Unieke boekenexposit ie Willem Enzinck houdt lezing over Griekenland Harpe Davids5' komt tot betere prestaties m Leenjansen tegen Sebba V00RJAARS AANBIEDING NOAD bereikt vierde plaats Handballers gaan weer naar buiten Kerngezond en boeiend orkestspel Haarlem komt bij Hermes V#'*' „Totogeld is besmet geld" Boekenweek in Schiedam EUROPA IN BOEKVORM BINNEN ARCADE-MUREN msm» Museumconcert Burgerlijke stand TAXI EUROTAX AGENDA Dagkampen van de SG weer ,e/e Hoek" TENTEN EN KAMPEERARTIKELEN Tafeltennis; VI naar Aankoop panden voor schoolbouw Ned. Chr. Sport Unie Kerkramen ingegooid Nu', *&ü!75 Diefstallen Limnonadeflessen breken in bestelauto BOKSEN Nieuwe cursus van 't Groene Kruis Boerenleenbank van Vierpolders 50 jaar Lezing en wedstrijd op Vrouwendag '63 -jf fvJsk TRIJP AG 22 MAART 1963 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, vrijdag. Een bijzondere boekententoonstelling wacht Schiedam. Zelfs zo bijzonder, dat het waarschijnlijk 49 jï| iets unieks in Nederland gaat worden. Daar SB 30/HI'6j® 9R de komende Boekenweek in het teken van H boek WÊÊ Europa staat, hebben de vijf Schïedamse I Bï boekhandels, de N.V. ILA, fa. J. S. van Leeuwen, fa. wed, A. Niemantsverdriet,, Henri Rebers N.V. en A. Roodbol, een ten toonstelling georganiseerd, die in hoge mate een Europees karakter draagt. (Advertentie LM.) Kreukhcrstellende... vuilwe- rende cn kleurechte dusters van originele Dragonacstof zijn geen luxe meer voor enkele weel de vrouwtjes. Neen, met deze speciale aanbie ding brengen wij ze ook in het bereik van al onze klanten. Moderne dusters In een leuk, driekwart model in een gezellig meerkleurig ruitdessin, koopt U morgen voor nog géén vier gulden. KSflNp''*! Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo derne dusters, geschikt voor de maten 38 t/m 46, voor Céér» tef. of sthrift. but. SCHIEDAM, vrijdag Voor de Vrien den van het Stedelijk Museum is er za terdag 30 maart in de aula van het mu seum weer een Museum-concert, te geven door Koos Verheul, dwarsfluit, en Jan van der Meer, piano. Uitgevoerd worden werken van C. Fh. Bach, Reinecke, Wi der, Roussel, Guarnieri, Ketting en. Joli- vet. SCHIEDAM Geboren: Evert, z.v. F. A. van Rongen en C. Stuhlmülier; Norma, d.v. W. J. Gerritsen en S. P. Slootheer; Albertus C., z.v. C. W, Koerade en F, J. Dmgenouts; Ingrid V. J., d.v. A. J. F. Sitskoorn en A, H, M. Boogaers; Ronald M,, z.v. N. M. Schoffelmeer en C. E. Helj- man. OVERLEDEN: A. M. de Keijzer, 78 jr., wed. van J. van der Poel; E, M. Evers, 82 jr., weduwe van J. H. Versluijs; A. C. Broekhoven, 76 jr. (Advertentie LM.) Apotbekersdienst; Apotheek Ever3, Lan ge Haven 81. Stedelijk Museum, 10 tot 11 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur. Overzicht werk Job Hansen en Amerikaanse Grafiek. BIOSCOPEN Passage, 2 en &15 uur: Maciste... over winnaar. Monopoie, 2, 7, 9.15 uur: Ursus de wreker der slaven. DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: p.v. Coca Cola feestavond. Musis Sacrum, 8 uur: SBLO jaarverga dering, Geref. Jeugdhuis, 8 uur: N.C.V. verga dering. Nagenoeg alle Nederlandse uitgevers, die écn of meer hoeken, die op enigerlei wijze op het onderwerp betrekking heb ben, het Ucht deden zien, hebben hun medewerking toegezegd. Ook enkele im porteurs van buitenlandse werken zullen bijdragen leveren. Zo zal op