Gerard Bressers verlaat 5t tot zwijgen gedoemde Passage-orgel Lichtblauw past niet bij rood stoplicht Fortuna beheerst spelregels beter Alcoholvrij hotel „Metrois klaar Vier spelers gelijk in damtiteltoernooi AGENDA Wie helpt met brood snijden? Vrouwenbond koos nieuw bestuur Opleving in tank- en vrachtvaart Uitgesproken favoriet ontbreekt Natuurdia's vertoond bij Studiekring g Zijn werk klonk 'op waterorgel' tot in Israël Muzikale pad Voor Israël Schiedammers in Frankrijk aan dood ontsnapt VOOR DE KANTONRECHTER Trekker raakt onbestuurbaar Indringers maken brand in keet Tankauto rijdt auto kapot Zeelieden halen vlag van dancing Griep Burgerlijke Stand Radio en televisie naar Woiis op iedere kamer Parterre Wie heeft iets verloren BOTSING SCHIEDAM DE SCH1EDAMSE MEUBELBEURS Koeriersiers DONDERDAG 14 FEBRUARI 1963 ■red- Ibot- (Van een onzer verslaggeefster») Een brede stralenbundel wordt in iede re pauze van een filmvoorstelling even voor het witte doek van het Passage theater gericht. Het middelpunt van de lichtcirkel Is het bioscooporgel, dat in vele kleuren het licht weerkaatst. Toppers van de hit-parade, populaire en b(jna-ver- geten liedjes begeleiden de reclameplaat jes, die de bioscoopbezoeker worden voor geschoteld. Even voor het begin van de hoofdfilm zwijgt de muziek en een kleine man duikt voor het orgel op en dankt het publiek voor het applaus. Ach wie kent Gerard Bressers niet? Welke Schiedammer heeft hem tydens een bioscoopbezoek in de Passage nog nooit op het orgel horen spelen? Het or gel, dat al bUna dertig jaar bfl Iedere bioscoopvoorstelling hoort, Is het laatste dat de firma Tuschinski In e*n van haar ondernemingen laat klinken. In al haar theaters verdwenen, de een na de ander, fe de magnifieke instrumenten om plaats te maken voor de geluidsband. Vanaf 1 april gaat ook het Passage-orgel zwijgen. Dat is heel jammer, vindt Gerard Bres sers, Niet alleen omdat hij dan tevens zijn baan kwijt Is, maar ook omdat dan „zijn" orgel functieloos zal zijn. Misschien wordt het verkocht, misschien blijft het staan in de Passage en wordt het nog wel eens gebruikt. Maar dat schijnen de hoge heren van Tuschinski zelf ook nog niet te weten. Bijna vier jaar heeft Gerard Bressers het Passage-orgel bespeeld. Op 26 juni 1959 volgde hij doop "Walvis op- Bijna vier jaar lang heeft Gerard Bressers, behalve in zijn vakanties, iedere voorstelling mu zikaal opgeluisterd. Gerard Bressers voor zijn Passage-orgel, dankend voor het gebrachte applaus. Gerard Bressers is een geboren en ge togen Schiedammer. Het muzikale pad heeft hU réeds op veertienjarige leeftijd betreden. Met zijn accordeon trad htf op talloze feestvonden op. Van zijn vijftiende tot zijn twintigste jaar studeerde hU piano aan het Rotterdams Conservatorium. In die tijd trad hy vele malen op in een bandje, waarin onder andere ook "Willem Duys, die toen journalist In Schiedam wa3, speelde. Na zijn pianostudie kreeg hij drie jaar lang orgelles van Joop Walvis, toen de bioscooporganist van het Passagetheater. Op hetzelfde instrument waar hij nu da gelijks op speelt, leerde hij orgel spelen. „Orgel trok me aan, lk vond het fijn om er op te spelen", zegt hij. Het is alleen zo moeilijk vol te houden. „Kijk maar naar mij", zegt hij triest. Daarna volgden, acht maanden Antwer pen. In cabaret Rivoli in de Belgische ha venstad bespeelde hij een klein concert orgel. Toen keerde hij weer in Schiedam terug, waar hij bij De Karseboom Broersvest organist werd. nenstappen, die Brcaers vroeg lets van Lé- har te spelen. Na