Vijftig jaar woningbouw bij de vereniging „Eendracht Problemen nu, maar ook toen Aan Maasdijk begonnen, gaat via Nieuwland de weg naar Kethel NOAD wint van Gispen Belangstelling stijgt voor SYV-veldloop .Schiedam met DHS dezelfde afdeling m Postduif' reikt prijzen uit aan winnaars Lentebode: 4 lammeren ■m Enkele uitschieters op de eerste speelavond JHij Vt- *Mansen iV.F. Nieuwe fabriekshal en apparatuur in gebruik Nachtwaker verhindert inbraak SCHIEDAM ~^SSS£,*- II. v. d. Pohvinnaar Nieuwe honkbal-competitie Biljarten om raket Overgangsklas Reinigingsbedrijf Collecte van het Leger des Heils Biljartbestuurders met keu en foedraal op stap Intiem protesteert tegen beweerd onsportief gedrag na zes jaren uitgebreid en gemoderniseerd ABC-jeugd kreeg leuk variété te aanschouwen De Bommeer naar de HISWA Hond uit sneeuw weggehaald Scooter gestolen Vogels hinderen verkeer Onvoorzichtig overgestoken Jonge zeeheden drukken ruit in koninklijke hollantlia MEDEWERKER MAANDAG 4 MAART 1963 SCHIEDAM, zaterdag Het bouwen van woonhuizen in 1963 is niet eenvoudig jetfi tal van problemen. Maar in 1913 was bet evenmin makkei yk. Ook toen waren er bepalingen en voorschriften van Rykswonlngtoezlcht; ook toen dienden de luren zo iaag mogelijk te blijven wat ook toen problemen schiep voor architect en loawtf. Daar kan de Woningbouwvereniging „Eendracht" over meepraten, want itii beslat binnenkort vijftig jaar. Een springlevende gouden jubilaris overigens, Mant nog in dit vijftigste jaar van het bestaan zUn 78 gloednieuwe flat-woningen, aaa de Jan van Zutphenstraal en de Alfons Ariénsstraat ln het nieuwste deel van jflcnwland aan het woningbezit toegevoegd. Tevens zijn reeds de ogen geslagen op Kethel, met plannen voor vele honderden flatwoningen in de komende wijk Groen oord. (Advertentie l.M.) nu-'-beduidencl goedkoper Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van een grote partij venstervaüeti voor min der dan de halve prijs. Vensterval van dubbeldraad se marquisette met encre- deux en kant van onder, 45 cm hoog, van 2.75 p.m. Vensterval van dubbeldraad se marquisette net brede encre-deux, waaraan ruim ge plooide volant, 45 cm hoog. van 2.25 p.m. Vensterval van polyester marquisette met kant vat» on der, 37 cm hoog, van 1.95 p.m. Morgen koopt U deze venster- vallen, drie bijzonder mooie soorten, kanten klaar met zoom en hoofdje, door elkaar voor één prijs, per meter voor nog géén negentig cent. %W:\ Wanneer de Woningbouwvereniging „Eendracht" precies is opgericht, is niet meer bekend, maar het moet in begin 1913 zijn geweest. Nog voor 31 mei, want op die dag zal het vijftigste boekjaar worden afgesloten. Het W3s toen dat een aantal arbeiders bij elkaar zijn gekomen met het plan een eigen woningbouwver eniging te stichten en huizen te bouwen. Want ook in die tijd was er een groot ge brek aan goede behuizing voor arbeiders. Op 3 juni 1913 zyn de statuten goed gekeurd en architect A. K. Kruithof te Rotterdam kon aangezocht worden ora het eerste complex woningen voor de „Eendracht" te bouwen. Op zeer voorde lige voorwaarden. Op 13 maart 1916 kwam dit eerste Eendrachtcomplex ge reed: 136 woningen aan de Eendrachts- straat, de Maasdijk en Nieuwe Mathenes- serstraat. Plus nog een badhuis, dat er nog steeds is. 2,55 per week Dinsdagmorgen om 9 uur be- ginc de verkoop van deze drie soorten venstervallen per meier Géén te/, of ichrlft, best SCHIEDAM, maandag Door de mooie f -4 overwinning die NOAI> op Gispen haalde, z|Jn de kansen op het behoud 'Een. Arnold Braak en