moet juist dan een gelegen heid zün waar deze jonge mensen hnn activiteiten verder kunnen ontplooien, terwUl daar tevens voor de ouderen een plaats moet zijn. Naast een. adviesbureau voor cursussen, enz. zal er dus ook beslist een soort „doe het zelf'-centrum dienen te worden ge opend, waar iedereen terecht kan. Wan neer dit bereikt is en daartoe goede func tionarissen (b.v. gepensioneerden) zijn aangetrokken, meent de studiecommissie dat deze Sectie van de S.G. lot grote bloei kan komen. SCHIEDAM, vrijdag. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schie dam tussen 9.00 en 1220 uur en 2.00 tot i.00 uur: bos sleutels; sleutels aan ijzer- draad; herenportemonnee met inh.; kin derschoentje; rubber handschoenen; wit babyjasje. Te bevragen Dij de vinders: zonnebril, R. F. Koeleman, Klaas Katerstraat 138; bos sleutels, 't Hart, v. d. Duijn van Maas- damstraat 27; ring met sleutels/ Bal, Parkweg 144; zwart poesje, mevr. Kik kert, Graaf Florlsstraat 70; oranje kana rie, B. J. Pil, BK. Laan 249a; hond (boxer), v. d. Berg, Parkweg 44; dames portemonnee met inh., C. Polderdijk, P.KO.-laan 91 b; aktentas met inh.. Por tier Gusto, Maasdijk 5; autostep, J, Feel- ders, Meeuwensingel 112; autostep. Kies, St Liduinastraat 34; autostep, S. Jansen, van Dijckstraat 26b; plastic bal, Prins, VI a ar dinger dijk 201; driewielig fietsje, Prins, Vlaardingerdijk 201; blauw kinder- jasje, J. Slagmolen, Numansdorp se straat 16; trui, G. Ketelaar, Leliestr. 43; mohair shawl. Kees Arons, Am. van Solmsstraat 20b; zwembroek, L. v. d. Drift, Croene- laan 43; pantoffel, N. v. d. Plas, W. Brou werstraat 29a; 1 paar motorhandschoenen, M. Hoenderkamp, Aleidastraat 72b; was handje en zeep, E. van Cerven, Strijense- straat 58b; hoofddoek, mevr. Chabot, Vlaardingerdijk 359; herenregenjas. De Koning, Nw. Maasstraat 78; kettinkje met kruisje, Hermscn, Frans Halsplein 121 B; dameshalsketting, Heggelman, St Iddiu- nastraat 60; verbanddoos, G. Maan, Brug man straat 46 a; kaart met dividend-zegels, Berghout, Poppehof Nrd. 151, Delft. Advertentie LM.) Als U na morgen nog aan zo'n onhandige houten strijkplank moet werken... is het Uw eigen schuld. Want nu koopt U Uw metalen strijktafel voor een lagere prijs, dan waarvoor U een hou ten kunt kopen... voor nog géér» tien gulden. Ongehoord zo'n prijs voor een crème gemoffelde strijktafel, die voor 13.95 nog spotgoedkoop is. Eén stuk gemak... verstelbaar in 3standen (ookzittendstrijken) gemakkelijk opvouwbaar en weinig plaats innemend. Strijktafels in een zware, ste vige uitvoering, geplastificeerd onderstel, een stevig ver chroomd treefje, en plastic dop pen, tegen het beschadigen van de vloer. Het terugbrengen van een over treder in de maatschappij is geen zaak van sentimenteel gepraat. Hiervoor zijn mensen nodig, die de aanwezige kansen benutten en waar nodig nieuwe mogelijkheden weten te scheppen. Helpt gij hen nu de lasten hier van te dragen, opdat niet door een tekort aan geld de hulp aan een medemens moet worden geweigerd. De collecte voor de Reclassering van a.s, zaterdag beveel ik gaarne by it aan. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. PEEK. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze me talen strijktafels (in verhand met de expeditiedrukte als 't kan zelf meenemen). >57" voor Géén tel. of schrift, tere. Apothekersnachtdienst; Apotheek Nieuw- land, dr. Wibautplein 17. Bellen btf ongeval: GG en GD Tuinlaan 80, teL 59290. Leeszaal en Bibliotheek Dam, ge opend: maandag 10 tot 2ï uor, woens dag 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, don derdag 10 tot 17 uur; vrijdag 14 tot 17. en 19 tot 21 uur. Filiaal Singel, open maandag 14 tot 17-30 en 19 tot 20 uur, woensdag 19 tot 21 u., vrijdag 34 tot 17,30 en 19 tot 20 uur. Stedelijk Museum: 1017 uur, 's zon dags 12—17 uur: Eigen verzamelingen en „Uw stad in uw Museum". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „Ursus, de leeu- wenkoning". Monopole, 2, 7 en 9.35 uur: „De Rimboe- vechters van Birma". DIVERSEN Volksgebouw, 7.30 uur: N.V.V.-Jongeren. Filmavond. Volksgebouw. 8 uur: N.V.V.-Best Band, Cursusavond. Wijkcentrum, 8 uur; N.V.S.H. Lezing. Wijkcentrum, 8 uur: P.F.S.C. Vergadering Beatrix, 8 uur; Sportver. T.S.F. Bijeen komst. Marijke, 8 uur: Reïsver. Schiezicht Bij eenkomst Chr. Soc. Belangen, 8 uur; Werkende Jeugd. Bijeenkomst. SCHIEDAM, vnjdag De DWS-dames moeten trachten uit de onderste regionen weg te komen. In Den Haag gaan zij op bezoek by Hellas, dat de eerste winst behaalde. Wilton, dames zowel als heren, gaan naar Den Haag om daar de strijd op te nemen tegen GONA. De Haagse dames staan op de bovenste plaats met 6 pun ten uit drie wedstrijden. Onze stadgeno ten hebben zondag de eerste winst be haald en 2Ullen als reuzendoder moeten fungeren, willen zij opklimmen. De Wilton heren prijken fier aan de kop, maar GONA heeft ook al vier pun ten en zullen het de Schiedammers wel danig lastig kunnen maken. De DWS heren krijgen bezoek van HVF dat door een nederlaag uit de bo venste regionen is gevallen. De Haagse ploeg zal echter trachten het verloren terrein te heroveren; wij houden het op een verdeling der punten. De UVG dames ontvangen WIK uit Vlaardingen en zullen het niet gemakke lijk krijgen. Speelt de ploeg echter zoals de twee voorgaande wedstrijden dan is de kans niet uitgesloten dat de volle winst in Schiedam blijft. De UVG heren krijgen bezoek van Schutters 2 en zullen wel niet aan winst kunnen komen. Routinier J. v. d. Valk kan door een blessure nog niet ix len. Dames 2 van Wilton gaat bij Snelwiek 2 de volle winst halen. De DWS reserves kunnen dit eveneens doen bij Dynamo 2. Heren 2 van Wilton moet in Dordrecht naar de nieuwe vereniging Oiympia *62. De militairen uit dit team zullen waar schijnlijk weer voor de helft met verlof zijn. Heren 2 van DWS kan op zwart tegenstand rekenen van het sterke Her- SCHIEDAM, vrijdag De pompbe diende J. p. K. deed aangifte van de dief stal van de caburateur van zijn bromfiets die aan de Nieuwe Haven had gestaan De waarde van de carburateur is 25. SCHIEDAM, vrijdag Hermes-DVS dat al in de kopgroep is aangeland, kan zondag de positie nog versterken. Want HVC, dat op de tweede plaats staat, komt dan in Harga Spelen. De Amersfoorters zijn dit seizoen tot goede resultaten geko men, maar ook de blauwwitten hebben een opmerkelijke prestatie geleverd door DFC, nog wel in eigen huis, een neder laag toe te brengen. Dit wordt algemeen als een veelbelovend kunststuk -be schouwd. Wanneer Hermes ook ditmaal de winst thuis houdt, zitten de Schiedam mers voorlopig stevig in het zadel, temeer daar ook de volgende wedstrijd in Harga zal worden gespeeld. Alle factoren zijn dus aanwezig voor een spannende wed strijd. Het tweede elftal, evenals het eerste, nog ongeslagen, speelt zaterdagmiddag om 4.30 uur in Delft tegen DHC 2. Het jeugd-elftal, eveneens niet slecht spelend, kan zaterdagmiddag om 4 uur wel win nen van de DHC-jeugd. Hermes 3 gaat zondag op bezoek bij Sparta 4 en het vierde elftal ontvangt zondag om 3D uur SVW2. SVV trekt zondag naar 's-Hertogen- bosch om in het sportpark De Vliert BW te ontmoeten. De rood-groenen