een tijdje kwam hfl weer terug en vroeg om een Joods volks liedje. Enkele weken later kreeg de toen 26-jarige Gerard Bressers het verzoek verscheidene muziekstukken te arrange ren voor het waterorgel van de Rotter damse aniüsemcntsondememer Lou Gro- Dat waterorgel was de Neder- bijdrage voor de tentoonstelling gelegenheid van het tienjarig be- m van de staat Israel van juni tot w '58 In Israël. Die opdracht was het resultaat van be sprekingen tussen de directeur van de tentoonstelling, mr. Roll en de inspecteur van de Organisatie van Nederlandse Ker- misvakgenoten, de heer M. Kapper. De bedoeling was, dat de jeugdige Schiedam mer het orgel zelf zou bespelen, maar de Suez-crisis gooide roet in het eten, Gerard Bresers werkte mee aan „Pro- zi", de vereniging die radioprogramma's voor ziekenhuizen samenstelt. Hij had een aandeel in het CJV-World Song Festival '61, dat ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de CJV ra de Passage werd gehouden. Toen bleek het bioscooporgel ook goed te voldoen als kerkorgel. Ook de kerstbij eenkomsten van het Leger des Heils, op eerste kerstochtend, begeleidde hij diverse malen. Hij heeft er allemaal prettige herinnemgen aan. Bernhard Drukker heeft zijn orgel in Cinema-Royal in Amsterdam vaarwel moeten zeggen, Louis Zagwijn was de laatste organist in Capitol in Rotterdam en nu is Passage als laatste bioscoop met orgel van de N.V. Tuschinski aan de beurt. Er komt na 1 april geen opvolger voor Gerard Bressers. Het orgel „een van de mooiste die ze hadden" gaat een werkloze toekomst tegemoet. Laten we hopen, dat die toekomst er voor Gerard Bressers anders uitziet... BEAULIEu, donderdag (AFP-ANP) Een 45-jange distilleerder uit Schiedam en zijn echtgenote zijn woensdagmorgen in midden-Frankrijk aan de dood ont snapt. Hpn wagen, warmee zij op weg waren vpn Bijon naar Parijs, slipte op en burg over het kanaal Bourgogne, reed door de balustrade heen kwam tien me ter lager op het ijs van het kanaal te recht. Doordat het ijs daar twintig centi meter dik was, verdween de auto niet in het water en kwamen de twee inzittenden er met slechts enkele hoofdwonden af. Apothekersdlenst: Apotheek Gouka Co.. G roenel aan 127. Stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 'Szon dags 12 tot 17 uur: „Spiegel aan de wand", historische kostuums en „Kunstschatten van de Oud-Katho lieke Kerk". BIOSCOPEN Passage, Alleen 2 uur: Rififi in Amster dam. Monopole, 2 en 8 uur: Call-girls in ge vaar, DIVERSEN Passage-theater 8 uur Toonkunstconcert van RJPh.O. Volksgebouw 8 uur Coop. DEIS. Vergade ring. Musis Sacrum 8 uur Ver. Glasfabrieken. Jubileum-avond. Sur sum Corda 8 uur Demos. Vergadering. SCHIEDAM, donderdag Het woord klaringen. Woensdag stond de heer D. van de verbalisant is voor de kanton rechter wet Indien de verdachte geen tegenbewijzen kan tonen. Onlangs had de heer D. deze bewijze niet ter tafel gebracht, hij had toen wel gesteld dat hU getuigen kon meebrengen die konden verklaren dat hü niet in zijn auto had gereden op de dag dat deze auto door een rood stoplicht op de Gedempte Bier- sloot in Vlaardingen zou hebben gereden. Toen had de kantonrechter te Schiedam mr. P. B. Cos gevraagd of deze getui gen de gehele dag met de neus op de auto hadden gestaan. Dat hadden ze niet, zei getuige. Dan b-hoefden ze ook niet naar Schiedam te komen met hun ver wederom voor het kantongerecht. Nogmaals verklaarde hy dat zijn auto niet uit zijn schuur in Maasland was ge weest. Dat kon niet, die schuur stond honderd meter van de weg en hij had