Schooljeugd biedt bejaarden en invaliden helpende hand Slot Bulgersteyn was niet ouder dan 14e eeuw Natuurgenot in Huis bestaat kwart eeuw Bij slecht weer en gladheid Karweitjes tussen de lessen door Indringer met vreemde smoes Zaalhandbal DWS- en Wilton-dames zijn nu buiten gevaar 'm \laar dinger steekt geld van vriend in fictieve foto-zaak De verbeten strijd tegen de sneeuw duurt voort Soc! Zaken geeft tweede maal ..sneeiiwloeslag Kinderdijk had geen schuld aan botsing Nijkerk breidt zaak weer uit Man sloeg z'n vrouw met pook en bijl SCHIEDAM Monteurs stalen uit scheeps-pantiy Huisvrouwenver. lieeft nieuwe voorzitster Burgerlijke Stand Auto door ruit van slagerij Kou remt bezoek aan wintersport J. G. N. RENAUD IN LEZING VOOR „ROTERODAMUM" Steen met 1071 is mystificatie Nieuwland-filïaal van St.-Lïduma-bibliotheek Bromfietser klem onder bestelauto Auto in brand Uitvoering van Bravo en ODG 20 gulden voor alle gesteunden De liefde van de zeven poppen JUFFROUW Koeriersters ■WOENSDAG 13 FEBRUARI 1963 5 SCHIEDAM, woensdag Verscheidene c-hiediunse gezinnen hebben de afgelopen ^en bezoek gehad van een ongeveer hUarjrt die zlch uil£eeft als ambte naar (in het bureau huisvesting of bevol- «n zo de woningen binnenkomt. - Gisteren gaf <*e*e man, die armoedig i gekleed gaat, en blond, achterover ge- t«md haar heeft, zich in de Jan Vermeer- jtraat uit als ambtenaar van het Bureau jjujsvesting evenals in de Pieter de HWghstraat. In de Goeman Borgesius- itraat kwam hij inlichtingen vragen om trent de samenstelling van het gezin, op de Burg. Knappertlaan bezocht hij een, familie als ambtenaar van de Bevolking 't om dat „er een administratieve fout was gemaakt". Hoewel deze pseudo-ambtenaar geen - itrafbare daden beging, waarsehuwt de politie voor hem en verzoekt nadere in- lichtingen te verstrekken aan het hoofd bureau aan de lange Nïeuwstraat. SCHIEDAM, woensdag, Nadat er bij de politie aangifte werd gedaan van ver missing van zeventig stuks tafelbestek uit de paniry van een Engels schip dat bij Wilton ligt, zijn twee Hagenaars, L. A. J. B er J. B„ beiden monteur, aangehouden. Bij onderzoek werd in hun woning een hoeveelheid van het bestek gevonden en beslag genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, woensdag Nog steeds offeren twee-en-dertig jongens en meisjes dagelijks een paar uur vrije tijd op ten behoeve van een aantal bejaarde en In valide stadgenoten. Die jongens en meis jes, bijna allemaal scholleren van 12 tot 18 jaar, kregen enige weken geleden van de Schiedamse Jeugdraad allemaal een adres waar iemand woont, die door het slechte weer en dc gladheid zich niet of nauwe lijks op straat waagde. Vaak gaan ze tussen de middag, tussen 12 en 2, vast even kijken of ze iets kunnen doen. Na schooltijd bomen ze vast even langs. Ze doen boodschappen, brengen re ceptjes naar de apotheek, halen medicij nen, zetten vuilnisbakken buiten, gingen "maar dat is nu gelukkig niet meer no dig water halen, kortom, ze helpen met talloze kleine dingen, die voor degene, voor wie ze gedaan worden zeer belang rijk kunnen zijn. Zo wonen er verspreid door geheel Schiedam op 58 adressen mensen, die hen daarvoor heel dankbaar zijn De jongelui doen hun vrijwillig opgenomen taak erg consciëntieus. Er is nog geen enkele klacht over de jeugdige helpers binnengekomen. Sommigen van hen gaan zelfs zo nauwge zet te werk dat zij met één adres geen noegen nemen. Die nemen er nog één of soms twee bij. Bovendien beschikt de Jeugdraad over een aantal helpers, die, in spoedgevallen, dringende