Verstoring door vorst is nog niet hersteld Schied. Gemeenschap gaat zich meer op het individu richten Verenigingen hebben het nog steeds moeilijk Aanvraag om personeel in maart toegenomen fv k. I :he 10 n'; Hoor toename aantal donateurs Pakken hooi vielen op weg Granaat gevonden VOLLEYBAL SVC-dames kampioen Ds. J. Nawijn beroapén naar Amsterdam-zuid De secties Wedvlucht van De Postduif Scooter gevallen In de bouwnijverheid: DES-ledenraad verklaart zich unaniem vóór huur „De Kroon" Toonzaal Sluitingen op Goede Vrijdag HANDBAL Wilton-heren overspelen Meeuwen Korfbal „Schiedam" kon niet scoren MOAD-junioren kampioen van afd. Rotterdam Auto verloor mandfles Geen voorrang verleend THOR-successen Burgerlijke stand Toenemende vraag Geen moeilijkheden Druk bezoek op tentoonstelling Opbrengst collecte Grootste zuiger van Europa in Kinderdijk te water „SOPHOCLES" - voor K.N.S.M. - TE WATER B. v. Neerbos overleden Koeriersters DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS JONGEDAME SCHIEDAM ,963 OR !EN O !RN SB AL m AL 5440 5.12 -AM 4f' PW5DAG 9 APRIL 1963 SCHIEDAM, dinsdag liet aantel donateurs van de Schiedamse Gemeenschap, dit lange tyd vrijwel constant lg gebleven, is in 1962 plotseling sterk gestegen. De- re toename van Individuele burgers legt de S.G. echter de plicht op hen ook al» In- dividuelen In het werk te betrekken. Misschien dat hier een terrein ligt voor de gloednieuwe sectie Vrijetijdsbesteding. Misschien ook kunnen er bulten het sectie- vertand middelen gevonden worden tot een sterkere bkidlng met deze donateurs. Zo wordt opgemerkt In het Jaarverslag 1962 van de Stichting S-hledamse Gemeen schap. Waar de SG. bet hele jaar weer voor heelt gestreden, dat is het bewaren van een eigen stedelijk leven, het voortdurend bewoonbaar houden van onze stad. Sedert de oprichting is gewerkt aan een vertrouwenspositie temidden der verenigingen. vertrouwens-positie is thans hecht en sterk. Welbewust wordt nu dan de weg tot de individu gezocht. Naast de aandacht voor de verenigingen, die blijft bestaan, zal de S.G. nu de opmerkzaamheid op de „loslopende" burger moeten richten. Dan alleen vervult zij haar taak: „het dienen van de gehele gemeenschap". ATEE, deze heren zoeken geen spij- iV kers op laag water. In het sport- park Harga heeft de gemeentelijke plantsoendienst een half verhard trai ningsveld. aangelegd, waarbij kaolas werd gebruikt. Nu moeten, om straks verwondingen te voorkomen, alle glas scherfjes uit het kaolas worden ge zocht. Vandaar deze, op het eerste ge zicht, ietwat vreemde houding... SCHIEDAM, dinsdag Voor calé Cen trum op het Koemarktplein verloor gis termiddag een vrachtauto beladen met 5800 kg hooi in pakken, 56 pakken. De politie verwijderde met behulp van de chauffeur J. v. d. E. uit Goor de ver keersobstakels en plaatste ze op het trot toir. Later werden ze door een andere vrachtauto opgehaald- Tegen de heer v- d. E. werd procesverbaal opgemaakt wegens verkeerd stuwen. SCHIEDAM, dinsdag Op het terrein van de ijzerhandel Jac. van Gelderen aan de Jan van Riebeekweg is gisteren een granaat tussen het schroot gevonden. Het was een 75 mm pantsergranaat die leeg (Advertentie 1.MJ De DIERENWERELD ^ïn 2ïjn natuurlijke omgeving^ BLIJ DORP L Een schitterend UITZICHT op ito meter hoogte.. .EUROMAST. ■den ■Het prdt Een onvergetelijke ROND VAART door de havens... SPIDO TEL ia§4p0 afvaart w ponton V/illemspleinJ IX ROTTERDAM Drie Rotterdamse attracties tonen U Rotterdam op zijn best! Zie hoe deze dynamische stad bruist van levert en naarstig werkt aan zijn toekomst. Een bezoek aan Diergaarde Btijdorp en de Euromast, een rondvaart met Spido door de altijd leven dige havens... Evene menten om met te veigetenl SCHIEDAM, dinsdag. liet eerste dames zestal van de Schiedamse Volleybal Club Is nu definitief kampioen geworden. In de laatste weken *was slechts het twee de SVC-team nog een ernstige gegadigde, doch nadat het eerste In de afgelopen Week het Rotterdamse DOS verdiend met s-ö klopte (15—10, 15—9 en 15—5) zijn de SVC-spedsters onbereikbaar gewor den. Zij zullen nu met de twee voorlaatsten Uit de overgangsklasse alsmede de kam pioenen van de afdelingen Leiden, "s-Gra- venhage, Delft, Gouda en Dordrecht in een volledige competitie moeten uitma ken, welke twee ploegen uiteindelijk in d< overgangs- of districtsklasse gaan uitko men. Het derde damesteam kreeg met 3—0 klop van Smash 2, terwijl tegen Herman dad 1 een 2—2 gelijkspel werd bevochten. Heren l kreeg na zes overwinningen Een nederlaag te slikken. Hou-Stand klop te de Schiedammers in een slappe wed strijd met 3—1. Heren 3 zegevierde 3 z in successie. Met 3—0 thuis en met 31 uit tegen ZVC 3 en eveneens met 3—0 tegen Juliana 3. De oven ge teams waren vrij. SCHIEDAM, dinsdag. Ds. J. Nawijn, gereformeerd predikant te Schiedam, hteft een beroep naar Amsterdam-Zuid ■ahgenotnen. Apotheek Gonka en Co„ Groenelaan 127. owdelljk Museum, 10 tot 17 uur, 's zon dags 12 tot 17 uur Werken uit «gen D®dt. Schilderijen van Jean Miotte. BIOSCOPEN «ïsage, 2 en 8.15 uur: Romance A Is carte, «smopole, 2 en 8 uur: „Kon ga, de mon ster-gorilla". diversen Sacrum, 8 uur. Alg- Ned. Bedrijfs- bond. Jubileumavond. Soc. Belangen, 8 uur; Mobïlïsaties- kruis-Expogé. Bijeenkomst «touw Irene, 8 uur: Aq.ua Fauna, Fo rumavond. Dan ook wordt het bezwaar bezwo ren lenter gezien te worden als een Instelling tot exploitatie van een jaar- j HJkse kermis. Het zou Immers fmil-j kend zijn, indien men een der midde len ging verwisselen mei het doel.] Aldus het jaarverslag. Wij nemen verder enkele losse op merkingen over uit het keurig verzorgde en met foto's verluchte jaarverslag. De sectie Vrijetijdsbesteding is in het ver slagjaar nog niet In actie kunnen ko men, doch dat zal in 1963 zeker het ge val zijn. De Gids voor Schiedam is een succes gebleken; In maart verschenen, was de uitgave eind van het jaar reeds uitver kocht Binnenkort zal een tweede bij gewerkte druk verschijnen. De Stichting Cultureel Fonds Schie dam heeft zich in het verslagjaar vrijwel uitsluitend bepaald tot de vorming c.q. vergroting van het stamkapitaal. De rente-opbrengst was nog te onbelang rijk om bepaalde activiteiten te kunnen subsidiëren. Op 31 december legde de directeur, de heer P. Groenendaal, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd zyn functie neer en werd opge volgd door de heer A. Pfeifer. De heer Groenendaal blijft administratief aan het bureau verbonden. Het verenigingsleven maakt nog steeds een moeilijke tyd door, wat min of meer In alle secties merkbaar Is, die met wisselend succes hun teken hebben ver