daar met zijn personeel tomaten en kom kommers staan sorteren. De sleutel van de schuur had hij in de zak gehad. De verbalisant D. J. M. R. wist het niet meer zo precies. Het was al lang gele den. Inderdaad moet het geweest zijn zo als hij in zijn verbaal had geschreven. De kantonrechter twijfelde niet meer. Hij stelde dat de verbalisant bij zijn ver klaring bleef en dat D. als verantwoor delijke eigenaar van de auto met kon aantonen dat zyn auto niet in Vlaardin gen was geweest. Toen speelde D. tenslotte een onver wachte troef uit. „Mijn auto kan niet groen of blauw zijn, hij is lichtblauw, kunt u de auto herkennen, als ik hem u laat zien?,, vroeg hij aan de politie man. Deze dacht van wel en mr. Cos was zo willend om verdachte en verbali sant daarna naar de Lange Haven te la ten gaan waar de auto stond. „De kleur komt volgens mij niet overeen met de auto die ik toen gezien heb", zei dc agent bij zijn terugkomst en het ge recht constateerde dat „er blijkbaar een vergissing was begaan". „Kunt u niet vragen of de politie in het vervolg de goede kleur wil noteren want deze vrij- weest door een trekker met opleger, die spraak na twee bezoeken hier kost me onbestuurbaar was geworden. Chauffeurmeer dan een veroordeling", zei de heer H.1I.S. moest remmen voor de tram cn O- nog. Maar mr. Cos kon in dit opzicht bi) d, sebok ™ho,c» 4, ■™«|,l^ge?bïX)uml niet. betonnen palen van de trekker naar vo-.ae twintigjarige mevrouw P. V. „Ik heb ren en kwamen aan weerszijden van de helemaal geen hond. Mijn dochtertje liep cabine te leggen, waardoor de trekker weg, toen ik bij mijn moeder was en niet meer ben drnnien. Het kerft vUf- Zl't Verkeer half uur gestremd SCHIEDAM, donderdag Het verkeer op het Koemarktplein la gistermorgen van half elf tot elf uur gestagneerd ge entwintig minuten geduurd voor dat de palen weer waren teruggeschoven en de trekker verder kon. politie stond al voor de deur. Mijn moe der was niet thuis". De kantonrechter besliste dat mevrouw V. op dat moment de als volwassene verantwoordelijke per soon was. Hu bracht een eis van vijftien gulden naar tien gulden boete of twee dagen hechtenis. Wijzende op een verslag uit ons blad van een vorige zitting van het kantonge recht te Schiedam, zei de 52-jarige Vlaar- dinger J. van M. woensdag dat kennelijk al eerder is gebleken dat de vakverde- SCHIEDAM, donderdag Ir de direc- J* Hoiterdanisedijk niet zicht- tiekeet van de Rotterdamse aannemer ?r ,s; 1 erkende dat hij komende van Rotterdam op het verkeerde baanvak was gekomen maar het was heel druk op de weg, en borden of pijlen had hü op 18 december niet gezien. De wnd- substituut-officier van justitie mr. H. Franken zei dat het knipsel uit het Pa rool sloeg op een situatie toen er sneeuw op de weg lag. Om der wille van de rechtvaardigheid en omdat het inderdaad moeilijk blijkt de twee pijlen op de weg te zien, wilde hü een. schuldig vragen zonder toepassing van straf. Zo besliste dan ook de kantonrechter mr. P. B. Cos maar de heer M, voegde er nog aan toe: „Het is niet de sneeuw maar de drukte op die Rotterdamsedijk". M. aan de Burg. Honnerlage Gretc- laan is gisteravond om 9.15 uur brand ontstaan, waardoor voor 300 gulden scha de is aangericht. Onbekende personen, waarschijnlijk kinderen, zijn de keet bin nengedrongen door een deur open te breken en hebben toen een butastel, dat daar stond, aangestoken. Hierdoor zijn wat oude kleren gaan branden en een houten wand werd beschadigd, terwijl vier ruiten sprongen. Het vuur is door de brandweer gedoofd. SCHIEDAM, donderdag