Motorverkeer neemt bezit van verbeterde helft RMainsedijk Voor fietsers blijft het nog even tobben HANDBAL Wilton-dames verliezen in de laatste minuut A. J. Breve Ridder OON Uitbreiding Noletstiehting Schiedamse Tafeltennis kampioenschappen SW's VOETBALSCHOOL HOOP VOOR TOEKOMST Vuilniswagen slaat op hol Woningen voor bedrijfsleven aangeboden Yaksgewijze uitvoering waterkering langs rivier Mexicaanse president in Maassluis KORFBAL Sebiedamse teams kregen klop met grote cijfers Kunstenaars werken voor gemeente SCHIEDAM et gaat met flinke snelheid Slachtoffers CAB-tochten deze zomer A. Voogd 25 j. fa. Dries bij Nieuw korfbal- veld met nieuw kleedgebouw Bij aftreden als directeur Rijnbende April-programma Huisvrouwenver. Ouderavond van de Comeniusschool B Vergadering Expoge Donderdag eerste paal GISTERAVOND GESTART TSF leidt om Parool-beker Hans Croon haalt Jeugd In Opkomst viel gisteren tegen Burgerlijke stand Twee auto's vernield chauffeur gewond Theater speelt stuk van Anouilh voor Kath. Kring GRASERAND Bejaarde dame aangereden Koeriersters ERVAREN CHAUFFEUR SCHIEDAM, woensdag. Voor hei motorverkeer to de wijziging van de re- ceUac op de BoUerdamsedyk, die sinds murdu fa overgeschakeld van de ou-i de no* te verbeteren zuidelijke rybaan, od dc nieuwe, verbrede en verbeterde noordelijke rijbaan, een dulcteiyke ver betering gebleken. Wel fa de ruimte nog henerkt doordat ook in de komende zes wéken maar één rijbaan ter beschikking komt voor het verkeer uit beide rich tingen, maar men fa verlost van de hin derlijke omlegging vla de Nieuwe Ma- the nesserstraAt en de nu ter beschik king gekomen rijbaan Is prima vergele ken bij wat het geweest is. Aan de snel heid waarmee nu vaak wordt gereden, ïou men zeggen dat bet best gaat met de nieuwe regeling. Er zijn natuurlijk do onvermijdelijke wringpunten. Zoals de oversteek ter hoogte van de Singel, waar dus het mo torverkeer uit beide richtingen samen gevoegd wordt Daar is het even uitke ken, bij het kruisen van do verhoogde trambaan. Maar een agent houdt over dag een oogje in bet zelL Dat is ook nog wel nodig bij de Van Deventcr- straat, waar het verkeer naar «otter dam weer de eigen baan neemt doch wederom de trambaan moet kruisen en ook het afslaande verkeer naar de Van Deventerstraah Maar moeilijkheden heb ben zich in de afgelopen twee dagen nauwelijks voorgedaan. Wel bleek de verlichting van de aanwijsborden aan vankelijk onvoldoende, doch dat is met een verbeterd. De slachtoffers van de regeling zijn, net »fa In de voorafgaande maanden, de fietsers. Nu echter die van de Koe markt komen. Zij Immers moeten afge voerd worden vla de- Bicersvest naar de Korte Singelstraat en verder. Dat be tekent tweemaal de stroom van het mo torverkeer kruisen. Vooral op de spits uren, als honderden fietsers en brom mers zich ophopen op het rijwielpad voor de verkeerslichten DU YVHlems en Ernsting en zij losbreken als het licht op groen springt, dan zie ie wel even angstige tonelen, vooral vlak voor de nema. Erg gedisciplineerd en rustig ge draagt deze horde rUwlelers zich niet zij bezorgen zich zelf, maar ook de automobilisten, vaak angstige momenten. Doch elke regeling heeft haar bezwa ren en tot nog tae is het allemaal mee gevallen, Te verwachten is wel dat deze fietsers en bromfietsers spoedig andere wegen gaan zoeken (en vinden) om dc moeilijkheden op liet Koemarktplein te ontlopen. Bovendien, het is maar voor zes we ken. Dan zal, naar verwacht wordt, de gehele Rotlerdamsedyk herschapen zijn in een fraaie en brede boulevard, in derdaad geschikt voor het snelverkeer, dat* er gebruik van maakt. SCHIEDAM, dinsdag. Tiet C.A.B., het Comité voor Auto- en B lottoehtjcs