karweitjes overdag kunnen op knappen, Een jeugdige bouwvakker, die met vorstverlet thuis Is, heeft zich hier voor beschikbaar gesteld. Ook op twee huishoudscholen, aan de Pr. Maurltsstraat en de Parkweg, kan de gehele dag door een beroep worden gedaan. De adressen, waarover men voor deze hulpactie beschikt, zijn voornamelijk door* gegeven door de Kruisverenigingen, ter wijl ongeveer acht mensen zelf de heer G Hens, de ambtenaar voor Jeugdzaken, op het stadhuis opbelden om ook. in aanmer king te komen. Door deze hulpactie zijn ongeveer een drietal mensen blijvend geholpen. By hun bezoek stuitten enkele jongens en meisjes op geheel afhankelijke personen. Voor hen is voor de toekomst hulp van Sociale Za ken gevraagd. 7,o in het geheel bezien verdienen deze jongens cn meisjes wel een grote pluim op hun (ijs)muts. Daar kan heel Schiedam blij over zijn. Mevr. E. de Vos-v. Harmeien SCHIEDAM, woensdag Op de laatste .-ergadering van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging v. Huis-j vrouwen is de voorzitster mevrouwM. Ch, Schroot-Droogleever Fortuyn afgetreden i In haar plaats is gekozen mevr. De Vos- van Harmeien, kandidaat gesteld door hei bestuur. De zo ontstane vacature in het bestuur Is aangevuld door de verkiezing van mevr, J. Smits-van Wingerden. De scheidende voorzitster is bij die gelegenheid toegesproken, door de secre taresse mevr, C. C. Bijl-Lenderlng, die in hartelijke woorden mevr. Schroot dank bracht voor het vele werk, dat zij in het belang van de afdeling heeft verricht. Daarbij schetste zij wat onder leiding van de voorzitster in de afgelopen jaren tot stand is gebracht. Mevr. Schroot kreeg nog namens de leden een geschenk aan geboden. Op haar beurt heeft zij weer haar opvolgster toegesproken en veel sue. ces by het werken toegewenst. Verder zijn op de vergadering tal van zaken afgehandeld. De jaarverslagen van secretaresse en penningmees ter esse zijn goedgekeurd en mevr. C. C, Bijl is aan gewezen als afgevaardigde van Schiedam naar de alg. vergadering van de N.V.v.H„ die in mei in Utrecht zal worden gehou den; mevr. E. de Vos-van Harmelcn en mevr. M, de Jong-Hoogenboom zijn plaatsvervangende afgevaardigden. SCHIEDAM, woensdag In de zaal handbal competiüe was het eerste dames- team van Wilton Fijenoord twee weken geleden nag in degradaticgevaar, vorige week Hepen rij twee punten uit op de on derste geklasseerde en na de overwinning van algelopen zaterdag hebben zij de der de plaats bereikt op de ranglijst. De vellinchtilen in Poeldijk zjjn zowel voor de dames ajs heren wan Wilton Füenoord «oecesvoi geweest. Vorige week kwamen belde teams met een overwinning thuis cn ook afgelopen zaterdag werd de volle winst behaald. De dames kwamen in het veld tegen Wings, Dit Haagse team had vorige week een gelijk spel weten te behalen tegen kampioen Hygica 2 en dus zat er voor Wilton wel een nederlaag in het vat. De praktijk pakte echter geheel anders uit. In de eerste helft namen de Haagse da mes wel een 1—0 voorsprong, maar de tweede helfgt was nog geen minuut oud of Ans v. d. Horst had de stand al weer gelijk gebracht 11. Henny Sebrechts-de Raay, die haar zus op voortreffelijke wijze heeft vervangen, zorgde voor 12, Wings kwam weer op een gelijke stand, 2—2. Hierna drukte Wilton goed door en de Wmgs-verdediging had het zwaar te ver duren. Els Verhoekx-de Groot kwam aan een 2—3 voorsprong en toen Bea Zonne veld in de 19e minuut er 24 van maak te, raakte het supporter&Iögioen in een uitgelaten stemming. In de laatste fases van de