Henk A ben won- iPen elk drie partijen, het dubbel ging ^verloren en ook Cor Joustra kwam niet tot winst. Dit 15 wedstrijden heeft NOAD nn 16 punten, waarbij m de zes wedstrij den van de tweede helft 8 punten werder bfhaaid. De Schiedammers hebben nog i«n pont nodig uit de resterende drie 'wedstryden. Bat ene puntje hoopt NOAD te behalen op Salamanders, in de wedstrijd van vrij- a-3. w Den Haag. Thuis werd met gewonnen. Maar de Hagenaren zijn 2rn*®n verwoed gevecht gewikkeld met Muksteamers, beiden met 11 punten uit wedstrijden. NOAD mag dan ook reke nen op een verwoede tegenstand, doch gelijkspel zit er beslist wel in. Apothekersdienst: Apothcv. Het Gouden st Diduinastr. 3d. ateaeljjk Museum 10 tot 17 uur, s zon dags 12 tot i? uui* .Kunstschatten van de Oud-Katholieke Kerk" over zicht werk Job Hansen en Amerikaan se Grafiek. BIOSCOPÉN 2 en 8.15 uur: Phaedra. AioDopole, 2 en 8 uur: „Opstand achter trahes". DIVERSEN Wijkcentrum, 8 uun Sted. Gymnasium. Ouderavond. Mnsis Sacrum, 7.45 uur: Pers. Ver. "W.F. Feestavond. De weg van het bouwen is overigens In die tyd niet altyd over rozen gegaan. Zo werd het eerste ontwerp afgekeurd, omdat de goedkoopste woningen onge schikt werden geacht. Dan was er een probleem met de optie die de Werf Gus to op de woningen wilde hebben, bij het verlenen van een lening. Maar dit Is tenslotte toch afgesprongen, wat veel tijd verlies heeft gegeven. Tenslotte Is het complex toch gebouwd door de aanne mers Boele en Van Heester voor f 298.5B9. En de huur van de woningen varieerde van 2.55 tot ƒ3.15 per weekt Wel een verschil dus met de laatste bouw Nieuwland, waar de huren bijna tienmaal zo hoog liggen. Bijzondere vermelding krijgt ook de opening van het badhuis op 10 juni 1916, dat nu nog ten dienste staat van de be langstellenden. Maar er 15 ook nog wel wat kritiek geweest in die dagen. In de twintiger jaren kwamen verdere plannen op voor woningbouw, al werd in die tijd vaak in de jaarverslagen ver meld, dat door de heersende werkloos heid de bewoners dikwijls niet in staat waren de huur te betalen. Bouw-hausse In 1921 kwamen de plannen op voor de woningen aan de Nieuwe Maasstraat en de Voornsestraat en in 2922 die voor de on Ingen aan de Hu ijsmansstraat. In 1923 werd uitgezien naar bouwterrein aan de Lekstraat en Rijnstraat en in 1923 aan de Havendjjk. Daarna was kennelijk de hausse in de woningbouw van na de eer ste wereld-oorlog uitgewerkt, want de Eendracht bouwde niet meer. Tot 1950, want toen kwamen de moderne portiek woningen aan de Lekstraat gereed. Daar na weer een betrekke!yke rust. Totdat ook de nieuwbouw in Nieuwland een plaats kreeg ln de boeken van de ver eniging. Het zijn nu in totaal 385 wonin gen. Dat aantal zal echter binnen afzien bare tyd weer aanmerkelijk toenemen, wanneer de plannen ln Kethel worden gerealiseerd. De vereniging is met 41 leden gestart, er trokken zich spoedig een paar terug en er kwamen weer wat bij. zodat na het eerste jaar het aantal leden 95 bedroeg Zij hebben allen een aandeel in de ver eniging Kleine aandelen van variërende bedragen. Maar ook de toenmalige kaar senfabriek „Apollo", waarvan de dichter- schrijver Arij Prins directeur was, had kennelijk belang bij deze vorm van wo ningbouw, want Apollo tekende in voor ƒ15.000. De firma verdween naar Gouda, maar nog steeds zijn de aandelen in bet bezit van deze kaarsenfabriek. SCHIEDAM, maandag De belang stelling voor de veldloop van SW, die nu al enkele weken achtereen, zondagsmor gens in het Sterrebos wordt gehouden, stygt. Ook