te Schiedam heeft voor deze z, tmer weer een serie tochten vastgesteld voor minder-va- lide stadgenoten. De eerste tocht wordt op 2 mei gehouden en het wordt natuur lijk een BloemboUentocht met een bezoek aan Seinpost in Noordwijk. Verder zijn er nog drie tochten op 13 juni, 11 juli en 5 september, waarvan de bestemming later vastgesteld zal worden. Op zaterdag 14 december is er een Kerstmiddag. SCHIEDAM, woensdag. Het was maandag 25 jaar geleden dat de heer A. Voogd, chef-autospulter bij de Ba. I. H. Dries en Zn in dienst trad by deze firma. Dit jubileum fa gevierd met een receptie in café-restaurant „Europoort". Vele cli ënten zijn de jubilarissen geluk komen wensen, terwijl veie geschenkenen bloem stukken zijn aangeboden. Bij de gelegenheid heeft de directeur, de heer L- H. Dries dc jubilaris waarde rend toegesproken en hem dank gebracht voor zijn trouwe dienst en onvermoeide ijver. De voorspoedige groei van het be drijf js mede aan hem te danken, zo werd gesteld. Want het was maar een kleine werkplaats aan de Nieuwe Haven waar de heer Voogd 25 jaar geleden z«n intrede deed. Tijdens de oorlog werd een grotere werkruimte gevonden aan de Nieuwstraat. Doch wegens de gestadige groei van het wagenpark, ook in Schiedam, werd beslo ten tot de bouw van een nieuw pand aan de Bokelweg. Mevr. Dries sr. bood de jubilaris een fraai geschenk aan, terwijl de heer Lith, ®1$ voorzitter van de F.O.C.W.A., de werk gevers-organisatie in deze bedrijfstak, de zilveren legpenning met oorkonde aan bood. Apotheek Van Westendorp. Parkweg. Stedelijk Museum. 10 tot 17 uur, 'szon- dags 12 tot 17 uur. Werken uit eigen bezit, BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Verrader In op dracht". Monopole, 2 en 8 uur; „Worgers van Bom bay*1. DIVERSEN Sted. Museum, 8 uur: Lezing „Stille ge tuigen". Mnsfa Sacrum, 8 uur: SG-Toneélwedstnjd. Schiedams Toneel Wijkcentrum, 8 uur: Herv. Vrouwenbond, Voordra chtsavond. Marijke, 8 uur: Pers. Ver. BaKkenj de Geer. Bijeenkomst, SCHIEDAM, woensdag. Op het nleu- we korfbalveld bij de oprit naar de Sport- parkbrug wordt nu een gemeentelijk kieedgebouw geplaatst. Het fa een soort gelijk houten de de-gebouwtje als ook voor Ersus-Demos en HBSS z0n neerge zet. Het Is niet bijzonder groot en bezit vier kleedlokalen. Verwacht wordt dat de korfbalvereniging „Schiedam" volgende week gebruik kan maken van dit terrein. De vereniging zal dit terrein echter slechts per speeltijd kunnen huren, omdat het in de bedoeling ligt dat ook de Schie dam se scho-len hier gebruik van maken. Een bezwaar is dat er geen plaats is voor een kantine en de toeschouwers bij slecht weer geen scbuilgelegenhcid hebben. Het is overigens voor het eerst, dat korfballers de beschikking krijgen over een nieuw veld: meestal spelen zij op ge- improviseerde terreintjes en maken ge bruik van overjarige gebouwtjes. Zoals bekend moet Schiedam echter het Volks park verlaten om plaats te maken voor f -yA TN lange rijen staan de fietsers op het Koemarktplein te «Jachten om- in drommen naar links de Broersvest in kunnen slaan. Een van de knelpunten in de nieu we verkeersregeling op de Rotterdam- sedijk. SCHIEDAM, woensdag. De heer A. J. Breve, die op I aPr'l Is afgetreden als directeur van de N.V. Distilleerderij vJh. Simon Kijnbcnde te Schiedam, fa benoemd tot ridder In de Ordb van Orauje-Nassan. Tijdens een bijeenkomst vanmorgen in de distilleerderij gehou den, heeft burgemeester mr, J, W. Teek hem het ere-metaal. dat hem ten volle toekomt, op de borst gespeld. Vanmiddag fa er in de distilleerderij een afscheids receptie geweest. De heer Breve is vanaf 1924 in dienst bij genoemde N.V. Aanvankelijk^ als pro curatiehouder