DERDE SPORTHALPLAN is in ontwikkeling KOERIERSTERS TSF haalt titel niet Foundation: begin van elke garderobe Plan wel besproken en ook ingediend Reus Maciste herstelt Egypte's democratie Sportweek uitgesteld problemen rond Beurs Meer gymnastieklokalen De strijd rond de korven SVV speelt bij EDO Ursus werpt slavenjuk af Dol stoeien met Tolstoi Heet begin met ijskoud einde Voor mannen verboden SCHIEDAM hoedenshow Sportbelang Artsen op zondag KERKDIENSTEN Seh eepstarj even op India worden hoger A. J. Breve treedt af als directeur van Dist. Rynbende HUISVROUWEN ZAGEN EMKA-SHOW hoogstr VERWEER FA. INGELSE In Monopole: Passage vertoont: Mono pole-nut t in ee Burgerlijke stand Oecum. dienst in Bethelkerk Vergadering C.H.U.- Kiesvereniging inschrijving van leerlingen [j „ARGUS be^ddenreparati^ ito éUrCtdcy \g8óM/{ lirievei» van T.S.F. SCHIEDAM, zaterdag De plannen voor de bouw van een. Sporthal, het dit jaar niet doorgaan van een Sportweek en de moeilijk heden met het Bêüïsgebouw, zijn de drie belangrijkste kwesties die gisteravond aan de orde zijn geko men op de jaarvergadering van de Schiedamse Bond voor Lichame lijke Oefening, in De Bron gehou den, Maar na de uitvoerige bespre kingen tijdens de in januari ge houden sectie-vergaderingen van de S.B.L.O. en het eveneens zeer uitgebreide Jaarverslag over 1962, had voorzitter A. de Jong eigenlijk ook over deze onderwerpen niet veel nieuws meer te vertellen. Want van de hier geboden kans aan de leden-verenigingen om kritiek uit te oefenen op het beleid van het bestuur is geen gebruik gemaakt. Wat de Sporthal betreft, kwam voor zitter A. de Jong met de mededeling dat xra „een derde plan" voor zo'n hal in ont wikkeling: ls gekomen. Aangezien dit plan nog in de Sporthal-commissie besproken moet worden, kon bü er echter verder green mededelingen over doen. Het eerste plan is door de S,G. tot ontwikkeling ge bracht; een goed plan, doch het is nu wel duidelijk dat een jaarlijks terugkerend tekort van rond ƒ80.000 voor een gemeen te als Schiedam te veel is. Het tweede plan is de seriehouw via de Ver. van Ned. Gemeenten. Op de kortgeleden ge houden vergadering van de werkeom- mfssle bad de heer De Jong de indruk gekregen, dat „er wel enige kansen zit ten," maar omdat het gaat om een serie van ongeveer vijftien sporthallen voor diverse gemeenten, kan de verwezenlij king, ook door het traag afkomen van de bouwvergunningen, nog vele jaren op zich laten wachten. Vandaar het „derde plan". Het bestuur van de S.BJL.O. heeft het besluit moeten nemen om de Sportweek naar 1964 te verschuiven, omdat de meeste aangesloten verenigingen daaraan de voorkeur geven boven het jaarlijks orga niseren, Het gebrek aan financiën (door ons al eerder uitvoerig belicht) speelt verder een rol en ook de overweging dat wegens de lange duur van de winter, vele verenigingen geen toezeggingen kunnen doen, omdat zij ook niet meer weten wan neer de competities beëindigd zullen zijn. Voorzitter De Jong stelde voor om dit najaar vervroegde sectie-vergaderingen te .houden, waarbij de plannen voor de ^Sportweek in 1964 besproken kunnen worden. Dan kan ook beslist worden of tijdens die Sportweek alle sporten een kans zullen krijgen, of dat enkele spor ten speciaal naar voren gehaald zullen worden. BU de behandeling van de problemen rond het Beursgebouw heeft de heer De Jong duidelijk gesteld dat de gemeen te de toezegging heeft gedaan dat de be langen van de sporten