Op de krui sing van de Julianalaan met de Rubens laan is gistermorgen om 8.20 uur de au to van de Vlaardingse directeur H. W. in elkaar gereden door een tankauto be stuurd door de Hagenaar J. D., die geen voorrang had verleend aan de auto. On danks de ernstige beschadiging van zijn wagen, liep de heer W. geen letsel cp. SCHIEDAM, donderdag Drie jeugdi-ilffc ge Noorse zeelui, afkomstig van een in V/; de Merwehaven liggend schip, hebben vannacht op de Broersvest moeilijkheden gegeven. Van een dancing namen zij een vlaggestok met vlag weg, vernielden een koplamp van een daar staande beatelau-j to en beschadigden het portier van eenj andere auto. Ze zijn door de politie naar i het hoofdbureau overgebracht en daar j de schade betaald. Een kame->T raad van hetzelfde schip werd ter ont nuchtering voor de nacht vastgesouden. Dierenbescherming vraagt: SCHIEDAM» donderdag. De plaatse lijke afdeling van de Dierenbescherming telt zevenhonderd leden. Desondanks ziet zü geen kans het brood, dat door alle Scbledanuners bijeen wordt gebracht voor de hongerlijdende vogels, te snijden. „Ik begrijp het niet goed", zegt de heer Spermon, inspecteur bij de Dierenbe scherming. „We hebben per avond de hulp van vijf mensen nodig. Dat is per week 25. Als alle leden één avond zou den komen helpen, dan zouden we gedu rende 28 weken uit de brand zijn". „Dat Is dus een periode van ruim een half jaar. Büua anderhalve maand zijn we nu bezig met de voederactie: we krij gen gelukkig voldoende brood bin nen, maar we hebben geen mensen om het klein te snijden! De vaste ploeg, die avond aan avond In de St. Annazusterstraat bijeen kwam is door de griep aardig uitgedund. En er zijn geen vervangers voor de uitvallers. Nu staan er 's avonds In het verwarmde asiel hooguit twee mensen werk voor vijf paar handen te doen. Vrijwilligers zijn van harte welkom. Hoewel het er naar uitziet dat de vorst begint af te nemen, gaat het voederen ge woon door. Want zolang er nog ijs op de sloten en plassen ligt en de grond hard Is, kunnen de vogels zichzelf nog niet be druipen. Bovendien gaan de vogels zich nu verspreiden. In de Wilhelïmnahaven zitten ongeveer 75 meerkoeten, die nu ook aan de zorg van de Dierenbescherming 2ijn toevertrouwd. Dat er nog steeds vo gels 2ijn, die het slachtoffer van de kou Svorden bewijst wel de meeuw, die deze week in het asiel werd gebracht. Het dier had een bevroren poot gehad en was door iemand een paar dagen thuis verpleegd. In de St Annazusterstraat krijgt de meeuw nu de gelegenheid zich verder te herstellen. GEBOREN: Johanna E., d. v. C. F. Bun- jes en M. A. Andiek; Astrid M. M., d. v„ G. Reichard en A, 51, M. de Ruiter; Jan, z. v. J. Kagtzaam en G, Rook; Jacobs H. C., d. v. J, A. van Dongen en A. Spran- gers; Marcellinus C„ z. v. C. M. van den Toorn en M. M. Thyssen. OVERLEDEN: M. A. van der Ree, 66 C. Brókling, 82 jr.; P. A. Kansson, 63 jr.; J. Bareman, 79 jr. weduwe van: A, van Fopermg; J. J. van der Touw, 2 dagen. VLAARDINGEN, donderdag Van avond is er in de kantine van De Hollan- diaan weer (vrij) pnjsklaveriassen om huishoudelijke voorwerpen en andere prijzen. Deelnemers moeten zich voor acht uur hebben opgegeven. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. Het spelregelteam van Fortuna Is er gister avond In geslaagd om de meeste punten te scoren tijdens de spelregelwedstrijd voor senioren, die gehouden werd in hel Sunlight-paviljoen. De andere deelnemen de keien op spelregelgebied, die gevormd werden door leden van de verenigingen HVO» Sunlight, The Red Stars en KKW1K kwamen ver achteraan. Van de 150 te be halen punten eisten de Fortunezen er 108 op en dat betekende het behoorlijk per centage van 72. RXAVIK volgde met 90% punten, juist een half puntje meer dan de HVO'ers. TRB kwam tot 88% punten, terwijl Sun light als laatste eindigde met 66 punten. Overigens merkwaardig, dat de voor sprong van Fortuna zo ver is uitgelopen, want bij de „rust" zat er nog van alles in. RKWIK had toen de leiding met 56 pun ten, terwijl Fortuna en TRS elk 55% pun ten hadden geboekt. De secretaris van. de Vlaardingse Scheidsreehtei sverenïging, vragensteller J, J, v. d. Vijver, heeft tussen acht en elf uur welgeteld 125 vragen gesteld en daar onder bevonden zich wel enkele bepaald „doorgewinterde" vraagstukken, die de deelnemers soms moeilijkheden oplever den. Zo bleken er nog tal van voetballers aanwezig te zijn, die niet wisten, dat een foutief genomen strafschop, voor de twee de maal door een andere speler zou mo gen worden genomen. Evenmin was het bekend, dat de scheidsrechter bevoegd is om clubgrensrechters als assistenten te weigeren en dat hij gerust twee grens rechters mag aanwijzen, die hij desnoods zelf meebrengt (uiteraard mits deze van zelfsprekend lid van de KNVB zijn). Op diverse aspecten van de spelregels werd dieper ingegaan en in felle kwamen praktisch alle vraagstukken op spelregel- gebied aan de orde. Zo bleken ook velen niet te weten, dat de scheidsrechters ver plicht zün om als teken voor een indi recte vrije schop, behalve een fluitsignaal (dus geen handgebaar) hun linkerhand omhoog te steken. Be paald vlot kwamen de antwoorden niet los. Enkele deelnemers waren slim genoeg om de vraag te laten herhalen. Het winnende team van de roodgelen be stond uit C. Bakelaar. A. en H, Brouwer, X. de Korver en M. Vink. Het team van RKWIK, dat eveneens de voorronde over leefde, werd gevormd door C. de Boogerd. Th. Kouwenhoven, F. Olsthoorn, D. de Rond en W. v. Rutten. De jury, die het bepaald niet gemakke lijk had, werd gevormd door J. de Breems, L. v. d. Linden en A. A. van Noort- Op woensdag 20 februari komen tegen elkaar uit de verenigingen De Hollan- diaan. Excelsior Maassluis, Naaldwijk, VFC en Zwaluwen, Deze voorronde wordt gehouden in het clubgebouw van De Hol- landiaan. De nadruk wordt er op geves- 1 ET restaurant van het Alcoholvrij IJ Hotel „Metro" is modern inge richt en biedt pleats aan 56 personen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag In het hart van Rotterdam is een nieuw hotel verrezen, Vrijdag zal wethouder G. Z. de Vos het Alco holvrij hotel „METRO" aan de Delftsestraat officieel openen. Dit had eigenlijk de afgelopen zomer dienen te gebeuren, maar in de bouw is enige vertraging opgetre den. Burgemeester mr. G. E. van Walsum sloeg op 5 april 1961 de eerste paal voor dit zeer centraal gelegen hotel. Het gebouw telt vijf verdiepingen. Het omvat 29 slaapkamers, die over deze éta ges verspreid liggen. Er zijn 12 tweeper soons- en 17 eenpersoonskamers. In de toekomst zullen alle kamers van telefoon worden voorzien. Bovendien kunnen ra dio- en televisietoestellen door de gasten afzonderlijk worden gehuurd. De gasten hebben de beschikking over vier douches en vijf badkamers. Het hotel is aangesloten op de stadsverwarming. De installatie daarvoor is gevestigd in de kelder waar zich ook de bergingsrmmten en dienstvertrekken bevinden. Op de parterre is het restaurant te vens gebruikt als eetzaal gevestigd, waar 56 personen hun alcoholvrije drank- je kunnen gebruiken. Achter de tourni quet