SCHIEDAM Centr. Schoolbibliotheek voor alle lagere scholen Griep kreeg Vrek van Molière niet klein KOERIERSTERS Bij proef bleek reeds grote belangstelling Gogols romanschematiscb Amerikaans breedbeeld HOOFDROLSPELER HAD 39 GRADEN KOORTS Uitgaande van Openbare Bibliotheek Rechtsgeding Sehiedam- Oosterwijk Onderzoek Tuber ova in april KAPO... leven door zich te verkopen Scheherazade in kleurige film Jungle Jim redt diamantmijn Prijswinnaars puzzeltocht en sporttoernooi SW begint tegen Baronie Over opspuiten in Kethel Artsen op zondag Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Leerlingen-avond van school-Pangalila Passage vertoont Taras Bulba LUSTRUMVIERING ONDER ONS: Jaarvergadering van Orpheus Stewardess? beddenreparatie AM/ &Ut/(Cd&J&tj&QJl/i I j advies en prijs aan bent u meneer Doorsnee Chr. Huishoud- en Industrieschool Inschrijving van leerlingen VERKOOPSTER ZATERDAG 16 MAART 1963 ij SCHIEDAM, zaterdag. R. en w. wil len een rechtsgeding- voor arbiters aan spannen tegen bet Aannemingsbedrijf Oosterwijk N.V. en Boele en Ooster- wijk JJ.V. te Rotterdam, die belast ztfn met fcet opspuiten van bet terrein in Kethel, bestemd voor de Woningbouw. Het gaat bier om de vraag wie de meer kosten tnoet betalen, ontstaan doordat bet bedoelde terrein met droog zand op gehoogd is moeten worden In plaats dat bet opgespoten werd. In september 1961 droeg de Gemeente raad het opspuiten van het bedoelde bouwterrein in Kehel op aan Oosterwijk en Boele en Oosterwijk, voor rond f 2.000,000. De overeenkomst werd eerst in maart/apnl van J&62 getekend. De uitvoering van het werk verliep veel trager dan verwacht. Zó langzaam, dat het eerste op te spuiten vak niet meer op tijd opgeleverd zou kunnen worden aan de bouwers. Daarom lieten b. en w. dit op te spuiten terrein met droog zand ophogen, door vrachtwagens aan gevoerd. Maar ophogen op deze manier is duurder dan opspuiten. Wie betaalt nu het verschil in kosten» De gemeente meent dat de meer kosten ontstaan zijn door het niet na komen van de overeenkomst, zodat de aannemer de schade hoort te dragen. Oostenrijk daarentegen vindt dat le vering van droog zand buiten bet con tract Valt, Dit verschil van opvattingen zou aan leiding tot moeilijkheden, kunnen geven, vrezen b. en w. Dit kan van invloed zijn op het tempo waarop de bouwgrond gereed komt en mede op de omvang van het m de grond te investeren bedrag. Vandaar dat b. en w. een uitspraak in dit geschil willen hebben. Niet van de rechter maar van arbiters, zoals in het contract is overeengekomen. SCHIEDAM, zaterdag In spoedgeval len zijn gedurende het volgende weekein de de volgende artsen te raadplegen: D. Houthuysen jr., Swammendamsesmgel 43, tel. 68516, J. de Moor, Burg, Knappertlaan '154, tel, 6S880 en Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, hel 67856. Geopend is apotheek Evers, Lange Ha ven 81, die ook gedurende de komende week de nachtdienst zal waarnemen- SCHIEDAM, zaterdag. B. en w. stellen de gemeenteraad voor, om ten behoeve van de leerlingen van alle openbare en bijzondere lagere scholen in Schiedam een Centrale Schoolbibliotheek in te richten, die uit zou moeten gaan van de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Dit voor stel is dan weer een afronding van de in 1954 begonnen proef met lec- tuur-voorziening aan de