en later als adjunct-di recteur, Op 1 oktober 1948 volgde hij de heer N, F, van Moorset op als di recteur. Ook is hij directeur van de m Bclgte gevestigde dochterondernemin gen. t.w. Rünbertde-Brussel en Boddaert in Brugge. De heer Breve heeft steeds op de bres gestaan, voor de hem toevertrouwde ge wichtige commerciële belangen. Hij heeft zich bovenal beijverd om de naam en de standing van de gedistilleerd indus trie in het algemeen hoog te houden. Onder zijn leiding kwam in I960 de fusie tot stand van Rijnbende mot The Netherlands Distilleries en met Boll Dunlop. In dat zelfde jaar verwierf Rijnbende, dank zij zijn activiteiten, het recht van Z.K.H, de Prins der Neder landen tot het voeren, van het wapen van Z.K.H. met de titel van hofleveran cier. De heer Breve heeft voorts een be langrijk aandeel gehad in de totstandko ming van de café-restaurants 't Heeren hof in Emmcn, „Swindregt" in Zwïjn- drccht en „Europoort"' in Schiedam. Ook dc „Keukenhof profiteert steeds van zijn waardevolle adviezen. Hij wordt alom geacht om zijn on kreukbaarheid en gewaardeerd om zijn deskundigheid en collegialiteit. Hij fa voorzitter geweest van de Sociale com missie van de Vereniging van Distilla teurs en voorzitter van de landelijke commissie in de drankindustrie, aange sloten bij het Sociaal Werkgeversver bond. Naast zijn drukke werkzaamheden is het hem gelukt nog belangrijk sociaal werk te doen. Vanaf 19381958 heeft hij zich zeer ingespannen voor het r.-k. jeugdwerk in het district Schiedam, om vattende de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen; Maassluis en de Zuïdhollondse eilanden. Als districtscommissaris is hier door hem een geweldig stuk werk ver richt. j Veel activiteit heeft hij ook ontplooid in het comité Katholiek Schiedam, waar hij belast was met de coördinatie van de activiteiten van 3lle hierbij aange sloten verenigingen. Ten slotte heeft hij als lid van de plaatselijke commissie Steun Wettig Ge zag een werkzaam aandeel gehad in de oprichting en de uitbouw van enkele reserve-diensten. SCHIEDAM, woensdag. Het spnl- programma van de Ned. Ver. van Huis vrouwen in Schiedam vermeldt op maan dag 8 april een lezing van de heer W- Maschaupt over „Kleding, kleur en inte rieur", te houden in Musis' Sacrum. Op dinsdag 9 april is er een excursie naar de Grapillonfabriek in Schiedam. De heer Dijkerman zal «-'n samenkomst in De Bron op dinsdag 23 april boeken bespre ken. SCHIEDAM, dinsdag. Op vrijdag 5 april houdt de Comeniusschool B een ouderavond in gebouw Irene. Na afhan deling van het huishoudelijke deel van de vergadering met jaarverslagen, voor stel tot wijziging van de bijdragen voor het schoolfonds en de bestuursverkiezing, zal de heer Pierre Janssen spreken over „Verkenningen in de kunst" SCHIEDAM, woensdag. De Ned. Ver van Ex-politieke Gevangenen, afd. Schie dam houdt op dinsdag 9 april in het ge bouw v. Chr. Sot Belangen de jaarverga dering. Behalve bespreking van de ver slagen en verkiezing van het bestuur, komt ook het aanstaande congres aan do orde. Ook zullen mededelingen worden gedaan over de schadeloosstelling. Ten slotte is er een gezellig samenzijn met vertoning van dia's door de heer hl, L Visser, SCHIEDAM, dinsdag. Ondanks de vele afkeuringen bü de handbalcompe titie hebben de Wilton-dames en de DWS-heren toch gespeeld. Voor belde teams fa er geen winst uit de bus geko men, hoewel de Wilton-dames In de laat ste minuut 'o-ü de strijd de halve winst toch'nog m ^rt prijsgeven. Op het goed bespeelbare terrein aan dc Maaskant waren de dames van. Schut ters uit Rotterdam op bezoek. Al direct in het begin nam Wilton het heft in handen en na vijf minuten spelen scoor de Bea