het aantal deelnemers ver meerdert. Ditmaal hebben 31 voetballers deelgenomen, hierbij was een Rotterdam mer, verder de junior Schenk van Marti - nit en voor het overige bestond het pelo ton uit voetballers van SW. Koen Dal- mejjjer is er niet in geslaagd voor de der de maai als eerste na vijf kilometer te eindigen. Het groepje kwam verspreid naar het hoofdterrein van SW en verrassend kon H. van der Pol, de eerste plaats verove ren. Met een kleine achterstand glipte Alfred Dalmeljer zelfs voorbij zijn broer, die nu genoegen moest nemen met de der de plaats. Vierde werd J- Verhagen; 5, W. Kramer Freher, 6. H. Hoek en 7. A. van der Meer. Het tempo lag niet lager dan vorige malen, ook al bemoeilijkten plas sen en harde stukken terrein het lopen. Aangezien niet te verwachten is dat zon dag het voetbal in de Afdeling Rotter dam al gaat beginnen, zal SW ook zon dag weer een veldloop voor alle Schie- damse voetballers in het Sterrebos orga niseren. S door de aanhoudende vorstperiode de bouw-bedrijvigheid lam gelegd (al ziet men hier en daar op de bouwplaatsen al weer mannen bezig met voorbereidin gen indien de dooi toch mocht invallen), het slopen gaat weer onverstoord door. Zo ook aan de oude Damlnan, waar men nu bezig is het laatste grote blok huizen neer te halen, dat men links op de foto nog kan zien staan. De Damlaan is daarvoor geheel afgesloten voor het verkeer. Maar goed ook, gezien het gevaar van vallende steen. fV*n een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag De SVC ,,De Postduif" heeft zaterdag tjjdens een ge zellige avond, waarop het trio The Mixers voor de dansmuziek zorgde, een aantal leden In het zonnetje gezet. Behalve de kampioenen van de in het vorig sei zoen gehouden wedvluchten, werden ook aan de winnaars van de tentoonstelling, die de vereniging in december geduren de vier maanden in haar verenigingslo kaal aan de Broersvest hield, uitgereikt. De laatste pryswinnaars mochten een keuze doen de grote voorraad huishoude lijke artikelen, die op het toneel van Irene stond opgesteld. De kampioenen kregen een standaard of een beker. Hoewel men het zo niet zou zeggen, is de lente toch in aantocht. Op de boerderij van de heer M. Poot aan de Polderweg 242 in Kethel te de eerste lente-bode ai gearriveerd: vier lammeren ineens, wat maar zelden voorkomt. Op de foto de trotse moeder-schaap met haar vier jongen, die vertroeteld worden door de heer Poot en zijn zuster. De voorzitter van de Postduif, de heer P. van Os, overhandigde de prijswinnaars, die echter lang niet allemaal aanwezig waren, hun onderscheidingen. Wat betreft de kampioenschappen, van dc wedvluchten waren dat: 1. A. Boes, 2. M. Blonde, 3. C. v. d. Grijp, 4. A Smits, 5. L. Toutijn, 6. F, Eiken broek, 7. J. v. d. Waard, 8. W.' v, d. Kant Sparla, 9. W, van Deurzen en 10, H. v. d. Kant. De op de tentoonstelling behaalde eerste prijs voor de mooiste jonge duif werd overhandigd door de heer P, Gouwe leeuw, die voor de mooiste jonge doffer aan W. Poelman, voor de mooiste oude duif aan J. v„ Harmeien, voor de mooiste oude doffer aan H. C. v. d. Kan. In klas 1 werd A. Vis winnaar, 2. W. Verharen, 3. A. Boes, 4. H. v. d. Kan, 5. J. v. Harmeien. 