zaterdag 6 april een klein Europa in boekvorm binnen de muren van Arcade worden gebracht. De expo sitie zal publikaties op het gebied van land. en volkenkunde, reisverhalen en -gidsen, plaatwerken omvatten. Kaarten uit binnen- en buitenland en affiches van internationale verkeersbureaus zullen het geheel nog illustreren, Het ligt in de be doeling, de boeken landsgewys te rang schikken, waarbij Nederland niet wordt vergeten. REISLUST De organisatoren van deze expositie verwachten nogal wat belangstelling. Dit niet in de laatste plaats vanwege de lang durige winter, die velen naar een zonnige vakantie heeft doen verlangen en de reis- lust hoeft wakker gemaakt. De tentoonstelling zal op zaterdag 6 april van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags in Arcade voor iedereen vrij toegankelijk zijn. De bezoekers zul len zich niet alleen behoeven te beper ken tot het bekijken, der omslagen, in kijken en lezen van het geëxposeerde, de gedrukte tekst hoort ook bij de ten toonstelling. GRIEKENLAND Behalve deze manifestaties treden de Schiedamse boekhandels gedurende de boekenweek nog een maal collectief naar bulten. Op vrijdagavond 5 april wordt, eveneens In Arcade, een Griekenland- avond gebonden, waarop de schrijver- dichter Willem Enzinck spreker ls. Willem Enzinck heeft op zijn vele rei zen een stukje van zijn hart aan Grieken land. verloren. Hp publiceerde een aantal werken over het oude en huidige Hellas en houdt 5 aprji dan ook een lezing over dit voor hem geliefde onderwerp: „Grie kenland, Europa's laatste paradijs". Zijn causerie zal worden toegelicht door dia's. Naast deze puolikaties over Grieken land, schreef Willem Enzinck een aantal dichtbundels, waarvan er zelfs één in het Duits werd vertaald (Hier auf Erden). Hij vertaalde vele boeken uit het Duits, Frans en Engels, Ook verschenen enkele monografieën van zijn hand, die veelal betrekking hebben op de beeldende kunst, ZITJES Omdat lezing en expositie beide in de grote zaal van Arcade worden gehouden, zullen de bezoekers van de Griekenland avond al in de gelegenheid zijn de ten toonstelling te bezoeken. De ongeveer 260 stoelen, die vrijdagavond in Arcade zullen staan, worden dan zaterdag ver vangen door een aantal zitjes, waar de tentoonstellingsbezoekers zich kunnen verpozen. Dat de boekenweek m Schiedam, on danks de schrijversstaking toch beslist niet ongemerkt voorbij zal gaan, zal velen plezier doen, Schiedam blijkt een vrij goed lezerspubliek te hebben. De hier meest verkochte boeken lopen in het al gemeen parallel aan de uitschieters In andere steden. Ook voor de speciaal plaatselijke werken heeft de Schiedam mer belangstelling. Het boekje over oud- Scbiedam. van Van Gorcvttn en dat van ds. J. G. Jansen vinden een betrekkelijk gunstige aftrek. WILLEM ENZINCK (Advertentie LM.) - door gelijkspel op NKF SCHIEDAM, vrijdag De laatste wed strijd, die NOAD dit seizoen nog moest spelen, was tegen het op de tweede plaats staande NKF-team uit Delft. De kam pioenskansen van NKF, die het voor de bewuste wedstrijd nog min of meer had door de twee punten verschil op koploper Dordrecht, zijn door onze stadgenoten ge heel vernietigd. Door een gelijk spel van NKF af te dwingen heeft NOAD een winst voo- Dol - drecht in de strijd tegen SVE, waarvan zij in de eerste helft van het seizoen ver