Koninklijk bezoek hoogtepunt Schiedams leven in het afgelopen jaar L. v. d. Lee winnaar Schiedam Op laatste speelavond excelleerde Sclxikhof Velen staken loftrompet over jubilaris Visser P. Groenendaal verlaat SchiedamseGemeenscliap Maandag 31 dec. 1962 Sneeuw remt alle verkeer Stadscentrum onderging eerste grote wijziging Stadsuitbreiding Kethel, systeem bouw mor scholen Proveniersbrug verbinding met Nieuwland Grote iverken - toernooi P. v. d. Water-beker - Van Duyl bleef ongeslagen Stadsuitbreiding De Sport 175 Receptie werd druk bezocht Gemeenteraad KERKDIENSTEN Artsendienst op Nieuwjaarsdag N. Guis verlaat HA V-Baak Als directeur opgevolgd door A. Pfeifer Driebandentoernooi Zuster Bossert Koeriersters DE - SCHIEDAMSE MEUBELBEURS WANNEER wij nu, op de laat ste dagen van 1962, terug kijken op het bijna voorbij gegle den jaar, dan springt als belang rijkste gebeurtenis in 't gemeente lijke leven van Schiedam naar vo ren het Koninklijk bezoek dat door Koningin Juliana op 13 september aan onze stad is gebracht. Een hoogtepunt was dat, niet alleen in 1962, maar ook voor de hele na oorlogse periode. Schiedam heeft de vorstin waardig ontvangen en de gehele viering van die hoogtij dag mag geslaagd genoemd wor den. Niet in het minst omdat, tegen de angstige verwachtingen in, het weer volle medewerking verleende bin het feest-programma geheel te kunnen doen afwerken. Tussen de ontvangsten en bezoeken heeft nog bijzondere aandacht getrokken het voortreffelijke Pleinspel, dat In korte flitsen Schiedams verleden, tot aan de oorsprong toe, toonde. DH Koninklijke Bezoek kan echter ook In ander verband worden gezien, name-, tijk als de afronding- of tydelyk sluitstuk van do vernieuwing van het stadscen trum. Immers, de Broersvest kreeg: aan het eind een heel ander en veel beter aanzien; op het oude Singelplantsoen werd een ruim parkeer-terreln gecreëerd met een verbindingsweg tussen Singel en Lange Kerkstraat. En op de dag van het Kon. Bezoek kon elndelyk de Proveniers- brug in gebruik genomen worden- Daar aan is wel geen officieel tintje gegeven, maar bet betekende toch weer een Tase ln de ontwikkeling van Nieuwland. De nieuwe 's-Gravdandscweg kwam gereed, eerst tot dc kruising met ccn rotonde met de Burg. van Kaarenlaan en later tot in het industrieterrein. Zo onstond een di recte verbinding tussen Nieuwland en de Spaanse polder, waarvan direct een druk gebruik, is gemaakt. Kwam dit werk, begin van de totale wijziging van het stadscentrum, gereed, te betreuren is dat het nieuwe Stationsge bouw nog steeds niet is voltooid, al zal het niet lang meer duren. Zo kon ook het Stationsplein in eerste fase niet afge werkt worden, terwijl zelfs nog geen be gin is gemaakt met dc bouw van dc Bran- dersbrug en de daaraan gekoppelde aan leg van de Horvathweg. Dit zijn dan en kele tegenvallers geweest. deel van het Volkstuinencomplex Vijfsluizen cn ook Harga weer een stuk terrein verloor, ten bate van He komende Ber.cl-.ixweg. De padvinders verloren hun honk in dc padvinders-boerderij. TN 1962 is ook een begin gemaakt met J- de uitvoering van tal van grote wer ken. Bijzondere vermelding verdient daarbij wel het vijf-miljoenen-plan voor de houw van een reeks van scholen in systeembouw, met daaraan gekoppeld en kele gymnastiekzalen in Nieuwland. Bin nenkort zal dc eerste gereedgekomen school In gebruik komen en wanneer het hele plan is voltooid, dan zal deze nieu we stadswijk geheel voorzien zijn van schoolgebouwen. Dan kunnen de ogen ge richt worden op bet groeiende Kelhel. Tussen al die scholen groeit de grotn K.K. Technische School St. Jozef naar de voltooiing, terwijl ook de gereformeerde kerk al gestalte kreeg. Daarnaast nog een plan voor een R.K.