hebben eindelijk tegen Longa getoond ook te kunnen voetballen. Maar verwacht mag worden dat BW, op eigen terrein boven dien, meer tegenstand zal bieden dan Longa. Doch wanneer de Schiedammers, moed puttend uit de overwinning, tot het zelfde verrassende en snelle spel ko men, dan zal ook deze moeilijke klip op de weg naar omhoog op de ranglijst ook wel omspeeld kunnen worden. SW 2 speelt aan de bosrand zaterdag middag om 4 uur een semi-derby tegen de reserves van het Vlaardingse Fortuna; een interessante ontmoeting waarvan de uitslag niet is te voorspellen. Ook het jeugd-team speelt tegen Fortuna, zater dag om 2 uur in Vlaardingen. SW 3 speelt zondag in Den Haag tegen ADO 3 en het vierde van SW speelt om 10 uur in Harga tegen ONA 2. SCHIEDAM, vrijdag De nationale zwem-vijfkamp, die door de nu 50-jarige Schledamse Zwem Club in het Sport fondsenbad wordt gehouden, zal niet op november zoals aanvankelijk vastge steld, doch eerst op zaterdag 39 januari 1963 worden gehouden. Een vervroegde sluiting van het zwemscizoen heeft deze verschuiving noodzakelijk gemaakt. Voor de vijf kamp zijn uitgenodigd ZIAN uit Den Haag, PSV uit Eindhoven HPC Uit Heemstede en Merwede uit Dordrecht. Het programma vermeldt een 50 meter vlinderslag v<mr jongens en meisjes be neden 16 jaar; de 300 meter rugslag, schoolslag en vrije slag voor jongens en meisjes, dames en heren en de 100 meter vlinderslag voor dames en heren. Verder een estafette 5 maal 50 meter vrije slag voor jongens en meisjes en een 4 maal 100 m wisselslag-estafette voor dames en heren. Op de persoonlijke nummers kan elke vereniging door 2 deelnemers worden vertegenwoordigd. Verder kan gemeld dat de jubilerende vereniging jeugd to 16 jaar morgen een feestmid dag aanbied in Musis Sacrum, die om drie uur begint VLAARDINGEN, vrijdag Vol gende week dinsdagmiddag zal de heer J, ten Heuvelhof, lid van de raad van commissarissen van Co-op Nederland en landelijk voorzitter van de Nederlandse christelijke bond van overheidspersoneel, de groots opgezette Co-op najaarsshow in gebouw Triangel openen. Deze (eerste) lustrumshow van de Coö peratieve bakkerij en verbruikers vereniging „De Voorlooper" blijft tot en met vrijdag 5 oktober geopend. Alle terreinen, waarop de Coöperatie zich beweegt, zullen met een stand vertegenwoordigd zijn, waarbij ditmaal ook het accent zal liggen op de afdelingen huis houdelijke artikelen en textiel Het wordt de vijfde najaarsshow van De Voorlooper. Na de tentoonstellingen m het Volksgebouw, zaal Harmonie en. Muzanda, heeft het bestuur van De Voorlooper thans Triangel gekozen voor zijn expositie. Het gehele gebouw is daartoe voor De Voor looper gereserveerd. De opening is be paald op 2 oktober 1962 te twee uur. Tot en met 5 oktober is de show daarna dage lijks geopend van 2-5 en van 7-10 uur. Op de openingsdag wordt de show zo wel 's middags als 's avonds opgeluisterd door het Huisvrouwen-orkest uit Utrecht, een uit een twintigtal dames bestaand or kest, Allerlei huishoudelijke voorwerpen, zoals wasketel, droogrek, poffertjespan, stamper, wasbord, lepels, koffiemolen, koekepan, etc. vormen, de begeleiding van de driestemmige zang van dit koor. De Spelbrekers zorgen met hun liedjes op de overige avonden voor een prettige afwisseling. De pianobegeleiding wordt (Advertentie LM.) jaar ter meulen Voor hen die nu of binnenkort een nieuwe, maar dan ook eer» heel solide 2-persoons binnen veer-matras willen kopen is dit een zeer bijzondere aan bieding. Want Zaterdag beginnen wij met tfe verkoop van twee-persoons binnenveermatrassen, f/3 - 2/3 overtrokken met moderne damast. Matrassen met volledige garan tie uit de serie van 09.