ontzien zullen wor den en dit geldt dus niet alleen het tafel- nennisscn. Schaken ls ook een sport en daarom vond htf het wel juist dat het Beursgebouw nu ter beschikking wordt gesteld voor de Jeugdsport. Dit is een al gemeen Schiedams sportbelang, dat moet prevaleren boven die van de tafelten nissers. In het beslaande gebrek aan gym nastiekzalen komt een verbetering. De twee zalen bij de Willem de Zwijger- school voor ULO aan de St. Liduüaastraat zijn. ter beschikking gekomen en binnen afzienbare tijd komen in Nieuwland weer twee zalen gereed. Maar Schiedam-zuid komt binnenkort helemaal zonder zalen te zitten, wanneer die bij de Willem Brou- werschool wordt afgebroken. Dit de vergadering werd opgemerkt dat op het half-verharde trainingsveld in Har- ga, dat ook als parkeerterrein dienst doet, zware vrachtwagens worden neer gezet, waar de velden door te lijden heb ben. Gepleit werd voor het verbieden van dergelijk zwaar verkeer in Harga. Verder zijn alle jaarverslagen goedge- SCHIEDAM, zaterdag. In spoedge vallen zijn gedurende het komende week einde de volgende artsen te raadplegen: mevrouw C. Duyster-Jamln, Burg. Knap pert! aan 156, teL 69991; G. Pet. Tuinlaan 38, tel. 66898; P. van Santbrink, Van Heu- ven Goedhartstraat 1, teL 62562; J, Mok- kenstorm. Van Ruysdaeïlaan 52b, tel. 64098. Geopend is apotheek Rembrandt, Rem- brandtlaan 5, «lie ook gedurende de ko mende -week de nachtdienst zal waarne men. keurd. De aan de beurt van aftreden de bestuursleden, secretaris N, Spithoven, J. v. d. Berg, Th. Janse en J. Koppejan werden, herkozen. TAFELTENNIS SCHIEDAM, zaterdag, TSF dat de laatste thuiswedstrijd met 82 van HTTC 3 heeft gewonnen, zal toch wel niet meer In aanmerking komen voor de titel. Want koploper Feijenoord 2, met één punt vodi sprong, won vorige week ook van HTTC en de kans dat zjj nu in de laatste wed strijd tegen hekkeslulter RET 1 een punt zullen verspelen, ls niet reëel meer. Jan Bouwer en zijn mannen hadden wat goed te maken door de onverwachte ne- derlaag die zij in de eerste helft tegen HTTC 3 hebben geleden. Het werd een mooie 82 revanche, maar deze komt te laat, want deze nederlaag heeft hun de titel gekost Ondanks de cijfers was de krachtsverhouding maar gering, want vijf partijen moesten in de derde game beslist worden. Bouwer won drie partijen, maar Van de Wiel en Wigmans verloren van HTTC'er Koudijs. TSF 2 heeft maar gedeeltelijk revanche kunnen, nemen voor de eerder tegen PVA geleden nederlaag; het werd nu 5—5. Lin deman en Degreef wonnen tweemaal en Spithoven één partij. Het gelijke spel dat TSF 3 in de Beurs bevocht tegen HPV 2 werd gejubeld als een kampioenschap. In feite ging het slechts om het behoud van het derde klasserscbap. De Winter en Zmdgeest sr. droegen twee punten by en de door zenu wen geplaegde Paul de Looze, maar één. Wat net voldoende was. Het vierde team had weinig moeite om Derado 2 met 82 te kloppen. Jorritsma en Van Dijk verloren één wedstrijd. TSF 6 heeft, door met 4—B te verliezen, SSAVR 2 aan het kampioenschap gehol pen. Jan Vetter was de grote man: drie partijen winst en aandeel in het dubbel spel. Ned. Herv, Gemeente, Grote Kerk: 10 uur: de, J, D, Smlds en 5 uur dr. L, J. Cazcmier. Bethelkerk: 10 uur ds, C. van der Steen en 5 uur oecumenische dienst, Opstandlngskerk 10 uur, ds. H. W_ Hemmes en 7 uur dB, G, Samson (Rotterdam). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur; ds. A. Hoffman en 7 uur ds. C. van der Steen. Ned. Herv, Geref. Evsng. Gebouw Irene: 10 uur; eerw. B. Belnema (Den Haag). Op- standJngskerk: 7 uur: ds, G, Samson (Rot terdam). Evang. XiUUi. Gemeente. Kerkgebouw L. Nieuwstraat-Oranjestraat: 10 uur ds. S. G van der Haagen. Oec. Raad der Kerken. Evang, Luth Kerk' zaterdag 7.30'uur: oecumenisch avondgebed. Bethelkerk: 5 uur: oecumenische dienst. Ned. Frot. Bond, Westvest »2:1 10 30 uur: dr. 3. L. Springer (Lelden). Oud. Kath. Kerk, Dam 23: 10 uur H. Mis. Baptisten Gemeente. Gebouw Jeugdhaven, Lange Haven 129: 7 uur dhr. J. Tessers. Leger des Heils, Lange Haven 27: 30 uur: Hefligingssamenkomst en 7.30 uur; Verlos singssamenkomst. Gerrit Verboonstraat: 6.45 uur Openluchtsamenkomst. Alle samenkom sten o.Lv, tnaj. B. Reitsma en brig. K. Wie- ringa. Jehova's Getuigen. Votksgebouw 6 u. open bare toespraak „geluk verwerven m de gc- zinsknng" en 7 uur wachttorenstudie Don derdag 7.30 uur: theocratische bcdiénlngs- school en dienstvergadenng. Chr. Geref Kerk. Kerkgebouw Warande- BK.-Jaan: 10 uur: dhr. Sneep (Vlaardingen) en 5 uur dhr. Sneep (Vlaardingen). Geref. Kerk. Oosterkerk: 10 uur ds 3 Nswijn en 5 uur ds w. A. Kryger. Kethcl --De Ark": 9.30 uur ds w. A. Krijger en 2-30 uur ds j. Nawijn. Kantine Burg. Hon- nerlage Grethelaan: 10 uur «is H. J. DumeP - Dg SCHIEDAM, zaterdag, Als het weer zfch van zijn goede kant wil laten zien, zaL het komende weekend ook de korf balcompetitie weer op volle toeren draalen. Behalve voor de aspirantenteams van Schiedam en Succes, zjjn voor alle twaalftallen wedstrijden vastgesteld. De eerste teams zijn aan hun returnwedstrU- den toe. Om te beginnen ontvangt Schiedam zaterdag Animo uit Souburg, waartegen op 6 oktober met 4—4 werd gelijk ge speeld. Zou er mi een kleine overwinning uit de bus komen? ODI gaat op bezoek bij Oranje Nassau, waarvan thuis met 3—2 werd gewonnen. Succes moet op eigen veld tegen Pams uitkomen. De herinnering aan de uitwedstrijd moet nog zwaar op de maag liggen: 134 voor de Hagenaars. We geloven, dat ze nu weer met de winst zuilen gaan strijken, maar het moet een erezaak voor de Suc cessors zijn de nederlaag aan de kleine kant te houden. Verder zijn vastgesteld Schiedam 2 Sperwers 5, Succes 2—Schiedam 3, ODI 2KOAG 2; Junioren: Trekvogels 2— Succes, Kinderdijk 2ODI en Aspiranten: TOP a—ODI a en ODI b—NIO c. SCHIEDAM, zaterdag. SW gaat zondag In Haarlemh op bezoek bü EDO. Beide elftallen staan momenteel In de on derste regionen van de ranglijst, zodat het voor beiden van belang Is om te winnen en zich zo wat te dltanciëren. EDO is geen. te onderschatten tegenstan der, maar het niet onverdienstelijke spel van de rood-groenen tegen Baronie geeft toch moed, al zal de voorhoede zich wat meer moeten, toeleggen op het maken, van doelpunten. SVV 2 speelt zondag om 12 uur aan de Bosrand tegen NEC 2 uit Nijmegen. Om de plaats aan de top te kunnen behouden wordt het zaak beide punten binnen te halen. Het Jeugd-elftal speelt zaterdag middag om 4 uur vriendschappelijk tegen de Volewyckers. SW 3 ontvangt zondag om 10 uur ADO 3 in Harga cn. het vierde gaat op bezoek by ONA 2 in Gouda. - VLAARDINGEN, zaterdag. - De aangekondigde contactmiddag van do Vrouwenbond NVV op aanstaande dins dag gaat niet door. ROTTERDAM, zaterdag (ANP) De lijnen, die in eonferenceverb an d diensten onderhouden tussen India/Pakistan en het continent/Groot Brittannië, zijn op een op 21 maart in Londen gehouden vergade ring tot de conclusie gekomen