-kerk, de tweede in Nieuwland naast de gereedgekomen kerk van. O.L. Vrouwe Visitatie in het meest westelijke deel. Eindelijk, na zo heel veel jaren van praten en plannen.-maken is er zicht ge komen op een spoedig begin van de bouw van het nieuwe gemeente-ziekenhuis, een groots werk dat vele jaren zal vragen. Ook de Dr. Nolet-stichting kreeg dit jaar vergunning voor de bouw van een nieuwe vleugel en ook daar zal spoedig aan be gonnen worden. Verheugend is ook dat hat plan voor de bouw van een nieuw postkantoor (als onderdeel van een groot kantoorgebouw) aan de Lange Nieuw- straat in staat van uitvoering is gekomen, al is dat ook ten koste gegaan van het sta tige Rowallanhuis. Maar het naastgelegen Stedelijke Museum moet nog steeds wach ten op verhuizing naar een nieuw pand in Nieuwland, te betrekken tezamen met de Rijks-HBS, die gaarne het vervallen gebouw zal prijsgeven voor de bouw. van het nieuwe Stadhuis. Bij plan is voorlopig nog gebleven het voornemen om een Sporthal te stichten, al heeft dit ook con cretere vormen aangenomen. De tijd van bestudering door een commissie van de Schiedamse Gemeenschap is overgegaan in het vormen van een Hal-commissie. Advertentie IJII.) Fiat.500 D sunroof 3.450,- Fiat 600 D 4.150,- Fiat 1100 Expert 5.700.- Fiat 1300 7.600,- Fiat 1800 9.350,- Fiat 2300 11.850,- Geheel compleet, Jnct. verwarming, defrosters, ruitensproeiers e.d. Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N,V..Amsterdam HET grote werk van de verbetering en de nieuwe profilering van de Rotterdamsedijk is ter-hand genomen en zal binnen afzienbare tijd voltooid zijn. Daarna volgt dan de verbetering op de zelfde wijze van de Broersvest. Hierdoor zal het aanzien vèn het levendige stads- centrum verbeterd zijn._ Wanneer we even blijven bij de stads uitbreiding, dan zien we dat dit jaar een begin is gemaakt met de stadsbebouwing van Kethel in de toekomstige wijk Groen- oord, al is ook wat wonderlijk geruisloos begonnen aan dit belangrijke project. "Verder werd dit jaar definitief afgere kend met de Oudedijk, die verzonken is geraakt in het toekomstige Industrie-ter rein, waar weer vele nieuwe bedrijven zich zijn komen vestigen. De recreatie werd niet vergeten; er kwam een nieuw volkstuinen-complex bij het Pr. Beatrix- park gereed (al was er wat geharrewar over de toewijzing) en ook het Sportpark Harga werd uitgebreid met een. aantal sportvelden. Daartegenover staat dat een HET hankbalveld van „Schiedam" de trots van deze club. Temeer «laar het veld met uitrusting door hen zelf werd aangelegd. ZO zijn we by de sport gekomen. Een grote teleurstelling voor Schiedam was dat de beide topplocgen uit het be taalde voetbal, Ilermes-DVS en SV"V, zich niet in de eerste klas konden handhaven en terugvielen in de tweede. Nog erger is dat beide teams ook in de tweede divisie een. bescheiden rol blijven spelen. Gede gradeerd is ook DRZ naar de eerste Mas van de afd. Botterdam, waar ze nu sa men zitten met de gepromoveerde teams van WF en Sclifedamse Boys. Een tegenslag was ook het verdwijnen van het Sportcentrum Schiedam van Rei- nier Hulsker, dat in wijde kring faam had ais judo-centrum. Voor de wielrenners is