scholen, die gunstig is uitgevallen. De bedoeling is dat op Iedere openbare en bijzondere lagere school een klasse- blbUotheek wordt gevormd, zulks in overleg met de bibliothecaresse van de openbare leeszaal en bibliotheek. Daar door kan de samenstelling op deskundige wflze geschieden, waarbij uiteraard reke ning wordt gehouden met de wensen van bet onderwijzend personeel, doch ook met de levensbeschouwelijke richting van de betrokken schooi. In het begin zullen alleen in de vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen, dergelijke klasse-bibliotheken komen, doch in het volgende jaar ook al m de vierde klassen. Voorlopig krijgt elke kina zestig boeken, wat ongeveer anderhalf maal het gemiddelde leerlingen-aantal js Maar zo mogelijk zal de hoeveelheid op gevoerd worden (met zes boeken per jaar) tot tweemaal het leerlingen-aantal.. Een gediplomeerde jeugd-bibliothecaresse zal de onderwijzer van voorlichting die nen en rij zal ook regelmatig de klassen bezoeken ter controle van het boeken bezit De proef met de lectuur-voorziening op de lagere scholen is in 1954 gestart, toen op vier openbare scholen voor de leer lingen van de zesde klassen een kist boe ken uil de openbare bibliotheek ter be schikking werd gesteld. Periodiek werden toen de kisten omgeruild, zodat de leer lingen steeds een redelijke kens konden maken. Bovendien heeft elke klas leer lingen, die de beschikking kreeg over een collectie boeken, een bezoek gebracht aan 4« Jeugdleeszaal, waaraan dan weer een bezoek van de jeugd-bibliothecaresse aan de betrokken klas Is voorafgegaan. Deze regeling voldeed zo goed, dat ge leidelijk meer scholen belangstelling toonden en van de lectuur-voorzienmgen gingen profiteren. Doch 't boekenbezit was Apothekersdlen.it: Apotheek Evers, Lan ge Haven 81. Stedelijk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur. Overzicht werk Job Hansen en Amerikaanse Grafiek, BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Taraa Bulba. Monopole, 2 en 4.15 uur: Jungle Jim en de zwarte duivels. DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Onder Ons (oud- leerlingen) - De Vrek. RHBS, Overschiesesfcraat, 2, 14.30 en. 17 uur: Onder Ons-reünie-receptie. De Rank, 8 uur: Gynmastiekver. Animo, uitvoering. Gebouw Irene, 8 uur: Rotterdamse sporfc- ver. Spangen - dansavond. Jeugdhaven, Lange Haven 129, B uur: C.J.V. - jaarvergadering- SCHIEDAM, zaterdag De Stichting „Tnberova" zal medio april een aanvang maken met een nieuw onderzoek van de Schledamse bevolking op longtaberculose. Voor het laatst had een dergelijk onder zoek plaats ln 1960. Er werden toen 39.970 personen of 49,9 van de bevolking door gelicht. Maar het Centraal College voor bet bevolkingsonderzoek heeft verboden om kinderen beneden de 15 jaar aan het onderzoek door middel van röntgenfoto grafie te laten deelnemen. B. en W. onderschrijven, het belang van een bevolkingsonderzoek op longtubemi- lose'en zijn bereid inde kosten by te dra gen, zünde f 0.80 per inwoner, evenwel te verminderen met de vrijwillige bijdra gen van de bevolking. Zo wordt nu etn krediet van i 31 ZOO aan de Raad ge-i vraagd. 