loren. niet noodzakelijk gemaakt. Dat allemaal omdat NOAD het sportie ve huzarenstukje uithaalde, de Delftena- ren in eigen huis een gelijkspel af te dwingen. Henk Aben, die weer in goede vorm stak, won zijn drie partijen. Nol Braak voegde er twee overwinningen aan toe, terwijl Cor Joustra niet tot winst kon komen. Ook het dubbelspel werd door Aben en Braak verloren. Het NOAD-team heeft nu definitief de vierde plaats op de ranglijst bereikt. De persoonlijke uitslagen zijn: Aben wint van Vente (21-19 20-22 21-15), wint van v. Veïsen (21-15 21-12) en van Krose (21-15 21-23). Braak wint van Vente {21-12 21-13). en won van v. Velsen (21-6 21-5), en verliest van Krose (21-15 21-12) Joustra verliest van Vente (11-21 18-21). van v. Velsen (11-21 13-21), en van Krose met <17-21 22-20). Uitslag 5—5. NOAD is nu uitgespeeld en volgende week zal de eindstand bekend zijn. Op het moment zijn alle wedstrijden nog niet gespeeld in de afdeling. Tiveede helft competitie: SCHIEDAM, vrydag Het ziet er naar t, dat zondag de tweede helft van de veldhandbalcompetitle gaat beginnen. Het zal de teams niet meevallen weer buiten te spelen, na de zaalcompetitle en de af gelastingen van de laatste weken te spe len wedstrijden. In de overgangsklasse dames krijgt i DWS de dames van Posterholt op bezoek. In de eerste klas district komen de da mes van HVP uit Den Haag bij Wilton op bezoek. De eerste Wilton-teams hebben voor de zaalhandbal eerst alle uitwedstrij den gespeeld. In het sportpark aan de Maaskant is door de bouw van het nieu we dok maar een veldintact gebleven en hier gaan de handballers nu naar toe om de competitie Uit te Spelen, De Wilton-heren krijgen het al direct moeilijk tegen Operatie '55 2. Onze stad genoten bezetten met twee punten achter stand de tweede plaats en met alle wed strijden thuis nog voor de boeg maken zij een. goede kans om in de bovenste re gionen te blijven. De UVG-dames uitkomende in de af- delings le klas speelt ook al thuis en wel tegen Dynamo 2. De DWS-heren komen zondag niet in het veld, voor hen is een vrije dag opge zet. wat met een achterstand in de com petitie niet bevorderlijk lijkt. De UVG-heren krijgen in Harga St Lo- dewijk als tegenstanders. De groen-witten moeten hier de beide punten kunnen be halen. Van de reserveteams spelen de Wilton- dames tegen KHC uit Reeuwijk ook al op het terrein aan de Maaskant. Dames 2 van t DWS komt uit tegen Activitas en zal het dus zondag niet gemakkelijk krijgen. UVG 2 dames speelt op Laag Zestien hoven togen Veto. (Advertentie LM.) (Advertentie LM.) OOR het slotconcert van. de abonne- ■nientsserie van Toonkunst te Schie dam was het Brabants Orkest uitgeno digd, dat zich onder leiding uan Hein Jordcns gisteravond in het vrij goed bezette Passagetheater presenteerde met een overwegend conventioneel, doch voortreffelijk uitgevoerd programma. Aan Beethovens Eerste Pianoconcert j - waarin Hans Henkemans de solopartij i met technisch meesterschap en feilloze precisie in de details weergaf (welhaast ascetisch en daardoor wat koel van ex pressie) ging echter de Tweede Sym fonie van Jan van Dijk vooraf, een eerste kennismaking voor het Schiedamse pu bliek, zodat het matige applaus verklaar baar was. Het in mentaal opzicht aan Pijper ver- wante werk heeft enige sterke kwalitei ten (een bondige vormgeving die van