ook jammer dat die met zoveel verwach ting tegemoet geziene wielerbaan in Har ga dit jaar nog niet gereed is gekomen, doch dat komt wel in het voor ons lig gende jaar. Een. duidelijk winstpunt is het fraaie honkbal-stadion van „Schiedam" in Har ga, als zelf-gebouwde speelplaats een uni cum in Nederland. DWS, dat het dames team zag deelnemen aan de strijd om het kampioenschap van Nederland, een prachtige prestatie, bouwde zichzelf een clublokaal. De Schiedamse Zwemclub. de pionier voor de zwemsport hier ter stede, kwam in het goud te staan. De Chr, Sport Federatie is dit jaar wat aarzelend, het bestaan begonnen. Het Bad Groenoord boekte een bijzonder slecht seizoen. en gebeurtenissenin herinnering bren gen. De Grote Kerk, tevens Schiedams eerste kerk, bestond *700 jaar. „Thuis te Poort" van de Oud-Katholieke kerk, bleef meer bescheiden met een 100-jarig jubileum. Het Leger des Heils vierde het 60-jarig bestaan met een bezoek van een Engels muziekkorps en het Jeugdkorps bestond veertig jaar. Andere jubilea wa ren die van de Coöperatie Door Eendracht Sterker, de Arbeiders Zangvereniging Ex celsior, terwijl ds. H. W. Hemmes 25 jaar predikant en dokter P. v. d, Kuy 25 jaar arts was. De Schiedamse Gemeenschap richtte HET bezoek dat koningin Ju liana op 13 september aan Schiedam, bracht was het hoogte punt in het Schiedamse gemeente lijke leven. Zij bracht ook een be zoek aan de Werf Wilton Fijenoord waar deze foto werd gemaakt een nieuwe sectie, die voor de vrijetijds besteding op. de Schiedamse Fitmkring begon ie draaien, rnaar de Schiedamse Kunstkring heeft de zwanezang aange heven, heinas. Apothekersnachtdienst: Apotheek Nieuw land, Dr. Wibautpl ei» J3. Stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: Werken van Henri George Adam en werken uit eigen bezit. Branderoos, Dam 2, 25 en 79 u.: Ex positie Oase. Arcade, 1722 uur, zondag 12—17 uur: Postduivenshow ..Union". BIOSCOOP Passage; Oudjaar 2 en 7 uur en Nieuw jaarsdag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur „De Overval". Monopole: Oudjaar 2 en. 7 uur en Nieuw jaarsdag 7 en. 9.15 uur: „De rode ka per-kapitein", 2 en 4,15 uur: „Fort Dobbs". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Aan de reeks reeds in zün bezit rijnde trofeeën heeft J, H. van DuyL dit seizoen er één. toege voegd, waarom, bijzonder lang gestreden is ln het biijartdistrict Schiedam van de KNBB. Direct na de oorlog, toen het ver enigingsleven weer langzaam op gang kwam, werd begonnen met een hele serie nieuwe wedstrijden met daarvoor beschik baar gestelde wisselprijzen. Uit die peri ode stamt ook dc .P. v. d.. "ÏVafer-WISsel- beker, die in de loop der jaren door geen enkele speler driemaal achtereen werd gewonnen. Nu heeft 3. H. van Duyl deze wisselprus voor de vijfde keer gewonnen en kwam daardoor definitief in bet bezit van het kleinood. Door de uitslagen van vorige week dit al bekend. De nog resterende partijen waren derhalve slechts van belang voor de onderlinge rangschikking in de eind stand. Tevens of Van Duyl ongeslagen zou blijven. Dat is inderdaad gebeurd. Kooy kon hem niet voldoende'tegenstand bieden. - De grote man op de laatste speelavond was evenwel Schikhof. Enkele jaren ge leden kwam deze jonge biljarter plotse ling sterk naar voren. Toen verliet hij het biljartdistrict, omdat hij elders werk aan vaardde. Met dit toernooi maakte hij zijn. rentree in de biljarterij langs de Water weg. Aanvankelijk met mindere