6. J. v. d. Waard, 7. J. Kof- fijberg, 8.1, v. d. Turn, 9. P. Gauweleeuw, 10. W. Poelman, 11. D, Zeeman, 12. W. v. d. Kant Sparla." Het nieuwe wedstrijdseizoen zal op 30 maart weer beginnen met een opleer- vlucht vanuit Seppe. SCHIEDAM, maandag De plannen voor de nienwe competitievorm bij de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond zullen in Schiedam zeker merkbaar zijn. In de KNHB spelen in ieder geval de reserveteams niet meer by de standaard teams. Bovendien zullen de derdeklassers in kleine afdelingen uitkamen. Dat heeft tot voordeel dat deze clubs slechts een kleine competitie van tien wedstrijden behoeven af te werken als de te verwach ten moeilijkheden inzake gebrek aan ter reinen wegens het voetbal er Inderdaad zullen zyn. Als het honkbal voldoende gelegenheid krijgt om meer wedstrijden te organiseren dan spelen genoemde clubs anderhalve competitie, dus vijftien wed- stryden. Hierbij zijn m de derde klas B Schie dam en DHS betrokken. Dat wordt een wat vreemde situatie, de jonge leerling DHS is in recordtijd m dezelfde afdeling terecht gekomen als honkballeermeester „Schiedam". Dat belooft interessante der- bies in 3B. het verzekert ook minder verre en minder kostbare reizen voor de twee Schiedamse clubs. Tegenstanders zijn ver der HBC, HMS, VUC en Wassenaar zodat het spel van Schiedam en DHS zich op het Haagse gebied moet concentreren. De Schiedammers zijn ongetwijfeld favo riet. We zijn geneigd om het ervaren Schiedam hoger aan te 'slaan dan DHS maar de Ketbelse club weet voldoende enthousiasme op te brengen. Een bedrei ging vormt Wassenaar dat van gelijke kracht zal zijn als or In de overgangsklasse heeft SVV zeven tegenstanders en 't prettige van de nieu we regeling is hier, dat de twee bovenste plaatsen recht geven op promotie naar de eerste klas en dat de derde plaats goed Is voor promotiewedstrijden met de twee kampioenen van de tweede klas. Dat Is dus tweeèneenderde kampioenskans. Min. der aangenaam is echter dat alle overige plaatsen degradatie naar de tweede klas betekenen omdat de overgangsklasse wordt opgeheven. Het is dus nu zelfs mo- getyk dat bUvoorheeld SW en Schiedam aan het eind van het seizoen weer sa men ln dezelfde tweede klas terecht ko men als enkele jaren geleden het geval was. Hazenkamp, HCAW, HFC Haarlem, Neptunus. RFC. Rooswijk en Terrasvogels zijn de tegenstanders van SW. Twee Rot terdamse clubs dus. verder een Nijmeegse en de rest komt uit het Haarlemse gebied. ^reae» 8 uur: Pers. Ver. Gusto. Feestavond, king. In geld. Tegenwoordig kan men niet meer als lid toetreden van de Eendracht. De ge reedgekomen woningen worden dan ook niet meer uitsluitend aan leden uitge geven, doch de toewüzlng gaat via het Bureau Huisvesting. Maar uit de oude leden wordt nog steeds het bestuur ge kozen. Een actief bestuur, dat met de tijd mee durft te draaien. De Eendracht mag dan niet de grootste vereniging op dit gebied in Schiedam zyn, zy heeft toch een niet te miskennen aandeel gehad bjj de bouw van goedkope en goede wonin gen in Schiedam. SCHIEDAM, maandag Ook in Schie dam houdt van 4 tm. 15 maart het Leger des Heils de nationale collecte, een der voornaamste financiële pijlers voor het werk van het Leger. Men weet het, de Heilssoldaat staat altijd klaar, voor ieder een, overal ter wereld waar de medemens in geestelijke en maatschappelijke nood is. Soms incidenteel voor iemand die aan belt om voedsel, kleding of onderdak. Soms georganiseerd voor babies, kleuters en kinderen in tehuizen, voor ontspoor den in reclassering en maatschappelijke centra, voor zieken, invaliden en bejaar den staan tal van inrichtingen gereed. Nu vraagt het Leger des Heils uw medewer-, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Met acht biljarters is bet toernooi om de Mallha- raket, waarvan de Sunlight-speler J. van Eyk houder is, begonnen. Op de «ersie