Zonneveld (1—0). Schutters kwam kort hierna gelijk, maar weer was het dezelfde Wilton-speelster die met twee treffers 3—1 liet aantekenen. De Rotterdamse dames verzetten zich hevig tegen de gevaarlijke Wilton-aanvallen. Toen Wilton een hevig offensief op het Rotterdamse doel ontketende, was het juist aan de andere zijde dat er ge- doelpunt werd (3—2). Nog voor rust het bejaardentehuis van de Ned. Prote-1 kreeg Truus Zonneveld een mooie kans stanton Bond. en zij liet deze niet onbenut (42). SCHIEDAM, dinsdag. Donderdag middag 4 april wordt de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van de Dr. Noletstiehting te Schiedam. Over twee jaar hoopt men chm op de plaats tussen de nieuwbouw en het oude gebouw een pand «e hebben In vier lagen. Dit Is dan de tweede fase van de grote uit breiding van dit r.-k. ziekenhuis. De eerste fase kwam al In 1955 gereed en j groene tafel om hun kansen op de titel men hoopt met de derde fase te kunnen j in één van de zeven klassen te verde- beginneit direct na gereedkoming van j dlgen. Verrassingen vielen daarby nog de tweede fase. «let te noteren, want alle favorieten j hl de 2e en 3e klasse (waarvoor deze Bij het nieuwe gebouw komt op de j avond hoofdzakelijk werd gespeeld) begane grond in hoofdzaak de operatie- klasseerden zich bij de laatste zestien afdeling en de behandelkamer Op de i spelers In hun groep, eerste verdieping wordt de i. itgenaf- SCHIEDAM, dinsdag. - Gisteravond zijn in de Korenbeurs de Schiedamse taf el tenniskampioenschappen aangevan gen. Meer dan zestig inschrijvers kwa llen op deze eerste avond al achter de deling ondergebracht en op de tweede verdieping komen de operatie- en de sterilisatie-afdeling. Op de derde verdieping worden tij delijk 28 bedden geplaatst en voorts ko men hier de verloskamer en 15 kamers voor verpleegsters. Voor de Parool-wisselbeker, bestemd voor de sterkste Schiedamse vereniging, nam het organiserende TSF verrassend de leiding, ondanks het belangrijk lager aantal inschrijvers van deze vereniging ten opzichte van Service cn NOAD. De ze behaalden elk' 17 punten, TSF 19. SCHIEDAM, woensdag, Gistermiddag om vier uur Is de Voetbalschool van SW in Harga weer gaan draaien. Maar in te genstelling tot vorig jaar, toen een en thousiaste schare van honderden jongens op kwam dagen, waren het gisteren maar twintig schuchtere kereltjes die zich kwamen melden. Enkelen kenden de klappen van de zweep al en begon' nen maar vast „een rondje te trekken" om in condititie te komen. Oelenmeester Hans Croon, die de knapen vrolijk begroette, is vol boop dat ook dit seizoen de jeugd naar de velden van SW zal komen. Htj heeft duizenden pro paganda-folders klaarliggen ter versprei ding op de scholen. Op deze Voetbal- senooi wordt hij geassisteerd door de leden van de keurtroep onder de jeugd van SW. Deze troep komt tweemaal per week trainen, hetgeen door speciale maatregelen van SW mogelijk is ge maakt. zodat de jongens van hun werk gevers vrij kunnen Krijgen voor de trai ning. Deze had gisteren weer plaats van twee tot vier uur op het speciale trai ningsveld en daarna kwamen helpen bij de Voetbalschool. Hans Croon heeft goede verwachtingen van deze Voetbalschool, die hy ziet als een basis voor de opbouw van het voet bal. De resultaten zijn bü SW dan ook niet uitgebleven; bet reserveteam en het jeugd-team behalen goede resultaten. En jeugd-spelcrs uit deze teams worden dan in de gelegenheid gesteld om ook in de top-ploegen uit le komen. Zo zal dit sei zoen Ed van der Roer zUn entree maken In het standaardteam, De ruimere trainingsmogelijkheden wer ken zelfs door naar de jongste spelers. Het C-team behaalt voortreffelijke re sultaten en