strijd gelukte het Wings om de ingevallen keepster J. de Jong-v. Es <die overigens keepster Yvonne van Drie] uit stekend heeft vervangen) het nakijken te geven. De voorsprong kwam echter niet meer te gevaar en zo kwam Wilton op de derde plaats van de ranglijst met een verdiende 3—4 overwinning. De heren van Wilton hadden metVODO niet -.eel moeite. In een zeer eenzijdige strijd was bij de rust al een 2—S voor sprong bereikt. Toen Bas van Noordennen in de 18e minuut van de tweede helft stend op 820 had gebracht, kon VODO helemaal geen partij meer geven. Het einde kwam met een 26 uitslag. Wilton moest 'oen afwachten of leider Saelwiek zondag nog een misstap zou m Rotterdamse ploeg heeft dit teet gedaan, is zo kampioen geworden in jte districts 2e klas en Wilton heeft met twee punten achterstand een mooie twee de plaats bereikt. De DWS-dames hebben in Breda aan laatste geklasseerde EBHV nog handen Vo] werk gehad om aan een overwinning te komen. De dames uit Breda zullen het volgend seizoen een klas lager gaan spe ten terwijl DWS dus geen degradatiezor- Een meer heeft. De overwinning was 78. De UVG dames blijven leider Spartaan op de voet volgen. Het Rotterdamse «eeuwen werd met 80 verslagen. Onze ^«genoten staan nu samen met Spartaan «et een gelijk aantal punten op de eerste Plaats en de laatste wedstrijden zullen »u wel spoedig de beslissing brengen. GEBOREN: Johannes, z.v. J. B. Haven- ga en. L. M, Tabeling; Gijsbert J., z,v. C. A. den Uljl en M. J- de Reuver; Johannes C-, z.v. J. C. Fister en A. H. F. de Hey; Emil R., z.v. P. dc Nijs en J. Winterswijk; Peter, z.v. H, de Bruine en W. Comells- sen; Ronald, z.v. A. Donkersloot en A. Kromhout; Johanna IT., d.v. A. van der Ende en A. U. J. Muider; Pauline H. M. L., d.v. F. L, Geerdes en A. A. Jonker Roelants; Rudolph H.. z.v. H. Kleinman en M. E. Martveldt; Johannes P. P., z.v. J. G. Ruigrok en A. M. J. van Mil; Mana C., d.v. J. Wijnhoff en C. van Gelderen. OVEHLEDEN: J. Voogdt. 87 jr., wed. van ,1. Maan; A. P. Weber, 60 jr; W. Ploos van Amstcl, 69 jr; J. J. Amersfoort, 59 jr., echtgen. van A. D. Haesakkers; M. Crcteer, 66 jr., echtgen. van F, van Leeu wen; G. A van der Helm, 26 jaar. SCHIEDAM, woensdag De Schie- imse Aquarlumverenlglng „Natuurge not in Hois" bestaat op 16 februari vijfen twintig jaar. DU jubileum zal o.a. gevierd worden met een feestavond op vrijdag 15 febr. in gebouw Irene. Verder is een uit stekend verzorgd jubileum nummer uit gebracht, waaraan wij het volgende ont lenen. .Natuurgenot in Huis" werd in 1938 op gericht door dc heren A. Janse, Deutz en Serierse en telde bij de start maar vier leden, die dan nog voor een deel afkom stig zijn uit een Vlaardingse aquarium- vereniging. Doch er was veel enthousias me bij het begin, toen de contributie ook maar acht cent per week bedroeg! De vereniging kwam spoedig tot bloei met een top-punt in 1954, toen er 182 „aquari- anen" lid waren van NXH. Met ere worden genoemd de heren L. Faber, C. H. Rodenburg, G. Mulder en W. Graafland, die zeer veel hebben bij gedragen tot de groei en bloei van de vereniging. De twee eerstgenoemde zul len zelfs gelijk met de vereniging het ju bileum vieren en dan ook gehuldigd wor den op de komende feestavond. De oud voorzitter, de heer A. Jongste is zelfs nog voorzitter van de landelijke organisatie, de Nederlandse Bond „Aqua Terra" ge weest. In de uitgave wordt ook herdacht broe der Leomdas van Doorn, die kort voor het jubileum, op 26 januari overleden is. Hij was vele jaren bestuurslid en redac teur van het