speelavond waren over het algemeen de prestaties aan de matige kant. Met daar naast opvallende uitschieters, zoals b.v. dc serie van 68 caramboles van Van Soelen, die zelfs nog werd overtroffen door de produktle van 81 caramboles van Van Duffl. Desondanks kwamen ook deze, evenals de andere topspelers, tot matige party-moynnes, hetgeen niet wijst op op vallende verrichtingen. Een aantal par tyen was desondanks in enkele geval len zelfs; Juist daardoor byzonder spannend. Oorspronkelijk stonddn tien deelnemers ingeschreven voor het biljarttoernooi om de Maltha-raket, zoals we hebben bericht Twee daarvan hebben zich teruggetrok ken, waarvoor geen rcmplanganten be schikbaar waren, zodat het toernooi uit acht deelnemers bestaat, waarvan er vier 250 caramboles moeten spelen en vier tweehonderd, Een voorgaand toernooi dit seizoen in het clublokaal van Sunlight, waar twee uitstekende biljarts staan, was kwalitatief een teleurstelling, de goede organisatie ten spijt. Na één avond mag nu nog geen conclusie worden getrokken, maar met de herinnering nog vers in het geheugen, moet men weer vrezen, dat kwalitatief de verrichtingen' niet mee zullen vallen. Moge deze vrees ongegrond zijn De resultaten op de eerste wedstrijd avond waren: Van Soelen Dijkshoorn Van Eijk 1. Waal Van Du ijl Valkestijn Van Soelen Van Gendt 250 200 250 117 36 36 68 20 0.94 4,91 250 200 250 142 37 37 49 14 6.75 3.83 250 200 250 164 23 23 81 39 10.88 7,13 250 200 250 196 35 35 30 23 7.14 5.60 De deelnemer Schikhof was verhinderd en daarom speelde Van Soelen twee par tijen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Zaterdag toog een aantal bestuursleden van het biljart- district Schiedam naar Noordwijkerhout voor een bespreking met het bestuur van het district. De Bollenstreek en een ont moeting op het groene laken. De bestuur ders van De Bollenstreek bleken iets be ter het ivoor met de keu te kunnen diri geren: zij wonnen met 18—14, Het zieke bestuurslid van het district Schiedam, de beer J. v. d. Have, die nu al enige tijd wegens ziekte uitgeschakeld is, werd niet vergeten: van de gezamenlijke besturen werd zaterdagmiddag op zijn adres een prettig gesteld telegram be zorgd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. De tafel tennisvereniging Intiem acht zich ten on rechte in haar goede naam aangetast we gens beweerd onsportief gedrag. Intiem heeft de aangelegenheid in handen gege ven van de Vlaardlngse Tafeltennis Com missie, (11e de zaak haarfijn zal uitzoeken. Naar aanleiding van een mededeling van de voorzitter-wedstrijdleider van een andere vereniging is de indruk gevestigd, dat Intiem zich bij wedstrijden onsportief zou gedragen. Achteraf wordt nu gezegd, dat een en ander slechts betrekking heeft op in de vierde klasse spelende teams. We zullen vanzelfsprekend het resul taat van het onderzoek afwachten, alvo rens hier dieper op in te gaan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Het was zaterdag weer een grote dag voor Che misch-reinigingsbedrijf M. Jansen N.V, Een nieuwe fabriekshal met een vloerop pervlakte van 400 m2 werd toegevoegd aan de in 1957 in Viaardingen in gebruik genomen 600 m2, Tegeiykertyd werden nieuwe wasmachines ln gebruik gesteld en een elektronische verdeelband geïn troduceerd. Door de ultbrefdlng is het met hejzelfde aantal personeelsleden mo- gciyk de capaciteit van 350 stuks wasgoed per uur tot 640 op te voeren. In 1957 vestigde M. Jansen N.V, zich in Viaardingen. Dat wil zeggen: de fabriek. Tot op heden heeft dit bekende reini