met deze talenten uit de A-, B- en C-teams hoopt Hans Croon in de komende jaren (nu zijn contract door SW is verlengd) de basis te leggen voor de wedergeboorte vari" het zestigjarige SVV. DU zijn dan de mogelijkheden die de Voetbalschool biedt, al zou je het niet zo direct zeggen, als je de vaak houterige spelertjes ziet. Tientallen ballen liggen op htm te wachten en er zijn poorten en paaltjes, schuttingen en baskctballrm- gen op het trainingsveld, die door de jongens benut worden om de vaardig heid over de bal te krijgen. GEBOREN: Arnoldus W., z. v. A. R. de Gier en R, M. Broeren; Johannes J„ z. v. J. B. Altorf en. A. L. M. Wijsbroek; Mar leen, d. v. L. J. van Potten en J. H. Kas sei; Madelène W., d. v. J. E. Bezee en W. Gerrets; Hans, z. v. W. H. van Mourik en G. A. de Vries; Marianne, d. v\ F, van Haaren. en J. J. W. Sorber; Cornelia A. M., d. v. H, A. Lansbergen en M. A. Sunder; Johanna W„ d. v. R. A. Veuzelaar en A. W. Wïllemse; Cornells J., z. v. J. Zeg waard en G. Verweij: Andreas A. M„ z. v. J. van Neijenhof en A. Tieraan; Wilhel- mina A„ d. v. H. Lams en E. Hardenbol; Johanna D., d. v. J. D. Schewe en I. van Eijk. SCHIEDAM woensdag Op de par keerplaats voor de Vyfsluizenflat aan de Vlaardingerdijk is gistermorgen om 8.10 uur een zogenaamde roltrommelauto van de Reinigingsdienst op hol geslagen. Daarbij werden twee personenauto's zwaar beschadigd, een boom ontworteld, terwijl de chauffeur van de vuilniswagen de heer A. Joziasse een bekkenfracluur opliep en In het gemeenteziekenhuis op genomen moest worden. Wat de oorzaak precies is, kon niet wor den vastgesteld want de chauffeur mocht nog met verhoord worden. Maar in elk geval was de chauffeur niet in staat om met de buitenbesturing de rijdende zware vuilniswagen tot stilstand te brengen. In tegendeel, de wagen ging steeds sneller rijden. Twee geparkeerd staande auto's werden bij de rit meegesleurd en de vuilnisauto reed door de omheining van het Openbare Slachthuis heen om daar, na eerst nog een boom ontworteld te hebben, tot stil stand te komen. Dc heer J. was kiem komen te zitten tussen zijn wagen en een van de auto's en liep daarbij het bekkenfractuur op. Beide auto's, eigendommen van de heren P. N. A. L. en G. W. v. d. ML, werden aan beide zijkanten geheel ingedrukt SCHIEDAM, dinsdag. Voor de Ka tholieke Kring Schiedam komt de Toneel groep „Theater" op donderdag 4 april in het Passage-theater een voorstelling ge ven van „Romeo cn Jeannetie" van Jeanj Anouilh. De regie heeft Ton Lensink en de muziek Is van Jos Clebcr. Op 9 mei komt Wim Kan met zyn gezel schap eon avond voor de Katholieke Kring verzorgen, a fa waardig slot van het sei zoen. Overigens heeft de Kath. Kring weer de gezelschappen voor het komende seizoen 1963—"64 geëngageerd. Toneelgroep Cen trum komt tweemaal naar Schiedam, En semble, Nieuw Rotterdams Toneel en Theater elk éénmaal. Daarnaast nog een operette-avond of mogelijk Toon Her mans, wanneer die een gaatje kan vinden. SCHIEDAM, woensdag Bij de Vijf sluizen is de grasberm in brand geraakt, waarschijnlijk omdat de jeugd er met vuur heeft gespeeld. Ongeveer 60 m= gras fa verbrand. De brandweer heeft met de nevelspuit het vuur gedoofd. Rap, houder van de wisselbeker, viel wat tegen met 8 punten. In de tweede klasse vielen weinig op merkelijke uitslagen te noteren, al was at strijd om de punten dikwijls zeer spannend. Sterke spelers als S. Krei- scher, B. Meyer, H. Wigmans en J. Bak ker plaatsten zich rechtstreeks voor de achtste finales; Bouwer, Th. v. d. Poort, Dronkers en C. Hendrikx b.v. deden dat via een herkansing. In de derde klasse al evenmin grote verrassingen, al moest hier tweemaal een puntentelling