veremgmgs-blad. Het jubi leum, dat hij heeft helpen voorbereiden heeft hij met meer kunnen roeemaken Zoals het met zovele verenigingen te genwoordig het geval is is de bloei en groei van N.I H, er momenteel een beetje uit en het aantal leden loopt wat achter uit. Wat niet te wijten is aan een gebrek aan enthousiasme bij het bestuur, Be treurd wordt vooral dat de jeugd niet meer belangstelling toont voor deze mooie liefhebberij die zoveel estetlsch genot kan geven. SCHIEDAM, woensdag. De etalage ruit van slagerij A. J- A. v. d. W. op de Dam sneuvelde gisteravond toen de 24- jarige A. v. d. S. me* een auto slipte en tegen het pand reed. De heer V, d. S., die niet in het bezat van een rijbewijs is, was om half elf zon der medeweten van de eigenaar, in de auto van een kennis, die aan de Vlaar- dingerdijk stond, gestapt en wilde er mee naar zijn wonmg aan de Parallelweg rijden. Op de hoek van de Vlaaidinger- straat en de Dam begon de auto te slip pen, de bestuurder raakte de macht over bet stuur kwijt De auto schoot over het voetpad tegen de ruit van de slagerij. (Van een onaer verslaggevers) AMSTERDAM, dinsdag Dc barre maand januari heeft ook zijn invloed doen gelden op het bezoek aan de winter sportplaatsen in het buitenland. Tot Kerstmis was het nog normaal maar daarna is een grote terugval ingetreden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Het slot Bulgersteyn dateert vermoede lijk uit het begin van de veertiende eeuw, maar ouder is het beslist niet. Men heeft dit kunnen afleiden, uit het kleine formaat baksteen dat voor de bouw werd gebruikt. Was het slot ouder geweest, dan waren ar z.g, kloostermoppen gevonden. Dit vertelde de heer J. G. N. Renaud, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek te Amersfoort, gisteravond m de aulc van het museum Boymansvan Beuningen aan de leden van het Historisch Genootschap „Roterodamum". De heer Renaud sprak over verdwenen kastelen in om Rotterdam. Bulgersteyn dateert dus niet uit de tijd van Dirk Bokel. De eerste eigenaar is zeer waarschijnlijk Dirc dï Visser ge weest. Er hebben zich nogal eens familie veten afgespeeld en eenmaal zelfs werd het door een boos familielid stormender hand genomen. Tot 1571 bleef het gebouw intact; het was toen armenhuis. De zeventiende eeuwer Jacob Lois heeft m de oorsprong een mystificatie ge- Het „Huys B'.lgersteyn" in de stad Rotterdam, „verbant 1211", van het Roode Zand ui£ gezien. maakt door met een steen op de proppen te komen, waarin het jaartal 1071 was ver werkt De heer Renaud verwees dit jaar tal op goede gronden naar het rijk der fa belen. Diezelfde Jacob Lois had trouwens al meer geschitterd door zijn uitzonder lijke fantasie. Van zijn hand is een kaartje bekend met een schets van het kasteel Hof van Weena dat later is gebleken de schets van een ander kasteel te zijn. Thans wordt aangenomen dat het Hof van Weena* in de middeleeuwen een woontoren is geweest naar het voorbeeld van de Franse donjon. Hoogstens is het een hofstede geweest, maar geen hof. Van; .andere kastelen, zoals Spangen en Star- r en burg in Overschie, is bijzonder weinig opgegraven. Het laatste kasteel bleek een rechthoekig woonhuis te zijn geweest De heer Renaud memoreerde dnt prof. Sneller een van de mensen was die er da stoot toe heeft gegeven dat de onderzoe kingen te Rotterdam in maart 1941 eea aanvang konden nemen. Een gelukkige omstandigheid was de beslissing van het gemeentebestuur om de bodem van palen, en wanden te zuiveren die met het ar cheologisch onderzoek parallel liep. Daar