gingsbedrijf nog geen depots in Viaardin gen. Wel heeft men voor Vlaardingers de mogelijkheid geopend goederen ter reini ging te bezorgen en af te halen. Toch zal het waarschijnlijk niet zo lang meer duren, dat Jansen in Viaardingen een filiaal opent, zoals de N.V. er ondertus sen al veertig in Rotterdam en omgeving bezit. M. Jansen N.V. vindt dit systeem cliënten bezorgen de goederen aan een filiaal en halen ze zelf ook weer a£; dus geen huis-aan-huls-bezorging het hes- te, omdat het de expeditie kosten drukt. Daardoor kunnen we zo goedkoop zijn. verklaarde directeur M. Jansen. En door de hypermoderne inrichting. In de nieu we hal heeft men zeer moderne wasma chines laten plaatsen, terwijl de andere bewerkingen zoals het strijken ook met minimale mankracht geschiedt Via een verdeelband worden d naar filiaal gesorteerd. Volgens een ontwerp van het architec tenbureau J. Nuyt J. M. Heikens te Viaardingen heeft het aannemingsbedrijf Giile, Koogje en Plstoor uit Schiedam de nieuwe hal gebouwd. M. Jansen N.V. heeft nog een groot stuk bouwgrond langs de 4e Industrie straat in erfpacht zodat zo nodig een ver dere uitbreiding mogelijk is. Overigens kan men met de nieuwe uitbreiding al 83 filialen automatisch verwerken. De heer H. Overweel uit Rotterdam heeft zaterdagmorgen de uitbreiding in werking gesteld. In zijn toespraak liet hij duidelijk doorschemeren, dat voordat de heer Jansen had bereikt waar hij nu op terug kan zien, er zeer veel moeilijkheden door hem moesten worden overwonnen. Hij had een rusteloos leven gehad, daarom bood de heer Overweel, een goede huisvriend van de heer Jansen, hem na mens zijn vrouw een fauteuil aan, opdat hij bij tijd en wijle ook eens kan uitrus ten. De receptie werd druk bezocht Er wa ren zeer veel bloemen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag, Driehon derdvijftig kinderen van ABC-leden, de thans haar vijftigjarig bestaan vierende vakorganisatie, hebben zich, zaterdagmid dag in Triangel uitstekend vermaakt De Vlaarcïngse afdeling had voor een bijzon der goed variété-programma gezorgd met a.a. Roccino en George van Ameling. Het bleef ook niet alleen bij een trac- tatie tijdens de pauze, maar ook kregen de jeugdige ABC'ers by het verlaten van de zaal een beker mee en een ballpoint met snoep. VLAARDINGEN, maandag. De wa tersportvereniging „De Bommeer" zal ook dit jaar weer, en wel op zondag 31 maart 1963, een gezamenlijk bezoek brengen aan de HISWA-tentoonstelIing in het RAI-ge- bouw te Amsterdam. SCHIEDAM, maandag Zaterdag kwam een jongetje op het politiebureau vertellen" dat er een hondje met de poot jes vastgevroren zat in de sneeuw bij de Pro venier sbrug. Het dier is daar wegge haald en naar het Dierentehuis gebracht. Een zwart-witte Keeshond, die op de Groenelaan werd gevonden en. een bruine Belgische herder die in de Tuinlaan liep, werden ook al naar het Dierentehuis overgebracht. SCHIEDAM, maandag De niet afge sloten scooter van mej. J, C. B. is zater dag gestolen van het verhoogde midden gedeelte van de Rembrandtlaan. Neptunus vormt de grote bedreigingmaar wij achten SW toch wel in staat een kampioenskans te grijpen. Verder spelen m de landelijke competitie de reserve- teams van SW en Schiedam. Zij zijn m de reserve tweede klas A {voor het eerst, het is namelijk het begin van de nieuwe indeling) ingedeeld bij ADO 2, CTC 2, EDO 2, HCK 2, Rooswijk 2 en Sparta 3. Reizen door Noord- en Zuid- Holland, maar voor SW 2 zowel als Schiedam 2 redelijke kansen voor promo tie naar de res. eerste klasse. In