worden toegepast voor de winnaar kon worden aangewezen. Dat gebeurde eerst in de poule tui* m A. de Groot (NOAD). H. de Bruin (Rap) en H. van Teeffelen, die elk één overwinning boekten. De game-telling wees H. van Teeffelen als winnaar aan en A. de Groot als tweede, T. v. d. «Service), A. Voogt (Rap) en A. de Groot (nogmaals!) presteerden hetzelfde in de herkansing: gelijk te eindigen. Voogt bleek de gelukkige die zich toch bij de laatste zestien plaatste. Vanavond wordt hoofdzakelijk ge speeld in de vierde klasse; om kwart voor negen komen dan voor het eerst de allersterkste Schiedamse tafeltennis sers aan bod: zij die in de over gangs/ eerste klasse inschreven. De organisatie bleek by TSF in goe de handen te zUn; in het bijzonder de wijze van uitvoering en het bijhouden van de schema's oogstte aller lof. Bo vendien was de stryd om de vereitl* gingsbeker bijzonder interessant, door dat de „thermometerstand" per wedstrijd werd biygewerkl. ROTTERDAM, woensdag Van het voor de Waterweg toegewezen woniug- bouwcontingent van 7.000 woningen per jaar zullen 2000 woningen gerealiseerd moeten worden gebouwd in de montage- bouw, terwijl ze voor de helft moeten worden gebouwd in de ongesubsidieerde sector en voor de andere helft In de wo ningwetsector, Naar gisteren In de ver gadering van de Rotterdamse Kamer van Koophandel werd medegedeeld zijn de gemeenten bereid deze jaarlijkse contin genten van 2000 woningen aan het be drijfsleven aan te bieden. Indien het bedrijfsleven door het verle- ?n van financiële faciliteiten, medewerkt an de totstandkoming van de duizend ongesubsidieerde woningen, zijn de ge meenten. voorts van bun kant bereid voor elke woning die op deze wijze tot stand komt een in type en bouw gelijke wo ning doch dan als huurwoning in de wo ningsector eveneens vrij ter beschikking te stellen voor de huisvesting van werk nemers van de betrokken bedrijven. Tot goed begrip wordt in dit verband opgemerkt dat de deelneming van de be drijven an deze regeling de aanspraken van hun werknemers op woonruimte vol gens de gebruikelijke normen vanzelf sprekend niet uitsluit. De gemeenten hebben intussen een Voorlopig Informatiecentrum Woning bouw Waterweggebied opgericht teneinde inzake deze woningbouw te komen tot een doeltreffende samenwerking. Bedrij ven die voor bovenbedoelde regeling be langstelling hebben worden uitgenodigd zich vóór 18 april a.s. in verbinding te stellen met het Informatiecentrum. Met deze s.and werd er dan. ook thee gedronken. In de tweede helft speelde Schutters een geheel ander systeem. Wilton kon hier moeilijk vat op krijgen en dit re sulteerde in twee treffers achter elkaar (4—4). De laatste aanval die de Rot terdamse dames op het Schiedamse doel ondernamen, werd voor onze stadgeno ten noodlottig. De zeer goed spelende Schiedamse keepster Y, van Driel kon het schot niet stoppen en. zo kwam Wil ton na een mooie ruststand toch nog aan ;n onverdiende nederlaag (45). De DWS-heren speelden tegen r.-k. HVL uit Leïdschendam niet zo'n beste wedstrijd. Wel opende Steef Du borg de score cn zorgde ook voor een 21 voor sprong, maar toen kreeg HVL kijk op de vele gaten in de Schiedamse verde diging en daarna was het gebeurd. Via 22 kwamen de mannen uit Leidscben- dam aan een voorsprong (23). Siem v. d. Marei kwam nog naast HVL (3—3), maar daarna ging HVL op volle toeren draaien en het werd een rust stand van 35. Ook in de tweede helft ging het met onze stadgenoten bedroe vend slecht, het was al 3—8 voor dat Kees van Geene weer eens kon tegen- scoren. Toen kwam HVL met vier tref fers op 412 en toen was er geen red den meer aan. Steef Ouburg, Gerrit Bergkotte en Gerard v. d. Wal brachten elk nog een doelpunt op hun naam. maar het einde kwam met een 7—-13 overwinning voor r.