SCHIEDAM Ze venhonderd jarige bestaan Grote Kerk sober herdacht Ds. Jansen: „Een gebed in steen" Onder Ons had beroemd lijk op Grote Avond Rowallanhuis onder de slopershamer Verwarmde scheeps-lift Lossen van bagage inzet strijd voor hof Orgel-actie bracht al 10.000 op Schuttersveld herleefd De Spaarbank in november Naaldwijk wint spelregeltest CKV verzoekt snel uitspraak Fietser gaf auto geen voorrang Prijzen fotowedstrijd uitgereikt Burgerlijke Stand Plafond- en wand schilderingen worden gespaard Eerste nederlaag voor SVC-heren Auto klem gereden bij inhalen Maxi reed in op agent; week hechtenis Wandelwagentje gestolen Gemeente-personeel steunt Het Dorp Raadsvergaderingen op 3 en 17 januari ..Arkeldijk'" had aanvaring Lorain-HoIIand Cranes opgericht Solidariteitsaktie schepelingen Niet normaal Coaster „Diana V" in moeilijkheden Voor eerste maal dit jaar ontsparing Koeriersters VLOTTE TYPISTE rOENSDAG 12 DEC. 1962 SCHIEDAM- woensdag „Deze kerk fj et» gebed In steen; In Iedere voeg Js de fluistering van de gebeden der helli- «n na »«e eeuwen. Deze woorden (van dr. K. H. E. Gravemeüer In 1349) geven j,«l treffend weer de functionele beteke- p[i die de Grote Kerk gedurende zeven rtiwcn heeft gehad." Aldus begon ds. J. 0. Juuen zijn rede ter herdenking van 100 Jaar kerk In Schiedam", uitgespro ken tijdens een bijzondere samenkomst in it Grote of S- Jamskerk, waarvan het darter of „geboortebewtis" op 5 decem ber 1262, dus precies zeven eeuwen ge leden, staat gedateerd. Deze herdenkings dienst ls vrij sober gehouden en werd in bootdsaak bezocht door de leden Van de Hervormde Gemeente hier ter stede. Want het gaat by deze herdenking de getuigenis der eeuwen over het werk dat H(j begon. God alleen komt alle lof «n eer tee Ds. Jansen is de schrijver van het ter relegenheid van dit jubileum verschenen fcerdenkingsboek „De Grote of St, Jans- kerk-biografie van een gebouw". Hij kent ds geen de geschiedenis van de kerk, waar hü sinds 1946 heeft gewerkt en ge preekt en die hij heeft liefgekregen. Deze kennis maar ook deze Liefde sprak uit ajn herdenkingsrede, wanneer hij tal van momenten uit het bewogen verleden van de kerk releveerde. Maar aanhalende de tekst van ds. K. de Bel, die als praeses van de kerkeraad In 1948 na de grote restauratie deze Grote Kerk weer in ge bruik stelde, „Mijn huis zal een huis des gebeds genoemd worden voor alle vol ken", wees hij er bi] alle historische be schouwingen steeds op het feit dat het God geweest is, die deze kerk 700 jaar in itand heeft gehouden. „Want 700 jaar lang heeft hier de boodschap van Gods liefde verklonken. Als wij daaraan den ken worden wij klein bij zoveel grootheid tn trouw." D«e kerk, in 1271 gewijd aan Johannes de Doper, Is door de eenvoud en sober heid nu architectuur, een treffend voor beeld van de vroeg-gothJek, missend de wtlinsüjc verzadiging "van de laat-go- Üilek, een monument geworden voor Srhledam. Aanhalend de woorden van Koningin Juliana; hoe groot een stad ook wofrfGer is meestal maar écu toren die de aandacht trekt en maar één kerk in die stad, die de „Grote Kerk" genoemd tal Worden, besloot ds. Jansen trots zün rede met de woorden: Schiedam mag zich uitbreiden en de bebouwing om de kerk njjiljen, er blUft altijd maar één Grote Kerk. Apotbekersnachtdienst: Apotheek 't Gou den Hert, St. Liduinastraat 58. Stedelijk Museum: 10 tot 17 uur: 's zon dags 12 tot 17 uur: Werken van Henri Georges Adam en werken uit eigen bezit. Branderssoos, Dam 2: 2-5 en 7-9 uur: Ex positie Oase. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uw: Revak de Rebel. Mo nop o le, 2 uur: „Lt. Brown-vogelvrij"; 8 uur: K.F.A. - film. DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Nat. Reserve - To neel. Irene, 8 uur: C.H. kiesvereniging - ver gadering. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Chr, Bedrijfs groepen Centrale - jaarvergadering. Chr, Soc. Belangen. 8 uur: Alg. Foto kring - bijeenkomst. Chr. Soc. Belangen, 8 uur; Pers.ver. PTT - cursus bloemschikken,. Amstelbron, 8 uur: Natuurgenot in huis - lezing. SCHIEDAM, woensdag. De 14-jarige Gerat S. gaf gistermiddag op het kruis punt Frans HalspleinDe Genestetstraat geen voorrang aan de auto van de Vlaar- dmger B. H. H. S. Gerrit werd aangere den en liep een snijwond aan de rechter- ™g op De automobilist bracht hem „ualul wl"r na^^uis kon ^teren! bedrogen' .u,sever, dte toch gentleman Orgel-actie Nu heeft het Herdenkingscoraité ge meend om bij dit jubileum een actie te moeten voeren voor de aanschaf van een nieuw kerkorgel, omdat het bestaande achter een zeer fraai front een ondeugde lijk instrument verbergt Er is een beroep cm bijdragen gedaan op de leden, de burgerlijke overheid en bedrijfsleven. Ds. A. Hoffman, voorzitter van het comité, heeft gisteravond mededeling kunnen doen dat ia eerste aanleg (want de giften komen nog binnen) een bedrag van bijna 10.000 is binnengekomen. Dit bedrag overhandigde hij aan drs. J. Buntjer, voorzitter van het College van Kerkvoogden. Deze noemde dit bedrag een .aardig steentje" dat bijdroeg tot de totale som van ƒ150.000, nodig voor de aanschaf van een nieuw orgel, een vrome wem sinds 1948, Drs. Buntjer wees er nog op dat het uitsluitend aan de kundigheid van organist Jacq. p_ Bekkers te danken is dat dit orgel nog gebruikt kan worden, zelfs voor concerten, maar dat er ernstig rekening mee gehouden moet worden, dat dit over een paar jaar niet meer kan. Aan de samenkomst heeft medewerking verleend het Kerkkoor van de Grote Kerk o.I.v. cantor-organist Bekkers met de psalm 122 van Sweelinck, het „Lobe den Herren" van Hugo Distier en „"Wij degen Uw lof' van J. A. P. Sehuïz. Ds. I 7rnan heeft uit de Schrift gelezen psalm 84 en utt de Openbaringen 1 :9-20. Daartussen was er gemeenschappelijk Tentoonstelling •Ik 'Hoop hebben de aanwezigen de Kelne tentoonstelling kunnen bezichtigen i 'a de sacristie is ingericht en die i is bedoeld. Daar lagen oa. stichtings oorkonde uit 1262, door het rijksarchief beschikbaar gesteld en tal no andere historische stukken. De trouwacte van Jan van Riebceck, w6 later de Kaapkolonie zou stichten, oneven gericht aan Prins Willem van oranje en ook de oude kerkboeken, lezeu dat de vervaardiging !V5'3 van het nu nog bestaande doop- avK 475 gulden heeft gekost. Verder zil- veren avondmaals-gerei dat in 1648 door WW ^co^aas* of kramersgilde aan de ff* js aangeboden en in een aparte vi~ «ine fragmenten van het oude katholieke ®J~ar met wierookvat, zoals die bij de «nauratie na de laatste oorlog zijn ge- GEBOKSM: Güsberta C. A., d.v. J. A. Schee en A, J. van den Arend; trS® A- z-v* T. B. Specker en M. van ffwUk; Johannes H„ z.v. J. de Wolf en m tn?0 ^en Heuvel; Jantina, d.v. J. "W. moom en J. L. vuyk; Christina hl T. IW 4v- c- A- Versteeg en C. M. T. uamen; EUane T. C„ d.v. P. J. W. Beu- «m en L. c. L. Sanger; Dina M. H., d.v. r/V^'dam en H. M. Sas; René J. M., f,vrr-,w-Janssen en H. P. Goedhart; An- 3? h d.v. A. Baden en A. J. M, Fre- ™J. Maria G.-H., d.v. G. T. Spijkers en ylJf,*- Kramer; Adrians M., d.v. J. H. £and«ra en A. p. Lussenburg. °5®L£DEN: a. C. Boeren, 84 j.. echt- vIan p- J- Biemans; P. I. Varga, maanden; L. P. Huigens. 