ori ginaliteit getuigt, een spitsvondige in strumentatie, knap contrapunt en een overtuigende thematiek), die het luisteren zeker waard bleken, vooral bij deze cons ciëntieuze, markante weergave. Kerngezond en ook qua klankverhou ding zeer verzorgd orkestspel liet Jordans voorts horen in Strauss* dankbare Till Eulenspiegel (met bewonderenswaardige solistische prestaties der blazers), in Schu berts Unvollendete voornaam van op vatting gespeeld en ook in de goed sluitende begeleiding van het genoemde klavierconcert. Een. eclatant seizoenbe- sluit! S. NIEBOER Advertentie LM.) Wij hoeven U toch niets meer te vertellen over de grote voor delen van Bel O Fast over hemden, die druk geadver teerd in' prijzen tot 16 gulden toe, voldoende bekend zijn. Wassen zoals U zelf verkiest,,, met de hand of in de machine,.. Bel O Fast overhemden van popel ine, dat zich zelf strijkt >n de was. Van deze voortreffelijke hem den, met alle goede eigenschap pen die U van Bel O Fast kunt verwachten, hebben wij morgen een speciale aanbieding voor minder dan de halve prijs. SCHIEDAM, vrijdag De Schiedamse Gemeenschap gaat in de komende zomer vakantie weer dagkampen organiseren voor de schoolkinderen. Gezien het grote succes van de twee voorgaande jaren Is als plaats weer gekozen het strand en het duinterrein van Hoek van Holland, waar ze immers naar hartelust kunnen spelen en ravotten. Bovendien wordt we derom de mogelijkheid geboden om in zee te zwemmen of te ploeteren, waarvoor de nodige deskundige leiding aanwezig is. De uitzending geschiedt In samenwer king met de gemeente Rotterdam, zodat transport per speciale trein mogelijk is. Alleen worden de dagkampen ditmaal ge houden in drie perioden van telkens vijf dagen en wel van 22 t/ro 26 juli, van 29 juli t/m 2 augustus en van 5 t/m 9 augustus. De vierde periode daarna heeft men laten vervallen, omdat dan de Vakantie-feesten aan de gang zijn en bovendien de christelijke scholen weer begonnen zijn. Deze dagkampen in de vakantiemaand zijn een jaarlijks terugkomend evenement van de Schiedamse Gemeenschap, die ho- gelijk worden gewaardeerd. En de kosteD zijn laag, dat Xs ook al lang bekend. j SCHIEDAM, vrijdag HermeS-DVS komt, na de gedwongen rust van de lange „ijstijd" zondag weer voor het eerst bin nen de strepen in. Harga, om 2 uur. Het wordt meteen een aardige wedstrijd, want Haarlem is de tegenstander waartegen in het verleden menige goede party is ge. speeld. En volgende week. wordt in Haar' lem gespeeld. De Haarlemmers voeren, met HVC en BW de meute aan; de blauw-witten ne men een wat bescheidener plaats in, maar krijgen nu de kans zich aan te sluiten. Hermes heeft het geluk gehad, dat vrij wel de gehele rusttijd door buiten ge traind kon worden, zodat het met de con ditie van de spelers en het vinden van de cadans wel zal gaan. Hermes 2 is vrij en het Jeugdelftal speelt zaterdag bij SHS. Het derde team ontvangt zondag Sparta 2 jn Harga en het vierde trekt naar SVW 2. Ai is het lente op de kalender... lente in de practïjk wil nog wel iets anders zeggen. Niet voor niets is flanellen nachtgoed 10 maanden per jaar dè dracht in ons klimaat. Voor die tien maanden houden wij morgen een speciale aanbie ding warme keperflanellen nachthemden. Royaal zittende nachthemden met lange mouw, afgewerkt met fleurige gebloemde kraag. Nachthemden