dal verho ging van de vrachttarieven tegen het mid den van het jaar noodzakelijk is in ver band met de voortdurende stijging van. de kosten. Over de grootte der verhoging worden nog besprekingen gevoerd. SCHIEDAM, zaterdag, De heer A. J. Breve, directeur van de N.V. Distilleerde rij v/h Simon Rynbende en Zonen te Schiedam, heeft de wens te kennen ge geven zijn functie per 1 april neer te leggen. Hij is ruim 38 jaar aan de N.V. verbonden geweest, waarvan de laatste vijftien jaar als directeur. Ter gelegen heid van dit afscheid wordt een receptie gehouden op Woensdagmiddag 3 april van 3.30 tot 5.30 uur in het bedrijf aan de Noordvest 25. (Advertentie l.M.) De Voorjaarscollectie WONINGTEXTIEL 1963 is binnen SCHIEDAM, zaterdag. De Machine fabriek ere Stoom ketelmakerij v, h. Ingelse en Co te Schiedam heeft in een schrÖven aan de Schiedamse Gemeenteraad, die by alle leden persoonlijk Is bezorgd, gerea geerd op het voorstel van B. en W. aan de Raad, om het vijf jaar geleden aan de Fa. fiigetse verleende erfpachtrecht op een stuk bouwrijp gemaakt industrieter rein aan de Strickledeweg weer in te trekken. In dat voorstel, dat wij op don derdag hebben opgenomen, werd gesteld dat de Fa, faigelse In gebreke is gebleven aan de gestelde voorwaarden te voldoen, ook na herhaalde waarschuwing. Op Jan. I960 had het bedrijf ingericht en In be drijf moeten zjjn doch er zouden zelfs nog geen bouwplannen ingediend zouden zijn. In het verweerschrift van de N.V. v. h. Ingelse en Co, getekend door de directeur, de heer D. L. Ingelse, wordt een afwij kende gang van zaken gegeven, zodat wij het hieronder in extenso laten volgen- „De gang van zaken van 1957 t/m be- gm 1962 was iets gecompliceerd (com plicaties blijken uit het dossier), en kunnen uiteraard als bekend worden verondersteld, zodat hierop niet nader behoeft te worden ingegaan. De bestedingsbeperking, het bouwrijp maken van de grond en andere omstan digheden buiten, onze schuld wz oorzaak van dat de plannen steeds moesten worden uitgesteld. Sind mei 1962 had ondergetekende ("dat is de heer D. L. Ingelse. Red.) een onderhoud ten stadhuize, waarbij hij mededeelde dat de plannen tof bouw zover waren ge vorderd dat hiermede zou kunnen wor den begonnen. Eind juni 1962 ontving notaris A. Hoek de opdracht om de overdracht van de resterende 3500 m2 waarop optie was verleend te regelen. Op 16 oktober 1962 werden de defini tieve voorstellen door de notaris inge diend. Met het bovenstaande was in de brief van B. en W. van 2 november 1962, afdeling Juridische Zaken 3693 geen rekening gehouden. Op 12 maart 1963 werden de defini tieve plannen In 7-voud ingediend. (Dat is 9 dagen vóór het indienen van het voorstel van B. en W. Red.j. Gezien het bovenstaande verzoeken wU U te willen overwegen of In dit stadium wellicht nog kan worden teruggekomen op de voorgenomen gedragslijn en kan wor den tegemoetgekomen aan de belangen van ons reeds sedert 1890 in de gemeen te Schiedam werkverschaffend bedrijf; mitsdien verzoeken wij voltooiing van bet erfpacht van de resterende 3500 m2 en verlening van de gevraagde bouw vergunning." Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Apothekersdlenst: Apotheek Evers, Lan ge Haven 81. Stedelijk Museum, 10 tot 1? uur, 's zon dags 12 tot 17 uur. Overzicht werk Job Hansen en Amerikaanse Grafiek. BIOSCOPEN Passage, dag. 2 en 8.15 uur, zondag 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Maciste.. overwinnaar. Monopole, dag. 7, 9.15 uur: Ursus de wre ker der slaven. Zondag 2 en 4.15 uur: Agi Murad, de witte duivel. DIVERSEN Musts Sacrum, 8 uun p.v. Coca Cola feestavond. Musis Sacrum, 8 uur: SBLO jaarverga dering. Geref. Jeugdhuis, 8 uur; N.C.V. verga dering. Musis Sacram, 8 uur: Soc. Oud-Mathe- nesse - dansavond. Gebouw Irene, 8 uur: De Schakel (NPV) - feestavond. Wijkcentrum, 8 uur: Rijks HBS - feest avond. voor derde klassers. MACISTE, reeds in de twintiger jaren een geliefde fllmheld-in-vele-afleve ringen, beleert thans opgewekt zijn re naissance. Geweldige dingen presteert deze heros van de oudheid als MACIS TE... overwinnaar; zt Hij wurgt leeuwen eri krokodillen, be vrijdt slavinnen en gekerkerd en,, verplet tert een escadroa ruiters met molen steen en rotsblok, stut op z*n eentje een geweldige obelisk, die 'n legetrtje dwang arbeiders dreigt te verpletteren. Alleen dat laatste karweitje kost hem enige zichtbare inspanning; zijn overige stunts verricht bij zonder een spierbal te ver trekken. Maciste („de uit een rots geborene") gebruikt zijn geweldige kracht slechts voor nobele doeleinden; hij is de redder van het arme Egyptische volk, dat wreed wordt onderdrukt door de heerszuchtige en schone Pharao-weduwe Smedes. Het is de Italianen wel toevertrouwd om van zo'n volslagen idioot verhaal met allerlei spectaculaire wonderen een dolle kermis te maken, waar de make-believe vanaf druipt. Regisseur Carlo Campogal- liani heeft z'n dwaas werk met een knip oog naar het publiek handig gedaan. Zelfs Maciste geeft af en toe een caricatuur van z'n geweldigheid. Trouwens de ver schijning van body-builder Mark Forest is alleen reeds voldoende aanleiding tot grote vrolijkheid. Als deze afzichtelijke bundel spieren zich opmaakt om door de eveneens sterk geaccidenteerde koningin Smedes (Chelo Alonso) verleid te wor den, is de grens van het fysiek mogelijke wel bereikt dn PASSAGE). vanwege zijn hoag~opgetaste spier bundels door de Italiaatise cineasten ver heven tot de held HeTcitlcs, uu werpt hy zich op als ACI MURAD, DE WITTE DUIVEL. gelijknamige avonturenfilm, uit Itahaans-Joegoslavisehe coöperatie ge boren, berust op een wel heel vrije ver taling van een novelle van ToIstoL Agi Murad is haantje de voorste in een Kau- kaische rebellie tegen het tsarenregiem. Afgunst van een mede-opstandeling drei gen zijn goede bedoelingen te dwarsbo men, en als er dan nog een vrouw in het spel komt, zijn de moeilijkheden pas goed compleet Deze Tol-toierij is door regis seur Riccardo Freda wat naïef en zon der veel samenhang verfilmd en het spel is ook met direct om over naar huis te schrijven. Alle intriges en martelingen ten spijt, weet Agi Murad de dodendans te ont springen en brengt het zelfs zo ver (en hierbij dankt hij heel wat aan rijn ge weldige kracht), dat hij aan het hoofd van de opstandelingen het bewind van de tsaar te lijf gaat om rijn volk de vrijheid te brengen. (Zondagmiddag in MONOPOLE), begint te vermoeien, zorgen de Ita liaanse filmers met de serie semi-kias- sleke rolprenten over de heldendaden var Ursus, en zijn stoere collega's Hercules et Maciste. Wat Ursus met zijn nobele geest en goed ontwikkelde spierballen wel al lemaal vermag, hebben we in enkele vo rige films al kunnen zien. Nu werpt Mij zich in het maatschappelijk vlak als „URSUS, DE WREKER DER SLAVEN". In Amerikaanse co-produktie geven de Italianen aan de oprechte held tut het verleden het voorkomen van