1 met toereikend om aan alle aanvragen te voldoen. Aan uitbreiding naar de vijfde en vierde klassen kon met gedacht wor den. Uit deze proef is nu het bovenom schreven plan. voor de stichting van een Centrale Schoolbibliotheek voortgekomen. Wel zal een groot aantal boeken aan geschaft dienen te worden. Geschat wordt, dat voor een eerste inrichting een bedrag van 349,— per klas nodig is. Voor vijftig scholen met elk twee klassen komt dit neer op een bedrag van 34 900,—. Wan neer in 1964 ook de vierde klassen van alle scholen daarbij 'betrokken worden, komt daar weer een bedrag van 17.450,— bij. Verder zijn er nog jaarlijks terug komende (en stijgende) kosten van de ex- ploitatie, op onderhoud, plastificeren er. aanvulling, te nemen op ƒ1,per jaar per boek. Hierin zijn niet begrepen de kosten van hulp en supervisie door het personeel van de Openbare Bibliotheken. Die zullen minder worden naarmate de schoolbiblio theek. zich beter ontwikkelt, Geboren; Yvette. d. v, W. Santra en C. A. van der Linden; Hanne N„ <L, v. 1. Pijper en G. Hiemstra; Wouter M z, v. M. W, de Kok en C G Leiiveld. Ondertrouwd: H. G Boshuizen. 25 jr. en M. Meier, 21 jr.; P. M. J. van Halderen 24 jr. en M Zoetmulder. 23 jr.; J. W. Hout- braken. 21 jr. en H G. Lanser, 17 jr; A. van der Jagt. 22 jr. en E D. A_ Corpel, 22 jr.; N. Jongerius. 24 jr. en J. J «Richters, 22 jr.; F. I. 3. van Kasteren, 25 jr. en L J, M. van Gerven, 18 jr; J. M T, Malais, 26 ]r. ert M. A. M. Vnens, 19 jr.; C. A Marin us. 23 3 r. en M, P. L Oomen 23 jr.; M- J. Notenboom. 21 jr, en P. J. M. de Bok, 21 jr.; W. H, J. Schrlek, 19 jr. en J L. Krijgsman, 18 jr.; S. Strinié, 24 Jr. en W, A Kleijn, 34 jr; J. F. van der Touw. 23 jr, en S. Veldhoen. 22 jr.; A. van Wagtendonk, 24 jr. en H. 3. Groenewolt, 26 jr.; J. S, van de Weg, 24 jr. en T. van Tol, 23 jr. Gehuwd- E A. Handels. 25 jr. en G M. de Bondt. 20 JrH. E M Vemiunicht. 22 jr, en E E. C. L M Schaap, 18 jr.; J. H. Quartet, 23 jr. en E E Pompe, 20 jrJ J. Lingbeek, 23 jr. en J. J. T Douma. 18 Jr.; L A. K West- dijk, 24 jr en M T. J. Klein, 2t jr; B P. J. Vis, 25 jr. en N. Mens, 22 jr.; D, Moti. 26 jr. en J. w. van der Pol, 21 jr.; 3. A. Wegman. 24 jr. en H. Tepel, 21 Jr. Overleden: G. F. 3. van der Toorn. 8£ jr.; M. A. Oldenhof, 57 jr.; J. van Katwijk, 75 jr. Ned. herv. gem.: Grote kerk: 10 u. ds. C. van der Steen en 5 u. ds. C. A Korevaar. Bethelkerk: 10 u. dr. L. 3. Cazeroier en 5 u. ds, C, van der Steen. Opstandingskerk10 u ds. D. J. 5paling en 7 u. dr. L. J. Cazemier. Vredeskerk: 9 en 1045 u. ds. J. G. Jansen en 7 u. ds. A. Hofman. Ned. hen.-, geref. evang. Gebouw Irene: 10 u. ds, R, Bartlema (Slikkerveer). Grote kerk; 5 u. ds. C A. Korevaar (Rotterdam) Ned. jprofc. bond. Westvest g2: 10 30 u- ds A. D Klaassen. Xvang. Luth. kerk. Kerkgebouw. L. Nleuw- straat-oranjestraat: 10 u. ds. S. G. van der Haagen. Oec. Raad van kerken. Kerkgebouw Evang. Luth. kerk- zaterdagavond 19-30 u. oecume nisch avondgebed. Oud kath. kerk. Dam 28: 10 u. H. Mis. Baptislen-gemeente. Lange Haven 128: 7 V. dhr. J, Tessers. Leger des HeiIs. Lange Haven 27: 10 u H^iligingssamenkomst en 730 u. Verjossings- samenkomst. Gerrit Verboonstraat6 45 u. Openluchtsamenkomst. Alle samenkomsten ol.v. brig. K WJertnga en maj. R, Reitsma, Jehova's getuigen. Volksgebouw; 6 u. Open bare toespraak „Leert de bijbel wat u ge looft?" en 7 u. Wachttorenstudie. Donderdag 7.30 u. Theocratische bedieningasehool en dienstvergad ering Chr. geref. kerk Kerkgebouw Warande- B. K-laan: 930 