uit de serie van 5.95 in een extra lang model, koopt U morgen voor nog géén vier gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze heer lijk warme keperflanellen nacht hemden, In de kleuren rose, bleu en aqua, speciaal In de grote maten, 40% >3/7 46-48-50 en 52, ff ff Géén tef. of tchrift. twsC. SCHIEDAM, vrijdag „Totogeld is be smet geld", verklaarde de heer J. de Smit hoofdbestuurder van de Ned. Chr. Sport Unie tjjdens zijn inleiding op de gister avond gehouden kadervergadering van de Prot. Chr. Sport Federatie in Schiedam, waar hy sprak over Taak en Plaats van de Chr. Sportwereld. Hjj wees de sport- toto af omdat er gegokt wordt op presta ties van de spelers. Hij adviseerde de weinigen aanwezigen zich good te bedenken, voor zij" aan de toto deelnemen. Ook was hij van mening I dat de sportverenigingen de gelden uit de toto niet mogen aannemen, al worden die ook als subsidie verstrekt. „De zucht om de hoofdprijs van ƒ50.000 te winnen, kweekt ontevreden mensen", verklaarde hij. De aanwezigen bleken het met allen eens te zijn met het standpunt van de spreker, want hij het stellen van vragen bleken er zowel voor- als tegenstanders van de toto te zjjn. .Dan moet de kerk de sport maar steunen", vonden de voor standers. j SCHIEDAM, vrijdag De Chr. Harmo- I nievereniging „Harpe Davids" heert In de j kerkzaal van de Goede Havenkerk woens- dag en donderdag dc Jaarlijkse uitvoering gegeven, die wegens de harre weersom- j standigheden eerder in het jaar telkens i uitgesteld is moeten worden. BU die ge- i tegenheid heeft voorzitter E. A. AIc- j brechts ook de heer M. van Bommel, die j al veertig jaar lid ls van Harpe Davids 1 kunnen huldigen. I De heer Van Bommel heeft in decem- i ber, toen hij veertig jaar in dienst was van de gemeente de zilveren ere-medaille ivan de OON opgespeld gekregen, waar- mee ook zijn werk voor Harpe Davids is f verdisconteerd. Nu werd hem de draag- medaille behorende bij die onderscheiding op de revers gespeld. „Een goed lid, dat altijd present Is en er niet tegen op ziet eens extra-werk te verrichten," zo wer den zijn verdiensten omschreven. Verder ontving hij nog een geschenk en mevr Van Bommel bloemen. De voorzitter van de Chr. Besturen Bond, de heer P. J. Stam, die het ope ningswoord had gesproken, meende dat Harpe Davids, kortgeleden voorzien van een nieuw instrumentarium, waarvoor een speciale actie is gevoerd, nu „niets meer te wensen had". Deze mening werd echter bestreden door de voorzitter van de Ned. Federatie van Chr. Muziekver enigingen, „want een muziekvereniging heeft altijd wel verlangens". Zo zou een Vereniging van Vrienden best als steun tje in de rug gebruikt kunnen worden, terwijl een. jeugdafdeling moet zorgen voor een goede reserve voor het seniür- orkest. Dan véél geld, want muziek en muziekinstrumenten zijn door uitbreiding van het instrumentarium altijd prettig. Bij het concert is gebleken dat dank zij de nieuwe instrumenten het spelpeil met één ruk opgevoerd is kunnen worden. De drumband startte en werd ondersteund met feestelijke inzetten van de harmonie. Na de mars Washington Greys van Gruf- fala werd de Kalief van Bagdad vol sfeer vertolkt Boeiend was ook de dynamische Hudson-mars van Everaarts in de stijl van de Amerikaanse brass-bands. Bij de Symfonie in C van Gossec liet Harpe Davids