resulta ten dan we van hem verwacht hadden. Ook tegeu v. d. Does kwam hij aanvan kelijk niet los, terwijl v. d. Does juist, evenals tegen Van Duyl in de voorlaat ste ronde, heel sterk startte. Na zeven beurten had v, d. Does al 89 caramboles gescoord, Schikhof slechts 29. In de acht ste beurt produceerde Schikhof evenwel een serie van 79 caramboles, in zijn tiende speelbeurt opnieuw 79. Met een slctseric van 54 caramboles bereikte Schikhof zijn totaal, spelende met hot uit stekende moyenne 17.05. Tégen dat. ge-A weld was v. d. Does niet opgewassen, hoe wel hij op zijn gemiddelde,: l0.50, ook trots mag-zijn. m"~~A Valkestijn is na een langdurige inzin king in zijn laatste partijen beter op dreef. Kooy ondervond dat ook. Dijkshoorn pleegt ook uitstekende partijen roet zeer, teleurstellende af te wisselen. Coenradie won gemakkelijk van hem. Valkestijn en v. d. Velde bleven door lopend in elkanders nabijheid. In de 21e beurt nam v.'d. Velde plotseling met een serie van 42 caramboles afstand van zijn.'-; tegenstander, die te groot bleek voor Val- kestijn. om deze nog te overbruggen. Toen Van Duyl eenmaal op dreef kwam tegen Kooy liep hij in sneltreinvaart naar zijn totaal. •••"•'AA'A yyl De uitslagen waren: Valkestijn Kooy 175 175 29 27: 6.03 175 124 29 14 - 4.27 lëtt 350 24 34 6.25 150 75 24 18 3.12 250 150 14 79 17-85 353 14 35 10.50 175 175 24 42 7.29 175 123 24 20 5.12 250 250 17 42 14.70 175 98 17 19 5.70 Coenradïe Dijkshoorn Schikhof Does d. Velde Valkestijn Van Duyl Kooy..:' Door deze en de voorgaande resultaten werd de eindstand van dit toernooi, dat met handicap werd gespeeld en waarbij in de" eindstand bij een gelijk aantal matcbpunlen de volgorde werd bepaald door het percentage.van het te maken totaal aan caramboles: y;*. 14 1750-127 05 14-4 LATEN we vooral niet vergeten dat het hoogste bestuurscollege ter plaatse, de Gemeenteraad, na de verkie zingen, niet alleen een uitbreiding met twee zetels, maar ook een lichte wijzi ging, die een verjonging is gebleken, on derging- Ook daarna kwamen er nog wij zigingen. Achter de groene tafel ver schenen twee nieuwe gezichten, dat van wethouder W. van Schooneveld cn van secretaris mr. M. J. Blok, die de oude ver trouwde figuur van mr. N, J. Post ver ving. Mogen we tot slot nog wat losse feiten (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag. Hoewel er zaterdagmorgen geen bioscoopvoorstelling of toneeluitvoering in het Passage-theater was, waren er toch heel wat mensen die hun schreden naar het theater richtten. Zo drukte jubilaris J. A. Visser, de chef- operateur en toneelmeester van het Pas sage-theater, -wiens receptie zaterdag morgen werd gehouden, velen de hand cn'iverd door velen gelukgewenst. Dat hü in de afgelopen veertig jaar niet al leen tot zün eigen plezier heeft gewerkt, maar ook zeer velen door zün werk en zijn karakter voor zich heeft gewonnen, vond weerklank in de hartelijke cn goed gemeende woorden, die tot hem gericht werden. De directeur van het TuschLnski-con- cern de heer W. F. Dubbeldam decoreer de de heer Visser met de gouden speld met diamant van de Nederlandse Bio scoopbond. Het bestuur en de directie van het theaterbedrijf schonken de heer Visser een envelop met inhoud, die hem door de heer Dubbeldam werd overhan digd. De heer R. Jansen, directeur van Passa-, ge, moest zich in zijn toespraak beperken tot de jaren na 1950, het jaar waarin hij directeur werd. Hij memoreerde! hoe „Hannes" hem destijds in Schiedam had ingevoerd. „Het was weieens lastig met je op straat te lopen, met bijna alle voorbijgangers wisselde je een groet. Maar het was wel een makkelijke ma nier om hier ingeburgerd te raken". Een envelop met inhoud namens'alle collega's van het Passagetheater werd de jubilaris overhandigd. In een toespraak vol lol en hulde richt te'de heer A. E. Leenderts zich namens de Schiedamse verenigingen tot de heer Visser, Hij noemde de heer Visser een rustpunt temidden van alle plankenkoorts, dankzij hem waren heel wat moeilijk- kringen, Oefening Baart Kunst, de per soneelsverenigingen 'van Wilton Fije noord en Gusto, mocht de heer Visser van dé heer Leenderts een envelop met inhoud ih ontvangst nemen. Het enorme organisatietalent van de heer Visser roem de notaris A. I. H. A. Blaisse in zijn hul digingstoespraak als voorzitter van Toon kunst. Hij haalde nog eens op, hoe de heer Visser eens de eer van de vereni ging had gered, toen bleek, dat. de bloe men voor de soliste niet in het theater waren. Vlak voor het slotapplaus kwam de heer Visser, weliswaar hijgend en puf fend, maar triomfantelijk met een grote doos bonbons aan. Nog vele anderen spraken de jubilaris toe en lieten hun lovende woorden ver gezeld gaan van een geschenk. Namens het reclamebureau Samson voerde heer M., Samson, het woord, de heer J. Berman van dc technische dienst van Tuschinski, de heer A. E. Jansen van. het technisch bureau Jansen staken de lof trompet over de heer Visser uit. Briga dier K, Wierïnga van het Leger des Heils dankte de jubilaris voor zijn medewerking aan. de kerstwijdingsochtenden, die al sinds 1946 in het Passage-theater worden gehouden, en waarvoor de heer Visser ieder jaar weer 's morgens om vier uur present was. SCHIEDAM, maandag Merkredon. la 2an de januaro 1963 nï prokrastos nian klubvesperon gis la 9an de citiu monato. Ni kunvenos'tiam ce kino v. Gink. Ploeg- straat 19. Ekkomencu Ja novar jaron. bone kaj venu cuij. OUDEJAARSAVOND Ned. herv. gemeente. Grote Kerk: 19.30 uur ds. J. C. Jansen: Betlielkerk: 19,30 uur as. J. D. Smids: Opstandingskerk19,30 uur dr. L. J. Cazemier; Vredeskerk: 19.30 uur ds. C. v. d. Steen; Ned. herv, geref, Evang., ge bouw Irene: 10.30 uur ds. J. Roet man (Gou da); _Ned. prot. bond, Westvest 92; 19.30 uur ds. A. D. Klaassen; Evang. luth. gemeente. Lange Nieuwstraat: 19.30 uur ds. S. G. v. d. Haagen; Herv. gemeente Kethel, Dorpskerk: 13 uur ds. Brummelkamp; Geref. kerk. Oos- terkork: 8 uur ds. J. Couvée; Kethel „De Ark 8 uur ds, J. NawiJn; JuUanakcrk: uur ds. F. R. Evcraars. NIEUWJAARSDAG Ned. herv. gemeente. Grote Kerk: 10.30 uur ds. A, Hoflman: Dr. Kohnstammschool, Lo- rentzplcin: 10.30 uur ds, J. G. Jansen; Bethelkerk; 10.30 uur ds. H. W. Memmes; Opstandingskerk: 10.30 uur ds. D. J. Spaling; Vredeskerk: 1030 uur tls. C. v. d. Steen; Ned. herv. gerei", evang., gebouw Irene: 10 uur ris. J. Batelaan (Den Haag): Oud-kath. kerk. Dam-28: 10.30 uur H. Mis: Gcref. kerk. Julia- weer overgenomen door apotheek. Gouka Mnkerk: MJ0 uur ds. P. R. Everaars: Herv. en,Co, Groeneïaaü 127. I«meent. KMh.1 n. r SCHIEDAM, maandag. Gedurende de jaarwisseling, zijn in spoedgevallen de volgende artsen te raadplegen: J. van der - Veer, Ruys de Beerenbroueklaan 16. tel. heden voorkomen. Namens de gehele 69873, mevrouw C. Duyster-Jamin, Burg Schiedamse GméenSchap, de drie kunst- Knappertlaan 156, tel. 69991, H. J. Ormel, [Singel 76, tel. 68250 en