— afgedekt met gestepte crine en watten- laag, nu voor nog géén zestig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze twee persoons binnen veer matrassen, 1l3-2j3 voor Twee-persoons wentel ledikanten, het lakwerk Iets beschadigd, 120x190 cm, nu OA voor 49,80 SCHIEDAM, vrijdag De 73-jarige heep H. den Nijs is gisteravond op het Koemarktplein aangereden. Hij sloeg op zijn bromfiets linksaf, 2onder op het van achter komende verkeer te lettenen.werd aangereden door de auto van de heer G. L. van G. uit Rotterdam. Hij liep een gescheurde heup op. De heer N. is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM, vrijdag Mén verzocht ons bekend te willen maken dat de re ceptie, die ter viering van het zilveren ambtsjubileum van Ds. H. W. Hemmes morgenmiddag in gebouw Irene wordt gehouden, om 4' uur begint en niet om 330 uur, zoals aanvankelijk bekend ge maakt i .verzorgd door Theo Waas, die ook 's mid dags steeds aanwezig zal zijn. De jeugd kan tegen inlevering van het toegangsbewijs gratise grabbelen. Elke tiende, 25e en honderdste bezoeker wacht een bijzondere attentie. Het doel van de najaarsshow is vanzelf sprekend de Vlaardingse burgerij te laten zien, wat de Co-op in Vlaardingen te bie den heeft. Reeds jaren, achtereen kwam De Voor looper met een show van de afdelingen huishoudelijke voorwerpen en textiel in één van de Vlaardingse zalen om in. een uitgebreidere vorm in de winkels mo gelijk Is vooral de „grote stukken" te la ten zien. Met de aanstaande lustrum-show wil men bovendien extra de schijnwerper laten vallen op andere afdelingen van het bedrijf, die voor De Voorlooper zeker niet minder belangrijk zijn, zoals de afdelingen brandstoffen, broodbakkerij, banketbak kerij slagerij, groente en fruit cosmetica en enkele groepen uit het kruïdeniersbe. drijf, Tal van demonstraties zullen de aan trekkelijkheid van de show vergroten. In de grote zaal op de begane grond heeft men de huishoudelijke artikelen ge ëtaleerd. De huishoudelijke voorlichtings. dienst van Co-op Nederland zal daar de monstreren met elektrische mixers. De klaar gemaakte gerechten kan men keu ren. Voorts zal men aantreffen een stand van de Coöperatieve vleescentrale. Op het to neel treft men proefstands aan. De afdeling textiel is ondergebracht in de grote zaal op de eerste verdieping. Er zijn nog tal van attracties, gelegen heden om koffie of een frisdrank tc ne men, etc. Op de tweede verdieping is zaal gereserveerd voor het geven van half-uur-demonstraties. Alles bijeen ge nomen, heeft de leiding van De Voorloo per niets nagelaten om de vijfde najaars show tot een grootse manifestatie voor de Vlaardingse Coöperatie te maken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, vrijdag. Aan de Van Viandenstraat, in de groen- gordel voor de West wijk, ongeveer op de plaats waar de tijdelijke werkplaats van B. en P. Both is ge vestigd, wordt de nieuwe sport school van de heer J. van Gorsel gevestigd. Het complex is ontwor pen door de heer A, D. de Vos, ar chitect BNA te Vlaardingen. Het ontworpen gebouw, waarvoor be gin dit jaar rijksgoedkeuring werd aan gevraagd, bestaat uit drie gedeelten: de sportzaal van 20 x 30 meter met een hoog te van 5% meter, een middengedeelte van 11x9 x 2 60 meter voor een sociëteit van 6x0 meter met buffet en kantoor en gro te berging, etn lyffl derde gedeelte van 14% x 6 meter de kleedkamers en douches komen. In de zaal wordt de mogelijkheid voor' een uitneembarè tribune gecreëerd. De bestaande