56 j. Gefuifl'en uit het verleden van Schiedams Grote Kerk: twee uit ca. 1700 daterende zilveren avondmaal- bekers met daarbij het oude kerkboek waarin de aantekening hoevéél die befcers mei hebben gekost. Nieuwe straatnamen SCHIEDAM, woensdag De stralen in het complex gemeentewonlngen tussen de CartonnagefabrJek en de oude Dam- laan moeten namen krügen. De ingangen van de drie woningblokken komen op de Noordveslsingel, maar om praktische re denen Is het niet goed mogelijk deze wo ningen ie nummeren op de Noordveslsin gel, want er zijn naast de reeds bestaande bebouwing geen nummers genoeg overge bleven. Het vernummeren geeft te veel moeilijkheden. Daarom komen b. en w. met het voorstel om deze drie nieuwe blokken de naam te geven van „Schut tersveld". Het bouwterrein valt namelijk min of meer samen met het voormalige schuttersveld en het college meent deze oude naam te moeten bewaren. De aangrenzende straten hebben reeds namen gekregen, naar bekende caricatu- ristcn. Maar aangezien aan deze straten geen woningen genummerd worden, wil len b. en w. ook deze straten namen ge ven die herinneren aan de schutterij. Daarom wordt voorgesteld om de J. Braakensiekstraat voortaan te noemen „Tamboerstraat"en de L. Raemaekers- straat te vervangen door het „Officieren- SCHIEDAM, woensdag In de afgelo pen maand werd by de Spaarbank anno 1820 te Schiedam 1.436.499,88 ingelegd en 1.235.063,71 terugbetaald. De Inlagen overtroffen dus met meer dan ƒ200.000, de terugbetalingen. Het Inlegoverschot van 1962 kwam hiermede op 2.630.230,92, tegen 2.593.849,05 over hetzelfde tijdvak in 1961. Op 30 november 4962 was aan 51.599 spaarders in totaal ƒ38.137.507,07 ver schuldigd (30 november 1961 50.232 spaar ders met een gezamenlijk tegoed van ƒ34.398.603,12). Het tegoed van de deelnemers aan het sparen ingevolge de jeugdspaarwet over schreed in november de ƒ900.000, (30 november 1961 tegoed 635.202,82) Op 30 nov. 1962 waren het inleggerste goed en de reserves voor ƒ25.003.966,59 belegd in effecten, voor ƒ6.326.913,52 in hypotheken en voor ƒ8,938.635,21 in on derhandse leningen aan of gegarandeerd door rijk, provincies, gemeenten e.d. De onbelegde middelen bedroegen per 30 november 1962 1.476.885,02. Volleybal SCHIEDAM, dinsdag De teams van de Schiedamse Volleybal Club hebben het deze week niet zo best gedaan. Alleen dames 2 wist een kostbare punt in de wacht te slepen tegen concurrente Hou Stand 1. In deze moeilijke uitwedstrijd moesten de reserves met drie invalsters aantreden en het valt nog mee dat zij toch nog twee van de vier sets wonnen, vnL door hun enthousiasme (15-12 15-13 8-35 en 10-15). Dames 3 was kansloos tegen het zwak ke Hermandad en kreeg met 0—3 klop. Heren 1 kreeg de eerste nederlaag te slikken. Voornamelijk door een totaal ge brek aan vechtlust moesten beide punten aan Spel. H'berg worden afgestaan. Set standen: 15-9 15-12 7-15 en 15-8. De overi- teams waren alle vrij. Op donderdag 13 december organiseert de Schiedamse Volleybal Club haar jaar lijkse ledenvergadering in het "Wijkcen trum. SCHIEDAM, woensdag. Juist toen de personenauto van de heer W, V. uit Rot terdam op de Gerrit Verboonstraat irv de richting van de Koemarktbrug de stil staande vrachtwagen, van E. K. uit Rotter dam passeerde, haalde de bestelauto van de heer K. W. F. H. ook uit Rotterdam, de personenauto in. De bestelautobestuurder was de witte streep overschreden en zag niet dat de rijbaan bij de brug smaller wordt. De personenauto werd naar de kant gedrukt en schampte de vrachtwagen. De auto van de heer V. werd aan de rechterzijde ernstig beschadigd. De vrachtwagen en de bestelauto kregen slechts lichte schade. Tegen de beer H. is proces-verbaal opge maakt (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, woensdag. Met raam loze vensters kijkt het Rowallanhuis al enige dagen triest over bet natte as falt van de Lange Nleuwstraal uit. Bin nen speelt de wind met hel behang, dat in flat-den langs de