G. W. Ormel. Schoolstraat 5, tel. 64244. Gedurende: deze periode zal de nacht- x Aft:ylxgi ,y. - dienst worden waargenomen door apo- -~j APA"*êüryj£% Itheek Nieuwland, Dr. .Wibautplem 17. Vanaf 2 januari wordt de nachtdienst Van Duyl Velde Schikhof Dijkshoorn n. Does Coenradïe Valkestijn Kooy In de dichtgevroren Lange Haven werden vlaggetjes geplant als tcKen dat het ijs onbetrouwbaar is. SCHIEDAM, maandag Bij de N.V: Levensverzekering-maatschappij HAV- Bank en de N.V. Assurantie-maatschappij Nieuwe HAV-Bank zal de heer N. Guls, chef van de afdeling Organisatie, per T januari de dienst verlaten om met pen sioen te gaan. Hij zal in zijn funktie wor den. opgevolgd door de heer B. F. J. van Hoek. SCHIEDAM, maandag De witte de ken die zich dit weekend over ons land heeft verspreid, heeft ook Schiedam met eeu dik pak sneeuw belegd. Daardoor werden alle activiteiten gesmoord. Wie niet per sê buiten moest zün, bleef bin nen, zodat liet verkeer op de vrijwel on- begaanbare wegen nihil was. B(j de politie z(jn dan ook geen meldingen binnenge komen van ongevallen var» enige bete kenis hoewel het rijden gevaarlijk ge noeg was. Men werd eenvoudig gedwon gen om voorzichtig te rijden en dat scheelt alles. De bussen van dc RET-lijnen zijn blij- ven rijden, maar hadden met enorme moeilijkheden en daardoor vertragingen te kampen. De politie heeft de surveil lance-diensten kunnen handhaven, terwijl ook de gewone dienstverlening van de politie aan het publiek voortgang had. Maar makkelijk is het niet geweest. Er zijn nogal wat auto's en. ook. bussen in de sneeuw „gestrand", terwijl andere gewoon niet van hun plaats af konden komen. Meerdere taxi-bedrijven waren dan ook niet bereid, om-de wagens er op uit te sturen. Zo werden de straten het'domein van de voetgangers, die hoewel moeizaam, toch in de rulle sneeuw nog wel vóóruit konden komen. De Rank: 10.30 uur ds! VLAARDINGEN, maandag De 17- jarige J. P. kwam op het ijs van de Suri- namesingel te vallen. De GGD vervoerde haar naar het algemeen ziekenhuis waar ze met een hersenschudding is opgenomen. VLAARDINGEN, maandag Het huis vuil zal in de Westwijk in plaats van op donderdag deze week reeds op woensdag worden opgehaald. 8 1161 12? 69 8147 8. 1545 139 79 11.11 8 859 156 34. 5.50 6 1106 158 42 7 6 90 204 38 4.41 4 937 187 27 5.01 .2 903 196 39 4.61; De heer Simons sloot namens de bil jartvereniging Centrum dit toernooi waar bij hij alle deelnemers een door de heer P. v, d. Water beschikbaar gestelde her- - innering overhandigde. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. L. v. d. Lee heeft de finale van liet driebandentoer nooi op de malchtafe] In Thalia gewon nen- Een fraaie prestatie van Van der Lee, die vorig jaar voor het eerst van Hbrc op driebanden overschakelde en toen tegel(jkertyd het toernooi op de kleine tafel won. Met oefening blijkt veel le bereiken te z(jn. Daarbjj spreekt de wedstrydmentalitcit ook een rol van be tekenis. Van der Lec Is voor Iedereen een lastige tegenstander. Iii de laatste ronde moest hij per se win nen om zeker te zijn van de eerste plaats. Dat onder dergelijke omstandigheden de prestaties vaak worden gedrukt door de spanning is een bekende omstandigheid. Niet aldus bij v. d. Lee. Leenderts gaf hem moedig partij, maar moest tenslotte toch capituleren. Van der Lee speelde met het verdienstelijke moyenne 0.333, Hij werd op de laatste avond nog ge holpen door Simons, die Scheepmakers versloeg, hetgeen ook nodig was. want Scheepmakers had reeds acht matchpun- ten vergaard. Simoos speelde in deze par ty ver boven zijn normale moyenne. Dat Slobbe tenslotte van Kooy won, had slechts statistische betekenis. De uitslagen op de laatste speelavond waren: Vander Lee Leenderts Simons Scheepmakers 21- - Sl- lS 15 18 28 41 18 15 .41 0.365 2! 