u. leesdienst en 3 u. ds. D. Henstra (Delft). Oud geref. Eem.: Gerei, jeugdhuis. Lange Haven 87: 9 en 3 45 u. ds. Grisnigt (Gouda). Herv. Gemeente Kethel. De Rank: 8.30 u. ds. J. Bouterse (Vlaardingen). Dorpsskerk: 10 uur ds. 3. Bouterse (Vlaardingen) en 7 uur ds. D. J.' Spaling (Schiedam), Geref. Gemeente. Oosterkrk; 10 uur: dr. J. Mulder (Vlaardingen) en 5 uur ds. J. vd. Linden. Kethel „De Ark": 19.30 uur ds. P. R. Everaars en 2.30 uur ds. P. K. Eve raars. Kantine Burg. Honnerlage Grethe- laan: 10 uur ds H. Hogenhuis (Rotterdam) en 5 uur ds. P. R. Everaars. „De Goede Haven". 10 uur ds. 3. Couvee en 5 uur ds. Hl Hogenhuis. Julianakerk: 10 uur ds, 3. Na wijn en 5 uur d3. J. Couvée. fpEN aangrijpend relaas uan menselijke ■Crvernederingen ontluistering geeft Kap o, dat wil zeggen het eerste deel van deze concentratiekampfilm van de Italiaanse regisseur Gillo Pontecorv0. De beelden pan een razzia op Joden in Parys, van hun transport jn veewagens naar Polen, van hun aankomst in het ver nietigingskamp, waar gezinnen uit elkaar genikt en kinderen, zieken en oude men sen door schreeuwende SS-mannen naakt de gaskamers worden ingejaagd, dit alles met een bijna onverdraaglijk realisme gefilmd. De toeschouwer kan zich met onttrek ken aan dit helse drama, hij wordt er nog méér bij betrokken door de reacties van de hoofdpersoon een vijftienjarig Joods meisje, dat haar beide ouders naar de gaskamer riet ga&n. Zij ontspringt de dodendans, doordat een kamparts haar de identiteit van een zojuist overleden niet-Joodse gevangene weet te geven. In het werkkamp waar ze vervolgens terechtkomt, kristalliseren al deze verschrikkelijke ervaringen zich bij haar in een obsederende wil om te blijven leven. Leven tot elke prijs. Niet in slaat om de ontberingen langer te dragen, be taalt ze die prijs. Zij laat zich gebruiken door een SS-er. wordt spoedig Kapo en SCHIEDAM, zaterdag De muziek school van drs. T. Pangahla geelt maan dag 18 maart in het Wijkcentrum een leer lingenavond. Gevorderde leerlingen maar ook beginnelingen zullen daaraan deelne men. Onder de Schiedammers zijn te zien de Drie zuigende zusjes, Karin en Yvonne, the Ostrum-brothers, Cornells Biesheuvel en Tmo Luigi, de Napohtaanse zanger. oefent In die funktie met harde hand het gezag uit over haar medegevangenen. Die innerlijke ommekeer heeft Fonte- corvo feitelijk al niet waar kunnen ma ken; men riet nauwelijks een mentale ontwikkeling; het lijdende, zachtaardige meisje is plotseling een heerszuchtige wrede Streberin geworden. De aankomst van een groep Russische krijgsgevangenen trekt het verhaal van „Kapo" dan helemaal in de nehting van sensatie en zelfs romantiek. Het Kapo- meisje wordt door de liefde van en voor een jonge Rus gelouterd en offert ten slot- te zelfs haar leven om een massale ont vluchting uit het kamp mogelijk te maken. Jammer, dat de aangrijpende en aan vankelijk zo zuiver verfilmde geschiede nis door deze spectaculaire eind-oplossing ontsierd wordt Susan Strasberg speelt de hoofdrol met een opmerkelijke intensiteit Emmanuele Riva ziet men als een tolk- gevangene, die haar integriteit tot het 'ste ogenblik toe bewaart, Laurent Ter- zieff is de jonge Rus. (Maandag tot en met woensdag in MO- NOPOLE). OOK het verhaal „Taras Bulba" van de Russische schrijver Gogol is niet ont komen aan