door kreeg men een unieke kans die nim mer meer terugkeert. (Van ceu onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, He dacht dat dit de tijd was van de goedkope, kleine auto's, van zo ongeveer 5000 gul den. Maar als ik dan. hoor, dat iemand met al 24000 gulden schuld nog eens even een Pengeot 404 van een kleine 10 mille aanschaft, dan sta ik toch wel even met m'n oren te klapperen.' Dit zei de officier van justitie, "mr. J. M. van Leeuwen, gistermorgen voor de Rotterdamse Rechtbank. Voor het hekje stond de kleine, zwijgzame Vlaardingse fotograaf K. B. (33). In nauwelijks een jaar tijd had deze kans gezien zijn vriend R. v. cL B. diens hele spaarbanktegoed Bij de Nederlandse Reisvereo'ging heeft van 24000 guiuen afhandig te maken, men geconstateerd dat het vooral de Ne- Apothekersdlcnst: Apotheek Gouka Co., Groenelaan 127. stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums en „Kunstschatten van de Oud-Katho lieke Kerk'*. q BIOSCOPEN «ssage, 2 en 8.15 uur: Rififi in Amster- dam. «onopale, 2 en 8 uur: Call-girls in ge vaar. DIVERSEN ^nutelbron 8 uur Schied. Filmkring. Vcr- gadering. «ir. Sac. Belangen 8 uur Fotoclub. Bij- eenkomst. 'Ujkcentrum 8 uur Humanistisch Ver- bond. Vergadering. Jte Rank 8 uur L.T.B. Carnaval- feest. Sacrum 7 uur Soc. De Vrijheid, Bij eenkomst Urionnage-fabriek 8 uur Politie Muziek- gez. Bijeenkomst. SCHIEDAM, woensdag Bijna acht weken duurt nu al de verbeten strijd die* door de mannen van de gemeentelijke Reinigingsdienst wordt geleverd tegen de sneeuw en de vorst, maar het eind is nog n«et in zicht. De weerberichten worden nauwgezet uitgeluisterd en men staal steeds paraat om in te grijpen, wanneer dit nodig is». Dat was gisteren dan weer *t geval en reeds voor dag en damv zijn de sneeuw-bestrjjders er op uit getrok ken om de wegen weer min of meer bruikbaar te maken. Daarvoor heeft de Reinigingsdienst de beschikking over zes pekelstrooiers, ach ter vrachtauto's gehangen, die dan door twee mannen, al scheppend, van zout worden voorzien. Geen eenvoudig kar weitje, zo staande scheppend op een hob belende vrachtauto. Daarnaast is er dan ook nog een modernere pekelstrooier die door een man kan worden bediend, wat veel sneller en dus efficiënter werkt Er is echter wel resultaat te merken, want het verkeer is gisteren vrijwel ner gens gestagneerd geweest door de sneeuw. Voorzichtig rijden blijft wel geboden, maar rijden is toch overal wel mogelijk gebleken. De tot viezige brei geworden hoeveelheid sneeuw heeft eigenlijk de voetgangers en fietsers nog de meeste moeilijkheden gegeven, daar zij zich haas tig in veiligheid moesten stellen, wanneer een langsrijdende auto, de smurrie hoog opwerpt. En er zijn nog altijd automo bilisten die zich mets aantrekken van de last die ze aan andere weggebruikers ge ven. Er ïs echter een "penibele kwestie: de •oorraad zout is bijna opgebruikt. Er ZÜ» deze winter al enorme hoeveelheden zout opgebruikt en de aanvoer van nieuwe hoeveelheden wordt sterk vertraagd. Van daar dat men noodgedwongen is over te moeten gaan op het veel duurdere cal cium-Chloride ter vervanging van 't zout. SCHIEDAM, woensdag De RfK. Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Sint Liduina", waarvan het hoofdkwartier aan de Dam is gevestigd, gaat zaterdag 16 fe bruari het nieuwe filiaal voor Nieuwland in beneden-ruimten van een blok Dura- Coignet-woningen, openen. SCHIEDAM, woensdag. By een aan rijding op de kruising Burg. Knappert laanThomas i Kemplsstraat Is gister middag de btomfictser W. D. H. onder een bestelauto beklemd geraakt. De heer II. kon pas na het optrekken van de auto worden bevrijd. Hij liep slechts enkele schaafwonden aan de rechterknie op en Stelde geen prijs op geneeskundige hulp., De bestelauto-chauffeur, de heer C. P. B., kon het verkeer op het rijwielpad van de B.K.