horen ook de technische moeilijk heden niet uit de weg te willen gaan. De avond werd besloten met de een- mans-show van Nico Schoolenberg. Maantlagfavontl r Practïsche, modern-gedistingeerd» regenjas voorstorm en regen. Cosier wéét, dat voor zo'n jas nd gewet** dige belangstel lingbestaat. Daarom voor af le trouwe Coster-klanfe* deze unieke aanbieding. Prachtige, katoenen changeant HERENREGENJASSEN zowel raglan als met ingezette mouw, mflt en xdnder ceintuur ta dragen, in de moderne kleuren bruïrj en blauw. q|; speciale MÉfcw regenstunt ^■P' Zolang de voorraad strekt. Geen lel. of schrift, bestel linger^ ROTTERDAM; Kone Hocgnnit Meent Kate ndr. lage dijk Wett-Kmiskade HOOGVLIET; Winkel centrtan VLAARDINGEN: Liesveld LEIDEN; Haarleznrnemriat ZEIST: Sloüaan SCHIEDAM, vrijdag Ten behoeve van de voorgenomen bouw van een nieuwe school, ter vervanging van de openbare lagere school aan de Dwars straat, moet de gemeente o.a. kunnen be schikken over de panden Hoofdstraat 155, Willem Brouwerstraat 7a en b en Willem Brouwerstraat 9, die alle te koop zijn aan geboden. En wel resp. voor 9250. j 11.500 en 12.500. De verwerving van deze pan den is voor de gemeente waarschijnlijk mede van belang voor de toekomstige werken» verband houdende met de bouw van de nieuwe waterkering in de nabij heid van de Buitensluis. B. en w. vragen de raad de goedkeuring te hechten aan deze aankopen. Verder wordt gevraagd het besluit van b. en w. te bekrachtigen tot het aankopen van het hoekpand Singel 66/Tweede Tuin. singel 1, dat in het openbaar is gekocht voor ƒ19.690. Dit pand staat op de plaats waar aanvankelijk het nieuwe stadhuis gedacht was en dat nu gereserveerd zal blijven voor bijzondere bebouwing. Zo lang dit pand niet hoeft te worden af gebroken kan het verhuurd worden, bij voorkeur aan iemand, die zijn huidige pand moet ontruimen voor uitbreiding of sanering. SCHIEDAM, vrijdag Gedurende de laatste dagen zijn 24 ruiten van de hou ten WWesterkerk in de Aleidastraat ver nield. Vijf jongens uit de buurt, variërend in leeftijd van 8 tot 13 jaar werden door de politie als de dadertjes onderkend. Hun ouders zullen de schade betalen. SCHIEDAM, vrijdag Voor de ingang van het station is gistermiddag een geel geverfd opvouwbaar wandelwagentje van mevrouw C. C. M.-H. gestolen. Van de voor zijn woning aan de Van Udenburgstraat staande brommer van de scholier H. M. M. zijn twee plastic hand vatten, bougiekap en bougie, snelbinders cn een hoorn gestolen- Zaterdagmorgen am 9 uur be gint de verkoop van deze Bel O Fast overhemden» hagelwit In de maten 36 t/m 43, voor Geen tel. of schrift, bett. SCHIEDAM, vrijdag Door het krach tig remmen voor een bus van de RET op de kruising Nieuwe Damlaan-Burg. van Haarenlaan schoof de lading in de bestel auto van de heer G. C. de L-, melkslijter naar voren. Enkele flessen limonade bra ken. De inhoud stroomde over de boter De schade bedroeg 20, (Advertentie LM.) Maandag 25 maart a-s. in de RIVIÈRAHAL LEEN JANSEN—MOHAMED SEBBA Berkhout—Pichard NaglegaalDjeudoubl vier amateurpartijen Promotor Theo Huizenaar VLAARDINGEN, vrijdag. Op dinsdag 26 maart begint 'weer een nieuwe, uit 8 lessen bestaande cusus „Moederschap- zorg en kïnderhygïënc". De cursus wordt; door mej. zuster van Zellem, wijkver pleegster van het Groene Kruis, gegeven in. het gebouw