school van sportleraar Van Gorsel aan de Kethelweg blijft na gereedkomen van de nieuwe vestiging In de Westwljk gehandhaafd, doch niet de nu in het Kolpabad ondergebrachte af deling. Jn maart 3963 bestaat Sportschool Van Gorsel In Vlaardingen tien jaar. Voor de viering van dit jubileum Is de Stadsge hoorzaal reeds gereserveerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, vrijdag. Het comi té „Vlaardingen presenteert zich" is thans ontbonden. De manifestatie heeft een overschot opgeleverd van 13.500,Dit bedrag is voorlopig gereserveerd om de mogelijkheid te onderzoeken In samen werking met andere Instanties te komen tot oprichting van een permanente hal, die geschikt moet zijn voor demonstra ties, tentoonstellingen, manifestaties en binnensporten. Voor dit doel is door het tentoonstel lingscomité aan de voorzitters van de vier Vlaardingse Middenstandsverenigingen opgedragen deze plannen in studie te ne men en zo mogelijk te verwezenlijken. De taakverdeling in dit comité luidt; J. Lichthart, voorzitter; J. v. d, Snoek, Van Leeuwenhoekstraat 22, secretaris; D. van Heusden, penningmeester; A. v. d. Meer, commissaris. Als administrateur fungeert de heer J. v. d. Gaag. VLAARDINGEN, vrijdag Deze week is in alle stilte het stoffelijk overschot van de heer J. C. Hoorweg ter aarde besteld. Kort na de eerste wereldoorlog had de heer Hoorweg zitting in de raad voor-de SDAP. Van 3945 tot 1953 had hij zitting in de gemeenteraad voor de SDAP. De heer Hoorweg genoot, kort voor zijn uittreden uit de raad de eer de eer ste steen voor het nieuwe stadhuis te leg gen en ten bewijze daarvan een koker met muntstukken en oorkonde in te metselen. (Advertentie (-A1.J jaar ter meuFen jubileum aanbieding Als U bij de kapper voor 75 cent een behandeling nam otn Uw haar te verstevigen, dan was U terecht enthousiast. Maar als U morgeit, als grandioze Jubileum-aanbieding een on breekbare plasticflacon, lA liter (dit Is 30 behandelingen) kunt kopen voor nog géén twee gulden, wat zegt U dan? 1 Morgen.begint de verkoop van plastic Bacons Ramona haar versteviger, het ideale middel om na het wassen Uw haar te verstevigen. Om krullen en slagen langer houdbaar te maken en Uw kap sel een natuurlijker aanzien te geven. Met een fijne parfumering, maakt 't haar niet dof, plakt niet, maar geeft na 't uitkammen een luchtig, natuurlijk kapsel als resultaat. HAAR ïEVJ&' Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de Jubileum verkoop on breekbare half-Ilter flacons (In houd gelijk aan 30 flesjes) Ramona haarversteviger, voor J (lesjesJ Géén tel. of ichrlft. best. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, vrüflsg Deze week is een begin gemaakt met de montage van de 512 Dnra-Coignet-wonlngen In de buurt Hoogkamer. (Advertentie LM.) -'1 jaar ter meulen VLAARDINGEN, vrijdag. Het NIVON opent het winterwerk op donder dag 4 oktober in zaal Harmonie. Het Ma rionettentheater van Bert Brugman voert dan de beroemde operette „Die Fleder- maus" van Johan Strauss op. De hoofd rollen worden gezangen door Elisabeth Schwarzkopf en Rita Streich. jubileum aanbieding Morgen begint de verkoop van een groce, speciaal voor dit Jubileum aangeboden partij ecru "flanellen lakens. Ukens, die-normaal verkocht worden voor zeven én acht gul den, kunt U nu kopen voor prijzen. 30 tot 40% -lager dan normaal. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze fla nellen lakens voor prijzen,' die U alleen tijdens deze Jubileum- verkoop' kunt verwachten» Géén-TcJ. of schrift, best.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1