-laan. dat voorrang heeft, niet ovcizien omdat juist een bus van de R.E.T. daat aan de halte stond. Beide voertuigen werden licht beschadigd. derlanders zijn geweest die zich door bei slechte weer hebben laten weerhouden. Ook bij de buitenlandse kantoren ver minderde het aantal Inschrijvingen wel, maar niet zo sterk als hier. Hoewel de belangstelling weer toeneemt, staat wel vast dat het een slecht seizoen voor de wintersport is. SCHIEDAM, woensdag. Op Broersvest raakte gisteravond om even over achten de auto van de Haagse kap ster mejuffrouw P. J. v. d. W". in brand, vermoedelijk door kortsluiting van de accu met de veren van de achterbank. De politie trachtte bet vuur te doven met het blusapparaat uit de auto, waarbij zij werd geassisteerd door een onbekende automobilist en de heer H. Visser van de die de brand met een schuim- blusapparaat uit het theater bestreed. De brandweer, onder leiding van. de heer Keuzenkamp, maakte definitief een einde aan de brand SCHIEDAM, woensdag Vrijdag 15 fe bruari zullen de CJV Mond accordeon ver ,3ravo" en de CJV Toneelgroep „Ons Doel Getrouw", een muziek-, toneel- en dansavond geven m gebouw „De Rank" te Kethel. ,3ravo" brengt muziek in mo derne stijl en ODG speelt een thriller in. 3 bedrijven, getiteld: „Zij leven onder ons" Na afloop is er een gezellig samenzijn met medewerking van het Kwintet Wim Schulze. Dit duurt tot diep in de nacht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer IJsselstein (Spaarbank), Populierenlaan 5. Kethel, tel. 64068, gebouw „De Rank". Schiedamseweg, Kethel, gebouw „Jeugd - haven", Lange Haven 129. teL 64057 en dc heer J, Nauman, Nieuwe Damlaan 667. De twee mannen hadden elkaar leren kennen bij Unilever waar ze beiden kan toorbediende waren. Maar die baan zinde B. niet erg. Hij was een handig amateur- fotograaf, en af en toe ging er wel eens een kiekje voor een goede prijs van de hand. 'Waarom ga je niet weg bij dat kantoor', had zijn vrouw hem toegevoegd, 'dan kunnen We een auto kopen, en een bontmantel, en een,,.' Begin 1962 had de Vlaardinger de stap gewaagd. Geld was er niet, wel opdrach ten: kleurenfoto's voor een reisbureau, een jeneverhandel, een machinefabriek, wist hij V. d. B. duidelijk te maken. Maar dan zou deze de voorschotten moeten verstrekken. Zo was het het hele jaar doorgegaan. Achter elkaar had V. d. B. bedragen van 1200, 5000, 4000, 800, 350, 150, 200 gulden en nog meer gefourneerd. Toen rijn hele spaarbanktegoed op was. wist B. hem over te halen om nog eens 2QOO gulden te le nen voor B. Op dat moment dat alle opdrachten de finitief waren uitgebleven en de hele foto- affaire ineenstortte, had de Vlaardinger nog eens de moed gevonden om ^ich een Peugeot aan te schaffen, op afbetaling. :e man wilde graag groot doen, hy had maar het beste zo'n rustig kantoorbaantje aan kunnen houden', zei de president, mr. R. J. Brunner. De offi cier van justitie "was het daarmee eens maar vond in enkele rapport-gegevens (moeilijke jeugd, moeilijke aanpassing in Nederland als geboren Indonesiër) geen aanleiding tot een gecombineerde straf. VLAARD1NGEN. woensdag De to- Hij eiste 1 jaar en 4 maanden onvoor- neelvereniging A. de Jong brengt vrijdag- waardelijk, wegens oplichting. j avond in