Goudsesingel 81a. (Van onze sportredactie) F) EZE donkere jongeman is Móhamed l-S Sebba, de 28-jarige uit Oran afkomsti ge professional-bokser, die maandagavond in de Riutéra-hat in een gevecht over tien ronden uitkomt tegen de Rotterdam se half zwaargewicht Leen Jansen. Sinds Sebba in 1956 naar de klasse van de be roepsboksers overging en zich in Parijs vestigde, waar hij een beter emplooi mocht verwachtenheeft hij een lange reeks gevechten geleverd, die hem naast vele overwinningen ook een grote dosis internationale ervaring hebben bezorgd. Sebba en Leen Jansen hebben minstens een ding gemeen. Zij hebben beiden van Gilles Dïeude gewonnen, de Fransman, die de Rotterdamcrs enkele weken terug in de Rivièrahal aan het werk hebben gezien. Leen Jansen boekte toen een duidelijke puntenzege, maar desondanks was hij na afloop niet tevreden over zijn eigen pres tatie. Dat was voornamelijk het gevolg van het feit, dat hij door een armblessure de laatste weken voor het gevecht niet voluit had kunnen trainen. Leen kwam daardoor in de tweede helft van de w strijd duidelijk adem te kort. Jansen verkeert op 't ogenblik in een heel wat betere conditie. Hij heeft bijna iedere dag in de sportschool aan de Van der Werffstraat of in het Kralingse Bos getraind en hij hoopt maandagavond zyn supporters le kunnen overtuigen van het feit, dat er nog terdege rekening met hem moet worden gehouden. Als Jansen* tot een bevredigende pres tatie komt zal hij Nelis Oostrum uitdagen voor een gevecht om de halfzwaarge- wicht-titel van Nederland. tVac onze correspondent) BRIELLE, vrijdag. Ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum heeft het bestuur van de boerenleenbank „Vierpol. ders" in zaal Dedert te Brielle donder dagmiddag gerecipieerd. Dit betreft het rayon Brielle, Zwartewaal en omgeving Op de drukke receptie is er meerma len aan herinnerd, dat heer M. Mol 25 jaar als voorzitter en 35 jaar als be- stuuislid is opgetreden van de coöpera tieve boerenleenbank. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. vrijdag Op 29 maart organiseert de Vrouwengroep PvdA de Vrouwendag 1963 in de Muziekzaal van het Volksgebouw. Voor de pauze spreekt mevrouw mr. H. Sïnger-Dekker over het onderwerp: Een rechtvaardige samenle ving zonder dreiging. Na de pauze wordt een hersengymnas- tiekwedstrijd tussen twee teams van vrouwelijke partijgenoten georganiseerd. Mevrouw F. A. Versloot-van Kossem zal de vragen stellen, terwijl de jury wordt gevormd door de dames H. Gerth-van der Lee, H. J. Keppler-Timmenga en S. Wal stra- Jollema. (Advertentie LM.) Zolang er nog .duizenden keu kens in Rotterdam zijn, waar zo'n handige pedaalemmer ontbreekt (eenvoudig omdat bet tot nu toe a/s een luxe beschouwd werd), dan is deze speciale aan bieding opz'n plaats. Norgen begint de verkoop van die handige pedaalemmers, ge heel van plastic... roestende delen uitgesloten... inhoud 10 litermet handgreep, nu voor nog géén drie gulden. Tot hoofd van de afdeling publiciteit van de WV te Rotterdam ia benoemd de heer G. E. Janssen te Rotterdam. Hij volgt de heer A. Toonen op, die onlangs werd benoemd tot directeur vandeWV- IJmuiden/Velsen. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze plas tic pedaalemmers In diverse kleuren Géén tel. «f tchrifu belt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1