muren hangt. De grote stoffige spiegels sluiten geen statige kamer meer in hun vergulde om lijsting, maar geven nu boven een grote stapel planken en balken het beeld weer, van wat eens een kamer was. Op de zolderverdieping hangt een deur doelloos in zijn scharnieren: de wanden aan weerszijden van de deurposten zijn e»* niet meer. De brede eikenhouten trappen hebben hun leuning verloren. In een tochtige kamer op de bovenver dieping liggen een tiental paar afge trapte voetbalschoenen, nagelaten door de laatste bewoners. Toch is het niet zo maar een slopers- werk, het Rowallanhuis. De werklieden moeten voorzichtig te werk gaan, plafond- en wandschilderingen moeten zoveel mogelijk onbeschadigd blijven, Een van de wandschilderingen, ont worpen en geschilderd door A. F. Gips in het jaar anno dormni 1887 en opge knapt m 1910, zoals het er in het Latijn onder staat, zal waarschijnlijk in 3962 van de muur worden gehaald. Als het gaat tenminste. Ook de pastelkieurige plafondversiering met engeltjes en ba- zuuitjes zullen, indien even mogelijk, niet met het huis ten onder gaan. Maar voorlopig kijken de Najaden sluimerend vanaf de reliëfs, afgietsels van „sculpture de Ia Fontaine des Inno cents", uit over het steeds vorderende werk van de slopershamer. Dit is dan het einde van het Roem ruchte patriciërshuis aan de Lange Nïeuwstraat, dat na de oorlog een be stemming kreeg als centrum voor de hulpverlening door de Canadezen onder (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, woensdag. Een komi sche thriller in twee bedrijven, vermeld de het programma van de HBS-bond „On der Ons" voor de uitgestelde Grote Avond, die gisteravond in Musis Sacrum werd ge houden. Het toneelstukje, dat de titel voert „Het beroemde iyk", had mer komi sche dan tbriilereffecten. Een zoveelste rangs romanschrijver wordt plotseling be roemd, wanneer zijn hoed langs de wa terkant wordt gevonden en men aan neemt, dat hij, onbegrepen en miskend, een eind aan zijn (talentloze) schrijvers- heeft gemaakt. Maar de schrijver zag zijn toekomst veel rooskleuriger dan de uitgevers en critici, en bbjkt nog springlevend te zijn. Dat haalt aanvanke lijk een streep door de rekening, maar al les komt toch weer op zijn pootjes te recht. Het stuk. geschreven door Max Andrea, heeft weinig inhoud en alle elementen van het blijspel moesten door de spelers worden gebracht Onder regie van de Franse lerares mej. J. M. de Visser speel den vooral Peter de Vos als de miskende auteur, Magret v. d. Spek als het flap-uit dienstmeisje en Laetitia Tomasso als de aanstellerige Rosita heel vlot hun rol. De blijft werd vertolkt door Joop v. d. Kooy. Een hartelijk applaus en een bos bloemen was de beloning voor de speelsters en de regisseuse. Voor de opvoering van het toneelstuk werden door de heer Slot, tekeleraar, de prijswinnaars bekend gemaakt van fotowedstrijd. De eerste prijs verdiende de eersteklasser Jan Meulstee met een actie-foto van een sportvisser op de pier in Hoek van Holland. Hein Hoek, leerling vierde klas van „de fysisch-mathemati- sche afdeling", zoals de heer Slot de HBS betitelde, verwierf de tweede prijs, eervoile vermelding was voor Johan Meijer, leerling van B-5, Alle winnaars de, werd een cadeaubon voor fotografisch materiaal uitgereikt. Na het vallen van het doek zorgden The Ballroom Specials voor de Dixieland- dansmuziek. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Tot een week onvoorwaardelijk heeft de Rot terdamse politierechter vanmorgen de chauffeur 1Y. van der S. (25) uit Rot terdam veroordeeld. S. is op 26 septem ber van dit jaar 's avonds laat, na een opstootje op Katendrecht, ingereden op de agent A. van S. De chauffeur had met een paar vrien den een avondje uit achter de rug, en in de Veerlaan was het tot onenigheid met de surveillerende agent Van S. ge komen. Na een woordenwisseling was Van der S. in zijn wagen gestapt en met gedoofde lichten op de agent in gereden, die zich nog maar net met een sprongin veiligheid had kunnen stel len. VLAARDINGEN, dinsdag Op de Maassluissedijk liep de zesjarige A, M. van Z. uit Vlaardingen tegen een brom- lelding van majoor Rowallan en datfiets aan. Het kind liep een hersenschud- daarna tot voor een jaar huisvesting bood aan werkende jongens. Dit pand wordt nu afgebroken, evenals het naast gelegen voormalige pand van het Rode Kruis, afdeling Schiedam en een aan de andere kant gelegen bloemisterij. Op deze plaats zal, zoals bekend, een groot kantoorgebouw worden, neergezet, waar in ook het hoofdpostkantoor en bet fi liaal van do Rotterdamsche Bank plaats zullen krijgen. ding en een gebroken rechter on derbeen op. De bromfietser J. van der S. uit Vlaar dingen. die kwam te vallen, had enige ge kneusde ribben. VLAARDINGEN'. dinsdag Op het kruispunt Van der Duynstraat-—Rotter- damscweg botste een personenauto, be stuurd door J. J. O. van K. uit Vlaardin gen, op de van rechts komende bestelauto, Beide auto's werden zwaar beschadigd. SCHIEDAM, woensdag. De heer F. G. deed gisteren aangifte van diefstal in een wandelwagentje dat voor zijn woning aan de Vlaardingerdijk stond. Van de fiets die afgesloten op de Overschie- sestraat stond van mej. B ,M. 5. H. is gis teren de koplamp gestolen. SCHIEDAM, woensdag Ook het per soneel van de gemeente Schiedam heeft een inzameling gehouden ten behoeve van de actie „Open het Dorp". Het re sultaat hiervan, een bedrag van 1071,47, reeds overgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag De pe riodieke raadsvergadering van de maand december wordt morgenavond gehouden, zoals reeds gemeld. Daarop volgt de ver gadering op 3 januari 1963, waarin bur gemeester mr. J. Heusdens zijn nieuw jaarsrede zal uitspreken. Een extra ver gadering van de raad wordt op 17 januari 1983 gehouden, waarin Sn het bijzonder Rijnmond-aangelegenheden aan de orde zullen worden gesteld. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, woensdag Uitgaande van de Vlaardingse Scheidsrechters Ver eniging vond dinsdagavond de eerste spel regeltest voor junioren in De Moriaan plaats, waaraan door vier junioren-teams werd deelgenomen. Vraagsteller was de heer J. v. d» Vijver uit Vlaardingen. De jury werd gevormd door de heren F. de Groot, J. de Breems en K. v. Noort. De uitslag was: Naaldwijk 145 pnt, VDL 102, MW101% en Rozenburg 97. Volgende week wordt de tweede avond ïn Vlaardingen, in de kantine van Zwa luwen, gehouden. De hoogstaankomende vier ploegen plaatsen zich in de finale. i Aan de heer J. C. Ebbinge Wubben is gerekend van 1 oktober 1962 eer vol ontslag verleend als lid van de commissie voor de coördinatie van buitenlandse tentoonstellingen. MARTINEZ (California), woenndag, (Renter). De 76C4 ton metende Ar keldijk van de Holland-Amerlka-Lün i* gisteren voor de kust van GaUfomlë by dichte mist in aanvaring geweest met de Amerikaanse tanker „Leiand I. Doan" van 9557 ton. Volgens de Amerikaanse kustwacht hebben beide schepen lichte schade op gelopen en is niemand gewond. De sche pen hadden geen assistentie gevraagd. Een woordvoerder van de HolLand- Amerika Dijn heeft gezegd, dat de -Ar keldijk;" midscheeps beschadigd is en doorvaart naar zijn bestemming Oakland ;ii Californié. AMSTERDAM, woensdag (ANP). De firma „Holland Cranes Holding" in Den Haag en „The Thew Shovel Com pany of Lorian", Ohio, Ver. Staten van Amerika, hebben opgericht de indus triële- en handelmaatschappij ,JLo ra In- Holland Cranes