vuld. De sectie Culturele ontwikkeling heeft de werkzaamheden geconsolideerd. Ge tracht is te komen tot een nauwere sa menwerking, zelfs een federatieve sa menkoppeling, doch gebleken is dat men daar nog niet rijp voor is. Een verder gaande coöperatie had wellicht een ein de kunnen maken aan de grote moei lijkheden, vooral pp financieel gebied, waarmee men te kampen heeft. Be treurd wordt dat de Schiedamse Kunst kring niet meer in de oude vorm zal voortbestaan. Verheugend wordt de royale subsidieregeling van de gemeente genoemd- De sectie Nat. Feest- en Gedenkdagen kan terugzien op de geslaagde viering van Koninginnedag, Bevrijdingsdag en ook op de succesvolle regelingen bij het koninklijk bezoek. De sectie Muziek organiseerde enkele concerten en concoursen en toont zich zeer ingenomen met de ruimere sub sidie van gemeentewege. De sectie Jeugd organiseerde weer de Jeugd Jolijt, waarvan de deelname van de jeugd wat terugliep, maar de belang stelling van de ouderen was echter veel groter dan voorheen. Maar dat is niet de bedoeling van de Jeugd Jolijt. De gang van zaken bij de sectie Sport heb ben we al belicht in het jaarverslag van de SBLO. BU de sectie Toneel werd voor de tweede maat de subsidie van de gemeen te uitgekeerd. Dit jaar kreeg Geron de „prestatie-subsidie" in verband met het winnen van het Provinciaal Landjuweel, Bij de sectie Zang heeft zioh de R.-K. Gemengde Zangvereniging aangesloten. Ook zagen de meeste koren het aantal leden stijgen. Een hoogtepunt was de ge zamenlijke uitvoering van Haydn's „Die Jahreszeiten" in de Grote Kerk. Het Vakantlefeest van het comité V»- kantlcbestcdlng Is over het algemeen goed geslaagd. De Passage-avonden wa ren. driemaal praktisch uitverkocht. De plaatsing van de kermis op de grote parkeerplaats wordt een vooruitgang ge noemd, doch „Dlercrkyk" in het Juliana- park werd niet geslaagd gevonden. SCHIEDAM, dinsdag. De S.C.V. „De Postduif" heeft zondag met 402 duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Tilburg, een afstand van 58 km. Gelost werd om 8.30 uur, eerste duif binnen 9.14,43 uur, laatste prijsduif 9.52,43 uur. Uitslag: W. v. d. Kant Sparla 1 32 87 96, W. Verbaal Co. 2 21 54, L. Touüjn 3 41 88, A. Karreman 4 35 44 (dip!.). L. de Koning 5 22 27. C. v. d. Grijp 6 33 34, J. v. Harmeien Sc Co. 7 17 19, P. v. Os Sc Co. 8 15. O. Bolkenbaas 9 78, A. Brökhng 10 78, E. v. Smiiren 11, A. Boes 13 24 26 N, in 't Hol 14 60 66, G. Meyer 16 29, M. v. d. Waal 18 88, A. V. Gogh 20 37 94, F. Eykenbroek 23 93, H. Brökling 25 69, J. Koffyberg 23 30 36 55 58 77 82 91, C. de Tuinder 31 40 89 95 101, W. v. Deurzen 32 74 84, H. Blonde 38, C. Verhaeren 39 73 75, G, Boon 42, A. v. d. Grijp 43. A. Vis 45 51 98, H. v. d. Kant 46, C. v. Tricht Co. 47 48 61, A Smits 49, T. Jansen 50 67, D. Zee man 52, A. Brouns 53 66, C. Herwig 59 80, A. Kiedïjk 57, Velbnan 62 70 81 97 99, A. v. d. Tuyn 63, J. Bak 64, H. Crama 65 79 85, W. v. Tricht 72. H, Breuker 83, G. Rost 90 100, Lv. Tuyn 92. SCHIEDAM, dinsdag De 26-jarige Rotterdammer F. F, M. U- reed gister avond met het voorwiel van zijn scooter tegen de band van het rijwielpad op het Koemarktplein, verloor de macht over het stutir en kwam te vallen. Zijn schaaf wonden werden door de GG en GD ver bonden. Zijn kleding en de scooter wer den ligt