liggen de hal met receptie, de lift,' de telefooncel en een kiosk met lectuur. Ook de twee keukens zijn op de begane grond ondergebracht. Over het geheel zwaait directeur H. J. Elshout de scepter. De exploitatie Ifgt In handen van de Stichting Alcoholvrije Ho tels, die Is opgericht door de Rotterdamse afdeling van de Nationale Christen Ge heel Onthouders Vereniging (NCGOV>. Het hotel beschikt niet over vergader ruimten, zodat deze vereniging In eigen hui» geen vergaderingen kan beleggen. De prijzen, die men in het hotel gaat betalen, zijn voor een stedelijk hotel niet aan de hoge kant. Om een voorbeeld te geven: voor een vol pension betaalt men ƒ20,voor logies met alleen ontbijt ƒ11,per persoon. Aanvragen om in het hotel te over nachten zlJn nu zelfs ai uit het buiten land gekomen. Zo zal de jeugdploeg van de voetbalvereniging Barcelona uit Spanje van 1 tot 7 juni hier zün domi cilie kiezen. Het gebouw is ontworpen door Archi tect B. van Veen; de bouw lag in handen van N.V. Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid. tigd, dat deze ontmoeting begint om half acht en niet om acht uur, zoals velen gis teren van mening waren. VLAARDINGEN, donderdag Vele Ie- den van de N.V.V.-Vrouwenbond, afdeling Vlaardingen, hebben zich dinsdagavond niet laten weerhouden door de sneeuw buien en hebben toch een bezoek gebracht aan bet Volksgebouw, waar de jaarver gadering werd gehouden. Uit de verschillende jaarverslagen bleek, dat men kon spreken van eten bewogen jaar. Vooral het vertrek van de presiden te. mevr. L. van Duyn-Spruyt werd nog eens met nadruk in herinnering gebracht. Het ledental is opgelopen van 301 tot 305. Dit jaar wordt het vijftienjarig bestaan gevierd en wel op 27 juni in de Expo-hal te Hilversum. Door vertrek, ziekte en andere omstan digheden v/as bet noodzakelijk geworden dat het gehele bestuur werd gereorgani seerd. De bestuursverkiezing had een bijzon der vlot verloop. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: voorzitster: mevr. N. Loh- man-Poldervaart; secretaresse: mevr, A. C. Barendrecht-Kuivenhoven; penning mees teresse; mevr. J. Lamers-Blom; be stuursleden: mevr* A. de Wjnter-Vermeu- len, mevr. T Breevaart-Went, mevr. C. Stigter-Kievit, mevr. H de Jong-Blauw, mevr. X Westerdijk-Foldervaart en mevr. J. Timmermans-van Oudenaarden. In de kascontrolecommissie werd mevr. C. v, d. Heyden opgevolgd door mevr. M. de Vries-v. d. Spek. DEN HAAG, woensdag (ANP)Er Ut op het ogenblik een opleving In de tank en vrachtvaart waar te nemen. De bin nen tank vaart had het vervoer nooit aan gekund, als er geen pijpleldfngen van Rotterdam, WUfaelmshafen en Marsellle- Straatsburg werden en worden aangelegd naar het Roergebied In West-Duitsland. Er Is niet alleen een grote vraag naar energie» ook de markt voor droge lading voor de scheep vaar Is thans goed. Dit stelde mr. J, Kroese, van Fhs van Ommeren N.V. te Rotterdam, dinsdag middag vast op eer. bü'eenkomst van het Haagse Departement van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Hü vervulde een spreekbeurt over het onderwerp: de zecscheepvaart van de wallekant af bezien. Uit de inleiding en het vraag- en ant woordspel bleek om. nog, dat zich do laatste jaren grote veranderingen in de scheepvaart hebben voorgedaan. Er zijn veel schepen gebouwd, zodat er een si tuatie ontstond, dat van een teveel aan scheepsraimte of van een tekort aan la ding moest worden gesproken, mede door het in de vaart brengen van steed3 grotere schepen en het opvoeren van de snelheid van de schepen. Mr. Kroese