N.V." in Den Haag. Zoals bekend werken de „N.V. Werf Gusto v.h. firma A F. Smulders" in Schiedam, „Verschure en Co.'s Scheeps werf en Machinefabriek N.V." in Am sterdam en „"Werf Conrad en Stork Hijsch N.V." ïn Haarlem in genoemde firma samen. In het maatschappelijk kapitaal van f 10 miljoen, verdeeld in 10.000 aande len van f 1000, neemt de firma deel voor 1125 aandelen en de Amerikaanse maatschappij voor 1375 aandelen, die worden volgestort door inbreng van goederen en contanten. Da nieuwe N.V. beoogt de assemblage, fabrïkage en re paratie van, de handel in en het ver huren van hijs- en hefwerktuigen en grond verzetmachines, alsmede onderde len daarvan. DEN HAAG, woensdag (ANP). Be horen laden en lossen tot de bedongen werkzaamheden van de schepelingen? Tot deze vraag spitste de president van het Haagse gerechtshof, mr. M. Ch. de Jong, gistermiddag het geschil toe, dat tussen de Centrale van Zeevarenden ter Koop vaardij «n Visserij (CKV) enerzijds en de Redersorganisatie, de Raad van Bestuur voor de Zeevaart, de Holland-Amerlka Lfjn en de „Bond van Werkgevers in de geregelde Lynvaart ter Koopvaardij" an derzijds, is ontstaan. De CKV had de schepelingen gead viseerd, geen zware bagage van passagiers te lossen of te laden in verband met de staking van havenarbeiders aan de Ame rikaanse oostkust. In kort geding was de CKV veroordeeld, op straffe van een dwangsom, de circulaire, waarin het ad vies of de aansporing stond in te trekken. Van dit vonnis ging de CKV in beroep. Het gerechtshof zal 25 januari arrest wijzen, eventueel eerder, mede met het oog op 23 december, de datum waarop in Amerika de „afkoelmgs"-penode ten ein de is en de beslissing of de staking wordt doorgevoerd of dat beide partijen tot el kaar zijn gekomen. De afkoelmgstermijn van tachtig dagen loopt nog en een tijdig arrest werd door mr. W. Schadee uit Den Haag, die pleitte voor de CKV, op prijs gesteld. Hij voor zag niet, dat de partijen in Amerika «poedïg tot een akkoord komen. Bij voort- bezette staking wordt in Amerika het laden en lossen door de schepelingen als onderkruiperswerk betiteld, wat licht wordt „gewaardeerd" met een „onge lukje". De raadsman zei namens de CKV, dat met de circulaire niet anders werd be doeld, dan dat de schepelingen normaal hun werk zouden doen en nlet-bedongcn werkzaamheden aan anderen zouden overlaten. Het ivas kennelijk niet de be doeling van de CKV om op dienstweige ring aan te sturen. In z(jn uiteenzetting, dat laden en lossen niet tot de normale werkzaamheden van schepelingen behoren, betoogde mr. Scha. dee, dat de schepelingen de taak hebben veilig en wel met het schip aan de over kant te komen. In noodgevallen kunnen schepelingen andere werkzaamheden worden opgedra gen dan waarvoor zij in dienst zijn ge nomen, maar alleen in het belang van de veiligheid van het schip: een matroos mag dienst doen in een machinekamer en als de eerste stuurman uitvalt, kan zijn taak door de tweede stuurman worden over genomen. M. J. A, L, M. Loeft uit Rotterdam be pleitte voor het gerechtshof, dat de cir culaire van de CKV nimmer had mogen uitgaan. Hij hield staande dat laden en lossen tot de taak van schepelingen be hoort, welk standpunt ook de president van de Rotterdamse rechtbank had inge nomen. Bovendien vond hij, dat de CKV zij het gedeeltelijk tot staking had geadviseerd, hetgeen het leveren van een wanprestatie inhield. De CKV mocht, op grond van de bepalingen van de c,a.o. voor schepelingen, niet ingrijpen, daar de c.a.o. een zogenaamde absolute vredes- plicht kent. Ook meende mr. Loeff, dat de handelweijze van de CKV een onrecht matige daad was. IJMUIDEN, woensdag (ANP). Do zeesleepboot „Nestor" van N.V. Bureau Wijsmuller uit