de Rollywoodse spektakelbehandeling in breedbeeld en sterke Meu ren. In Amerikaanse opdracht nam de Engelse regisseur Lee J. Thompson het Russische verhaal ter hand: het werd een woest Kozakkenverhaal, met vele krijgs haftige momenten, zo hier en daar gelardeerd met ferme doses patriottisme en (het ■was natuurlijk onvermijdelijk) ook wel een snuifje romantiek. Taras Bulba was, in de zestiende eeuw, een Kozakkenleider die aanvankelijk met de Polen vocht om de Turken te verdrij ven, maar er vervolgens meer in zag om zijn eigen Oekraïne ook van. de Polen te bevrijden. Met medewerking van zijn twee goed uit allerlei kluiten gewassen zonen en nog enkele duizenden Kozakken zal hij ten strijde trekken en zoals dat in oorlogen, evenals in voetbalwedstrijden, wil gaan: de strijd golft op en neer, de kansen keren, de bordjes worden verhan gen: kortom de hele scala van krijgskun- stige mogelijkheden wordt voldoende uit gebuit om de minnaars van breed <en voortreffelijk) geregisseerde/gemonteerde vechttaferelen tevreden te stellen. Voor de barre Taras Bulba is het daar bij jammer, dat zijn lievelrngszoon An drei, terwille van zijn liefde voor een Pools meisje, het soort verraad pleegt waarbij romantiek en patriottisme in dode lijke botsing komen, maar als Andrei een- V\E onsterfelijke sprookjes van de JS.Duizend en een nacht", oefenen bltfJcboar op filmproducenten nog altijd een magische aantrekkingskracht uit. Thans is het Alexander Korda, die ons met zyn kleurenfilm „De dief van Bag dad" weer een stapje nader tracht te brengen tot die bonte wereld van de ka. liefentyd. Het is een Oosters sprookje geworden van boze en goede kaliefen, van schone prinsessen, van miraculeuze wonderpaar den, -die door de lucht galopperen, van- reuzen, die uit flesjes ontsnappen, van wond er ogen en vliegende tapijten. Conrad Veith en John Justin voeren als de boze kalief Jaffar en de goede koning Ahmad een felle strijd, met als inzet een schone pnnses, Abu, het diefje uit Bag dad voortreffelijk gespeeld door de jeug dige Indische acteur Sabu, steunt Ahmad bij zyn stnjd tegen het onrecht Het wordt tussen beide partijen ten slotte een elkan der overbluffen met behulp van de geraf fineerde tovenarijen, waarbij Abu uitein delijk de zege behaalt op de perfide Jaf far. De regie van deie kostelijke film werd door Ludwig Berger gevoerd. (Tot en met zondag in MONOFOLE). maal door de vaderhand is gevallen zullen de steppen van de Oekraïne weer in Ko- zakkenhanden zijn, U merkt het al, het verhaal van Gogol is in deze cinematogra fische aanpak nogal ver-schematiseerd. Producer Harold Hecht die voor dit pro- dukt de Russische steppen in de Pampa's van Zuid-Amerika zocht was het er voor al om te doen het spectaculaire alle kan sen te geven- Die kansen zyn goeddeels benut ftl trekt de geschiedenis hier en daar, wordt de, vaak felle, actie, teveel onderbroken door lange fragmenten waar spanning aan ontbreekt Maar het werk mag toch ge zien worden als een aaneenschakeling van fraaie knokpartijen op grote schaalwaar aan Yul Brynner als Taras Bulba en. Tony Curtis als rijn zoon opmerkelijk coura- geuze bijdragen leveren. Wel iets voor twee uur gedachteloze ontspanning. (PAS SAGE). /N „Jungle Jim en de Zwarte Duivels" draait alles om de diamantmijn, die zo juist is ontdekt. De machtige