een moder ne gebronsde Mr. Universe. Een. zekere Ed Fury (what's in a name) speelt de rol van Ursus, die door middel van de gifbeker in handen valt van een verra derlijke tiran en als slaaf van zütt ge liefde wordt beroofd. Hij wordt gedwon gen onder sarrend, gelach van zijn vijan den molenstenen te wentelen, doch slaagt er in zich te bevrijden. Hoor dan, hoe angstig de slavendrijvers kermen. Maar dat is hun eigen schuld. Caloppeerende paarden, weidse landschappen en fikse knokpartijen, ja het lijkt of de western in de oudheid is Verdwaald, Voor de liefhebbers van. het pretentie loze dreumverk in elk geval eten en drinken. Christina Gajoni en Moïra Orfei zorgen voor het vereiste element van charme. (In MONOPOLE tot en met zondag). r\ E film TOO HOT TO HANDLE (Te LJ heet om aan te pakken) stelt het zon dige bedryj der striptease-elubs au» de kaak. Dat wil zeggen in- de laatste tien minuten van deze in Londens Soho gesi tueerde geschiedenis. Dan wordt 'n strip- teenager door een oude griezel gewurgd en slaat de politie toe. Maar voor het zover is, wordt de be zoeker getracteerd op een royale collectie bloot, zo voordelig en dus geraffineerd mogelijk geëtaleerd. Tussen, de vele strip- nummers gunt de nerveuze camera u ook meinig kijkje in de ontkleedkamers der artiesten. Half werk is er heus niet bij in deze Flamingo Club, waar Leo Genn de door concurrenten bedreigde scepter voert en Jane Mansfield als „arslistiek leidster" het niet al te goede, maar wel vakkundige voorbeeld geeft. Eigenlijk dus nogal schijnheilig gedoe. Eerst zoveel mogelijk opwindende de monstraties geven en tenslotte zeggen: bah, wat slecht en verdorven! In figuur lijke zin is deze film van Terence Young, waarin Karl-Heinz Böhm een Franse journalist verbeeldt, Chistopher („Fran kenstein") Lee een. verraderlijke mana ger en Dank Patisson een geheimzinnig Duits baronesje speelt, zelf een vorm van striptease, rij het in omgekeerde volgorde. Want de climax ligt in het begin. (Maandag tot en. met woensdag in MO NOPOLE». SCHIEDAM. Ondertrouwd: M. Faas- se, 21 jaar en G. de Blois, 20 jaar; Ml Friedench, 32 jaar en J. M. T. van Hut ten, 23 jaar; F. J. Hendriks, 21 jaar en C. M. G. van der Meer, 22 jaar; J. W. Volle- bregt, 26 jaar en W. M. L. Bouwer, 29 jaar; W. Wagemans, 29 jaar en. C, Sper ling, 23 jaar. GEHUWD: L. Vrnjé, 29 jaar en J. Brou wer, 20 jaar; D. J. Bos, 26 jaar en O van Leeuwaarden, 22 jaar; A H. M. Scheer der, 28 jaar en H. W, van de Kamp, 25 jaar; L. Lemmen, 23 jaar en. C, Esbach, 22 jaar; S. Post. 24 jaar en H. G. M. Omnk, 17 jaar; J. D, Colffic, 39 jaar en A. de Jong, 36 jaar: C .den Ouden, 54 jaar en D. Breur, 49 jaar; G- C. Vermunicht, 24 jaar en M. A. L. van Collenburg, 26 jaar; D. Otten, 20 jaar en A. Suvaal, 16 jaar; A. G. van Noort, 26 jaar en P. J. C. van der Endt, 26 jaar. GEBOREN: Carolina, d.v. J, van Ros in en E. C. Martijnse; Arie J. z.v. A. J. de Wolf en W. van Willigen; Jacoba E. d.v. C. L. van den Nouwland en E. E. Vermeulen. OVERLEDEN: M. van der VJics, 38 jaar; J. Bom, 67 jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag. Voor een goede garderobe is niet alleen een perfecte snit van japon, deux- of trois-pièces vereist, als de basis niet goed is, zal heel wat van het effect van een goede verschijning verloren gaan. Daarom, ook be steedde mevrouw Madeleine Kris pijn gistermiddag met haar eMKa- show in. gebouw Irene voor de le den van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen uit Schie dam, Vlaardingen en Maassluis ruime aandacht aan de foundation. Natmirlyk, lang niet iedere vrouw heelt een volmaakt figuur, maar met hulpmid deltjes en „trucjes" kan zU doorgaans heel wat hereiken. Een goed figuur ver groot het zelfvertrouwen en opent een ruimere keuze op kledinggebied. Mevrouw Krispijn heeft zich als voor vechtster opgeworpen voor de niet meer zo slanke vrouw. Immers ook zij Stelt er prijs op, goed en. vlot gekleed te gaan. Behalve de gewone kleding geldt dit ook voor pyjama's, waarvan een fleurige collectie van tricotmateriaal werd ge toond. Een vrolyke noot in de huishou ding kan ook door de schorten, en huis- houddusters worden gebracht. Want deze speciale „werk"kle«iing voor de huis vrouw krijgt steeds meer aandacht. Het is niet meer nodig om gauw het schortje af te doen, als er gebeld wordt. De geshowde japonnen en mantels wa ren bijna allemaal ontwerpen van me- Krispijn zelf. Zij wilde hiermede aantonen, dat de Nederlandse vrouw, die haar kleren zelf naait, tot heel wat meer in staat is, dan zij doorgaans maakt Dik- SCHIEDAM, zaterdag. Zondag 24 maart organiseert de Oecumenische Raad een oecumenische dienst in de Bethelkerk aan de Oude- en Nieuwe Maasstraat Aan vang 7 uur. In deze dienst zullen voor gaan pastoor C. P. v. d. Berg als liturg en ds. J. D. Smids als predicator. Iedereen is welkom. SCHIEDAM, zaterdag. De Chr, His torische Kiesvereniging „Groen, van Prinsterer" houdt op woensdag 27 maart in Irene de jaarvergadering. Mr. F, H. Piket advocaat in Den Haag zal een in leiding houden, genaamd „Toekomstper spectieven", zulks gericht op de a.s. Ka merverkiezingen. wijls ontbreekt het de dames aan- fantasie en durven- zij een. creatie, the afwijkt van de normale confectie, niet goed dragen. Voor "bijzondere en aparte kleding hóeft men. geen dure stoffen te gebrui ken. Waarschijnlijk komt niemand op het idee om een lange avondjapon van een wollen Schotse ruit in vrolijke kleuren, te maken, Toch kan het, Dat bleek gister middag wek Een lange, heel strakke ja pon, met een diepe zysplit tot de knie kreeg door een donkerblauw satijnen bies als garnering cachet. Of een gewoon ka toentje verwerkt tot een zeer chique avondjapon, ook dat kan. Een lange losse slip aan de schouder bevestigd, die als cape en als sleep dienst kan doen, ver leende de japon iets koninklijks. Voor de korte gelegenheids japonnetjes werd veel. het losse, bolero-achtige, rugpand ge bruikt, dat een slankmakend effect geeft. SCHIEDAM, zaterdag. Schiedam mist een vrouwelijke brandwacht. Dat te gistermidden tijdens de eMKa-shtnv in gebouw Irene gebleken. Toen de plichtgetrouwe brandwacht, die gisteren dienst deed in Irene, voor de show een inspectietocht achter het toneel hield, „om de boel los te gooien" zoals dat in vaktermen heet, werd hij door verontwaardigde mannequins de zaaldeur gewezen. De dames, die zich aan 't verkleden waren voor de show, hadden het toneel ate kleedkamer in gericht- en spraken hierover derhalve meteen een taboe uit voor de onthut ste brandwachtdie had aangenomen, dat de kleedkamers en niet het toneel als keuken voor de show werd ge bruikt. Beperkte het verboden terrein zich voor de show tot het toneel, tjjdens het gedeelte voor de pauze mocht de getrouwe waker tegen de rode haan zich ook niet meer in de zaal verto nen. „Neen", zeiden de mannequins, „tcy willen wel de corsetterie aan da mes vertonen, maar dan géén heren!" Dus installeerde de brandwacht zich op een stoeltje in de gang. ,Jk kan het ook niet helpen, dat ik geen vrouw ben.,.." zei hij, lijdzaam wachtend, tot de pauze aanbrak SCHIEDAM, zaterdag. De Lasclub ehiedam van de Ned, Ver. voor Las techniek houdt op woensdag 27 in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen een film- en discussie-avond. Na het verto nen van de films „Roestvrij staal" en „Nickel-matters" zullen de moeilijkhe den bij het lassen van deze staalsoorten worden besproken. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL VOOR SCHIEDAM EN OMSTR. Prins Mauritsstraat 9, Schiedam 22 april tot 18 mei 1963 1. Primaire opleiding na 6 klassen lagere school. Duur 2 jaar. 2. Vervolgopleiding vakklassen. Vooropleiding leerling-verkoopster; Vooropleiding leerling-kapster; Assistent in de huishouding met beroepsoridntatie (ook voor leerlingen met 2 jaar UX.O.); Kinderverzorgster (ook voor Centrale Raad voor Kinderuitzending); Assistente ia de naaldvakken, met beroepsoriëntatie- 3. Diverse avondcursussen. Inlichtingen en aangifte op alle werkdagen tussen 4 en 5 uur, uitgezonderd zaterdag. De Directrice, Mej. Th, Vis. Mevrouw, Wederom nodigen wij t utü op onze bekende op dinsdag 28 en woensdag 27 maart 1963, van 10AQ-12.C0 uur, in Hoteï-Cajé-Restaurant ,JDe Kroon", Koemarkt 1, Schiedam. Onze mannequins Patrick en Lize tonen tt de allernieuwste creaties vit Parijs, Italië, Zwitserland, enz,, ook op het gebied van handschoenen, bruidskappen en shawls. GRATIS TOEGANG Dameshoedenmagazijn M, Rcese Hoogstraat 60, telefoon 667 28, Schiedam. >^VWV'V\^VV'VVA/WWVA'n/VVVA/V4A''\/VAA'dA''\/V'lA*VV'\j Te koop aangeboden S li ave-deal er van Phihsüave Remington. Brum. Slijpen repareren. *s Morgens ge bracht, s middags klaar Si ijperi], staalwarenhandel Gé Kleyheeg, Nieuwstraal 43 telefoon 6 17 19 Persofteel gevraagd Gevraagd kousenreparatrlce, Fa. de Jong en Scheilart, Scbiedamseweg 43, Rotter dam, telefoon 33750. Lessen Een centrifuge? ƒ89,bij de grutter, ƒ87,50 bij de concur rent, bij ons ƒ85,lang zaam wasser met verwarming ƒ255,—, snel wasser vanaf ƒ90.v 15—30% korting, bij Showroom Coja, Lange Ha ven 126, Schiedam, teL 6 33 41 Permanent wave VLAARDINGEN, zaterdag. In een zelfbedieningswinkel aan de Fiona de Vijfdelaan is een 29-jarige Vlaar- öingse huisvrouw aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aai winkeldiefstal Kapsalon tlelene de salon voor de betere permanent Stroomloos, voor ieder baar geschikt ft 5U flèlene tiède permanent de meest ideale natuurlijke permanent ƒ10.- Gratis balen en brengen Der luxe auto voor permanent Kapsalon Hélèce, Rem brandtlaan 22, Schiedam, te- lefoon 6 71 70. Diversen Laai uw piraat vermatten tol modern opklap- of Kan- lelbed Prima afwerking Als nieuw terug Het goedkoop ste idres DUK Groenendal la (Broersveldpad), telefoon «i80 28 «na 18 uui teteJooo 6 67 891 Ledikanten huCJedi- kanten, karapeerbedden enz. Kom eens praten. VamOr rijschool D V Ros- sura, Rotterdarasedijk tel. 69990 Gevestigd sinds 1929 Tijdens het examen wordt desgewenst meegere den. Fotografie Voor pasfoto - naar K van Vuuren. Hoogstraat 106, tel 6 67 20 In een dag gereed Rolfllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Deze houten monturen en nog veie andere exclusieve modellen tonen wij u gaarne vrijblijvend OPTIEK vroag advies en prijs aan ORANJECALEIUJ 31 TEL 67844/63844

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1