Triangel de klucht „Dalles Co" van Dick van Maasland. De regie he- Uitspraak over 14 dagen. rust bij Bram van Dorp. RAAD SCHEEPVAART: ROTTERDAM, woensdag. Kapitein \V. KuUper heeft geen schuld aan de aanva ring tussen zUn schip, de „Ktnderdyk", en het Duitse schip „Carrara". Beide sche pen kwamen op 17 maart 1962 op de We- ser met elkaar In aanvaring. De Raad voor de Scheepvaart spreekt de kapitein vrU; op de schuld van de „Carrara" gaat htf niet In. Het Seeamt te Bremerhaven laat de schuld geheel voor rekening van de kapi tein van het Duitse schip komen. Ook de loods wordt vrijgesproken. Bij de aanva ring is één opvarende van de „Carrara" verdronken en één drenkeling is later in het ziekenhuis overleden. Het ongeluk gebeurde toen de beide elkaar tegemoetvarende schepen langs el kaar moesten en de „Carrara" een ver-, keerde manoeuvre maakte. De „Kinder- dyk'* heeft toen jülst genavigeerd. Al voegt de raad er aan toe, Jat de „Kin- derdyk" lang voor de aanvaring in het nauwe water wel snel heeft gevaren. Vooral was de snelheid tijdens grond mist te hoog. Op de brug van de „Xin- derdyk" heeft men geen grondmist op gemerkt De lichten van de „Carrara" waren duidelijk waarneembaar, evenals de lichten op de boeien. Op de bak heb ben de timmerman en de kabelgast wel grondmist geconstateerd, maar hiervan is de kapitein niet in kennis gesteld. Veel lager De „Carrara", een veel lager schip dan e „Kinderdyk", heeft wel hinder van grondmist ondervonden, waardoor het de „Kinderdyk" niet opmerkte. Het Neder landse schip heeft twee keer een atten- tiesein en één keer een gevaarsein gege ven. maar die heeft de Duitser niet ge hoord. De Raad wijst er op, dat ook eea groot schip verplicht is bij groudmist seinen te geven. Men -was echter niet op de hoogte van de laaghangende mist en bovendien heeft men andere dan mistseinen gege ven. De kapitein vraagt zich af of, als hij direct volle kracht achteruit had gegeven, een aanvaring wellicht voorkomen zou zijn. De Raad laat deze vraag onbeant woord, maar stelt, dat de kapitein het beleid van de loods, wanneer het niet om bijzonder plaatselijke situaties gaat, kritisch moet bezien. Al valt het niet mee wanneer een jonge kapitein tegenover een belangrijk oudere loods staat. VLAARDINGEN, woensdag „De lief de van de zeven poppen" is de titel van de voordracht, die Willy Moret op vrijdag 1 maart in het Volksgebouw voor het NI- VON zal houden. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag, Nijkerk's Radio N.V„ nu zes jaar aan de Goudse- slngel 345—342 gevestigd (het meer dan veertig jaar bestaande hoofdbedrijf Js ln Amsterdam), beeft dinsdagmiddag met enig feestelijk vertoon de derde en laat ste uitbreiding gevierd, het bijtrekken van de vierde wfnkel-„unlt". Zes jaar geleden werd gestart met twee units, drie jaar later volgde de derde era nu de vierde en laatste. Architect J. de Keijzer heeft weer voor een passende en smaakvolle bedrijfsindeling zorg gedra gen. Zijn plannen 21 jh gerealiseerd door het bouwbedrijf Endeco. Praktisch is, dat de expedItieruimte nu aan de expeditie- straat grenst. Een geschenk van het personeel, een abstracte linoleum, is in het directie-ver trek gehangen. Voorts waren er cadeaus, voornamelijk bloemstukken, van relaties, die hun gelukwensen op de receptie kwa men aanbieden. Drama, in Oud-Beijerland (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Met een pook en later met een b|jl heeft ln de nacht van zondag op maandag de 42-jarige J. van der RL In Oud-Beierland zU» 37- Jarige echtgenote