samenzan- gen en dansen van blote negersde ge weldigezwem- en vechtpartijen van Jungle Jim (de voormalige zwemkam- piocn Johnny Weismuïler), de streken van zijn harige metgezel, de aap Tampa, en ook de charme van een vrouwelyke dokter zyn samengeweven rond de prak tijken van de valse mijnheer Leroux, die via drie moorden de diamanten weet te bemachtigen. De geweldenaar Jungle Jim moet heel wat gooi- en smijtwerk verrichten (waar bij Weismuïler zijn zwem-afkomst niet verloochent) om de „zwarte Duivels" (de slechte negers) er onder te houden en als voorvechter van de goede negers bende leider Leroux de diamanten weer afhan dig te maken. Daarin wordt hij op grap pige wijze ter zijde gestaan door aap Tampa. Voor een en ander is nog een fikse bos brand, enige gevechten onder en boven water, de vernietiging van een heel ne gerdorp ende liefde van de dokter voor een knappe inspecteur van het leger nodig. Sensatie is er genoeg. (Zondagmiddag tn MONOPOLE) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag. Is het twaalfde lustrum van de HBS-ver- eniging Onder Ons donderdagmiddag al wandelend gestart met de historische puzzeltocht door oud Schiedam, gisteravond vormde de opvoering van Molières Vrek en het hal daarna met muziek van de Stork Town Dixie Kids in Musis Sacrum het hoogtepunt van de jubi leumviering voor de leerlingen. Massaal, als was het „geen woorden maar daden" in het Feljenoordsiadlon, klonk aan het begin van de avond het clublied op uit de kelen van de leerlin gen, die, vooral wat betreft de meisjes, zeer feestelyk gekleed de zaal en het bal kon van Musis bjjna geheel vulden. Hoewel monsieur Harpagon door de grote Franse comedie-schrijver er als mens niet zo best is afgekomen, was de hoofdrolspeler voor Onder Ons wel de ster van de avond. Voorzitter Anton Smit vroeg in zijn openingswoord weliswaar om clementie voor de prestaties van Carl Lagendijk in zyn vertolking van de vrek, omdat hij de griep, die hij enige dagen geleden opdeed, nog niet kwijt was, maar weinigen zullen gisteravond gemerkt heb ben, dat de heer Lagendijk met 39 graden koorts over het toneel liep. Ondanks dat hij donderdagavond de generale repetitie halverwege moest sta ken heeft de heer Lagendijk, oud-leer ling, zich met laten weerhouden gister avond zijn hoofdrol voortreffelijk en hele maal uit td spelen. Hij redde daarmee dé feestavond voor de leerlingen. Gelukkig voor hem werd de rol van koetsier-kok Maïtre Jacques door oud-leerling Ludz vander Molen, in Vlaardingen beter be ats dokter Van der Molen, gespeeld. Hij hield de heer Lagendijk tussen de be drijven door onder medisch toezicht en hield hem met kunstgrepen op de been. Gisteravond lukte dat voortreffelijk, maar vanavond komt bij de opvoering voor de oud-leerlingen een tweede krachtproef... Omdat van de vijf vertalingen, die van I/Avare in de handel zijn, alleen die van Pieter van der Valk, niet de beste, te krfjgen was, hebben de franse docenten mej. I. Visser en de heer A. Berg het hele stak. nog eens bewerkt. Met behulp van de grammofoonplaat van de Comédie fran?aise zijn zij, samen met regisseur drs. A. J. van Heusden, leraar aardrijks kunde, gekomen tot een vlot speelbaar stuk, met een goed lopende tekst, zonder hoofse en lange ingewikkelde zinnen, waarbij getracht Is de Franse sfeer zo veel