-k. HVL. De heren van Willon-Fijenoord kwa- en niet in het veld, aangezien hun te genstander CWP uit Den Haag maar met zeven man was komen opdagen en het reglement schrijft voor met acht man te beginnen. (Va een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, woensdag. Mr. J. Vinkensteyn seer. generaal van het mi nisterie van verkeer en waterstaat heeft gistermiddag in zijn namens minister Korthals uitgesproken rede ook met en kele woorden aandacht besteed aan de rivierwaterkering. Bü stelde, dat dit een zeer moeilijke materie is, die door de te genstrijdige belangen nog gecompliceer der wordt. Plet zal wel aanbeveling ver dienen dit werk vaksgewijs uit te voeren om daardoor de moeilijkheden zo niet to elimineren deze toch te verminderen. Het was de eerste maal dat in het open baar bleek, dat minister Korthals waar schijnlijk overweegt de in het kader van de Deltawet nieuwe rivierwaterkerins tussen Schiedam en Hoek van Holland in gedeelten goed te keuren. Bijzonder goed luisterde na deze uitspraak Burgemeester W. J. D. van Dijck, die in de laatste ver gadering van het Hoogheemraadschap Delfland van de dijkgraaf de toezegging kreeg, dat deze opnieuw de voor Maas sluis dringende aangelegenheid op het hoogste niveau te behandelen. Vooral Maassluis wil voortgang met deze rivier- waterkering, omdat het uit te voeren ha- vcnplan van Maassluis daarmee gelieerd is, MAASSLUIS, woensdag Van 3 tot 5 april 1963 brengen de president van de Verenigde Staten van Mexico met zijn echtgenote, mevrouw Lopez Matéos, en hun dochter Ave Lopez Matéos een be zoek aan ons land. Zij zijn de gasten van de Koningin en Prins Bernhard, Op donderdag 4 april zullen de Prins en de president met bun gevolg na een bezoek aan de scheepswerf Verolrae naar Maassluis varen, vermoedelijk aan boord van het ms. „Stad Rotterdam', Het hoge gezelschap zal te 15.15 uur debarkeren aan de nieuwe steiger van het veer Maas- sluio—Kozenb urg Na een begroeting door de heer W. J. D. van Dijck, burgemeester van Maas sluis, zal het gezelschap in vijftien auto's via de Burg. van der Lelykade, de Burg. de Jonghkade en de Laan 1940-1945 de ge meente verlaten. Met behulp van vlaggen zal aan het Hoofd en de Burg. de Jonghkade een SCHIEDAM, dinsdag. - Ondanks de ongunstige weersomstandigheden is het overgrote deel van het uitgebreide korf- balprogranr.ua afgewerkt. Op drie na bevonden zich hieronder alle voor de Schiedamse twaalftallen vastgestelde wedstrijden. Maar voor de eerste teams fa het een deceptie geworden. Alle drie hebben ze met flinke cijfers klop gehad. Het begon zaterdagmiddag al met ODL Na een 2—0 voorsprong, 'waarvoor H. van Hoogdalrai had gezorgd, ging de rust in met een 1—3 achterstand. Na de hervatting haalde I. van Keulen op tot 3 en liet mej, R. Sonneveld de ODL aanhang zelfs juichen door een 4—3 voorsprong te laten aantekenen. Tet dat moAient had ODI de toon aangegeven, maar toen ging KOAG uit een ander vaatje tappen. Bij het scheidon van de markt wees de score 4—8 aan, waarmee KOAG op overtuigende wijze aantoon de over de langste adem te beschikken. Succes moest met vier Invallers tegen Unicum aantreden. Een walk-over Is 't niet geworden, maar het schot was vol komen zoek bij do blauwwitten. Unicum daarentegen schoot heel zuiver. In de eerste helft trof de thuisclub driemaal de roos en in de tweede helft werd dit nog eens herhaald, zodat heft einde kwam met 60. WION is op eigen veld steeds het bes te op dreef. Dat heeft Schiedam nu ook weer ondervonden. Binnen een kwartier leidden de Rotterdammers reeds met 40 en dat zette bij Schiedam