beschadigd. Plannen voor oprichting supermarkt in Kethel (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, dinsdag. Met al gemene stemmen heeft de leden raad van de Coöp. DES gisteravond, besloten tot huisvesting van een winkel van duurzame verbruiks- artïkelen en textiel in het pand van hotel-restaurant De Kroon. Het ligt in de bedoeling, dat de deuren van deze twaalfde DES-winkel dit na jaar, mogelijk september, zullen opengaan. Het Interieur van het pand zal deze zomer volgens de aanw(jzlglngen van architect P. H. Bokkers en de binnen huisarchitect van de Coop. Nederland, de heer Van der Hoeven nogal wat veran dering ondergaan. De afdeling haarden en kachels zal op de hock van de Bul- tenhavenweg worden ondergebracht, ter wijl het zelfbedieningsgedeelte voor kletn- textlel (een primeur voor Nederland) aan de havenkant wordt gehuisvest. Waar eens kegelbaan en keuken, (in het souterrain van De Kroon) waren zal men dan woningtextiel kunnen kopen. Wat er met de bovenverdieping, de hui dige holelaccomodatie gaat gebeuren, staat nog niet vast. Men overweegt de vestiging van een kantoor. Uiteraard zal ook de buitenkant van het pand moeten veranderen. Het ka rakter van -het gebouw wordt totaal anders. Men denkt aan een facade in de trant van de winkel in Nieuwland, maar de plannen hieromtrent moeten nog eerst met de commissie voor ste- deschoon worden overlegd. De toonzaal voor de duurzame ver- bruiksartikelen, die na nog In de Kethel- straat Is gevestigd, zal verdwijnen. Men zal hier vergaderruimte voor de DES, waarover men tot nog toe niet voldoende beschikte, in onderbrengen. De ledenraad verklaarde zich unaniem oor de door het bestuur genomen maat regelen, Het huurcontract beloopt een termijn van tien jaar, waarna verlenging mogelijk is. Bij eventuele eigenaarver wisseling bestaat de mogelijkheid tot aan koop van het pand. Voor de leden zal in de winkel aan het Koemarktplein de mogelijkheid bestaan zich de goederen aan te schaffen volgens de Rebo-contracten, een gunstig consu- memencrediet, waarbij de afbetallngsprijs slechts weinig van de directe koopsom afwijkt. Door het grote aantal leden, dat de DES op het ogenblik telt (ruim 6700), ziet het bestuur de mogelijkheid binnen kort In Kethel, naast de ene nu bestaan de winkel, ook een nieuw project (su permarkt?) te beginnen. SCHIEDAM, dinsdag. Het bureau voor de burgerlijke stand (NIeuwstraat 26) zal op Goede Vrijdag van 9.009-30 nur geopend zijn, evenwel uitsluitend voor het doen van geboorte- en c ver lij- densaangiften. Op de genoemde dag zal de dienst van het Openbaar Slachthuis worden uitge voerd zoals op zon- en feestdagen, met dien verstande, dat aangifte van destrnc- tie-materlaal normaal zal kunnen plaats vinden, terwijl door de Gemeentelijke Vervoer-, Beinigings- en Ontsmettings- dlenst geen huisvuil zal worden opge haald. De Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de «Halen zullen eveneens op deze dag, alsmede op zaterdag 13 april gesloten zijn. SCHIEDAM, dinsdag. In de handbal- competitie Is het damesteam,vau DWS er wederom niet in geslaagd ora beslag te leggen op de beide punten. Het werd een 2—9 nederlaag tegen Quintus uit Kwlnts- hcul, maar onze stadgenoten kwamen dan ook met vier reserves In het veld, waar onder keepster A. Veldhoven