achtte con centratie in de zeescheepvaart zeer moei lijk en vooralsnog niet te realiseren. De Europese Economische Gemeenschap zou niet veel invloed op de schee1-v heb ben en. zou er niet veel voor Betekenen. De consumptiebehoeften blijven stijgen en dit vormt een tegenpool voor andere factoren, die de ontwikkeling van de scheepvaart bemoeilijken. Sprekend over de hevige strijd tussen het kolen, en olie front, merkte mr. Kroese op, dat de con sumptie van olie in West-Europa enkele jaren geleden nog in de kinderschoenen stond in vergelijking met die in Amerika. Dat in West-Duitsland momenteel zes' raf finaderijen worden gebouwd, vond hü niet ongunstig voor de zeescheepvaart, terwijl de blnnentanfevaart het vervoer anders toch niet aan zou kunnen, als er geen pijpleidingen kwamen. kunnen voortzetten. Van dat verzuim pro fiteerde De Kluyver direct en bei entte daardoor een gelijkwaardige pun.envcr- deling; maar deze was naar ons gevoelen nauwelijks verdiend. VLAARDINGEN, donderdag Na de dinsdagavond gespeelde derde ronde in bet toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Vlaardingen slaan niet minder dan vier deelnemers met vier matchpunten gelijk: Biel, De Kluyver, Nlestadt en Verburg. Deze situatie Ont stond doordat Nlestadt en Biel wonnen en De Kluyver en Verburg tegen elkaar remise speelden. Lansbergen, titelhouder 1962, en v. d. Kerkhof/ staan 'met één' match punt troosteloos onderaan. Het is de afgelopen weken wel duide lijk geworden, dat een uitgesproken fa voriet ontbreekt. Een toevallige positieve uitslag kan daarom in de twee nog re sterende ronden wel eens de doorslag geven. Niestadt zette Lansbergen al in het begin van de party onder druk. Er ont stond een interessante, moeilijke onregel matige partij, waarin Nlestadt heel lang- zaam zijn positioneel overwicht vergroot te. Feitelijk heeft Lansbergen geen kans gehad op herstel. Wel brak hij nog door, maar, inziende dat het eindspel door over macht toch gewonnen was, gaf bij zich te- ai sluitingstijd gewonnen. Van de Kerkhoff wilde niets weten van Biels intenties om flankspe! te spelen. Doorlopend zat men daardoor in een klas- siekachtige stand met op het oog gelijke kansen. De witspeler vergreep zich in het middenspel, waarvan Biel krachtig en op spectaculaire wijze profiteerde. Na de gro. te slagzet groot wat betreft het mate rieel gewin wierp v, d, Kerkhoff de handschoen. Aanvankelijk had De Kluyver duidelijk de betere stelling tegen Verburg. Nu is de laatste in klassieke standen bijzonder sterk. Hij herstelde zich op wonderbaar lijke wijze, waardoor het voordeel van De Kluyver verdween. In het gevorderde middenspel had Verburg veel sterker SCHIEDAM, donderdag Op de hoek van Broersvest en de Korte Smgelstraat is gistermorgen 11.45 uur een bus van de RET in botsing gekomen met een tankauto met aanhangwagen, doordat dej bus geen voorrang verleende. Beide voertuigen liepen flinke schade schade en een buspassagiere, mevrouw HJ v 0--T„ liep door de schok een hoofd-, wond op, die in het gemeenteziekenhuis is behandeld. 