de dom per er op. Wel haalde P. Boogaers tet 4—1 op. maar prompt volgde 5—1. Door een treffer van J. v. d. Turk werd er met 52 gerust Tien minuten na de hervatting haalde H. Verschoor tot 5-3 op. Er leek nog van alles mogelijk, maar weer kwam WION terug (0—3), gevolgd door een vierde tegenpunt van de hand van H. Joossen (6—4). In de eindspurt toonde WION zich toch dui delijk de sterkste 'met nog twee treffers (8—4). In tegenstelling tot die van Succes kwamen de overige ploegen van ODI en Schiedam met fraaie resultaten voor de dag. getuige de volgende uitslagen: Het Zuiden 5—Schiedam 2 0-3; Schie dam 3—Rozenburg 5 14—1. Junioren: Sperwers 2—Succes 1—0; ODI a—Blauw Wit a 140; Spangen b—Schiedam a 0—3; Weidevogels b—ODI b 2—3; Schie dam bVlaardingen c 8—0, SCHIEDAM, woensdag Bij het on voorzichtig oversteken van de Rotterdam- sedijk is gistermiddag om 5.30 uur de 70- jarige mevrouw J, H. v. d. S. aangereden door de auto van de heer H. T. v. <L L uit Rotterdam. De dame kreeg een hoofd wond en schaafwonden en fa door de GG en GD ter plaatse verbonden. Omstanders hebben de dame naar huis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. In op dracht van de gemeente heeft de Rotter damse kunstenaar Johan van Reede een mozaiekdecor ontworpen voor een wand van de kantine in de In aanbouw zijnde afdeltngspost van de drinkwaterleiding in Hoogvliet. Dezelfde kunstenaar zal een wandschil dering maken in de openbare kleuter school aan de Socratesweg in Lombar- dijen. Deze verfraaiing wordt aangebracht op de vouwwand tussen hal en lokaal. De Rotterdamse kunstschilder Jan Overbeeke heeft eveneens in opdracht van de gemeente een ontwerp gemaakt. Het betreft hier een decoratieve aan kleding van de openbare kleuterschool aan de G. A. Soetemanweg in Pernis. De versiering zal uit gekleurd glas be staan en op het blanke glas van het bui tenlichtkozijn van de entreehal worden aangebracht. Jonghkade opstellen. Men dient om 15 uur aanwezig te zijn. De inwoners van Maassluis en in het bijzonder zij, die nabij de te volgen route wonen, worden opgeroepen aan deze fees telijke gebeurtenis luister bij te zetten door het uitsteken van vlaggen. Weggebruikers dienen rekening te hou den met een tijdelijke afsluiting van we- - - - gen. Het treinverkeer kan enige vertra- feestelyk aanzien worden gegeven. Ook ging hebben. Busreizigers doen er goed zullen de schepen, die in. de buitenhaven aan rekening te houden met vertraging ligplaats hebben, gepavoiseerd zijn, en een gewijzigde busroute in het cen- Belangstellenden kunnen zich langs de j trum van Maassluis. Het veer MaasslUfa- Burg. van der Lelykade en de Eurg. de Rozenburg zal tijdelijk uit de vaart zJjn. Fotografie j Voor pasfoto aaar K van Vuurea, Hoogstraat 106. tel 6 67 20 In één dag gereed Ralfilms vergeten? De auto maat staat voor u blaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuurwn, Hoogstraat 108. gevraagd bij BURG TAXI'S Van Hogendox-p straat 61 Telefoon 6 85 22 THEATER HOOGSTR. 2a SCHIEDAM TEL S8S0B Spanning en actie met de legendarische held in de spectaculaire kleurenlilm HET ZWAARD VAN ZORRO vrijdag-zaterdag 2, 7, 9,15; zondag 7, 9.15. Dyaliscope in Eastmancolor 14 3. BUKT LANCASTER in de woestijn-avonturenfilm.. TIEN VAN HET VREEMDELINGENLEGIOEN zondag-matinees 2 en 4.15. Eastmancolor 14 j. Paniek! Terreur! Een super-griezelfilm, grootser en machtiger dan eertijds King Kong!! KONGA DE MONSTERGORILLA maandag-fiinsdag-woensdag 2 en 8 u, Eastmancolor 18 j Verleiding en chantage in de donkere wijken van Marseille MEL FERRER - CHRISTOPHER T.ra MOORDENDE HANDEN donderdag 11 april 2 en 8 u 18 j.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1