en L.Robart. In de eerste helft kwamen de dames uit Kwlntsheul aan v0f treffers terwijl DWS er slechts twee tegenover kon stellen. Bakker was de maker van de belde Schie damse doelpunten. In doel was opgesteld Henny de Kok. De dames van Wilton Fijenoord speel den tegen de reserves van hoofdklasser Athene een zeer goede partij. Met de rust was al een stand van 40 bereikt door doelpunten van Willie Prins en Ans v, d. Horst, beide tweemaal. Na de thee geloof de Wilton het wel eii liet de Hagenaars komen, de verdediging verrichtte toen goed werk cn slechts eenmaal v.*erd de hechte verdediging omspeeld. Eindstand De heren van Wilton Fijenoord kwamen In het veld tegen de Meeuwen uit Rot terdam. Binnen tien minuien had dit Rot terdamse team een score van 15 bereikt. Met de rust was het 57. In de tweede helft kwam er een geheel ander team jn het veld. Trainer v. d. Burg had zyn mannen het nodige verteld in de pauze en hieruit kwam weer het aloude spel naar voren. Met vijf treffers vlak achter elkaar werd de Rotterdamse verdediging tot wanhoop gebracht Eenmaal kwamen de Rotterdammers toen nog terug 10—8 maar ook het laatste kwartier was voor Wilton cn kwam met een verdiende 138 over winning uit de bus. De heren van DWS keken met de rust ook al tegen een achterstand aan. Hier had de DWS-dóelman een groot aandeel In. Hercules was met een speler minder doch gaf toch de toon aan in deze wed strijd. In de tweede helft drukte DWS even goed door en schutters als Bergkotte en v. d. Wal zorgden voor een 1511 over. winning. SCHIEDAM, dinsdag. -Schiedam en Succes hebben Inderdaad hun wedstrijden tegen WION en Gymnasiasten verloren, maar het zijn voor korfbal niet al te grote nederlagen geworden. Vooral Succes heeft het lang kunnen volhouden tegen WION. Dat Schiedam geen enkel tegenpunt heeft kunnen maken is in jaren niet gebeurd. De eerste opstelling van Gymnasiasten was bijzonder sterk en het was eigenlijk verbazingwekkend, dat het nog tien mi nuten heeft geduurd vóór de Hagenaars 2-0 voorsprong hadden bereikt Daar- duurde het wat langer vóór het 40 was geworden. De laatste Schiedam-ver- dediging hield echter stand. Ruim een uur heeft dit viertal de Haagse aanvallen kunnen weerstaan, waarvan er maar één resultaat opleverde. En daarmee gingen de Gymnasiasten met een 50 overwin ning naar huis. Succes speelde een goede gelijkopgaan- de wedstrijd tegen WION. De laatste WION-aanvallen gaven echter de door slag in het nadeel van onze stadgenoten. De Rotterdammers kwamen vlot met 2—0 voor. Na een tegenpunt van B. van Krog- ten volgde 1—3, maar F. Baas en mej. A. Kauffman zorgden voor evenwicht. De rust ging in met 34. Na de hervatting gelukte het mej. R. van Krogten weer ge lijk te maken. In het laatste halve uur was WïON de sterkste. Met nog twee doelpunten wonnen de Rotterdammers met 4—6. De overige uitslagen rijn Ahoy 2— Schiedam 2 1—9, Succes 2Hillegersberg 13, KwiekODI 2 7—5, junioren Succes Overkanters 4—1, aspiranten Rozenburg a—Schiedam a 30, Het Westen b—Schie- j dam b 0—L 1 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. De storing in de bouwnijverheid als uitvloeisel van de lange vorstperiode, blijkt nog steeds niet hersteld te zijn, constateerde de heer J. J. Hoogcarspel, directeur van het ge westelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, gisteren op zijn maandelijkse persconferentie. Er is een grote activiteit aan voorberei dende werkzaamheden. Mede door de beperkte capaciteit van de hei ondernemingen moet nog steeds van een aanloopperiode worden ge sproken, al zijn er thans tekenen, die erop wijzen, dat het einde daar van ïn zicht komt Er kan dan weer werkelijk gebouwd worden. Welke invloed dat zal hebben op de aanvragen voor personeel valt moeilijk te voorzien. Ondertussen bezitten de arbeidsbureaus thans wel de uitvoeringsbeschikkingen voor vervroegd afzwaaien van militairen, die in de woningbouw werken. Daarbij Is een onderscheid gemaakt tussen militai ren bij de zeemacht en bü de land- en luchtmacht. Dienstplichtigen bij de zeemacht kun nen in de periode van 16 april tot medio september 3 maanden voor het einde van de eerste oefening afzwaaien als zij on- middelijk voorafgaande aan hun opkomst in militaire dienst als bouwvakarbeider werkzaam waren en zij onmiddelijk na te rugkeer in de burgermaatschappij in de woningbouw te werk zullen worden ge steld. Uitgezonderd zijn evenwel de elek- tronicamonteuxs, de electramonteurs en zij die overzee dienst doen. Militairen bij de land- en luchtmacht zullen in een betrekkelijk kort tijdsbestek met groot verlof kunnen gaan, wanneer zij in Nederland in de nieuwbouw gaan werken. Er is nog een aantal bijzonderhe den aan toegevoegd, die werkgevers op de arbeidsbureaus kunnen inzien en die ook bekend zijn bij de militaire commandan ten. SCHIEDAM, dinsdag, De junioren van de Schiedamse tafeltennisvereniging NO AD zjjn kampioen geworden van de afd. Botterdam van de NTTB en gaan nu deelnemen aan de strijd om het kam pioenschap van Nederland. De zaterdag middag ln het clublokaal van Feijenoord gespeelde beslissingswedstrijd tegen Ger minal, waartegen eerder tweemaal gelijk was gespeeld, werd een 5—0 zege. De NOAD-jongens waren terdege voor bereid op deze strijd en kwamen geladen aan de tafels te staan. Fred Segers begon tegen de sterkste Germinal-speler. Hij verloor de eerste game met 21—10, doch toen bleek de enorme wil om te winnen. Hij eiste de twee game op en de Germi nal-jongen verloor kansloos met 1321 de derde. De NOAD-troef Ton van Gestel speelde heel geconcentreerd en won ook zijn partij, zij het in drie games. Toen ook Suttorp zijn eerste partij won, was het wel bekeken. Suttorp en Segers wonnen toen nog ieder een partij, het was zo 5—0 en de strijd was beslist. Verder is er niet ge speeld. De kampioenen kregen van NOAD- voorzitter C. Merijnen bloemen aangebo den. SCHIEDAM, dinsdag Een mandfles met ijzeren mand viel gistermiddag voor de kerk op de Nieuwe Haven van een vrachtauto. De chauffeur merkte waar schijnlijk niets, want hij reed door. De glasscherven wenden opgeruimd en de inhoud van de fles, die over de straat stroomde, bleek gewoon water te zijn. SCHIEDAM, dinsdag Mevrouw D. M. H. verleende gisteren met haar brom fiets op de kruising OosterstraatFrank- lïnstraat geen voorrang aan een auto. Zij schrok, reed het trottoir op en viel. Zij kreeg een snijwond boven het linker oog en werd in de Dr. Noletstiehting ver bonden. SCHIEDAM, dinsdag. Bij kringwed strijden van de Rotterdamse Turn Bond in de E-hal te Rotterdam heeft de Schie damse gymnastiekvereniging THOR goe de resultaten behaald. Drie meisjesgroe- pen deden mee aan de meerkampen over vier onderdelen: vrije oefeningen, klassi kale evenwichtsbalk, klassikaal kastsprin- gen en lange mat Zij behaalden een eer ste prijs en twee derde prijzen. Bij de Dames-meerkamp veroverde THOR een tweede prijs. "Willem, z. v. W. A, E. van Dijke en A. Maltha; Johanna W, d. v. C. van der Geer en A. H. Komelisse; Peter, z, v. A. Noordijk en H. F. Kinr.