21 34 8 0.437 Kqoy 21 10 24 8 0208 Door deze en voorgaande uitslagen werd de eindstand van de finale drie banden groot biljart (bij een gelijk aantal inatchpunten werd dc volgorde bepaald door het percentage gemaakte carambo les in dit met handicap gespeelde toer- nooi): Van der Lee d. "Waal 9 138 465 8 154 - 470 C.2S6 0.327 8 113 372 4 8 130 368 3 C.3C3 0.353 SCHIEDAM, maandag. Met ingang van 1 januari 1963 zal de heer P. Groenen daal zün functie van directeur van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap neerleggen en daarmee gaat de dagelijkse leiding van de S.G. over In handen van de heer A. Pfeifer, die gedurende een aantal jaren de heer Groenendaal als as- isistent heeft bijgestaan. Geheel in overeenstemming met de be scheiden aard van de vertrekkende di recteur, zal er geen officieel afscheid zijn, wars als de heer Groenendaal is van alle uiterlijke vertoon. Zo zullen zijn vele ver diensten voor de Schiedamse gemeen schap niet in het openbaar worden uit- I gedragen, hoewel hü juist de man is ge weest. die wanneer er te huldigen viel, ook een ieder er in betrok. Deheer Groenendaal is een van de mannen „van het eerste uur" geweest bij de Schiedamse Gemeenschap en rond vijftien jaar. heeft hij voor deze organi satie gewerkt. Daarbij is hij immer de figuur op de achtergrond gebleven, die het Ieemvedeel van het organisatorische werk op zijn schouders kxeeg. En de insi ders weten dat er inderdaad ook hard ge werkt is in dat kleine houten gebouwtje aan de Plantage. De „ups" maar ook de „downs" in de S.G. heeft de heer Groenendaal van na bij meegemaakt en zijn evenwichtig ka rakter maakte dat beide facetten gelijk matig werden geaccepteerd. Nu is zijn functie, het zijn'van de spil in de organisatie waar. al alles omheen draait,, ir. andere en jeugdiger handen overgegaan. Naar buiten zal er. waar schijnlijk niet zo heel veel veranderen, maar intern kal. men een steun en toe verlaat missen. VLAARDINGEN, maandag --Bij- het schaatsen op de Surinamesingel kwam Marijke v. d. G.. 15 jaar oud, uit Vlaardin- gen te vallen. Ze brak het rechteronder- been en werd opgenomen in het algemeen ziekenhuis. Sterenborg Simons Kooy Leenderts- 6 129 377 6 120 52o 0.342 0.228 6 11G 462 ,3 5 111 467 4 0.25! 0.227 VLAARDINGEN, maandag Op het kruispunt Buys BallotJann-Kam. Onnes- straat botsten twee vrachtauto's op elkaar, doordat de auto. bestuurd door C.. van der E. uit Vlaardingen niet ((jdig tot stilstand kon worden gebracht. Deze auto liep veel schade op aan de voorzijde. De andere auto werd licht beschadigd. Verloskundige Warande 177.. dankt voor de vele goede wensen bij de intrede, van het nieuwe jaar ed wenst tevens een voorspoedig 1963 'A' Bij Showroom Coja een cen trifuge ƒ98.wasmachines vanaf ƒ90.— 15—30 kor ting. ook merkroachines Showroom Coja, Lange Ha! ven 126, telefoon 6 33 41 O kijkt U vergelijkt U koopt bij 1ANGE HAVEN 95 Schiedam,- teL 6 86 11 GEEN' FILIALEN ARBEIDERSZANGVERENIGING „EXCELSIOR" wenst leden en donateurs een voorspoedig 1903 HST BESTUUR

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1962 | | pagina 1