1 V;': VLAARDINGEN, donderdag In de bovenzaal van de Harmonie was het dins dagavond beslist niet te merken dat de weersomstandigheden bulten zo slecht wa ren. Op uitnodiging van de Studiekring Vlaardingen was de heer A, J. v.d. Looze uit Rotterdam gekomen, die voor een groot aantal bezoekers een 150-tal prachti ge kleurendia's vertoonde cn hierop een uitvoerige toelichting gaf. De heer De Looze had zijn programma de titel „Zwerftocht door de natuur" gege ven. Ruim een jaar lang heeft de heer De Looze langs de weg gefotografeerd ten niet tevergeefs, v/ant hü heeft er een prachtige collectie dia's aan over gehouden. Alles wat zich in de vier jaargeiü'den, winter, lente, zomer en herfst langs de weg kan voordoen, heeft de heer De Loo ze zoveel mogelijk op een plaatje vastge legd. De aanwezigen, hebben by de aanschou wing van de kleurige zomerbloemen, de vele soorten vogels, de vlinders, meerkoe ten en waterhoentjes enz., de barre winter waarin men nu nog leeft beslist voor een ogenblik vergeten. Met enige trots kon de heer De Looze ook enkele dia's laten zien van een ooievaarsnest, waarvoor hij twee dagen in de toren van een. kerk heeft ver toefd. Hoe de ooievaars er na zevten we ken aan toe waren, kon men ook bewon deren. Met dit alles toonde de heer De Looze aan. dat hij perfecte fotografische opna men kan maken en tevens bleek hü ook een goed causeur te zijn. De aanwezi gen hebben, aan deze avond veel plezier beleefd en beloonden dit met een dank baar applaua. 1 SCHIEDAM, donderdag, Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schie dam tussen 9.0012.30 uur en 2.0Q—6.00 uur: bruine portemonnee met inhoud; nag met sleutels; hondenpenrüi.0; ver chroomd rekje; bruine herenhandschoen groen kinderwantje; groene wollen dameshandschDen Cr.); Te bevragen bij de vinders: een paar bruine dameshandschoenen, Van Es, Sin gel I37c; een paar wollen kfnder..and- schoenen. Postkantoor, Tuin laan; een paar brume glace dameshandschoenen, Gnms, .Teinsiusstraat 28; een paar bruine heren- ïandschoenen. De Ruiter, VlaardLngerdijk 124; zwarte zijden dameshandsdioen <r.), Mouritz, P.K.Ó.-Laan 124b; een paar brui ne herenhandscboenen, Hoek, Poldei vaart 106; bruine glacé herenhandschoen (r.>, C. v. d. Vlies, Mgr. Nolenslaan 788; een paar rolschaatsen. Zijlstra, D. A. de Jonghstraat 28; damespolshorloge. Den Held, Broersveld 36; zakje met wisselgeld, Van As, Burg. van Haarenlaan 398; bedel armband, Schaap, PJC.O.-Laan 116a; geld bedrag, v. d. Steen, Troelstralaan 83; da mespolshorloge, Brouns, Hogenbanweg 35c; geldsbedrag. Wil!ems. Lange Nieuw- straat 65; damespolshorloge, Hagman, Loe ff straat B; herenpolshorloge, Rosman. Burg, van Haarenlaan 939; hondenpen- ning, v. cL Berg, S. van Houtenlaan 23; halsband met penning, Brouns, Hogen banweg 35c; hondenpenning, Vrijhof, Boylestraat 56b; stuk loden püp, Lek, Plantsoenendienst, Keet Honnerlage Gre- telaan; ring met sleutels. De Wit, Loeff- straat 53; beige damesvulpen, Boon, Schimmelpenninckstraat 67; contactsleu tel. Hoek, Poldervaart 106; sigarettenaan steker, Slavenburg,'Celsiusstraat 18b: res, auto wiel, B rederode. Boerhaavelaan 40; lichtbruin kinderschoentje Cr.), Voorwald, Van Smaleveltstraat 45a; een paar fcin- derpantoffels. Melissen, Van Beverenstr. 24; damessjaal, Van Hydr., Meidoornlaan 6; weekendtas met inhoud, Hoegee, Lek straat 82a; zwarte wollen sjaal, Hoek. Pol dervaart 106; badgoed, Daalmeijer. Burg. Verveenstraat 23; mohair herensjaal. P.'e- terson, Singel 57; damesparaplu, Postkan toor, Tuinlaan. U kijkt ;if U vergelijkt,v II koopt bij LANGE BA VEN 95 Schiedam, teL 6 8611 GEEN FILIALEN Te koop Een centrifuge? ƒ89,bij da grutter, 87,50 bli de concur* rent, bij ons ƒ85,—, lang. zaamwasser met verwarming ƒ255,—, snel wasser vanaf 90,—, 15—30% korting, hü Showroom Co ja. Lange Ha- ven 120. Schiedam,teL 83341* Fotografie j - Rolfilms vergeten? De auto* maat staat voor u klaar AH* soorten films. Foto K. van yuuren» Hoogstraat 106,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1