-egen; Michiel, z. v. P. Danz en M. E. van den Berg; Yvonne P. M., d. v. P, Droge en A. A. M. Veltman; Berend C„ z, v. L. Santing en C. Schou ten; Johannes, z. v, J. NIjs en J, H. de Goede. OVERLEDEN: J. H. Knol, 83 jr.; A. J. van Uffelen, 65 jr.; D. Offennan, 64 jr. echtg, van K. J. Degenkamp. De toestand op de arbeidsmarkt in Schiedam en Vlaardingen vertoont geen bijzonderheden. De geregistreerde arbeids reserve liep terug tot 146 personen, d.L 0,3% van de mannelijke beroepsbevolking in het ressort van het GAB. Het aantal openstaande vragen steeg in de maand maart van 1854 tot 2079 mannen (1351 u Schiedam en 728 in Vlaardingen). De toe nemende vraag naar arbeidskrachten moet vooral worden gezien omdat getracht wordt de door de vorst ontstane achter stand in te lopen. Zo moet bv het bedrijf van Kellogg op Rozenburg in september/ oktober dit jaar opgeleverd worden, hoe wel er zulk een lange (vorst) vertraging is geweest In het rayon Maassluis liep het aantal werklozen andermaal terug (nu nog slechts 14 mannen), terwijl de geregi streerde vraag weer toenam (tot 122,9 mannelijke personen). Het spreekbeeld ten opzichte van de provincie en van de landelijke situatie is nagenoeg onveranderd gebleven. Vanaf 3 april wordt elke woensdagmid dag zitting gehouden ln verenigingsge bouw De Schans op Rozenburg, hetgeen vooral voor de werknemers op de zuide lijke rivieroever van groot belang Is. In het ressort van het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Waterweg Noord zijn praktisch geen moeilijkheden (geweest) met buitenlandse werknemers. De instel ling van een gemengde contactcommissie, die zo nodig tot scherp geformuleerde ad viezen komt, werkt heilzaam- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De beroepen- tentoonstelling van het gewestelijk ar beidsbureau te Schiedam is zaterdag ge sloten. Ongeveer 2.500 kinderen (6e klas- sers) hebben de tentoonstelling bezocht. Het ligt in de bedoeling volgend jaar deze expositie op veel bredere schaal te organiseren, ook b.v. in Vlaardingen en Maassluis, (Van een. onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. De zater dag gehouden straatcollecte voor Siraavi bracht 1.736.87 op. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag ln Kinderdijk Is gistermiddag de grootste ooit in Europa geconstrueerde sleephopperzuiger te wa ter gelaten. Dat gebeurde bij L. Smit Co. De doopplechtigheid geschiedde door mevrouw J. de Neef-Schram, die de zui ger de naam „Geopotes 6" meegaf. Het vaartuig wordt gebouwd in op dracht van de N.V. Kon. Mij. tot het "Uit voeren van Openbare Werken. De bouw werd gegund aan de I.H.C.