mei we ten de clubs wanneer kan worden ge speeld en of de derde klassers tien of vijftien wedstrijden spelen. Het tweede honkbal negental van „Schiedam* is bij keuze gepromoveerd naar de nieuwe landelijke reserve tweede klasse. Dat is vererend voor Schiedam maar het moet ook een voldoening zijn voor de sterke reserves, die in de strijd in het Rayon op het nippertje gepasseerd zijn door stadgenoot D.H.S. Deze pro motie heeft spanning teweeg gebracht bij Schiedams oudste konkbalvereniging om dat men zich nu afvraagt of ook het derde negental van Schiedam nog zal promo veren, Dit team kon aan het eind van bet seizoen als kampioen van de tweedeklasse in het Rayon Rotterdam van de K.N.H.B. niet promoveren omdat het tweede team van Schiedam al in de eerste klasse zat. Nu dit negental de plaats heeft vrijge maakt wordt het mogelijk dat als nog de beslissing wordt genomen dat Schiedam 3 een klasse hoger gaat spelen. SCHIEDAM, maandag Dank zU de oplettendheid van een nachtwaker van de E.S.B., de heer K, van O. uit Rotter dam, zijn twee inbrekers gearresteerd. Toen de heer Van O. voor controle het hek naar de binnenplaat» van de kwas ten- en borstelfabriek Van Breman aan de Nieuw Mathenesserstraat opende trof hy daar de 18-jarige matroos J. B, en de stoker-olieman A. de G., beiden uit Rot terdam, aan. Hy waarschuwde een pas serende mobilofoon wagen van de politie, die het tweetal arresteerde. Bü onderzoek bleek dat B. een grote hoeveelheid fnbre- kersgereedschap b|j zich had, zoals tan gen, schroeevendraalers, een ruitensnyder maar ook pleister en verbandgaas. De terreinchef J. L. M. heeft aangifte ïdaan van een inbraak in de kantine van de ijzer- en metaalhandel J. van Gelderen aan de Jan van Riebeeckstraat. De die ven zijn binnen gekomen door gebruik te maken van een valse sleuteL Vermist worden slechts een bedrag van ƒ2,en een pak koffie. SCHIEDAM, maandag Een grote troep watervogels vormde zaterdagmor gen een obstakel voor het verkeer op de Vlaordingerdijk. De vogels die zich ver zameld hadden op de voederplaats bij de Vijf-Sluizen, staken de weg over. Auto mobilisten hebben de dieren verjaagd. De vogels steken de weg herhaalde malen over omdat de bewoners van de flats aan de Vlaardingerdijk voedsel voor hen strooien. SCHIEDAM, maandag - De 74-jarige voetganger H. B. werd zaterdagavond bij het onvoorzichtig oversteken op de Prof. Kamerlingh Onneslaan aangereden door de auto van de beer A. van de Z. uit Rotterdam. De bejaarde voetganger liep een hersenschudding op en is door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis ge bracht doch kon na behandeling naar huis. SCHIEDAM, maandag Twee bal dadige jeugdige Noorse zeelieden, een zestienjarige scheepsjongen en een 17- jarige dekjongen, hebben zaterdagnacht onder de invloed van sterke drank op zettelijk een ruit Ingedrukt van het co- mestiblesbedrijf van de heer L. J van N. aan de Julianalaan. De twee jongens, op varenden van een Noorse tanker, zijn aan gehouden. FABRIEKEN VAN MELKPRODUCTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N.V. TC VLAARDINGEN Voor de afdeling Centrale inkoop van ons hoofd kantoor vragen wij een voor gevarlëerde werkzaamheden. Leeftijd ongeveer 20 jaar. indien u zich aangetrokken voelt tot een functie in het commerciële vlak en een Mulo- of gelijkwaardige opleiding hebt genoten, dan nodigen wij u uit zich schriftelijk in verbinding te stellen met de afdeling Personeelszaken, Oosthavenkade 42 te Viaardingen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1