zodanig verwond, dat zjj in het Zuiderziekenhuis in Rotter dam moest worden'opgenomen. Later is zij overgebracht naar het Dljkzlgtzie- kenhuls. Om 10 uur zondagavond ging de vrouw naar bed. Het ledikant stond in de woonkamer. De man bleef aangekleed zitten. Tussen de beide echtelieden ont stond toen een ruzie over de kinderen. De man greep een pook en sloeg zijn vrouw enkele keren op het hoofd. Later trof de politie bloedsporen aan op het kussen en bet behang. De vrouw wist naar de achterkamer te ontkomen en. probeerde haar oudste (14-jarige) zoon te roepen. In de achter kamer greep Van der M. een bijl en sloeg met de stompe kant ervan ette lijke keren op het hoofd van de reeds gewonde vrouw. De politie heeft de dader gearresteerd. Hij is vanmorgen overgebracht naar het Huis van Bewaring in Dordrecht De vrouw kon nog niet worden verhoord. Haar verwondingen rijn echter niet levensgevaarlijk. De drie kinderen zijn tijdelijk bij buren ondergebracht VL AARDINGEN, woensdag Het zo juist uitgekomen jaarverslag van het NI- VON over het jaar 1962 is op de volgen de adressen voor belangstellenden ver krijgbaar: Jan van Arkelstraat 25, Mei- doornstraat 52 c en Haydnstraat 18. SCHIEDAM, woensdag. De Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken tf Schiedam geeft wederom een extra uit kering ln verhand met de ongunstige weersgesteldheid aan al diegenen, die an deze dienst, krachtens welke regeling dan ook, financiële bijstand ontvangen. Deze uitkering bedraagt wederom twintig gulden, met dien verstande, dat aan de arbeiders van de Gemeentelijke Sociale Werkplaats, die de vorige keer niets heb ben ontvangen, tweemaal twintig gulden, dus veertig gulden, zal worden verstrekt. Van bovenstaande regeling zijn uitge sloten kostgangers en bewoners van. flats met centrale verwarming. Dezen zullen tien gulden ontvangen. Degenen, die bij hun ouders inwonen zullen geen extra uitkering ontvangen, tenzij mocht blijken, dat die ouders de uitkering nodig hebben. Degenen die op 15 en 22 februari aan het betaalkantoor hun bijstand moeten ontvangen, zullen de extra uitkering dan in ontvangst kunnen nemen. De overigen wordt verzocht de extra uitkering op 26 februari te komen afhalen tussen 9 en 12 uur 's morgens en tussen 1 en 4 uur's mid dags in het betaallokaal Lange Niéuw- straat 18L Oproepen worden niet verzon den. Zij, die de bijstand gewoonlijk per cheque krijgen, zullen de extra uitkering bij de eerstvolgende cheque-betaling ont vangen. BROERSVELD lOö Gevraagd voor lichte kan toor- en expeditiewerk zaamheden Ook oudere en/of gehuw de kracht komt rn aan merking Chemisch Rein! gingsbed rijf „CENTRAAL" Lange Nïeuwstraat 71 Schiedam, telefoon 68392 Fotografie Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten'films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto naar K. van Vuuren, Hoogstraat 105, te lefoon 66720. In één dag gereed. THEATER H00GSTR. 2a SCHIEDAM TEL. 6S803 STEVE REEVES als de onoverwinnelijke heldS HERCULES Vrïjd. en zat. 2, 7 en 9.15 uur; zondag 7 en 9.15 uur Dyaliscopg in kleuren 14 jr. Spannende avonturen van een ridder zonder vrees 1 DE ZWARTE SPERWER Zondag-matinees 2 en 4.15 uur CinemaScape in kleuren 14 jr. Felle strijd tegen de handel in blanke slavinnen ROBERT HOSSEIN - MAGAU NOEL PHILIPPE CLAY in VROUWEN VERDWIJNEN Maand., dinsd. en woensd. 2 en 8 uur 18 jr. Het vervolg op „DE ZOON VAN NIEMAND" Een film, waarin de ontroering -welsprekend is DE WITTE NON Donderdag 2 en 8 uur 18 jr.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1