-Holland, die de constructie weer opdroeg aan de ven noot L. Smit Co. De lengte van het schip bedraagt 98 me ter. De hopperinhoud van de zuiger is 4000 kubiek meter. De lading zand die vervoerd kan worden bij een diepgang van 8 meter bedraagt 8000 ton. De dri® dieselmotoren hebben tezamen een ver mogen van 6460 pk. Twee ervan drijven de schroeven aan en één de zandpomp. Het schip kan een dienstsnelheid halen van 12 mijl per uur. L. Smit heeft voor dezelfde maatschap- ij nog een zusterschip in aanbouw. (Van een onzer verslaggevers) KRIMPEN A/D IJSSEL, dinsdag Voor de 25ste keer ln 45 Jaar Is gister middag op de scheepswerf van Van der Giessen-de Noord nv in Krimpen aan de Ussel een schip voor de KNSM. in Am sterdam te water gelaten. Deze keer ging het om het laatste nvo- torvrachtschlp in een serie van veertien; de Sophocles 5709 bruto reglsterton. Het is voorlopig het laatste schip dat voor deze Amsterdamse maatschappij op de werf van Van der Glessen-de Noord is gebouwd. De doopplechtigheid en de tewaterlating geschiedden omstreeks half zes door me vrouw G. de Koster-Burgersdijk, de echt genote van de commissaris van de rede rij. Uit handen van de directeur van de scheepswerf, de heer P. J. van der Gies- sen, ontving mevrouw De Koster een wit gouden armband als blijvend aandenken. De Sophocles heeft een lengte van ruim 129, een breedte van meer dan 17% en een holte van iets meer dan 9% meter. Het schip krijgt vier laadruimen, die in clusief de ruimten voor koel- en vries- lading, een kubieke tonnage van 5709 ton van 40 kubieke voet hebben. Het wordt uitgerust met een Stork-dieselmotor van APK, die voor een snelheid van 39 km/u zorgt. De Sophocles krijgt accom modatie voor 12 passagires en wordt nog deze zomer opgeleverd. Vanmorgen om elf uur had op dezelfde werf de kiellegging plaats voor een nieu we veerboot die te zijner tijd gaat mee helpen de dienst tussen Vlissmgen en Breskens te onderhouden. Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. In de leeftijd van 60 jaar is ln Parijs overleden de heer B. van Neerbos, directeur van Van Neet- bos Betonwarenlndustrie N.V. in Vlaar dingen. De heer Van Neerbos was verleden week naar Parijs vertrokken om een con gres van de Ufemat bij te wonen. Hij werd vrijdag gekozen tot voorzitter van deze Europese organisatie. Maar dezelfde dag overleed hij aan een hersenbloeding. De overledene was een bekende per soonlijkheid in de bouwwereld. In 1931 richtte hij het bedrijf aan de Hoflaan op, dat vooral na de oorlog een grote expan sie doormaakte. Voorts had hij zitting in diverse organisaties, commissies en vere nigingen. De overledene zal donderdag middag om 2 uur op de algemene be graafplaats in Vlaardingen ter aarde wor den besteld. Een centrifuge? 89,— bU de grutter, 87,50 bij de concur rent, bij :r_: 2a am wasser met verwarming ƒ255,—, snelwasser vanaf ƒ90,—, 1530% korting. b(j Showroom Co ja. Lange Ha ven 126, Schiedam, teL 6 33 41. 85.—, lang- Vamor rijschool D v Ros- sura. Rotter damsed ijk 164, tel 6 99 90 Gevestigd sinds 1929 Tijdens het examen wordt J den. Jongeman gevraagd voor licht inpakwerk. Leeftijd ca. 15 jaar. N.V. Suikerwerk- fabriek ARBA, Rozenburg- t^straat 14, Schiedam. Lessen Personeel gevraagd U kijkt... U vergelijkt U koopt bij LANGE BA VEN 95 Schiedam» teL 6 86 11 geen filialen c Gevraagd voor spoedige indiensttreding voor lichte administratieve werkzaamheden. Goed kunnende typen. Brieven ond. no. G"* bur. van dit blad. a. J,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1