mogcljjk tot uitdrukking te doen komen. Behalve Bianca de Vries als het dienst meisje Claudine speelden in het stuk geen leerlingen mee. Alle rollen waren bezet door twee docenten, mej. Irene Visser (Frans) en de heer Jan van Hove (Duits), en oud-leerlingen, van wie sommigen al voor de vierde keer aan een lustrum viering meewerkten. Tegen de achter grond van de door de leerlingen zelf ver vaardigde, zeer goede decors, werd nog maals getoond, hoe het iemand vergaat die meer van zijn geld houdt dan van zijn gehelde. Het is moeilijk te zeggen, wie bet beste speelde. Allen waren zeer rolvast, bewo gen zich met flair over het toneel, en hadden goede duidelijke stemmen. Voor al Willy Keyzerswaard, oud-leerlinge, nu privé-secretaresse, maakte koppelaarster Frosine tot een zeer levendige creatie. SCHIEDAM, zaterdag Het Kon. Schie dams Mannenkoor Orpheus" houdt op maandag 25 maart in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen de jaarvergadering. Diverse jaarverslagen worden uitge bracht; er is een. bestuursverkiezing, waarbij de aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden herkiesbaar zijn. Aan het eind worden insignes uitgereikt aan de jubilarissen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag Vanaf de stoe pen voor de deur van de Rijks HBS maak- te gistermiddag de directeur van de school, dr. R. Oort, die tevens voorzitter van de lustrum-commissie is, de prijs winnaars bekend van de donderdag ge- houden puzzel-wandeltocht en de win nende ploegen van de onderlinge sport competitie. 1 Onder groot gejuich en. getoeter maak te de heer Oort bekend, dat de hoofd prijs van de puzzeltocht, een rondvlucht boven Rotterdam, was gewonnen door Rob Verpootte, die in een uur en 24 mi nuten slechts vijftien strafpunten had, en Anneliek Engelse met 42 strafpunten. Tweede en derde werden, hij de jongens Rob Meier (41 strafpunten) en Ah En gelsman (42) en bij de meisjes Connie Pieters (42) en Greet Ruigendijk <54), die allen een boekenbon kregen. Een extra prijs werd toegekend aan de jongste deel nemers: Emmeke Berends uit lb en Ad- die Standaart uit ia. Voor de winnende ploegen van de sport wedstrijden, die al geruime tijd bezig zijn, werden wisselbekers beschikbaar gesteld, terwijl de spelers allemaal een ballpoint met inscriptie kregen. De win naars waren: Volleybal (meisjes) M4 en M2. Lijnbal (meisjes) lb. Basketbal (meisjes) M5, B5 en M2. Basketbal (jon gens) B4b en 2a. Een speciale door de vroegere lerares Duits mej. Hofman beschikbaar gestelde beker voor de sportiefste ploeg ging naar de jongens van 3a. Ook mevrouw Bókenkamp en de- heer Bos, die het hele toernooi hebben geleid, ontvingen uit handen van de heer Oort onder luide bijval van de leerlingen een ballpoint met inscriptie. s SCHIEDAM, zaterdag Er bestaat een goede kans dat voor SW de competitie zondag weer gaat draaien en dat aan de Weatfrankelandsedijk de zo vaak uitge stelde wedstrijd tegen Baronie gespeeld kan worden. De algemene „voetbal-hon ger" zal ook hier wel duidelijk getoond worden, zodat het een spannende ontmoe ting kan worden. De rood-groenen zullen in de volgende opstelling spelen: doel Kouwen, achter Hekman en Van Schie; midden Osterholt, Daniels en Van Leeuwen; voor Koeos, Van Pelt, Allart, Slavenburg en Kaak. Scheidsrechter is P. de Lugt uit Ede. SW 2 