Umuiden is er gister avond na twee mislukte pogingen in ge slaagd ter hoogte van VV(jk aan Zee bü zeer slecht weer een verbinding tot stand te brengen met de kustvaarder „Diana V" uit Rotterdam, die vanmid dag voor de kust voor anker was ge gaan, maar steeds verder naar de kust werd gedreven. De „Nestor" Is thans met de onfortuinlijke kustvaarder op weg naar Umuiden. De kapitein van de kustvaarder wilde met het oog op de weersomstandighe den, die steeds slechter werden, terug keren naar IJmuideru Toen dit niet lukte, besloot hij voor anker te gaan, maar toen het schip eehter steeds meer afdreef naar de kust, besloot hij sleep boothulp in te roepen. het Roereeöted op de kruising van het Dorlmund-Éemskanaal en het Rijn-Hernekanaal bij de plaats Oatieln is onlangs de eersfe electro- ttischc scheepslï/t ter wereld gereed gekomen. Schepen tot 1350 ton kunnen hiermee in negentig seconden veertien ■neler omhoog of omlaag worden ge bracht, De bt-iiening van dit sluis- bassin, daf 9Ü meter lang en 12 meter breed is, wordt verricht door een man. Doordat een elektrische uemarmings- installatie is aangebracht, zullen er nu zelfs bij perioden van strenge vorst geen verkeersopstoppingen meer op treden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, dinsdag De maand no vember is voor de Nutsspaarbank Maas sluis de slechtste maand van dit jaar ge weest. Nadat de maanden januari tot en met oktober een. positief overschot van 1.411.545,te zien hadden gegeven, is november een dissonant geworden in het zo rijke jaar 1962, Vorige maand werd voor de eerste maal meer terugbetaald dan ingelegd. De cijfers waren resp. f 1.213,203,en 1.17a.308,een ontspa ring van ƒ37.895, Het aan inleggers verschuldigde bedrag kwam daardoor op ƒ16.888.937,De ver wachte zeventien, miljoen werd dus niet bereikt. December zal deze mijlpaal onge twijfeld bereiken, want per 31 december zal naar schatting een bedrag van circa ƒ500 000,— aan rente worden bijgeschre ven, waardoor de zeventien miljoen dan ruimschoots overschreden worden. De spaarders, die meedoen aan het Zil- vervlootsparen, bereiken wei een mijlpaal. In deze sector werd de drie ton over schreden. Per 1 december was aan 765 deelnemers ƒ302.572,verschuldigd. Hiermede geven wij met leedwezen kennis van het overlijden van de heer J. S. C. DE h-.RUUN die gedurende meer dan 50 jaren onze trouwe medewerker en procura tiehouder is geweest Zijn nagedachtenis zullen wij steeds in hoge ere houden. W. HASEKAMP Co SCHIEDAM Fotografie Voor pasfoto - naar K van Vuuren. Hoogstraat 106. tel 6 67 20 In één dag gereed Rolfilms vergeten? De auto- maai siaat voor u klaar AJUe soorten ftlm3 Foto K van Vuuren. Hoogstraat 106 Te koop aangeboden Nu nog de tyd om een koel' kast aan te schaffen De Ja. ger, Broersvelo 1U8134 luw vertrouwde adres) levert u n formidabele Pontjac koel kast 21)0 L voor 288 pw Di rect uw eigendom Geen aan betaling Dat mag u niet ui ten lopen. Te huur aangeboden 2e et. P. K. Onneslnan 58.- p. mnd, voor gezin van i pers. InL Tel. 13 99 72. WIJ VRAGEN voor onze afd. Boekhouding esn N.V. W. A. HOEK'S MACHINE- EN ZUURSTOFFABRIEK Havenstraat 19, telefoon 6 90 61, Schiedam. BROERSVELD 10& THEATER H00SSTR. 2a SCHIEDAM TEL GBS08 Avontuur en Sex in de tropische oerwouden!! GEORGE MONTGOMERY SAMAR HET DUIVELSEILAND Vrijd., zat 2, 7, 9.15, zond. 7, 9.15. Tchnicolor 14 j. Aktie en spanning met"GEORGE MONTGOMERY in HET SCHOT IN DE RUG Zondag-matinees 2 en 4.15. 14 3. Hebzucht, haat, wraak en liefde! DE PRAIRIEDUIVEL MET HET LITTEKEN... Maand, dlnsd. woensd. 2 en 8 uur. FRANKIE VAUGHAN GEORGE BAKER- DE SLOPPEN VAN LIVERPOOL Donderdag 2 en 8 uur. 14 14 J.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1