speelt zoals bekend een derby- tegen stadgenoot Hermes-DVS 2 en het jeugdteam begint de competitie met de uitwedstrijd tegen VSV. Wat enig dat u dit dacht. Maar ik ben gewoon huisvrouw. Mijn man -vaart op een passagiers boot. Iedere keer als hij thuis komt koop ik een nieuwe bril. Natuurlijk bij A R G U SM. Zij hebben daar steeds de aller nieuwste modellen. Mijn man zegt daarom: „Zeker weer bij „A R G U S" geweest?" Ik lach maar eens en denk, „Zij hebben mij weer goed geadviseerd" „ARGUS" ORANJESTRAAT 9 - SCHIEDAM Natuurlijk niet! De Nederlandse meneer Doorsnee is de man die twee keer per jaar een overhemd door .zijn vrouw Iaat kopen, die eens per twee jaar met haar mee gaat om een pak uit te zoeken. Lightweight is een vreemd woord voor hem en hij voelt zich at correct gekleed als hij op zondag zijn "nette" pak maar aan heeft Pas als de mouwen tè opzichtig kaal worden, als de knieën hoepelrond in de pantalon blijven staan, dan is hij toe aan een nieuw costuum. mannen van 1963 zijn beter bïj de tijd. Zij weten dat het praktisch is voor iedere gelegenheid de juiste kleding te dragen én te kopen. Het zijn die mannen, die zich altijd en overai op hun gemak voelen. Correct gekleed, uit... in 't werkop vakantieZij weten dat men naar hen kijkt. Zij kénnen hun voordeel; Smoorenburg, voordelig om er voordelig uit te zien. SCHIEDAM HOOGSTRAAT ROTTERDAM - BINNENWEG AMSTERDAM - NJEUWENDIJK Wes(molenstraat 2i - Schiedam - Telefoon 63915. voor de cursus, die in september 1963 aanvangt Meisjes, die 6 klassen Lo. doorlopen hebben kunnen dagelijks tussen 9 en 17.30 uur (ook telefonisch) worden ingeschreven voor de Primaire Opleiding. Voor de assistente-klassen kunnen meisjes worden ingeschreven, die in het bezit zijn van het getuig schrift Primaire Opleiding. SPOEDIGE AANMELDING GEWENST. THE PEN SHOP Korte Lijnbaan 22, Rotterdam, teL 1168 00 vraagt een 5-daagse werkweek. Fotografie Reirilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K_ van VUuren. Hoogstraat 196 Lessen Voor pasfoto naaj R van Vuuren, Hoogstraat 100, te lefoon 6 6720. In één dag VAMOR-ryschool D. van Rossom, Rotterdamsedijk 164, telefoon. 6 S9 90 Gevestigd sinds 1929. Tijdens het exa men wordt desgewenst mee gereden. Een centrifuge 7 ƒ89.- bij de grutter, ƒ87.50 tdj de concur rent. bij ons ƒ85.—. Lang- zaamwasser met verwarming ƒ255.— Snelwasser vanaf ƒ90.—. 15 tot 30% korting bij Showroom Co ja, Lange Haven 126, Schiedam, tele foon 6 33 41. Shave-dealer van PhiÜshave Remington, Bruin Slijpen, repareren, 's Morgens ge bracht. 'a i middags klaar. Slijperij, staalwarenhandel Gé Kleyheeg, Nieuw straat 43, telefoon 51719. Permanent wave Kapsalon Hètène, de salon voor de betere permanent Stroomloos, voor ieder haar geschikt f 7.50. HéJène tièdè permanent de meest ideale aatuurlijke permanent 110.-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hélène, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, t&.- iefoon 6 71 70. Diversen Laat nw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking Als nieuw terug Het goedkoop-1 ste adres DX3K, Groenendal' la (Broersveidpad), telefoon 68028 (na 18 uur telefoon 66789) Ledikanten, hutledi- kanten, kampeer bed den enz. Kom eens praten. Wie niet - adverteert wordt n vergeten ft vj

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1